Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) eastsider válasza jerry311 (#950) üzenetére


eastsider
nagyúr

odavittem másik gépet ahhoz a kábelhezm rádugtam csináltam egy speedtestet + neteztem és TELJESEN fasza volt
odavittem a gépemet egy másik kábelhet és ott TELJESEN fasza volt
X-akta powa :O
most mi a szar a gond?
én is HW ra gondoltam amig oda nem vittem másik kábelhez a gépet....
de mmivel ott teljesen jóü volt így ez kilőve... kábel másik géppel fasza szal nc... :(

(#952) jerry311 válasza eastsider (#951) üzenetére


jerry311
nagyúr

Lehet nem a géped a hibás hanem a kábel vagy a router portja?

(#953) shev7 válasza eastsider (#951) üzenetére


shev7
veterán

csereld ki a ket kabelt. :) tenyleg x-akta....

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#954) eastsider válasza shev7 (#953) üzenetére


eastsider
nagyúr

nemmegy a csere, mertr az egyik 20 méteres a máűsik meg 3:D
másik portba probáltam

[Szerkesztve]

(#955) meone válasza Jeti1 (#945) üzenetére


meone
tag

Próbáltam már úgy is hogy más IP-t írtam be, de csak ahozz a MAC címhez csak az az egy IP-van rendelve (nem DHCP alaján kapom az ip) sajnos :O úgy könyebb dolgom volna nme kellene enyit fárasztanom tikteket :) .
Bocsi hogy fárasztalak ezzel a témával.

Elnézést kérek mindenkitől a helyes írásom ért :)

(#956) shev7 válasza meone (#955) üzenetére


shev7
veterán

de nem ertem mi a problema. Minden router tud macclonozast. Minden router tud static ip-t. A ketto kozott nincs osszefugges.

Egyreszt: Ha megis olyan routerbe botlasz bele, ami sokat ''okoskodik'', akkor eloszor beallitod dhcp-re es megadod neki az uj maccimet. Majd atrakod static ipre. 99%-ig biztos vagyok benne, hogy a beallitott maccim bennmarad.

Masreszt: Uj maccimet nem lehet regisztralni?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#957) eastsider válasza eastsider (#954) üzenetére


eastsider
nagyúr

kijelenetem h megjavult :Y
nem csináltam vele semmit.... :)

(#958) rdi válasza Jeti1 (#938) üzenetére


rdi
veterán

itt van néhány leírés :)))
[link]

Fej! Tor! Potroh!

(#959) rdi válasza shev7 (#939) üzenetére


rdi
veterán

esetleg rate controll :DDD

Fej! Tor! Potroh!

(#960) Fricu


Fricu
tag

Hali,
nem tudom, jó helyen járok-e - ha nem, bocs.
Szeretném az otthoni saját hálózatomat (ADSL, Router- 3 gép (+ ISDN külső USB-s modem is meg van még az ADSL előttről)) távolról elérni, modemes betárcsázással. Elsősorban neten át (helyi tarifa), ha másként nem megy saját vezetékes számom tárcsázásával. Ha be is kapcsolna a gép az lenne a tuti, de ha nem hát nem, legalább lássam az otthoni adatbázisomat.
Próbáltam telepíteni a VPN-t, távoli asztal kapcsolatot, de oda fix IP cím kellene.
Csinált ilyet már valaki?
Help me...
Üdv.

Fricu

(#961) rdi válasza Fricu (#960) üzenetére


rdi
veterán

VPN -t nem, de ip kamerát dyndns szerveren keresztül simán el lehet érni nálam router mögött, és beállítgatni. A VPN gondolm hasonlóképpen működne.

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#962) Fricu válasza rdi (#961) üzenetére


Fricu
tag

A VPN telepítésekor IP címet kér, valahol írja is, hogy fix IP cím kell neki, az kell a távoli asztal kapcsolatnak is. Privátként nincs (nem lehet) fix IP címem, azt a szolgáltató adja aktuálisan, kénye kedve szerint.
Tippeket kérek..
Üdv.

Fricu

(#963) meone válasza shev7 (#956) üzenetére


meone
tag

A két funkciót egyszerre kellene használni.
Én nem tudtam hogy ha át váltom akkkor az új MAC cím marad benne. :F
Új MAC címet nem lehet reggelni mert ez amúgy kézz alatt menne a szolgáltató tudta nélkül. :D

Elnézést kérek mindenkitől a helyes írásom ért :)

(#964) rdi válasza Fricu (#962) üzenetére


rdi
veterán

node vannak dinamikus dns szerverek.
Például:
http://erdeipeter.myip.hu:1024/img/video.asf

Fej! Tor! Potroh!

