Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) nonolada1 válasza zedok (#550) üzenetére


nonolada1
senior tag

Na azt én is vadászok rá,mert kellene vmi tokféle:)

(#552) B1T3


B1T3
addikt

A töltőn zavarodottságot csak a gyári töltővel produkálja, vagy eleve olyan? Egy fórumozó itt azt írta, hogy másik töltővel nem akadt gondja. Sikerült már másnak kipróbálnia?

(#553) mkRoland válasza zedok (#550) üzenetére


mkRoland
senior tag

Én most egy Traveler márkájú/feliratú (ALDI forgalmazza) fényképezőgép tokban hordom, ezt a helyi használtcikkpiacon vettem egy százasért. Van egy Samsonite telefontokom is, abba nem igazán fér bele, a tépőzára alig zárható. Egy Galaxy ACE mellé téve kb. ugyanakkora, tehát nem népszerűtlen ez a méret, nem lesz nehéz tokot találni hozzá!

P-SZ-S@547: Töltöttem fel pár képet a Webalbumomba. Makró mód: egyik fényes nappal, másik külső fényforrás mellől fényképezve (halogén izzó), harmadik kikapcsolt külső áramforrás mellett a saját LED-segédfényével.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#554) P-SZ-S válasza mkRoland (#553) üzenetére


P-SZ-S
aktív tag

Ezer hála érte! :R Teljesen korrekt képeket csinál.

Tok: eBay-en nézzetek szét, 1$-ért lehet importálni őket általában :)

[ Szerkesztve ]

(#555) zedok válasza B1T3 (#552) üzenetére


zedok
senior tag

Hali! Próbáltuk már páran más-más töltővel és nem volt vele gond. De valóban a gyári töltővel meg-meghülyül a kijelző sajnos :(

mkRoland: Nagyon jó az utolsó kép :P Tokot meg már lestem MM-be, de még keresem az igazit :D

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#556) Csocsesz75


Csocsesz75
őstag

Hmmm.... Egyre jobban irigykedek, de az autó közbeszólt. :W

(#557) zedok válasza Csocsesz75 (#556) üzenetére


zedok
senior tag

No mi történt? :F

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#558) mkRoland válasza Csocsesz75 (#556) üzenetére


mkRoland
senior tag

Rendeld meg NetShopon keresztül. 24.990 helyett 23.785 ingyenes (és tapasztalataim szerint) gyors kiszállítással!

[ Szerkesztve ]

(#559) zedok válasza mkRoland (#558) üzenetére


zedok
senior tag

Eddigi tapasztalatok alapján nem ajánlom :( Akik eddig azon keresztül rendelték rendre hibásat kaptak ki (legalábbis amit már előtte visszaküldtek hibával -.-)

Ugyanakkor nem szeretnék vészmadár lenni. :U

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#560) mkRoland válasza zedok (#559) üzenetére


mkRoland
senior tag

Okés, én eddig egyszer rendeltem, egy Sony-Ericsson T280i-t még ~1,5-2 éve. Az rendben megjött és azóta is hibátlan (el is ajándékoztam, csak a BT-headset kellett).

[ Szerkesztve ]

(#561) mkRoland válasza B1T3 (#552) üzenetére


mkRoland
senior tag

Nekem nem tűnt fel, hogy bármi gond lenne a töltés közben a kijelzővel.
Próbáltam Samsung Galaxy ACE töltővel, Huawei kétféle töltővel (Vodafone 845 + Ideos S7 Slim => 2A-s!!!) és a sajátjával is (most is az van csatlakoztatva, hibátlan a kijelző kezelése).
Mit kellene észrevennem, ami hiba lehetne? Beállításokban mászkáltam, ki-betettem pipákat, névjegyeket csoportosítgattam át, és úgy ment, ahogy kell.

[ Szerkesztve ]

(#562) mkRoland


mkRoland
senior tag

Ha valaki a garancia miatt érdeklődik, én a Telenor üzletben egy évről kaptam felvilágosítást. Ezzel szemben ugyanaz az eladó az alábbi papírt írta alá rá 5 percre:


(Telenor OneTouch-csal készült a kép, csak hogy ON legyen a hsz-em)

Ezek szerint 1 év teljeskörű + 1 év korlátozott idejű?

