Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) NGA


NGA
addikt

Én vettem egy kijelző nélküli i5-ös laptopot 20-ért, aztán arról megy minden. Be van állítva a tv mögé, ott elfér.

(#152) Geller72 válasza iMaverick (#128) üzenetére


Geller72
veterán

"Én nem hallom a WD Red hangját."
-És akkor még a RED hangosnak számít a green-hez képest valamelyest. :).

(#153) Hyena válasza devil-k (#148) üzenetére


Hyena
senior tag

Orulok, hogy folytattad a cikket varom a kovetkezo reszt.
Ha emlekszel en epp a te javaslatodra vettem egy Popcorn A410-et amit nem bantam meg mert mindent ki kell probalni, es nagyon jo tapasztalat az, hogy mikozben sokan ezt tartjak a jelenleg kaphato egyik csucs media lajatszonak masok szerint esetleg mar tulzas is azert innen nezve azert elegge latszanak a korlatai.
En egyaltalan nem tartom tulzasnak a altalad epitett HTPC teljesitmenyet hiszen azt az ember nem a jelennek epiti celszeru gondolni a jovore is.
A hazrol meg annyit, hogy azt az elemet fogja az ember eveken at nezni kar lenne ha beleronditana az esztetikai elmenybe, a 200 dollaros ar egyaltalan nem elvetemult kulonos tekintettel mas hasonlo hazak araval osszevetve.
Jelenleg lelkesen hasznalom a popcorn a410-et , de az asztali gepemre mar evek ota fel van telepitve az XBMC melynek az egyik nagyszeru lehetosege a lejatszas mas eszkozon, teszem azt az A410-en.
Nehanyan kerdeztek, hogy mik a problemak a Popcornal, elsosorban a LAG.
Eleg gyakran kell nezni a porgo szerencsekereket mikor az ember elindit egy filmet, vagy ugrik benne egyet, a hangsav valtas sem zokkenomentes, sot felirat valtasnal is gondolkodik egy kicsit.
Az utolso uj firmware tavaly nyaron jelent meg, pedig lenne meg mit tokeletesiteni.
Van benne beepitett jukebox is amit nem tul pozitiv elmeny hasznalni foleg ha az ember XBMChez van szokva.
Ugy erzem elobb utobb feltetlenul epitek 1 sajat HTPC-t, a szelesebb koru lehetosegek miatt, de persze nem lep meg az , hogy azok akik szerint egy tvbe epitett lejatszo is ugyanolyan jo furcsanak talaljak ezt.
A baratnom szerint nem tudunk mar mit csinalni jo dolgunban azert foglalkozunk ilyen.....dologgal.
Mindazonaltal aki nem akar feltetlenul a legjobb kepminoseghez jutni de szeretne a jelenleg meglevo mediaplayeret, szamitogepet, esetleg tvjet megtokeletesiteni, azon egy szebb jobb jukebox feluletet hasznalni az probalja ki a PLEX-et, erdemes.
Szerver kliens alapon mukodik, es kis tulzassal szinte mindenen fut, legyen az NAS, vagy telefon, szamitogep, vagy tv, medialejatszo.
Van par olyan tulajdonsaga ami a Kodival szemben is eloremutato.
Vegezetul annyit mondanek, hogy minden helyzetre feladatra megvan a megfelelo megoldas ami talan mindenkinek mas, remelem mindenki megtalalja a maganak valot tokeletes megoldas nincs legalabbis en meg nem talaltam meg :) !

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#154) hcl válasza Geller72 (#152) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem mindenkinek van macskát megszégyenítő hallása :) Én a bekapcsolt, nem halk asztali mellett úgy alszok, mint a bunda. Ha meg nem tudok aludni, akkor full csendben sem.

Mutogatni való hater díszpinty

(#155) devil-k válasza Hyena (#153) üzenetére


devil-k
nagyúr

Örülök, hogy olvastad!

