Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28251) Remekelek28 válasza V/ (#28250) üzenetére


Remekelek28
őstag

minden szám más lett az új kártyán..

a 16 jegyű számot viszont nincs hova beirnom...

[ Szerkesztve ]

(#28252) Zozzant válasza V/ (#28250) üzenetére


Zozzant
addikt

Nem küldenek új kártyát a régi számaival.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#28253) Remekelek28 válasza Zozzant (#28252) üzenetére


Remekelek28
őstag

ha még nincs aktiválva a kártyám,lehetséges,hogy azért nem fogadja el új kártyaként? nem vásároltam még róla..

(#28254) V/ válasza Zozzant (#28252) üzenetére


V/
Topikgazda

Már a 2. fordulója van (2*3 év) a Visa kártyámnak, ami 2017 novemberével jár le. Októberben kapom a harmadikat. A száma nem változott, dátum és csc/cvc kód változik. Tehát tudom miről beszélek.
Magyar banki rendszer, hogy teljesen pontos legyek.

[ Szerkesztve ]

(#28255) V/ válasza Remekelek28 (#28251) üzenetére


V/
Topikgazda

Még mindig javaslom az Összefoglalóban, a 3. Kártya hozzáadás a PayPal fiókhoz pontnál lévő leírást.pénzt fog levonni róla, aktivált legyen, de gondolom ezt a bankban is elmondták vagy leírták arra a papírra, amire rá volt ragasztva a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#28256) Remekelek28 válasza V/ (#28255) üzenetére


Remekelek28
őstag

amint láthatod már túl vagyok rajta,viszont ezt irja ki
This card is not accepted. Please use a different card.

rendben akkor aktiválom..de azt hittem attól még a beirt adatokat elfogadja... :R :R

[ Szerkesztve ]

(#28257) V/ válasza Remekelek28 (#28256) üzenetére


V/
Topikgazda

A számok beírása után a Save-re kattintással megpróbál levonni 1$-t, na az nem fog sikerülni, ha nincs aktiválva, így nem fogadja el a beírt kártyát.
Azért nincs külön kiemelve, mert az, hogy az alábbi teljesüljön, aktivált kártya az alap: Fontos, a kártya legyen feltöltve minimum 1000 Ft-al, vagy a csatolt számlán legyen minimum 1000 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#28258) Remekelek28 válasza V/ (#28257) üzenetére


Remekelek28
őstag

már értem... pénzt nem szoktam kivenni bankautomatából,de holnap befizetem a vodafone számlát ATM-en keresztül,úgy már aktiválódnia kell.. van rajta pénz.... :K

[ Szerkesztve ]

(#28259) BornToBePuli válasza V/ (#28254) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Szia! Engem csak a bank neve érdekelne. Kíváncsi vagyok. Köszi.

Read only felhasználó

(#28260) dugynok válasza V/ (#28254) üzenetére


dugynok
senior tag

Nekem is maradt mindíg a kártyaszám...

(#28261) V/ válasza BornToBePuli (#28259) üzenetére


V/
Topikgazda

Erste Bank. Nem változott a számlaszámom, a kártya típusa, miért adnának más számút?
Inkább az kérdés, hogy melyik az a bank ami az állandó számlaszámhoz minden 3. évben azonos típusú, de különböző számú kártyát ad.
A Mastercardot önkényesen lecserélték anno, de a Visa azóta fix, el sem vesztettem, így tiltani sem kellett.

[ Szerkesztve ]

(#28262) BornToBePuli válasza V/ (#28261) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Azt nem tudom, hogy melyik ad minden évben.
Az amazont ismerve lehet jobb a változó kártyaszám.

Otp-nél 4 évente változik.

Read only felhasználó

(#28263) V/ válasza BornToBePuli (#28262) üzenetére


V/
Topikgazda

Mármint a száma vagy a kártya lejárata? Bár nem logikus, a virtuális Mastercard számának megváltoztatásának nem igazán lenne értelme.

[ Szerkesztve ]

(#28264) felhasználóx


felhasználóx
tag

Sziasztok!
Alibaba-n vásároltam sporteszközöket. Paypal lal fizettem a csomag vételérát. Kedves pakisztáni emberünk folyamatosan hiteget, de nem küldi a csomagot, valószínű még le sem gyártotta a terméket. A vásárlás dec.8 án történt, tehát lassan 2 hónapja. Indíthatok refundot a paypal segítségével? Vagy ki kell várnom a 180 napot? Köszönöm a hozzáértők segítségét előre is.