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#563) zedok válasza mkRoland (#562) üzenetére


zedok
senior tag

Igen. Este megneztem en is, valoban ott all h 1+1 garancia meg ha korlatozott is ami nem tudom mit is takar pontosan :(

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#564) 1501N


1501N
tag

Helló!
Tegnap vettem egy ilyet, azt szeretném kérdezni, hogy a memóriakártyát szeretném nagyobbra cserélni, de úgy látom, hogy a benne lévőn már vannak dolgok, de ezeket szeretném megőrizni. Ha simán beteszem a telefonba a nagyot és megformázom, majd visszamásolom a gyári kártyáról a cuccost az úgy megy utána vagy a dolog bonyolultabb?

Másik: megoldható, hogy a kép mellé a GPS koordinátákat is mentse?
Továbbá érdekelne olyan progi is, ami időközönként mentené a koordinátákat pl egy text fájlba.

PDF megjelenítéséhez kell valamilyen extra progi? Az az irodai szoftvercsomag pontosan mit kezel?

Kösz!
Szép napot!

(#565) mkRoland válasza 1501N (#564) üzenetére


mkRoland
senior tag

Üdv a klubban! Haladjunk sorjában:
1, Memóriakártya csere nagyobbra => amíg nincsenek rajta alkalmazások telepítve és nincs partícionálva, addig nem jelenthet gondot a nagyobbra történő csere, ahogy leírtad. A formázásnál viszont vigyáznod kell, ugyanis a telefon nem tud mindenfajta fájlrendszert lekezelni, ugyanakkor a régi FAT-nek van méret-limite, a FAT32 lesz az ideális választás, alapbeállításokon. Ezt követően másolhatod fel az összes mappát és fájlt az új kártyára (célszerű a rejtetteket is).
2/a, Amikor a Kamerát elindítod, fevő nézetben felülről a 2., állítva pedig jobbról a 2. ikon egy áthúzott parabolla-antenna-szerű jel. Ez legyen "Igen"-re állítva (rá kell kattintanod) és a Beállításokon belül a "Hely és Biztonság" menüponton belül lesz a GPS-vevő bekapcsolása (vagy valami nagyon hasonló néven). Kell egy kis idő, amíg megtalálja a helyzetét, de ha a legutóbbi pozíciód óta nem mentél sokkal messzebb és tiszta rálátásod van az égre, akkor gyors lesz.
2/b, Tracker progiknak hívják. Azt hiszem a GPS Essentials vagy a GPS Status progi tud ilyet, de ezek nem időszakosan mentenek, hanem állandóan (akksi gyilkos).
3, Az alap szövegszerkesztő is tökéletesen lekezeli. De ha a Market-ben rákeresel, az alábbi szóra: "PDF" akkor ad egy csomó találatot.

Viszont alkalmazásokkal kapcsolatos kérdésekben fáradjunk át az "Android appz" vagy a "Magyarított Android alkalmazások" topicba!

Mindenki számára:
kipróbáltam pár kikapcsolt állapotban való gyorsgombot (hosszasan kell nyomni őket):
hangerő fel + bármelyik kapacitív gomb + bekapcsolás gomb: (közepes erősségű rezgéssel adja tudtunkra, hogy sikerült) megjelenik egy mappa, amiből egy ikon kifele a droidra mutat és vissszaállítja a gyári állapotot (szerintem a logóból következtetve) ez lehet az "Update from SD-card", azonban mivel nincs a kártyán olyan fájl, amiből tudna frissíteni, ezért visszaállítja a gyári állapotot (első boot sokáig tart). Ezt követően viszont a Market esetében a régi, majd a következő Market indításkor már az új felülete fogadott + magyar nyelvű lett a Launcher (eddig nem tűnt fel, hogy az lett volna, de lehet, hogy csak elnéztem).
hangerő le/fel + HOME gomb + bekapcsoló gomb: (enyhe rezgéssel adja tudtunkra, hogy sikerült) a kapacitív gombok világítanak, de a képernyő fekete marad (szerintem a PC fejlesztői mód lesz ez; csak akksi ki-vár-be után indítható).
hangerő LE + bármelyik kapacitív gomb + bekapcsoló gomb: (közepes erősségű jelzés kíséretében indul) kapacitív gombok világítanak, képernyő sötét marad (szerintem Recovery mód indítása lesz; szintén csak akksi kivétel-várakozás-betétel therápiával áll helyre)

[ Módosította: philoxenia ]

[ Szerkesztve ]

(#566) mkRoland válasza zedok (#563) üzenetére


mkRoland
senior tag

T-mobilnál így megy: schmo07@Defy_4749. Tehát egyrészt az 1 év után kizárólag a telefonra (akksi/töltő/akármi tartozákokra nem érvényes) és a javítás idejére/csere esetén ebben az időszakban nem hosszabbodik a jótállás már!
Ha majd jár erre egy djuice-os vagy telenoros hozzáértő, felvilágosít minket, hogy kékeknél is eszerint járnak-e el!

