Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) hcl válasza shabbarulez (#71) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"A speedtest.net totál hülyeségeket tud mérni, főleg egyes böngészőkben, olyan értékeket is aminek semmi köze a valósághoz, szóval én arra nem igazán alapoznék."

Itthon a z 1Mb-s ADSL-en megfelelő ütemben nyomogatva a "vissza" gombot, a speedtest.net olyan dolgokat mond hogy :) Valahova be is küldtem hogy 144Mb/s...-es vonalam van :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#103) Realradical


Realradical
őstag

Röviden a végeredménye a kérdésnek: Igen átverés. 4Mbit fölött nem éri meg vonalat bérelni adsl esetében semelyik szolgáltatónál sem. :)

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#104) Stormbird


Stormbird
tag

Ennyi erővel írhatnának 100mbit/sec-es akciót is, anyjuk pikácsuját, nekem mondjuk most chellom van 10mbit 1300k/sec-et sajtol ki magából, de volt DSL-em is asszem 2megabites még anno olyan sötét dialcom modem abból a hirtelen törő műanyagból, de utáltam:) meg a fel/letöltés egyszerre kihozhatattlan maximális értékéből, cfos nevű progi segített valamelyest azt tudom ajánlani, ha feltöltesz nem csökken annyival a letöltésed.

(#105) slaci007


slaci007
senior tag

Nálam is a 8Mbit csak négyel ment,visszaváltani 4Mbit-re csak újabb 1 év hűséggel lehetett még tavaly.Most aug.-ba járt le egyből váltottam UPC-re 8Eft helyett most 6,5Eft a 10Mbit-es net.Fejleszteni nem akarnak csak a pénzt kaszálni az adsl-ért.

Tungsram 1896-2022

(#106) Dilikutya válasza Madárpók (#100) üzenetére


Dilikutya
félisten

De az kábel, és nem ADSL.
Amúgy nekem 4Mbites T-s ADSL-em van, a sebesség csontstabil, p2p-nél nyilván függ a többi felhasználótól, de megfelelő helyről töltve bármikor megvan 440-450kb/s (fel pedig 25-30), ez azért nem rossz, alig lefelé 10%-ban tér el az elméleti maximumtól.
Amikor emelés előtt tesztelték a vonalat, két hétig annyi volt a sebességem, amit csak a vonal elbírt, akkor 7,5Mbitig ment fel stabilan a letöltés, a feltöltés pedig állandóan hozta az 512kbitet. Szolnoktól 10km-re lakom, pontosan nem tudom, hol van nálunk a helyi DSL központ a faluban, de fix, hogy 2km-en belül.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#107) lumber_hw válasza shabbarulez (#79) üzenetére


lumber_hw
csendes tag

"Ha a vonalad nem képes a 8 Mbps-es csomagban kínált sebességre, de a 4-re igen akkor válts vissza és máris kevesebbet fogsz fizetni."

Ez egy dolog, csak részedről rengeteg utánajárást igényel. Viszont amikor a gyorsabb netre megkötötted a szerződést, akkor írásban közölték, hogy XY szolgáltató megvizsgálta a vonaladat és úgy találta, hogy minden OK, a kért kapcsolat létesítésének SEMMILYEN akadálya nincs.

Most akkor hogy is van ez? Akkor nem volt akadály, amikor előfizettél, de amikor teljesíteni kell, akkor már van? Mert a szolgáltató még a bekötés előtt mondhatta volna, hogy "nézd öreg, szar itt a vonal, sz'al a büdös életbe nem lesz 8 Mbites neted", de nem így tettek és nem így tesznek. Ergo átvernek, de persze ügyesen kivédik az apróbetűs résszel. ;)

(#108) knifemaster


knifemaster
tag

Van az utvonalterv.hu-n kivül alternativ oldal?
Mert ez nem ér 5 forintot sem.
Elrakja a kiindulási pontot majd 2 km-el a tényleges helyhez képest.... :W

Az élet olyan mint a sakk,csak itt több a paraszt..

