Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2251) #16695808 válasza solarix45 (#2250) üzenetére


#16695808
törölt tag

két faktor már megvan :) a többire mit javasolsz?

(#2252) solarix45


solarix45
senior tag

Írtam az olasz srácnak, hogy mondja már el, hogy csinálta az INT2EXT2+ megoldást, de semmi válasz :(

Úgy szeretnék egy gyári 2.3.6-os fw-t külső data partícióval! Btw, nincs valakinek egy gyári 2.3.6-os system.img-je? Nem nagyon volt időm flashelgetni azóta a telefonom, úgyhogy ez az olasz hülyeség van még fent, de szabadulnék tőle igazából...

(#2253) imiadmin válasza solarix45 (#2252) üzenetére


imiadmin
őstag

még nem sikerül felraknod a 2.3.6-ot?

írtam PÜ-t neked...

[ Szerkesztve ]

(#2254) solarix45 válasza imiadmin (#2253) üzenetére


solarix45
senior tag

Igen, és köszi, csak még magam sem jutottam oda, hogy újra próbáljam.

És ahogy írtam, sikerült feltenni a 2.3.6-ot, csak épp elveszett a dual SIM kezelése, mert rossz szoftverre updatelt az OTU.

(#2255) fornettisuti


fornettisuti
veterán

akinek nem sikerul 2.3.5rol otuval 2.3.6ra frissiteni ,mint esetemben is, (bar en mar belenyugodtam) az arulja mar el, mi az amiert ha torik, ha szakad 2.3.6ot eroltetik egyesek? raadasul olvasva, tobb karral mint haszonnal; lasd. dualsimkezeles elvesztese a sufnituningnak koszonhetoen. :F

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#2256) solarix45 válasza fornettisuti (#2255) üzenetére


solarix45
senior tag

Kevered a dolgokat, a 2.3.6 nem sufni, a dual simnek illene mennie, és hallottam, hogy gyorsabb a tarcsazoja, ezért szeretném, ha menne. Meg gondolom, sok mást is javítottak az alatt a pár kiadás alatt.

(#2257) suste válasza solarix45 (#2256) üzenetére


suste
veterán

Újraindítás után kb 1 napig egész gyors a tárcsázó rész, de utána brutrál belassul
Nem tudom milyen a 2.3.5, de ez valami iszonyat szar 2 naposan
Más romokon is úgy működik a főablakra kitett közvetlen hívó link, hogy amikor rányomsz, akkor először megkérdi, hogy hívás vagy sms, aztán megkérdi melyik kártya, és csak aztán hív?
(nesze neked közvetlen hívás :( )
Ma felteszem rá a az 1tap cleaner-t, kiváncsi leszek kiderül-e melyik program szemeteli tele....

(#2258) fornettisuti válasza solarix45 (#2256) üzenetére


fornettisuti
veterán

kevered a dolgokat, sehol sem lett az mondva, hogy a 2.3.6 lenne a sufni; hanem ahogy a telefonra való ráerőszakolás megy.... hovatovább előttem irta forumtárs, "mit tartalmaz" az ápdét...

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#2259) suste


suste
veterán

Leszedtem a root install progival a facebook-ot, hogymajd újrateszem nem rendszer app-ként, hogy aztán majd áttehessem az SD-re, hogy helyet nyerjek. De miután újra felraktam user app-ként, nem ajánlja fel az sd-re való átrakást. Valakinek már sikerült ez a művelet? Ha igen, akkor hogyan?

(#2260) mikrofon válasza suste (#2259) üzenetére


mikrofon
veterán

Én mindent linkeléssel raktam át a link2sd progival. Így simán ment!

(#2261) TSZoli


TSZoli
csendes tag

Sziasztok! Az Andread_3.2_i2e romhoz egy 8 gigás sd-t milyen arányban kellene particionálni? Fat32% és ext2% Köszi!

(#2262) kuksa90 válasza TSZoli (#2261) üzenetére


kuksa90
őstag

Szia!
Én felesbe szedtem, de ma már 6 / 2 arányban a FAT32 javára particionálnám. Jól néz ki, hogy több, mint 3 Gb hely van a belső táron, de egy komplett európa térképkészlet szinte megeszi a tárolóhelyet - a FAT32- n levő hely 220 Mb...

