Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Te, ez kurvajólett... :) Szó szerint.

Egyedül a router rontja az összképet. :D Bekéne tenni a polc mögé vagy ilyesmi. :)

Véleményem szubjektív...

(#2) CounterBoci válasza hackeeeee (#1) üzenetére


CounterBoci
senior tag

jah vagy beépíteni a ventiszabályzó mellé h csak a ledek látszódjanak. az entennát meg ki lehet vezetni tyúkbélen

(#3) hocico


hocico
tag

nagyon dizájnos!

47 db DVD-nyi xxx képgyűjtemény eladó **** keresek: Dishonored tarot kártya, Quake 3 a Steamen **** virtual-analog szintetizátorok, lego készletek

(#4) d4nl


d4nl
tag

e köré kb vállalkozást építhetnél:) első megrendelőd leszek :DDD

(#5) Apone33


Apone33
őstag

Gratula az íráshoz! :C Nekem nagyon tetszett és ötletes is. :R

Play Hard!!!

(#6) kételkedem


kételkedem
addikt

Ügyes! :)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#7) kpal


kpal
veterán

Király megoldás ;) :R

(#8) szabi__memo válasza kételkedem (#6) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

ESZMÉLETLEN JÓ LETT!!!!
GRATULÁLOK!

@d4nl: DE TÉNYLEG!

[ Szerkesztve ]

(#9) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Húú ez nagyon jó lett! :R

(#10) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Igényes kivitelezés, jó ötletek: emelem kalapom :)

Egyébként a HTPC házak tényleg horror áron vannak, egy időben én is gondolkodtam, hogy össze kéne rakni egyet, de letettem róla...

(#11) Dany007


Dany007
veterán

Oh, köszönöm! Azt nem gondoltam volna, hogy ennyire fog tetszeni :) :R
Mert azért még én is látok benne bőven kivetnivalót.
Valószínű egy 2.0-ás verziót már sokkal igényesebbre megtudnék csinálni, és megtervezni így, hogy már ismerem a kisebb-nagyobb buktatókat.
Például a fedlap. Ott elvileg csak pá nyílásnak szabadott volna lennie, de elszúrtam. Remélem a takarórács majd helyrehozza némileg és eltűnik a kábelkavalkád.

A routernek sajnos már nincs sok helye. Ahol a router van, annak a polcnak az aljára van felcsavarozva egy elosztó. Abból kap minden áramot. Onnan indul ki a 6 vezeték a hangfalakhoz, meg oda fut be az összes tápkábel is, plusz a net. Szóval jobban nem tudtam eldugni :)

(#12) hackeeeee válasza Dany007 (#11) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor minden menyjen wifiről. :D:)

Esetleg optikai meghajtónak jó lenne ilyen "beszipkázós" meghajtó. Csakhát olyanokat nem tom, hogy egyáltalán gyártanak-e még..

Véleményem szubjektív...

(#13) P00By


P00By
nagyúr

Nagyon jó lett! :R

(#14) Dany007 válasza hackeeeee (#12) üzenetére


Dany007
veterán

Slot loading-os! Nekem is ez volt az első elképzelésem! :) De a DVD már adott volt sajnos. Így majd kap valami kis előlapot, amibe talán még festés előtt maratok valami logo-t vagy mintát, hogy ODD :D nemtom. Lehet semmi se lesz benne.
Ja igen, és sajnos már elég ritka a slot loading-os meghajtó =/

[ Szerkesztve ]

(#15) hackeeeee válasza Dany007 (#14) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igenigen, azaz.. Régen a pioneer csinált, még emléxek rá...És amúgy, ha esetleg nem raktál volna bele optikai meghajtót? USB kivezetés előre, azzal szinte mindent meglehet oldani, a többi ami fontosabb, azt meg hálózaton. :)

Tudom, jól jön néha az optikai meghajtó, csak lehet hogy ha néha nincs, akkor csak esztétikusabb. :B

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#16) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

Nagyon állat lett, tetszik és gratula! :C

(#17) RexpecT


RexpecT
addikt

Itt kb minden tetszik :P a gép is a bútorok a fal színe :R

(#18) jagada


jagada
őstag

Szvsz a tetején az a nagy lyuk csúnya lett a sok kábellel, amúgy jó.

