Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11125) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Venni fogok egy PI2-t kizárólag hálózati media playernek, egy penről futtatva az OPENELEC-et.
Jól láttam vmelyik hozzászólásban, hogy a PI2-nek elég a TV USB portjáról kapott áram is?

Illetve szintén olvastam hogy a CEC-nek köszönhetően lehet a PI2-n lévő OPENELEC-et lehet a TV távirányítójával is vezérelni? A TV-men van egy HDMI CEC. Ez gyakorlatban mennyire műxik?

És egy utsó kérdés: jelenleg a TV és a házimozi erősítő HDMI CEC-en van összekötve, így az erősítő hangerejét a TV távirányító szabályozza. Ha bekerül egy PI2 a képbe össze tudom kombinálni a 3 eszközt úgy, hogy csak a TV távirányítója legyen, és azzal állítsam továbbra is az erősítő hangerejét, meg az OPENELEC-et is azzal navigáljam?

Előre is köszönöm mindenkinek a válaszokat :R :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.