(#109) Bici válasza knifemaster (#108) üzenetére


Bici
félisten

gugli maps

A házszámokat az sem tudja pontosan, de legalább kézzel be tudod húzni a jó helyre a bökőt. :)
Az én esetemben csak az autóval való megközelítés volt használható, mert az esett egybe a telcsi vonal útjával. A gyalogos megközelítést választva olyan utat adott ki, ahol még víz vezeték sincs, nemhogy ADSL. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#110) Thrawn válasza knifemaster (#108) üzenetére


Thrawn
félisten

Tipp: [link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#111) Dolby


Dolby
senior tag

Nekem itthon 8megás a net, ebből kb 6,5 van meg de ez Dialcom Bridge 1600-al. Vajon ez a modem v a vonal vége? :-)

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#112) Furky válasza Enszuke (#90) üzenetére


Furky
őstag

Hi!

"2 evig voltam az externetnel. Par honapja jart le a 2. ev. 8mbit-es csomagra havi 8k-t fizettem. Most sikerult ugyan ezt 7k-ert talalnom."

Megkérdezhetem, hogy melyik ez a szolgáltató? Mert nekem most 8900 a havidíjam több, mint egy éve. A hűségnyilatkozatom is lejárt, és gondoltam váltok olcsóbbra.
Amúgy kértem árajánlatot más szolgáltatóktól, eddig csak a dravanettől, írok lassan egy levelet az externetnek, hogy mennyiért tudnának szolgáltatni nekem naked adsl-t, tehát telefonvonal nélkülit. A mostani adsl-t, meg telefont le fogjuk mondani. A dravanetes azt tanácsolta, hogy a lemondás előtt 1-2 héttel rendeljük meg a naked adsl-t náluk, és kb mire kikötik a mostaniakat, addigra azt már be is, így nem maradok net nélkül, és új előfizető leszek. Az egyetlen baj, hogy a naked drágább, mintha lenne már telefonvonal is. 1-2 ezerrel...

Üdv!

mod: most T-s vagyok, már több, mint 3 éve, és a stabilan tudok letölteni 890k-val kb. Feltölteni pedig 50k környékén...

[ Szerkesztve ]

(#113) bOtX


bOtX
aktív tag

Nekem is ugyanez a problémám. 8mb helyett 6,5-7 :W

T online gratulálok :W

(#114) twollah válasza Furky (#112) üzenetére


twollah
nagyúr

Externethez ne menjel!
Kritikan aluli az ugyfelszolgalatuk.

Lasd a topikot es az en szopasom a 1201el.

(#116) Dtomi


Dtomi
őstag

Ezt velünk is eljátszották, és fel is olvasta a lehető legflegmábban a fószer az apróbetűs részt.

-Ja kéremszépen ennyit meg ennyit garantálunk...

Aztán enyhe hangvételváltásom után gyorsan visszavett a lendületből.
Végignyomoztuk mi is a távolságot, amiből kiderült hogy 1km-re vagyunk a központtól.
4. hibajelentés után 1 hétig működött a 8mb/s utána visszaállt 4 re. Majd szerződést bontottunk.

ja és fele annyiért 20/5 mb/s es van jövő hónaptól pedig negyedannyiért 30/20 ast kapok. GARANTÁLTAN!

[ Szerkesztve ]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#117) eXodus válasza shabbarulez (#98) üzenetére


eXodus
őstag

Szépen levezetgeted a dolgokat és a végén a DIGI szar...

"Ők csak a legkisebb költségű de legjobb bevétel termelő területeken jelennek meg, a többire meg nagy ívban bagóznak."
ADSLnél is így volt.. először bp aztán a nagyvárosok központja... sokáig egy nagyvárosban bizonyos területeken évegik nem volt elérhető az ADSL miközben a városközpontban igen.
És megjelent a drága ADSL.
Ezzel szemben a DIGI olcsón adja ("irreális olcsóság") és gondolom az is aDIGI hibája h ilyen árak melett nem tud napok alatt egy városnyi területre behúzni az optikai kábeleket.

"Az MT legalább megtette az évek alatt, igaz nem olyan jó minőségű, de legalább van."
Évek alatt... hol van még a DIGI az évektől....És nem "de legalább van" szolgáltatást fog nyújtani. Ráadásul olcsón.

(#118) BluEyes


BluEyes
őstag

minden alkalommal 3 x-ri mérést átlagoltam

Jujj, ne maradjon már így, ez rettenetes. :Y
minden alkalommal háromszor mértem, majd (az eredményeket) átlagoltam.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#119) nimfas


nimfas
addikt

Én speciel lehet hogy a mázlisták közé tartozom???

