Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23101) hdman válasza deicide (#23097) üzenetére


hdman
őstag

Ez a soproni?

Sopron city :)

(#23102) bambano válasza deicide (#23099) üzenetére


bambano
titán

240 lovas kemény turbós kocsival elsőre csak óvatosan.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23103) deicide válasza hdman (#23101) üzenetére


deicide
veterán

Nem, nem az OPC lesz végül, hanem a nemrég linkelt GTC 2 literes turbós, 200LE.

bambano: óvatos leszek, csak ismerkedem pár napig az erejével, mert vezérlés, stb csere csak jövő héten lesz.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#23104) adidas4death


adidas4death
aktív tag

Tudtok esetleg egy klimást itt pest megyében aki aránylag jó árban dolgozik és nem sz*patja bucira a fejem? :U
töltés tuti kellene, meg szerintem valami cserés is lesz, mert tavaly amikor volt töltve, kb 1 hónap után már semmi gáz nem volt benne, csak utána meg már nem voltak olyan melegek szóval nem foglalkoztunk vele. :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#23105) deicide válasza adidas4death (#23104) üzenetére


deicide
veterán

Én holnap megyek a bubuvill-hez Budaörsre megnézetni és töltetni a klímát, este tudok majd nyilatkozni.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#23106) KonzolKartel válasza adidas4death (#23104) üzenetére

Moha. Igaz, hogy csömör, de megéri ki autózni hozzá.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#23107) deicide


deicide
veterán

Az mennyire kellene, hogy aggasszon, hogy pl az itt olvasható cikkben az az autó van, amit megvenni készülök? Legalább is a rendszám ugyanaz.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#23108) bambano válasza deicide (#23107) üzenetére


bambano
titán

a tesztautóknak nehezebb sorsa szokott lenni kicsit, mint az átlagnak... de erre azt mondaná a tc-s ember, hogy állapotot veszünk. ha jó, vedd meg.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23109) _seth_ válasza deicide (#23107) üzenetére


_seth_
veterán

Halandó ember sem kíméli az autót, és aki erősebb járművet vesz ami kicsi és sportos (tehát nem 7-es bmw, jaguár és hasonlók) az nyomja is neki mind1, hogy tesztautó vagy sem. És ahogy írták is, állapota a lényeg.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#23110) deicide válasza _seth_ (#23109) üzenetére


deicide
veterán

Köszönöm nektek, végül is az ismerős jó alaposan megnézte, tesztkörön meg is hajtotta, nem mondta, hogy bármi rendellenes zaj/zörej lenne, bízom benne, hogy a szinkron gyűrűn kívül már szervi baja nincs.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#23111) tomyoy


tomyoy
senior tag

kis helyzetjelentés, készülök erősen a műszakira :)

ablakmosó tartály végre nem ereszt, de amit az akkumulátor előtti elektromos doboz előtt tapasztaltam az veszélyes az idegrendszerre nem is kicsit... :(

találtam ~ 3-4 csatlakozót amelyek csak vannak, de mit, hova, miért az jó kérdés....
1 az biztos a ködlámpának ment le

itt a képen látszódik, hogy a kábelkorbácsból csak úgy nyissz 4-5 kábel tőben lecsapva....

feladat kiadva :)

nyiknyiknyiknyik

(#23112) zolikaDB válasza tomyoy (#23111) üzenetére


zolikaDB
veterán

Irigylem az optimizmusodat, amire a mondandó végén a smiley is utal :DDD

(#23113) pukibacsi82


pukibacsi82
tag

sziasztok egy kis segítség kéne Opel g astraval kapcsolatba.

tegnap bekapcsolt motor visszajelző és azóta rángat a kocsim valami ötletetek van?

Az élet nem habos torta.

(#23114) KonzolKartel válasza pukibacsi82 (#23113) üzenetére

Hibakód nélkül esélytelen. Valami az üzemanyag ellátással talán.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#23115) pukibacsi82 válasza KonzolKartel (#23114) üzenetére


pukibacsi82
tag

ez a baj mert baratomnak i rossz a hiba kod olvasoja pehhh

Az élet nem habos torta.

(#23116) Skizz


Skizz
addikt

Sziasztok

Kombi Insignia problémával kapcsolatban írok, remélem valaki tud segíteni. Nos a helyzet röviden és tömören annyi, hogy 1 éves, 70k km-es, mindenben tökéletes állapotú Insigniának van egy nagy problémája. Mégpedig, az egérmozi körülötti műanyag idom annyira recseg a legkisebb úthibáknál is, hogy megőrülök tőle. Egy kicsit minden, ez sikerült itt talán a legrosszabbul, de ha a képernyő előtti részt egy kicsit lenyomom menet közben, akkor a beltéri zajok 90%-a teljesen megszűnik, jobb utakon pedig semmi sem nyiszog. A kérdésem az lenne, hogy találkozott -e már valaki ilyen problémával, esetleg hallott -e róla? Az a keret első blikkre különálló, szerintetek esetleg le lehet pattintani onnan sérülés nélkül? Gondolom az idom fekszik valamin, esetleg meg kéne próbálni alatta telenyomni ragasztóval, vagy valami vékony gumit vagy rongyot közéjük ragasztani? Egyéb ötletem nincs.

ui.: remélem nem sikerült képzavart alkotnom, szóval az egérmozi és a központi zár/vészvillogó gombjai közötti részről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#23117) WP14 válasza pukibacsi82 (#23115) üzenetére


WP14
őstag

Üdv!

