Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36101) CPT.Pirk válasza csucsbicep (#36099) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezek áttervezett alaplapok. [link] Egyékbént itt a PH!-s cikkben is benne van, de ott rossz SB-t írnak. [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#36102) cserkész válasza Palafi (#36095) üzenetére


cserkész
tag

És ezt hol találom meg? Mert a fejlécen nincs ilyen és a beállításoknál sem találom.....

"Vulnerant omnes ultima necat"

(#36103) csucsbicep válasza CPT.Pirk (#36101) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Valóban. Látszik a foglalaton.

(#36104) goodboy007 válasza CPT.Pirk (#36098) üzenetére


goodboy007
senior tag

Szerintem nyomtasd ki a weboldalt, meg egy CPU-Z képet, amin látszik, hogy a ied rev 1.5-ös és fáradj be hozzájuk.

3 napon belül tényleg kötelesek visszavenni, de így bizonyítani is tudod, ha esetleg reklamálnának.

Amúgy nem értem, hogy miért egy ilyen régi lapot szemeltél ki bull alá 18k-ért, mikor 21k-ért már van 9xx-es chipsettel is.

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#36105) CPT.Pirk válasza goodboy007 (#36104) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

880G-s lapok vannak 19k körül, mondjuk ez tegnap elkerülte a figyelmem. Ha ilyenjük van, nekem ez is jó, de ezeknek is van régi verziója. Max nézek egy Asust M5A78L/USB3 lapot, annak nincs régi verziója.

Szétszedem gépet, aztán megyek be.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#36106) agressiv válasza CPT.Pirk (#36105) üzenetére


agressiv
addikt

Sajnos figyelni kell ezeknél a revíziót. Amúgy a fekete foglalatos lapok fogadják a bullshit-et. :D

Hát még a borz.....

(#36107) CPT.Pirk válasza agressiv (#36106) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah, csak nem merült fel bennem a dolog, meg nem is emlékeztem a fekete foglalatra, pedig régebben olvastam én is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#36108) hcl válasza cserkész (#36100) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Pontosan. 3 napon belül visszaviheted.
Ha csak levásárolhatod, az se baj, mert levásárolod egy megfelelő lapra.

Mutogatni való hater díszpinty

(#36109) goodboy007 válasza CPT.Pirk (#36105) üzenetére


goodboy007
senior tag

Ja hogy Pécsen nem ismerik a 9xx-es chipsetet. Most nézem, hogy nem igen van a listájukban.
Vagy ismerik, csak drágán adják, hogy a régieket kiszórhassák :(((.
Bár ahogy elnézem, most a nagyobb boltokban is felmentek az árak.

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#36110) kano válasza hcl (#36108) üzenetére


kano
nagyúr

A fogyasztóvédelmi rendeletek azonban nem teszik kötelezővé a 3 napon belüli visszavételt, csak és kizárólag hibás termék esetén. Tehát, ha csak azért viszed vissza mert nem tetszik, nem kötelesek visszavinni (kivéve, ha ezt külön vállalja a bolt). Az más kérdés, hogy nem szoktak ilyennel szórakozni a normálisabb helyek.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#36111) #TOTTI válasza csucsbicep (#36096) üzenetére


#TOTTI
őstag

Köszi a helpet CPT.Pirk és csucsbicep!

(#36112) bijesz


bijesz
aktív tag

Ez a három napos dolog egy tévhit.
Régen az uniós csatlakozás elött volt benne a fogyasztóvélmi törvényben, de a jogharmonizációt követően ki lett véve. Így nem kötelezi erre semmi a kereskedőt.

Annyi történt ami ezt a tévhitet erősíti, hogy 2007-ben a legfelsőbb bíróság hozott egy határozatot ami alapján a vásárlástól számított 3 napon belül meghibásodott terméket köteles a kereskedő visszavenni. Tehát ha megvettél egy terméket ami hibás nem kell a garanciális hálózattal szórakozni, hanem a visszaviheted, hogy rossz.

Emelett vannak kereskedők, tipikusan nagy láncok akik visszaveszik 3 napon belül, ha nem tetszik a cucc, de ez nem kötelességük.

(#36113) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Köszi srácok. Cserélték gond nélkül egy másik típusra.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#36114) MZsoltee válasza CPT.Pirk (#36113) üzenetére


MZsoltee
veterán

Mi lett végül?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#36115) CPT.Pirk válasza MZsoltee (#36114) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez lett: [link]
Majd ha egyszer lesz valami olyan eszközöm, akkor kap egy PCIe USB3 kártyát, aztán kész.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#36116) Palafi válasza cserkész (#36102) üzenetére


Palafi
tag

Beállítások - Biztonság - ActiveX-szűrés

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#36117) agressiv válasza bijesz (#36112) üzenetére


agressiv
addikt

8 napon belül jogod van elállni a vásárlástól, ha bontatlan a cucc.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#36118) CodeRed


CodeRed
csendes tag

Szevasztok!
Nincs valakinek proci es huto koze hovezeto pasztaja?
Uton vagyok pestrol haza es nem ernek haza idoben, hogy szamtech boltba menjek.