Ex. panteles vagyok... most invitel alá tartozik, de a díjcsomagot nem változtatták meg :-D

24Max.... ami nálam jelenleg 13 Mbit-et jelent... és megy is annyival a torrent, lefelé 1,3 MB, felfelé 80 K.... felfelé lehetne jobb, de hát 10eFt-ért mit várjak? :D

Jah... és kint lakom Siófokon a halál fa*zán, tehát nem a központban, hanem az autópálya mellett az utolsó utcában.

(#120) rollins válasza bOtX (#113) üzenetére


rollins
őstag

6.5-7? Az még jobbik eset, valakinek még 5 sem megy, mint nekem péld. Mielőtt csomagot vált az illető, egy árva szóval nem mondják hogy nem fogja bírni, ez itt a probléma. Ha a vonal nem bírja és környéken se kábelnet, se más gyorsabb lehetőség nincs, meg van kötve az ember keze. Ahogy eddig olvastam, igazán azok jártak jól, akik olyan helyen laknak, akiknél a diginet elérhető.

(#121) csellosi


csellosi
tag

Panaszkodok mar en is, annyian megtettek.

Akkor en mit mondjak. 30/30-as korlatlan netert a szolgaltatomnak van pofaja elkerni 5000 ft-ot, es ennek tetejeben meg raadasul ejjel-nappal megvan a sebesseg (barmikor lepek fel) es nem korlatozzak a p2p-t se. Ja es ennek tetejeben meg fix ip-m is van es husegesnek se kell lennem. Szornyu! :DDD

Hol lehet panaszt tenni, hogy van olyan szolgaltato aki minosegi netet nyujt olcson? ;]

[ Szerkesztve ]

- Miota dolgozol a cegnel? - Miota megfenyegettek, hogy kirugnak.

(#122) Omega81 válasza ^Boss (#17) üzenetére


Omega81
senior tag

Sziasztok!

Nos, én Nagykanizsáról költöztem ki 6km-re egy kistelepülésre, ami gyakorlatilag közelebb van, mint Nagykanizsa közigazgatási határának több része a városközponttól.
Itt valami helyi kábel van, ezen kívül mikronet ami nem elérhető a 'lapban', és T ADSL. Ez utóbbit használom, 4MBit-es csomagom van, javarészt felével jön, ha éppen jön.
1Ft- os D-Link 360R modememről éppen ma szedtem le a fedelet és helyeztem magam elé, a Samu971P lábai közé, hogy tudjam ki-be huzogatni, ha elmenne a net.

Hogy a 360R (és tökmindegy, hogy C, meg 2) jó, az viccnek is rossz. Adták volna pénzért a rózsaszín indulócsomagot, és ne ment volna rommá a modem 1,5 év alatt.

A Chelloval közel sem volt ennyi gondom, jóval stabilabb kapcsolatként írnám le, és számlázni, elszámolni is rugalmasabban tudtak.

Ezek a német multik nevetségesek. Ha nem lennének ekkora lánctalpasok, akkor nem volna létjogosultságuk. Sokkal jobb szolgáltatást lehet(ne), kéne nyújtani. :K

Végül, a *, az apróbetűs faszságok, és az elméletileg elérhető maximális sebesség ez mind olyan, aminek hosszú távon nem kéne létjogosultsága legyen.
Hulljanak a kamuk, menjenek csődbe.

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#123) Bici válasza csellosi (#121) üzenetére


Bici
félisten

Akkor Te Nyíregyházán laksz, ugye? :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#124) csellosi válasza Bici (#123) üzenetére


csellosi
tag

Oooo, igen. (Miert?)
Smileyd bezavart :)

[ Szerkesztve ]

- Miota dolgozol a cegnel? - Miota megfenyegettek, hogy kirugnak.

(#125) wagi válasza csellosi (#124) üzenetére


wagi
senior tag

Majd,ha a te szolgáltatódnak is akkora területe lenne,mint a Magyar Telekomnak,akkor ők sem dobálnák a 30 megabites netet havi 5000-ért.

(#126) Bici válasza csellosi (#124) üzenetére


Bici
félisten

Csak azért, mert így tudom melyik szolgáltatóról van szó. Ha máshol laknál, akkor elkezdenék aggódni, hogy talán lemaradtam valamiről. :) ti. most köteleztem el magam a Trének.

