Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dark2


dark2
tag

A magam részéről köszönöm a leírást/összehasonlítást! :R
Kíváncsi lettem volna a tesztzenére, de sajnos regisztrációt/bejelentkezést kér a mega, egyelőre olyanom nincs.

Szubjektíve, ha az eredeti wav-ot és alacsonyabb bitrátájú, veszteséges wavpack-ot hasonlítasz hallásilag, ott is kihallani olyan különbséget, mint a wav és az alacsonyabb bitrátájú, mondjuk 128/160-as mp3 között?

(#2) Soderes válasza dark2 (#1) üzenetére


Soderes
aktív tag

Nagyon minimális hallásilag a különbség az eredeti Wav és Hybrid Wavpack között. Talán 1-2% lehet és ezt látható a spektrum analízisben is. Hallásilag is ennyi a különbség egy Sennheiser fülessel és egy SB Audigy-vel. Talán valamivel kevesebb a dinamika. De annyira elenyésző.

Mp3 érdekesen meglepett, hogy tartja magát. Nem hittem volna.
Opus-nál vártam a jó eredményt. De a véleményem szerint alacsonyabb bitrátán is hozta volna ezt.
Az AAC annyira pocsék, hogy tulajdonképpen komoly utómunka kell hozzá, hogy hallgatható legyen.
Azonos hangerőn sehol nincsen RMS-ben az eredetihez képest.

[ Szerkesztve ]

(#3) Zeze94


Zeze94
tag

A link a saját Mega fiókomba visz, nem tudom elérni, amit feltöltőttél. Mit csinálok rosszul?

(#4) amorpheus81


amorpheus81
csendes tag

Szia! Le tudnád írni milyen programmal és paraméterekkel tömörítettél aac formátumba? Hihetetlennek tartom hogy 320kbit/seces bitrátával 16-17khz-nél vágja a jelet.... meg az aac rosszabb minőségű tömörítés mint az mp3!? Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#5) Soderes válasza Zeze94 (#3) üzenetére


Soderes
aktív tag

Én csesztem el. Próbálok találni valami olyan hostingot, ahol nem kerül konvertálásra a zenei anyag. Nehéz feladat.
Azt hiszem lesz új és cserélem a linket.

[ Szerkesztve ]

(#6) Soderes válasza amorpheus81 (#4) üzenetére


Soderes
aktív tag

Persze.
Xmedia Recode - AAC - Fraunhofer AAC - ABR 320, MPEG 4 AAC-LC Szűrő nincs

Úgy ez volt helyzet az Apple kodekkel is.

[ Szerkesztve ]

(#7) Soderes


Soderes
aktív tag

A Link cserélve

(#8) amorpheus81


amorpheus81
csendes tag

Szerintem nem lett rossz! :D Ha aac tömörítés akkor QAAC (Apple)!

[link]

[ Szerkesztve ]

(#9) amorpheus81 válasza Soderes (#6) üzenetére


amorpheus81
csendes tag

17khz-nél vágja a jelet szóval tuti van rajta szűrű!

(#10) bovo


bovo
csendes újonc

Én meghallgattam de megint csak azt hallom amit máskor is a Flac-MP3 közt.A WAV-nál hallom a zene terét, a többinél már annyira nem,az nekem mind egyforma.Talán az AAC picit gyengébb a többinél.Ezért van nálam majd minden Flacban.

(#11) Soderes válasza amorpheus81 (#9) üzenetére


Soderes
aktív tag

Nincs rajta szűrő.

(#12) fo_di válasza amorpheus81 (#9) üzenetére


fo_di
őstag

a wikipedia szerint a fraunhofer aac-ben van egy agresszív aluláteresztő szűrő, melyet csak a legjobb vbr kapcsol ki

The FDK AAC encoder employs a more aggressive default low-pass filter than is used in other codecs. Higher frequencies are removed so that more bits are available to better describe sounds of lower frequencies, improving the overall quality for most combinations of recordings and listeners. In some, not completely rare, combinations the missing high frequencies are noticeable. The library allows overriding the low-pass filter setting, and in the highest VBR mode effectively applies no filter at all.

https://wiki.hydrogenaud.io/index.php?title=Fraunhofer_FDK_AAC#Bandwidth
The default bandwidth (or low-pass filter cutoff) for each bitrate mode will be the minimum of the appropriate value in the tables below or half the sample rate. This can be overridden, but the maximum value is 20000 Hz.