(#965) shev7 válasza meone (#963) üzenetére


shev7
veterán

miert ne maradna benne... egyszere csak egy maccime lehet. De ha nem bizol ebben valaszthatsz olyan routert is amiben egyszerre is lehet a kettot allitani... pl az asus wl500 ilyen de biztos van mas is

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#966) Gaga24


Gaga24
csendes tag

Sziasztok

Nem tudom beüzemelni az SMC AP -et. :W

Adott egy DLINK 524 router, eddig a jelét egy PCI -os Wireles-el fogtam, és hibátlanul üzemelt.
Most vettem egy AP-t, ezzel szeretném a DLINK jelét befogni, és az asztali gépet kábelel, a laptopot wireles-el összekötni.
Hogyan tudom megoldani? A két gép között tudok másolni, de a netet nem látja egyik gép sem.

A DLINK IP: 192.168.0.1 DHCP is, és static is be van állítva.
AP IP: 192.168.2.25 ezt átírtam 192.168.0.155 -re
Asztalinak mit állítsak be IP-nek? pl. 192.168.0.153 v 192.168.2.2
Már majd minden variációt kiprobáltam, de netet még nem láttam így. :O

Mit kell még beállítani, és átjáróknak melyik gépen melyiket kell megadi? A routerét v AP-ét?
Leírnátok melyiken mit kéne pontosan belönöm?

Előre is köszi a segítséget :C

(#967) shev7 válasza Gaga24 (#966) üzenetére


shev7
veterán

''Adott egy DLINK 524 router, eddig a jelét egy PCI -os Wireles-el fogtam, és hibátlanul üzemelt.
Most vettem egy AP-t, ezzel szeretném a DLINK jelét befogni, és az asztali gépet kábelel, a laptopot wireles-el összekötni.''

Nem teljesen ertem mit szeretnel csinalni. Mi csatlakozna mihez, hogyan?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#968) Gaga24 válasza shev7 (#967) üzenetére


Gaga24
csendes tag

Tehát

NET >>> DLINK roter >>> SMC AP >>> kábelen asztali pc
>>> wireles laptop

a laptop és asztali kommunikál, de netet nem lát egyik sem.
A DLINK jel a szmszédból jön. Ezt a netet szeretném használni, ami eddig az asztaliban lévő wirelesel 6 hónapja üzemel. A gond, hogy a laptop nem lát el eddig a távolságig, ezért kell az AP beiktatnom.


(#969) rdi válasza shev7 (#967) üzenetére


rdi
veterán

aszatli gép>kábel>AP>>router
szerintem
az asztali gépen legyen dhcp....az AP fix, dhcp szerver a router

Fej! Tor! Potroh!

(#970) shev7 válasza Gaga24 (#968) üzenetére


shev7
veterán

hat sztem ehhez WDS kell. Marmint ahhoz hogy a laptop wifin kapcsolodjon az ap-hez, es az ap wifin a routerhez. A WDS-t be kell kapcsolni mindket eszkozben, es a megfelelo beallitasokat is meg kell tenni.

sot lehet a wds nem is eleg, hanem tudnia kell az ap-nak a hybrid/mixed modot. Vagy a laptop is kabelen kapcsolodik az ap-hez. Ez a masik variacio...

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#971) iwu válasza Fricu (#962) üzenetére


iwu
addikt

dyndns es ipvel megy a távoli asztal és a vpn is!
most mi is lenne a cél?
simán a routerben ha tudja, lődd be a dyndns-t (ha nem, akkor a dbt tároló gépre töltsd le a kliensprogiját.)
a routeren forwardolt a 3389es tcp portot a kívánt gépre (ez az rdp) és már van is távoli asztalod.
vpnnél a 1723mas portot kell forwardolni.
ÜdW!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#972) iwu válasza shev7 (#970) üzenetére


iwu
addikt

rengeteget szívtam/szívok ezzel...
olyan router kell , ami tud wdst
és olyan ap, ami tudja a repeater módot...
sux az egész...vagy csak belenyúltam, de e-tech router és level1 apvel nem igazán megy, mindig lebont egy idő után...
ÜdW!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#973) Gaga24 válasza shev7 (#970) üzenetére


Gaga24
csendes tag

a három eszköz a következő

DLINK 524 router
SMC WEBT-G 108MBIT BRIDGE + ACCESS POINT
Toshiba laptop

Ezek összehozhatók szerintetek, a fenti sorban adnák át egymásnak a netet.
Ha a laptop is kábelen megy akkor ott vagyok ahol eddig, az nem lenne jó megoldás.
Az AP dolga nem az lenne hogy a net jelét továbbítsa?

