Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:15

LOGOUT.hu

Alcatel One Touch Idol 3 (4.7)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Almonen válasza Halkow. (#150) üzenetére


Almonen
aktív tag

Pop S9-essel jött gyári füles se egy nagy szám, a JBL füleshez képest pedig... :) gondolom. Majd meglátjuk hogy jövőbeli Alcatel telókhoz is jobb minőségűek lesznek-e a fülhallgatók vagy az idol 3 az ára miatt kapott JBL-t.

[ Szerkesztve ]

(#152) mistvan68


mistvan68
tag

Sziasztok!

Valamivel több,mint 2 hetes használat után teljesen rendben van a készülék.Nem fagyott le nem produkált semmi negatív dolgot.
Kamera teljesen jó,videó felvétel is a korábban leírtak betartásával.
Egy érdekes dolgot azonban megfigyeltem.
Internet kapcsolatom is van az előfizetésben és a korábbi készülékek nemcsak a 2G-t és 3G-t jeleztek a térerősség jelzés mellett,hanem H-t és H+-t is.
Ez a készülék viszont csak 2G-t és 3G-t jelez ki.
Viszont a sebességet mérve 20Mb/s körül is mérek tehát 4G is van, de csak 3G-t jelez ekkor is.
Állítani eddig nem tudtam semmin,hogy mást is jelezzen.

Üdv.István

(#153) mistvan68


mistvan68
tag

Sziasztok!

Tegnap megérkezett az első rendszer frissítés a telóra és a hozzáadott órára is.
A teló rendszer frissítő fájl nagysága 70 pár mega volt kb.15 perc alatt tette fel.
Az aktuális firmware verzió 5.0.2.-010 05G-re változott.
Sem a telón sem az órán nem fedeztem fel semmi látható változást.
A neten sem találok semmit róla.

Üdv.István

(#154) Cooper911 válasza Zap-Em (#5) üzenetére


Cooper911
senior tag

Nekem sima (első) Idolom van azon dragon van, gondolom ezeken is.
Egyébként elégedett vagyok vele, de lehet hogy lecserélem erre.
Amikor az ágyban vaktában odanyúlok a telefonért akkor hasznos lenne ha nem kéne forgatni.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#155) Cooper911 válasza mistvan68 (#147) üzenetére


Cooper911
senior tag

"Fém-e a két fényes keret?"
Valamelyik oldalon azt olvastam, hogy műanyag.
De ha nem spórolósan csinálták meg akkor talán még jobb is, a krómozott fém a sok tapitástól (izzadt kéz stb) hamar elkezdene oxidálódni.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#156) huan


huan
őstag

Hol a legolcsóbb most a készülék?

(#157) peterdeme válasza Halkow. (#150) üzenetére


peterdeme
tag

A nagyobb applikációkat (mint pl. több GB-os játékokat) van lehetőségünk átrakni az SD kártyára?

Mert ha nem,akkor eléggé szűkös lesz az a 2-3 GB belső memória...Viszont ha van opciónk az átmásolásra,akkor még vállalható a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#158) boncser válasza mistvan68 (#152) üzenetére


boncser
aktív tag

3G-n az elméleti maximum letöltési sebesség 42,2Mbit/s.

(#159) Halkow. válasza peterdeme (#157) üzenetére


Halkow.
senior tag

Szerintem nem lehet a lolli miatt.

A keret lehet úgy fém ahogy tavaly a 2s hátlapja is fémnek volt nyilvánítva még a hivatalos oldalon is, aztán valakinek egy esés következtében ketté tört :DDD

Nekem 2s van ezen a tárhely kezelést jobbnak találom mivel sd-t elsődleges tárhelynek is be lehet állítani szóval ha erre állítóm akkor minden erre megy.

(#160) tom120514


tom120514
őstag

Hali, van ebből független vagy Telenoros vajon? Itthon csak T-nél találtam - esetleg rosszul keresek? :C

Never go full retard.

(#161) tom120514 válasza tom120514 (#160) üzenetére


tom120514
őstag

...mármint :F

Never go full retard.

(#162) Aegnorwynn


Aegnorwynn
újonc

Legyetek szívesek segíteni dönteni! :)
Ha Huawei P8 Lite -tal össze hasonlítanátok, szerintetek melyiket érdemes megvenni? Az egyik szolgáltatónál az Alcatellel együtt az ő okosórájukat is kapnánk, ill. ugyanennél a szolgáltatónál A P8hoz az ő talkbandjüket.
Én az Alcatelre szavazok, ha más nem, az óra, meg a design miatt is, de a bátyám szerint az a fél GB RAM, meg a valószínűbb támogatás jobban megéri...

