Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) lory88 válasza imiadmin (#2195) üzenetére


lory88
csendes tag

Szia Imiadmin
Szomoruan olvasom hogy "kilepsz" a 918D közösségből
Egy kérésem lenne feléd
Nem linkelnéd újra az "Alcatel_918_Mix_2.3.6_Files.rar" - t
Leszedték az oldalról vagy törölték vagy valami.... :)
Meg szeretném csinálni az init.d-s dolgot és kéne nagyon
Köszi előre is :R

lory

(#2702) Feccni


Feccni
csendes tag

Sziasztok!
Vásároltam én is egy ilyen csodát (Alcatel Onetouch 918D).
Remekül működik, csak épp nem tudom rootolni. Mindent úgy csináltam, ahogyan itt le van írva, plusz böngésztem a neten nem keveset, mégsem rootolódik ez a gyösz.
Lenne ötletetek, hogy mit hogyan csináljak?
A SOC felismeri, csak nem rootolja.
Firmware: 2.3.6
Kernel: 2.6.35.7
gingerbread

Előre is köszi az ötleteket!

Fecó

(#2703) crause válasza Feccni (#2702) üzenetére


crause
csendes tag

Nem rég rootoltam a telóm. Néhány perc alatt sikerült.

Az útmutatást számomra elsődlegesen a #642 szöveges, valamint azt megerősítésként a http://www.symbianize.com/showthread.php?p=11514350 képi illusztrációkkal szemléletessé tett leírásai adták.

Abban az esetben, ha a fentiek szerint csinálod, nem lehet gond.

[ Szerkesztve ]

(#2704) Feccni válasza crause (#2703) üzenetére


Feccni
csendes tag

Köszi! Ez elég szájbarágós. Viszont a kikapcsolt telefont hiába dugom a gépre, csak tölt, egyebet nem csinál. Nem kell driver, nem ismer fel semmit. :F

(#2705) Feccni válasza crause (#2703) üzenetére


Feccni
csendes tag

No. Köszi. Működik.
Annyit "okoskodtam" hogy nemvolt elég a kikapcsolt állapot, akksi ki, akksi be játékkal ismerte fel a flashtool.
Vicces alcatelen a htc-s recowery. :)

[ Szerkesztve ]

(#2706) Feccni


Feccni
csendes tag

Érdekes. Másodszorra már a régi recovery console jön be. Az normális?

(#2707) KBear


KBear
tag

Sziasztok!

Nem sokat tudok erről a telóról, de most lenne egy kedvező vételi lehetőség. Nem nagyon van időm és lehetőségem túl sokat böngészni a hozzászólásokat, ezért kérdeznélek Titeket, akik használjátok, hogy mennyire megbízható, mennyire jó vétel egy olyan valakinek, akinek most lesz a kezében első alkalommal érintős és androidos telefon?

Elsősorban az anyaghasználat, az összeszerelés és a kijelző minősége, valamint a szoftver sebessége és megbízhatósága érdekelne.

A tesztet olvastam, az elég pozitív képet festett, de igazi használok személyes tapasztalatára is kiváncsi lennék.

Nem a dualszimes verzió lenne, hanem a sima Mix és női kezekbe lett betervezve.
Inkább igen vagy inkább ne ezt, ha jót akarok?

Nagyon köszönöm mindenkinek, aki válaszol!

Üdv,
kbear2112

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#2708) solarix45 válasza KBear (#2707) üzenetére


solarix45
senior tag

Erre azért így elég nehéz válaszolni, ez abszolút szubjektív.

De azért megpróbálom: Mint látod, elég sokan használjuk, az árához képest szerintem ez egy igen jó telefon, jó minőség, szerintem még szép is, az akksi is jó. Nem egy kínai telefon kategória, minőségi cucc.
De természetesen megvannak a problémái: kevés tárhely a programoknak (lehet rajta segíteni), lassú a tárcsázó (bár erre már van fix), kevés a ram, amiért néha nem reagál a telefon, és gyenge a kamera.

