Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Próba

Hozzászólások

(#9951) dobragab válasza zodo (#9950) üzenetére


dobragab
addikt

[link]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#9952) duvi


duvi
nagyúr

(#9953) HuMarc


HuMarc
addikt

Próba 15:23:00 (szerk: +5 mp)

5 percen túl: 15:30:00 (feltehetőleg megint + 5 mp lesz)

Óra: https://www.pontosido.com/

[ Szerkesztve ]

(#9954) HuMarc


HuMarc
addikt

Próba 2. 15:41:00

(#9955) Milka 78


Milka 78
nagyúr

1151-es,Skylake típus processzorokat fogadó alaplapok esetén problémás lehet a Windows 7-es operációs rendszer telepítése,ha nem rendelkezünk sata-ás optikai meghajtóval.
Az átlag user itt szokta elkövetni a hibát,hogy ész nélkül elkezd telepítgetni/nem olvas utána,ami persze nem fog menni és el is jutunk az "ez a termék használhatatlan,ócskavas,csalódtam,stb.." tartalmú Urban Legendekhez.
Bővebben nem mennék bele,maradnék az érthető konyhanyelvnél,de aki akar utána olvashat itt bővebben. Lényegében a Windows 7-es rendszerek alatt nem fognak működni az USB3-as portjaink,az rendszer driver nélkül nem fogja felismerni,ergo se egerünk,se klaviatúránk nem lesz,nem fogjuk tudni telepíteni az operációs rendszert.
Mint kiderül ez nem az alaplap hibája,pusztán a Windows 7 egy régi,elavult rendszer (Intel bácsi meg terel minket a 10-es irányába :) )
A fenti "probléma" nem jelentkezik Windows 8.1 és 10-es rendszereken,ott zökkenőmentes telepítésbe lehet részünk.

A megoldás.

Ha még is a fenti op-rendszert szeretnénk használni az új gépünkhöz,számos segítséget ajánl fel a gyártó.
Az Asrock egy elég korrekt leírást és egy segédprogramot ajánl ami mellet videós segédlet is található.
E mellett van más magyar nyelvű segítség,ami használható és tartalmaz hasznos információkat.

Mindkét esetben a Windows 7-es operációs rendszer fel lesz patchelve egy usb3 driverel ami után gond nélkül használatba vehetjük a frissen telepített gépünket.
Itt jegyezném meg,hogy gyártónként eltérő megoldások lehetnek,így tessék szépen szétnézni más gyártók oldalán is.

Pár gondolat,hasznos tipp.

Ha nincs kedvünk a fenti patcheléshez vannak más megoldások is.
A legegyszerűbb ha van a gépünkbe egy sata-ás optikai meghajtót,ha nincs ideiglenesen bekötünk egyet.
Ez esetben nem lesz semmi gondunk a telepítésnél,mert a op.rendszer simán felmegy lemezről,majd ezek után az alaplapunk telepítőlemezéről tudjuk a szükséges drivereket telepíteni amit később frissíthetünk az aktuális legfrissebb verzióra.

Ha rendelkezünk egy hdd-vel amin van két külön partíció (nevezett D,E,F... partíció),vagy akár egy külön másik példánnyal arra is rárakhatjuk az összes alaplapi drivert egy külön mappába és onnan probléma nélkül telepíthetjük majdan az új rendszerünkre.Értelem szerűen a C partícióra ne rakjuk,mert oda az operációs rendszer kerül és az összes adat törlődni fog róla.

Az Asrock lapoknál a telepítés előtt be kell lépnünk a biosba és az ADVANCE->USB CONFIGURATION menüpontba engedélyeznünk kell a PS/2 SIMULATOR nevű opciót,így a telepítés alatt működésre tudjuk bírni a nem működő egerünket,klaviatúránkat.Más lapoknál is lehet hasonló opció érdemes utána nézni.

Telepítés előtt érdemes frissítsük az alaplapi biost,mert lehet kezdetleges,régi verzió van gyárilag rajta ami sok galibát okozhat!A 1151 új platform,folyamatosak a javítások.Ennek folyamától érdemes érdeklődni a kiválasztott alaplapunk topickjába.

