Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) nonolada1


nonolada1
senior tag

Ami nekem néha bosszantó,hogy ok nélkül megfordítja a képet,pedig a telót nem fordítom el.

Időnként a fényérzékelője is meghülyül és olyankor váltogatja a kijelző fényerejét.

(#452) Braddock válasza guyver (#449) üzenetére


Braddock
őstag

Én eddig nem láttam rajta pixelhibát.
Számológépre kapcsoltam, mert az elég sötét hátterű, de minden ok.

Lehet érdemes lenne kicseréltetni, hátha egyedi hiba.

(#453) Braddock válasza nonolada1 (#451) üzenetére


Braddock
őstag

Azt észrevettem, hogy mind a képernyő forgatás és a fényérzékelő is nagyon érzékeny.

Az első nem össze-vissza, hanem pici döntésre is képes elforgatni a kijelzőt.
A másik pedig még enyhe árnyékváltásnál is korrigál.

Nekem nem zavaró, ennyi nálam belefér.

(#454) tjb007 válasza Carte (#450) üzenetére


tjb007
nagyúr

Csak szólok, hogy a két telefon belseje tök ugyanaz, amiben a 990 jobb az a nagyobb átmérőjű és felbontású kijelző és a kamera.

(#455) nonolada1 válasza Braddock (#453) üzenetére


nonolada1
senior tag

Igen,én is meglehetősen érzékenynek tartom mindkét funkciót,ami lehet olykor jó,viszont szerintem a legtöbbször felesleges,mert az nem jó szerintem,ha állandóan változik a kijelző fényereje,mert szerencsétlen hol több,hol kevesebb fényt érzékel.Főleg,ha ez nagyjából határon van,na akkor aztánn szegény nem tudja mire belőni a fényerőt.

(#456) Carte válasza tjb007 (#454) üzenetére


Carte
tag

Azért ez szerintem épp elég... :O
Mindkettőt kipróbáltam élőben és sajnos itt azért sokkal nagyobb a "felhasználói élmény" különbsége mint mondjuk egy ot990 és a Blade között. Legalábbis szerintem iszonyatosan bolhacirkusz feeling sajnos. :(((

(#457) mkRoland válasza Carte (#450) üzenetére


mkRoland
senior tag

Miért ugyanannyiért? 45 körül van a kártyafüggetlen ára ennek a telefonnak. Ez a kártyás csomagban 25-ért a Telenornál érzésem szerint bevezető ár, nagyon rövid időn belül egy tizest fog emelkedni. Akkörül pedig ott a Blade a T-nél (amíg van), minek hozna be még egy kínai androidos telefont a magenta? Akármennyire is azt hiszi az ember, hogy a szolgáltatók vannak érte, ez csak marketing bullshit. Ami nem éri meg vagy nagyon kockázatos vagy üzletrontás, azt miért tenné meg egy ekkora cég (én se tenném az ő helyükben)? Ki venne Move-ot ha ők is alig 5.000-rel drágábban árulnák a 990-et?
A Vodának van 845 (kifutóban) meg 858. A T-nek Pulse Mini, utána Move (és azért tegyük azt is hozzá, hogy kezdetben csak ők forgalmazták a Blade-et, nem is rossz áron). Telenornak mi egyedije volt? Csak RBM-ek meg 5.000 alatti MTK-platformos ZTE-k. Végre egy androidos saját matricás telefon, piszkosul jó áron!

zedok@447: Nekiálltam upgradelni - én hülye a táblagépemről wifin megosztott mobilnettel. Aztán amikor azt nézem, hogy a letöltési fázis 70%-ánál jár még csak és közben lerántott nekem 500 megát a netről, úgy döntöttem, hogy kilövöm, mielőtt még bekorlátozzák a sebességet (a telefonra még nem kezdte el feltolni), majd ha hazamegyek, ráeresztem wifire. Úgyhogy aki neki akar állni upgradelni, készüljön fel, hogy ~700-800 megát le fog tölteni az Upgrade szoftver.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#458) szp1


szp1
addikt

Erre valaki? Komolyan érdekelne.... :U

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#459) zedok válasza guyver (#449) üzenetére


zedok
senior tag

Huh szegény :Y Szerintem minnél előbb telefonálj be! Nálam se volt ilyen szerencsére! És eddig nem is olvastam ilyen tapasztalatot eddig.

mkRoland: 500 mb-t lerántott még? Az igen. Egyelőre nem álltam neki a frissitésnek mondom, mivel felajánlott 3 féle ot-990es opciót is. Aztán kitudja melyik is lenne jó neki.

