Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23351) hdman válasza bambano (#23350) üzenetére


hdman
őstag

grammar nazi?

mondat eleji kisbetű nagyra cserélése...

Szerk: OFF

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#23352) Imy válasza hdman (#23349) üzenetére


Imy
veterán

Gyárilag xenon, vagy utólagos?

(#23353) hdman válasza Imy (#23352) üzenetére


hdman
őstag

Gyári bixenon.

Sopron city :)

(#23354) gabipaci válasza zolikaDB (#23337) üzenetére


gabipaci
addikt

Gáz nagyon drága a Z22YH motorba.
Legalább is akit eddig kérdeztem, 1500€ alsó hangon.
Annyit meg nem ér.

Logitech hardware tester

(#23355) zolikaDB válasza gabipaci (#23354) üzenetére


zolikaDB
veterán

Itthon olcsóbb lenne... :DDD

(#23356) cocki


cocki
tag

Üdv mindnkinek,

Sajna elért a végzet és Győr határában belém jött hátulról egy szlovák oktáviás és megnyomorgatta az autó hátulját, Astra J van benne 5000 km :((( . A lényeg középen a lökőst benyomta és lemez is behajlott kb 10 cm re középen ,mondhatni egy vályú keletkezett az autó farában, a csomagtértető be tudtam csukni.
A kocsi alját amennyire lehetett megnéztem a rudazat nem ment el. Képeket nem készítette róla így sajna nem tudom megmutatni. Rendőri intézkedés megvolt, jött papírozás és persze kénytelen volt elfogadni, hogy ő volt a balfasz. A hossztartók láthatóan nem sérültek meg, kérdés egy ilyen estben mennyire tudják ezt javítani?

Halál a hamis császárra,az épelméjűség a gyengék útja, te is hallod a hangokat, szólítanak

(#23357) Bozso68


Bozso68
senior tag

Erről mi a vélemény? Most találtam a használtautón.

Köszi előre is:
Zsolt

[ Szerkesztve ]

(#23358) bambano válasza Bozso68 (#23357) üzenetére


bambano
titán

szerintem ez egy használhatatlan kategória, összkereket meg akkor vennék, ha tényleg kell, mert egyébként rontja a teljesítményt és növeli a fogyasztást.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23359) Bozso68 válasza bambano (#23358) üzenetére


Bozso68
senior tag

A baj, hogy felénk télen pocsékak az utak és télen nagy nehezen tudtam egyszerűn kijutni a főútra, hiába van nagyon jó téligumi az Astra H kombin. Ezért gondoltam erre a megoldású 4 kerekesre, illetve sajnos ez az üléspozíció kell már nekem orvosi javaslatra. Ezért a típusválasztás. Inkább a dízeltől tartok a lefutott km alapján mire lehet számítani (?), és a 126LE egy ekkora testhez mennyire fekszik... Nyomaték van, gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#23360) bambano válasza Bozso68 (#23359) üzenetére


bambano
titán

semmi baj nincs, akinél indokolt, az természetesen vegye.
126 ezer kilométer elvileg nem kellene, hogy sok legyen...

az idei telet én kibírtam volna nyári gumival... a tavaszt, aaaazt nem :)

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23361) Calogero válasza Bozso68 (#23357) üzenetére


Calogero
addikt

Nem egy családi autó...... a csomagtartója még a én H Astrámnál is kisebb.
Neked kombid van ha jól emlékszem ahoz képest meg pláne...

(#23362) Calogero válasza Bozso68 (#23359) üzenetére


Calogero
addikt

Benzines Antara: [link]

Dizel Antara : [link]

Nem csak Opelben gondolkoznék: [link] [link] [link]

[link] [link]

(#23363) Bozso68 válasza Calogero (#23362) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszi a tippeket, van min mazsolázni :) .

(#23364) KonzolKartel válasza cocki (#23356) üzenetére

Szinte biztos, hogy javítható. Ha rogyott a tető, esetleg elment oszlop, csak akkor TK ált. Gondolom még új, garanciális autó. Nem lesz egyszerű. A biztosító valószínüleg javíttatni akar majd, azt meg ne hagyd. Ami sérült, mindent cserére irassatok ki. Ki kell harcolni.