[ Szerkesztve ]

(#567) Gabex1


Gabex1
csendes tag

Helló Sziasztok! Azt vettem észre a telefon kikapcsolt állapot állapotában való töltés közben ( lehet 4 vagy 12 óra ) bármennyi ideig is tőltöm, a tőltés nem áll le, a jelzése szerint akár 12 órán keresztül is tőlt. Ha megnyomom a hardveres gombot, azt mutatja, hogy tőlt, és mindezt a zöld ábra szerint.
Amennyiben bekapcsolom a telefont és úgy töltöm, akkor 95% jelzésnél nem megy feljebb a jelzés egyáltalán.
Lehúzott töltőről viszont a beállítás menüben kutakodva azt mutatja, hogy 100 % töltöttség.
Ez normális szerintetek? Másnál is ilyen, vagy vigyem vissza a készüléket, mert még benne vagyok a 3 napban?
Ezen kívül két-három alkalommal tapasztaltam, hogy amikor a marketről töltöttem ill. frissítettem pl. a Youtube alkalmazást, akkor egyszerűen újból indult ( bootolt ) a készülék. Ezután a wifi-t sem engedte bekapcsolni azt írta ki a beállítás menüjében, hogy: hiba.
Csak az újboli kikapcs-bekapcs segített a dolgon. Ez előfordult már nálatok. Mert ha nem akkor irány vissza boltba holnap.
Örülnék, ha többen jeleznétek, hogy mit tapasztaltatok. Köszönöm előre is a segítséget srácok! :R

(#568) guyver válasza Gabex1 (#567) üzenetére


guyver
senior tag

"Ezen kívül két-három alkalommal tapasztaltam, hogy amikor a marketről töltöttem ill. frissítettem pl. a Youtube alkalmazást, akkor egyszerűen újból indult ( bootolt ) a készülék. Ezután a wifi-t sem engedte bekapcsolni azt írta ki a beállítás menüjében, hogy: hiba."

Ilyet tapasztaltam én is egyszer, de a töltéssel eddig nem volt gond. Bár nekem kedden jön a cserekészülék, mert az enyém meg pixelhibásan jött meg.

Poco F3 & Gear S3

(#569) zedok válasza Gabex1 (#567) üzenetére


zedok
senior tag

Hali!
Nekem ilyen jellegű gondom nem volt még mint a YouTube-s!

A töltéses dolog nálam úgy néz ki, hogy 95%on áll jó ideig de idővel feltornássza magát 100%-ra! :U

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#570) mkRoland válasza Gabex1 (#567) üzenetére


mkRoland
senior tag

Szia!
Töltés: nálam is 95%-nál áll órákig, aztán múltkor mutatta 1-2x, hogy 100%. A lítiumos aksik csak 3-5 töltési ciklus után érik el teljesítőképességük csúcsát, a telefonban pedig még nincsenek információk, hogy mikor van "teljesen" feltöltve, ezért az adatok az első pár töltés és kisütés alatt még nem pontosak.
Újraindulgatások: sajnos androidnál előfordul olykor-olykor, ez még nem a legstabilabb operációs rendszer. (Lekopogom, nálam eddig ez az Alcatel a legstabilabb androidos cucc, nem is emlékszem, hogy mióta megvan, újraindult-e magától.)
Wifi hiba/nem indítható: ismert hiba sajnos, majdnem az összes androidos cuccon előfordul (van, hogy hetekig nem jön elő, de olyan is, ahol minden 3.-5. kísérlet ezzel az eredménnyel zárul), én pl. nem is szoktam kikapcsolni a wifit, csak Wifi Manager-rel lecsatlakozok a hálózatról.
A legtöbb problémára megoldás egy restart. Nekem sem tetszik, hogy ez van, de ez van. Reméljük, a későbbi androidos rendszerek kiforrottabbak lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#571) kutyman


kutyman
aktív tag

Felraktam az Astro file kezelőt. Mit kell beállítanom hogy lássam a telefonon lévő dolgokat, ne csak az sd kártyát?
Letöröltem a Google keresősávot, hogy tudom visszavarázsolni?