(#28265) aytukabozs válasza felhasználóx (#28264) üzenetére


aytukabozs
addikt

A PP-s mailcímének a segítségével fizettél? (Mert gondolom alibabán nincs PP gomb. )Ha igen, pontosan milyen opcióval?
Az eladó mit állít, feladta már? TN-ed van?

A 180 napot nem kell kivárnod, feltételezem van a levelezésetekben valami határidőről szó, ha azon túl vagytok -és fizikailag lehetséges*- indíthatod a dispute-ot.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#28266) KamuMazsola válasza Remekelek28 (#28258) üzenetére


KamuMazsola
őstag

OTP-s kártyát netbankból is lehet aktiválni.

Üdv.: KamuMazsola

(#28267) medvegy


medvegy
aktív tag

Sziasztok!

Szükségem volna egy kis segítségre.

Pár hete indítottam egy PP claim-et egy Kínából rendelt meg nem érkezett aksi miatt. Már túl vagyunk azon a fázison, hogy a PP a másik fél válaszát várja, elvileg döntést kéne csak hozniuk.

Ma kaptam a PP től egy mail-t, lsd. alább:

Eszerint némi információra volna szükségük, de azt nem írják meg pontosan mi, csak annyit, hogy ha netán közben megoldódott volna az ügy (hát nem), jelezzem feléjük.

Belépek a PP fiókomba, hátha okosabb leszek. Ott is látszik, hogy valami eksön szükségeltetik, de még annyi se derül ki mint a mail-ből. 'Please provide some supporting documentation for this claim by Feb 3, 2017.', ok-ok de hogy mit itt sem tudom meg. Lsd. képek alább:


Kérdésem, hogy szerintetek, mit kellene csinálnom? Milyen igazoló doksit kéne feltöltenem???

Én arra, gondolok, hogy írok (angolul) egy papírt, hogy alulírott xy nyilatkozom hogy még mindig nem kaptam meg azt a sz*rt, amit rendeltem, majd aláírom, beszkennelem és feltöltöm supporting doksi-ként.

Előre is köszönöm a segítséget, ötleteket :R

[ Szerkesztve ]

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#28268) V/ válasza medvegy (#28267) üzenetére


V/
Topikgazda

A Respond gombra kattintva jött fel a feltöltési ablak? Ha igen akkor csináld azt amit írtál.
Viszont az email-ben az van hogy arra válaszolj, azt se hagyd ki.
De ezt vedd figyelemebe:
Please do not reply to this email because we are not monrtonng this inbox. To get in touch with us. log in to your account and click ^Contact Us^ at the bottom of any page.

[ Szerkesztve ]

(#28269) medvegy válasza V/ (#28268) üzenetére


medvegy
aktív tag

Köszi a választ.

Igen a 'respond'-ra kattintva adta a feltöltési ablakot.

Én is néztem az ellentmondást a levelükben: kérik hogy arra válaszoljak, de mégse... WTF :F

Nézegettem a PP account-omban a contact us lehetőségeket, de nem találtam egyelőre olyat, ahol írhatnék nekik. Majd még szétnézek jobban.

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#28270) V/ válasza medvegy (#28269) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Üzenőfal.

(#28271) medvegy válasza V/ (#28270) üzenetére


medvegy
aktív tag

Köszi csekkolom :R

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#28272) laca63hu


laca63hu
kezdő

Üdv mindenki ! Ez a mail hamis lehet errőla címről ? paypal@mail.paypal.com Köszönöm !

(#28273) V/ válasza laca63hu (#28272) üzenetére


V/
Topikgazda

Megnéztem a GYIK 2. kérdésénél a hivatalos e-mail címeket ilyen nincs köztük. Ha a megszólítás nem konkrétan a neved, akkor kamu.

(#28274) atua válasza V/ (#28263) üzenetére


atua
aktív tag

Pedig de... az OTP virtuálisnál változott a szám lejárat után.

(#28275) V/ válasza atua (#28274) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen világos, hogy az miért jó nekik, de igazatok van, vannak bankok, ahol a lejáratkor -teljesen értelmetlenül- teljesen új kártyát adnak. Köztük az OTP is.
Azt nem néztem meg, hogy a kártyakibocsájtó cég kevesebbet kér-e ha folyamatos lesz a szám és csak a dátum és csc kód változik, mint ha új számot ad ki.
De szerintem az hogy állandóan új kártyát kell generálni, készíteni az többe kerül, mint átírni az adatokat. De persze ezt az ügyfélre hárítják.

