Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82101) Lackooo84 válasza F-ECT$ (#82099) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Felhőből mentés letöltés, mielőtt felül nem írja. ;]

The Truth is out there...

(#82102) Rony949


Rony949
őstag

Dualsense kontrollert PC-n is lehet tölteni? Múltkor próbáltam, be is kapcsol a kontroller, de pirosan világít a led a szokásos narancssárga szín helyett.

Ilyenkor is tölt vagy piros színnél valami galiba van?

(#82103) Elderath válasza Rony949 (#82102) üzenetére


Elderath
őstag

tölti

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#82104) Steve1207


Steve1207
veterán

Deathloop | PS5 vs PC | Graphics Comparison & Framerate Test

Itt volt valami beharangozó, hogy konzolon is teljes FSR support lesz? Csak mert akkor lenne végre egy cím, amiből lehetne ítélni a teljesítmény szempontjából, hogy mire számítsunk (bár nem vagyok elájulva, anélkül is elvárnánk ezt a teljesítményt szerintem).

[ Szerkesztve ]

.

(#82105) Rony949 válasza Elderath (#82103) üzenetére


Rony949
őstag

Thx.

(#82106) ratgab válasza nylontacsko (#82095) üzenetére


ratgab
tag

Én már április óta várom. Már 1x reklamáltam. Nekem nem ért ide és gyanítom már nem is fog.

(#82107) Griff55 válasza Steve1207 (#82104) üzenetére


Griff55
senior tag

Vicc, hogy rt nélkül mennyire le van butítva a látvány helyenként... Érdekes régen rt nélkül is megoldották az árnyékokat fényévekkel igényesebben... Ez a vonalzóval megúzott árnyék meg ahogy átmenet nélkül vált a karakteren a fényhatás. Szerintem szégyen hogy a fejlesztők ennyit tudtak rt nélkül. Persze valamivel el kell adni az erőforrászabáló technológiát

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#82108) Imilenni válasza Griff55 (#82107) üzenetére


Imilenni
addikt

Most néztem, és teljesen igazad van!
Szánalmasok az árnyékok, 2021-van és képesek így kiadni.

Elkell adni az RT_t persze, de ne így :W


RT van, dinamikus árnyék meg nincs?! :F

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#82109) KaitouP


KaitouP
Topikgazda

F1 2021 kontrollerrel milyen?

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#82110) nagyatt


nagyatt
tag

Megis csak jo az uj hutes ?

[link]

(#82111) Rony949 válasza KaitouP (#82109) üzenetére


Rony949
őstag

2019-et játszottam kontrollerrel. Szerintem korrekt. Az is egy fél-szimulátor.

(#82112) F-ECT$ válasza Lackooo84 (#82101) üzenetére


F-ECT$
titán

Késő sajnos...

Dive ever, work never.

(#82113) zozika84 válasza KaitouP (#82109) üzenetére


zozika84
őstag

Teljesen jól kezelhető. Itt tényleg csak akkor kell a kormány, ha profi szinten akarod tolni :K

[ Szerkesztve ]

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#82114) saelin válasza Steve1207 (#82104) üzenetére


saelin
veterán

Ejj, kár ezért az RT módért hogy 30 fps... lenne legalább unlockolva. A God of War is annyival simábnak hatott Prón 40-50 fps-el. Szerintem nálam a Deathloop Performance vagy Quality módban lesz játszva, mert itt néhány jelenetet leszámítva nem jött ki az RT annyira jól. Az árnyékok simábbak vele és néhol részletesebb az extra fényvisszaverődés miatt. Engem eddig csak a Control tudott rávenni az RT módra, mert ott tényleg ég és föld volt a látvány közti különbség. Itt semmi nem indokolja a használatát konzolon.

Imilenni
Elvileg ugyan az a saját motor fut alatta ami a Dishonored-nél is volt. Emlékeim szerint ott is nagyon vacakul kezelte a fény/árnyék hatásokat.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#82115) Elderath válasza saelin (#82114) üzenetére


Elderath
őstag

Mivel PSen VRR még mindig nincs így csak a performance módot éri meg tolni, semmi mást

[ Szerkesztve ]

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#82116) opr válasza Griff55 (#82107) üzenetére


opr
veterán

Félreértik az emberek az rt-t. A legnagyobb előnye nem az, hogy ilyen meg olyan valósághű, meg tyűha de jól néz ki.
A legnagyobb előnye az, hogy a fejlesztőnek nem kell vele sokat foglalkozni. Idő, pénz, komplexitás, compile, gyakorlatilag fejlesztői oldalon az rt csupa haszon.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#82117) saelin válasza opr (#82116) üzenetére


saelin
veterán

Ja. Egyébként ha jól megnézi az ember a legtöbb jelenet alatt RT off-ban is eléggé szépen meg van oldva a bevilágítás. Egyedül az árnyékok túl élesek, reflection-re meg mintha nem is használnák az RT-t.