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#2263) TSZoli válasza kuksa90 (#2262) üzenetére


TSZoli
csendes tag

Köszi, kuksa90! De már feladom szinte, nem akar települni vagy én vagyok nagyon láma. Valaki leírná a telepítés menetét nekem. 2.3.6 van fenn. Azt sem tudtam eddig kibogozni, hogy root kell hozzá vagy eredetire kell. Meg az sem világos, hogy zippelve vagy anélkül kell az sdre rakni. Szóval mostmár a szezont is kavarom :) Ja... Andread 3.2-ről lenne szó. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#2264) suste válasza mikrofon (#2260) üzenetére


suste
veterán

Nem akartam belemászni az SD particionálgatásba, meg azt sem értem, hogy akkor a root-olt 2.3.6-ra feltett link2sd-nek fat32 kell vagy ext2? És ha jólértem, akkor alink2sd-nek kellmindenképpenegy 2. particio?

(#2265) lalszi válasza TSZoli (#2263) üzenetére


lalszi
aktív tag

8 GB-os kártyánál 700MB-os EXT2 partíciót csináltam és az se akar elfogyni. Többet szerintem felesleges csinálni. A sorrend lényeges partícionáláskor: először töröld az összes kártyán lévő partíciót, az első partíció FAT32 legyen és primary(elsődleges), a második EXT2 legyen és primary. Én még csináltam egy 128MB-os SWAP partíciót is 3.-nak, hátha egyszer jól fog jönni valamelyik romnál, de ez nem kötelező.

Formázás után a romot úgy másold az SD FAT32-re, ahogy letöltötted, tehát zip-ként. Telepítés előtt le kell cserélni a recoveryt, mert abból tudod felrakni az új romot. Legegyszerűbb, ha rootolod, akkor felmegy az új recovery is.

Itt minden meg van a rootoláshoz, még egy rövid leírás is: OT918D

Egyre vigyázz: rootolás után ne csinálj factory resetet, mert annak nagyon kellemetlen következményei lehetnek.

(#2266) suste válasza lalszi (#2265) üzenetére


suste
veterán

megcsináltam most én is a 2. partíciót, de nem muszály mindent törölni
ezzel a MiniTool Partition Wizard-dal lehet split-elni is
persze biztonság kedvéért lementettem a kártyáról mindent, de nem volt szükség rá
2gb-os kártya, split, 2. partíció 512mb, primary, fat, apply, mindezt usb-n feldugott telóval
teló leválaszt, újraindít, link2sd megcsinálja a linkelést, kéri újra a reboot-ot
megint újraindít, és már mehet is a programok linkelése

amit nem értek, hogy linkelés után van 1-2 program, amit a gyári beépített app2sd úgy jelez, hogy még a telón van -mondjuk ezt még megértem, mert az átlinkelés miatt azt hiszi a rendszer, hogy a telón van, közben meg már az SD 2. partícióján van- de ilyenkor van értelme a gyári app2sd-ben is átállítani, hogy az sd-re tegye, vagy ez már csak a 2 partíció közötti pakolgatás lenne?

(#2267) solarix45 válasza suste (#2266) üzenetére


solarix45
senior tag

Nohát: Data2Ext for Alcatel Glory 918N!

suste: már akartam az előző hozzászóláshoz is írni... muszáj, nem muszály.

(#2268) suste


suste
veterán

Mielött letöröltem a felesleges programokat, mindíg csináltam mentést belőlük.
Most közzéteszem a végleges listát, hátha jól jön valakinek:
Törölhetők pl "Root install" programmal:
-apps_on_sd_tcl.......apk (valami normális fájlkezelő úgyis kell, de a "root intall" progi is kiváltja)
-dutchpack.apk és a többi nyelvi kiegészítés is a bill-hez (french, german,italian, portuguese, romania,spanisch,turkish)
-googlequicksearchbox.apk (közvetlen keresés ablak)
-jrdalcatelhelp.apk (gondolom help fájl a telóhoz)
-mediauploader.apk (médiafeltöltést kezelő)
-setupwizard.apk (első indulásnál kellett)
-talk.apk (google talk)
-top_games-widget.....apk (játékgyüjtemyény widget)
-twitter.......apk (értelem szerűen akinek a facebook nem kell, azt is törölheti)
-voicedialer.apk (hangtárcsázó)
-voicesearch.apk (hangos kereső)
-livewallpapers_gles20.apk (élő háttérkép,nagy és lassú is)
-magicsmokewallpapers_gles20.apk (ua)
-picotts.apk (szövegfelolvasó)
-protips.apk (tippek widget)
-ttsService.apk (szövegfelolvasó)

Ezekkel több mint 15MB-ot spórolhatunk. Már ezzel is sokkal pörgősebb lesz a teló.
Következő lépcsőfok a helyspórolásra, a már említett "link2sd".

