Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48) FFnF válasza devil-k (#38) üzenetére


FFnF
csendes tag

Szerencsés vagyok, mert a párom is majdnem akkora infó-kocka, mint én. :DDD

"Melyik típust?"
Logitech Harmony 200. A tévém, erősítőm és a Silverstone házam is szerepel azon eszközök listájában, amihez eleve megvoltak a vezérlőparancsok, így nem kellett egyiket se gombonként programozni, csak kiválasztani az eszközt. Felül a "watch tv" gombbal pedig képes egyszerre (igazából egymás után) mindhárom készüléket bekapcsolni, majd kikapcsolni, így maximális a kényelem is. Elvileg bármilyen infrás eszközhöz konfigurálható.

Az LCD kijelző működik a Win7-tel, tehát szépen bekapcsol és kiír, amit csak akarok. A gond annyi, hogy az xbmc adatait nem írja ki, ami annyi lenne, hogy "hol tartok / milyen hosszú a film". Tehát sajna filmezés közben is csak az időt tudja mutatni, vagy általános infókat, amit a szoftvere eleve felkínál. Annyira nem nagy hiány, csak ha maximumra törekszik az ember, akkor szúrja a szemét. :W

A némítás kapcsán igazából az anyagi lehetőségekkel van a gond, mert a ház nagy, így passzív cpu hűtőt és szabvány méretű passzív tápot is rakhatnék bele, csak nincs rá keret (még ^^). A vinyók hangja filmezés közben egyáltalán nem hallatszik, inkább a ventilátorok zaja zavar. Alul van benne egy 3,5 colos bővítőhely, amiben most a gyári kártyaolvasó van, azt ki fogom cserélni ventillátor vezérlőre és leszabályozom mindet, aztán lesz majd javulás e téren is. Fontos, hogy elöl legyen, mert évszaknak megfelelően kell állítgatni és a ház olyan nehéz (meg olyan paszentosan van a helyén), hogy kész élvezet kiszedegetni.

Én is gondolkoztam annak idején külön NAS-ban, vagy több vinyós külső, usb-s házban, de a lustaság nyert, nem akartam azt is külön ki/bekapcsolgatni. Főleg, hogy csak a filmezés idejére kellett volna.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.