Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23301) nzozz válasza bambano (#23300) üzenetére


nzozz
aktív tag

Csak mondtad, hogy milyen van neked, gondoltam megkérdezem, milyen motorban használod. De nem különösebben számít.

(#23302) tomyoy válasza nzozz (#23285) üzenetére


tomyoy
senior tag

2. légtömegmérővel csak óvatosan, mint ha menstruáló nő lenne :D tapasztalatból mondom azt inkább ne piszkáld :) ( könnyen elreped az érzékelő ha hozzáérsz)

nyiknyiknyiknyik

(#23303) gabipaci


gabipaci
addikt

Urak, járatom a kocsit, pár perc és indulunk Magyarországra.
Cork - Anglián át - Etyek.
Két napos túra.
Az autón amit lehetett leellenőriztem, fékek rendben, olaj, gyertyák, szűrők, ablaktörlő lapátok, első szélvédő cserélve. (olaj és gyertya GM)

Remélem a legjobbakat. Tavaly sem volt baj, idén is minden rendben kell menjen.

Üdv.

Logitech hardware tester

(#23304) Jim Tonic válasza gabipaci (#23303) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Jó utat! :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#23305) fero02 válasza gabipaci (#23303) üzenetére


fero02
veterán

De hisz miért lenne baj? :U Mégis csak egy Opellal mész... :K ;)

(#23306) zolikaDB válasza gabipaci (#23303) üzenetére


zolikaDB
veterán

Azért egy hosszú út miatt nem kellett volna szélvédőt cserélni :DDD

(#23307) deicide válasza bambano (#23265) üzenetére


deicide
veterán

Én is megnéztem a gumit, 2006 novemberi... :Y
Ma megyek gumishoz. Bridgestone RE002 adrenaline lesz helyette. Helyben Fehérváron találtam azonnalra 27k/db-ért, ingyenes szereléssel.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#23308) Spancer RE


Spancer RE
aktív tag

Nagyjából hány évig biztonságos egy gumi?

(#23309) KonzolKartel válasza Spancer RE (#23308) üzenetére

Megfelelő tárolással 6-8 évig, ha a profil engedi.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#23310) bambano válasza Spancer RE (#23308) üzenetére


bambano
titán

szerintem 6 szezont bír ki max. addigra már elkezd rideggé válni az anyag.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23311) Jofi81


Jofi81
őstag

Astrához milyen tápfeladót kellene vennem, hogy működjön az antennaerősítő nem gyári rádióval is?

(#23312) Jim Tonic válasza Jofi81 (#23311) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Vatera tele van vele. Pont ma néztem én is. A csatlakozók szerint vedd.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#23313) Jofi81 válasza Jim Tonic (#23312) üzenetére


Jofi81
őstag

Köszi! Akkor például ez is jó lehet?

(#23314) hdman válasza Calogero (#23252) üzenetére


hdman
őstag

Ehhez az izzóhoz mit szólsz? [link]

Sopron city :)

(#23315) deicide


deicide
veterán

Uhh, ahogy a gumis leszedte a Conti-t, mutatta, hogy már durván repedezett volt mindenfelé, mondta, hogy nem sok ideje lehetett hátra, még időben vittem cserélni. Az új gumival érezhető a különbség, nagyon tapad kanyarban és kigyorsítani is jobban lehet. Megint néztem, most 3-ban egy 60-120-at, de csak úgy érzésre, még mindig ledöbbent az ereje, 4500-nál 3-ban 100-110 környékén odapöccintve a pedálnak, olyan lórúgást kapok, hogy csak na ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#23316) Jim Tonic válasza Jofi81 (#23313) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Sajnos fogalmam sincs, milyen autód van. Ha 2004.12 utáni Opel, akkor valószínűleg jó, de érdemes lenne megnézni, mi van a rádió mögött.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#23317) Jofi81 válasza Jim Tonic (#23316) üzenetére


Jofi81
őstag

99-es G Astra, de a rádiócserekor le lett cserélve a csatlakozó ilyenre, ha jól emlékszem.