(#2269) solarix45 válasza suste (#2268) üzenetére


solarix45
senior tag

A setupwizard.apk-t nem szabad törölni! Ennek hiányában factory reset után nem fogsz tudni bejövő hívásokat fogadni. Pár napja futott ebbe bele valaki, én meg már rég megtapasztaltam.

(#2270) suste válasza solarix45 (#2269) üzenetére


suste
veterán

nem, kevered a másik setup-pal
az valami jrdsetupwizard
úgy mint a help fájl -ami viszont törölhető

egyébként én is majdnem töröltem ezt a jrd-set is, de kifagyott közben a program
gondolom mert használatban volt
szerintem ez felel a 2kártyás kezelésért

amiket felsoroltam, azok tuti törölhetők, mert én töröltem, és a teló működik rendesen nálam:)

[ Szerkesztve ]

(#2271) lalszi válasza suste (#2270) üzenetére


lalszi
aktív tag

A Settings.apk, Settingsprovider.apk, Setupwizard.apk a telefon beállításai, kinézete és nyelve miatt kell. Ezekkel lehet például egy magyar nyelvet nem tartalmazó romot magyarítani. Én nem törölném, mert egy reset után nem biztos, hogy rendesen fog működni nélküle a telefon.

(#2272) lalszi válasza suste (#2266) üzenetére


lalszi
aktív tag

Nem muszáj törölni, de tisztább dolog egy teljes formázás, mint egy átméretezés és nem tart sokáig visszamásolni rá a dolgaidat, mert úgy is lementetted előtte.
Nálam előfordult már egyébként, hogy átméretezés után nem működött rendesen a kártya, ezért javasoltam a teljes formázást.
És jobb nem a telefonban formázni, hanem kártyaolvasóban (szerintem).

(#2273) solarix45


solarix45
senior tag

Jó hírem van :)

Visszatettem a 2.3.5-ös gyári firmware-t. Aztán fogtam, és módosított recovery-vel telepítettem az utolsó zip-et innen: [link], utána meg az INT2EXT+ zip-et innen: [link]

Az első rootol, illetve az ext2 és az init.d támogatást csinálja meg.

És heuréka! 1,5 gigás data partícióm van gyári ROM-on :). Azt hiszem, be kell majd szereznem egy Class 10-es microSD kártyát, biztos gyorsítana a rendszeren. Illetve a fórumból érdemes lenne megnézni, hogy az int2ext, meg a d2ext stb. közül melyik lehet a legjobb.

Egész éjszakám ráment erre, de majd még nézegetem, mit lehet alkotni.

(#2274) suste válasza solarix45 (#2273) üzenetére


suste
veterán

látom egyforma "beteg" aki idejár:)
ha egyszer nekikezdünk valamit a telefonnal, akkor hajnalig beleveszünk:)

ezt a 1,5gigás datát hogy érted? az a RAM vagy a Belső tárhely?

[ Szerkesztve ]

(#2275) suste válasza lalszi (#2271) üzenetére


suste
veterán

jó tudni
szerencsére mint írtam megvan az SD-n ez a setupwizzard.apk
egyszer majd jó lenne tudni, hogy pontosan melyik mit csinál
resetelni meg remélem sosem kell majd.....max eladásnál

(#2276) grafikus17


grafikus17
senior tag

Nincs ilyen telefonom, de szeretnék egy Alcatel ot 985-öt. Nem sok különbség van közte. A két kártya az biztos.
Azt szeretném megkérdezni, hogy jól látom-e, nem lehet beállítani telefon billentyűzetet a teljes billentyűzet helyett a szövegíráshoz?

Xiaomi Redmi note 7

(#2277) vigyed válasza grafikus17 (#2276) üzenetére


vigyed
tag

TouchPal billentyűzeten lehet állítani, android billentyűzeten nem.

Goodbye everybody......

(#2278) imiadmin válasza solarix45 (#2273) üzenetére


imiadmin
őstag

Hihetetlen... szerintem egyszerre csináltuk... :DD

Mivel az Andread ROM shell-je szép ugyan, de a progikat mindig lefele akarom görgetni, visszaraktam a 2.3.6-os gyári ROM-ot és szinte ugyanazt csináltam mint te! Én is felraktam az ext támogatást és rá az int2ext+ -t és műxik.. :))

Mondom, most feljövök az oldalra és leírom... erre már te ezt megtetted... :C

pedig azt hittem, hogy mekkora király leszek, ha ezt leírom neked....