Ki kell villogtatni, a kézifékkar alatti borítás eltávolításával.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#23118) KonzolKartel válasza Skizz (#23116) üzenetére

Ragasztani szerintem semmiképpen nem ragasztanám, a késböbbi nehézségek elkerülése végett. Szedd, vagy szedesd le a keretet, és habszivacsot köré.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#23119) tomyoy válasza zolikaDB (#23112) üzenetére


tomyoy
senior tag

csak azért sem adom fel ;]

a lökhárító másik oldalán, mondom nekikezdek a kürtnek, ugyanis riasztó kürt volt rákötve...ez a látvány fogadott..

egy sima kürthöz minek megy le +2 csatlakozó?

újabb rejtélyek :DDD

nyiknyiknyiknyik

(#23120) hdman válasza tomyoy (#23119) üzenetére


hdman
őstag

Lehet full extrás kocsid van, csak nem tudtál róla :DDD

Sopron city :)

(#23121) deicide


deicide
veterán

Első benyomás, nagyon megy a GTC Turbo ;]
A 2-es , 3-as szinkron gyűrűit viszont tényleg cserélni kell, mert magas fordulaton nemigen veszi őket, csak 3000-ig. Ha az meglesz, akkor már oda merek állni lámpához a legtöbb autó mellé :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#23122) Imy válasza WP14 (#23117) üzenetére


Imy
veterán

Z-nél még azt sem kell levenni.... ;)

(#23123) Imy válasza pukibacsi82 (#23113) üzenetére


Imy
veterán

Bármi lehet, üzem anyag, szenzor, gyertya.... bármi....
Ki kellene villogtatni a hibát, gáz+fékre rányomsz, ráadod a gyújtást, és 4-es csoportokba szedni. 10 villogás =0, 3 villogás= 3, stb....

(#23124) hdman válasza deicide (#23121) üzenetére


hdman
őstag

Azért az elején nagyon vigyázz, ismerd ki a kocsit, nehogy felcsavarodj az első fára.

Amúgy gratula! :C

Sopron city :)

(#23125) deicide válasza hdman (#23124) üzenetére


deicide
veterán

Thx, amíg nincs meg a nagyszerviz, addig csak ismerkedem az erejével, nem hajtom ki a lekét. :K

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#23126) bambano válasza deicide (#23125) üzenetére


bambano
titán

nekem több, mint egy évembe tellett, mire ráneveltem magam és a reakcióimat arra, hogy nem 1.2 htp skodában ülök.

de te tudod, mindenki a saját szerencséjének a pogácsa.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23127) deicide válasza bambano (#23126) üzenetére


deicide
veterán

37 vagyok, már nem vonz azért annyira a gyorsulás, mint egy tízen/huszonévest, meg a gyorshajtás is sokba kerül, nem tervezem nagyon feszegetni a határokat. Lámpázni persze jó lesz néha, meg dinamikusan előzni, de az állatkodáshoz már öreg vagyok.
Jövő hétig meg pláne semmi, mert 6000 környékén 1-ből kettőbe nemigen lehet betolni jelenleg, csak alacsony fordulaton, ugyanez 3-ba és 5-be váltáskor is megvan, tehát 3 gyűrűt mindenképpen cserélni kell, meg a kuplungot megtisztítani.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#23128) japy válasza Skizz (#23116) üzenetére


japy
őstag

A telefonokon a hátlap műanyagos nyöszörgését recsegését BABA hintőporral lehet megszüntetni! Meg lehetne ezen is ezt a módszert próbálni.

(#23129) japy


japy
őstag

Nekem a tető antenna alatti gumi repedt el és félek hogy alá megy a víz. Lehet azt valahogy házilag cserélni?

(#23130) hdman


hdman
őstag

Alvazszam alapjan miket lehet kideriteni? Illetve van itt valaki, aki hozzafer valami plusz adatokhoz?

Sopron city :)

(#23131) Skizz válasza japy (#23128) üzenetére


Skizz
addikt

És pontosan mi lenne a mechanizmusa? Ez tetszik. :D

(#23132) Pitu


Pitu
aktív tag

152 ezer km-nél kiírta a gép az InSP-et. Ilyenkor miket szoktak alapból vizsgálni?

(#23133) bambano válasza Pitu (#23132) üzenetére


bambano
titán

alap szokásos szerviz.

szerk: úgy értem, nincs extra baja, csak amit ennyi kilométernél szervizben javítani kell.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23134) japy válasza Skizz (#23131) üzenetére


japy
őstag

Az a baj telcsinél le kellett venni a hátlapot és ott beszórni. Gondolom itt is le kellene bontani és ott megszórni.

