Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28351) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Sziasztok.

Az mitől lehet, hogy otthon az egyik gépen csomószor nem jönnek be a weblapok?

Ezt a hibakódot adja be a chrome: DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG

Windows 8.1 1 hónapja raktam újra, pár napja csinálja.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#28352) tomic


tomic
addikt

Sziasztok!

Segítenétek nekem abban,hogyan lehet a laptopomba csatlakoztatott usb-s internetet megosztanom internet kábelen keresztül az asztali pc-be?
Ugyanis az asztali pc-m nem hajlandó felismerni az usb-s sztikkemet és nincs rajta netem. Viszont a laptopom azonnal felismeri.
Gondoltam össze kötöm a két gépet egy lan kábellel.
Meg lehet így osztani a netet vagy van valami más lehetőség?

(#28353) mezis válasza tomic (#28352) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Gondolom UTP vezetékkel is valami hasonló lehet.

mezis

(#28354) fasyrt válasza tomic (#28352) üzenetére


fasyrt
őstag

Az USB-s stick altal krealt halozati vezerlot es a LAN vezerlöt jelöld ki es jobb klikk » hid.
Nem vagyok benne biztos hogy müködik, de egy probat meger.

(#28355) SztiviVander válasza Sanyi19 (#28351) üzenetére


SztiviVander
őstag

ha elárulod azt is hogy mi van beállítva dns szervernek a gépeden illetve hogy router mögött vagy-e vagy a géped közvetlenül van a netre kötve akkor lehet hogy tudunk haladni. a névfeloldás amúgy működik? pl próbáltad hogy annak az oldalnak a nevét amire az a f*störmelék chrome ezt mondja megnézed egy cmd ablakban az nslookup www.a_keresett_oldal.hu paranccsal? másik böngésző se működik?

[ Szerkesztve ]

(#28356) Sanyi19 válasza SztiviVander (#28355) üzenetére


Sanyi19
őstag

Routert használok. Közben azt nézem, hogy a másik géppel is ugyanazt csinálja.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#28357) SztiviVander válasza Sanyi19 (#28356) üzenetére


SztiviVander
őstag

állíts be a routeren saját dns szervereket a wan kapcsolathoz (a google és az opendns dns szervereit) és próbáld ki újra a gépeden.
dns1: 8.8.8.8
dns2: 208.67.222.222

[ Szerkesztve ]

(#28358) Sanyi19 válasza Sanyi19 (#28356) üzenetére


Sanyi19
őstag

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#28359) Sanyi19 válasza SztiviVander (#28357) üzenetére


Sanyi19
őstag

Beállítottam, ugyanazt csinálja, mi lehet ez?

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#28360) Sanyi19 válasza Sanyi19 (#28359) üzenetére


Sanyi19
őstag

Közbe nyomtam mégegy restartot a routernek, gondolom nem állította addig be, mert mostmár meg jó, a szolgáltató dns szerverével lenne valami?

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#28361) Gubek-Einste válasza Sanyi19 (#28360) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A szolgáltatói DNS-sel elég sokszor szokott baj lenni (több szolgáltatónál is volt gond az utóbbi jó pár hónapban), ezért is ajánlott 1-2 custom szervernek a használata a router-ben beállítva.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28362) spiritex válasza Gubek-Einste (#28361) üzenetére


spiritex
veterán

Ha win-ben, a Helyi hálózat-ban állítja ezeket be az ember az is jó?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28363) SztiviVander válasza spiritex (#28362) üzenetére


SztiviVander
őstag

persze, ha csak egy gép van akkor az is egy megoldás. de ha több eszköz is van akkor macerásabb mindegyikben egyesével beállítani mint a routerben. ráadásul pl a telefonokon nem is olyan egyszerű saját dns-t beállítani mint mondjuk egy win gépen.

(#28364) Gubek-Einste válasza spiritex (#28362) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Be lehet ott de jobb megoldás ha a router-ben van beállítva mert így minden kliens eszköz azt fogja használni és később sem fog a statikus beállítás gondot okozni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28365) spiritex válasza Gubek-Einste (#28364) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi mindkettőtöknek. Mit érdemes állítani? Elég a 8.8.8.8 és 8.8.4.4 vagy másodiknak érdemes nem a google-ét állítani arra az esetre, hogy ott is vacakolna valami?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28366) Gubek-Einste válasza spiritex (#28365) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Érdemes két különböző szolgáltatót használni, nálam három szervert lehet megadni így 2 Google és 1 OpenDNS van megadva.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28367) krealon válasza fasyrt (#28354) üzenetére


krealon
veterán

"Az USB-s stick altal krealt halozati vezerlot es a LAN vezerlöt jelöld ki es jobb klikk » hid.
Nem vagyok benne biztos hogy müködik, de egy probat meger.
"

:W Nem fog mukodni hid kapcsolattal, mert az internetszolgaltato csak egy darab IP cimet ad.