(#163) Almonen válasza Aegnorwynn (#162) üzenetére


Almonen
aktív tag

Nekem egy alca Pop S9 van ami nem egy idol 3 enyhén szólva :D :D de én akkor is a P8 javasolnám :) ugyanis Pop S9 voltak / vannak gondjaim, bugos és KitKat-et is csak ígérgetik, sajnos nagy csalódás volt számomra az Alcatel hozzáállása. Ami fontos viszont, hogy sürgősen szeretnél telót venni vagy nem annyira? Ha nem akkor legjobb megoldás ha vársz egy pár hetet még, ha gond van az idol 3-al kiderüljön, és az emberek megírják... eddig nincs túl sok vélemény :) ahogy mondják, a puding próbája az evés.

[ Szerkesztve ]

(#164) Aegnorwynn válasza Almonen (#163) üzenetére


Aegnorwynn
újonc

Sürgősnek nem sürgős, ha úgy nézzük :)
A jelenlegi mobilomat akarom lecserélni, mert már lassú, régi, és ilyen árkategóriában ezeket találtam legmegfelelőbbnek :) (pl. LG-t, Samsungot egyáltalán nem is akarok).
Hónapokig néztem a Xiaomi RedMi 2-t, de nem nagyon lehet itt kapni a 2GB/ 16GB verziót.
Egyre valószínűbb, hogy a Huawei mellet döntök, viszont akkor a talkband nem is kell. :D
De valószínű, hogy bemegyek a szolgáltató üzletébe, és kipróbálom mindkettőt. :)

(#165) erahurka válasza Aegnorwynn (#162) üzenetére


erahurka
félisten

P8 Lite prociban is jóval erősebb.

(#166) Aegnorwynn


Aegnorwynn
újonc

Köszönöm nektek, most már tudom, hogy jobban járok a Huaweijel... Meg megláttam azt is, hogy van leírás a Talkbandről is, és elolvastam :) ; annyira nem rossz, mint amennyire gondoltam, szóval valószínű, azt is elfogadom. :D

(#167) peterdeme válasza Aegnorwynn (#166) üzenetére


peterdeme
tag

Véleményetek szerint az Alcatelben lévő Adreno 306 ,vagy a P8 Lite ban lévő Mali-450 MP4 GPU combosabb? A teszt szerint viszonylag gyenge a Huaweiben lévő Mali,de ha nem tévedek,erősebb az Adrenonál. :)

(#168) Aegnorwynn válasza peterdeme (#167) üzenetére


Aegnorwynn
újonc

Most jöttem a boltból, ott mind a kettőt kipróbáltam. A Huaweit sikerült lefagyasztani, az Alcatel bírt több lapot, játékot, alkalmazást.
Úgyhogy bármit is írtam, meg írnak a neten, valószínűleg a P8 EMUI-ja miatt stabilabb az Idol 3.
Ezért lényeges kipróbálni a megvásárolandó termékeket! :D

(#169) peterdeme válasza Aegnorwynn (#168) üzenetére


peterdeme
tag

Hát,azért a fagyásos dolgot eléggé nehéz kiszámítani ilyenkor,nem mérvadó ez egyszeri alkalommal szerintem. Eléggé sokat vannak nyüstölve azok a telefonok,amik kivannak rakva.Az emui azért elég stabil szokott lenni :)

Mit értesz pontosan a lefagyás alatt?Mi alatt történt ez?Csak megröccent a rendszer egy pillanatra,vagy teljesen lefagyott,és újra kellett indítani?

Nem rábeszélni akarlak a Huaweire,szerintem egyik sem rossz választás,de én a kettő közül csak akkor venném az Idolt ,ha az 5.5"-os verzióról beszélnénk.Az hardveres szinten egálban ban a Huawei-el is.

(#170) boncser válasza Aegnorwynn (#168) üzenetére


boncser
aktív tag

Èn is szemezek huawei-el, honorral (azon is Emui van). Megnéztem a Honor 4X MATV videóját és engem eltántorított amit láttam. Lehet hogy véletlen, de szerintem akkor is nagyon ciki hogy egy ilyen teszt alatt ilyet produkál egy telefon. Tekerd 15:10-re a videót.[link]

[ Szerkesztve ]

(#171) Attici


Attici
őstag

Minőségre, megbízhatóságra milyenek az Alcatelek?
Még sosem volt senkinek sem a környezetemben.
Szervize milyen, hol van? Valakinek van tapasztalata a szervizzel?