(#23318) Jim Tonic válasza Jofi81 (#23317) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Akkor is furcsa lenne, ha Fakra csatlakozós lenne az antennád. Ez vagy ez lesz a tied. Az ISO-ISO-val nehezebb mellélőni, mert ahhoz van 100Ft-os DIN adapter. Másik irányba is létezik, csak az macerásabb.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#23319) Jim Tonic válasza Jim Tonic (#23318) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Itt olcsóbb az ISO-ISO, és a pk. is a fele.

szerk.: itt az ISO-DIN

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#23320) Jofi81 válasza Jim Tonic (#23318) üzenetére


Jofi81
őstag

Valóban, akkor ISO-DIN lesz az, mert a csatlakozó cserélve lett. De holnap azért megnézem a biztonság kedvéért. Köszi a segítséget!

(#23321) Tomoty


Tomoty
aktív tag

Szeretnék egy kis segítséget kérni, mivel megint gumit kell vennem:
Kinéztem párat:
[Federal]
[Kleber]
[Kormoran]

Ezek közül a Kléber a legszimpatikusabb számomra. Téli gumim is Kléber, és gond nélkül kibírt 6 évet és kb 80000km-t (ez is csere érett amúgy).

Még néztem ezt is, csak nem nagyon szeretnék noname gumit: [Saulin], még nem hallottam ezt a márkát (már van 19eFt/db-ért is).

[ Szerkesztve ]

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

(#23322) bambano válasza Tomoty (#23321) üzenetére


bambano
titán

ha nem szeretnél noname gumit, akkor hogy kerül a federal meg a kormoran a listádra? nálam a kleber is a noname kategória, eszembe nem jutna egyiket se megvenni. ráadásul a te autódra olyan mintázat, mint a kleber? pfff...

inkább vegyél valami prémium márkát.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23323) deicide válasza Tomoty (#23321) üzenetére


deicide
veterán

Pont ma rakattam ebben a méretben Bridgestone RE002 Adrenaline-t, az első benyomások jók és 27k volt darabja, nem sokkal drágább, mint amit kinéztél.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#23324) Tomoty válasza bambano (#23322) üzenetére


Tomoty
aktív tag

Eddig 2*2 nyarat futottak Pirelli gumik az autón, és kb 3 nyarat Michelin gumi.
Egyik típustól sem "vágódtam hasra".
Ellenben a kleber nagyon bírja nálam a strapát (6 tél), semmi külsérelmi nyom és elhasználódásra utaló jel nem jelentkezett.Ezért is gondoltam erre.
Ezzel a téli gumival adták az autót 2005-ben, valószínűleg nem tudtak az igényeidről az opel mérnökök és beszerzők ;) :DDD
A federal SS-t meg a tapadása miatt ajánlgatják (cserébe gyorsan kopik).

A pirelli is elkopott 2 nyár alatt kb 3-4mm-esre, a michelin is megkopott 3 nyár alatt. Pedig minden nyáron elviszem futóművet beállítatni, és nem padlógázzal indulok minden sarkon.

deicide: Hol került ennyibe? Érdekelne...

[ Szerkesztve ]

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

(#23325) bambano válasza Tomoty (#23324) üzenetére


bambano
titán

az enyémet pl. goodyear nct5-össel adják, ami az ára alapján bőven prémium kategória, a teljesítménye alapján meg max. 4. vonalbeli.

Nyári gumit tartósság szempontjából összevetni a télivel, elég érdekes gondolat. Latyakon az ember nem enged meg annyit magának, mint meleg száraz aszfalton.

Pirelli, pirelli, de melyik? mert például a pirelli p6000-es egy gyakori gyári szerelés, ehhez képest max. közepes gumi. A pirelli pzero nero meg tapad, mint atom, el is kopik 30-35 ezer kilométer alatt. Ez van, ez ilyen gumi. Michelin dettó, abból is van mindenféle, rossz, még rosszabb, meg egy-két jó.

