Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Garada


Garada
őstag

Micsoda szám ha valaki azt mondja nekem 5 évvel ezelőtt hogy 2014-ben ennyi eladott példány lesz hülyének néztem volna :D

(#2) Peterson_ válasza Garada (#1) üzenetére


Peterson_
addikt

Á, sejteni lehetett hogy erre felé haladnak a dolgok.
Én viszont sajnálom, hogy emellett ennyire háttérbe szorultak a jó kis masszív, megbízható hagyományos készülékek.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#3) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Brutális. A kínaiakon meg nem lepődöm meg, jót adnak olcsón.

(#4) xperiasigi válasza kolosanyi (#3) üzenetére


xperiasigi
őstag

Az biztos h ezek a gyartok meg megfoglyak szorongatni a nagyokat:C

Iphone 6s

(#5) bbTamas77


bbTamas77
aktív tag

Vicces kép, hogy az iPhone mellé rakják a Galaxy S-t. :D

(#6) Peterson_ válasza bbTamas77 (#5) üzenetére


Peterson_
addikt

Látom sikerült kiemelned a lényeget :N
Nekem külön tetszik, hogy ennyi generáció szerepel a képen.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#7) Parallaxis


Parallaxis
addikt

Az új iPhone szeptemberi bejelentéséig az Apple relatív részesedése a korábbi trendeket követve idén is csökkenő tendenciát mutat, hiszen a rajongók zöme a piaci forgalom első heteiben megveszi új készülékét.

A részesedésük csökken, az eladott darabszámot és a profitot meg növelték a tavalyi évhez képest (legalábbis a Fortune elemzése szerint). Szóval még nem a vásárlói kedv csökkenése az új készülékre várakozás miatt az ok (az majd a következő negyedévben várható), hanem az olcsó Androidos készülékek dömpingje, ami viszont nem az Apple-től vesz el vásárlókat.

(#8) oszi666 válasza bbTamas77 (#5) üzenetére


oszi666
őstag

Aaaa emlekszem meg, amikor a galaxy s kijott a maga pirinyo negy colos kijelzojevel, hogy fu gyerekek, hat ez meg mekkora tepsifon, meg olyan bika hardver van benne, hogy csak neha lagzik, aztan a galaxy s2 s3nal is ez volt. Naaaagy kijelzo alig lagzik :D regi szep idok, mikor meg a nokia 5800am volt a legokosabb telefon :D (batman 2???)durva hogy fejlodik az elektronika.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#9) BE4GLE válasza xperiasigi (#4) üzenetére


BE4GLE
aktív tag

"meg fogják szorongatni" ;)

Redmi Note 9 Pro

(#10) halkow


halkow
őstag

micsoda műemlékek vannak a képen :)

Alcatel onetouch idol2s the king

(#11) -Nyuszika-


-Nyuszika-
újonc

HTC HD2 hmmm de szerettem :)

Galaxy Note 10.1, nexus 7 (2012), Iphone 4 ,Lumia 625,

(#12) daniel909 válasza Garada (#1) üzenetére


daniel909
addikt

Nem nehéz hogy szinte csak ilyen modellt kapni. De a ff os elterjedésével meg nagyobb lesz ez a szám!!

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#13) bajaki


bajaki
őstag

Nem semmi számok. Ebben van most a pénz. Sokan kaszálnak rajta nagyokat. ;)

(#14) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Szomorú hogy ide jutottunk,fogyasztói társadalom nesze neked nagy pazarlás teljesen felesleges ez a sűrűn megjelenő mobil piac,a sok hülye meg csak veszi és veszi és veszi,a mai telefonok fabatkát sem érnek.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#15) =Mentor= válasza Pityu. (#14) üzenetére


=Mentor=
őstag

Én is nosztalgiával gondolok vissza a régi 3310-emre, de ha azt nézem hogy került harmincakárhány ezer forintba (ugyebár akkor még 30 rongy jóval nagyobb pénz volt mint most) több mint 10 éve és mennyivel kevesebbet tudott mint ma ugyanennyiért egy készülék az már némileg árnyalja a képet.

[ Szerkesztve ]

(#16) kolosanyi válasza =Mentor= (#15) üzenetére


kolosanyi
veterán

De az még ma is működik, a tapifónok meg két év után szétesnek.