Javítsatok ki, ha máshogy gondoljátok :)

(#2709) cappa72 válasza solarix45 (#2708) üzenetére


cappa72
nagyúr

Korrekt összefoglaló. És nem hazabeszélős!
(Azért ez is kínai, bárhogy is emlékszünk rá... egykoron francia)

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#2710) solarix45 válasza cappa72 (#2709) üzenetére


solarix45
senior tag

Persze, kínai, franciát nem vettem volna :). De nem a klasszikus kínafon kategória, nyugodtan kerülhetett volna rá valami más, ismertebb márkanév is +20-30%-os árcédulával.

(#2711) KBear válasza solarix45 (#2710) üzenetére


KBear
tag

Sziasztok és köszi a válaszokat!

Bíztató amit mondtok, a minőségérzet fontos szempont. Nekem egy fémházas HTC-m van, volt már Samsung és Huawei is a kezemben, ezek jónak tűntek, a ZTE viszont nekem nagyon játéktelefon hatású volt, bár a tulajdonosoktól tudom, hogy a belső értékek ott is rendben vannak.
Azért ez utóbbi érzést szeretném elkerülni, végülis ajánándéknak lenne szánva. A leendő tulajdonos eddig alaptelefonokat használt, gyakorlatilag minden előrelépés lenne neki, de kiszúrni sem szeretnék vele, hogy valami használhatatlan, szerethetetlent sózok rá, ezért kérdeztem.
Egy két dolog letöltésén kívül nem hiszem, hogy túl sokat lógna a piacteren vagy éjjel nappal játszana, multimédiázna vele, de ha mégis elkapja a gépszíj, akkor első okos tanulófonnak így is jó lenne.

Ha jól értettem a hosszászólásokat, ennek így megfelelne a masina, igaz?!

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#2712) solarix45 válasza KBear (#2711) üzenetére


solarix45
senior tag

Igen, szerintem jó lesz :)

Nem fémházas, de kicsit gumi-szerű érzés a készülékház, szerintem sokkal jobb, mint ez a sok hulladék ujjlenyomat-csapda. Kétségkívül van ennél jobb telefon, de nem ebben az árkategóriában. És igazából melós telefonnak nem ajánlanám az előforduló lassúságok miatt.

(#2713) imiadmin válasza lory88 (#2701) üzenetére


imiadmin
őstag

a teló már nincs meg, de azért olvasgatom a fejleményeket...

felraktam ide a file-t: Alcatel_918_Mix_236_Files.rar

@Fecó: nagyon jó kis teló.. csak ajánlani tudom... nyugodtan vedd meg!

(#2714) solarix45


solarix45
senior tag

Na... a bánatba. Gondoltam, megnézem ezt a 2.3.6 update 2-t. De akármilyen verzió fájljait (preloader, dsp_bl, pro_info) teszem fel, ahogy eddig már jó párszor, OTU azt mondja, hogy nincs újabb vezió. És persze a telefon sem indul. Hurrááá!

(#2715) solarix45 válasza solarix45 (#2714) üzenetére


solarix45
senior tag

Áh... van 2.6.3-as OTU, ez működik. Ezek szerint az 1.8.3 S már nem támogatott.
Ugyebár eddig 2.6.2-es volt, ami nem ismerte ezt a telefont, mégis ez volt csak letölthető az Alcatel oldaláról.

(#2716) imiadmin válasza solarix45 (#2715) üzenetére


imiadmin
őstag

tökjó.. és milyen? tényleg villog a kék led ha nem fogadott hívásod vahy SMS-ed volt?