[ Szerkesztve ]

(#28276) felhasználóx válasza aytukabozs (#28265) üzenetére


felhasználóx
tag

Igen, megadott PP-s emailre küldtem. "Pay for goods or services" opcióval fizettem. Elméletileg 2017.jún.06-ig van protection-om. A eladó-gyártó le sem gyártotta a terméket és NT sincs még sehol.....
A termék gyártása és szállításra kért 3 hetet, ami dec 30-án lejárt...... utolsó levelemre már nem is válaszolt amiben kértem jelölje meg a konkrét szállítási időpontot.

(#28277) Fiddy


Fiddy
tag

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni tőletek.

Szeretnék megrendelni egy szolgáltatást, de amikor fizetni akarok akkor ezt írja ki a PayPal:

Sorry, we can’t complete your purchase at this time
Please return to the merchant and choose another way to pay.

Már rég használtam a fiókom, a kártyaadatok változatlanok, a név is. Mit ronthattam el?
Vagy valami be kellene még állítanom?

Köszönöm

Minden, aminek értelme van, kínlódással jár.

(#28278) V/ válasza Fiddy (#28277) üzenetére


V/
Topikgazda

Mostanában volt, van gond a Maestro kártyával történő fizetéssel.
A kártyád érvényes és van rajta pénz, nincs a bankod által napi vásárlási limit beállítva?
Ahol fizetnél, az nem írta elő az ottani regisztráció és a PayPal fiók cím adatainak egyezőségét?
Nézd meg, hogy jogosult vagy-e igénybe venni azt a szolgáltatást.
Ez a négy jutott most az eszembe.

(#28279) Fiddy válasza V/ (#28278) üzenetére


Fiddy
tag

Igen érvényes a kártya és van rajta pénz is, limit nincs rajta, ritkán használom.
Ahol fizetnék oda nem kell regisztráció, egyből átirányítana a paypal felületére.

Régen már használtam a paypalt ebayen keresztül, akkor nem volt gond.

Ezen az új felületen van egy olyan rész, hogy hány százalékosan van "kitöltve" a profil, nekem a "link a bank account" feliratnál jelzi, hogy nincs kitöltve, de a kártya már hozzá van adva.

Minden, aminek értelme van, kínlódással jár.

(#28280) V/ válasza Fiddy (#28279) üzenetére


V/
Topikgazda

Az nem befolyásol semmit, ha bankszámlát nem adtál hozzá, magyar fiókok esetén csaka Paypalról pénz kifelé erre a számlára az iránya. Ha nem Maestro kártya mert azzal nem mindenhol lehet fizetni akkor nézd meg, hogy a deviza konverziót ( ha nem forintban fizetnél) a PayPal vagy a bankod végezné a beállítások szerint. Egyikről a másikra át állítva lehet, hogy menne a fizetés.
Ha nem kell regisztráció akkor nem figyeli a lakcímet, így az a hiba akkor kilőve.

(#28281) BornToBePuli válasza V/ (#28275) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Üdv!

Ehhez én annyit hozzáfűztem volna, hogy csak szerinted értelmetlenül.

Attól mert egy másik bank máshogy jár el, még nem feltétlenül rosszul jár el és áthárítja az ügyfelekre. Éppen lehet, hogy nem változó kártyaszámnál is áthárítja, amit tud.

De lehet, hogy éppen a Mastercard változik éppen. Ha jól emlékszem neked Visa kártyád volt.

Read only felhasználó

(#28282) V/ válasza BornToBePuli (#28281) üzenetére


V/
Topikgazda

Megkérdeztem az OTP-t, minden alkalommal új kártyát adnak, bármelyik is lenne az, a telefonos ügyfélszolgálaton ma ezt mondták.
Nekem az Erste nem cserél számot, szerencsére. Így már talán egyértelmű, hogy miért nem veszíti el a konverziós beállításokat. Stabil a szám.
Biztos van egy nagyon jó okuk, amit nem osztanak meg, de igazad van, szerintem értelmetlen mindig számot cserélni. Nem attól lesz biztonságos a kártya használat. Új pin kódot megtanulni, ha csak ne írod át a régire, a PP-re újból felvinni vagy ahol máshol regisztrálva van pl e-számla, a Díjnet stb. újat regisztrálni. Nagy ötlet.
A CIB és a Budapest Bank, Magnet Bank (ott Mastercard) sem ad új számút.