(#125) wagi: Szerintem ahol olcsón ki lehet építeni a hálózatot, ott igenis legyenek kis szolgáltatók, ahol pedig nem lehet, ott úgyis csak a nagyok jöhetnek szóba.
Ezek a kisebb szolgáltatók soha nem is lesznek nagyok, nem is ez a céljuk. Viszont velük jobban járnak az előfizetők, és ez az egy dolog, ami számít. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#127) csellosi válasza wagi (#125) üzenetére


csellosi
tag

Ez mar reg nem helytallo erveles.

Az ilyen kisebb helyi szolgaltatok es a (foleg egyre jobban terjeszkedo) Digi kft. nem kis borsot tornek az ilyen nagy cegek orra ala es lepesre kenyszeritik oket.

Foleg azert, mert ezek a cegek a lakotelepeket "tamadjak". A nagy orszagos lefedettseggel rendelkezo szolgalatoknak meg lassan a kertvarosi reszek es a faluk/kozsegek maradnak mar csak :) A surun lakott kornykekrol meg huzhatjak ki a kabeleket :)

A Magyar Telekom legutobbi bejelenteset nezve, pedig en nem innek ra merget, hogy ok az ilyen "meghoditott" teruletekre is kiepitik a ftth halozatot, mert nem biztos, hogy megerne nekik.

- Miota dolgozol a cegnel? - Miota megfenyegettek, hogy kirugnak.

(#128) csellosi válasza Bici (#126) üzenetére


csellosi
tag

Elmeletileg mar itt is indul a Digi, (Orokosfold (itt mar a tiz- es negy emeletesek be vannak kabelezve), Josavaros ( :F ), Toldi, Kalevala, Eszaki korut, a tobbi hely majd kiderul ha elindul) mert mar egy ideje reklamozzak a Sunshineba is.

De furcsa, hogy a Giganetnek es a Diginek egymas melett mennek az utp kabelek a lakasokban :) Ebbol csak az elofizetok johetnek ki gyoztsesen :)

[ Szerkesztve ]

- Miota dolgozol a cegnel? - Miota megfenyegettek, hogy kirugnak.

(#129) hcl válasza Omega81 (#122) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az van hogy Némtországban tök jó szolgáltatást nyomnak mert ott rá vanak kényszerítve a törvények által.

Mutogatni való hater díszpinty

(#130) Siera


Siera
senior tag

nekem eddig 1mbites netem volt ezzel max 115el jöttek a cuccok
most nemrég váltottunk 4 mbitesre ezzel max 455el jönnek a cuccok.
most akkor ez roh@dt lassú ?:/

(#131) jorden06


jorden06
senior tag

Cikk írója említette érdemes a házban is cserélni egy pár cuccot, nekem kb 5 éve van net bekötve, a modem is 360T, a kábelek meg valami ősrégiek, a szűrőről nem is beszélve.

Kábelen/szűrőn mire tudok cserélni ami javulást hozhat? Modemet 360R-re?

(#132) wagi válasza csellosi (#127) üzenetére


wagi
senior tag

Én lakótelepen lakom csak itt nem nagyon támadnak :W

Egy kábelszolgáltató van (Fibernet) az is kihasználva a monopolhelyzetét csillagászati áron ad tv-t és netet is,arról nem is beszélve ,hogy mindezt silány minőségben.

Így hát marad az ADSL.

(#133) Dolby válasza csellosi (#128) üzenetére


Dolby
senior tag

Én totál ideg vagyok, a 18 kerben 1 helyen van digi net, tőlünk kb 800 m-re az Alacskán - lakótelep. :-S Francért lakunk mi kertes házban :-DD

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#134) Bici válasza jorden06 (#131) üzenetére


Bici
félisten

A kábeleket csak akkor érdemes cserélni, ha kontakt hibásak, vagy nem rézből vannak.
Amit a cikkíró mond, hogy a gyári kábelt jobb minőségűre érdemes cserélni, szerintem téves gondolat. Csak akkor hozhat ez javulást, ha az eredeti trékomos kábel hibás volt. Nálam két gép között van az eredeti T-s kábel, és 11MByte/sec-el másolok vele gépről gépre 10/100-as hálókártyákkal.
A CAT6-ra cserélni pedig azért is felesleges, mert a CAT6 csak akkor hoz gyorsulást, egy jó állapotú CAT5-höz képest, ha gigabit-es hálózatról van szó, és ~40Mbyte/sec-nél nagyobb adatátvitelre van szükség (a CAT5 kb. ennyit tud gigabites hálókártyával).