Na mindegy, azt veszel az autódra, amit akarsz, de ezek akkor is gagyi gumik maradnak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23326) KonzolKartel válasza bambano (#23325) üzenetére

205/55 R16-os gumiból szerintetek melyik(ek) a tuti(k) nyáriból? A téli garnitúrám új.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#23327) _seth_ válasza KonzolKartel (#23326) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem ebben a méretben van peremvédős fulda carat progresso. Halk, jól tapad viszont kopik is.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#23328) bambano válasza KonzolKartel (#23326) üzenetére


bambano
titán

pirelli pzero, pirelli pzero nero, bridgestone re050a, michelin primacy hp, michelin pilot primacy
mostanában nem nézegettem, mert volt gumi a kocsin.
egyébként meg viszonylag egyszerű: adac tesztgyőztes.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23329) tomyoy


tomyoy
senior tag

bocs srácok,de ha olvasnátok magatokat :(

[ Szerkesztve ]

nyiknyiknyiknyik

(#23330) tomyoy


tomyoy
senior tag

Közben csinálgatom a blogomat is, jövőhéten hátsó futóművet rakom rendbe egy két szilent és stabilizátor cserével, féktárcsák mennek felszabályoztatni+fékolaj csere+féknyergek rendbetétele, komplett kipufogórendszert kap, teljesen egyedit erre én is kíváncsi leszek :D

előző hszban csak arra utaltam, hogy akárhányszor itt felmerül valami gumi kérdés, mint ha mindenki milliomos lenne és az elnök külön kocsijára kellene, de bocsánat én csak piacra járok :P

[ Szerkesztve ]

nyiknyiknyiknyik

(#23331) deicide válasza Tomoty (#23324) üzenetére


deicide
veterán

Fehérváron, egy kis helyi cégnél, Mabó Garázs.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#23332) gabipaci válasza tomyoy (#23330) üzenetére


gabipaci
addikt

Nekem 235/35/19-es gumiaim vannak, és vezetek egy évben minimum 35ezer km-t.
Tavaly vettem két Bridgesrone (asszem potenza) gumit előre. Nem bírt ki egy évet.
A gumis felhívta a figyelmem, hogy a gyári kerék csak 215 széles. Lehet hogy a drágább gumiknak nagyobb a tapadásuk, de nem annyival, hogy egy két centivel szélesebb gumit érdemben lenyomjanak, még ha az olcsóbb is.
Most Kenda gumikat vettem próbára, és.eddig tetszik. Nem kopik úgy, és sokkal olcsóbb.
A két Bridgestone 550€ volt, a két Kenda 165€.

Üzemanyagban sem hiszem, hogy annyi lenne a Bridgestone előnye...

[ Szerkesztve ]

Logitech hardware tester

(#23333) gabipaci válasza gabipaci (#23332) üzenetére


gabipaci
addikt

Bár, ha gyermekméretben kellene választanom, nem gondolkodnék, mert ott nincs akkora árkülönbözet.
;]

Logitech hardware tester

(#23334) Jim Tonic válasza gabipaci (#23332) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A könyv szerint a 18"-os Vectra C kerék 225 széles, a 19"-os pedig 235 gyárilag. 16" és 17"-on 215-ös.
szerk.: Találtam linket.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#23335) KonzolKartel válasza bambano (#23328) üzenetére

Korábban írtad, hogy komplett garnitúránál szoktak adni kedvezményt. Én sehol láttam még ilyet. Neked mennyire jött ki úgy a garnitúra?

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#23336) kispecek válasza Tomoty (#23321) üzenetére


kispecek
aktív tag

Szia!

Ha a Kleber mellett teszed le a voksod, bátran állítom hogy nem fogsz rosszul járni.
A legjobb középkategóriás gumi (nem csak szerintem) ami mögött egy nagy gyártó áll.Ő pedig a Michelin.
Személyes tapasztalatom ugyan nincs, de az ügyfeleink nagyon dicsérik.
Ez vonatkozik a téli és nyári gumikra is.
A budget kategóriát nagy ívben kerüld, a pár ezer forintos különbség ne függjön a biztonságtól és a futás teljesítménytől.

Napi egy alma - az orvost távol tartja.

(#23337) zolikaDB válasza gabipaci (#23332) üzenetére


zolikaDB
veterán

Te, ezt a 35e km-t benzinnel teszed meg? :D Gáz nem jött még szóba?
Kleber: volt, de mikor kezdett elöregedni, már nem szerettem, nem tapadt. Pedig volt még minta rajta, kopásjelző felett. A 185/65 R15 kényelmes volt.
Most Falken ZE 912 van, árban oké, minőségben is eddig. Egy debreceni srácnak is van ilyenje, meg Nankang NS2-ese is. Azt mondja, h hiába tartják fosnak, neki Polo alatt jobban tapad, mint a Falken.