(#17) Pityu. válasza =Mentor= (#15) üzenetére


Pityu.
nagyúr

nem kell itt a legnagyobb nosztalgiára gondolni,de igenis jobb volt hogy nem ilyen fosokat gyártottak mint most,nem volt ekkora kínálat sem és nem zavarodott meg az ember hogy pár havonta jön ki a másik széria ez is tükrözi a tartósságukat és a cégek pénzéhségét.Nekem most egy nokia 5310 esem van már legalább 5 éve tökéletesen működik még a gyári aksi van benne és bírja,na meg nézném a mai telefonokat mennyit bírnának.Egyébként az árról meg annyit hogy irreálisan sokat kérnek értük és akkora értékvesztésük van csak na,szivesebben adtam ki anno a telefonomért 44EFt ot mintha most kéne kiadni egy fosért 100EFt ot.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#18) kolosanyi válasza Pityu. (#17) üzenetére


kolosanyi
veterán

A Lumia 800-am épp szervizben van, mert másfél év alatt bekrepált az aksi. Ezért jó a unibody marhaság, még egy rohadt akkumulátort se tudsz benne cserélni házilag.

(#19) lexter00


lexter00
őstag

A Lenovo nagyon odateszi magát mostanság ha senkitől nem de tőle félhet a Samsung.

(#20) Pityu. válasza kolosanyi (#18) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Olyan akkor mint az autók legtöbbje hogy otthon már majdnem lehetetlen kicserélni az égőt a lámpában ha kiég :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#21) kolosanyi válasza Pityu. (#20) üzenetére


kolosanyi
veterán

Egy Trabantot meg szét lehet szedni 2 lehet csavarkulccsal meg 1 csavarhúzóval. :DDD

(#22) Pityu. válasza kolosanyi (#21) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát az biztos,nekem is olyan már a kocsi hogy ki kell szedni az egész lámpatestet hogy egy nyomorult égőt ki cseréljek,egyébként ha most mondjuk behalna az aksim a telefonba inkább vennék egy új aksit mint egy okos telót.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#23) cefre00 válasza Pityu. (#22) üzenetére


cefre00
tag

Nekem van egy Nokia 701-esem. Hidd el, nem minden "okos" telefon sz*r. ;)

Mindenhol jó, de legjobb 127.0.0.1-en! :)

(#24) Gabir


Gabir
aktív tag

A legszebb, hogy egy 10-15 éves telefon általában ma is működik...készenlétbe pedig beáll gyorsan. Másodpercek alatt bekapcsol-PINt kér és használható is már...
/ mindezt néhány megaherzes CPUval... /

(#25) Pityu. válasza cefre00 (#23) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát az okos telefonokban max egy hasznos dolog van ,a navigáció,de van laptopom meg asztali gépem nehogy már a telefonon is netezzek.Így is bármerre járok mindenki a hülye telefonba van belemélyedve és nyomkodja netezik,ahelyett hogy az emberi kapcsolatokat erősítenék.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#26) Parallaxis válasza Pityu. (#25) üzenetére


Parallaxis
addikt

Hát az okos telefonokban max egy hasznos dolog van

Embere válogatja, hogy ki milyen hasznos dologra tudja használni.

de van laptopom meg asztali gépem nehogy már a telefonon is netezzek.

Hát ha ki szeretném váltani a mobilomat, akkor egész hátizsáknyi cuccal kéne rohangásznom (notebook, diktafon, fényképezőgép, zenelejátszó, e-book, játékkonzol stb)..
Köszi, de inkább nem.

Út közben elég ránéznem a mobilra, hogy lássam ki küldött e-mailt, ha fontos, azonnal tudok rá reagálni, ha van valami azt gyorsan feldiktálom és már mehet is e-mailben az irodába stb.
Nem fogok notebookot cipelni és az irodában gubbasztani a PC előtt, azok az idők már elmúltak a fax-al és távirattal együtt. ;)

bármerre járok mindenki a hülye telefonba van belemélyedve és nyomkodja netezik,ahelyett hogy az emberi kapcsolatokat erősítenék.

Pedig pont azt teszik... Facebookon :D

------

Gabir:

A legszebb, hogy egy 10-15 éves telefon általában ma is működik...készenlétbe pedig beáll gyorsan. Másodpercek alatt bekapcsol-PINt kér és használható is már...

Az idő mindent megszépít látom :D
Egy öreg Nokia mire bebootol és beolvassa a kontaktokat a memóriából és a SIM-ről, én már rég letöltöttem a napi levelezésem, válaszoltam rá és el is raktam a készülékem.