De nekem még AP-be kötött kábelen sem sikerült a netet összehozni, mit kellene pontosan a routeren és AP-n beállítanom? Honnan tudom meg, hogy az AP egyéltalán kommunikál a routerrel?

(#974) shev7 válasza Gaga24 (#973) üzenetére


shev7
veterán

''Az AP dolga nem az lenne hogy a net jelét továbbítsa?''

Az ap alapbol ket dolgot tud. Kabelen erkezo jelet tovabbkuld wifire, vagy forditva. Minden mas ''extra feature''. Szoval ha tudod repeaterre allitani, (es a routert wds.be) vagy ha tudna universal repeatert akkor a routert nem kell wds-be. Ha ezek kozul egyik sem teljesul, akkor nem nagyon oldhato meg.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#975) gabi123


gabi123
senior tag

Tisztelet a kollégáknak! Számomra érdekes problémával fordulok hozzátok.

Szóval: Age of Empires II játékkal szeretnénk 3-an játszani:
Gépek (játékosok):

-Haver gépe: más város, neten keresztül kapcsolódik
-Én gépem:
-Öcsém gépe: LAN-on keresztül kapcsolódik hozzám (net természetesen megy nála is megosztással - mindkettőnk gépe 192.168.0.X-es osztályban van net megosztás után)

A probléma:

1. eset: én vagyok a szerver, és ők ketten kapcsolódnak rám, látszólag sikeresen.
Ám amikor indulna a játék, ''öcsém gépére várunk'', de nem történik semmi - viszont pingetni tudom öcsém gépéről a haver gépét. Ami a poén, hogyha a haver kilép, a játék azon nyomban elindul közöttem és öcsém között.

2. eset: haver a szerver, és mi ketten kapcsolódunk/nánk rá. Én simán látom őt, de öcsém sehogy sem látja őt a játékban. - ping viszont megy...

Ötletek kérek, ha vmi lényeges infót nem írtam le akkor azt is jelezzétek pls!

Forza Ferrari!

(#976) Jeti1 válasza gabi123 (#975) üzenetére


Jeti1
tag

Ezzel a programmal probáljátok meg: Hamachi ---> [link]
Sztem így menni fog.

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#977) Jeti1 válasza rdi (#958) üzenetére


Jeti1
tag

kösz

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#978) eastsider válasza Jeti1 (#976) üzenetére


eastsider
nagyúr

én UT 2k4-el próbáltam, és azzal faja :)

(#979) Gaga24 válasza shev7 (#974) üzenetére


Gaga24
csendes tag

Még egy kérdés!

Akkor azt hogy lehet megoldani, hogy a DLINK routerből érkező wireless jelet, az aztali gépemmel befogom, nagyon jól működik, és ezt a netet kábelen továbbadni a laptopnak, hogy mindkét szgépen menjen a net!!!??? :))
Már próbáltam mindenféle beállítást, de nam jött össze.

Előre is kösz

(#980) shev7 válasza Gaga24 (#979) üzenetére


shev7
veterán

ebben a felallasban mindey hogy a net milyen formaban jon. Elso hozzaszolasban szerintem le van irva minden info. De elvileg egy halozat beallitasa varazslo lefuttatasa mindket gepen megoldja a problemadat.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#981) daninet


daninet
veterán

Háj!
Rajzoltam egyet péntbe hogy hogyis néz ki nálunk a dolog: [link]
a probléma:
mindegyik gép látja a megosztott nyomtatót lehet is használni csak a notebook nem, már a munkacsoport gépeit se tudom megnézni csak 2 gép dolgit ha a shared documents-en keresztül kilépek de nincs közte az a gép amelyiken a nyomtató van megosztva...
Vírusírtó mindegyik gépen ugyanaz.
A noti mindenképpen ragaszkodik az általa létrehozott internet átjáróhoz (szal net az van) még akkor is ha a varázslóba ugy állítom be hogy a lerajzolt modell szerint szerint legyen (egyéb és ott az első pont az otthoni vagy kissebb munkahelyi hálózat beállítása varázslóban)... tipp? előre is köfi a seggítséget :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#982) jerry311 válasza daninet (#981) üzenetére


jerry311
nagyúr

IP címek? Alhálózati maszkok? Alapártelmezett átjárók?
Meg tudod pingelni a nyomtatós gépet a notiról?