No, még 4 perc! :K

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#82118) KaitouP válasza zozika84 (#82113) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

+ Rony949

Köszi nektek! :R Viszket a tenyerem gaming téren is némi F1 iránt. :D Venném az ideit is, de jövő évi kocsi kicsit jobban tetszik... Nehéz dilemma. :DDD

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#82119) cyberkind válasza opr (#82116) üzenetére


cyberkind
félisten

Kevesebb meló nekik, ugyanolyan játékokat csinálnak mint eddig, nekünk ez konzolon még többe is kerül, csupa haszon az RT, mindenhova RT-t, még a budiba is! :K

Paranormal Cocktivity

(#82120) opr válasza cyberkind (#82119) üzenetére


opr
veterán

Hát kb.
Amúgy őszintén kíváncsi leszek rá, hogy valaki be fogja-e építeni a konkrét játékmenetbe ebben a generációban valaha is, hogy valami haszna is legyen felhasználói szempontból is.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#82121) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali!
Ha driftel a joy hogy tudom cseréltetni? Edigitalon lett véve a konzol joyyal együtt, de lett véve egy másik joy is és nem tudom melyik volt a gép mellé. :DDD :R

(#82122) formula01 válasza nagyatt (#82110) üzenetére


formula01
aktív tag

1. Egyik gép hűtése sem rossz.

2.-30 deka hőelvezető réz/hűtőborda után ha valaki meg akarja magyarázni, hogy a kevesebb jobb, az vagy nem ért hozzá, vagy megéri neki baromságot beszélni, de hacsak nem volt az előző hűtés egy tervezési katasztrófa, akkor a fizikát nem lehet átverni.

Ha 30 dekával kisebb hűtés egy összehasonlításban mégis jobb értékeket produkál, akkor abban az esetben érdemes lenne megnézni, hogy van a nagyobb hűtéssel rendelkező gép pasztázva.

(#82123) Szabi® válasza Griff55 (#82107) üzenetére


Szabi®
addikt

Kb eddig normál módban volt hasonló a grafika ami ma Rt néven működik :D
Mennyit veszekedtem én az RT hívőkkel, hogy ne akarják RT-vel gyógyítani még a gerincsérvet is, és ne mantrázzák, hogy ettől még a hétköznapi emberek élete is jobb lesz .... ;]

(#82124) Kendek válasza formula01 (#82122) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mármint arra gondolsz, hogy az újfajta konzolon más anyagösszetételű folyékony fémet alkalmazhatnak, ami jobban vezeti a hőt? Merthogy paszta az itt nincs sehol.

<-ƘƘ->

(#82125) KKaresz45 válasza opr (#82116) üzenetére


KKaresz45
senior tag

Ha komolyabb fejlesztői erőfeszítés nélkül le lehet vele felezni a framerate-et, akkor már megérte. Régebben ezért sokat dolgoztak.

(#82126) balazs025 válasza opr (#82116) üzenetére


balazs025
senior tag

,,gyakorlatilag fejlesztői oldalon az rt csupa haszon" ...lenne, ha mellé nem kéne megcsinálni az rt nélküli játékot is. Így viszont vagy csak még plusz munkát jelent egyelőre, vagy rt-vel normálisan megcsinálják, mellé meg mehet egy elnagyolt, lusta verzió. Legalábbis én most még így látom.

(#82127) ribizly válasza Imilenni (#82108) üzenetére


ribizly
veterán

Ez így... igénytelen. :W
2021-ben next-gen címként szégyen kategória, hogy kb semmivel nem szebb, mint mondjuk a Warzone PS4Pro-n, ami ott 60 fps-el szaladgál és megoldja "RT" nélkül ugyanezt.

Egyébként ez az egész Dishonored széria egy ilyen fekete bárány nekem. Az első részt a Unreal Engine 3 hajtotta, ami bár nem tud sokat, de ahhoz a visual design-hoz tökéletes volt.
A 2-t már Void (id Tech 6) engine-re építették, ami hiába volt új meg fejlettebb, ám semmivel sem lett jobb a képi világ, csak nagyobb lett a gépigény.
Állítólag ezt is a Void (ki tudja milyen variánsa) hajtja, de ilyen áron kár RT-t implementálni.