Én a médialejátszók között még mindig csúcsnak tartom a Popcornt, ha nem nézzük azokat a hiányosságokat, amiről Te is írtál! Nagy megjelenítőn és vetítőnél pedig szerintem nagyon megállja a helyét. Egy nagyon jó vas lehetne, HA foglalkoznának vele mostanság, de nem úgy néz ki, hogy ez valóban működik.

"A hazrol meg annyit, hogy azt az elemet fogja az ember eveken at nezni kar lenne ha beleronditana az esztetikai elmenybe, a 200 dollaros ar egyaltalan nem elvetemult kulonos tekintettel mas hasonlo hazak araval osszevetve."

Ha úgy gondolom, pár év múlva kibelezem ezt a házat és ebben ismét felépíthetek egy vasat. :)

"A baratnom szerint nem tudunk mar mit csinalni jo dolgunban azert foglalkozunk ilyen.....dologgal."

Ezzel nem értek egyet. :) Neki mi a hobbija?

Itt leginkább az igények közötti eltérés szüli a legnagyobb problémát. Amíg valaki csak BD-t néz (mint pl. én is), addig más megelégszik a DVD-vel, esetleg avi és társaival. Nem mindegy és az sem, hogy 32"-n mozizol, vagy 110"-es vásznon.

- mozi bolondéria -

(#156) Blindmouse válasza devil-k (#122) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Á, projector! Az valóban más tészta, meg a dedikált moziszoba is. Azt valóban nem engedhetném meg magamnak, a bérleti díj különbségéből kijönne ez a HTPC másfél hónap alatt :D

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#157) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Érdekes írás. Nekem is tetszik.
Nekem jelenleg egy "öreg" C-200-asom van. Sajnos egy ideje áll, mert táphibás és még nem vettem bele újat, de tervezem (attól félek, az is hamar megpusztul majd, mert az alkatrészek ... na szóval nem épp a legjobb minőségűek).

Részben én is tapasztaltam a Popcorn rendszer korlátait. Annak idején azért döntöttem emellett a lejátszó mellett, mert szükségem volt BD lemez lejátszására és ez elég jó megoldásnak tűnt. Sajnos a saját software fejlesztése miatt jöttek a gondok. Mindezek ellenére a terméktámogatásuk - szerintem - nem rossz. Csak ki kell várni a javításokat.

Valószínűleg én továbbra sem kezdenék HTPC építésbe, de szívesen megnéznék működés közben egy ilyen rendszert (anno egy ismerősnek volt és nem volt az igazi...).

Ha majd megunom a Popcorn-t, vagy tönkremegy, akkor lehet elgondolkozom egy ilyenen, addig nyüstölöm a Popcorn-t :)

[ Szerkesztve ]

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#158) fogtunder válasza Hyena (#153) üzenetére


fogtunder
nagyúr

"akik szerint egy tvbe epitett lejatszo is ugyanolyan jo furcsanak talaljak ezt."

hát ők csak használják azt, egészségükre ;]

azért nagyon nem összemérhető az, amit egy Couch Potato és Sickbeard összehoz a Kodival és amit egy TV csinál mondjuk DLNA-n keresztül. én nagyon szeretem, hogy nem kell egyenként töltögetni a sorozat epizódokat, hanem mire hazaérek melóból, ott van a szerveren, szépen beindexelve, felirattal együtt, és látom, mi az új tartalom.

az asszony amúgy nálam is lázadozott, pláne, mikor 4. napja próbálgattam az oprendszereket a szerveren (az árakat még nem is tudta), azóta már ő is sokkal jobban szereti az új rendszert, mint a régi WD TV Live + olcsó NAS kombót, a Kodi felirat letöltő pluginjét meg egyszerűen imádja.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#159) Dagidög


Dagidög
senior tag

Jó volt olvasni a cikkedet, köszönöm.
Én játékgépről indultam és ezt alakítottam végül vegyesen házimozis igényekhez. A gép átesett némi zajcsillapításon, változott a szoftverkörnyezet és került rá egy házimozi rendszer. A konfig bölcsője egy Cooltek G3 lett.

