Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26301) crazygamer válasza tibee77 (#26300) üzenetére


crazygamer
tag

trade macro miatt én is visszaálltam d11-re, tényleg minimális kontrasztosságot vettem észre vulkan-nál, annyit nem ér. d11-en nekem eddig is minden high-ultra. ráadásul vulkan alatt azért néha beakadt a kép.

(#26302) freddirty


freddirty
senior tag

Nekem nem jó tapasztalatom van Vulkan API átállással a No Mans Sky esetében. Ott az átállás a közepesen távoli és a távoli megjelenítést sz*rrá mosta. Van rá mod, de nem sokat segít. Annyira hulladék lett a kinézet részletessége, hogy letettem a játékot. Ez kb. egy éve volt, azóta ránéztem de nem változott, ergo ez API sajátosság. Vszleg rossz a teljesítménye az API-nak erre a funkcióra és nem lehet a distance-t felhúzni (márpedig NMS-ben ez musthave szvsz).
Vmelyik POE streamer készített videót 100% delliriumban nagy tömeg megjelenítésről, és ott jól teljesített. Ergo lesznek az új rendernek pro és conjai és vszleg ez így is marad...

fred

(#26303) Ellia válasza freddirty (#26302) üzenetére


Ellia
addikt

Ellenben nézd meg a Doom meg Doom Eternal alatt, ott piszok jól teljesít. Szerintem sokban attól is függ, hogy a fejlesztés során mekkora erőfeszítést tesznek bele. Meg persze az AMD és az Nvidia drivere is sokat számít...stb. Szerintem sokat fog még javulni a jövőben, amúgy is csak betának írják még :)

Más: Redditen azt írják, hogy pár nap és jönnek infók az új ligával kapcsolatban.

(#26304) Genji


Genji
őstag

Napi craftom. Vaal or not? :D Remeg a kezem.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#26305) tibee77 válasza Genji (#26304) üzenetére


tibee77
őstag

Igazabol szep rollok de mivel liga vegen jarunk ilyenkor mar hh-t kene vaalozni. ;] Szoval küldjed neki azt a vaalt azonnal. :C
Mas: van itt meg valaki aki levelingezik?Kene tolni par bh rotat hogy vegre a szint meglegyen.Sajna most nincs penzem pure chayulakra.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#26306) freddirty válasza tibee77 (#26305) üzenetére


freddirty
senior tag

ebben a ligában már jó ideje nem vagyok online, de ezt a jó kis reddit cikket nemrég találtam:

https://www.reddit.com/r/pathofexile/comments/grntec/fast_xp_leveling_methods_measured_and_rated_on/

Ez alapján a pure chayula 10x-20x annyiba kerül mint egy T14 poorjoy map, de csak dupla annyira hatékony/h.

fred

(#26307) tibee77 válasza freddirty (#26306) üzenetére


tibee77
őstag

Igen persze itt az a lenyeg csak hogy minnel hamarabb meglegyen a 100 illetve minnel kevesebb eröbefektetessel.pure chayula e szempontbol a legjobb mert tuti nem halsz le es egy map 1%ot hoz 99-en ja es kb. 1 perc alatt lemegy (lehet picit több, nem figyeltem meg de a lenyeg hogy gyors).Poorjoy igen, hatasos viszont az a layout ami ott van az katasztrofa.Joparszor hasznaltam mar levelingre es marhara lefarasztja az embert , mert ott rohanni kell nagyon.Szoval xp-re jo viszont faraszto.Ott van a beachhead ami szintugy könnyü es tuti nem halsz le, az xp se olyan rossz de olyan hosszu hogy kinszenvedes.(elsö 100as karimat beachhead-del meg poorjoy-jal hoztam össze).Szoval mikor az ember mar 98-99 környeken jar mar nagyon nincs idegzete a lassu xp-s mapokhoz (beachhead) illetve a bonyolult layout-osokhoz (poorjoy) ezert a legjobbak a pure stone-ok, azok közül is a chayula.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#26308) tibee77


tibee77
őstag

Ok akkor asszem a liga nalam is kifujt...Jöhet a következö. ;]

