Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) rollins válasza jorden06 (#150) üzenetére


rollins
őstag

Ezt eljátszottam már, dialcom 1600-at cseréltem d-link 380t -re, szinte semmit nem nőtt a sebesség. Jó modem a 380t, de xar vonalminőségen meg a távolságon ez sem segít. Max 530 kbyte/sec -dal tudtam vele tölteni hazai szerverekről, dialcomamm-al kicsit kevesebbel. Nálam az snr margin 9 dB 4mb/s-on, ebből nem lesz soha normális 8mb/s. Szóval úgy néz ki eladom a d-linket, úgy sem tudnám kihasználni. Én kb 2.5 km -re vagyok a dslam -tól és nálam az életben nem lesz meg a 8mb/s, de még a 6mb/s sem és ezt már a telekomosok is megerősítették.
Nálad nem tudom mi helyzet, milyen a vonalad, de a 3,5km nem kevés.

[ Szerkesztve ]

(#152) rollins válasza rollins (#151) üzenetére


rollins
őstag

Kezdek belezavarodni :) , nem 2.5km van tőlem a dslam, hanem gyalog kb 1.3km a térkép szerint, hacsak nem néztem el a dslam helyét.Persze tudni kéne merre megy a vezeték. Legyen kb 2km max, akkor sem értem miért ilyen gyenge a vonalminőség nálam.

[ Szerkesztve ]

(#153) Bici válasza rollins (#152) üzenetére


Bici
félisten

Én 2,5km-re vagyok a központtól, és 4,6Mbit/sec a legmagasabb sebesség, amit valaha elértem 8 megával.
Mindezt D-Link DSL-360RB3 modemmel, és úgy, hogy a ház oldalára szerelt elágazó doboztól alumínium kábelen jön a net a modemig (11m).

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#154) pentium4


pentium4
senior tag

hali!

az a hir hogy a 8megás netnél a max 6-6.5mbit/s az egy hülyeség!
amikor nálunk is 8megás net volt tényleges annyi is volt 890-910k/s el szedtem, de azóta csak 4mbitem van!
viszont havernál a mai napig 8mbit van és 10200kbit a beállitott érték és tud tölteni rendesen, igaz jó közel is van a DSLAM hoz de hát vannak kivételek :D
lásd én 1000 éves pózna a ház előtt röhad a kábel, ennek köszönhetően szakad a net mint a szar néha nagyon idgesitő amikor 5 percenként csinálja+a 8mega 6000 és 7000 között ugrál!
hát erről enyni t aztmondta hogy nem fogják leszedni addig a póznát amig elnem ér hozzánk a fejlesztés amikor is beviszik végre a föld alá az uj kábelt!!

P4

(#155) agressiv


agressiv
addikt

Ajjajj a sok ADSL-es ki van akadva mert szar a telefonos net :DD
Mifelénk a Helyi kábeltelevíziósok nyomatják a netet, ami nemrég növekedett 3-ról 4Mbit-re,
a feltöltés maradt fél mega (60KB/sec)-et tartja is általában. Viszont hétvégén, főleg vasárnap valamikor tragikus a helyzet! Gyakran a 4 megás letöltésből marad fél mega és az olyan, hogy olyankor semmire sem lehet használni, de azért általában elviselhető a net főleg, hogy mindez 6 rugó havonta!
Szóval ADSL-esek kitartás :DD

Hát még a borz.....

(#156) jorden06


jorden06
senior tag

Nektek hogy lehet ilyen rossz a vonal? :F Én az útvonalterv szerint 3,7km-re vagyok a DSLAM kp-tól és átlagban 630kb/s-el jönnek a torrentek, magyar szerverekről 580-620kb/s között, a speedtest.net pedig ezt adta ki: speed. A város (Cegléd) legeslegszélén lakok és közben rákötve a vonalra a sok user rajtam kívül....

(#157) Hunter2


Hunter2
addikt

[link]

[ Szerkesztve ]

(#158) agressiv válasza jorden06 (#156) üzenetére


agressiv
addikt

Nem azért, de ez messze nem az amit fizetsz! Legalábbis ha 8 megásról van szó...

Hát még a borz.....

(#159) jorden06 válasza pentium4 (#154) üzenetére


jorden06
senior tag

"igaz jó közel is van a DSLAM hoz"

Akkor ne csodálkozz, hogy neked megvan a 8megás net... :)

Tegnap beszéltem egy boltos sráccal (központban van a boltuk, 0,5km-re a DSLAM-tól) és 6,5megás a netük... Mellesleg GTS Datanet-et árulnak.

(#160) jorden06 válasza agressiv (#158) üzenetére


jorden06
senior tag

Messze nem, de mit tudunk csinálni, ha a multik így átvágnak? :( Maradt a sz.r, örülünk, hogy ennyi legalább megvan :(

(#162) yodee_


yodee_
őstag

szeva!

most írtam alá a 8megás szerődést, és kíváncsi lennék hogy melyik modemmel jön ki a legjobban a sávszél?! d-linkek esetleg valami más? írjatok pls.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#163) papaya


papaya
senior tag

én 3,3km-re lakom a helyi DSLAM központtól , most váltottam 4mbitről 8ra, eddíg olyan 3800/220as volt a 4mbitesnél, most átlag 5700/400 8as-nál d-link adsl2+os modemmel..a sima adsl 360r-rel 5500/370 átlagban. ahhoz képest hogy két éve még isdn volt , ez kész csoda... :DDD (bár most jön a kábel net is, ott is van 6-10mbites csomag is, de ahogy olvasom az sem garantált..)

(#164) #64791808 válasza Enszuke (#161) üzenetére


#64791808
törölt tag

A sehol garantáltan nem igaz. Anno nekem is volt 8Mbit-es adsl-em, csutkával jött, le is és fel is.