Dióhéjban ennyi lenne,kellemes telepítést kívánok! :R

[ Szerkesztve ]

(#9956) dobragab


dobragab
addikt

szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg

szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg szöveg

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#9957) Májkii


Májkii
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

(#9958) Kernel


Kernel
nagyúr

del

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9959) legiaap


legiaap
nagyúr

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#9960) slice14


slice14
veterán

-

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#9961) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Kezdőknek ajánlott olvasmány az alapokról

Hivatalos reddit oldal, ahol minden friss információ, hír, ötlet megtalálható.

Heroesnexus: hírek, talentbuildek, talentcalculator.

You are not prepared.

(#9962) dobragab


dobragab
addikt

<span style="font-size:24">Összefoglaló</span>

Whatever.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#9963) kentucky


kentucky
őstag

Legutóbbi Lollipop ROM-ok:

[ Szerkesztve ]

(#9964) kentucky


kentucky
őstag

Független

[ Szerkesztve ]

(#9965) slice14


slice14
veterán

...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#9966) slice14 válasza slice14 (#9965) üzenetére


slice14
veterán

--

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#9967) slice14


slice14
veterán

...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#9968) slice14


slice14
veterán

.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#9969) slice14 válasza slice14 (#9968) üzenetére


slice14
veterán

.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#9970) zodo


zodo
nagyúr

....

[ Szerkesztve ]

(#9971) slice14 válasza slice14 (#9969) üzenetére


slice14
veterán

...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#9972) slice14 válasza slice14 (#9971) üzenetére


slice14
veterán

...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#9973) hpsafl


hpsafl
tag

Convoy S2 3db piros XP-E LED-del

A lámpát biciklire építettem, mert szerettem volna valami erősebbet, mint Blackburn Mars 4.0 hátsólámpám, aminél erősebbet nem igazán találtam kompletten, vagy horror áron volt, így maradt az építés.

Host:
Azért az S2 hostot választottam, mert ez kompakt, és a Carlco optikával és Noctigon 3xp csillaggal belefér 3db LED. Egy LED is elég lett volna, de ha már lúd, legyen kövér, meg egy másik projektből kimaradt egy ilyen noctigon csillag, mert ezeket kettes csomagban árulják, így lett három LED-es.
Amit még fontosnak tartottam az az, hogy mivel hátsó lámpa lesz, így óhatatlanul kap majd sarat, ami viszont a műanyag Carlco optikát könnyen összecsikarná takarítás közben, így az optika elé betettem a gyári üveget is.

Kellett egy hézagoló is, amit lehet forrasztani, és jól vezeti a hőt. Ilyen anyag csak sárgaréz volt az esztergályosnál, így abból készült egy közdarab a LED csillag és a pill közé.

LED:
Sajnos a színes LED-ek között kicsi a választék, illetve nagyrészük nem is ad számomra elegendő fényt. Kis keresgélés után találtam rá a piros Cree XP-E LED-re. A Cree-T már ismertem, kicsit utánanéztem, és 2,2A-t még képes elviselni egy ilyen LED DTP (direkt thermal path) csillagon, így párhuzamosan kötve 6,6A a maximum.

Driver:
Drivernek először egy Convoy L2-ből bontott LD25 drivert használtam, de ez pár perc után meghalt. Külsőre semmi nem látszik rajta, de halott.

A következő egy Uniquefire UF-T20-ból bontott alapból 2,2A körüli driver volt, amin az ellenállást áthidaltam, így 5,97A-t kaptam, de pár perc után elfüstölt (a FET?) Most max 1,8A jön ki belőle, de ezt leszámítva ugyan úgy működik.

Ezután egy ugyan ilyen drivert alakítottam át, de itt tettem hővezető szilikon kockát a driver és a pill közé, valamint 20mp-nél nem járatom tovább maxon, így még életben van, de keresnem kell majd valamit helyette. Az A17DD driver (Astrolux S1 és BLF A6 drivere) sajnos 8,1A-t ad a LED-eknek, ami túl sok.