(#23135) Tomoty válasza deicide (#23121) üzenetére


Tomoty
aktív tag

SOS lenne a váltóban olajat cserélni és feltölteni!!!
Nekem pont ez volt 2 éve, recsegett 2-3-ba rakáskor majd 1 hétig jártam így vele, és szétcsapódott a differenciálműben az egyik fogaskerék.
Tipikus Opel problémának tűnik! A "gondozásmentes" váltó olajnak a melegedés hatására 2-3 év és 60-100ekm alatt akár 30-50%-al is csökken a mennyisége (tapasztalat).
Szerintem vegyél 3 liter váltóolajat, és vigyed 1-2 napon belül a szerelőhöz.

Nekem is ez volt: recseg egy kicsit, de majd megnézzük...
Aztán jött egy nagyobb reccsenés, és lett belőle váltócsere.

[ Szerkesztve ]

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

(#23136) zolikaDB válasza Pitu (#23132) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ez adott intervallum után gyullad ki. Nekem komplett szervíz után pár százzal kigyulladt, mert pont aktuális lett volna, de én kiütöttem.

(#23137) Pitu válasza zolikaDB (#23136) üzenetére


Pitu
aktív tag

nálam is ez lesz, mert januárban műszakizott, ott átnézettem a dolgokat.
Ezt kell ugye?
"Benyomod a napi km számláló nullázógombját és úgy adod rá a gyújtást, majd még utána is nyomva tartod kb. 2 másodpercig (úgyis látni fogod mikor jó)."

(#23138) zolikaDB válasza Pitu (#23137) üzenetére


zolikaDB
veterán

Igen. Többiek mondták, h tényleg csak akkor üssem ki, ha biztos vagyok benne, h az emberem beleöntötte a friss olajat :DDD

(#23139) deicide válasza Tomoty (#23135) üzenetére


deicide
veterán

Az lesz, szinkrongyűrű és váltóolaj mindenképp és kuplungtisztítás is, ez együtt elég kellene, hogy legyen. Jövő hét elején megyek, addig meg inkább csak alacsony fordulaton pakolgatom a sebességeket, meg összesen csak 100km-t mentem vele.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#23140) issti01


issti01
újonc

Üdv mindenkin,olyan problémám van az opellel ,hogy mikor eléri az üzem meleg állapotot, akkor és ilyen nagy melegben gázadásra elkezd rángatni meg is torpan és jó pár másod percig,valamikor nem is reagál a gáz adásra és néha piros lámpánál vagy váltóskor le is áll de egyből indítható,és csak ilyen nagy melegben van ez.
Ez mi okozhatja a hibát 1998 1.4, 8 szelepes F astra.
Előre is köszönöm a tanácsokat.

(#23141) Tomoty


Tomoty
aktív tag

issti01: Nem vagyok nagy szakértő, de ha nem "3 hengerezik", akkor szerintem vagy üzemanyag ellátás, vagy gyújtás gond lehet.

Mostanában párszor elgondolkodtam a kocsi cserén, de ha lemosom az autót és ránézek, akkor megint beleszerelmesedek :B :

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

(#23142) kisjimy válasza deicide (#23099) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Köszöntelek az erős autók klubbjában! :P :) Teljesen más élmény az autózás! Majd ezután nem is akarsz gyengébb autóba ülni :)

(#23143) deicide válasza Tomoty (#23141) üzenetére


deicide
veterán

Hát lehet ezt a formát nem szeretni? :DDD

kisjimy: thx, egyelőre tényleg csak szokom az erőt, most még könnyű lesz visszaülni az F Astra-ba, később már biztos más lesz, de megmarad az is, kertbe járni, stb.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#23144) Jim Tonic válasza issti01 (#23140) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Lambda-szonda?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#23145) deicide


deicide
veterán

Eső után két kép, tényleg szerelem volt első látásra :B

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#23146) Calogero


Calogero
addikt

Ez most nagyon megtetszett....[link]

(#23147) hdman válasza Tomoty (#23141) üzenetére


hdman
őstag

bixenon?

Sopron city :)

(#23148) Calogero válasza hdman (#23147) üzenetére


Calogero
addikt

Ha gyári xenon van benne akkor az, mivel csak azt lehetett H Astrához rendelni.

(#23149) hdman válasza Calogero (#23148) üzenetére


hdman
őstag

Sima nem is volt hozza?
A bi alapbol kanyarkovetos, vagy az extra volt?

Sopron city :)

(#23150) Calogero válasza hdman (#23149) üzenetére


Calogero
addikt

2 féle volt hozzá

Sima Bi-Xenon 199 000-ért lehetett rendelni (én is ezt rendeltem)
Kanyarkövetős Bi-Xenon-t pedig 299 000-ért lehetett kérni.

Bi-Xenon-t nem úgy oldották meg az Opelnél hogy a távolsági izzó is xenon, hanemegy elektro-motor változtat a lencse dőlésszögén. A motor tompított és refi közti váltáskor fel-le mozgatja a tükröt, ezzel a fénykévét, és mellé kapcsol egy sima H7 izzót is. Ezt az izzót használja a fénykürt is, a xenon nem nagyon csipázza a villogtatást.

[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.