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#19) Dany007 válasza hackeeeee (#15) üzenetére


Dany007
veterán

Hát ja... A DvD-t én is fölöslegesnek érzem. Kb fél évente 1x van használva. Leginkább os telepítésnél. Esetleg van pár DvD-s játékom :) Ahhoz még jó. Ezért muszáj volt benne hagyni. Tényleg annyira ritkán használom, hogy DvD író program egyáltalán nincs is a gépen. Az igazi abszurditás az lett volna, ha rakok be mellé egy floppy-t is :D

[ Szerkesztve ]

(#20) localhost


localhost
Közösségépítő

Ez egy nagyon szépen kivitelezett munka, ügyesen megírt cikk, jó elgondolás... :C :C :C
Dicsérjelek még tovább, vagy tőlem elég ennyi is ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#21) Dany007 válasza localhost (#20) üzenetére


Dany007
veterán

Eddig is megtisztelő volt a sok dicséret, de ha még te is ezt mondod akkor viszont már végképp (gondolom Te már sokmindent láttál az életben, többet, mint én)! :R
Köszönöm!

@jagada:

Igen, sajnos, tudom... =/ Remélhetőleg a rá szánt rács majd javít a helyzeten.

@hackeeeee #22:

Hát zavarni annyira nem zavar. Tény, hogy jobb lett volna nélküle. Ezért akarom majd feldobni valami kis előlappal, amibe maratok valami mintát. Mert ugye most még a kiadótálca látszik ki.
A Samuk jól bírják. Igazán nem hallatszik ki semmi. Néha hallani, amikor az egyik beindul. De ha a DvD felpörög, akkor az mindent visz :)
Most gondolkodtam egyébként egy cserén. A kisebbiket lecserélném egy 2TB-os samura. Az csak 5400-on pörög, gondolom talán halkabb is. De annak a hangja tényleg nem vészes. Viszont egyenlőre nem akarok ~ 25-öt költeni HDD-re. De tervbe van véve :)

[ Szerkesztve ]

(#22) hackeeeee válasza Dany007 (#19) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah, főként 5,25"-ost. :DDD

Amúgy jah, végülis ha téged nem zavar az optikai meghajtó helye, akkor az a lényeg. :) Tényleg jó lett. :)

A Samsung vinyók nem búgnak? :D

Véleményem szubjektív...

(#23) jagada válasza Dany007 (#21) üzenetére


jagada
őstag

Esetleg ha egy kis vöröses a bútor színéhez hasonló lazúrral lekezelnéd az optikai meghajtónál meg az lcd-nél a kivágásokat a bútorlapon nem lenne annyira feltünő és kontrasztos...

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#24) SWiNEBoY

Nekem a nappali falának a színe tetszik nagyon! Na persze a cucc sem rossz! :K

(#25) Dany007 válasza jagada (#23) üzenetére


Dany007
veterán

Elvileg le van "javítófilcezve". Van a színéhez egy filctoll szerűség... Olyan, mint a szövegkiemelő. Azzal át lett maszatolva az egész, ezek szerint nem eléggé. A DvD, ahogy írtam is kap egy előlapot, az remélem majd rendesen eltakarja azt a rést.

(#26) gyenge47 válasza jagada (#23) üzenetére


gyenge47
tag

Logitech wave és samsung 40" tv-vel ugyanígy járt faterom. Gyakorlatilag nemhogy fél méterre, de majdhogynem az egész szobába. borzasztó a vétel. Lényegében billtől kb fél méterre kell lennie a vevőnek, h értékelhető legyen a munka, onnantól meg semmi értelme sincs az egész wireless mókának.
Ha valakinek van vmi ötlete, szívesen meghallatnám.