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#26309) San398 válasza tibee77 (#26308) üzenetére


San398
őstag

Na menjél már tudod hová :DD Én már két hete a poe felé se néztem 95-ön megálltam

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#26310) brunnehilde válasza tibee77 (#26308) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Fúúj, de gusztustalan vagy. :U :DDD Liga már nekem is kifújt, ilyen se volt még, de annyira kimaxoltam (csak egy 100-asra futotta :O ), hogy nem érzek késztetést belépni. :P

Közben sikerült visszaállitanom dx11-re. Más beállitásokkal kellett játszanom, hogy végre visszaengedjen. :U

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#26311) Badlof2k válasza brunnehilde (#26310) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Nekem nem bugolt be ennyire , viszont a vsync nem mukodik nekem , amint elkezdek mozogni kepernyon szep kis tearingek vannak , elsore azthittem rosszul latok de nem , Dx11re vissza ment , majd ha kipofozzak szepen jolesz ez , szal nemtom minek dobtak ki ilyen koran :U

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#26312) crazygamer válasza brunnehilde (#26310) üzenetére


crazygamer
tag

nagyon bejön a crites cyclone karid, remélem következő ligára is frissited, de igazából a legjobban új buildötletek érdekelnének (3 liga alatt kicsit már szédülök a pörgéstől :D ).
Esetleg más játékostársak is megoszthatnák buildleírásukat (ha nem is olyan részletesen, mint brunnehilde), sok embernek segítség lenne. Tudom, tele a Poe fórum buildekkel, de olyanok érdekelnének, amiről van jó tapasztalata valakinek. Jó lenne, ha max 100 ex-be kerülő buildek lennének, sok játékosnál nem jellemző, hogy ennél több currencyt gyűjtenének.
Előre is köszönet minden játékot kedvelő, de esetleg még amatőr játékos nevében.

(#26313) brunnehilde válasza crazygamer (#26312) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Örülök, hogy bejött. Igazából mindig meg szoktam osztani más, aktuálisan OP buildeket is itt a fórumon. Liga eleje felé például a Storm Brandről volt irva, saját verzió, PoB linkekkel, utána meg tibee és mrkog buildjeinek alapján inditottam egy aurás guardiant is. Szóval ha rendszeresen olvasod a fórumot, több buildbe is belefuthatsz.

Badlof2k: Mivel beta, gondolom azért, hogy kapják a visszajelzéseket a bugokról, meg arról, hogy mi működik és mi az amin még javitani kell. Bár irták ők is, hogy azért képben vannak, hogy még mi hiányzik.

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#26314) crazygamer válasza brunnehilde (#26313) üzenetére


crazygamer
tag

Hát pedig rendszeres olvasó vagyok, de akkor elkerülte a figyelmemet :( esetleg a legjobbakat lehetne a leírásba, mint ahogy a cyclone-t?
Amúgy azt hiszem cyclone-t sikerúlt kimaxolni, igaz 120-140 ex-be van: [link] xDrizztDoUrdenx kari még van hozzá standardon egy cyclone 40%-os helm, arra itt már nem költök

(#26315) m.lala válasza crazygamer (#26312) üzenetére


m.lala
aktív tag

Rengeteget fejlődtem általatok igy talán már merek pár gondolatot leirni.
Köszi mindenkinek a segítséget, azthiszem kezdem már kapisgálni a játékot és a kövi szezonra talán meglesz minden amit elterveztem.

freezing pulse totem [link]
szerintem egyike a legeslegolcsóbbaknak, talán ha 200c kell a kiegészítőkre, a vértre kell költeni a 6link miatt. T12-13ig jó szinte helyből 3-4 labbal, Lassú voltam, ami orvosolható, és meg megesett, hogy leütöttek, de a clearsped jó, és kellően erős is, max szintre mint minden ez is zsebbe nyúlós. Csak dobálod a totemeket és futsz mint a nyúl.
WSL raider [link]
Főkarim volt és jó szívvel, de kellő idegrendszerrrel ajánlom a WSL raidert. Nekem sajna bossok ellen nem volt elég tankos, de kezdő vagyok szóval ez nem a build hibája ugy érzem. Clearsped 11/10 és igazából bossok ellen is nagyon erős, de ugye eva/dodge ra épül igy sokszor haltam, sírtam is itt :D lvl 93 on fejeztem be, de minden pont kellett volna úgy 99re érett volna be, de a védelme akkor is reflexfüggő. Cirka 30-35 exa körüli költsége volt. Ha lenne vagy 70% blockja jaj mamám sose néznék más videót.