(#2717) solarix45 válasza imiadmin (#2716) üzenetére


solarix45
senior tag

Nem vagyok benne biztos, hogy az ment fel nekem...2.3.6-os verziót ír. Próbálom a leírásod alapján megcsinálni az ext2int-et épp :)

De, villog! De cuki :)

[ Szerkesztve ]

(#2718) suste válasza KBear (#2711) üzenetére


suste
veterán

Nem akarok senkit lebeszélni róla, de nekem csak a 2kártyásról van tapasztalatom, és ha az 1kártyás is ilyen döcögős, akkor van sokkal jobb nála -mondjuk az árcédulát nem ismerem az 1 kártyáson.
1kártyás androidost már a szolgáltatóktól is lehet venni, ott meg ugye sokkal olcsóbb.
Pl a ZTE Blade1 -esem 100szor gyorsabb, és 10000ft-ban van (2 évvel ezelötti ár!).............

(#2719) solarix45 válasza solarix45 (#2717) üzenetére


solarix45
senior tag

És nem megy :(.

init.d megy, ext2 támogatás megy, de onnantól, hogy a 40int2ext fájlt bemásolom, és a dalvik wipe-ot lefuttatom, reboot után már csak fekete képernyőzik.

(#2720) KBear válasza solarix45 (#2712) üzenetére


KBear
tag

Köszönöm a választ, sokat segítettél!
Üdv!

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#2721) KBear válasza suste (#2718) üzenetére


KBear
tag

Szia, a T-nél feltöltősen most ez a legolcsóbb a nem okostelók után. Néztem még a Huawei 200-at is, de kb. ennyit tud az is, mellette viszont valamivel drágább. Ha előfizetéssel tudnám venni, akkor lenne ennél egyértelműbb vétel is, néhány komolyabbnak tűnő telefon most meglehetőst jó árban van (igaz momentán készlethiány is van belőlük), de nem magamnak keresek telefont, két év hűséget nem szívesen kötnék így. Marad tehát a Domino...
ZTE-ből az Arizona és a Kis PLUS van most hirdetve, de azok is lényegesen drágábban...
Üdv

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#2722) janosh01 válasza solarix45 (#2719) üzenetére


janosh01
csendes tag

Szia szucsati,

akkor te most a "2.3.6 update 2"-vel küzdessz?

Én is letöltöttem a telefonra, de nem mertem rárakni, amíg valaki nem mondja meg, hogyan megy, és jó lesz-e utána is. De ha ilyen küzdés van vele, akkor inkább hagyom, nekem jó update2 nélkül is, ha ujra kell mindent rakni.

Ha majd kész leszel vele, azért pár infót mondj róla.

Üdv János

(#2723) janosh01 válasza KBear (#2721) üzenetére


janosh01
csendes tag

KBear,

először azt döntsd el hány SIM-es telót szeretnél venni! 1SIM-es vagy 2SIM-es telót.

Mert szvsz, nagy különbségek vannak árban, az 1SIM-eshez képest a 2SIM-es ugyanazon készülék kb. 10eFT-vel drágább. Tehát pl. az 1SIM-es Alcatel 918 MIX 20eFT, de a 2SIM-es Alcatel 918D MIX 30eFT.
Tehát nem mindegy.

Ha a SIM szám döntés megvan, akkor dönts a készülékről.

Szerintem most a piacon a ZTE Blade III nagyon jó és jó árú készülék, de 1SIM-es.
Ha 2SIM-es, akkor én maradnék az Alcatel-nél, nekem is 918D-van, már fél éve, még 35eFT-ért vettem.
DE nagyon jól müködik. Persze valamikor lassú, föleg amikor kilépek valamiből, és soká nem jelennek meg az ikonok. De ezt áthidalom egy szép háttérképpel. Pl. barátnő fenekes képpel. :D

Nekem elötte nem volt okos telefonom, tehát szvsz belépő okostelefonnak tuti vétel. Mert ki lehet rajta tapasztalni mindent, nem fél az ember megbabrálni, root-olni, flash-elni, és megtapasztalni.

Tökéletesen megy rajta a Viber, az IMO, a FB, a CallRecord, a Skype, MoboPlayer, és az OfficeSuite nézegető.

Nekem feltöltőkártyás SIM-em van benne, amire 100MB-os internetet rendeltem. Ha lemegy a keret, akkor is megy szépen a viber, tehát lassítás után is tudok ingyen beszélni.