(#27) Dany007 válasza gyenge47 (#26) üzenetére


Dany007
veterán

Szintúgy.
Sajnos távol kell tenni a TV-től. Röhej, mert ahol nekem most van az adóvevő, jóval nagyobb a távolság a kettő között, de simán megy. A monitor közelében meg behal. Így viszi a ~ 3-4 métert is.
De más ötletem nekem sincs, minthogy a lehető legtávolabb kell tenni a Tv-től.

(#28) Tomics


Tomics
addikt

Hűűű ha egyszer ebben az életben lesz saját lakásom én is csinálok egy ilyet :)) Grat hozzá, lenyűgöző :R

PH! addikt since 2004

(#29) mephi666


mephi666
nagyúr

ejj, ez tényleg állati lett :R most csak átfutottam nagyjából az írást, munka után otthon viszont elolvasom 1 sör társaságában...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#30) joecontra válasza Dany007 (#27) üzenetére


joecontra
addikt

Szép munka! :K

(#31) Findzs


Findzs
addikt

ügyes vagy :K
gratula :C

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#32) eladohardver válasza Dany007 (#11) üzenetére


eladohardver
őstag

fasza a kis "házi"mozid:)

ha kevesebb fogyasztást akarsz merem ajánlani az Asrock A785GMH/128M + AMD Athlon II X2 245e jelű proci kombinációt (e-betűs procik energia takarékosak)
idle állapotban 50w max 110W konnektorból mértem, szóval ha jobb hatásfokú (85) tápod van akkor még ennyi sem... Ezzel játszani is lehet, igaz nem úgy mint 1 9800+-al (butítani köll a grafikát) De a fullhd video hoz bőven elég ez a kis gép....

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#33) baluka


baluka
tag

Az ötlet és az asztalosmunka kivitelezésének minősége szerintem kitűnő, ám nekem rögtön eszembe jutott egy nagy-nagy bökkenő:
mivel többször is olvashattuk, hogy a család és nem az egyén igényeiről van szó, mi van akkor, ha mondjuk apa tv-t akar nézni, a család más tagja pedig internetezni vagy éppen dolgozni szeretne a gépen? :F
Whogy nem tartom jó ötletnek egy család teljes multimédiás és egyéb PC-s igényét egyetlen gépre alapozva kielégéteni.... :U

[ Szerkesztve ]

(#34) Levin01


Levin01
őstag

Oda egy 50-es FullHD Led-es LCD lenne a való :DDD

(#35) junhum


junhum
tag

Szia!

Nagyon jól összehoztad/tátok! Remek munka!

Én is hasonlót akarok majd összehozni! Ctrl+D :))

A dohányzóasztal tervrajzát ne dobjátok ki :R

Your Workout Is My Warm-Up so Shut The Fuck Up And Train

(#36) Dany007 válasza baluka (#33) üzenetére


Dany007
veterán

Na, látod ez egy jó meglátás!

Viszont jelenleg a család mindössze két főből áll :) Amennyit a TV-t nézzük, az mind olyan műsor, amit mindketten szeretnénk látni. Így ebből nincsen gond. És ha esetleg olyan helyzet lenne, akkor tudunk kompromisszumokat kötni.
Például amíg b.nőm fürdik hajat mos és egyéb ilyesmi, addig én játszok egy órácskát mondjuk. Vagy a másik addig tud könyvet olvasni, esetleg főzni, takarítani, szóval be lehet ezt osztani.

Amíg szüleimnél laktam, addig úgy volt, hogy mindenkinek megvolt a maga TV-je vagy számítógépe. Aztán mindenki csinálta azt amit kellett, vagy amihez épp kedve volt. Apám nézte a sportot, hugom msn-ezett vagy tanult a szobájában, én is filmeztem az enyémben, anyám meg vagy főzött vagy netezett ő is stb... Szóval ez így elég szépen elszigetelt minket egymástól.