[ Szerkesztve ]

(#27) Pityu. válasza Parallaxis (#26) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ok egy üzlet embernek más ,de egy hétköznapi embernek csak felesleg szerintem.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#28) Parallaxis válasza Pityu. (#27) üzenetére


Parallaxis
addikt

A hétköznapi ember is sok minden hasznosra tudná használni, ha ismerné, hogy mire is alkalmasak, de a többséget nem is érdekli, csak megveszi, mert ez a divat, meg mert használható feature phone már nem is létezik.

(#29) Sn00k


Sn00k
veterán

Lehengerlő számadatok! Mondjuk nem csodálom a jobb kínai gyártók , ilyen szépen emelkedő trendbe vannak... A Xiaomi meg kifejezetten jó készülékeket tesz le évről - évre az asztalra...

(#17) Pityu.: Van , amiben igazad van, de senkinek nem tartanak pisztolyt a fejjéhez, hogy menjen vegyen drága csili-vili telefont magának. Ha meg valaki, olyan hülye, hogy hitelből képes magának telefont venni az meg is érdemli a sorsát...

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#30) Csillag01


Csillag01
aktív tag

Sztem jo dolog h fejlodik a technologia.en orulok neki.regen fekete feher kijelzos ,2 colos ,16 polifonias csipogo hangu,sms es telefonalason kivul semmi masra nem hasznalhato telefonok voltak.most vissza gondolva nevetseges volt.szep lassan teljesen kivalt egy szamitogepet is minden komolyabb okostelo.azert ne vissza fele fejlodjunk mar.es nem mindenki divatbol vesz okostelot,pl en sem.

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Phone 6

(#31) Pityu. válasza Csillag01 (#30) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Az nézet kérdése hogy kivált e egy számítógépet mert ez hülyeségén pl utálom a kis kijelzőket,már egy laptop is kevés nekem.És nem kell visszagondolni csak a polifónikus időkben hisz itt van pl a nokia 5310 ideje színes kijelző meg minden,és bőven elég.És hiába az okos teloban pl a fényképezőgép mert sosem fogja kiváltani egy igazi fényképezőgépben nagy érzékelő van egy fos telefonban meg egy kisuj köröm méretnyi és max egy kis kompaktot fog utolérni de mást nem,bár aki igénytelen annak ekkora érzékelő is elég,ráadásul attól hogy növelik a megapixeleket csak a hülyéket tudják vele megfogni mert azt hiszik hogyha nő a megapixel akkor a minőség is megugrik.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#32) Parallaxis válasza Pityu. (#31) üzenetére


Parallaxis
addikt

Az nézet kérdése hogy kivált e egy számítógépet

Az átlag embernél gond nélkül kiváltja a számítógépet (ezért terjednek a tabletek is).
Netezni, facebookozni, youtube videókat nézni, pár rövid levelet begépelni, játszani egy mobil is kiválóan alkalmas. Ennél többre az emberek nagy rész a desktop PC-t sem használja, csak az nagy, hangos, zabálja az áramot és helyet foglal.

mert ez hülyeségén pl utálom a kis kijelzőket,már egy laptop is kevés nekem

Ok, akkor rádugod a 40"-os TV-re és máris ott a fullHD és a nagy képernyő. Egyéb probléma?
(De ma már rádugni sem kell, ott a Miracast, AllShare, AirPlay, vagy ChromeCast.)

És hiába az okos teloban pl a fényképezőgép

Élményfotózásra, amire a családok általában megveszik a digitális fényképezőgépet, arra tökéletesen elég.

De vannak olyan készülékek, amikkel már profi szinten lehet fotózni, nem egy hivatásos fotós használ mobilt a hétköznapokban (pl a National Geographic, vagy New York Times fotóriporterei). Ha nekik megfelel és az újságban gond nélkül leközölhető jó minőségű képeket tudnak produkálni, akkor mégis, miről beszélsz?

(#33) Pityu. válasza Parallaxis (#32) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Azért ne túlozzunk már mindent ki akarsz váltani egy szaros kisméretű telefonnal,a pc is azért nagy mert teljesítmény van benne egy telefonban meg mi van ugyan,az meg hogy "profi" fotót készít egy telefon na ne röhögtess már :)) egy szaros újságfotóra bőven elég de ez nem azt jelenti hogy profi minőségű,Pl azért megnézném hogy indítasz el rajta egy adobe affter effectst programot rajta :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#34) Silenzio


Silenzio
addikt

A Samsung pont a gagyikkal hódít. Remek. Értékesítőként ezekről beszélem le a vevőket. Mindenki Samsungot akar, holott ebben a kategóriában a "remek" GUI-nak hála messze a legrosszabb.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#35) Parallaxis válasza Pityu. (#33) üzenetére


Parallaxis
addikt

Nem figyeltél.

