Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) gusthy


gusthy
veterán

Egy dolgot azért ne feledjünk el. Anno annyiba került egy nemokos telefon, mint most egy középkategóriás Androidos készülék, sőt. Az első telefonom, egy 5110es valami 40 ropi volt. Ami azért mai áron inkább 80 vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#52) il profeta válasza Parallaxis (#50) üzenetére


il profeta
csendes tag

A játékélményt nem feltétlenül a fotó-realisztikus látvány garantálja,

Jelen esetben nem a remek grafikával rendelkező játékokra gondoltam. Hiszen sok játék már megüti vagy túl is szárnyalja a pc-s gamek grafikáját(pl. Real Racing 3,Deer Hunter 2014 – a grafja még jobb mint pc-n). Olyanokra gondoltam, amelyek ténylegesen adnak a játékos(ok)nak játékélményt. Pl. Limbo. Az sem egy gépfagyasztó játék pc-n(kemény 60mb) viszont eszméletlen jó hangulata van. Az ilyen játékokat hiányolom, mert kevés van belőlük. Az irányítások telon többnyire borzasztóan körülményesek, ezért gondoltam arra, hogy nem tudnak normális játék élményt nyújtani hiába szépek. Szóval egy repülős játékot nem lehet élvezni joy nélkül, egy autósat kormány nélkül és lehetne sorolni. Persze vannak olyan játékok amelyeket lehetne hozni élvezhető szintre kontrollerrel de hát na..még se olyan.Bár xbox vagy ps irányítást legalább hozná és könnyen megszokható lenne. „A legtöbb játék nagyon gagyi” jelző alatt a fruit ninja és társait értettem, ami a játék piac jó részét kiteszi.

A desktop gépem nekem is egy Mini Én egy i7-es Mini szervert használok

milyen tapasztalataid vannak vele? Nem melegedett túl? Olvastam, hogy az i7-es képes túlmelegedni. Ezt mondjuk nem Mac mininél olvastam.

Fizetendő összeg: 1 176 Ft Én ennyit fizetek a villanyért havonta..

Szép teljesítmény! Remélem össze tudod spórolni ezt az összeget hónap végéig! :) Ha Mac minit sokat használod akkor nagyon megugrik ez az összeg?

Az eredeti kínainál nincsen jobb!

(#53) Parallaxis válasza il profeta (#52) üzenetére


Parallaxis
addikt

„A legtöbb játék nagyon gagyi” jelző alatt a fruit ninja és társait értettem, ami a játék piac jó részét kiteszi.

Pedig azok is jók, csak helyén kell kezelni őket.
Vannak játékok, amik odaragasztanak a kijelzőhöz és képes vagy fél napot elcseszni velük és vannak olyanok amik arra valók, hogy pár perc várakozást el lehessen velük kellemesen tölteni.

milyen tapasztalataid vannak vele? Nem melegedett túl? Olvastam, hogy az i7-es képes túlmelegedni.

Alap használatnál 56-60 fok körül teker, maxra kihajtva felmegy 90 fokig is, de ez a működést nem befolyásolja.

Szép teljesítmény! Remélem össze tudod spórolni ezt az összeget hónap végéig!

Igyekszem :D

Ha Mac minit sokat használod akkor nagyon megugrik ez az összeg?

Nem sokkal, 2000 Ft-ot nem lépi át a villanyszámlám már lassan 2 éve.

(#54) Pityu. válasza balazs1022 (#48) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Igen a családdal vagy de aközben is a telefont nyomogatod

Azért én vitatkoznék azon a jobb grafikán,meg jobb hangkártyán mert itt egy igen kicsi eszközről beszélünk amibe csak bele vannak zsúfolva a dolgok,de a mai napig ahhoz hogy minőséget kapj szükség van a méretre,pl egy tükörreflexes gép vagy egy fullframe gép érzékelője ugyebár nagyobb méretű mint egy telefonba épített kamera érzékelője de a különbség meg is látszik a képek minőségén és a megapixeleket hiába növelik,nekem is volt nagy kompakt fényképezőgépem de hiába ha az érzékelő kicsi volt benne az iso t csak 400 ig bírta aztán zajosodott ezerrel,a mostani gépemnek meg 1600 as iso sem kottyan meg,tehát csak azoknak vált ki pl egy fényképezőgépet egy mobil vagy egy tablet akik csak tükör előt pózolnak vagy elég ha lelövik a családi összejöveteleket.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#55) Parallaxis válasza Pityu. (#54) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ez a ló túloldala :)
.. tudod, ahol éppen te is vagy, csak ez az ellentétes oldala ...

(#56) Pityu. válasza Parallaxis (#55) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Te meg a ló alatt vagy akkor :DD

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#57) Parallaxis válasza Pityu. (#56) üzenetére


Parallaxis
addikt

Hehe..
Én inkább igyekszem megülni azt a lovat :D

(#58) Pityu. válasza gusthy (#51) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Azért ne keverjük a mai árakat a régebbi árakkal a pénzek is másként alakultak,furcsa hogy anno jobban megengedhettem magamnak a telefon váltogatást.