Amúgy a témát szerintem érdemes tovább boncolgatni, tényleg jó meglátás.
Meg kell nézni megéri-e egyáltalán beruházni egy internetezős gépre ( + akkor már egy sz.gép asztalra is, vagy notira ), vagy egy plusz tévére azért, hogy azt a pár órát, amikor más is használná másra a gépet megoldjuk. Vagy esetleg jobban megéri-e arra a pár alkalomra kompromisszumot kötni. Kérdés mennyi az a "pár" alkalom.
Persze ha gyerek van, vagy több gyerek akkor más a helyzet. Nyilván nekik egy idő után külön gép / vagy tévé kellene (persze ez sem törvényszerű).

(#37) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Szép munka.

(#38) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Nagyon ötletes tetszik. Gratulálok hozzá. Tervrajzokat ha lehet elküldhetnéd, azt megköszönném. :B :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#39) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Hát ez nagyon állat lett. :)) Az meg, hogy milyen szép az egész cucc, az meg külön pontot érdemel!! :C

PS4

(#40) lapa válasza Dany007 (#36) üzenetére


lapa
veterán

szerintem nálad is egy noti lesz a következő, az internetezést megúszod szó szerint huszadennyi fogyasztásból. ha meg tévé kell még mindig csak bedugod a kábelt vagy rányomod a dokkra.

és akkor ez beláthatóan megoldja az egyik tévézne, másik netezne dilemmát is.

természetesen mint mindig minden, végül a kábeleken múlik a dolog. de egy hdmi-t meg egy analóg vagy digitál hangot még épp elviszel a szegélylécben.

persze akkor inkább a dokkoló, mert hdmi + hang + táp + usb + ethernet (?) dugdosás kell. és ha már dokkoló, akkor jó valami kis asztalka, amin dokkolva tudod használni a gépet. de ha jól értem ilyen asztalkacsináló szakitok pont van otthon.

ez a 230w eléggé szíven ütött amúgy, ez nem kevés. mennyi ebből a monitor?

[ Szerkesztve ]

(#41) Armor72


Armor72
csendes tag

Egyedi, okos megoldás! Gratula!

(#42) Vegadog


Vegadog
tag

Ha szabadalmaztatod mehet így: Embedded PC! :C

(#43) dangerzone


dangerzone
addikt

Igényes nagyon. Gratula

(#44) WesTM


WesTM
senior tag

Leesett az állam! :Y

Gratula nagyon jó lett! :C Igényes, letisztult, átgondolt! Ilyet bármikor elfogadnék itthonra. :))

(#45) iwu


iwu
addikt

:C :C :Y :C :C

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#46) modd3r


modd3r
őstag

Szuperjó lett, gratula! :C

[ Szerkesztve ]

(#47) Tubica


Tubica
senior tag

Ez rohadt jól néz ki :Y :Y

Nagyon jó írás.
Szép minden.
Egyszerűen gyönyörű :) :R :R :C :C :)

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#48) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ez nagyon király lett!!! :) Minden tisztelet és gratuláció! A router az én szememet is szúrja :D

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#49) Boxi88


Boxi88
őstag

Tényleg nagyon jól megoldottad!!! Minden elismerésem! :C

(#50) szab.tam


szab.tam
nagyúr

jó volt olvasni! :C :R

nagy öröm és élvezet lehetett egészen a tervezéstől a végéig.

a ComputerMode-ról meg nekem is csak jó tapasztalataim vannak. :K
rugalmasak, segítőkészek, ötlettel is ellátnak...
mindenfajta modding és alap kütyüjük van, olyanok is, ami máshol nincs.

régi mániám, hogy csináljak egy "fiók pc"-t.
lehet, hogy ez volt a kezdő lökés.... :D

lehet nevezni a logout-on 2010-es írásokat versenyre.
nevezd be magad, mert jó esélyed van! :K

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.