[ Szerkesztve ]

(#13) amorpheus81 válasza Soderes (#11) üzenetére


amorpheus81
csendes tag

Nem te kapcsolod be, be van építve a tömörítő programba, általában a bitrátához automatikusan állítja be az alul áteresztő szűrő vágási frekvenciáját. Persze van ahol ezt manuálisan be lehet állítani vagy teljesen kikapcsolni. (Pl. MP3-Lame)

A piros vonal mutatja a vágási frekvenciát!

[ Szerkesztve ]

(#14) Soderes válasza amorpheus81 (#13) üzenetére


Soderes
aktív tag

Pedig manuálisan be lehet állítani, de szándékosan alapértelmezetten hagytam.

(#15) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Remek kis kedvcsinalo cikk :K viszont szerintem semmi baj nincs azzal, hogy nem terjedt el sot, en altalaban orulok neki ha valami csak egy bizonyos retegnek szol, igy nem kell tartani a korai elkorcsosulastol :D
Egyebkent en is hasznalom (fokent cmus alatt)

[alucard@desktop ~]$ pacman -Qi wavpack
Name : wavpack
Version : 5.6.0-1
Description : Audio compression format with lossless, lossy and hybrid compression modes
Architecture : x86_64
URL : http://www.wavpack.com/
Licenses : BSD
Groups : None
Provides : None
Depends On : glibc
Optional Deps : None
Required By : None
Optional For : cmus
Conflicts With : None
Replaces : None
Installed Size : 864.37 KiB
Packager : Felix Yan <felixonmars@archlinux.org>
Build Date : Sat 03 Dec 2022 08:27:19 AM CET
Install Date : Sat 03 Dec 2022 10:34:38 AM CET
Install Reason : Explicitly installed
Install Script : No
Validated By : Signature

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#16) Sub-S válasza Soderes (#2) üzenetére


Sub-S
senior tag

"Az AAC annyira pocsék, hogy tulajdonképpen komoly utómunka kell hozzá, hogy hallgatható legyen."

Ez így elég komolytalan, olyan mikor valaki ég és föld különbséget emleget 2 OLED panel között...

(#17) Soderes válasza Sub-S (#16) üzenetére


Soderes
aktív tag

Teljesen más úton jár a két formátum mindenben.

AAC : Terv az volt hogy a kisebb fájlméreten azonos vagy jobb minőséget nyújtson, mint az MP3 és klónjai. Amellett egy több csatornás, konténerezhető média típus létrehozása volt a cél, ami leválthatja az elavult AC3-at. Első bizonyos szempontból teljesült. A második teljes mértékben.

Wavpack : itt a elképzelés két részre bontható. Az első része egy rendkívül hatékony, minőségi veszteséges tömörítő korrekciós helyreállító fájllal, a másik pedig veszteségmentes tömörítő.

Ez inkább olyan, mintha egy szedánt hasonlítanánk össze egy terepjáróval.
Végül is mind a kettőnek 4 kereke van, kormány van benne, ülések, csak teljesen ellentétes tervezési filozófia és végcél.

(#18) Csupingo válasza Soderes (#17) üzenetére


Csupingo
veterán

Erről jut eszembe, az ogg-t még használják? 2001 körül találkoztam vele először.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#19) Soderes válasza Csupingo (#18) üzenetére


Soderes
aktív tag

Vorbis leváltotta a Opus. Azt hiszem lehet .ogg kiterjesztésben konténerezni az Opus-t.

[ Szerkesztve ]

(#20) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Hát nem tudom, mikor volt az AAC elterjedve zenei célra. Ahol én gyakorta látom, az a kisebb sorozatok hangsávja, de erre valóban használatos. Az Opus sem volt/sincs elterjedve igazán, az mp3-at nem tudta megszorongatni.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#21) Hieronymus válasza Trailblazer (#20) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az Opust. az Apple használja, ha jól emlékszem.
Az AAC a digitális tévé adásiban terjedt el a h.264 videósáv. De a Google eszközeiben is használja HD minőségű BT. kapcsolaton zenelejátszáshoz. Az Opus is támogatott az eszközeiben.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#22) Trailblazer válasza Hieronymus (#21) üzenetére


Trailblazer
addikt

Az AAC max hangsáv, nem videósáv, eggyel írom előtted.
Az Apple-t nem tudom, gondosan kerülöm a velük való kapcsolatot.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#23) quailstorm válasza Trailblazer (#20) üzenetére


quailstorm
nagyúr

YouTube opus hangsávot használ évek óta (vagy talán csak két éve?). Előtte AAC volt a YouTube-on.
Spotify pedig OGG Vorbist.
SoundCloud szintén Opus.