Akku:
Mindenképp nagy terhelhetőségű akkut szerettem volna, így a kapacitás a háttérbe szorult.
Végül a Sony VTC4 mellett döntöttem, és nem csalódtam, mert használat közben kevésbé esik be a feszültség, és így az áramerősség is nagyobb marad, de erről az akkuról egy komplett tesztet csináltam, amit nemsokára olvashattok is itt a fórumon.

Fénye:
A fénye brutális. Az egyik barátom segítségével ketten próbáltuk ki. Ő volt az egyik hídon, és onnan világított, még én a másikon, és onnan fényképeztem. Azért ezt a módszert választottuk, mert 709 méter a távolság a két híd között, és ennek a lámpának a fényét nem én nézem, hanem a mögöttem jövő. Tudom nem túl humánus a mögöttem jövőt elvakítani, de nagy ködben már majdnem ütöttek el kerékpárúton is, így kellett valami, ami ködös időben láthatóvá tesz, de tiszta időben 0,97A-en nem olyan bántó a fénye.


De azért csináltam pár szokásos képet is:

További képek.

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#9974) hpsafl


hpsafl
tag

-

[ Szerkesztve ]

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#9976) F-ECT$


F-ECT$
titán

-

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#9977) Gyb001


Gyb001
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#9978) Onlány


Onlány
tag

.

[ Szerkesztve ]

Te vagy a világon a legszebb a faluból :)

(#9979) Thony.80


Thony.80
tag

Fontosabb jellemzők:

Gyári oldal:
www.bluboo.com.cn

Specifikációk:

Processzor:
MT6753, 64 bit, 8 magos (8x1,3 GHz)

Memória:
3GB RAM + 32 GB ROM

Op. rendszer:
5.1-es Android OS

Kijelző:
5.0"-os FULL HD, IPS, OGS, Gorilla Glass 3.

Akkumulátor:
3050 mAh

Kamera:
13MP Sony IMX214 hátsó, 8MP OV FP/20 első, dupla villanó LED

GPS:
GPS/A-GPS/Glonass

Wifi:
802.11ac (2,4GHz / 5GHz)

Bluetooth:
4.0, A2DP,EDR, LE

Hálózat:
2G: GSM 850/900/1800/1900MHz
3G: WCDMA 850/900/2100MHz
4G: LTE 800/1800/2100/2600MHz

SIM / Memória kártya:
Dual SIM + max. 64GB micro SD
(A gyári leírás szerint 2 micro SIM-es, de a valóságban inkább 1 micro SIM + 1 nano SIM férőhelye van)

Egyéb:
- Gyárilag független
- Ujjlenyomat olvasó
- Unibody ház
- 158 gramm
- 143mm x 71mm x 7,5mm

Leírások, letöltések:

FIGYELMEZTETÉS!
A gyári szoftver módosítását csak saját felelősségre tegye bárki is! Azt itt közölt információkért felelősséget senki nem vállal! Rootolás, flashelés és egyéb szoftveres módosítás garanciavesztéssel járhat, rosszabb esetben a telefon hibás működéséhez, vagy teljes tönkremeneteléhez vezethet ("tégla")!
Bárminemű módosítás előtt backup-ot készíteni KÖTELEZŐ, amit számítógépre is ments!

ROM lelőhelyek:
http://www.needrom.com/category/bluboo/xtouch-bluboo

Belépés Custom Recovery-be:
Legyen töltőn a telefon, és utána a power + hangerő fel együttes, és hosszan tartó megnyomásával, amíg elő nem jön a recovery menü.

Backup/Restore:
- A Custom Recovery-be belépve a "Backup"-al menthetjük, a "Restore" menüben pedig visszaállíthatjuk a mentést. FONTOS, hogy az adott mentés CSAK az adott Custom Recovery-vel működik!!!