Én ezzel poénkodtam el a liga végét, jelzem full unique: persze a fegyver nem 1 exa [link]

Melee vonalon nekem kövi szezonra sweep berserker lesz.... Beszéltem egy sráccal aki megépítette, odáig volt meg vissza, a vidi nem az övé, aki birja gyomorral a pörgést ez az igazi Cyclone’s daddy. :D
csak erős idegzetűeknek: [link]

[ Szerkesztve ]

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#26316) Badlof2k válasza brunnehilde (#26313) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Tudom , csak szerintem nem kelett volna , bar ugye a ligak is lassan beta testek szal megse kene lepodnom ;] :C

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#26317) Badlof2k válasza Badlof2k (#26316) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Ha jól értem az új liga bejelentés ma este 10kor lesz? Vagy rosszul számolom az időt :D

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#26318) sirdond válasza Badlof2k (#26317) üzenetére


sirdond
őstag

23 lesz az, szerintem.

(#26319) Badlof2k válasza sirdond (#26318) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Jaja kozbe jobban utana neztem , majd holnapra hagyom a felfedezest addig meg kerulom a netet :D

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#26320) tibee77


tibee77
őstag

Basszus az uj supp packok de jol neznek ki.Nem fogom ezt mar penztarcaval birni. :O

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#26321) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Harvest Liga. Június 19-én kezdődik.
szedd össze a magokat, nevelj belőlük monsztákat, verd le őket (kicsit metamorph utánérzés), aztán a belőlük potyogó spéci alapanyagokkal target crafting ezerrel. Ja, és nem időre megy, lehet bóklászni.

Az új liga oldala

A teaser videó

ZiggyD összefoglalója

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#26322) tibee77 válasza Har_melin (#26321) üzenetére


tibee77
őstag

Ez a teaser nekem nagyon bejött, csak felek töle hogy bonyolult lesz ez elsöre.Amugy a szörnyek, meg az a hely ahol ki kell öket kelteni az rohadt jol nez ki. :Y

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#26323) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Doriyani's prototype chest. Lightning Coil újragondolva?
- az armor érték beszámít a lightning sebzés ellen
- a lightning res nem csökkenti a liightning sebzést
- az ellenfeleknek akkora lightning resistjük lesz, mint nekem

Első nekifutásra ez nekem úgy tűnik, hogy ha csinálok egy armor defense-re kihegyezett karaktert és szándékosan kerülöm a Lightning resistet mindenen, akkor A10 után -60-as lightning resistje lesz a monsztáknak. Aztán térdre imáhozm hogy az armor elég legyen az ő lightning sebzésük ellen.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#26324) brunnehilde válasza Har_melin (#26321) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Ő... lehet, hogy meta utánérzés, lehet, hogy a végén az egész esetleg túl komplikált lesz, vagy nem lesz olyan élvezetes, de én megint emelem előttük a kalapomat. :R Látszik, hogy dolgoznak, fejlesztenek, egészen extrém mennyiségű tartalom van már a játékban, de valahogy mindig kitalálnak valamit. :)

Három új brand skill? :)) A craftolók is megint dörzsölhetik a tenyerüket.