Remélem segítettem, üdv János

(#2724) Feccni


Feccni
csendes tag

Sziasztok!
Remek fórum ez, sokmindenre választ kaptam.
Megy az ext2 is, bár nem tudom hogyan sikerült, mert oda-vissza szivatott a teló. De most megy, akárhányadik próbálkozásra, remekül gyorsult a cucc. :))

Ami bennem nyitott kérdés maradt, mindenfelé böngészés után:
918d-hez van már olyan rom ami támogatja a swap-ot? Jól értelmezem, hogy az andread ilyen? Vagy csak benéztem valamit? (amit sehogy sem látok: ez a rom tartalmaz-e magyar nyelvet?)

Köszi!
Fecó

(#2725) janosh01 válasza janosh01 (#2723) üzenetére


janosh01
csendes tag

pár infó, ár nélkül hogy ne legyen reklám:

T-mobile: Alcatel OT-918 MIX Dominó ...
Telenor OneTouch C (Alcatel) Kártyás ...

Érdemes kártyafüggetlenül is megnézni, így használható bármivel.

(#2726) #16695808 válasza solarix45 (#2717) üzenetére


#16695808
törölt tag

Helló
nekem egy 918D-m van
az alábbi paraméterekkel:
firmware: 2.3.6
2.6.35.7 (android-bld1@aclgcl-ubnt122 #1)
van ennél frissebb?
és nekem ne villog a led miért a páromnak sima mix-e van (függő) és neki igen?

(#2727) gyulaszu válasza janosh01 (#2725) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Szerintem a Telenor OT C nem a 918-as, hanem a 990-es, annak van 3,5"-os kijelzője.

gyulaszu

(#2728) gyulaszu válasza #16695808 (#2726) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Nekem ugyanezt a verziószámot írja a telefonom.
Ráeresztettem a hálózati frissítésre és talált egy frissítő csomagot:
Verzió 2.3.6-010 01 17,1 MB
Még nem kattintottam, hogy töltsön és telepítsen.

gyulaszu

(#2729) solarix45


solarix45
senior tag

Gyerekek, szerintem senki ne frissítsen egyelőre!

Én OTU-val tettem fel a telefonomra a legújabbat, ami ugyan verziószámban nem ír semmi update-et, de villog a LED. Ezzel komoly gondjaim vannak, bekapcsoláskor nagyon nehéz rávenni a telefont, hogy kapcsolódjon a hálózatra. Mindig ezt a "restricted access changed" üzenetet kapom. Össze-vissza játszom a plane móddal, meg a settingsben a SIM infó lekérésével, utána általában rendbe jön, és működik. De ez így elég gáz... És nem is tudom a 2.3.5-öt visszatenni.

Írtam Alcatelnek, hogy mi a rosseb van, ez így nem frankó :(

(#2730) #16695808 válasza solarix45 (#2729) üzenetére


#16695808
törölt tag

köszönjük a figyelmeztetést. várunk még
neked is ezt a számot írta ki mint legfrissebb verzió?

(#2731) solarix45 válasza #16695808 (#2730) üzenetére


solarix45
senior tag

Nekem ennyi van:

Firmware version: 2.3.6
Baseband version: 6573
Kernel version: 2.6.35.7
Build number: GINGERBREAD

Amúgy a villogás frankó, e-mailre és google talk üzenetre is villog. Csak hát... :(

[ Szerkesztve ]

(#2732) #16695808 válasza solarix45 (#2731) üzenetére


#16695808
törölt tag

még egy kérdés:
amikor frissítetted minden megmaradt a telón, tehát volt -e valami kellemetlenség utána, vagy szinte észre sem lehet venni az frissítést?