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#172) helixP válasza Attici (#171) üzenetére


helixP
nagyúr

Olvass bele a többi Idol-os fórumba és elszomorodsz :( Nagyon elégedetlenek a népek.

(#173) Attici válasza helixP (#172) üzenetére


Attici
őstag

És ez a készülék esetleg nem lett akkor jobb mint a többi Alcatel Dr. Zoidberg? :DDD

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#174) helixP válasza Attici (#173) üzenetére


helixP
nagyúr

Én örülnék neki a legjobban. Eddig két Alcám volt ,egyiket jobban szerettem, mint a másikat. És ez az Idol is tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#175) Attici válasza helixP (#174) üzenetére


Attici
őstag

T-nél egész jó áron van. Asszonynak nézegetem, de kár, hogy csak feketében van.
Neki szerintem tökéletes lenne.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#176) chriss23 válasza Aegnorwynn (#164) üzenetére


chriss23
tag

Szia
Tessék lehetőség:
[Xiaomi RedMi 2 16GB]
[Xiaomi RedMi 2 16GB]

[ Szerkesztve ]

chriss23 felhasználónak 4 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#177) Cooper911 válasza Attici (#171) üzenetére


Cooper911
senior tag

Nekem egy Idol-om van az első szériából és teljesen meg vagyok vele elégedve. Már majdnem 2 éves és semmi hibája nem volt.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#178) Halkow. válasza Cooper911 (#177) üzenetére


Halkow.
senior tag

De jó neked :)

Nekem már az androidtól is kezd elmenni a kedvem, Annyi bugot észre veszek az alkalmazásokban nap mint nap puszta használat során hogy pfejjj. És hozzá kell tenni hogy népszerű alkalmazások nem holmi jing-jang és mégis nem figyelnek. Persze azért akad kivétel ami olyan jól van optimalizálva hogy 600mhz-es telón is jól fut.

A telenor hogy-hogy még nem rakta kínálatba az idol 3 párost?

(#179) dzsi23 válasza Halkow. (#178) üzenetére


dzsi23
addikt

Már berakta a telenor a 4.7-et, kártyásan 61 ezer... :K

...meg a Lenovo A6000-et is 42 ezerért, de ez mellékes. :D Vajon megéri 19 ezerrel dágábban az 1,5 gb ram és a szebb külső?

(#180) Halkow. válasza dzsi23 (#179) üzenetére


Halkow.
senior tag

Köszi hogy szóltál :R

(#181) Halkow. válasza dzsi23 (#179) üzenetére


Halkow.
senior tag

Nem akarlak eltántorítani de én még egyszer Alkát és hasonlóan bugos gyártó termékeit nem merném bevállalni. Lenovok jók szoktak lenni összegében habár nem volt még dolgom vele

(#182) consono


consono
nagyúr

Nem tudja valaki, hogy át lehet e a menü fehér hátterét feketére állítani? Gondolkodom rajta, hogy céges telónak ilyet kérek (egy filléremben sem kerülne ráadásul jönne hozzá a smartwatch is), de ezzel a fehér háttérrel még barátkoznom kellene...

"In God we trust. All others must bring data"

(#183) skylinerold


skylinerold
tag

Üdv mindenkinek! Olcsón sikerült egy bontatlan T-mobilos Idol 3-hoz hozzájutnom. Egy napig használtam majd a kijelzőről eltűnt a kép! :W Hát ilyen silány minőségű ez a telefon is vagy csak kifogtam egy rossz példányt! Az elődjét, -idol 2s- volt lehetőségem kipróbálni hát a megbízhatóság nem változott. Szép kis társaság mondhatom! :((

Az emberekre néha rámutatott ujjával a szerencse, csak később derült ki néhányuknál, hogy a középső ujja volt...

(#184) erahurka válasza skylinerold (#183) üzenetére


erahurka
félisten

Garanciáztasd. Más telefonból is kifoghatsz hibás példányt.

(#185) skylinerold válasza erahurka (#184) üzenetére


skylinerold
tag

Már megtörtént de azért még is! Az első idol 2s-t is cseréltetni kellett ugyan csak kijelző hibával.

Az emberekre néha rámutatott ujjával a szerencse, csak később derült ki néhányuknál, hogy a középső ujja volt...