Akik szerint sok az i3, azok még egyszer tekintsék meg devil-k igényeit. Tökéletesen megfelel neki és van benne tartalék is, ahogy szerette volna.
Az, hogy nektek vagy nekem sok a CPU egy ilyen konfigba, az mit számít az ő szemszögéből?
Én más oldalról közelíteném meg a dolgot: ha átevezel MPC-HC+MadVR vizekre és maximalista vagy, oda kevés lesz a GPU.

Fentebb írtad, hogy a táp befolyásolhatja a képminőséget. Ez mégis hogy történhet? Miben merül ki?

(#160) hcl válasza Blindmouse (#156) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk ez a szint már tényleg nem egy mezei HTPC kategória annyira...

Mutogatni való hater díszpinty

(#161) devil-k válasza Dagidög (#159) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszönöm! :) Pofás kis bölcsőd van neked is.

"Fentebb írtad, hogy a táp befolyásolhatja a képminőséget. Ez mégis hogy történhet? Miben merül ki?"

Erről itt, inkább nem, nem akarok feszültséget kelteni. :D A HTPC és médialejátszó topikban viszont sok szó esik erről, de magad is tudod ezt tesztelni.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#162) Dagidög válasza devil-k (#161) üzenetére


Dagidög
senior tag

Már megtetted, azért kérdeztem. :D

Engem tényleg komolyan érdekel, mert sokan dobálóznak ezzel, de a fenti két kérdésre már nem tudnak válaszolni, én meg ilyen kíváncsi típus vagyok. Ha gondolod írj privátban.

Szerk.: megnézem az említett topikokat, de szívesen fogadom személyes véleményedet is.

[ Szerkesztve ]

(#163) lajthabalazs válasza Dagidög (#162) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Jöhet nekem is az a privát :)

(#164) atok666 válasza Hyena (#153) üzenetére


atok666
őstag

Nalam is a plex server + plex@ph410 kombo mukodik. Kivancsi vagyok bekerul-e a lejatszasi listak tamogatasa a ph kliensbe, az hiaznyzik nagyon.. Bocs az offer

Atok

[ Szerkesztve ]

(#166) Teasüti


Teasüti
nagyúr

A htpc is alapvetően PC, ugye?
Akkor gondolom jó helyen kopogtatok azzal a kérdéssel, hogy ha a beépített médialejátszó nem kadenciahelyesen játssza le a filmeket (amit amúgy a képkocka interpoláció ügyesen elmos), akkor rápróbálva a PC hdmi kimenetére és mondjuk VLC lejátszóra és ugyanúgy stuttering-et látok a filmen, akkor hol a hiba?
A tv 24p képes, a hdmi 1080p@60hz elvileg. Rá lehet venni vhogy a PC-t (amd vga), hogy 1080p@24hz-en (vagyis 23,9xx fps-el) küldje ki a jelet? Ti ezt hogy oldjátok meg htpc-ről?

(#167) tlac válasza Teasüti (#166) üzenetére


tlac
nagyúr

ki lehet tolni simán a 24p-t a hdmi-n
az xbmc/kodi-t is be lehet állítani, hogy automatikusan állítsa be a filmhez megfelelő képfrissítést

(#168) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Ahogy olvasgatom a kommenteket, látom hogy nem csak a cikkel kapcsolatos kérdések merülnek fel, így remélem nem gond ha én is felteszek egy kérdést ami kapcsolódik a témához, de közvetlen a cikkhez nem.

Van egy Ac Ryan média lejátszóm (HD2)

Nos mivel megszűnt az Európai részlege (vagy valami ilyesmi) így nincs hozzá friss fw.
A dvd lejátszóm is behalt, így elgondolkodtam egy htpc építésén.