(#2733) janosh01 válasza #16695808 (#2726) üzenetére


janosh01
csendes tag

" Helló, nekem egy 918D-m van, az alábbi paraméterekkel:
firmware: 2.3.6
2.6.35.7 (android-bld1@aclgcl-ubnt122 #1) "

Nekem is ez van és a LED nem villog nekem sem.
Jött a jelzés, hogy UPDATE2 frissités van. Letöltöttem, de amíg így állunk, nem töltöm rá.
Nem akarok szívni, most minden müködik Update2 nélkül is, nem akarom ujra rakni az egészet csak egy LED villogás miatt.

Üdv János

(#2734) solarix45 válasza #16695808 (#2732) üzenetére


solarix45
senior tag

Én nem a gyári frissítőt használtam, hanem OTU-val frissítettem, az pedig gyalul mindent.

(#2735) move1


move1
tag

Hi. Korábbi problémák (amiket én okoztam) miatt újra kellett raknom a rendszert (2.3.6), mely csak az OTU 1.8.3-al sikerült. (újabbal nem) Én azonnal rányomtam a frissítésre és telepítettem is, melynek az eredménye az lett, hogy folyamatosan korlátozta a sim-ek működését, mivel a gyári visszaállítás sem segített, mehetett megint az OTU. Én biztos nem fogok frissítéssel próbálkozni újra, bár lehet, hogy a korábbi problémák miatt csinálta ezt az én telómmal.

(#2736) KBear válasza janosh01 (#2723) üzenetére


KBear
tag

Szia, köszönöm!

Nem a két SIM miatt néztem ki ezt a telefont, a szolgáltatónál, ahol venném, csak egy SIM-es verzióban rendelhető. Egy olyan belépő okos telefont kerestem, ami azért nem gagyi hatású, jól használható egy kezdőnek is és nem kerül egy vagyonba.

A barátnő fenekes képét kihagynám, a feleségemnek lesz a telefon, de azért köszönöm az ötletet. :)

Üdv,
kbear

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#2737) lory88 válasza solarix45 (#2714) üzenetére


lory88
csendes tag

Én is megszittam :)
Azt mondja OTU hogy ennél ujabb nem létezik...
kicseréltem a pro_info -t és most tölti le ügyesen...
Nemrég, 5 perce megpróbáltam a filippinói pro_info-val de abba meg nem lett magyar nyelv sajnos...
Most beraktam a 2.3.5-ösét, remélem nem a 2.3.5-öt teszi rá...
Meglátom nemsokára.... :)

Hát sajnos ugy néz ki hogy 2.3.5öt húzta fel rá....
Ezek szerint a pro_info felel az ilyesmiért nyelvért, szoftverért stb...
Akkor keresnem kell egy európai származású pro_info file-t

[ Szerkesztve ]

lory

(#2738) Feccni


Feccni
csendes tag

Sziasztok!
A hülye fejemmel szétcsesztem az egészet.
Feltettem az andreadot, de nem tetszett.
Előtte csináltam backupot a recoveryvel. Azt akartam visszatenni, de nem idult el utána a teló.
Túrtam a netet.
A flash toollal elvileg visszament a 2.3.5 europe. Megcsinálja, kiírja hogy ik.
mikor lehúzom az usb-ről a kék led folyton világít, bekapcsolni nem lehet. :O

Tudja valaki merre induljak? :S

(#2739) lory88 válasza imiadmin (#2713) üzenetére


lory88
csendes tag

Nem lehetne pro_info fájlt módositani valahogy, hogy ne azt irja az OTU, hogy nincs ujabb szoft?
Keresgéltem más fájlokat, találtam is, 2.3.6 is lesz belőle, csak nincs magyar nyelv a végére...

lory

(#2740) lory88 válasza Feccni (#2738) üzenetére


lory88
csendes tag

Vedd ki az akkut tedd vissza és inditsad.... :)

lory

(#2741) Feccni válasza lory88 (#2740) üzenetére


Feccni
csendes tag

nem indul, azért írok :)

(#2742) lory88 válasza Feccni (#2741) üzenetére


lory88
csendes tag

Jah, menetközbe rájöttem...
Telepitsd fel az alcatel one touch upgradet a gépedre és frissitsd a telefont.