Nem munkára való gépet tud helyettesíteni, hanem az átlagos otthoni számítógéphasználó készülékét.
Ott nincs szükség semmi professzionális alkalmazásra, netezésre, videónézésre, játékra egy telefon is elég, ha kicsi a kijelző, akkor kirakod a képét egy monitorra, vagy TV-re, dughatsz rá billentyűzetet, egeret és külső vinyót is.

egy szaros újságfotóra bőven elég

:D
Tudod, ha az adott kép nyomdai felhasználásra alkalmas, akkor az olyan minőségi követelményeknek tesz eleget, ami bőven betakar mindent, ami neked otthon felmerülhet :)

Pl azért megnézném hogy indítasz el rajta egy adobe affter effectst programot rajta

After Effects nincs, viszont van olyan vágóprogram, ami házi videóvágásra tökéletesen elegendő, Photoshop ellenben van :)

(#36) Pityu. válasza Parallaxis (#35) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Senki nem beszélt itt munkáról,bárki használhat otthon ilyen programokat akár saját maga szórakoztatására is,én is használok photoshopot,meg light roomot mégsem ez a munkám.
Tőlem bármit mondhatsz sosem fog semmit sem kiváltani,olyan mint a tablet szart sem ér.

De tudom magyarázhatod ezt a morgós öreg elavult medvéknek mint én :)

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#37) Pityu. válasza Parallaxis (#35) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Egyébként kirakhatod nagy képernyős tv re a képet de nekem nem lenne idegzetem olyan kis foson photoshopozni,mert hiába van a tv n a kép ha a mobilon kell szerencsétlenkedni a programmal.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#38) Parallaxis válasza Pityu. (#36) üzenetére


Parallaxis
addikt

én is használok photoshopot,meg light roomot mégsem ez a munkám.

Persze, hisz az átlag otthoni PC-s fél milliós értékű szoftverrel retusálja a hobbi fotóit :D
Azok a műveletek, amikre egy otthoni felhasználónak szüksége van, azt egy ingyenes app is bőven megoldja.

Egyébként kirakhatod nagy képernyős tv re a képet de nekem nem lenne idegzetem olyan kis foson photoshopozni,mert hiába van a tv n a kép ha a mobilon kell szerencsétlenkedni a programmal.

???
Nem figyeltél ismét.
Rádugod az egeret és a billentyűzetet és a nagy kijelzőt használod, a mobil eszköz meg ott csücsül a dokkjában, vagy a kábel végén, ahhoz nem nyúlsz. :)

[link]

[link]

De a mobil eszközön futhat akár egy normál desktop OS is:

[link]

--

A teljesítmény kérdéséhez meg annyit, hogy egy mai modern SOC nagyjából ott tart sebességben, mint egy pár évvel ezelőtti Core 2 Duo.
Azt meg nem kéne erőltetned, hogy ez a teljesítmény kevés egy átlagos otthoni felhasználáshoz.

--

Én inkább úgy látom, hogy nem igazán vagy tisztában, hogy milyen lehetőségek vannak egy ilyen használatával. Le vagy ragadva annál, hogy ezek csak telefonok, pedig ma már pont a telefon funkció az ami legkevésbé számít ezeknél a készülékeknél (zavarja is piszokul a szolgáltatókat a dolog).

[ Szerkesztve ]

(#39) Pityu. válasza Parallaxis (#38) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Figyelj én azt mondom ha neked vagy másoknak ez kell használjátok,lehet maradinak nevezel de nem érdekel én maradok az asztali gépeknél,nem nagyon akarok a divatmajmok közzé tartozni.
Az a baj ezekkel a dolgokkal hogy van egy réteg akiknek tetszik ,van akikre meg csak rá erőltetik a "technikai fejlődést"

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40) S e t h válasza Pityu. (#39) üzenetére


S e t h
nagyúr

Én sem vagyok már mai csóka és a fogyasztói társadalmat én is elítélem, de az effajta bigottság azért már túlzás.
Ha én veszek egy smartphonet, mert hasznosnak vélem a mindennapokban és fel sem tudom most sorolni mi mindenre használom, akkor én divatmajom vagyok, vagy éppen nem dinoszaurusz, aki lemondóan legyint mindenre. :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#41) Parallaxis válasza Pityu. (#39) üzenetére


Parallaxis
addikt

de nem érdekel én maradok az asztali gépeknél,nem nagyon akarok a divatmajmok közzé tartozni

Ez a te problémád, én itthon, ha nem dolgozom kizárólag tabletet használok, egyrészt kényelmesebb, másrészt nagyon durva energia megtakarítást jelent. Ha neked van kidobni való pénzed, hogy kényelmetlenül asztalnál görnyedve netezzél, akkor hajrá, másnak fontosabb a kényelem és a pénztárcája.