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#26325) brunnehilde válasza crazygamer (#26314) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Most már nem fogom visszakeresni, ha nem haragszol. :) Meg ezek nem az én buildjeim, csak az aktuális OP buildek a ligában, amiket kicsit átalakitok mindig a saját izlésemre, szóval a leirásba nem fognak kikerülni, mert máshol megtalálhatóak. :P Ja, rálestem, szépen ki van maxolva, nem tudok belekötni. :R

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#26326) Har_melin válasza brunnehilde (#26324) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Abszolút nem kritikának szántam, csak referenciának, hogy mihez hasonlít a korábbiak közül. Első ránézésre nekem tetszik, amit mutattak. A különböző 2H buffokkal talán egyszer mégis sikerül összehoznom egy használható stunner buildet. Amúgy meg az előzetesben annyira minden a lightning dmg-re koncentrál, hogy nem lennék meglepve, ha aztán egy tectonic slam vagy infernal blow meta kerekedne ki belőle. Volt már máskor is, hogy a hype helyett más skillek jobban profitáltak a buffokból, mert kevesebb nerfet kaptak balanszként

Védd a fákat - egyél hódot!

(#26327) tibee77 válasza brunnehilde (#26324) üzenetére


tibee77
őstag

Ebben a ligaban toltam elöször brand-et, elegge bejött.Asszem ez hogy 3 uj fajta brand is kijön ez kb biztossa teszi, hogy azzal fogok kezdeni. :C

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#26328) Badlof2k válasza tibee77 (#26320) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Hat az egyik tiszta Doomos lett amelyik ilyen templaros az meg jo is , masik meg meh .. :U

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#26329) sirdond


sirdond
őstag

TWO HANDED MELEE LEAGUE!!!!!4444 :DDD

I'm sold, szabi beírva.

[ Szerkesztve ]

(#26330) sirdond


sirdond
őstag

Viccet félretéve, szóval, az utóbbi jó néhány ligában, ugye az volt a tendencia, hogy a liga content-ből loot esett, ráadásul a Delirium-ban szinte már töménytelen mennyiségben. Itt viszont nem extra loot fog esni, hanem extra craft opciók lesznek, ami eddigi infók alapján nem lesz direktben tradelhetőek (persze a lehetőség eladható :) ) .

Nem is emlékszem, hogy mikor volt utoljára ilyen liga, kíváncsi vagyok, hogy mennyiben befolyásolja a piacot (szvsz nagyon, úgyhogy érdemes lesz nem elherdálni még a chaosokat sem), illetve ez azt is jelenti, hogy lehet ez az a liga, ahol érdemes SSF-et kezdeni.

(#26331) Badlof2k válasza sirdond (#26330) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Synt volt ilyen craftos ahol a synthes rarek es uniqokal lehetett babralni hogy mi lesz a vegeredmeny szal ez olyan meta es synth keverek ujra gondolva

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#26332) sirdond válasza Badlof2k (#26331) üzenetére


sirdond
őstag

Igen, talán az volt kicsit hasonló. De az inkább csak implicit craft-ra volt kihegyezve és mellette ugyanúgy estek a hagyományos cuccok, meg currency reward-ok.

Itt viszont, egy-egy cucc teljes átcraftolására van kifejlesztve a a liga, ráadásul nem lesznek reward drop-ok, legalábbis nekem ez jött le eddig.

(#26333) Badlof2k válasza sirdond (#26332) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Hat ahogy neztem a kepeket most azert volt ott implicit is de ja nem csak az lesz , ez a liga mar tetszetosebb mint a Delirium volt :K Joleszez ,es vegre melee meta? :D Kerdes milegyen a kezdo 🤔 Bleed Lacarete gladot neztem , meg tectonic hallowed palmot :D

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#26334) sirdond válasza Badlof2k (#26333) üzenetére


sirdond
őstag

Hollow palm kezdő? az szerintem elég felejtős :)

(#26335) Badlof2k válasza sirdond (#26334) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Sajnos , de ha bejon a liga nagyon akkor masodik lehet meg :D

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#26336) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Chris Wilson Q&A videó.

Még csak belenéztem, de ha jól értem, akkor lesz egy olyan craft opció, amivel az eternal (über) labot, illetve annak a jutalmát tudjuk módosítani. (1:48-tól, Labyrinth of Fortune)

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#26337) sirdond válasza Har_melin (#26336) üzenetére


sirdond
őstag

igen, jól értetted :)

(#26338) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Én most meg mondom hogy ez a liga f*s lesz. Igen direkt irtam igy. Az emberek nem szeretik a lassú liga mechanikákat és ez az lesz. Komolyan lepakolni a gazokat és még várni is rájuk? Hát persze...