Flashelés:

(Windows 10-en tesztelve)

- Töltsd le ezt: Flashtoolt
- Bontsd ki egy tetszőleges mappába, majd futtasd Rendszergazda-ként a "flash_tool.exe"-t
- Kattints a "Scatter-loading" menüpontra, majd tallózd be az adott ROM/Recovery scatter fájl-t (txt kiterjesztésű)
- Kattints a "Download" gombra
- Kapcsold ki a telefont, majd csatlakoztasd a géphez USB kábellel
- Ha sikeresen feltelepítette a drivereket (Ha sikertelen, leírás lentebb), a flashelés elindul
- Várd meg, míg végez és kiírja, hogy "OK", ezután lecsatlakoztatható a telefon a gépről

Driver telepítési hiba esetében (Win 8-10):
- A hibát az okozhatja, hogy az illesztőprogram nincs aláírva, így a windows nem telepíti
- Nyissuk meg a Beállítások panelt (Windows+I)
- Klikkeljünk a Főkapcsolóra majd a Shift billentyűt lenyomva az Újraindításra.
- A rendszer által felajánlott lehetőségek közül válasszuk a Hibaelhárítást majd a Speciális lehetőségeket.
- Klikkeljünk az Indítási beállításokra majd az Újraindítás gombra.
- A megjelenő ablakban üssük le a 7 (Az illesztőprogram-aláírás megkövetelésének letiltása) billentyűt.

TWRP/CWM Recovery telepítése:

TWRP:
- Töltsd le ezt: TWRP-2.8.7.1-Bluboo-Xtouch.rar
- Bontsd ki egy tetszőleges mappába
- Flashelés-el telepíthető (a leírás fentebb olvasható), ezt a scatter fájlt kell betallózni: MT6753_Android_scatter.txt

CWM: -

Rootolás

TWRP Recovery-vel:
- Töltsd le ezt: SuperSU_Pro_v2.49.zip
- Másold fel a telefon-ra (belső memória vagy SD)
- Lépj be Custom Recovery-be (leírás fentebb)
- Nyomj az "Install"-ra, majd tallózd ki a feltöltött zip fájlt, majd nyomj rá
- Húzd el jobba a "Swipe to Confirm Flash"-t
- Várd meg míg végez, majd nyomj a "Reboot System"-re
- Ha minden jól megy a programok közt megtalálható a SuperSU, indítsd el, ha kéri, akkor frissítsd a binárist TWRP/CWM módban (a telefon újraindulhat)
- Tetszőleges Root Checker programmal ellenőrizheted, hogy sikeres-e a tootolás

[ Szerkesztve ]

(#9980) dokee78


dokee78
félisten

Próba

[ Szerkesztve ]

(#9981) Criminal017


Criminal017
őstag

-

[ Szerkesztve ]

(#9982) D.Orion


D.Orion
veterán

The Division beta

A játék alaptörténete:
Videó + gameplay a hangulat kedvéért:
KLIKK.

2001: Az USA kormánya ráébred, hogy egy teljes összeomlás és zűrzavar esetén nem tudna úrrálenni a helyzeten.
2007: Megszületik az 51-es Direktíva és létrejön a The Division. Az itt szolgáló ügynökök beépülnek a társadalomba. Az élet különböző területein dolgoznak, élik mindennapjaikat és várják, hogy aktiválják őket.
Eljön a nap, az igazi Black Friday. Manhattan déli részén, a belvárosában felüti fejét egy vírus, mely rohamléptekkel terjed és nem lehet megállítani. New York-ot lezárják, Manhattan teljes karantén alá kerül és elszigetelődik. A vírus fertözött pénz útján terjed így szinte megállíthatatlan. A Division ügynökeit aktiválják és bevetik őket.

Kezdjük:
Indítástól az első 45perc magyarul, mindenkinek ajánlom a megtekintését.
KLIKK

Ettől függetlenül a szöveges kivonat:
A játék indításakor a beállítások végeztével egy rövid "oktató" küldetésben veszünk részt melyben elsajátíthatjuk:
-az irányítást
-fegyvereink mibenlétét
-kisebb áttekintést kapunk a skill és abilities menüről

Ezután alkothatunk egy karaktert és máris egy helikopteren találjuk magunkat. Természetesen valami nem sikerült jól korábban, mindenki sérült körülöttünk.
Fontos megjegyezni, hogy 4. szintről indulunk, no ez a teljes játékban nem így lesz. Természetesen kb. nulláról fogunk kezdeni.
Az első ellenségek leküzdése után mehetünk is az újdonsült Safe House-ba, a bázisra. A végleges játékban lesz több elérhető Safe House is.