Jól mondják már itt többen is, ezt megint mi, játékosok szívjuk meg. Ez a játék simán menne RT nélkül akár 120FPS-el jobb fény-árnyék effektekkel, de így kevesebbet kellett dolgozni. Bár azt gondolom, hogy ez most itt egy szándékos butítást is kapott, mert nehéz elképzelni, hogy egy ilyen fejlett engine ezt ne tudná helyből. :(((

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#82128) ribizly válasza opr (#82120) üzenetére


ribizly
veterán

Hááát. Rockstar, Valve, Ninja Theory, Insomniac, Housemark, Guerilla Games, Naughty Dog és esetleg a Sucker Punch. Én más AAA fejlesztőben nem nagyon bíznák ezügyben.
Talán még 1-2 indie kitalálhat valamit.
Egyébként poén lenne, de azért lutri egy ilyet csinálni.

Egy Portal szerű játékot mondjuk el tudnék képzelni, ahol ez is bejátszik, de valószínűleg inkább olyan lesz, mint a Physx volt. Ahol van ott vagy szívunk (lásd Deathloop, mert lassabb, nélküle mert "ocsmány"), ahol meg nincs azt meg nem lehet eladni "next-gen" címen.

Milyen érdekes, hogy pl. egy Horizon, Hellblade, Days Gone, The Last of Us 2, RDR2 mennyire odavert látványban, pedig nem RT-ztek (legalábbis nem így, mert a TLoU2 és RDR2 is megoldották ezt, csak volt hype-olva). :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#82129) .LnB válasza ribizly (#82127) üzenetére


.LnB
titán

Pöppet túlreagálod azért ezt. Performance módban is teljesen jól néz ki. Az, hogy RT nélkül nincsenek elmosódva az árnyékok... na bumm..

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#82130) jupp008 válasza Kendek (#82098) üzenetére


jupp008
senior tag

Igen, én is vártam az izzadós meleg végét, mert lenne ott is mivel játszani.
Viszont tegnap a bekötés során esett le, hogy a VR box miatt a HDMI 2.1 bukta így szabadon kell hagynom a gyári kábelt, amit az újabb címek miatt majd később cserélgetnem kell a TV - PS5 között. Tök jó, hogy a bútor miatt nem olyan egyszerű ez a cserélgetés ... szinte sikerült minden kábelt diszkréten elrejteni.

(#82131) ribizly válasza .LnB (#82129) üzenetére


ribizly
veterán

No no. Azért, hogy a fegyveren az árnyékok megjelenjenek (amit már a Far Cry 2, CSGO, CoD 2 tudott) ne kelljen már RT!

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#82132) .LnB válasza ribizly (#82131) üzenetére


.LnB
titán

Nézd már meg (a fegyvert): [link]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#82133) Szabi® válasza ribizly (#82131) üzenetére


Szabi®
addikt

A Far Cry 2 amúgy is kakukktojás, amikor az megjelent még versenyeztek egymással a stúdiók, akartak adni valamit. Azt a játékot számtalan mai játékkal összehasonlították, hogy mennyi mindent kihagynak mára a játékokból. Nem is szabad bizonyos régebbi címeket visszanézni, mert csak elszomorodik az ember. Tucatjával születnek a szép műanyag/cukormázas játékok, amik belül "üresek" .Cserébe van RT meg Openworld ...

(#82134) ribizly válasza .LnB (#82132) üzenetére


ribizly
veterán

Látom. Nincs olyan, hogy a fegyver csak egy része kerüljön árnyékba. Vagy valaminek (pl. faág) árnyéka rálógjon. Fullosan sötétedik az egész. Persze van rajta shader meg jól néz ki a modell. Ettől még igénytelenség a részükről.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#82135) .LnB válasza ribizly (#82134) üzenetére


.LnB
titán

Az a helyzet, hogy te ékes példája vagy annak, hogy hogyan kell benyelni ezt az RT bullshit marketinget. Mesterségesen generált igény, semmi több.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#82136) Lackooo84 válasza Steve1207 (#82104) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Fények árnyékok RT nélkül olyan PS1 szint. 10/10 :DDD

The Truth is out there...

(#82137) ribizly válasza .LnB (#82135) üzenetére


ribizly
veterán

Én??? :Y Nem. :N
Mérnökinformatikus végzettségemmel (BME VIK-INFO, de csak azért írom le, mert konkrétan volt szó ezekről a technológiákról) pontosan tudom mekkora gond ez. Nagyon örültem, hogy elindult a fejlesztés ezirányba, de látni lehetett nem állnak készen erre (még egy részére se) a hardware-ek. És még sokáig nem is fognak. Cserébe kapjuk a "szebb grafikát" (vagy inkább mondjuk úgy pontosabb effekteket) 30fps-el. :O
Ezért haragszom itt a fejlesztőkre. Szándékosan lebutítottak 1-2 apróságot, hogy legyen látványos a különbség. Pedig az engine simán tudná.