[ Szerkesztve ]

(#2279) solarix45 válasza suste (#2274) üzenetére


solarix45
senior tag

Dehogy a RAM, de jó is lenne... Ez ugyan az, mint ami az olasz Andread rom-ban van, nem a belső memóriát, hanem a microSD kártyán lévő partíciót használja a rendszer data partíciónak. Így az eddigi ~170 mega szabad tárhely helyett annyi van, amennyit adsz a kártyán.

(#2280) suste válasza solarix45 (#2279) üzenetére


suste
veterán

akkor ez mégis csak az a rész, ahol azt írja a teló, hogy belső tárhely
ha most itt sok a hely, akkor ez csak annyit jelent,hogy sok programot telepíthetsz, vagy gyorsít is a telefonon?

(#2281) solarix45 válasza imiadmin (#2278) üzenetére


solarix45
senior tag

Heh, nekem olyan 3 körül sikerült :).

Viszont a 2.3.6 továbbra sem hajlandó felmenni, csak az N-es. Amúgy a külföldi fórumokon, pl. ahol a tiédhez hasonló leírásokat is látok, 918N-es szoftverről beszélnek. Neked akkor most megy a dual SIM kezelés?

Legközelebb, ha csinálsz egy hard resetet, egy nandroid backupot tudnál küldeni, kérlek?

Egyébként nekem nem csak hogy a dual SIM támogatás hiányzik, de a felülről lehúzhatós bigyó sem megy.

Megmértem a belső memória sebességét:
8.2MB/s olvasás, 2,7MB/s írás
Class 4-es kártya:
15.7MB/s olvasás, 3.5MB/s írás

Éreztem én, hogy fürgébb lett a rendszer kicsit :). De majd beszerzek egy Class 10-est.

(#2282) suste válasza solarix45 (#2281) üzenetére


suste
veterán

na így a sebességteszttel együtt már értem, hogy miért jó az SD-s data partíció (sok programot nem akarok telepíteni)
viszont nem gondoltam volna, hogy a beépített memória chip lassabb az SD-nél....

(#2283) unicumnext válasza solarix45 (#2196) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Nálam továbbra is fennáll, hogy sms-eket nem kapok meg, pedig a másik félnek jelzi, hogy megkaptam, pedig már romot is cseréltem, jelenleg andread 3.2 van fent...

valaki help please

[ Szerkesztve ]

(#2284) solarix45 válasza unicumnext (#2283) üzenetére


solarix45
senior tag

Írj az Alcatelnek, és légy kitartó! Elég durva bug. Persze csak akkor fognak figyelni rád, ha gyári rom van fent, és azon jelentkezik a hiba.

(#2285) imiadmin válasza solarix45 (#2281) üzenetére


imiadmin
őstag

aszem nekem 2 körül sikerült... de még reggel finomítgattam... :DD

csinálok egy backupot és lereszetelem aztán lementem neked a gyári 2.3.6-ot.. :)

(#2286) imiadmin


imiadmin
őstag

hűűű talátam további custom ROM-ot a telóra...


(#2287) solarix45 válasza imiadmin (#2285) üzenetére


solarix45
senior tag

Akkor neked hamarabb sikerült :)
Egyébként ebben az a szép, hogy nem is kell újrahúzni a rendszert. Visszatettem most azt a 2.3.5-öt, amit eddig használtam, rá a patchet, és gyönyörűen megy. Persze előtte mindent vissza kellett mozgatni Link2SD-vel, ami kellemetlen, de pont volt elég helyem.

A V6 SuperChargert nézted már? Elsőre a készítőnek borzasztó stílusa van... Én feltettem, de még egyelőre olyan nagy áttörést nem érzek a sebességben. Illetve ennyit, hogy a Launcher tényleg hamar bejön mindig.

Előre is köszönöm a 2.3.6-ot :R

(#2288) imiadmin válasza solarix45 (#2287) üzenetére


imiadmin
őstag

ha hozzátesszük, hogy regel még heggesztettem, akkor nem... akkor te voltál a gyorsabb... :R

ezekben a tuningokkal én elég szkeptikus vagyok... mielött felrakom, mindig megnézem, hogy mit is csinál valójában...