(#983) daninet válasza jerry311 (#982) üzenetére


daninet
veterán

minden rendben többször ellenőriztem..sőt ugy el is elérem a gépet hogy \\IPcim csak nem és használom a gépet hanem ősök és elég kényelmetlen hogy windowsból nem lehet elérni a megosztott mappákat mert azokba rakják a dokumentumokat

[Szerkesztve]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#984) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

Hali!
Routerrel osztom meg a netet évek óta de most szolgáltatót váltok és felmerült bennem a kérdés, hogy ez látszik h én megosztom a netet..azaz észre vehetik e, h egy szolgáltatást 4gép használ?

(#985) daninet válasza MIFtIli (#984) üzenetére


daninet
veterán

ha kijön szerelő emberke akkor mondhatja hogy enyje benyje de roszak vagytok amugy nem nagyon látják az ijet

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#986) MIFtIli válasza daninet (#985) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

áh, el lesz az pakolva ha jön ;]

(#987) jerry311 válasza MIFtIli (#984) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ne parázz senki, sem fogja keresgélni, mert macerás, de ki lehet deríteni, hogy hány gépről érik el a netet.

(#988) esgabors válasza shev7 (#980) üzenetére


esgabors
csendes tag

hello

én irtam a gaga24 login alol, mert nem tudtam a munkahelyen a jelszót!
Légyszives akkor mond el nekem milyen router és accespoint kellene nekem, hogy megoldodjon a problémám.?

Sajnos a hálózat varázsló sem segített a 2 gép kábeles összekötésében pedig végigolvastam majd mindent. Nem tudlak skypon, vagy MSN en elérni?

Légyszi segíts

Üdv,

(#989) shev7 válasza esgabors (#988) üzenetére


shev7
veterán

crosslink kabelt hasznalsz?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#990) esgabors válasza shev7 (#989) üzenetére


esgabors
csendes tag

nem hanem egy surecom switch-et, ez a gondja akkor?

crosslinkel kellene összekötnöm a két gépet közvetlenül?

Adatot tudok a két gép közt másolni!

(#991) shev7 válasza esgabors (#990) üzenetére


shev7
veterán

tehat az egyik gepen van net wifin keresztul. A ket gep kozott megvan a kapcsolat, mert fajlokat tudsz masolni. De net nincs a masodik gepen? Akkor az elso gepen a wifikapcsolatot meg kell osztani a masodik gepen meg a tcp/ip tulajdonsagoknal atjaronak es dns-nek meg kell adni az elso gep vezetekes kartyajanak ip cimet.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#992) Krissz1984


Krissz1984
csendes tag

Sziasztok!

2 kérdésem lenne!

Az egyik: a routerem órája rengeteget késik képes egy nap alatt 2 órát is késni ha nem többet, mitől lehet ez? (zyxel p3334wt) Az óra beállításnál van egy olyan lehetőség h ''get time from Time Server'' és ott van egy ilyen h ''Time Server Address'' oda mit kell beírni?

A másik kérdésem pedig h portforwardoltam Strongdc++-nak de csak akkor tudom használni, ha minden alkalommal megadom a wan ip címet a dc-nek mert ugye minden kapcsolódás után más ip címe van, ezt hogy tudnám kiküszöbölni?

Előre is köszi!

(#993) Krissz1984


Krissz1984
csendes tag

Sziasztok!

2 kérdésem lenne!

Az egyik: a routerem órája rengeteget késik képes egy nap alatt 2 órát is késni ha nem többet, mitől lehet ez? (zyxel p3334wt) Az óra beállításnál van egy olyan lehetőség h ''get time from Time Server'' és ott van egy ilyen h ''Time Server Address'' oda mit kell beírni?

A másik kérdésem pedig h portforwardoltam Strongdc++-nak de csak akkor tudom használni, ha minden alkalommal megadom a wan ip címet a dc-nek mert ugye minden kapcsolódás után más ip címe van, ezt hogy tudnám kiküszöbölni?