[ Szerkesztve ]

(#572) zedok válasza kutyman (#571) üzenetére


zedok
senior tag

Szerintem ahhoz h lásd a telefon belső memóriáját és törölj is belőle még mindig root jog kell :(

A keresősávot? Mint widgetként leszedted? mert akkor megnyomod hosszan a képernyőt és a widgetek közül kiválasztod :)

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#573) zedok


zedok
senior tag

Megnéztem közben, az Up-al fel tudsz menni egészen a /-ig az az ha jól sejtem a gyökérkönyvtár vagy mi a fene :)) de h törölni az jó kérdés még.

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#574) Braddock válasza kutyman (#571) üzenetére


Braddock
őstag

Ahogy zedok írta, van a fejléc menüjében egy up lehetőség, azzal mehetsz "felfelé".

Google search:
Megkeresed a widgetek között és kiteszed.

[ Szerkesztve ]

(#575) kutyman válasza zedok (#573) üzenetére


kutyman
aktív tag

Kösz, sikerült. A Marketről letöltött cuccokat mindig a telefon memóba menti? Meg lehet oldani hogy a memó karira mentse, vagy át lehet helyezni a telefonról a mem.karira? Kiírja a teló hogy kevés a memória.

(#576) zedok válasza kutyman (#575) üzenetére


zedok
senior tag

Már írtuk párszor de ismét: app2sd (vagy link2sd) talán segít a problémádon. és átrakja a progikat a kártyára, aminél engedélyezték a fejlesztők h SD-ről is fusson. Lassan érik egy 1# hozzászólás teljes leírással :)) gondolkodom h érdemes-e elkezdeni írni egyet. :K

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#577) kutyman válasza zedok (#576) üzenetére


kutyman
aktív tag

Köszi a segítséget, tényleg jó lenne egy részletes leírás az alapvető dolgokról.

(#578) ben11 válasza kutyman (#577) üzenetére


ben11
őstag

Valamelyik előző oldalon linkeltem egy részletes leírást a link2SD-ről..
Ha meg egy jó fájlkezelő után kutattok akkor:Total Commander
Persze én tc-t használok pc-n is,szóval nekem egy álom a telefonon.

(#579) zedok


zedok
senior tag

Nos készítettem ( azért nem csak az én munkám, főleg a mobilarénás topikoknak köszönhető a dolog) egy alapleírást a telefonhoz, igazából sok mindennel lehetne még kiegészíteni, hiszen annyira szerteágazó a készülék/android tudása.

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#580) dansi


dansi
tag

Hali! Valaki nem tudja véletlenül h kapható lesz e ez a készülék a vodánál? ha nem akkor esetleg turbó sim megoldja e a problémát ... előre is köszönöm a válaszokat!

Sony Ericsson XPERIA™ X8 CyanogenMod 7 GingerDX.v022 2.3.7

(#581) zedok válasza dansi (#580) üzenetére


zedok
senior tag

Elméletileg kapható lesz. Az már másik kérdés h mikor!

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#582) dansi válasza zedok (#581) üzenetére


dansi
tag

köszönöm a választ! karácsonykörül azért már megfordul a vodánál talán nem?

ja és turbósimet nempróbált még senki ?

[ Szerkesztve ]

Sony Ericsson XPERIA™ X8 CyanogenMod 7 GingerDX.v022 2.3.7

(#583) mkRoland válasza dansi (#580) üzenetére


mkRoland
senior tag

Én ITT nem látom...

zedok@581: Honnan az infó?

[ Szerkesztve ]

(#584) dansi válasza mkRoland (#583) üzenetére


dansi
tag

köszi! tényleg nincs ... sajnos pedig nagyon örülnék neki :/

Sony Ericsson XPERIA™ X8 CyanogenMod 7 GingerDX.v022 2.3.7

(#585) zedok válasza dansi (#582) üzenetére


zedok
senior tag

TurboSim-et ha jól tudom még senki nem próbálta!

Mellesleg Alcatel OneTouch facebook oldalon olvastam valahol h valószínü h lesz. Aztán majd kitudja mit hoz a télapó! ;)

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#586) dansi válasza zedok (#585) üzenetére


dansi
tag

hát ha turbósimmel pörögne akkor nemvárnéka vodára :)

könyörgöm valaki próbálja ki! :)

[ Szerkesztve ]

Sony Ericsson XPERIA™ X8 CyanogenMod 7 GingerDX.v022 2.3.7

(#587) kezdő


kezdő
senior tag

Vannak külföldi unlock honlapok ahol megjelent már ez a modell is.
Kb. 4000 Ft egy kód ami IMEI szám alapján generálódik és függetleníti a telót.

(#588) dansi válasza kezdő (#587) üzenetére


dansi
tag

megbízható a dolog?