A modemnél meg oda kell figyelni, hogy melyik verzió. A C2-es ezek szerint jó. Nekem is 360R van, de még a B3-as változat, ami ugyan jobb egy picit, mint a cikkban említett B2, de nem sokkal.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#135) SP!T válasza Siera (#130) üzenetére


SP!T
addikt

Normális, de ezt Te is ki tudtad volna számolni! 4Mbit = 4096/8= 512 kb/s
A 455 kb/s még normálisnak mondható.

Nálam 8Mbites ADSL régen olyan 930kb/s volt, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#136) csellosi válasza wagi (#132) üzenetére


csellosi
tag

Szerintem oda nem fognak menni, meg igy is van par megyeszekhely ahol nincsenek jelen :)
Ugyhogy hamarabb lesz ott ftth fele magyar telekomos net, de mivel ok is inkabb a nagyobb varosokban fogjak kiepiteni eloszor...szoval 3-4 even belul lesz ott is konkurencia :) Fibernetre meg sokan panaszkodnak, foleg eagle :) Kitartas addig.

[ Szerkesztve ]

- Miota dolgozol a cegnel? - Miota megfenyegettek, hogy kirugnak.

(#138) Bici válasza Enszuke (#137) üzenetére


Bici
félisten

:Y 90MByte/sec? Az nagyon durva. Gondolom, nem volt túl hosszú a kábel... Biztos, hogy CAT5 volt?
Elvileg a Cat6 abban különbözik a Cat5-től, hogy az egyes érpárok meg vannak csavarva, és van egy külső árnyékolás is. Ha valaki csinál olyan kábelt, ami az egyik "újítást" használja, akkor még CAT5 kategóriába sorolják, de már lehet gyorsabb, mint a sima cat5.
Azért fura számomra, mert mindenhol 40MByte/sec körül említik a sima cat5 gyakorlati végét. Én 35 körül tapasztaltam gagyi GB-es hálókártyával, és jó hosszú, gyűrött kábellel.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#140) Newlocal válasza Winner_hun (#31) üzenetére


Newlocal
aktív tag

Hali!

Ilyen van káblemodem-re is?

''Két dolog érdekel igazán: az állapottérmodell alkalmazása az irányításelméletben... és a p*na.''

(#141) Pubszon


Pubszon
veterán

Köszi, szép írás. :R
Csak kár, hogy nálunk nincs és sohasem lesz ADSL. :W

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#142) Nite


Nite
őstag

gyerekek, 1,1km-re a kozponttol dlink 360rb2-vel a 4mega 460Kb...
csillapitasi ertekek alapjan 8M-t is birna a vonal, erdemes lenne mas modemmell probalkozni?

Paid my dues!

(#143) sNORh válasza Enszuke (#3) üzenetére


sNORh
addikt

és mennyire igaz.. 8/1mb helyett 6/512 körül kaptunk.. kiis lett kötve.. szemét banda itt mindegyik.. egyedül a digi ami megy szépen..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#144) mcdermott87 válasza kisedi (#1) üzenetére


mcdermott87
csendes tag

Sziasztok! Nos. Nekem is T-online-os ADSL-em van, 8 Mbites, tehát 1 MB a letöltés. Nálam ez így működik is. és Kaposváron elég sok embernek még rajtam kívül.

(#145) Khaal válasza jorden06 (#131) üzenetére


Khaal
őstag

Modemet le ne cseréld, a 360T sokkal minőségibb darab mint a 360R.
A szűrőben meg nem sok minden van ami tönkre tud menni. Egy kis érdekesség.
Egy írás a szűrőkről: [link]
Valamint dsl modemekről: [link]

(#146) Bici válasza Bici (#134) üzenetére


Bici
félisten

Ja, nekem úgy úgy van megoldva az ádéesel, hogy csak a telcsi elött van szűrő, a modem elött nincs.
Mivel még a házunkon kívül ágazik el a két szintre menő kábel, így csak az egyik készülék elé tudok szűrőt rakni, és ennek ilyen esetben a telefonnak kell lennie. Persze vehetnék még egy szűrőt a modem elé is, de minek...