Más:
Ti használtok Task Managert?

szp1: A kamerahangot nem lehet kikapcsolni, hacsak majd nem rootolod a készüléket, és cseréled ki a kamera hangfájlját egy üres fájlra, ugyanazzal a névvel. ha jól rémlik :U

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#460) guyver


guyver
senior tag

Felhívtam őket, küldenek egy másikat. Kellett nekem netshop-ból rendelni. Kint a szabadban meg nem tűnt fel a pixelhiba, csak mikor bementem. Amúgy LG GT540-ről váltottam. Pofás telefon ez az Alcatel, de a kijelzője szerintem lassan frissít. Persze majd megszokom. Inkább ez, mint hogy kínlódjak a kevés memóriával. Remélem Cyanogenmod lesz rá. Mondjuk a gyári szoft is nagyon tetszik. Ez most meglesz egy darabig, de a következő telefonomnál nem spórolok ennyire, mert "olcsó húsnak híg a leve".

Poco F3 & Gear S3

(#461) zedok válasza guyver (#460) üzenetére


zedok
senior tag

Ki lehet fogni sajnos rossz darabokat :( :U De nem mindig sz*r az ami olcsó, inkább csak kompromisszumokat kell kötni! :) Bár ez a pixelhiba jaj. Ez tényleg balszerencsés dolog.
Nekem az eladó először egy olyat akart adni ami alapból bontva volt, és összevolt már tapicskolva. Mondtam neki h ha lehet kérni hozzon ki egy másikat, és előttem bontsa ki. Azért a pénzért már egy újat kapjak. :C

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#462) szp1 válasza zedok (#459) üzenetére


szp1
addikt

Köszi a választ. Szomorú lettem.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#463) Braddock válasza zedok (#459) üzenetére


Braddock
őstag

Én letöröltem minden task progit.
Ha valami majd kiabál érte, letöltök rá, addig ne foglalja nekem a helyet.
2.2 állítólag nem igényli már.

Kamerahang, engem is zavar :D

Kipróbáltam, hogy mennyit bír az akku, minimális használattal.
3g kilőve, no adat, napi 15 perc wifi, 10 perc telefonálás, 50 fotó.
2 nap alatt lement 50%-ra.
Elvileg 4 nap.

[ Szerkesztve ]

(#464) Braddock válasza zedok (#459) üzenetére


Braddock
őstag

Kamerahangot még a másik progid (kamera360?) sem engedi kilőni?

(#465) zedok válasza Braddock (#464) üzenetére


zedok
senior tag

nem probaltam ki meg! de sztem nem fogja engedni

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#466) zedok válasza Braddock (#463) üzenetére


zedok
senior tag

Az igen. en egesznap nyomkodom, es este mar toltenem kell sajnos. de tenyleg egesznap a kezem ügyében van. Joféle nagyon.

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#467) Braddock válasza zedok (#466) üzenetére


Braddock
őstag

Ha egész nap nyomkodom, akkor nekem is 1 nap.

Azt nem is mondtam, hogy este is be van kapcsolva és nem repülő módban.
Bár ilyenkor max 5%-ot veszít.

(#468) Kari915 válasza szp1 (#462) üzenetére


Kari915
tag

Használd az "Lgcamera" app-t, abban kikapcsolható a hang, és jó képeket készít, Én is ezt használom.

Zedok: eddig nem használtam, de most Nemus launcher beépítettjét fogom.

(#469) szp1 válasza Kari915 (#468) üzenetére


szp1
addikt

:R :R

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#470) nonolada1


nonolada1
senior tag

Használ-e valamelyikőtök zene vagy hangfelismerő alkalmazást és ha igen,milyet?

A másik: vadászok egy olyan alkalmazást,mellyel netezéskor nem kapcsol le a kijelző,hanem mint az e-book használatakor,használatban marad.

Köszönöm.