(#23338) Jofi81 válasza Jofi81 (#23320) üzenetére


Jofi81
őstag

Szereztem tápfeladót, persze átalakító is kellett hozzá pluszban. Be is szereltem, viszont nem lett jobb a helyzet. Azt vettem észre, hogy mindegy, hogy csak az a kis kábel van a rádióban az antenna helyén, vagy rádugom a külső antennát. Meg is mértem, a rádiónál még megkapja a +12V-ot, az antenna talpánál viszont már nem. Mintha valahol meg lenne szakadva a kábel. Nagy meló azt kicserélni?

(#23339) Jim Tonic válasza Jofi81 (#23338) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

El nem tudom képzelni, hogy az megszakadt volna. Inkább nézd meg a csatlakozási pontokon, hogy nincs-e szétszedve. Műszerfal, oszlopok, stb. Általában jobb A-oszlopon megy fel az antenna.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#23340) Jofi81 válasza Jim Tonic (#23339) üzenetére


Jofi81
őstag

Lehet, hogy először lecserélem a csatlakozót, hátha csak azzal van a gond, aztán meglátjuk.

(#23341) kispecek


kispecek
aktív tag

Astra H 1.4 2005 105.000 Km vezérműlánc csere.....pfff

[ Szerkesztve ]

Napi egy alma - az orvost távol tartja.

(#23342) fero02


fero02
veterán

(#23343) Pitu


Pitu
aktív tag

Srácok, ma 2 szerelő is meghallgatta élőben a motor kerregését, mindkettő hidrotőkét mondott egyértelműen.
Ilyenkor mindent kell cserélni vagy ki lehet szűrni a hibása(ka)t? Ez mennyire vészes művelet? Teljes vezérlést ki kell szerelni hozzá? z12xe

@kispecek: sajnos ilyen van, első tulaj vagy, biztosan 105 ezer van benne?

(#23344) helkis válasza Pitu (#23343) üzenetére


helkis
addikt

nem kéne mindent cserélni, de érdemes szvsz, ha már 1x hozzá van nyúlva..

ma pont valahogy a csergő-szervíz oldalára tévedtem ahol vezérműlánc csere akció van -30% ha gyári alkatrészt veszel nálunk!
viszont azon ledöbbentem, hogy pl.: egy x12xe vezérműlánc csere: 6óra munka! :Y

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#23345) Pitu válasza helkis (#23344) üzenetére


Pitu
aktív tag

találó neve van a szervíznek :D
itt Miskolcon végre sikerült egy precíz szakit találnom, tele van gyári eszközökkel.

(#23346) sziada5925 válasza Pitu (#23343) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Ha valamelyik tőke nagyon rossz, akkor azon látszik, mert összenyomható. Az a legtisztább, ha mindet cseréled, amennyiben valóban ez a problémája.

Üdv: Ádám

(#23347) zolikaDB válasza fero02 (#23342) üzenetére


zolikaDB
veterán

Jujj, és ez helyben van :) Rá kéne csörögni, h mutassa meg :)
A gond vele:
- 16 éves
- és 750e Ft
- 210 LE (átírás, adók)
- és az árban nincs benne az LPG - ezesetben a fogyasztása és annak költségei városban nem szerencsések... (ami engem illet, na!)
Szóval min. 1.2-be állna meg névre kerülve, gázzal. És akkor első szervíz még nem volt meg.
DE. Rohadtul izgató.
Pozitívumok elsőre:
- nincs alatta 20-as kerék
- nincs benne tuctuc hangcucc
- nincs fóliázva, matricázva, karbonozva stb.
- nem látok vonóhorgot se
- van mosó, tán vmi gyári xenont be lehetne faragni
-> nem valószínű, h hülyegyerek autó volt...

[ Szerkesztve ]

(#23348) bambano válasza zolikaDB (#23347) üzenetére


bambano
titán

"- nem látok vonóhorgot se": duplán is pontos megfogalmazás :P
idézet a hirdetésből: "Gyári levehető vonóhorog."

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23349) hdman


hdman
őstag

Jövő héten indul a szervíz projekt:

1, fékcsere+ futóműállítás
2, xenonizzócsere+ fényszóró polírozás

A rádiótanitás meg ugy néz ki okosban :))

Sopron city :)

(#23350) bambano válasza hdman (#23349) üzenetére


bambano
titán

hosszú í rövidre cserélése...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.