[ Szerkesztve ]

(#28283) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok

A Paypal.me szolgáltatásnál van lehetőség beállítani, hogy az alapértelmezett egység a ft legyen és ne az euro?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#28284) V/ válasza Elar (#28283) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha magyar a regisztrációd akkor forintot ad fel alapnak, de azután bármely deviza választható a küldő részéről.(Képen a HUF melletti v jel nyitja) Az Összefoglalóban ott a leírás. Ha nem forint az alapértelmezett balance akkor is forint amit felad.

[ Szerkesztve ]

(#28285) Elar válasza V/ (#28284) üzenetére


Elar
senior tag

Köszi. Alapnak nekem az euro volt beállítva. Átállítottam forintra is, de így is alapból az eur jelenik meg.
Azért akarom h a HUF legyen az alapértelmezett, mert félek h esetleg valaki átsiklik a dolog felett :)

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#28286) V/ válasza Elar (#28285) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezek szerint nem Magyarország a regisztrációnál megadott hely?

(#28287) Elar válasza V/ (#28286) üzenetére


Elar
senior tag

Megfogtál. Elvileg igen. ezt hol tudom ellenőrízni?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#28288) V/ válasza Elar (#28287) üzenetére


V/
Topikgazda

Belépsz a jobb felső sarokban a Logout előtt a fogaskerék, majd a megjelenő képernyőn Account options-nál a Nationality-nál lévő kiírás.
Azért nem világos, mert amikor aktiválod akkor nem kell alap devizát megadni.

[ Szerkesztve ]

(#28289) habmalac


habmalac
tag

Üdv!

Megint napokig tart a számlára utalás? 2 napja utaltam a lakosságiról a paypal számlámra és még nincs rajta. Unicrediten belül megy az utalás ha jól tudom. Régen volt, hogy szinte azonnal megjelent rajta most meg napokig tart. Nincs valami megoldás erre? :( :U :F :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#28290) Elar válasza V/ (#28288) üzenetére


Elar
senior tag

hungarian

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#28291) V/ válasza habmalac (#28289) üzenetére


V/
Topikgazda

Annyit tudok, hogy Erste esetén ha délelőtt utalok akkor 4-6 órán belül a PP egyenlegen a pénz, de mások szerint is 24 órán belül.
Melyik bankból küldöd?

(#28293) V/ válasza Elar (#28290) üzenetére


V/
Topikgazda

Belül neked itt €-t ír a Forint helyett?
Asking for a specific amount? Just add that number to the end of your link. For example you can use PayPal.Me/kocsispistike/25 to ask for 25 HUF.

(#28294) habmalac válasza V/ (#28291) üzenetére


habmalac
tag

unicreditnél van a lafo, onnan szoktam utalni

(#28295) V/ válasza habmalac (#28294) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos meglepő módon náluk ez a "bankon belüli" utalás néha lassú.

(#28296) Laraxior


Laraxior
titán

Nem tudjátok, hogy lakcím változtatásnál miért nem tudok megadni 5 jegyű irányítószámot?
Illetve a mobiltelefonszámhoz, hogyhogy nem lehet beírni az ország előhívóját? :F

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#28297) V/ válasza Laraxior (#28296) üzenetére


V/
Topikgazda

Magyarországon 4 jegyű az irányítószám és magyar nemzetiséggel regisztrált fióknál az irányítószámnak annyi a megengedett karakterszám.. A magyar fióknál automatikus a 36. Vagy a 0036 = a +36-al

[ Szerkesztve ]

(#28298) Laraxior válasza V/ (#28297) üzenetére


Laraxior
titán

...és nem lehet átírni valahol a nemzetiséget akkor?
Vagy csináljak másik fiókot a németországi adataimmal? :F

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#28299) V/ válasza Laraxior (#28298) üzenetére


V/
Topikgazda

Többször volt róla szó és ők is írják, a különböző jogszabályi környezet miatt a nemzetiség nem keverhető.
Ha Németországban élsz, akkor ott a német cím, a német bankszámla és a német kártya miatt új fiókot kell létrehoznod.
Ott például fizetőeszközként használhatod a bankszámládat, kártyát sem kell hozzáadni, míg nálunk Mo-n ez nem lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#28300) Elar válasza V/ (#28293) üzenetére


Elar
senior tag

Ahháá.
Ha mögé írom a HUF-ot úgy már jó

Még egy dolgot nem értek.
Tehát elküldöm ezt mondjuk Bélának, hogy utaljon nekem 2500ft-ot
Ő ezt hogy fogja tudni megtenni? Csak ha van paypal fiókja?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.