A véleményetekre volnék kíváncsi.
Egy átlag felhasználásra szánt (1080p max) HTPC mennyibe kerülne? Úgy, hogy lenne benne egy DVD olvasó is. Csak filmek nézésére lenne használva. Hálózaton tudjak vele kommunikálni, amíg rá másolok egy filmet.

THX :R

Ui: Hogy ne szemeteljem tovább a topicot így jöhet a válasz akár privátban is.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#169) ONEFREE válasza devil-k (#122) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Bocsi.. Nem vér Istvánt akartam játszani csak fáradt voltam az éjszakai meló után jobban fogalmazni... 😦 Viszont még meg akartam toldani a mondókám, hogy egyszer majdnem 10 hónapig üzemelt egyfolytában hiba nélkül.. Egyébként szerintem ütős kis cuccot raktál össze! 👏👏

[ Szerkesztve ]

(#172) iMaverick válasza Predator2 (#168) üzenetére


iMaverick
addikt

Hi!

Mivel a cikk írója is ilyen témában utazik, szerintem ezzel nem lesz összeszemetelve a topic...

Mivel semmi konkrétumot nem írtál, ezért leírom a saját konfigomat, aztán max. "nem jött be". :DDD

- ASROCK AM1B-ITX 12.000Ft
- AMD Athlon 5350 2.05GHz AM1 BOX 16.000Ft
- KINGSTON 4GB DDR3 1600MHz 15.000Ft
- WD Red 2TB 5400rpm 64MB SATA3 WD20EFRX 28.000Ft

Ez szerintem jó alap egy HTPC-nek. A ház, a tápegység és a DVD olvasó már egyéni ízlés dolga. (Plussz a szoftver kérdése is ott mosolyog: Win vagy Linux.) Persze nem "kötelező" és 2TB-s winyót venni, ha lézeng odahaza egy használt 500GB-s, vagy akár kisebb, azzal is össze lehet rakni.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#173) devil-k válasza ONEFREE (#169) üzenetére


devil-k
nagyúr

No offense! ;)

(#172) iMaverick

"Mivel a cikk írója is ilyen témában utazik, szerintem ezzel nem lesz összeszemetelve a topic..."

Valóban nem! :) Bár ahogy számoltam ez már így 71.000 Ft, ház+ tápegység + DVD (vagy BD) olvasóval már 100.000 Ft környékére akár ki is jöhet.

" nem "kötelező" és 2TB-s winyót venni, ha lézeng odahaza egy használt 500GB-s, vagy akár kisebb, azzal is össze lehet rakni."

Vagy akár pendrive és OpenELEC, bár van egy olyan érzésem, hogy a kérdezőnek szüksége lesz az általad (is) javasolt HDD-re. Arról nem is beszélve, hogy a WD RED nagyon jó eszköz, nekem a PC-mben és a NAS-omban is az zakatol.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#174) syler123 válasza iMaverick (#172) üzenetére


syler123
veterán

Jól összeválogatott gép, én is ilyen kb ilyen gépet tennék össze, ha most kellene vennem újat. De az a ram veszett drága :D Mostanában nem néztem az árakat, de a Brazoshoz jó 3éve, vagy nem is tudom mikor jelent meg, 4500-ért vettem a 4gb 1333mhz-es ramot, Kingmax. Az asztali géphez meg 16,5k volt a 2 * 4gb 1600mhz Crucial Ballistix Tactical.

(#175) devil-k válasza syler123 (#174) üzenetére


devil-k
nagyúr

"De az a ram veszett drága"

Illetve nem is a legjobb szerintem!

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#176) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Véleményem: vettél 200 eu-ért két db bordát hol ott ennyiért szép házat is vehettèl volna. Arról nem is beszélve ott az antec isk100 jóval a fele alatt abban van 90W paneltáp kulsö táppal együtt van ennyire kicsi mint ez a ház. A 24p pedig nem tudtam h megy intelnél.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#177) devil-k válasza gordonfreemN (#176) üzenetére


devil-k
nagyúr

"vettél 200 eu-ért két db bordát hol ott ennyiért szép házat is vehettèl volna"

Kinek mi a szép! Ízlésről szerintem felesleges vitatkozni (bármilyen témáról legyen is szó), nekem pl. az általad említett Antec ISK-100 egyáltalán nem tetszik.