(#26339) sirdond


sirdond
őstag

Srácok, sörözéssel akkor mi legyen? Még mindig csak hétvége jó mindenkinek?

(#26340) TrollBalint


TrollBalint
addikt

Ha craftolos liga, akkor megkockáztatom, hogy a craftban is lesz egy-két változás, vagy csak felmérik mennyire vannak / lesznek rákattanva az emberek és esetleg megint kapunk valamit a 2.0-ból előre :)
Sörözés nekem necces a hétvége, 13-ai hétvégén elutazunk egész hétvégére, míg most vendégek jönnek. 20-ai hétvégén meg megint vendégeink lesznek. Persze ha tudom, hogy akkor kezdődik a liga...
Ha lesz új brand skill, akkor szerintem én azt fogok kezdeni, egy ideje már megint szemezek a brandekkel, anno tetszettek nagyon :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#26341) Badlof2k válasza BoneDragon (#26338) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Ja mer ez a delirium zoomzoom jobbvolt :U Mindenkinek mas jon be , nekem ez jobban tetszik🤷🏻‍♂️

Sorozest pedig passzolom :R (nemtudom ense hogy alakulnak a hetvegeim )

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#26342) sirdond


sirdond
őstag

Hétköznap se jó nektek? Liga indulás előtti napokon valmikor? Többiek?

(#26343) Badlof2k válasza sirdond (#26342) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Hat nekem az meg offosab 😅..

Kozbe megvan milesz , vissza megyek a jo oreg EQ JUGGerhez :C

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#26344) TrollBalint válasza sirdond (#26342) üzenetére


TrollBalint
addikt

Nekem jó hétközben, csak akkor a hellyel leszünk "bajban". Én egyelőre még itthonról dolgozom, ami messze van mindentől :(
Amúgy vagy brand vagy ED trikckster. Ez utóbbit nem indítottam az előző liga óta :DD

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#26345) crazygamer válasza tibee77 (#26320) üzenetére


crazygamer
tag

huhh, ez a Benevolence nekem is naon tetszetős.

(#26346) Har_melin válasza BoneDragon (#26338) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Ez a liga semmivel sem lassabb mechanikára, mint a Metamorph volt és annak a mechanikájára sem volt panasz. Ha meg nem akarsz kertészkedni, akkor eladod a magokat, problem solved.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#26347) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Nekem egy érdemi módosítási kívánságom van csak: az über labot tegyék már elérhetőbbé. A mostani ligában nem érintett, mert nem játszottam, de az előzőben két lvl90+-os karival zártam és nem volt meg a hatodik trial. Az nonszensz, hogy 2-300 map alatt ne lehessen magától, SSF összeszedni. Ne kelljen hozzá chaten vigéckedni, meg prophecyket venni.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#26348) TrollBalint válasza Har_melin (#26347) üzenetére


TrollBalint
addikt

Bár nincsen semmi bennfentes információm, de megkockáztatom, hogy a kívánságod meghallgatásra talál majd a Poe 2.0-ban. Előtte reménytelen :((

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#26349) savior


savior
őstag

Ebben a játékban a labitintus az a dolog, amit végképp nem szeretek.
Amúgy ezekből a ligás eventekből ti szoktatok értelmes dolgokat kapni?
Én mindig csinálom őket, de olyan lootot adnak, ami kb semmire nem jó. Tartok tőle, hogy ez az új ligás tojáskeltetéssel is igy lesz.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#26350) Badlof2k válasza savior (#26349) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Legion, blight es delirium azert tud jot dobni , breach , incur , beast, betrayel meg haat szoszo , eleg rng sajnos :) szal ezt igy nem lehet annyival leirni hogy kuka , sajnos porgetni kell ezerrel es remnykedni hogy bedobja a tutit, am novenyeket kell termeszteni majd nem tojasokat 🤔a kijot kepek alapjan pedig vannak jo craftok szal.. megintcsak rng , plusz azert nyilvan lesznek szemet kategoria craftok , de elore ezt nem lehet megmondani amig nem jatszottal..

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.