Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28903) Borisz76 válasza Zahire (#28900) üzenetére


Borisz76
veterán

Itt kérdezz rá....talán tudnak segíteni.

Melyik a legjobb vírusírtó progi.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#28904) zulu_mester válasza kocsiszsiga (#28888) üzenetére


zulu_mester
tag

Köszi :)

[ Szerkesztve ]

"Te is fiam Bluethooth!"

(#28905) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#28898) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A HGW publikus címet kap, de a rákötött saját eszköz nem, és én erre gondoltam...

[ Szerkesztve ]

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#28907) Mr.Rain


Mr.Rain
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom melyik csoportba kellene a kérdésemet feltenni, de mivel ide is kapcsolódik, itt teszem meg.

Szóval új számítógépet vásároltam, feltelepítettem a Windows 7 30 bites verzióját, viszont az internetet nem tudtam újra működésre bírni.

A jelet látja a gép, de nincs internet.

Van egy Motorola modem (SBC5121E) és egy ASUS router hozzákötve, a router meg a géphez, ahogy eddig.
Viszont innen nem tudok továbblépni.

Pr Telecom a szolgáltató és a routeren a WIFI működik.

Tudna segíteni valaki?

köszönöm.
üdv.

"Nincs megállás"

(#28908) Borisz76 válasza Mr.Rain (#28907) üzenetére


Borisz76
veterán

30 bites :F

:C

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#28909) Mr.Rain válasza Borisz76 (#28908) üzenetére


Mr.Rain
senior tag

Megragadtad a lényeget.

Szóval a Windows 7 32 bit verzió van fenn. :C

Megfelel?

"Nincs megállás"

(#28911) Zahire válasza Borisz76 (#28903) üzenetére


Zahire
tag

Köszi !

(#28915) Iomega


Iomega
őstag

Sziasztok!

Egy kérdésben kérném a segítségeteket.

A helyzet az alábbi. Adott az internet, a vezeték nélküli kapcsolat folyamatos, hibátlan, viszont, ha kábelen keresztül kellene, hogy menjen, abban az esetben kb. 6 óra folyamatos működés után lekapcsol, és kiírja, hogy nincs net hozzáférés.
Újraindítom a PC-t, majd újra megy kábelen kb. 6 órán keresztül gond nélkül.
Mit kellene átállítani a beállításokban, hogy ne legyen korlátozva egy idő után a net, vezetéken keresztül?

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#28916) Gubek-Einste válasza Iomega (#28915) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen OS és milyen router van használatban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28917) mezis válasza Mr.Rain (#28907) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Alaplap drivereit is installáltad (Ethernet vezérlő,...) ?
Próbálkozhatsz a WiFi vezérlő gyári honlapjáról letöltött driverrel vagy ugyanonnan származó kezelő szoftverrel. (A Win nem minden hw-t képes megfelelően kezelni.)

A jelszint rendben ? (InSSIDer, LinSSID, WiFi Analyzer.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#28918) Iomega válasza Gubek-Einste (#28916) üzenetére


Iomega
őstag

Win 7, D-Link DI - 524. Az elmúlt években gond nélkül működött, most jött ez a jelenség.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#28925) Mateosz válasza Gubek-Einste (#28869) üzenetére


Mateosz
aktív tag

lefuttattam (illetve az ismerősöm) az ipconfig /all parancsot, az alábbi 2 képen az eredmény:
1. kép

2. kép

Hogyan tovább? Mi lehet a hiba, ami miatt ezen a gépen nem megy a net, másik gépet bedugva pedig igen?

(#28883) mezis
Megnéztem a LAN adapterbeállításiat és automaikus az IP cím, sőt proxy sincs beállítva.

*** Be prepared! ***

(#28926) Gubek-Einste válasza Iomega (#28918) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyártói LAN driver fel van téve/frissítve?
Ellenőrizni kellene a router tápját mert elöregedhetett.
Router nélkül is van ilyen gond?