Ilyen formában azért van elterjedve nem MP3.

Itt írnak érdekes dolgokat YouTube codecről.

(#24) Trailblazer válasza quailstorm (#23) üzenetére


Trailblazer
addikt

De azért zenéket gyűjtögetni nagyon nem szokás ezen formátumokban, erre gondoltam, és nagyon nem lőttem mellé.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#25) Soderes válasza Trailblazer (#24) üzenetére


Soderes
aktív tag

Dehogynem.
Néhány fórumtárs itt fent Opus-ban gyűjt például. AAC helyett M4A-t használják zeneileg általában.
Ami teljesen ugyanaz kódolási folyamat, csak más konténer.

MP3 már senki nem használ és gyűjt. Az már nagyon a múlt.

(#26) Trailblazer válasza Soderes (#25) üzenetére


Trailblazer
addikt

Te ezt mondod, én meg mást látok. De legyen igazad.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#27) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

ha jo minoseget akartam, akkor mindig 1:1 waw-ba taroltam el a cd-s zeneim, tomorites nelkul

V6

(#28) Hieronymus válasza M0ng00se (#27) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ma már inkább flac. Kisebb a méret, ami a magas CD feletti minőségnél még ma s számít. A lejátszást is támogatja a legtöbb eszköz.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#29) Hieronymus válasza M0ng00se (#27) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Dupla

[ Szerkesztve ]

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#30) Sub-S válasza Hieronymus (#29) üzenetére


Sub-S
senior tag

Hogy lehet 5,5 órával később dupla? :D

(#31) Hieronymus válasza Sub-S (#30) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Egyszerű.
Megírtam a hozzászólást és elküldtem és kikapcsoltam a gépet.
Öt és félórával később bekapcsoltam a gépet, elindítottam a FF. A Firefox visszaállítása a hozzászólás ablakba dobott vissza.
Gondoltam csak elküldeni akartam, de elmaradt. Miután elküldtem mégegyszer táttam meg, mmár másodjára, :DDD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#32) benedekco válasza Soderes (#25) üzenetére


benedekco
addikt

Őőőő, mp3-at még elég sokan használnak. Pl én is.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#33) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hali!

Ez kimerítő volt, ki is merültem!!! :R :))

Köszönöm szépen!

Üdv.: Zsolt

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#34) Trailblazer válasza benedekco (#32) üzenetére


Trailblazer
addikt

Valamint scene release-k is mp3-ban történnek, és véletlenül sem AAC-ban. Nevezzék éppen most bárminek, vagy legyen akármilyen konténerben...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#35) Soderes válasza Trailblazer (#34) üzenetére


Soderes
aktív tag

Ezek ilyen régi beidegződések, mint az avi.

(#36) mekker válasza Trailblazer (#34) üzenetére


mekker
őstag

Spotify web playere AAC-t használ, és talán a kliensből is elő lehet valahogy csalogatni AAC-t. A Youtube Music is használja (bár az objektíve sz@r is). Bandcamp - amiután megvettél egy albumot/számot - engedi konvertálni mindenféle formátumba.

A szolgáltatók már rég eldöntötték, hogy nincs szükségük mp3-ra. Első sorban mert alacsony birátán van nála jobb is. Otthoni használat esetén az Úr 2020+N. évében ez egy teljesen marginális kérdés -- teljesen mindegy, melyik lossy formátumot használod, mindegyik kb ugyanolyan jó magas bitrátán.

A blogposzthoz: egyszerű ABX tesztet végezni, mert van hozzá foobar plug-in: [link]. Sokkal hitelesebb lenne, mint spetrumanalízises képeket nézegetni.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#37) arty válasza mekker (#36) üzenetére


arty
veterán

jahogy nem abx volt.... ?

akkor itt a teszt rész az én szememben 0 értékkel bír, sajnos az ember nem képes szabadulni a prekoncepcióitól :)

(#35) Soderes
az AVI-t simán leváltotta a scene (mkv, mp4), ha az mp3 okafogyottá válna, az is leváltódna, de nem váltódik le, mert jó bitrátán "tökéletes". szó nincs beidegződésről.

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.