Ettől függetlenül az igaz, hogy az esetek 95%-ában nem tudják teljesíteni a hirdetett sebességet.

Maga a helyzet viszont nem az ő hibájuk, hanem a reklámtörvény hibája. A T csak kihasználja, amit lehet. Nem 85 millióra kellett volna büntetni őket, hanem 850-re, és akkor el lehetett volna dönteni, hogy bezárunk és átadjuk a stafétát, vagy megcsináljuk jól, hogy ne keféljenek meg. 85 milliót ez a cég írószerre költ évente kb.

(#166) vtechun


vtechun
veterán

hi, nekem askey modemel volt leggyorsabb, viszont azt is ézrevettem, hogy ha szünetmentesen keresztul vezetem elotte a telefonvonalat, akkor feltöltés nő letöltés csökken :D

Itt van sok érdekesség.

(#167) #64791808 válasza Enszuke (#165) üzenetére


#64791808
törölt tag

Nem érted, amit leírtam, tehát teljesen felesleges vitatkoznunk.

Ha egy gyerek sok csokit eszik, és fáj a hasa, akkor az ő hibája? Nem az anyjáé, aki hagyta?

(#169) rollins válasza papaya (#163) üzenetére


rollins
őstag

3,3 km? szép, én 1.3 km -re lakok (ilyen szempontból szar helyen) , de nem jelent semmit, ha kábel a franc tudja hol tekereg, hogy ilyen fo* a jel/zaj nálam, max 4.3 -mal jött.
Kezd a t*k*m tele lenni a fatávval. "Megállapították" hogy alkalmatlan 8 mb/s -ra és a megkérdezésem nélkül levittek 2mb/s -ra. Már telefonáltam múlt hét péntéken, azóta se raktak vissza 8-ra, ami valójában 4.3 mint írtam.
Amúgy a modem is beleszól a sávszálbe oly módon, hogy ha nem érzélkeli stabilnak kapcsolatot, akkor lassabra állítja be magát, legalább is ezt olvastam.
Ha igaz, az ilyen vonalon talán a vdsl3 fog segíteni valamit (kb 10 év múlva? :-) ), vagy lenne legalább gyors olcsó, stabil hsdpa.

[ Szerkesztve ]

(#170) #64791808 válasza Enszuke (#168) üzenetére


#64791808
törölt tag

Igen, két külön dologról beszéltünk, én leírtam, hogy a törvényi szabályozás rossz, mert hosszú pórázt enged a matávnak.

Erre te leírtad, hogy a matáv technikailag hogy játszott az adsl-lel. Kérdem én: hogy jön ez ide?

Amit írsz, az igaz, így ügyeskedtek. De én egy lépcsővel feljebbi dologról írtam, hogy ezt mért tehették meg?

Na így stimmel.

(#173) #64791808 válasza Enszuke (#171) üzenetére


#64791808
törölt tag

Jézusom...

Teh tudod mit? Neked van igazad ecsém! :R

(#175) MJ12


MJ12
csendes tag

én most rendeltem meg, majd késöbb jönnek kábeleket újrahúzni mert váltottam, 1 mbitröl 8ra, és még a régi modememmel (Dlink DSL-360R) van ráírva, megy úgy 7,5 mbit, talán gyorsul ha az új modemet megkapom és a kábelekkel fogalmam sincs mit csinálnak

(#176) vergilx


vergilx
őstag

tőlem kábel hosszba kb 5km a netközpont vagy mi,és 6,9 mbit jön.fel meg 425kbit

(#177) GML


GML
őstag

hát nem is tudom, h hol kezdjem, szerintetek érdemes a jelenlegi Icedsl-t leváltani mondjuk tré kábelre. az alant látható screenshotot most készítettem. jah és eddig 5536 kbps volt a down és 512 az upstream.

(#178) GML


GML
őstag

és itt akép, csak valamiért tegnap nem szúrta be...

(#179) iceQ!


iceQ!
addikt

Na figyeljetek ide! A központól 100m-re lakom! 6.5 ha olyan kedve tartja 7mb/s!

Egy rakás sz*r a vonaljuk, éhesek csak a pénz érdekli őket! Ennyi!

JAh és ezek a T kutyák!

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#180) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Nekem 5 Mbites csomagom van, 5.2-Mbit-tel töltök le (100+ %), Speedtest is ennyit ír, és kb. 3-4 km-re vagyok LÉGVONALBAN a központtól... Puffneki:) Ja, és jövőre hozzák az optikát a ház faláig :) 80 Mbit net RulZ

(#181) B2man válasza gergobaby (#180) üzenetére


B2man
tag

Jaj már, mit kell csattogtatni.... . Az a probléma, hogy igazándiból 4-5 Mbit fölött nem nagyon tud teljesíteni a vonal. Réges rég nekem is túlteljesített a 4-es csomagom. Pár éve 8 Mbites van, amivel 730KB körül tudtam letölteni. Ma reggel óta meglepő módon jobb a helyzet, mert stabilan 850KB-al jön az adat, persze ez is messze van a maximálistól.

(#182) B2man válasza B2man (#181) üzenetére


B2man
tag

Egy hétig tartott a "bődületes" sebesség. Egyre gyanúsabb, hogy a T egyszerűen lekorlátozza a sebességet, pedig tudna többet is.

(#183) B2man válasza B2man (#181) üzenetére


B2man
tag

Azóta ADSL családi csomagra váltottam jobb híján. A feltöltés azért így is gyengusz, bár itt legalább lefelé megvan a teljes 15 Mb/s, a 8-as csomaggal ellentétben, ahol csak 6 Mb/s volt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.