Egyébként nem hallottad? Manapság már az oldschool PC használat számít divatmajomkodásnak :D

(#42) student válasza Parallaxis (#41) üzenetére


student
őstag

de milyen tabletet

(#43) Parallaxis válasza student (#42) üzenetére


Parallaxis
addikt

Egy iPad 3-ast.

(#44) gzbotii


gzbotii
veterán

Milyen szep kep 3 eves keszulekkel :U

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#45) Pityu. válasza Parallaxis (#41) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Annyira oldschool az a pc használat hogy még elég sokan használják világszerte :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#46) gzbotii válasza Parallaxis (#41) üzenetére


gzbotii
veterán

Akinek van pénze iPad 3-ra azt nehogy már az plusz 1.300 Ft bassza oda havonta :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#47) Parallaxis válasza gzbotii (#46) üzenetére


Parallaxis
addikt

Nekem egy év alatt bejött az ára így.
(Persze nem ez volt az elsődleges szempontja a vásárlásnak és a használatnak, ez csak a hozadéka.)

--

Pityu:

Annyira oldschool az a pc használat hogy még elég sokan használják világszerte :)

Egyre kevesebben, ezért is veszteséges szinte az összes PC-s gyártó.
PC-t ma már gyakorlatilag csak annak érdemes venni, aki hardcore gamer, vagy munkát végez vele.
Otthoni használatra felesleges, mert egy tablet kompletten kiváltja úgy, hogy nem foglal helyet, nem rondítja el a nappalit, kényelmesebb használni és semmilyen szaktudást nem igényel (nem kell rendszert telepítgetni, vírusirtóval bohóckodni, nem fagy le, lassul be stb.).

[ Szerkesztve ]

(#48) balazs1022


balazs1022
őstag

Szerintem is egyre jobban kiváltják ezek az eszközök a számítógépet, persze abban is van igazság h trend, meg a személyes kapcsolatok rovására megy. De arról se feledkezzünk meg, hogy sokak nem tehetik meg, hogy minden célra legyen külön eszközük. Köztük nekem sincs minden. Nincs laptop-om, se fényképezőgépen, mp3 lejátszóm se volt sose. Amióta telefonom van a családdal is többet tudok lenni. Nem kell félre vonulnom a "helyhez kötött" pc miatt (ami ugye egy másik szobában van). Játékra is megfelelő, végre a GTA SA-nak jobb a grafikája mint gépen, ráadásul akadás nélkül megy és már belehet kapcsolni az árnyékokat is. Végre normálisan kitudom játszani. Ráadásul komolyabb feladatokat is ellehet végezni rajta, pl mikor nem voltam itthon akkor a telefonon is tudtam folytatni a szakdolgozatom írását. Prezentációkor is sokszor jól jött, hiszen volt, hogy óra előtt még kellett szerkeszteni rajta és simán megbírkózott a feladattal. Zenét is szívesebben hallgatok telefonról mint pc-ről. A pc-s hangkártya meg sem közelíti a telefonét (jóval hangosabb és a több a basszus is). Ráadásul minek fizessek a hívásért meg az sms-ért ha interneten ingyen írhatok a távoli ismerőseimnek? Ezenfelül a mobilos kamera is kivált már egy kompakt gépet, főleg ha ért is hozzá a felhasználó, hogy mit kell beállítani. Előfordul az is, hogy több órát kell vonatozni vagy buszozni, ilyenkor filmeket szoktam nézni.Persze sokba került mikor megvettem, és kb most a felét sem éri, ez tény és sz@r. De igazából jól döntöttem, mert tényleg szükség volt rá és rengeteg mindenben segített és remélem még kiszolgál pár évig.
Végülés nagyrészt igaza van Parallaxisnak. Átlagos használatra egy mobil helyettesítheti a pc-t.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#49) il profeta