Na de mindegy is. Befejeztem. Szép amúgy a játék, majd egy leárazáson PC-n megnézem.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#82138) Griff55 válasza .LnB (#82129) üzenetére


Griff55
senior tag

A sziklás részen láttad a fény-árnyék hatást?
Mintha 2 különböző játékot néznék...

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#82139) RangerFox válasza KaitouP (#82118) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Én ezt a dilemmát úgy oldottam meg, hogy előfizettem 1 hónapra EA Playre, így az F1 2020-ban lejátszhatok egy seasont, és még a Dirt 5-öt is kipróbálhatom olcsón. Jövőre meg ahogy mondod jön az új F1 új engine-nel, új szabályokkal, új erőviszonyokkal. Jó lesz.

(#82140) Moby válasza ribizly (#82137) üzenetére


Moby
addikt

>majd egy leárazáson PC-n megnézem

Az szuper lesz, tele van sírva a net, hogy a denuvo miatt olyan szarul fut pécén, hogy párját ritkítja :D

(#82141) RangerFox válasza .LnB (#82135) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Az a baj, hogy nem vagy tisztában azzal, hogy mit látsz a képernyőn, és azzal sem, mit kellene látnod. Így nem lehet érdemben beszélgetni erről.

(#82142) oriic válasza Moby (#82140) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szóval az első patch-el ezt is kiszedik majd. :D

Live-Die-Respawn

(#82143) ribizly válasza Moby (#82140) üzenetére


ribizly
veterán

Jaj de jó. :W
Akkor ezek szerint ugyanaz a helyzet, mint az REVIII esetében. Ha nem veszik ki idővel, akkor nem veszem meg. :D Problem solved. :))

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#82144) .LnB válasza Griff55 (#82138) üzenetére


.LnB
titán

Lehet, hogy láttam, de nem tudom most mire gondolsz.

Szerintem, ez az egész nem életszerű. Elkezdek játszani a játékkal. Alapból Performance mód mindig (itt legtöbbünknél). És egy sziklás fal előtt állva nem váltok át gyorsan a másik módba, hogy vajon ez, hogy néz ki úgy. Ezért is tartom hülyeségnek, hogy konzolon elterjedtek ezek a különböző beállítási módok. Nem kell!
Ez az egész nem jó másra, mint hogy a játékosok igen kis százaléka csámcsogjon rajta. A választás lehetőségét ígéri, de az emberek 80% meg se találja sose a beállítások között. A maradék, meg aki ért ennyire hozzá, az vagy belövi a fix 60fps-est, vagy morog rajta mint ti.

Eleget b*szakodtam én PC-n a beállításokkal, driverekkel, modokkal. Elég volt. A konzol pont ezért (volt) megkönnyebbülés, mert elindítod a játékot, és játszol. Úgy ahogy van. Ne legyenek grafikai glitch-ek, a többi nem érdekel.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#82145) kecsu10 válasza Steve1207 (#82104) üzenetére


kecsu10
aktív tag

Jól látom, hogy a konzolos RT nem ugyanaz mint PC-n? Pedig ha jól látom ez a videó nem is Nvidia kártyával próbálta, ha már rajta van az AMD technológia. Vagy hardveresen nem ugyanolyan RT van a konzolokban mint a kártyákban? Azért szemmel látható különbség van. Szerintetek érdemes belekezdeni ebbe a játékba? Engem nem győzött meg egyáltalán.

(#82146) .LnB válasza RangerFox (#82141) üzenetére


.LnB
titán

Most te levakoztál engemet te!? [link] :)
Csak színtévesztő vagyok, nem vak! :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#82147) Moby válasza RangerFox (#82141) üzenetére


Moby
addikt

Pedig teljesen jól leírta a lényeget. "Az, hogy RT nélkül nincsenek elmosódva az árnyékok... na bumm.." Ezen megy a vergődés. Az egyiken a valós szóródás miatt soft shadow-t lát, a másikon meg hardshadow-t, ami nyilvánvalóan annak az eredménye, hogy minden árnyék dinamikus, nem használ shadow mappeket (ettől még el lehetne mosni a széleket, de ezzel is csak renderidőt spórolnak).

(#82148) RangerFox válasza Moby (#82147) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Nem erre gondoltam, hanem a bullshit marketing részére

(#82149) .LnB válasza RangerFox (#82148) üzenetére


.LnB
titán

Akkor én most már azt se értem, hogy az előző kommenteddel, most egyetértettél velem, vagy nem? :F

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#82150) ribizly válasza Moby (#82147) üzenetére


ribizly
veterán

Én egészen pontosan ezen (vagyis ennek hiányán) "vergődök": [link]
De mint írtam ez nem akkora gond. Ettől még szép még performance mode-ban is. Csak nem tetszik az irány, ami felé haladunk. Ezek az első lépések egy nagyon csúnya jövő felé.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.