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#23365) zolikaDB válasza Calogero (#23362) üzenetére


zolikaDB
veterán

Tiguan? Akkor már inkább Touareg! :DDD
Német srác kölcsönautót kapott, mert szervízben van a kocsija. Volvo XC90 dízel, automata. Mondja, h erős, 160LE körüli, de nagy a kasztni, nehezen lódul meg, a váltó meg lassú. Mondom, nosza, lássuk. Összehasonlításul nekem ott a fenti VW. Hááát. A két kocsi hiába ugyanoda van szánva, ég és föld. A német az maga a luxus (nem hiába Phaeton belső), megy, tol, mint egy mozdony, mondjuk olyankor eszik is. A svéd sokkal puritánabb, bár belül óriási, de nem voltam hanyattesve a teljesítménytől. Van erő, csak nem az a kirobbanó dinamizmus jellemzi. A szálrahúzott aluutánzat műanyagok meg kifejezetten taszítottak. Mindezek ellenére a puritánsága vonzó a VW kivagyiságával ellentétben.
[link]
[link]

(#23366) Jim Tonic válasza KonzolKartel (#23364) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Csakhogy itt alváz sérülés van. Ami elég gáz. Főleg egy vadiúj autónál. Nagyon keményen kell védekezni a biztosítónál. Én harcolnék egy új autóért. Akár bíróságon is.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#23367) Calogero válasza zolikaDB (#23365) üzenetére


Calogero
addikt

Mivel nem tudtam hogy Bozso68 mennyit szán az autóra, így magamból kiindulva
max: 4 000 000 Ft -ig néztem és abba a kategóriába már nem fért bele a Touareg, és a Volvo se.

[ Szerkesztve ]

(#23368) zolikaDB válasza Calogero (#23367) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ó, ne is tudod, de kis városunkban elkelt egy Touareg, azt hiszem ennyiért, amiről beszélek. Két hátsó gumi már más mintájú, mint az elsők, kínaji rájadásul, állítólag, ha rajtamarad a gyújtás, a 2db 100Ah-s akksit leszívja...

(#23369) Calogero válasza KonzolKartel (#23364) üzenetére


Calogero
addikt

Az enyém 10 napos volt amikor egy motoros lebontotta a féloldalát.
Bevittem a szervizbe (ahonnan vettem) ők intézték a biztosítást, minden cserére vettek. 2 hét múlva mehettem az autóért, s ebben benne volt hogy a másik fél nem jelentkezett így a biztosító nem adott engedélyt addig amíg igazolást nem kértem a rendőrségtől és küldtem el nekik.

(#23370) Bozso68 válasza Calogero (#23367) üzenetére


Bozso68
senior tag

Jó a meglátásod az összeget tekintve. A nejem kukázta ezt a vételi lehetőséget. Igaz, hogy nem Opel... Sajna.
Jó a felszereltség, és kocsit is beszámítanak.

A veszprémi Antara tulajával beszéltem telefonon, nála a gépjárműbeszámítás annyit jelent, hogy a lányának futkosásra kell kocsi, úgy vettem ki a szavaiból, hogy csak Golf 5-ösben gondolkodik. Megköszöntem a felvilágosítást....

[ Szerkesztve ]

(#23371) Findzs


Findzs
addikt

sziasztok

nekem több mint 10 éve volt már g astrám pár évig, utána h astrám 7 évig, és most megint g astrám van
de most olyan hibám adódott amivel már vagy 1 hete nem tudok mit kezdeni
az opel fórumra is írtam de ide is bemásolom hátha itt már valaki találkozott vele:

nekem olyan problémám adódott, hogy a központi zár nem akar zárni úgy tudom lezárni a kocsit ha az ajtózárba rakom és elfordítom, legközelebb ha megyek a kocsihoz akkor már kinyitja a központi ha nyomom a gombot a kulcson, és ha leállítom az autót kiveszem a kulcsot és szállok ki sípol, jelez mintha még benne lenne a kulcs