Bázisunk rövid bemutatása:
A bázis fejlesztése összefügg a karakterünk fejlődésével, főbb részek:
-Medical
-Technical
-Security
-Crafting <-Lentebb bővebben.

A három fő részhez külön küldetések tartoznak, ezeket teljesítve tudjuk őket fejleszteni. Karakterünk fejlődésével egyre magasabb szintű fegyvereket érhetünk el, de ehhez kell a bázis fejlesztése is.

(P:C)Dark Zone:(/P)
A DZ egy belső karanténzóna ahol a vírus legelőször felbukkant és a legnagyobb pusztítást okozta. Ez egy sötét hely ahol lehetőség nyílik a PvP küzdelemre. Ez nem szükségszerű, de az emberi természetből adódik.
A DZ-ben külön level xp és pénz van, melyet csak itt lehet fejleszteni. XP-vel szintet épünk mellyel jobb fegyvert érhetünk el, pénzből pedig DZ shop-ban fegyvert vehetünk. Alapvetően itt is küldetéseket kell véghezvinnünk melyek végén hívnunk kell egy helikoptert, felpakolni rá a megszerzett cuccokat és utána kigyalogolni a DZ-ből.
Egyszerre 6 cuccot szedhetünk össze, ezeket utána el kell küldeni a helikopterrel és gyűjthetünk újabb 6ot ha akarunk.
Igen ám, de itt jön képbe a Rogue Agent. Ők adják a PvP alapját. Olyan játékosok akik a többiekre vadásznak, hogy őket lelőve elszedjék a loot-ot.
Jellemzően a helikopter lehívásakor alakulnak ki a PvP küzdelmek, mert ilyenkor biztos, hogy mindenki tele van cuccokkal. Azonban semmi akadálya annak sem, hogy a nyílt utcán csak úgy elkezdődjön a PvP.

Rogue Agent KLIKK: Bárki lőhet rá büntetlenül, sőt levadászásukért jutalom jár. A jutalom akkor is busás, ha valaki túléli ezt a státuszt. 5 szintet lehet elérni, a legmagasabb szinten 5 percet kell túlélnie a Rogue Agent-nek, illetve ennyi idő alatt kell levadászni.

Crafting:
Safe House-ban található jóság. Itt lehetőségünk van különböző tárgyakból és fegyverekből alkatrészeket kinyerni és így még jobb eszközöket alkotni.
Ismertető ITT. Mellékelt fordítás ITT, köszönet Bibgr0-nak.

Hasznos youtube csatorna melyről bővíthetőek az ismeretek és a leírás.
MarcoStyle | The Division Videos
Arekkz Gaming Akad pár Division videója melyekben új infók vannak.

Fegyver fejlesztés, vásárlás, skill, abilities. Ezeket valaki kiírhatná akár videóból. Nekem sajna meghalt a vga-m a héten és mobilról nagyon macerás összefoglalót írni... :O
Legvégére talán mehet majd a gépigény és a 2 time lapse videó:
1
2

[ Szerkesztve ]

(#9983) V/


V/
titán

Néhány segédanyag a Paypal használatához

Kártya hozzáadás a Paypal fiókhoz
Letöltési link.

Konverzió beállítás bankkártyához, ne a Paypal árfolyam legyen használva
Letöltési link.

Paypal pénzküldés az egyenlegről saját bankszámlára:
Letöltési link.

Paypal pénzküldés másnak vásárlás ellenértékeként vagy barátnak, családtagnak pénzküldés:
Letöltési link.

Paypal egyenleg gyors feltöltése pénzzel a Add funds to your account instantly használatával.
Gyorsabb, mint a normál Unicredit-es számlára történő sima Top Up utalás!
Letöltési link.

Paypal-tól termék visszaküldés esetén a postai költség visszatérítésének módja
Sok embernek gondot okoz, ha valamilyen gondja van a megvásárolt termékkel, költséges a visszaküldése és ezért inkább lemond róla.
Ha vissza kell küldenünk az eladónak a terméket (és PayPal-el fizettünk), lehetőségünk van a visszapostázás díját a Paypal-n keresztül visszaigényelni. Évente 12 alkalommal, alkalmanként maximálisan 9300 Ft-ot térítenek vissza, nem kötődik hónapokhoz. Csak az eladó által vállalt visszaküldési időtartam alatt. A Return megjegyzés napjai.
A dokumentumban leírtam hogyan működik.
Letöltés.