200 $ volt nem €!

(#179) Patice

9.700 Ft azért annyira nem mindegy. :DDD Bár az tény, hogy iszonyat gyenge a Ft.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#178) NGA


NGA
addikt

Egy kérdésem volna. Ezek a htpc-k mennek 7/24-et. Akkor a fogyasztás igen fontos lenne. Nem jobb egy laptopot felhasználni? Azért nekem is pl 19V/3A a fogyasztása a laptopnak, i5 procival stb. Itt meg 90-130w-okról beszélnük. Sőt nem tudom biztosan, és javitson ki valaki, de ha nem megy a laptop kijelzője, akkor jóval kevesebbet fogyaszt, és le lehet tenni energiatakarékos módba. Igan nem ilyen designos kis kocka, mint ez.

[ Szerkesztve ]

(#179) Patice válasza devil-k (#177) üzenetére


Patice
nagyúr

200 $ volt nem €..

Sajnos lassan már tényleg tök mindegy. Ugyan az lesz az árfolyam.

(#178) NGA:

Ki beszél itt 90-130W-okról? Ez a konfig kb. annyit eszik, mint egy laptop. + hangtalan.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#180) NGA válasza Patice (#179) üzenetére


NGA
addikt

Én csak elolvastam a specifikációt, ott 130w-os táp van. A laptop is hangtalan, nekem nem szokott elindulni a ventillátor filmnézéskor sem.

Azért is kérdeztem, mert tetsuik az ilyen kis designos doboz, meg ez a ketyere.

[ Szerkesztve ]

(#181) hcl válasza NGA (#178) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem feltétlen jobb egy lapos. Egy Core2 laptop is megeszik 15-20W idle. Egy direkt erre kihegyezett i3 és ahhoz való alaplap ha kb. ennyi, már akkor is nyertél, de ha szerencséd van, mlég kevesebb is.
Nmrég mértem egy C3 procis lapost, meg egy Pentium M-est, mind a kettő idle 15-20W volt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#182) NGA válasza hcl (#181) üzenetére


NGA
addikt

Ezért is kérdezem. Azaz ha fogok egy kijelzőtörött komolyabb laptopot (mondjuk esetemben egy Intel Core i5 2430M / 2.4 GHz) amiből kivettem az ODD-t is, akkor az energiatakarékos módban nem fogyaszt kevesebbet a proci miatt? Mert gondolom ezekbe az összeépített gépekbe nem laptop proci kerül, hanem asztali (ezt nem tudom, csak kérdem), aminek eleve nagyobb a fogyasztása. 34 Watt - 54 Watt

[ Szerkesztve ]

(#183) dgabor80


dgabor80
tag

Sziasztok, napok óta olvasgatom, de csak mostanra ért meg bennem egy-két gondolat

Régóta szeretnék egy kényelmes megoldást a pc-ről TV-re....de az ősi 82 centis samsung LCD mondjuk a HDMI-t ismeri és ennyi...a NAS vagy HTPC árát (bár kinek mi sok) eddig a PC-re költöttem, így a silent ház csendes és 40-60 Watt-al elvan a "fő gép" is, letöltögetés alatt meg szépen energiagazdálkodik és lekapcsolja a mi nem kell....

Így nekem a legolcsóbb megoldás egy kb 2200 Ft-os 10 méteres 1.4-es HDMI kábel lenne....egy rádiós tapipados bill-ről egész jól el is vezérelhető sztem...

Ami nagyon tetszett, az a XBHC és a Logitec harmony család...sajnos ez utóbbinak(kényelemnek) is ára van... de nagyon elegáns ez a kombo, főleg hogy több ezközt is el lehet róla vezérelni (PC, TV hifi, kivetítő,...)