lory

(#2743) Feccni válasza lory88 (#2742) üzenetére


Feccni
csendes tag

az is megvan, túrom közben a netet.
annak a listájában meg nincs 918D :F

(#2744) Feccni


Feccni
csendes tag

elvileg a boot.img-t is cseréltem a flash tollal, de így sem indul

(#2745) lory88 válasza Feccni (#2744) üzenetére


lory88
csendes tag

Szerintem kezdd újra
Flash tool-ba az options menübe pipáld ki az USB módot és a Backup Restore NVRAM nál válaszd ki a Backup Format Download NVRAM -ot
Utána töltsd be a scatter fájlt 2.3.5 esetedben, és csak az első 3 kockát pipáld ki (PRELOADER, DSP_BL, PRO_INFO)
Utána katt a DOWNLOADRA.
Végig fog futni néhány szines vonal (Asszem piros, zöld, lila és sárga, de ez annyira nem lényeg)
Amikor kész van akkor előjön egy ablakokcska zöld kör a közepén .
Ha ez megvan akkor OTU és telepiti a gyári romot...
A lényeg az hogy csak a download gomb megynomása után dugd rá a telefont a gépre, és persze előtte akku ki-be

Mindez megvan itt szebben is leirva, valahol, csak nem tudom pontosan hol.... :)
Sikert! :))

SZerk: Jah és OTU-ba One Touch 918-at válassz!

[ Szerkesztve ]

lory

(#2746) Feccni


Feccni
csendes tag

Köszi a tippeket, a ONE TOUCH Upgrade S 2.6.3 telepített egy 2.3.5 verziót, ami ugyan tök más mint a gyári, de legalább magyar és működik :D :))

Kezdhetem előről a rootolást és a link2sd témát, de nembaj, legalább gyakorlok :D

(#2747) Feccni válasza lory88 (#2745) üzenetére


Feccni
csendes tag

egyszerre írtunk, megvan, köszi. :)

Lehet egyéb kérdésem? :D

(#2748) lory88 válasza Feccni (#2747) üzenetére


lory88
csendes tag

Kérdezz!
Azért van a fórum
Nem? :)

lory

(#2749) Feccni válasza lory88 (#2748) üzenetére


Feccni
csendes tag

Részben tuti :)

Több dolog is van.
1. Most 2.3.5 fut, ami akkor is volt mikor vettem. Ez azt mondja nincs frissítés, pedig vásárlásnál is ez volt, az frissült 2.3.6-ra.
ez annyira nem izgat mondjuk.

2. túrtam a netet, de egyértelmű válaszom nics. Meg van már oldva a swap ezen a telón?
(andreaddal azért próbálkoztam, mert ott mintha lett volna, de nyelvi gondjaim akadtak)

3. azt meg lehet oldani ezzel a verzióval, hogy ext2-t használjon az sd-n a link2sd nélkül?
(lehet ezt nem is jól fogalmazom meg)

4. csináltam backupot a recoveryvel (volume up+be gomb, nem a gyári, hanem a módosított)
Ezt vajh miért nem tette vissza? illetve visszatette, mert a restore lefutott, de utána nem indult el a teló. Ezt nem értem.

Így hirtelen ennyi :D

Köszi! :)

(#2750) lory88 válasza Feccni (#2749) üzenetére


lory88
csendes tag

Swap-ra nem tudok megoldást sajnos Nem támogatott. Volt erről szó itt...
Ext2re Imiadmin készitett egy leirást Ime: Link
2.3.5ről 2.3.6ra van megoldás
Jelenleg én is azon dolgozom, azaz hogy meg is lett csak nem volt benne magyar nyelv....
Most töltöttem le egy gyári mentést 2.3.6-ról ami villogtatja a ledet is sms/hivás után
Felteszem kipróbálom és megirom hogy mi az ujság
Ez a backupos helyzetnek mukodnie kellett volna, nem értem én se hogy miert nem rakta vissza... :(

lory

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.