Az oldal elérése
Paypal Refunds Return

Gyakran ismételt kérdések Paypal-el kapcsolatosan (teljesség igénye nélkül)

Kérdés: Azt olvastam, hogy nem jól adtam meg a nevemet a regisztrációnál.
Válasz: Vannak régi anyagok az Interneten, ahol tényleg helytelenül írják a névcserét.
A helyes sorrend:
First name = keresztnév
Last name = vezetéknév

Kérdés: Kaptam értesítést, hogy felfüggesztették a Paypal fiókomat és aktiváljam újra a megadott linkre kattintva. Mit tegyek?
Válasz: Ez egy adathalász e-mail lehet. Ha nem a Paypal alábbi címeiről jött, akkor átverés.
Ezek a Paypal hivatalos e-mail címei:
service@paypal.com
service@intl.paypal.com
paypal@e.paypal.com, de ezt csak akkor használják, ha a felhasználási feltételek változnak.

Kérdés: Paypal fiók szerint megkaptam a refund összeget. Ennek mekkora átfutási ideje van, hogy a kártyához tartozó számlaszámomon látható legyen? Nem látszik az egyenlegen a refund összege.
Válasz: 3-5 banki munkanap, ha az 5. napon sincs a bankkártyához tartozó számlán, hívni kell a bankot.
A visszatérítés –refund- ahonnan indult a pénz, oda fog visszakerülni. Ha az egyenlegről, akkor oda, ha bankkártyáról, akkor a kártyához tartozó bankszámlára.

Kérdés: Ezen az új Paypal felületen nem találom az átváltási árfolyamot? Hol tudom a Paypal egyenlegen lévő devizákat konvertálni?
Válasz:
Belépsz
PayPal balance-ra katt
Manage currencies-katt

Kérdés: Ebben a hónapban lejár a Paypalhoz adott hitelkártyám érvényessége. Mit tegyek?
Válasz:
Ha nem változik a kártya száma - folyamatos frissítés -, akkor csak a dátumot kell módosítani. Utána mindenképp célszerű a konverziót újból beállítani, csak rá nyomni egy frissítést arra is tulajdonképp.
Belépés után
Bank accounts and cards
Katt a kártyára
Alatta Edit
Expiration date át írni,
kell a CVC kód és Save

Kérdés: Vásárlás esetén a Paypal vagy a bank vált kedvezőbb árfolyamon, ha kártyával fizetek?
Válasz: A banki váltás a jobb. A beállítás egy lejjebb lévő útmutatóban.
Kártyával történő vásárlás esetén a kártyakibocsátó árfolyamai, a bankok ez alapján számolják el a vásárlást. A konkrét szabályok az adott bank kártya szerződési feltételeinél.
Itt lehet megnézni a Visa kártya árfolyamokat.
https://www.visaeurope.com/making-payments/exchange-rates
Itt lehet megnézni a Mastercard kártya árfolyamokat.
https://www.mastercard.com/hu/consumer/currency-converter.html

Kérdés: Szeretném a ……..Bank számlaszámomat felrögzíteni a Paypal fiókom alá, de nem sikerül.
Válasz:
1.Nem a kártyához tartozó számlát – alszámlát - kell hozzáadni. Azt, amit az általános pénz fogadásra és utalásokra használ.
2. Csak a számokat szóköz, kötőjel nélkül, 24 szám, ha az utolsó 8 számjegy 0, akkor elegendő az első 16 számjegy.

Kérdés: Nem tudom a kártyámat a Paypal fiókhoz hozzárendelni, pedig minden adat jól van megadva.
Válasz: Célszerű felvenni a kapcsolatot a Paypal ügyfélszolgálattal. Itt bármely kártyás probléma jelezhető.
Belépés után
Message Center
Create New Message
Téma: Bank Account/Credit Card
Altéma: Credit Card/Debit Card – Add/Remove/Edit
Szükséges a kártyaszám utolsó 4 számjegye is.