én jelenleg a swap-on pörgök...

a rom készül...

[ Szerkesztve ]

(#2289) mikrofon válasza imiadmin (#2286) üzenetére


mikrofon
veterán

jól néz ki! Kipróbálod, vagy már ki is próbáltad?

(#2290) imiadmin válasza mikrofon (#2289) üzenetére


imiadmin
őstag

egyenlőre visszaraktam a gyári 2.3.6-ot szucsatinak, hogy le tudjam menteni... aztán meglátjuk... :U

egyébként nekem nagyon x8-as feelingem van tőle...

[ Szerkesztve ]

(#2291) solarix45 válasza imiadmin (#2286) üzenetére


solarix45
senior tag

Ezek a hekkelt csodák nekem nagyon nem jöttek be eddig. Van rajta egy másik launcher, meg lecserélik a gyári a gyári appokat. Ezt meg lehet kézzel is csinálni, és legalább csak azt változtatod, amit akarsz.
Pl ennél írják, hogy nem megy a GPS...

Amúgy a 8 megapixeles kamera patch jobb képet csinál, mint az eredeti? Gondolom, az érzékelő ugyan az, csak szoftveresen nagyított a kép, nem?

(#2292) imiadmin válasza solarix45 (#2291) üzenetére


imiadmin
őstag

igazából az lgCamera app-ot rakták fel az andread romba.. ennyi...

(#2293) hhatika válasza imiadmin (#1962) üzenetére


hhatika
tag

én igen...
a korábbi nagyon rövid akksiidő konkrétan ezzel oldódott meg, most így 2 nap: egész nap rajta van az adatkapcsolat, emailszinkronizálás, egy kis wifizés böngészés, telefonálás...

(#2294) imiadmin válasza hhatika (#2293) üzenetére


imiadmin
őstag

wow... akkor megosztani velünk azonnal a módszert de tüstént... :C

(#2295) imiadmin válasza solarix45 (#2291) üzenetére


imiadmin
őstag

@szucsati: egy kicsit gondban vagyok... amit nekem sikerült felrakni 2.3.6-ot, az nem tud magyarul... :O neked ez gond?

havertól szerváltam 2.3.6 nandbackup-ot ami működik is (magyar), de factory reset után nem indul el vele a teló... valószínű a LINK2SD-vel átpakolt alkalmazások miatt...

ui.: ja, és az OTU egyből tényleg az 1 kártyás 918N-est rakja fel... :W

szóval még egy kicsit dolgozok rajta... :D

(#2296) solarix45 válasza imiadmin (#2295) üzenetére


solarix45
senior tag

Nem, brit angolt használok mindenhol :).

No, akkor mégsem én vagyok a béna? :D De akkor neked hogy sikerült D-s 2.3.6-ot feltenni?

Ja, és ugye induláskor az az irdatlan hangos zene lekapcsolható? Felveri hajnalban mindig a családod, ha hekkelem a telefont :)

[ Szerkesztve ]

(#2297) imiadmin válasza solarix45 (#2296) üzenetére


imiadmin
őstag

ismerős... sajna a zene az alapból ilyen... ha lehalkítod, akkor már második iduláskor nem zenél.. :))

most jelnelg egy szűz angol nyelvű 918N-es van fent ami 2 SIM-es és az OTU rakta fel! csináljak róla nandbackupot?

(#2298) imiadmin válasza imiadmin (#2297) üzenetére


imiadmin
őstag

áááááá... bekapcsolva maradt a "Backup-format-download-restore NVRAM" amikor fel akartam rakni a recoveryt.... most kezdhetem előröl... :W

(#2299) solarix45 válasza imiadmin (#2297) üzenetére


solarix45
senior tag

Igen, kérlek!

De hogy vetted rá, hogy ezt tegye fel?

Oh, azt én is elrontottam párszor, és pislogtam nagyon, miért nem megy... Hülye OTU pedig minden alkalommal letölti és törli azt az 500 megát.. pedig az Amazon couldból jön, ott pedig minden kimenő bitért fizetnek...

(#2300) imiadmin válasza solarix45 (#2299) üzenetére


imiadmin
őstag

úgy néz ki, hogy a pro_info.img határozza meg, hogy az UTO milyen telót lát és mit tölt le hozzá (D/M/N/MIX stb.)

most vissza kellett rakjam az andread-ot , mert el kell menjek.. este folyt.köv...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.