Tuti hogy később ez lesz a követendő út, köszi az ötleteket a cikkírónak és mindenkinek aki hozzátett :R

„Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

(#184) hcl válasza NGA (#182) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez speckó HTPC alaplap, nézd meg a szerző írja-e, hogy asztali proci. Valószínű nem. Vagy ha asztali, akkor kis fogyasztású. És az alaplapnak is van szerepe a fogyasztásban.
Amúgy lehet, hogy hasonló eredményt kapsz laptoppal is, Lapa ebben az egyik nagy szakértő :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#185) fogtunder válasza NGA (#182) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az kerül bele, amit beleraksz, pont az a szépsége. rakhatsz bele j1900-as cerkát is, A1 foglalatú AMD-t, de ha sok pénzed van, akkor T-s core procit is, egyiknek sincs nagy étvágya.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#186) djnice válasza hcl (#184) üzenetére


djnice
veterán

Ez egy asztali proci 54W TDP-vel. Én is kiváncsi lennék az egész konfig fogyasztására.

(#187) dgabor80


dgabor80
tag

Idle-ben (mondjuk letöltés...noha nem htpc kategória, de a nagyobb asztalik is egész alacsonyan eszenek...

[link]

„Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

(#188) NGA válasza dgabor80 (#187) üzenetére


NGA
addikt

Ezt most találtam:

" Let's first take a look at our test device's power consumption. Our multimeter recorded just only 7.6 watts for the entire system in idle mode, so without load, selected Windows energy savings profile and minimum display brightness. A top rate when you consider that there is a quad core CPU and a strong graphics card in the laptop. The power consumption increases insignificantly up to 13.3 W with maximum brightness and enabled wireless modules."

Azaz akkor egy mobil procis gép akkor olyan 10 watt körül eszik? Lehetséges ez?

(Akkor egy 10W-ot fogyasztó gép 7/24-ben kb 300 Ft-ot fogyaszt 1 hónapban.)

[ Szerkesztve ]

(#189) hcl válasza djnice (#186) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A TDP nem azt jelenti, hogy annyit is eszik. Meg mondjuk nem csak a proci számít (ld. elő Atomos lapok i945-tel...) Van ismerősnek asztali gépe, idle pár W fogyasztással.
Raspi eszik 3,5W... Kéne egy...

Mutogatni való hater díszpinty

(#190) iMaverick válasza devil-k (#173) üzenetére


iMaverick
addikt

None taken! :R

Hát igen, sajnos ez sem a "legolcsóbb" megoldás. Viszont mint írtam is, lehet rajt variálni.

Pl. házat innen a PH Apróról vettem 3000Ft-rt... LINK

A memóriát annyiban csesztem el, hogy a Brazos mellé amit vettem 1300MHz-es ramokat eladtam, hogy majd veszek a Kabini mellé 1600-osat. Aztán amikor megláttam az árakat... Anyám...

A HDD-re mint írtam is, azzal is lehet játszani... Időlegesen egy a fiókban porosodó 80GB-s wincsivel azért el lehet lenne, nem kell rögtön 2TB-s WD Red-et venni... ;]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#191) kenwood


kenwood
veterán

A 21. század egyik legnagyobb nehézfegyvere a marketing. Lőni mindenkire, mindenhol. „Adjunk el mindent a leendő vevőnek, még azt is, amit soha nem is fog használni, de mi lesz, ha egyszer, valamikor, talán mégis. Azért nem árt, hogyha mégis van.

Már az alkatrészek becsomagolásán is látszik a márkára jellemző nagyfokú precizitás és igényesség, mivel még arra is figyelnek, hogy a csavarokat és alátéteket egy bársony szütyőbe tegyék.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#192) hcl válasza kenwood (#191) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk én ezen csak röhögni szoktam, sok felesleges cucc hogy durvábbnak látsszon... A csicsás alaplapdobozok is csak addig kellenek a legtöbb esetben, amíg ki nem veszed a lapot. Stb. A VGA kártyákon levő színes matricákkal ugyanez, a legtöb házban nincs plexi mögött, és ha igen, lefelé néz :D
Én ettől nem tulajdonítok nagyobb értéket az eszköznek.