(#471) joelke HU


joelke HU
senior tag

Nos most már nekem is van egy ilyen kütyüm (szintén első droidos). Engem hamar megszivatott. Progi telepítés közben lefagyott majd miután újra indítottam többé nem kapcsolt be. Csak a Telenoros logó jelent meg nála bekapcsoláskor és annyi. Fullosan felforrósodott. Plusz a kijelzője is pixelhibás volt, több helyen fehér pontokban világított, ami ugyan nem minden szögből volt látható. Délután négykor akadt ki persze a harmadik csere napon. Miért is ne. Gyors be a kocsiba és 110-zel téptem, hogy a 60 km-re arrébb lévő üzletbe még zárás előtt odaérjek. 17:30-kor zártak volna de szerencsére 17:10 oda értem logó nyelvvel mert a kocsit is messzebb tudtam csak leparkolni. Ahhh... Na de kicserélték. Most majd kiderül ez meddig bírja. Amilyen mákom van ezt is megfektetem....
Persze mindezt nem azért írtam, hogy elvegyem bárki kedvét tőle, de szerintem nem árt oda figyelni rá, főleg a kijelző pixel hibája miatt.

Kérdés: egyedi launcher feltétele után a home gomb megnyomásával ugye mindig feldobja, hogy melyik lancher főoldalára vigyen a gyáriéra vagy az alternatívra. Be lehet pipálni, hogy alapértelmezett legyen a dolog, aminél írja is, hogy az alapértelmezés törölhető a Kezdőképernyő beállításokban. Igen ám de ott semmi mást nem lehet módosítani mint csak, hogy hány oldalas legyen a képernyő. :W Ez elég idegesítő.

Viszont ha valakit érdekel egy jó kis média lejátszó progi, ami viszi a divx-es filmeket is elég jól annak ajánlom a SeamanPlayer-t. :))

[ Szerkesztve ]

Motorola G51

(#472) Kari915 válasza joelke HU (#471) üzenetére


Kari915
tag

Üdv a csapatban.
Reméljük a további kapcsolatod a telóval, olyan felhőtlen lesz, mint itt többségünknek.

Launcher csere: a program alapértelmezettségét kell megszüntetned, mégpedig Beállítások-Alkalmazások- Alkalmazások kezelése, a megjelenő programok között megkeresed az alapértelmezetté tett launchert, ráböksz, majd az oldal alján az Alapértelmezettség törlésére böksz és már ismét kitudod, majd választani melyik app-ot akarod használni.

Ne idegesítsd magad. :K

[ Szerkesztve ]

(#473) kutyman


kutyman
aktív tag

Most már teljesen megzavarodtam. Írtátok hogy a teló teljesen magyar nyelvű. Ma elmentem hogy megveszem a készüléket, de a telefon nem totál magyar nyelvű. Ha megnyomjuk a nagyító mellett balra lévő gombot, itt minden angol. Egyedül a "settings" alatt lévők lettek lefordítva, az összes többi alatt lévők angolul vannak. Az ügyintéző is azt mondta, hogy a Telenornál forgalmazott OT-k ilyen felemás menűvel rendelkeznek. Akkor hogy is van ez?

(#474) Kari915


Kari915
tag

Ajánljatok nekem, havi nézetű naptár widget-et.
Előre is köszönöm.

(#475) Kari915 válasza kutyman (#473) üzenetére


Kari915
tag

Az enyém tuti, hogy mindenhol magyar a gyári laucher-rel, most ismét megnéztem neked.
Az általad említett baloldali "Menü" gomb nyelve nálam csak akkor angol, ha másik Launcher-t teszek fel.
Szerintem csak beállítási probléma lehet.
De egyébként nem hiszem, hogy problémát okozna neked az a pár angol felírat. ;)

(#476) joelke HU válasza Kari915 (#472) üzenetére


joelke HU
senior tag

Ó... Nagy köszi érte. Teljesen máshol kerestem a dolgot. :C

Más: azt nem tudja valaki, hogy milyen progival leget a Go Launcher EX-hez témákat készíteni? Mert úgy tudom van valami maker, de nem lelek rá a neten sehol.

[ Szerkesztve ]

Motorola G51

(#477) nonolada1


nonolada1
senior tag

Tudom,hogy olvastam vhol,de egyszerűen nem találom azt az alkalmazást,ami netezéskor működésben tartja a kijelzőt és akkor nem kell a kijelző működési idején változtatni.

Ha vki tud ilyet,azt megköszönném.

(#478) Kari915 válasza kutyman (#473) üzenetére


Kari915
tag

Tisztelet a kivételnek!!!
Azt tapasztaltam, hogy a Telenoros értékesítők, egyáltalán, vagy csak hiányos ismeretekkel rendelkeznek az általuk forgalmazott készülékekről. :K
Pld.: ahol Én vásároltam, váltig állította az eladó, hogy a OT990 képernyő felbontása csak 320x240, és a végén ráhagytam. :Y

(#479) Csocsesz75


Csocsesz75
őstag

Tegnap én is megtapogattam, de megvenni még nem mertem.