Előre is köszi!


MOD: Bocsi a duplapostért! Valami gebasz vot mikor elküldtem!

[Szerkesztve]

(#994) shev7 válasza Krissz1984 (#993) üzenetére


shev7
veterán

oda egy timeszervert kell irni. Ha alapbol nincs beallitva a routereden semmi, akkor keress egyet a neten.

A WAN-ipre meg megoldas lehet ha regisztralsz magadnak egy dyndns bejegyzest. Persze akkor az igazi, ha a routere tudja kezelni ezt, egyebkent egy klienst kell futtatnod...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#995) Rickenstein válasza Krissz1984 (#993) üzenetére


Rickenstein
senior tag

1. Time servernek egy time server nevet kell megadni. Pl. a Windows a time.microsoft.com timeserver-t használja (őt is megadhatod) vagy keress rá google-ban más time server-ekre.
2. Újabb routerek tudják a DDNS-t (Folyamatosan változó IP címhez lehet egy domain nevet regisztrálni). Pl. dyndns.com, ddns.hu, no-ip.com. Ezután már nem kell a DC-nek mindig megadni a routered IP címét, elég a hozzá rendelt nevet: pl. azencimem.no-ip.biz
Mod: úgylátom már lereagálták :)

[Szerkesztve]

PS C:\>_

(#996) Krissz1984 válasza Rickenstein (#995) üzenetére


Krissz1984
csendes tag

És hogyan tudok Folyamatosan változó IP címhez egy domain nevet regisztrálni? :)

A Time serveres megoldát köszi! :R

(#997) shev7 válasza Krissz1984 (#996) üzenetére


shev7
veterán

hat elso korben talan probalkozz azokon a cimeken amiket Rickenstein megadott, ott le van irva minden amit tudnd kell.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#998) air


air
nagyúr

Sziasztok!

Egy furcsa dologgal allok szemben. Szokasos netmegosztasi problema, desktop gep xpsp2-vel osztana a chellos netet egy notebooknak. A ket gep tokeletesen latja egymast, a notebookon viszont erdekes anomalia van. Skype, TeamSpeak, Hamachi, netes jatekok mennek, ping csomagveszteseg nelkul, traceroute, nslookup, mind mukodik. Messenger viszont nem tud kapcsolodni, a web bongeszes pedig baromi bizonytalan. Neha megy egy oldal aztan 5-10 perc mulva nem megy. Aztan kis ido mulva ismet megy. Telnet egy web szerver 80-as potjara megy, de ha ugyanazt a szerver bongeszobol hivom, nem megy. Explorer, Firefox ugyanazzal az eredmennyel.
A bongeszesi gondot megoldottam ugy, hogy a netmegosztos gepre tettem egy proxyt es igy mukodik. Mar csak a Messenger kellene eletre kelteni.
Mas forrasbol pedig azt hallom, hogy az XP ICS-e tokeletesen mukodik. Akkor nalam vajon mi lehet a hiba??

Elore is koszi!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#999) Rickenstein válasza Krissz1984 (#996) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Én a no-ip.com-on regisztráltam, nekem az bevált. Mindenesetre nézd meg a router kézikönyvét, hogy melyik DDNS szolgáltatót támogatja. Regisztrálni kell egy email címmel és egy jelszóval, majd létre kell hozni egy címet. Ha bejelentkeztél a no-ip.com felületére, a bal oldali oszlopban lesz egy olyan, hogy ''Hosts / Redirects'', alatt pedig egy olyan, hogy ''Add''.

Hostname: ez lesz a DNS név előtagja. Alatta a menüből válaszd ki az utótagot (lesz egy olyan sor a listában, hogy ''no-ip enhanced domains''. Na utána már fizetős nevek vannak).
Host Type: Maradjon a helyén a pipa
Ezután nyomd meg legalul a ''Create Host'' gombot és már kész is vagy. A többi mezővel ne foglalkozz.

Ezután nincs más dolgod, mint beállítani ezt a router konfiguráció DDNS menűjében. Ez routerenként változó, pontos leírást megint csak a router kézikönyvében találsz.

PS C:\>_

(#1000) Rickenstein válasza air (#998) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Állítsd be a proxy nevét a messenger-ben.

PS C:\>_

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.