(#36119) FuckeR19 válasza agressiv (#36117) üzenetére


FuckeR19
senior tag

ez webshop vásárlásnál van így.

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#36120) agressiv válasza FuckeR19 (#36119) üzenetére


agressiv
addikt

Úgy tudom, hogy bármilyen szerződéstől, meg mindentől, de jó pap is holtig tanul. :DDD

Hát még a borz.....

(#36121) CPT.Pirk válasza CodeRed (#36118) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Lekvár, arckrém, stb. is megteszi, ha nem tudsz pasztát szerezni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#36122) CodeRed válasza CPT.Pirk (#36121) üzenetére


CodeRed
csendes tag

Errol meg nem is hallottam :)

(#36123) CPT.Pirk válasza CodeRed (#36122) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ugyan nem Bacsis találta ezt ki (a lekvárt kivéve), de ő írt róla cikkeket: [link] [link] [link] [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#36124) CodeRed válasza CPT.Pirk (#36123) üzenetére


CodeRed
csendes tag

Koszi a tippet! ;)

(#36125) Sz7Cs


Sz7Cs
aktív tag

Eladó PC:

Cpu: INTEL CORE i3-550 + ALPENFÖHN SELLA
Lap: ASUS P7H55-M
Ram: 12 GB DDR3-1333 MHz
Vga: GIGABYTE GTS450 1 GB
Ssd 1: A-DATA 64 GB
Ssd 2: APACER 32 GB
Hdd: 500GB WD
Táp: FSP 85+ 400W
Ház: GABYTE GZ X2 + 2db GIGABYTE SilentBlade 12cm cooler
Monitor: ASUS VW193D 19" ( 1440x900) LCD

Ajándék: GIGABYTE EGÉR+BILL, LOGITECH WEBCAM

Csere, beszámítás van ! Full HD TV vagy Xbox360 Slim 250 jöhet csak szóba, más nem :R

Csak egybe adom, esetleg SSD-k és monitor nékül is mehet !

Az ár megegyezés kérdése ;)

[ Szerkesztve ]

(#36126) cserkész válasza Palafi (#36116) üzenetére


cserkész
tag

Igy sem jó sajna......

"Vulnerant omnes ultima necat"

(#36127) agressiv válasza Sz7Cs (#36125) üzenetére


agressiv
addikt

Most vetted a Sella-t, miért adod el? :DDD

Hát még a borz.....

(#36128) Sz7Cs válasza agressiv (#36127) üzenetére


Sz7Cs
aktív tag

a gyári már elég hangos volt ezért kellett a Sella + növeli az értéket is :DDD

(#36129) a2d2


a2d2
addikt

Problémám van még mindig windows 7 alatt a TV felismerésével. RCA-scart átalakítóval megy ki a jel a tv-ig, a windows általában nem találja meg a tv-t (de néha igen).
Valaki próbált segíteni a 10.5-ös ATI driverrel, feltelepítettem. Telepítés után fel is ismerte a tv-t, de másnap megint nem találta.
Valakinek van ötlete?

XP alatt soha nem volt ilyen problémám. Valami szoftveres hiba lesz.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#36130) Macka


Macka
veterán

[link]

Kymco Super9

(#36131) agressiv válasza a2d2 (#36129) üzenetére


agressiv
addikt

Az a Windows 7 egy vírus amit nem találnak meg a vírusírtók. Néhány driver, szolgáltatás le került user szintre :W ezért nem kell meglepődni, ha valami nem úgy működik ahogy kéne.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#36132) Palafi válasza cserkész (#36126) üzenetére


Palafi
tag

Ha 64bites wint használsz, próbáld meg ezt feltelepíteni:
Windows 64-bit – for Internet Explorer only - [link]

@agressív: Ez ugyan olyan, mint az autó vezetés. Hiába van Mercid, ha nem tudsz vezetni. Csak mutogatni tudod. Ez így van a Win7-el is, nincs vele semmi probléma, csak hát tudni kell használni. :Y

[ Szerkesztve ]

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#36133) agressiv válasza Palafi (#36132) üzenetére


agressiv
addikt

Ez így van a Win7-el is, nincs vele semmi probléma, csak hát tudni kell használni.

Hát nem. Nagyon sok mindennel így van, hogy tudni kell használni és akkor jó, de meg is indokoltam, hogy mitől nem jó a wingagyi 7 és ezen nem lehet változtatni, max megszok(p)ni.

Hát még a borz.....