Mutogatni való hater díszpinty

(#193) Predator2 válasza iMaverick (#172) üzenetére


Predator2
addikt

Köszönöm a válaszod.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#194) lajthabalazs válasza dgabor80 (#183) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

A 10m 2200Ft-ot szerintem szorozd meg 10-el vagy 20-al (nem a kábelhosszt :) ). Én karácsony előtt vettem 5.000-ért 10m-t, és bár a feladatot ellátja, már 720p-mellett is zajos a kép. Az 1m-es 900Ft-os kábel nem csinált ilyet.

Utánanéztem, hogy mi lehet az oka, és elég hihetetlen volt, amit találtam. Tömörítetlen, redundanciamentes digitális videojelfolyam megy a kábelen, ami így nem biztosít sem hiba védelmet, sem hiba detekciót. Előnye a graceful degradation. Hátránya, hogy ez rögtön az első csatlakozón elkezdődik. A gyártóknak persze jó, mert olcsó eszközök is HDMI képesek lehetnek (pld HDMI - VGA átalakító). A felhasználók meg szívnak: a rossz csatornán zajosan megy át a kép a helyett, hogy veszteségmentesen tömörítve a felszabaduló sávszélességben hibajavítást implementálnának. Így persze lesz kereslet a minőséggel exponenciálisan dráguló kábelekre.

(#195) lajthabalazs válasza NGA (#188) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Símán lehet, amikor egyszer volt nálam ilyen mérőke, egy C2D-s Dell Latitude D630-ra 15W-ot mértem bekapcsolt kijelzővel, internetezéssel.
Sajnos jó tesztet nem találtam, ebből úgy tűnik, mintha a GTX Titan a lapban lett volna tesztelés közben, ráadásul nem is mértek idle fogyasztást, de terhelés alatt a 20W nem egy rossz érték. Itt meg nem mondják, hogy mit tettek még a proci mellé, és rendellenesen magas az idle fogyasztás.

Lehet veszek még egy fogyasztásmérőt, és végigmérem az eszközeimet, főleg hogy most írtak hogy megjött a J1800-as lapkám.

(#196) lajthabalazs válasza hcl (#189) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

RPi nem eszik 3.5W-ot ha nem bántod, akkor simán elmegy 500mA-es adapterről is, egy teszt szerint ha nem akasztasz rá sokmindent, akkor 2W alatt marad. De ezt is kimérem, most már mindenképpen kell az a fogyasztásmérő.

(#197) hcl válasza lajthabalazs (#196) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kíváncsian várom, írsz róla cikket? Vagy privátban?
Mondjuk a Rpi alapú szekuriti kamera + webszerver projekt csúszik nálam gépcsere miatt, de nem mondtam le róla.

Mutogatni való hater díszpinty

(#198) NGA válasza lajthabalazs (#195) üzenetére


NGA
addikt

Esetleg érdemes kijelző nélkül is lemérni, mikor teljesen ki van kapcsolva a kijelző, de mondjuk a filmet erről veszi a tv. Mondjuk nekem 3 HDD van ráakasztva a laptopra, 1-re megy a letöltés ami bent van, 2 db 2,5-ösön meg a filmek vannak.

(#199) devil-k válasza kenwood (#191) üzenetére


devil-k
nagyúr

Pont a "lényeget" emelted ki, gratulálok!

- mozi bolondéria -

(#200) kenwood válasza devil-k (#199) üzenetére


kenwood
veterán

Ha nem erted,hogy miert az a ket mondat kerult kiemelesre,keress meg nyugodtan privatban.
Nem kell rogton tamadasba lendulni.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.