#28925 Mateosz
Ami a képen látszik az az, hogy nem kap a gép IP címet valami miatt.
Gyártói LAN driver fel van téve?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28927) anonymus89 válasza Gubek-Einste (#28872) üzenetére


anonymus89
addikt

Még valami ekkor ugrik a garancia?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#28928) Mateosz válasza Gubek-Einste (#28926) üzenetére


Mateosz
aktív tag

Szerintem Windows féle driver van fenn (nem én telepítettem).

Próbálkozzak frissítéssel és / vagy gyári driverrel?

*** Be prepared! ***

(#28929) kocsiszsiga válasza Mateosz (#28928) üzenetére


kocsiszsiga
csendes tag

Másik vezeték és/vagy másik port a routerbe volt már próbálva?

(#28930) Gubek-Einste válasza anonymus89 (#28927) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem mivel vagy vissza lehet tenni a gyári firmware-t, vagy pedig annyira összezuhan, hogy nem lehet kideríteni, hogy milyen firmware volt rajta.

#28928 Mateosz
Mindenképpen gyártói driver használj.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28931) buherton válasza buherton (#28899) üzenetére


buherton
őstag

A kálvária nem ért véget, ugyanis nem tudom kívülről pingelni a szervert. A modem routerén a saját router statikus IP-vel van, és a saját routeren is a szerver statikus IP-n van. A modem WAN IP-je helyes és még sem tudom pingelni domain neven keresztül (csak belső hálós gépről). Ötlete valakinek?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#28932) Gubek-Einste válasza buherton (#28931) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindkét eszközön megcsináltad a port forward-ot?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28933) buherton válasza Gubek-Einste (#28932) üzenetére


buherton
őstag

Természetesen meg, de a ping az ICMP-n utazik, ami nem porthoz kötött, és már az sem megy.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#28934) Mateosz válasza kocsiszsiga (#28929) üzenetére


Mateosz
aktív tag

Nem próbáltuk, mivel másik laptopba dugva ugyanezt a kábelt gond nélkül megy a net. A saját gépemen is egyből ment, kivéve a barátom gépén. Így arra következtettem, hogy mindenképp ezzel a laptoppal nem stimmel valami..

(#28930) Gubek-Einste
Megpróbálok új gyári drivert keresni, köszi!

[ Szerkesztve ]

*** Be prepared! ***

(#28935) buherton válasza buherton (#28933) üzenetére


buherton
őstag

Természetesen user error, mint mindig... :R

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#28936) CarajoEsp


CarajoEsp
senior tag

Sziasztok!

Abban kérnék segítséget, hogy adott egy Tp-Link router, ami csatlakozik az Internet modemhez. Ebből egy Utp kábel megy a tv-be.

Illetve adott egy repeater a ház másik végében, ami Wifin keresztül kapcsolódik a Routerre és ehhez kapcsolódik a kliens gépem, szintén Wifin keresztül.

A gondom a következő. Azt szeretném megoldani, hogy a gépről Serviio-n kresztül, a filmeket tudjam Streamelni a gépre. Alapvetően a router és a repeatert pingelve, látják egymást, jó a hálózati kapcsolat, viszont, bizonyos időközönként a router leszakad a netről, vagy lelassul rajta az internet sebessége.

A gond az, hogy bár a netről leszakad a modem, ettől elméletileg a LAN kapcsolatnak élnie kellene, legalábbis szerintem, viszont ilyenkor a TV-n futó film is lekapcsol.

Az lenne a kérdésem,hogy kell valami plusszt beállítani?

Lehet, hogy nem volt túl érthető sajnos nem igazán értek ehhez, de ha kértek valami plusz infot amio segít, akkor megpórbálok válaszolni.

Előre is köszönöm.

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#28937) Gubek-Einste válasza CarajoEsp (#28936) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kezdetnek amit jó volna tudni:
Milyen router/repeater/modem van használatban?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) van használva?
inSSIDer/Wifi Analyzer mit mutat?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28938) CarajoEsp válasza Gubek-Einste (#28937) üzenetére


CarajoEsp
senior tag

Szia!