(#36134) TRob1 válasza agressiv (#36133) üzenetére


TRob1
veterán

Akkor te csak használj xp-t, ha így vélekedsz a Win7-ről (ami egyébként igen jóra sikeredett, és nem csak az én véleményem szerint, hanem a "szakma" szerint is)
Persze az okoskodó MS utálóknak oly mindegy hogy mit készítenek, mindig minden xar lesz, persze nagyrészük azért win-t használ (nem feltétlen rád értem).

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#36135) s7evcsenko válasza TRob1 (#36134) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Azért a kulcsszó a te mondatodban is benne van...
Nem lehet, hogy csak azért gondolják így az emberek, mert eddig csak fos MS szoftvereket sikerült használniuk...??
Most végre kijött egy olyan MS szoftver, amire tényleg azt lehet mondani, hogy használható, de ettől még koránt sem biztos, hogy überkirály, csak hát a sok éven át tartó szenvedés miatt ennek nagyon örülnek az emberek... :B
Én is elégedett vagyok, nem fikázni szeretném, csak lehet vannak emberek, akik kicsit messzebb szeretnének menni egy átlag felhasználónál, s azok már másként vélekednek, nem? :U
A lenti példát továbbvíve, hiába van mercid, ha Te rally-zni szeretnél, akkor sokra nem mész vele... ;)

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#36136) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Eladó lett a moddolt házam... :K

A témához:
Aki manapság XP-t használ annak úgy kell. Ébredjünk fel hogy 10 éves oprendszer.
Előbb utóbb úgyis MINDENKINEK váltania kell, így szerintem jobb minél előbb.
Ráadásul tényleg egy normál felhasználó számára miundenben jobb a win 7.
Ezen lehet vitatkozni, de ez így van.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#36137) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Használtatok már valamilyen Linuxot?
Utána visszaülve Windows elé, az ember rájön, hogy a Microsoftnak hülyékre van szüksége, és rájuk is tervezi a Windowst. Mindegy melyik verzióról van szó, de a készülő 8 metro-szexuális felhasználó felülete különösen alátámasztja, amit írtam. :U

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#36138) dunc


dunc
nagyúr

Hatalmas szavazat a win7 re. (végre egy jó ms op)
XP régebbi hardverre való,jelenleg jól kiforrott stabil op .rendszer ,de a jövő nem az övé. (support is jövőre off) Szép pályát futott az XP ! :C

[ Szerkesztve ]

(#36139) TRob1 válasza s7evcsenko (#36135) üzenetére


TRob1
veterán

"egy olyan MS szoftver" + "fos MS szoftvereket sikerült használniuk..."

Nem így gondolom...

Szvsz kib. jó a 9es explorer is, a Security Essentials is, a Live Mesh is, az Office 2007, az Office 2010, ... stb. (és megintcsak nem én vagyok ezen a véleményen, akad még jópár ember a világban)
De én pl. a Vista-val is teljesen meg voltam elégedvé (ahogy még páran a környezetemben). Ahogy megjelent, onnantól kezdve azt használtam a Win7-ig (és xp-t azóta se akarok látni)

És ha fos, akkor miért is használják? Nem kötelező, asszem. Akik ténylegesen fosnak tartják, azok használnak pl. Linuxot, és egyáltalán nem foglalkoznak az MS-el. Ez sztem. már kib. gyerekes dolog, hogy így szar meg úgy szar az MS. Nem kell használni akkor. Ha vki nem használja, akkor meg fikázni se kell. És nem vagyok MS ember, viszont XP óta soha semmi gondom nem volt egyik termékével sem, legyen az hardver vagy szoftver. Persze ez biztos véletlen... (Sőt, ha szigorúan vesszük, akkor 98SE óta, csak a Vista és Win7 használat óta nem szeretem az XP-t)

Ez az autós meg rallys példa meg xar, egyáltalán nem illik ide... ;)

¤ R'n'R ¤

(#36140) 4sal3 válasza CPT.Pirk (#36137) üzenetére


4sal3
tag

nekem a linuxxal csak annyi a bajom, hogy amd c-30as alapokat annyira még nem támogatja, szívesen váltanék véglegesen is, de csak néha bepróbálkozok néhány disztróval

(#36141) CPT.Pirk válasza 4sal3 (#36140) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez csak idő kérdése, és meg lesz oldva.

TRob1: amit írsz, az nem teljesen van úgy. Nem lehet ilyen sarkítottan írni, mert pl. bizonyos progik, szolgáltatások miatt szükség van a Winre is.