Mobilinternet stick megosztasa masik geppel.

(#28368) krealon válasza spiritex (#28362) üzenetére


krealon
veterán

"Ha win-ben, a Helyi hálózat-ban állítja ezeket be az ember az is jó?"

Jo.
Ha van lehetoseg beallitani kozpontilag, akkor minek a gepeken szenvedni?

(#28369) faranus


faranus
aktív tag

sziasztok

Szeretnék egy kis segítséget kérni!
Egy intel DH55HC alaplapom van már kb 5 éve és az integrált hálókártyája teszi a dolgát. Kb 2 éve volt valami gebasz és azóta a max download speed csak tíz megabit max. Nem tudom miért pedi sokkal jobb neketm van és más gépen hasít rendesen, de lusta voltam úgy voltam vele hogy müködik és nem viszem el szervízbe. A mai nap volt egy router/modem csere (szolgáltatót váltottam) Minden müködött be van állítva a router, de a gépem valamiért nem ismeri fel az új hálózatot. Fogalmam sincs hogy mi lehet futattam ilyen intel tesztet ami ellenürzi a kábelt meg a hardwer az elvileg minden jó. Bármit állítgatok nem nagyon akar össze jönni, driver frissítés volt meg BIOS is de semmi.
itt van pár kép: egy kettő három négy öt

Bármi ötlet? kétségbe vagyok esve :(

tisztelettel faranus :R

(#28370) Borisz76 válasza faranus (#28369) üzenetére


Borisz76
veterán

Publikusról...magánhálózatra állítsd át.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#28371) mezis válasza faranus (#28369) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Próbálj meg kézzel beállítani adapter sebességet.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#28372) mobilizmo válasza faranus (#28369) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nagyjából 2.000 Ft-ért lehet Gigabites hálókártyát venni, szerintem ne szenvedj ezzel.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#28373) faranus válasza mobilizmo (#28372) üzenetére


faranus
aktív tag

hát köszönöm de nem nagyon jutok előre, az lesz hogy ma szépen elmegyek a boltba és veszek egy új hálókártáyt aztán írok az Intelnek hogy a következő alkalommal nem őket fogom választani :D

tisztelettel faranus :R

(#28374) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

Adott egy Acer Aspire V 15 Nitro laptop, melyen véletlenszerűen elmegy net. WiFi és LAN ugyanúgy viselkedik. A böngészés egyik pillanatban hipergyors, aztán "az oldal nem elérhető", majd kicsit várok, megint gyors, és megint elmegy. Vírusirtót letiltottam, hálózati adaptereket újratelepítettem, de ugyanaz. Más letöltés nem fut a háttérben, próbáltam több routerrel is, semmi változás. Win8 x64 az oprendszer.

Szerintetek mi lehet a probléma?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#28375) Gubek-Einste válasza csabyka666 (#28374) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindig ugyanazon a helyszínen tesztelted?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28376) csabyka666 válasza Gubek-Einste (#28375) üzenetére


csabyka666
addikt

Hogy érted? A WiFi-t több helyen is teszteltem, mindenhol szakadozott. Eddig a LAN is problémás volt, de letöröltem az eszközkezelőből, újra felismertettem, azóta a vezetékes rész rendben van - de ez szerintem átmeneti állapot, nem hinném, hogy ettől megjavulna...

De biztos, hogy a notival van probléma, mert ugyanott telefon és másik noti gond nélkül csatlakozik a WiFi-re.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#28377) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Egy IP-s nyomtatóra szeretnénk távolról nyomtatni, hogyan lehetne megosztani ezt a nyomtatót az eléréshez? Kell VPN, vagy valamilyen router konfigurálás is elég lehet?

(#28378) Intruder2k5 válasza Panthera (#28377) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Próbáld meg forwardolni a printer IP címére a 9100-as portot!

(#28379) jerry311 válasza Intruder2k5 (#28378) üzenetére


jerry311
nagyúr

Lehetőleg korlátozások nélkül, hogy én is tudjak rá nyomtatni. :DDD

(#28380) Intruder2k5 válasza jerry311 (#28379) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, mindenképpen hasznos funkció! Sőt egyben akkor már nem árt megnyitni a samba portjait is, hogy a megosztások is elérhetők legyenek...

Na de, a kérdésre válaszoltam! :)

[ Szerkesztve ]

(#28381) Panthera válasza Intruder2k5 (#28378) üzenetére


Panthera
őstag

Biztonsági szempontból gond egyébként? Nekem eddig kimaradtak ezek a port konfigolások, nem látom át a hátterét...
Az lenne a lényeg, hogy otthonról tudjanak nyomtatni a céges nyomtatóra, ami nincs messze egymástól.