Sony Ericsson XPERIA™ X8 CyanogenMod 7 GingerDX.v022 2.3.7

(#589) zedok válasza dansi (#588) üzenetére


zedok
senior tag

Garancia vesztéssel jár a dolog a későbbiekben, ha lehet kérni privát üzenetben beszéljétek meg a részleteket, mert ez Warez téma :) :K És az tiltott.

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#590) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hali, saját csengôhangokat (többet) hogyan tudok az alap hangokhoz hozzáadni, erre rájött már valaki?
Az androidon megszokott:
/media/audio/ringtones és /ringtones szerkezetek egyike sem mûködik.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#591) Braddock válasza mycso (#590) üzenetére


Braddock
őstag

Nekem az mnt/sdcard/media/audio/ -alarm, -notifications, -ringtones féle megoldás működik.

(#592) zedok


zedok
senior tag

Mellesleg rendeltem egy ilyen tokot
Ha megjött megírom a véleményem! :))

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#593) zedok


zedok
senior tag

Jóreggelt!

Érdekes problémába futottam, azt írja a telót h a szöveges üzenetek memóriája megtelt, és jött egy sms de addig nem engedi "beérkezni". Oké ,rendben meglepődtem kicsit de legyen. Elkezdtem kitörölni az üzeneteket, és már ott tartok szinte üres az üzenetes láda. (sms) De az smst se kapom meg. :( :(( Továbbra is jelzi h megtelt...Mi lehet a gond?

Hm közben a telefon memóriájából is törölnöm kellett, így megkaptam az smst is. Érdekes dolog ez :U Kéne az a root már :P

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#594) Krisz79


Krisz79
őstag

Gyerekek,jó ez a tel?
Vagy még csak gyerekcipőben van?
Kinek hogy jön be???
Mert lehet elviszik az Ace-m.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#595) szp1 válasza Krisz79 (#594) üzenetére


szp1
addikt

Ha az android 2.2 gyerekcipő, akkor igen ;) . Itt nagy csodák nincsenek.
Hardverben a kijelző kivételével olyan, mint a blade.
Mondjuk az ace külsőre elegánsabb....kétszer ennyiért.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#596) Krisz79 válasza szp1 (#595) üzenetére


Krisz79
őstag

Tudásban azért felveszi a harcot?
Kijelző és a kinézetet levonva?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#597) mkRoland válasza Krisz79 (#594) üzenetére


mkRoland
senior tag

Nekem az ACE-nél jobban tetszik KÜLSŐRE, de a Galaxy Mini dizájnja nálam az abszolút befutó ebből a szempontból. Az ACE gyorsabb és gyári állapotában jobban használható, de nem elhanyagolható tény az sem, hogy arra vannak Custom ROM-ok is már, míg a OneTouch-ra még nincsenek tudtommal.
Hibái:
1, nálam hiperérzékeny a fényerő-szenzor és nem több másodperces átlagot számol, hanem szinte azonnal reagál rá a háttérfény => megoldás: kikapcsoltam az automata fényerőállítást
2, ronda a görgetés a fekete alapon fehér betűk esetében => megszokható, tesztelni a Beállításokon belül tudod, ha fel-le görgeted a listát
3, irtózatosan kevéske a belső tárhely és nem sajnálták teleb@szni a gyári ROM-ot felesleges cuccokkal, amiket csak root-tal lehet kirobbantani

Végül: megéri-e csak a vas feleáron az ACE-hez képest? Igen. Még a Galaxy Mini-nél is jobb hardveresen, pedig az kb. ez a kategória árban. Szoftveresen viszont jobbak a Samsungok.

[ Szerkesztve ]

(#598) Braddock válasza Krisz79 (#596) üzenetére


Braddock
őstag

Ugyanaz, mint a Blade.

Csak ott a kijelző felbontása nagyobb.
No de ez sem C64-es :D
Ennek meg a kamerája jobb 5mp és van vaku.

Külsőre nagyon szép, letisztult, olyan HTC-s.
Ez is elegáns, nem kell szégyenkezni vele.

Élőben tapizz meg egyet, nem fogsz csalódni.

(#599) Krisz79 válasza mkRoland (#597) üzenetére


Krisz79
őstag

Értem.
Gondolom ha ez is annyi idős lesz mint az Ace,akkor itt is több Rom és szoftver lesz rá.
Nem tudom,hogy utódként ezt válasszam-e...?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#600) Braddock válasza mkRoland (#597) üzenetére


Braddock
őstag

A "szoftver" mindkettőn Android 2.2, nem?

Krisz79:
Mi a másik, amin gondolkodsz?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.