A Router Egy TP-Link TL-WR741ND, a Repeater egy Asus RT-N12 D1 lenne.

A Tv kábellel van a Tp-linkkel összekötve az asztali gép, pedig egy Sima Wifi adapterrel kapcsolódik a repeaterhez.

A helyezkedésük nem szerencsés, a Router és az AP kb 7 méterre vannak egymástól a rálátás mondjuk 70%-os, mert egy ajtó van ak ettő között. A repeater és a számítógép között ugyanez.

Vidék, szóval egyedül én használok Wifit.

Az addig rendben van, hogy a repeater felezi a sebességet, de létezik az, hogy annyira megterhelő a stream hálózati forgalom ebben az esetben, hogy egyszerúen leáll a router?

Köszi

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#28939) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

nem tudom jó helyen járok-e a kérdésemmel

adott egy router,amiből jön 2 kábel egy a az én pc-mbe-1 a tv-be
na most nemsoká szeretnék telekomos sat tv-t amibe internet elérés kell-ez egy helyiségbe van a pc-mmel és a tv-vel
hogy lehetne megoldani,hogy ne kelljen mégegy kábelt elhúznom a routertől és legyen net majd a telekomos STB-ben??

olvastam erről a switch-ről,de nem igazán értek hozzá??
ez jó lenne erre a célra??

dlna-t is használok a hálózaton(tehát serviióval megosztok a tv-n tartalmakat)

köszönöm a segítséget

üdv

(#28940) Intruder2k5 válasza petya2012 (#28939) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Így van, egy switch kell neked erre a célra. Amennyiben kell a Gbit-es sebesség LAN-on, akkor értelemszerűen Gbit képes switch-et kell venni.

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#28941) petya2012 válasza Intruder2k5 (#28940) üzenetére


petya2012
őstag

szia

és azt úgy kell megoldani,hogy a tv-ből kihúzom a netkábel-t be ebbe a switch-be és onnan 1 a tv-be és 1 a STB-be??

a dlna-t ez nem fogja befolyásolni ??néha nézek rajta 1080p-t is

azt mondták ehez a sat tv-hez elég 1 mega is

[ez elég lenne nekem oda??]

vagy hasonló

[ Szerkesztve ]

(#28942) Intruder2k5 válasza petya2012 (#28941) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A jelenlegi routered 100-as, vagy Gbit-es? Ha Gbit-es, akkor nem lenne jó egy 100-as switch-el visszafogni a hálózatot, de ha az is csak 100Mbps-t tud, akkor jó bármilyen switch.

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#28943) petya2012 válasza Intruder2k5 (#28942) üzenetére


petya2012
őstag

150M-ás a jelenlegi routerem,csak 20-as netem van

és a dlna ugyanúgy megy majd??

(#28944) Gubek-Einste

ez direkt csak ilyen net elosztó??

[ Szerkesztve ]

(#28944) Gubek-Einste válasza petya2012 (#28943) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A switch nem befolyásolja semmilyen módon.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28945) Intruder2k5 válasza petya2012 (#28943) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha 150Mbps a WiFi része, akkor felteszem nem Gbit-esek a LAN portjai, vagyis jó lehet a linkelt switch!

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#28946) petya2012 válasza Intruder2k5 (#28945) üzenetére


petya2012
őstag

[ilyen a routerem]

és ennél a switch-nél mindegy melyikbe dugom a routerből jövő kábelt??

[ Szerkesztve ]

(#28947) Gubek-Einste válasza petya2012 (#28946) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen mivel a switch összes portja azonos.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28948) petya2012


petya2012
őstag

rendben

köszönöm nektek a segítséget :)

további szép estét

(#28949) CarajoEsp válasza CarajoEsp (#28938) üzenetére


CarajoEsp
senior tag

Megoldódott a dolog. Annyit kellett csinálni, hogy a repeater nem Wifin, hanem UTP kábellel kötöttem össze a kliens géppel.

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#28950) Iomega válasza Gubek-Einste (#28926) üzenetére


Iomega
őstag

Probléma elhárítva, köszönök minden segítséget! :R

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.