(#28382) Intruder2k5 válasza Panthera (#28381) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mindenképpen a VPN lenne a jó megoldás!

(#28383) beholder00


beholder00
tag

Sziasztok!

Hálózati problémával fordulok hozzátok.
Adott egy Huawei telefon amiről net van osztva de sajnos a szomszéd szobába már kevésbé erős jellel:( Ezen hogy lehetne változtatni?

A laptopnak amivel fogni szeretném nincs semmi baja. Feleslegesnek tartanám, hogy külön antennát vegyek rá. Inkább a központi jelet erősíteném ha van erre készülék vagy valami? nagyon tanácstalan vagyok :/ Van ilyen router amibe sim kártyát lehet rakni?

(#28384) Borisz76 válasza beholder00 (#28383) üzenetére


Borisz76
veterán

Fuss neki még1X.
Lehet késő van de nem világos, hogy akkor most milyen cuccaid vannak. :F

Ha van Ruoter akkor húzz át egy UTP kábelt a laptopodig.
Kábelkapcsolat stabilabb és gyorsabb bármilyen wi-fi-nél.....a gigabites ( 10/100/1000 ) :K

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#28385) jerry311 válasza beholder00 (#28383) üzenetére


jerry311
nagyúr

Komolyan azt várod, hogy egy mobiltelefonról megosztott WiFi majd lefedi az egész lakást.
Nope.

(#28386) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

Korábban már írtam a problémával kapcsolatban, de azóta sem tudom a megoldást...hátha most megokosodok.

Adott egy Huawei SmartAX MT800u-T ADSL modem és egy 10mbit / 0,5mbit-es ADSL kapcsolat. Asztali PC-re kötve hibátlanul megy, a teljes sávszélességet hozza a speedtest-es mérés.

A problémák itt kezdődnek...:
>> Laptopra kötve az említett modem LAN ledjei fel sem villannak, nincs link. (A noti biztosan jó, másik routerre kötve van net.)
>> Netgear routerhez csatlakoztatva a modemet van link, de rendszeresen elszórja a netet, és a sebesség is ingadozik. (A router biztosan jó, másik modemmel tökéletesen működik.)
>> Belkin routerhez csatlakoztatva a modemet, ismét nincs link a LAN on. (Másik modemmel természetesen jó a router.)

Részemről teljes a tanácstalanság, mert az eszközök külön-külön hibátlanul mennek, de a fenti párosításban valahogy nem az igazi, instabil az egész rendszer. Szétszedtem mindegyiket, semmi hibát nem láttam (égés, púpos kondi, felrobbant alkatrész...semmi rendellenes.)

A dolog furcsasága, hogy korábban a Netgear routerrel volt összekötve a Huawei SmartAX MT800u-T modem, működött is, aztán egyik napról a másikra elkezdte a fent leírtakat.

Van valakinek valami ötlete? Én kifogytam...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#28387) jerry311 válasza csabyka666 (#28386) üzenetére


jerry311
nagyúr

A modemet 4-ből 3 eszközzel nem működik.
Én ezt egyáltalán nem nevezném jól működőnek.

(#28388) csabyka666 válasza jerry311 (#28387) üzenetére


csabyka666
addikt

Igen, én is arra gondoltam, hogy nem jó a modem, de akkor a géppel miért működik kifogástalanul? Egyszerűen nem tudom kiakasztani...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#28389) csabyka666 válasza csabyka666 (#28388) üzenetére


csabyka666
addikt

Beállítottam, hogy a modem automatikusan jelentkezzen be a netre, és működik is, de kb fele sávszélességet hozza lefele, felfele megy a teljes.

Ha a géppel csatlakozok fel, akkor továbbra is problémamentes a működés. Oké, hogy valami nem stimmel a modemmel, de akkor egyrészt eddig miért volt jó, másrészt most miért jó (részben)?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#28390) mezis válasza csabyka666 (#28389) üzenetére


mezis
nagyúr

Csak egy kis adalék az "eddig jó volt most meg miért nem"-hez: Egy sok éves FuSi laptop (Fujitsu Siemens) egyszer csak működés közben kikapcsolt. Visszakapcsolás után nem jutott el az op rendszer teljes betöltéséig. Aztán egyre rövidebb ideig tartotta a bekapcsolt állapotot. Újabban már fél percig sem. Lefotóztam rajta egy IC-t. Ez figyeli a feszültségeket, áramokat, kapcsolót. A 19 - 22-es lábaknál látható zöldes szennyeződést eltávolítva alatta csúnya korróziót találtam a lábakon. Vagy kívülről kapott valami maró anyagot, vagy az IC belsejéből jutott ide. A lábak és az alaplapi forrasztások még rendben vezetnek. Valószínű most ért el a sziliciumig a korrózió. Illetve a bekötő szálacskákig.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#28391) Panthera válasza Intruder2k5 (#28382) üzenetére


Panthera
őstag

Ehhez elég egy routert beállítani? (Közben belenéztem a vpn topicba is.)A tp link routerben már nem emlékszem, volt e vpn menü. Kíváncsiságból megnéztem otthon, az enyémben virtual servert találtam. Az is erre a célra szolgál, vagy inkább az csak egy forward? (Beállítási lehetőség nem sok volt egy vpn-hez képest.)