il profeta
csendes tag

Nálam a tablet teljesen zsákutca. Tipikusan a felesleges kategóriába tartozik. Arra kicsi, hogy élvezhető legyen arra pedig nagy, hogy magammal cipeljem (bárhova) és élvezzem. Súlyban sincsen olyan nagy különbség egy 10-12 colos laptophoz képest és akkor nagyobb képernyőt kapok. Legtöbb 1 kg alatt van. Ami engem egyértelműen laptop mellett marasztalna az a jóval nagyobb háttér tára. Nem szeretem a cuccaimat neten tartogatni. (tudom, hogy az utolsó 2 mondatom támadható..)Egyébként akik tabon vagy telon nap, mint nap több órát játszanak, azok nagyon nem tudhatják magukat lefoglalni, hiszen komoly játék élményről nem igen beszélhetünk. Legtöbb játék nagyon gagyi. Ennek ellenére a fogyasztók nagy része pont, azért veszi a legújabb androidos készülékeket, hogy legújabb játékok fussanak. Úgy elég kevesen használják ki a telefonjukat, mint balazs1022 írta. Parallaxis írásaiban van az igazság, hogy facebook,youtube és orrba szájba csak játékra használja egy átlagos vásárló. Egy okostelo(a tab végképp nem) váltja ki nálam a laptop összes tulajdonságát(egyelőre). Természetesen egy átlagos felhasználónak bőven kielégíti minden igényét, ezért is hagyják el a számítógépeket.

Egyébként Pityu és Parallaxis beszélgetése miatt elgondolkodtam, hogy lassan nekem is váltanom kell (okos)telefont és laptopot .Azt nem igazán lehetne rám mondani, hogy én tartom el az elektronikai piacot, hiszen az egyik 2010-es a másik 2009-es évjáratú. Csoda, hogy még működnek. Lehet, hogy a laptopot egy Mac minivel váltom, ki ha eljött a váltás ideje.

Parallaxisnak volt egy felvetése a fogyasztásról. Jó lenne egyszer kiszámolni, hogy mennyit fogyaszt egy tablet és egy laptop(vagy akár az általam említett Mac mini) éves szinten. Érdekelne, mennyivel több ezres maradna egy tablet tulaj kezében, mint a másik kettőnek.

Az eredeti kínainál nincsen jobb!

(#50) Parallaxis válasza il profeta (#49) üzenetére


Parallaxis
addikt

Arra kicsi, hogy élvezhető legyen arra pedig nagy, hogy magammal cipeljem (bárhova) és élvezzem. Súlyban sincsen olyan nagy különbség egy 10-12 colos laptophoz képest

Én nem cipelem sehova, itthon használom, út közben bőven mindent meg tudok oldani a Note 3-assal.

Egy 9,7"-os iPad és egy 10"-os notebook között nincs számottevő különbség kijelzőméretben, ellenben használhatóságban rengeteg.
Egy notebook mindig lassabb és kényelmetlenebb lesz, fotelben, kanapén elheverve egy tablet könnyedén használható, könyvet is így olvas az ember általában. Persze az tény, hogy egy tablet lehetőségei behatároltak, nekem is van desktop gépem, de azt csak akkor használom, ha dolgozom. Netre, levelezéshez, chateléshez, játékra is a "deszkát" használom.

komoly játék élményről nem igen beszélhetünk. Legtöbb játék nagyon gagyi.

Ez persze nem igaz.
A játékélményt nem feltétlenül a fotó-realisztikus látvány garantálja, hanem a játszható játékok (pár éve a C64-es és Amigás játékokkal is éjszakákat játszottunk át és azokhoz képest grafikailag messze jobbak akár smartphone-os játékok is).

Lehet, hogy a laptopot egy Mac minivel váltom

A desktop gépem nekem is egy Mini :)
Én egy i7-es Mini szervert használok, raktam bele egy 256-os SSD-t, + 1 TB-os winyót és 16 GB RAM-ot. Munkára tökéletes.

Érdekelne, mennyivel több ezres maradna egy tablet tulaj kezében, mint a másik kettőnek.

:)

Idézet az áprilisi villanyszámlából:

"Tisztelt *************!

Új E.ON Energiaszolgáltató Kft. (energia) számláját kézbesítettük Önnek a Távszámlában.

Számla sorszáma: *************
Fizetendő összeg: 1 176 Ft
Számla fizetési határideje: 2014.05.02"

Én ennyit fizetek a villanyért havonta...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.