Amúgy talán Win8-ban eljutnak odáig Mszoftnál, hogy az intézőjük almappák böngészése közben a vissza gombra ugyanarra a pozícióra ugorjon vissza, ahonnan bementem a mappába. Ez az eddigi egyetlen Winben sem sikerült, de minden más GUI-s operációs rendszerben probléma nélkül működik.
Több ablakos intéző meg örök álom marad Winben, ami szintén alapvető minden más oprendszerben...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#36142) polip válasza CPT.Pirk (#36137) üzenetére


polip
addikt

töri szakra jártam, ott mondták:

hitler kijelentette: politikát a hülyéknek kell csinálni mert abból van a legtöbb...

ugyanez igaz az OS-ekre is...hülye userből van a legtöbb, nekik készült a win7

és ezért nem lesz a linux soha jó desktop os...

ennyi röviden így a szombati ebéd előtt

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#36143) TRob1 válasza CPT.Pirk (#36141) üzenetére


TRob1
veterán

Azért nem mondod komolyan hogy ilyenek miatt fos egy oprendszer? :Y

Akkor asszem még jóideig fos rendszert fogok használni, ugyanis pl. számomra semmi sem indokolja, hogy bármi másra váltsak...
De még szerencse, hogy mindenki azt használ amit akar, vagy - mint feletted lévő kolléga írja, amihez "van esze". Egyébként szeretem ezt a sok okos (vagy inkább okoskodó) embert aki mindenkinél felsőbbrendűnek tartja magát (lehet hogy az ország is azért tart ott, ahol)

ui: Nemtom hallottál-e a több millió ember egyik kedvenc alkalmazásáról: TC ;]

ui2: Jah, és nem játszok már jóideje a géppel, úgyhogy ez nem indok nálam a win-re (és mégis maradok nála, mert nincs indok más OS-re se, csak azért hogy beálljak a fikázó, fals dolgokat kitalálók sorába, azért nem teszem)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#36144) hcl válasza polip (#36142) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

A Linux jó desktop OS? :)
Nekem jó, és pl. anyámnak is jó.
Ha valaki csak használja a gépét, nem telepítget óránként valami sz*rt, hogy kipróbálja, oda tökéletes. Egyszer belövöd neki, megmutatod, mi merre, és elvan vele. Nem kap vírust, adware-t, stb.
(Bár a legtöbben amúgy is saját maguk b*ák szét a winnyózukat.)
Titkárnőnek is tökéletes az irodába, oda sem kell, hogy a user tudja túrni. Viszont legalább hozzányúlni sem kell majd.

Gamereknek persze, hogy winnyóz.

@TRob1 : A Win7 szerintem is jobb, mint egy WinXP, ez azért alap, bár a Vistát megnézve már nem annyira. De nekem azért Ubi+KDE inkább bejön már sok éve.
Windózt meg pont eleget láttam a munkahelyemen, nem akarok itthon egy pillanatig sem.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#36145) Sz7Cs


Sz7Cs
aktív tag

ha már linux , lenne 1 kérdésem, hátha valaki tudja a választ :F

a notebookomban 2 vga van:
- HD4200 (RS880M) integrált
- HD6470 1GB

windows alatt nagyon könnyedén tudok váltani, hogy mikor melyiket használjam, ubuntu alatt semmi ilyesmit nem találtam és csak a HD4200-at használja :(

[ Szerkesztve ]

(#36146) hcl válasza Sz7Cs (#36145) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Én nem találkoztam még ilyennel, de itt tuti tudják, ha még nem kérdezted :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#36147) Sz7Cs válasza hcl (#36146) üzenetére


Sz7Cs
aktív tag

:R

(#36148) CPT.Pirk válasza TRob1 (#36143) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem, nem hallottam még a Total Commanderről... :N De mondok mást. A KDE, Gnome alapértelmezett fájlkezelőjében, tekinthetjük "intézőnek" őket, megnyomom az F3-at, és hopp máris két ablakom van. Alpesi varázslat? :F

Amiket az előbb leírtam, az a törődés, átgondolás hiánya. Mennyi időbe telne egy MS programozónak megcsinálni normálisra? Vagy megfordítva, mennyi időbe telne nem szándékosan igénytelenre csinálni?

Aztán még vannak bosszantó apróságok. Az informatika nyelve az angol. De próbáld meg pl. vezérlőpultban az angol nevén közismert dolgokat angol nevükkel megkeresni, nem fog menni. Ha nem tudod hogy éppen minek nevezték el magyarul, akkor kapirgálhatod az ikonokat... Mennyibe tellett volna ezt megcsinálni? 3 perc?

Az ilyen fasságok miatt van tökéletesen igaza Polipnak azzal, amit írt. Az egész Win olyan "nekik jó lesz" módon készül.

Sz7Cs: a teljes catalysttel használod, vagy az open driverrel?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#36149) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Van egy eladó T. Pulse Mini telóm szép állapotban 12K-ért.

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#36150) Sz7Cs válasza CPT.Pirk (#36148) üzenetére


Sz7Cs
aktív tag

egyenlőre az open driver-t.
kényelmesebb volt a gyári win7-et használni, az ubuntu is csak wubi telepítéssel van fent !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.