(#186) Emtra válasza skylinerold (#185) üzenetére


Emtra
tag

Kezdődik a baj.........

tárhelyileg hogy áltál az alkán el lehet férni? legendd panaszkodott aszem azért adta el a sajátját

(#187) skylinerold válasza Emtra (#186) üzenetére


skylinerold
tag

Én 32gb micro sd-t használtam amíg ment nem volt semmi baj!

Az emberekre néha rámutatott ujjával a szerencse, csak később derült ki néhányuknál, hogy a középső ujja volt...

(#188) erahurka


erahurka
félisten

Ma nyomkodtam egyet Telekomnál, eszméletlen fluid, a kijelző pedig gyönyörű. A kamerától félek csak meg a márkától. Most Lumiám van, annak nagyon jó a kamerája szoftveresen, szinte minden droidos telefon kuka mellette ilyen téren.

(#189) gyugyo1010


gyugyo1010
tag

Én ma döntöttem el, hogy lecserélem (odaadom a bnőmnek, mert nyaggat érte :D ) az S4 Minimet.
tudom, hogy nem nagy előrelépés, de mégis.
Tetszik a formaterve, hardvere bőven elég arra, amire én fogom használni, kijelzője remek!
Egyedül tényleg az a 8GB-ból 2GB szabad hely, ami vicces, de úgyis mindent le fogok szedni, amit nem használok... (dropbox, szolgáltatói appok, stb...)
Bár így sem lesz sokkal több szabad hely, de azért van a micro SD... :D
Telekomnál veszem, ahol kapok hozzá egy pofás órát is! :)
2008 óta dolgozom mobilteló boltban, és most nem látok olyan telót, ami ilyen tudást kínál, ennyiért...
S mivel nem rajongok a tepsitelefonokért a 4,7col nekem a felső határ.
Engem meggyőzött! :)

(#190) erahurka válasza gyugyo1010 (#189) üzenetére


erahurka
félisten

Ma néztem meg, kb. 3.5 gigát írt szabadon a Telekomos kiállított darab egy rakás előtelepített hülyeséggel.

(#191) Nundee K.


Nundee K.
tag

Sziasztok!

Ma érkezett meg nekem is a "pakk", egyelőre töltőn a cucc.

A telefon és az óra is nagyon pofás, remélem nem lesz semmilyen hardveres bibi, amiket a korábbi Alcatel modell tulajok regéltek fentebb.

Remélem a topic lassan szakmaivá válik és a flame huszárok megtalálják a helyüket... :(((

Amúgy BB Z10-ről jövök (amit az asszon' elkunyerált), korábban Lumia 800-zal nyomultam.

Cca. 5 év telt el az uccsó droidos telóm óta, remélem már nem szükséges heti rendszerességgel Rom-olni ahhoz, hogy a teló rendben működjön. :DDD

Sziasztok!

(#192) T0rnad0


T0rnad0
addikt

Vodánál is van már, 60e kártyásan.

Z Fold 4

(#193) vv5204


vv5204
senior tag

A onetouch steam-et ellehet tüntetni, hogy egyáltalán ne legyen
a főmenüben balra húzáskor?

(#194) dzsi23 válasza vv5204 (#193) üzenetére


dzsi23
addikt

Az alkalmazás-beállításokban nem lehet letiltani?

(#195) vv5204


vv5204
senior tag

Nem tudom, mert még nem érkezett meg a teló, de akinek már
van és tudja, hogy kell kiszedni, az elárulhatná. :K

(#196) Danny750


Danny750
őstag

Na beleptem a klubba egy watch al egyutt
Nem gondoltam volna ,hogy mostanaban alcatelem lesz ,de megtetszett a telekomban
Szuper kis cucc az oraval egyutt pozitiv csalodas
:)

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#197) BoharZso


BoharZso
csendes tag

Nem tudja valaki, hogy van-e feketében vagy aranyban valahol webshopban? Mindenhol csak ezüstöt találok.

(#198) erahurka válasza BoharZso (#197) üzenetére


erahurka
félisten

Én eddig csak egy-két beszállítónál láttam, ott is csak az 1 SIM-es ezüst verziót (webshopnál dolgozom).

(#199) helixP válasza erahurka (#198) üzenetére


helixP
nagyúr

Amúgy Dual Sim-esről van hír? Nálunk kapható lesz-e, mennyibe fog fájni?

[ Szerkesztve ]

(#200) erahurka válasza helixP (#199) üzenetére


erahurka
félisten

Passz, én a legalján vagyok a dolognak :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.