(#480) Kari915 válasza joelke HU (#476) üzenetére


Kari915
tag

Nincs mit.

A másik kérdésedre, szerintem egyszerűbb ha a Market-en letöltöd ami tetszik. :K
Nagyon sok félét találsz, ha rákeresel.

(#481) joelke HU válasza Kari915 (#480) üzenetére


joelke HU
senior tag

Nos igen az lenne, de nekem téma szerkesztési mániám van. Az előző telefonjaimra (nokiákra, sony ericssonokra) is én csináltam sajátok. Valahogy másé sosem elég jó nekem. :DD Erre is szeretnék sajátot és ha törik ha szakad fogok is. :))

Motorola G51

(#482) zedok válasza kutyman (#473) üzenetére


zedok
senior tag

A gyári launcherrel 100% h magyar nyelvű az a menü rész vagy terület IS amit említesz, megnéztem én is neked! :)

Kari915: Valóban, nem sok infoval rendelkeznek a saját márkás telójukról. Pedig az ember azt gondolná ennyi a minimum! :U

Csocsesz75: Mi tart vissza a telótól ha szabad érdeklődni? :R

nonolada1: Egyszerűbb ha rákérdezel az android appz kibeszélő topikban ;) Aztán megoszthatod velünk is az infót! :R

joelke HU: szerintem az XDA oldalán (ha van megfelelő angol tudásod) biztos találsz sok-sok információt erről ;)

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#483) Kari915 válasza Csocsesz75 (#479) üzenetére


Kari915
tag

Szia!

Szerintem,ha tetszik nyugodtan megveheted.
Én Galaxy Miniről váltottam, erre és idáig nem bántam meg.
Nehogy azt hidd, ha veszel egy drága "Márka" nevet jobb készüléket kapsz.
Én eddig annyi pénzt elb....tam drága telfonokra, eladásnál szinte alig kaptam érte valamit, és a minőség, a nagy profit verseny miatt minden készüléken egyre silányabb, olvasok jó pár készülék fórumot, mind tele van hardveres és szoftveres buggal.

Az öcsém agyon ajnározott Iphone- ja, 2 éves kipurcant a Wifi-je (nem egyedi eset a fórumon tele van hasonlóan járt tulajokkal), csak chip csere segít, kb 30 eFt, a hátlapja össze-vissza van repedezve, pedig nem ejtette le. 150-200 eFt-ért adják, pedig ezt is Távol-keleten gyártatják egy marék rizsért.
Ezért döntöttem úgy, ha kapok olcsón megfelelő tudású készüléket azt veszem és inkább veszek akár hármat ha kell, a más drágább típus árán.

ui.: Ot990-ra is 1+1 év garit adnak, és utána úgyis másikat veszek, ahogy ismerem magam, eddig is így volt. :K

[ Szerkesztve ]

(#484) Csocsesz75 válasza zedok (#482) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Még sosem volt robotos telóm, talán ez.

(#485) joelke HU válasza zedok (#482) üzenetére


joelke HU
senior tag

Oksa. Köszi, majd szétnézek rajta.

[ Szerkesztve ]

Motorola G51

(#486) Csocsesz75 válasza Kari915 (#483) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Én 2 hónapja vadászok robotos telót, olvasgatok teszteket, egy csomó fajtát megnéztem már : Nexus, Defy, Ace, Gio, Xperia Mini és Pro is stb. és így ahogy írod mindegyiknek van valami nyűgje és akkor döntöttem el hogy nem adok ki értük egy vagon pénzt. Megnéztem mindhárom szolgáltató legolcsóbb sajátdroidos telóját, olvasgattam róluk teszteket, hozzászólásokat és jelenleg ennél vagyok leragadva.

Úgy néz ki maradok is. (Noha vodás vagyok)

(#487) zedok válasza Kari915 (#483) üzenetére


zedok
senior tag

1+1 év gari? hogy is van ez??

Csocsesz75: Sztem jo vetel. Nekem is elso droidos telom. :)

Mellesleg defyn agyaltam en is. De ez az ar nagyon csabito volt :)

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#488) tjb007 válasza zedok (#487) üzenetére


tjb007
nagyúr

1 év a gyártó által és 1 év a szolgáltató által.