Kérdés: Hogy tudom feltölteni a Paypal egyenlegemet?
Válasz:
A Paypal egyenleg két módon tölthető fel bankszámláról.
Belépés után a Paypal balance alatt
1. Top Up ez az Paypal Unicredit Bankszámláján keresztüli egyenleg feltöltés, utalni a saját nevünkre szóló bankszámláról 3-5 nap
2. Add funds to your account instantly választása, amikor a saját bankon belüli utalással, rövid időn belül (2 perc- 1 óra) töltjük fel a Paypal egyenleget. Itt más számláról is mehet a pénz.
3. Egy másik Paypal fiókos küld pénzt.

Kérdés: Top Up-al utalok pénzt a Paypal egyenlegre, hogy kell megadni az adatokat?
Válasz:
Kedvezményezett neve: PAYPAL PTE LTD
Kedvezményezett számlaszáma: 109180010000000115050684
Közlemény: Csak a Transfer ID, semmi más.

Tippek:
A Paypal fiók adatainak elérése:
Bankkártya(-ák) alatt
You can update them in your Wallet.
Alul: Old account view
Akkor előkerül a My Profile normális oldala.

Az új cím hozzárendelése a regisztrált bankkártyához.
Amikor beírjuk az új címet
My Profile
My personal info
Address
Update
Add Street Address
Alul látható az adott kártya az Associated Credit Cards-nál, ott bejelölni a kártyát a mentés előtt és kész a hozzárendelés az új címhez.

Ha Top Up-al lett pénz utalva és lemaradt vagy nem jól lett megadva Transzfer ID.
Belépés után
Message Center
Create New Message
Téma: Bank Account/Credit Card
Altéma: Add/Withdraw funds
Üzenet (angolul):
Ekkor (dátum), ilyen bank (bank neve), ilyen……….. számú számlájáról, ennyi……… összeg lett utalva.
Ennek az utalásnak ez a -adott bank- …………utalási azonosítója.
Lemaradt az én transzfer ID-em amely ez.................., és ez a Paypal azonosítóm (az e-mail)………….amelyhez tartozik.
Kérem Önöket könyveljék le az összeget a fiókomhoz.

[ Szerkesztve ]

(#9984) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Sziasztok!

Megnyitom az Opel topic-ot. Itt szeretném, ha a témában tudnánk eszmecserét végezni, mindenki megoszthatná az ötleteit, tapasztalatait. Ide összegyűjthetnénk, ki milyen hibákat tapasztalt eddig, és az esetleges szervizekről is a személyes tapasztalatot. Egyszóval mindenről :)

Egy pár hasznos link:

Ha új Opelt szeretnél, akkor a hivatalos weblapon ([link]) sok-sok infót meg lehet találni. Még egy olyan oldal, ahol sok minden fent van: [link]

Típusoldalak:
Astra: [link]
Kadett: [link]
Manta: [link]
Tigra, Corsa, Combo, Meriva: [link]
Vectra A: [link]
Zafira: [link]

Klub-ok és egyéb:
Mote - Opel Klub: [link]
Magyar Veterán Opel Klub: [link]
Opel Magazin: [link]

PH!-s Opel tulajok autói:

vebbful F Astra Hatchback X14NZ 1998 Marseillerot

Borokafa J Astra Sedan B16XER 2015 Mahagoni metal 10000

haddent H Astra Z16XER 2012 Hófehér 185000

AMD Power F Astra Hatchback X14NZ 2000 december Fehér 143000

trassher G Astra Hatchback X14XE 1999 december Königsblau 223454

necsak F Astra Hatchback C14NZ 1992 október Laguneblau 153800

beg G Astra Sedan Z14XE 2000 Premiumblau 236000

diegho A Meriva Z16XE 2003 június Világoskék 135400

McDoug6lakG Astra Hatchback Y17DT 2001 november Fekete metál 219000

gban F Astra X14NZ 2000 Ezüstmetál 245000

Mikulásbá Calibra X20XEV 1994 december Tompazöld 224000

JanR Signum Sport Y30DT 2003 november 313000

mohabá 007 B Vectra Sedan X18XE 1999 február Ezüstszürke metál 174200

Declare H Astra GTC Z17DTJ 2008 Fekete metál 204000

deicide J Astra OPC A20NFT 2014 december Arden kék 21500

w333 A Vectra Sedan C20NE 1993 július Königsblau 199700

Kickass G Astra Caravan Y20DTH 2001 június Fekete metál 264000

Findzs G Astra Hatchback Z12XE 2003 Ezüst metál 120000

Andor246 H Astra GTC Z19DTH 2005 Fekete metál 197000

F_GergelyB Vectra Caravan Y20DTH 1998 december Novaschwarz 347000

zolikaDB G Astra Sedan Z14XE 2004 Prestige Blue 136000

Mikuland A Zafira Z16XEL 1999 november Ezüst 197000

bubi92 G Astra Sedan Z16XE 2000 Fekete metál

johnny82 H Astra Caravan Z16XER 2008 június Ezüst 74000

tsigalko87 H Astra GTC Z16XER 2008 április Fekete metál 49556

Petyyyyy G Astra Caravan Y20DTH 2001 november Fekete metál 313000

Mi5i G Astra Hatchback X20XEV 1998 július 129000

Kérem, hogy aki szeretné megmutatni, milyen autója (Opelje ofkorsz) van, linkelje egy hozzászólásban a képét, illetve adja meg az adatait :)
Végszónak: Amíg a Föld kerek, mindig lesznek Opelek! ;)

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#9986) spammer


spammer
veterán

-

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#9987) Wyll


Wyll
őstag

ok

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#9988) batmanéhes


batmanéhes
tag

: :K :O ;]anya ;] :(((ijen :B meg :U ijen voltam nikivel

(#9989) batmanéhes


batmanéhes
tag

: :K :O ;]anya ;] :(((ijen :B meg :U ijen voltam nikivel :C :)) :DD :W :R :Y

(#9990) V/


V/
titán

eBay USA, nemzetközi

[ Szerkesztve ]

(#9991) V/


V/
titán

Posta 2016 évi díjszabások, 2 oldal a külföldre menő díjak. Feladási ajánlás: Elsőbbségi, ajánlott, tértivevényes értékesebb csomag esetén megfontolandó az értéknyilvánítás.

[ Szerkesztve ]

(#9992) V/


V/
titán

Bővebb információ a fenti oldalon és itt olvasható.

[ Szerkesztve ]

(#9993) Figur10


Figur10
tag

[ Szerkesztve ]

(#9994) olbaidhun


olbaidhun
őstag

~

[ Szerkesztve ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#9995) Phvhun


Phvhun
őstag

del

[ Szerkesztve ]

(#9996) Phvhun


Phvhun
őstag

del

[ Szerkesztve ]

(#9997) Phvhun


Phvhun
őstag

del

[ Szerkesztve ]

(#9998) #65577472


#65577472
törölt tag

Meizu metal

Hálózatok:

GSM: 900/1800/1900 MHz

HSDPA: 900/1900/2100 MHz

LTE: 1800/1900/2100/2300/2500/2600 MHz (Cat4 150/50 Mb/s)

Méretek:

150.7 x 75.3 x 8.2 mm

Tömeg:

162 g

SIM:

Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

Kijelző:

5.5" FHD (403 ppi) LTPS IPS, Dinorex T2X-1

CPU:

MT6795 Helio X10 Octa-core 2.0 GHz Cortex-A53

GPU:

PowerWR G6200

RAM:

2 GB

ROM:

16/32 GB (Micro SD kártyával bővíthető)

Kamera:

hátlapi: 13 MP, autofókusz, kéttónusú dual-LED vaku

előlapi: 5 MP, 1080p

Adatátvitel:

WLAN: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth: v4.1, A2DP, LE

GPS: A-GPS, GLONASS, BDS

USB: microUSB v2.0, USB Host

Akkumulátor:

3140 mAh Li-Ion

Színvariációk:

fehér, arany, szürke, kék, rózsaszín

[ Szerkesztve ]

(#9999) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

-

[ Szerkesztve ]

(#10000) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

-

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Próba
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.