[ Szerkesztve ]

(#28392) csabyka666 válasza mezis (#28390) üzenetére


csabyka666
addikt

Na jó, én feladtam...egyelőre. A modemben semmi elváltozás nincs, még csak melegedés nyomát sem látom a panelen.

Ha rákötöm a gépre, és akár én tárcsázok, akár a modem, teljes a sávszél (most már utóbbival is jön rendesen), de ha routerre kötöm rá, akkor szakadozik a net. Próbáltam úgy is, hogy a modem tárcsáz, a routert dinamikus IP-re állítottam, de úgy meg irgalmatlanul lassú a net. Elfogadnám, hogy rossz a modem, de azért nem nyugszom bele, mert nem "random-rossz", hanem a gépen mindig jó, a routereken sosem...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#28393) Gubek-Einste válasza csabyka666 (#28392) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a modemnek ugyan az a belseje mint a rossz hírű kés-szürka D-Link 360R C3-nak így ezért van a géppel még jó de router-rel már nem jelenség, Szerez egy fekete D-Link 360R T1E vagy 321B modemet, mehet is fel rá egyből dchard-féle firmware.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28394) csabyka666 válasza Gubek-Einste (#28393) üzenetére


csabyka666
addikt

A 360R-rel voltak problémák, különösen a TP-Link routerrel nem beszéltek mindig egy nyelvet... Eddig ez is működött, nem értem, mi változott meg. :F

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#28395) Batistuta7


Batistuta7
tag

sziasztok

egy régóta húzódó problémára keresnék megoldást.
van egy motorola modemem ami véletlesznszerű módon újraindul .
pr-telecom ,koaksz kábellal van kiépíteve. szerelők voltak, ők azt mondták a jelszint rossz volt ,azt megcsinálták (ellenőriztem és valóban jobb lett a jel), és azt mondták ez volt a gond.sajnos nem múlt el a jelenség.a modemben a hiba üzenetek száma csókkent.most már szinte mindig ugyanazt az ütentet dobja fel ha újraindul. upstream chanelt vált és utána t4 timeout. ezenkívül ilyen hibaüzit is dob : No Ranging Response received - T3 time-out, de ekkor nem megy el a net. a modem órája 1 órával előrébb van mint a rendes idő. ez nem tudom számít e. kérdésem az lenne hogy nálam lehet valami gond ( router , kábel stb) , vagy a modem halt meg (elég régi ) ,vagy a rendszerrrel van valami gond?

előre is köszi a válaszokat.

(#28396) Gubek-Einste válasza csabyka666 (#28394) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Baj csak a régi kék-szürke típussal van, az újabb feketével már nincsen ilyen gond.
Mivel régi a modem így már haldoklásának a jele ez, pontosan ugyan így viselkedik a régi D-Link modem is.

#28395 Batistuta7
Most milyenek a jelszintek?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28397) Batistuta7 válasza Gubek-Einste (#28396) üzenetére


Batistuta7
tag

downstream

Signal to Noise Ratio 34 dB
Power Level -7 dBmV (ez sokat változik. -7 és +2 között szokott lenni.)

upstream

Power Level 42 dBmV

(#28398) Gubek-Einste válasza Batistuta7 (#28397) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelszinttel nincsen gond.
A gyakori csatorna váltogatás azt jelenti, hogy terhelt a környék, ezen csak egy ED3.0 modem tudna segíteni ami már 8/4 csatornát használ.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28399) Batistuta7 válasza Gubek-Einste (#28398) üzenetére


Batistuta7
tag

tehát akkor a modemmel van a baj. és ezt hogy adjam be a pr-esekenek ? mert a telefont általában incike 1.0 veszi fel aki azzal kezdi hogy húzzam ki a modemet és dugjam be. a múltkor 20 perc teelfonálás után írt fel szervízre, 20 -szor mondtam el neki hogy szakadozik a net,erre a szervízesek papírján az volt hogy nincs net. Mi a tuti amire kicserélik a modemet?

(#28400) Intruder2k5 válasza Panthera (#28391) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ehhez elegendő egy routeren futó VPN szerver is! A Virtual Server, amint azt mondod is, csak egy Port Forward... TP-LINK routerbe alternatív firmware-el tudsz VPN-t "varázsolni", amennyiben erre alkalmas típusról van szó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.