Legalábbis így kéne lennie de ahogy olvasom a Telenornál nem így van.

[ Szerkesztve ]

(#489) Csocsesz75 válasza zedok (#487) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Nekem is csak 1 év garit mondtak.

(#490) szp1 válasza Csocsesz75 (#486) üzenetére


szp1
addikt

Van mindenféle telefon itthon, de ez a cucc bőven megéri az árát, még nem tepsi de már nem is mini, rootolni, bűvészkedni nem muszáj vele mert alapból 2.2 droid van rajta és nagyon masszívnak tűnik így pár nap után. Én a lányomnak vettem bónuszban kemény 5000-ért, de még a kártyás árát is bőven éri. Ő is kezdő droidos, de pillanatok alatt beletanult pár megakadástól eltekintve. Jobb vétel mint a Samu mini és gio, szerintem még az ace sem tud többet a procitól eltekintve, kétszer ennyiért.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#491) joelke HU válasza Csocsesz75 (#489) üzenetére


joelke HU
senior tag

Hmm... Ez érdekes. Én Székesfehérváron vettem és ott a csaj azt mondta, hogy két év gari van rá.

Motorola G51

(#492) Csocsesz75 válasza szp1 (#490) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Annyian próbáltok rábeszélni hogy mindjárt kötélnek állok. :)

(#493) Csocsesz75 válasza joelke HU (#491) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Azt mondta, de mi van a garanciajegyen feltüntetve ?

(#494) zedok válasza Csocsesz75 (#493) üzenetére


zedok
senior tag

1 ev garancia van ra. Papiron. Ez van sajnos. Akkor is megéri az árát :)

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#495) Csocsesz75 válasza zedok (#494) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Én is így látom.

(#496) zedok válasza Csocsesz75 (#495) üzenetére


zedok
senior tag

Nosza rajta irany a bolt akkor :DD Vagy lesd meg megint es aludj ra egyet ;)

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#497) Csocsesz75 válasza zedok (#496) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Tudsz csinálni a sajátodról egy pár képet, mert akkor nem kell bemennem a városba megint megnézni. :))

(#498) paffi


paffi
csendes tag

Sziasztok!

Én az elmúlt napokban vásároltam ilyen telot. Olyan gondom van vele hogy ha telepítek rá alkalmazást akkor azt a telefon memóriájára telepíti nem pedig a kártyára és utólag alkalmazás kezelőbe nem mindet lehet áthelyezni a memkártyára. így gyorsan megtelik a telefon memória.:( Tud rá valaki valami megoldást???

(#499) guyver


guyver
senior tag

Hívtak is délután, hogy kedden hozzák a cserekészüléket. Addig ezt tesztelgetem, de nem elég h pixel hibás, még fagyogat is. Volt h a wifit akartam bekapcsoli és azt írta hiba, akkor restartolnom kellet. Olyan is volt h töltőn volt, böngésztem a beállítások menübe, majd egyszer csak fogta magát és újraindult Most meg itt hagytam az asztalon pár órára, hazaértem és semmire nem reagált. aksi ki, aztán vissza. most jó. Egyébként most figyeltem fel rá, hogy ez a doboz nem egyszer lett leragasztva, rajta van még egy ugyanolyan leragasztás. gondolom vki szintén visszaküldte, újra leragasztották, majd kiküldték nekem. szóval ha valaki netről rendeli, átvételkor figyelje az ilyet. Az is lehet, hogy ugyanezt kiküldik még valakinek, ahelyett, hogy a gyártónak küldenék vissza. Undorító.

[ Szerkesztve ]

Poco F3 & Gear S3

(#500) zedok válasza Csocsesz75 (#497) üzenetére


zedok
senior tag

Hali! Bocsi de sajnos most nem tudom lefotózni a telót :( Viszont jó pár tesztben van sok sok kép a készülékről!

mobilarena teszt

másik teszt

még 1 teszt

Remélem tudtam segíteni ennyivel is! Elnézést! :R

paffi: neked az app2sd program kell, marketről letölthető és free! Pár hozzászólással feljebb volt is szó róla! ;)

guyver: Hű, az komoly dolog, valóban netes rendeléskor érdemes átnézni a dobozt, telót stb, de a legtisztább az ha személyesen veszi meg az ember és úgy ott helyben csekkolja! Annyi töltés mindig van az akksiban! :K

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.