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#147) PArpi


PArpi
csendes tag

egy kicsit hosszabb lélegzetvételű lesz amit leírok.
Bnőmék kapva az alkalmon hűséggel előfizettek erre a 8Mbit-es csomagra. Jó darabig használták, majd amikor egyszer amikor tőlük töltöttem figyletem fel, hogy nagyon lassú, a fele sem volt meg a sebesség. Telefonálgatás ide oda, kijött az ember, kicserélte a kábelt az oszloptól a modemig, új modem, valamit az oszlopon is cseréltek valamit. A sebessség persze nem nőtt így válthattak csomagot. Persze az eltelt fél évre nem adták vissza a pénzt. A lényeg most jön. Bnőmék nem egy nagy letöltő népség, inkább böngésznek, de ugye ez mind1, attól még a sávszélesség az legyen a normális. Néha találom szerűen a t betűs szolgáltató oldalán található sebességtesztet lefuttaja és van amikor nvettséges a régi ISDN-es időszakra emlékeztető sávszélessége van, átlagban a 1500kbit/sec a 4 megás csomaggal. Ilynekor mindig megy a telefon a szolgáltatóhoz, ott valamit ügyeskednek és láss csodát akár 3100-3200 kbit/sec-al is megy a sebesség. Eltelik 1 hét, paár nap, újra lecsökken a sebesség. Újabb telefon, újabb állítgatás, újra "normális" sebesség. Ez így megy már hónapok óta. Nekem kicsit gyanús a dolog, de lehet csak összeesküvés elméletet gyártok. A bnőm már írja mikor mennyi a sávszélesség mikor kivel és mit beszélt, mikor ki ment ki hozzájuk, mert persze egy verőfényes vasárnap délelőtt megjelent egy szerelő, hogy mennyi a sebesség. És elkezdte megmagyarázni hogy sokmindentől függ, biztos vírusos a gép... Szerencsére ottvoltam és elmondtam hogy 2 napos rendszer van, én telepítettem, vírusirtóval is ellátva, meg amúgy is, ha vírus lenne akkor biztos érzékeli a telefonálást a t betűs szolgáltatóhoz, mer tutánna rögötn eltűnik ez a vírus. A szolgáltató egyenlőre próbálkozik, maguktól telefonálnak és érdkelődnek a sebességről, mostanában olyan 2700-alá nem csökkent a 4 mbites csomag. Az erölködés dölösleges, a hűság lejárt aután a szolgáltató el lesz felejtve.

Nekem kábelem van, már elég régóta. A csomagom 5 MBites, a letöltésem 660-670kbyt/sec, mindig a csomagom felett voltam. A szolgáltatás sem rossz, évi 1-2 rövidebb nem tervezett leállás van (pl vihar), de stabil. Én megvagyok vele elégedve és nem tervezem a váltást.
Elnézést a hosszú hozzászólás miatt, de esetleg ha van ötletetek mi lehet a bnőmék problémája, akkor nagyon megköszönném a válazsokat.

(#148) george11


george11
senior tag

Ez a távolság dolog fura, mert a térkép szerint tőlem saccra olyan 500 méterre van a központ, és a 8 helyett kapok 5-5,1 megabitet. :U (anno 800-850-el töltöttem le, most örülök, ha az 500 megvan)
Anno amikor megrendeltem, akkor úgy fél évig meg is volt a sávszélesség, aztán hónapról hónapra egyre kevesebb lett, és most stagnált 5 megabit környékén.
Dialcom modemem van, lehet ezt kén lecserélnem, és nyernék valamennyit? :F
Valaki belinkelt feljebb egy oldalt, ahol a modemek IP címe van, de ott nem találtam Dialcom-ot. Nem tudja esetleg valaki, hogy ennél mi az IP, és a password? :B

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#150) jorden06 válasza Khaal (#145) üzenetére


jorden06
senior tag

És 380T-re érdemes lenne lecserélni? Honnan tudom meg modem váltás nélkül, mennyi a max amit ki tudok hozni a kapcsolatomból? Kb. 3,7Km-re lakok a helyi DSLAM központtól. Mivel lehetne még a maxot kihozni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.