#Parallaxis

Csak egyszer le ne dobjon,mert tudod addig jár a korsó a kútra ............. :)

#il profeta

Azért az erős túlzás hogy a telón játszható játékok túl szárnyalják egy pc s játék grafikáját :DD

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#59) balazs1022 válasza Pityu. (#54) üzenetére


balazs1022
őstag

1. Úgy gondoltam, hogy ha épp vmi gyenge filmet néznek, akkor is inkább ott vagyok velük mint egy másik szobában. Az is annyiból áll h írok 1-2 embernek meg megnézem a mobilarena-t.
2. Nekem pedig tényleg jobban szól telefon Wolfsonja mint az 5.1-es SBlive!. Persze nagy hangszórón jó lenne hallgatni, de akkor másokat is zavarnék. Fülessel meg egyértelműen halkabb és gyengébb az egész (hiába babrálok az EQ-val). Ha tennék rá egy kis mélyet akkor a hangerőből vesz el. A telefon meg olyan hangos, hogy maxon (úgy, hogy vannak mélyek és még nem torzít, hozzá teszem, hogy több fülesem van és mindegyiknél így van) már fájdalmas is hallgatni.
3. Nincs fejlesztgetve a gépem. Idáig minden játék akadt rajta, a Gta SA is. Telefonon meg normálisan elfut. És úgy h semmilyen grafikai elemet nem kell kikapcsolni meg levenni minimumra.
4. Nekem egy fényképezőt kivált. Amiben jobb egy tükörreflexes az a hosszú záridő és az objektívek garmadája, de persze ezek használatához is érteni kell.
Én, hogy ilyeneket fotózzak, nekem erre teljesen megfelel:
1
2
3
4
5
6
7
És ez csak pár kép volt, amit hirtelen találtam
Sztem ezek nem tükör előtt készültek...

De hát ki mire használja. Feltételezem akkor, ha ilyeneket mondasz nincs is okostelefonod és amilyen pc géped van sztem rád is igaz az a kép amit betettél.

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#60) Pityu. válasza balazs1022 (#59) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ige sokat segít ha egy kis photoshopal rá dolgoz az ember,ne meg kis érzékelőnél nem mindegy a fény sem.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#61) balazs1022 válasza Pityu. (#60) üzenetére


balazs1022
őstag

Az egyik motoros őszi képen van csak photoshop. Picasát szoktam használni, ott is leginkább csak a Vignetta effektet, ami gyakorlatilag egy keret és a kép széleit elsötíti egy kicsit, ezzel kiemelve a témát, plussz még egy kis élességet állítok. Úgy gondolom ezek nem olyan "csalások". Ha megvan az a jó alapanyag abból már nem nehéz még egy kicsivel jobbat csinálni. Az utolsó 3 képet azt most csináltam hétvégén. Az élességen kívül semmihez nem nyúltam. (pedig este készült)

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#62) Pityu. válasza balazs1022 (#61) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Azért csak meg látszik rajta hogy mobilos képek,de amúgy igen jó képek,jó tudom max az különbözteti meg aki ért hozzá.De én is nagy kompaktról váltottam dslr re mégpedig nikon P500 ról mert zavart a zajosodás.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#63) Parallaxis válasza Pityu. (#62) üzenetére


Parallaxis
addikt

jó tudom max az különbözteti meg aki ért hozzá.

...vagyis az átlag emberek, akik lefotózzák a családi eseményeket, meg a nyaralást, teljesen elégedettek az ilyen minőséggel is... :)

(#64) Pityu. válasza Parallaxis (#63) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Egyébként a villanyszámlás dologhoz egy normál családi ház áramfogyasztását nem csak egy számítógép jelenti,hanem pl :fagyasztó,hűtő,tv sb......,ha a gépet kiveszem belőle akkor sem sokat spóroltam.

igen amúgy családi fotózáshoz meg ilyenek ahhoz elég,de én azért másra is törökszem ,szeretem ha egy kép kevésbé zajos pl de ez csak én vagyok.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#65) il profeta válasza Pityu. (#64) üzenetére


il profeta
csendes tag

Azért az erős túlzás hogy a telón játszható játékok túl szárnyalják egy pc s játék grafikáját

Alapjáraton nem is azt állítottam, hogy túlszárnyalják(egyébként nyilván a gyengébbeket értettem). Az a ritkább eset. PL. a Deer Hunter ilyen ami pc-n elég ratyi mobilon pedig elfogadható, viszont jobb. De több olyan mmorpgt is láttam, aminek jobb grafja van mint pc-n. Egyébként pont nem a grafikai dologra éleztem ki a dolgot, hanem a játékélményre(lásd limbo). Mivel véleményem szerint jobb játékok vannak pc-n.

Az biztos, hogy inkább fényképezőgép vásárlása esetén kérném ki a véleményed nem mobil kérdésben. Ha az emberek hasonlóan álltak volna az élet többi területének fejlesztésére, mint te a telefon kérdésekhez, akkor még mindig kövekkel morzsolnánk a kaját! :))

Az eredeti kínainál nincsen jobb!

(#66) Pityu. válasza il profeta (#65) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ha kövekkel dobálóznánk,akkor valószínű kevesebb mérgező dolog is lenne a világban,de hát amit megfőzünk azt meg is kell ennünk :D

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#67) Parallaxis válasza Pityu. (#64) üzenetére


Parallaxis
addikt

Egyébként a villanyszámlás dologhoz egy normál családi ház áramfogyasztását nem csak egy számítógép jelenti

Természetesen nem, de nálam a desktop gép jelentette a legnagyobb fogyasztót, mert minden más energiatakarékos.
Azzal, hogy a monstrum i7-es tornyot nyugdíjaztam és Mini/tablet párosra váltottam, a napi 5,5-6 kW-os fogyasztásom 1 kW körülire csökkent.

(#68) Pityu. válasza Parallaxis (#67) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Akkor mondjuk a te géped lehet többet fogyasztott mint az enyém

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.