egyébként indul a kocsi csak megbolondult kicsit
-----------
most ott járok, hogy mikor kiveszem a távirányítós kulcsot és nyitva hagyom az ajtót sípól de kb. 5 másodperc múlva abbahagyja, akkor ha bezárom az ajtót veszi a központi zárat de a második reteszelő zárást nem, utána gombnyomásra nyitja az ajtót ahogy kell

sőt már azt is kipróbáltam, hogy levettem az akku sarut 10 percre aztán megint próbáltam a távirányítót de ugyanaz a helyzet úgy is

hibakód nincsen, kulcs újraprogramozás megvolt, pótkulccsal is ezt csinálja
---------------
Na ma szétszedtem a zárat

Olyan volt mint egy új még a gyári zsír is ott volt pár helyen, nem volt koszos nem ragadt, semmi ilyen hibát nem érzékeltem és most többet szórakoztam vele

pontosan a kulcs kivétele után 8 másodpercig sípol ha nyitva van az ajtó

ha be van zárva az ajtó és kiveszem a kulcsot nem nyitom ki 8 másodpercig akkor nem sípol, mikor kinyitom minden okés zár is, reteszel is ahogy kell

esetleg lehet ajtó nyitás kapcsoló? (bár nem hiszem mert ez a 8 másodperc inkább valami relé hibára utal)
néztem a többi ajtón 1 érintkezős van a sofőr oldalán 2 érintkezős

esetleg az a relé ami bekapcsolja a sipólást is ?

azt hol találom? a sofőr oldalon lévő kis kesztyütartó mögötti biztosíték táblán? de melyik az? olyan hangosan sípol, hogy nem tudom megállapítani

a használati utasítása nem írja csak a biztosítékokat

úgy gondolom, hogy a 8 másodperces sípolás összefüggésben van az ajtó zárhatóságával mert kb. 20x kipóbáltam és mindig 8 másodperc amíg sípól és amíg nem tudom az ajtót bezárni távkapcsal

esetleg gyújtáskapcsoló? [link]

köszi

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#23372) Jim Tonic válasza Findzs (#23371) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Valamelyik ajtónyitás-kapcsolóra tippelnék. Rá kell kötni egy diagnosztikai eszközt, és végignézni a szenzorokat. Fél óra alatt meglesz a hiba.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#23373) Jim Tonic válasza Jim Tonic (#23372) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Bár nem tudom, G Astránál hogy megy, csak CAN-es autókkal van tapasztalatom.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#23374) Findzs válasza Jim Tonic (#23372) üzenetére


Findzs
addikt

csak sajnos azt házilag nem tudom megoldani :(

de elviszem majd a szerelőmhöz hátha ő ki tudja olvasni a hibát, mert én csak a gáz+fék kombinációval villogtattam ki de úgy nem jelez hibát

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#23375) KonzolKartel válasza Calogero (#23369) üzenetére

Ez a korrekt eljárás, de ezt általában itthon ez nem így működik. Érdemes felhívnia a kollégának a Magyar Kárszakértők Országos Szövetségét, hogy ilyenkor mit kérhet, mert ahogy JimTonic is írta, ha sérült az alváz, akkor azt egy új autónál javítani...

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#23376) Findzs válasza cocki (#23356) üzenetére


Findzs
addikt

nyugi

szakszervizben úgy megcsinálják, hogy észre se fogod venni a különbséget

ugyanez volt a szitu velem is csak kb 12 éve mikor az első g astrám volt
bevittem az opelhez a biztosító fizetett mindent 480 ezer forint volt a kár

én csináltam annó képet de csak a törés utáni van meg sajna:

én is le tudtam zárni a csomagtér ajtót meg nem ment el az alváz sem

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#23377) Jim Tonic válasza Findzs (#23374) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Persze, mert ez nem hiba. A nyitott ajtót nem fogja hibakódként beírni, de azért kiolvasható.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#23378) Imy válasza Findzs (#23371) üzenetére


Imy
veterán

(amúgy ott is segítettünk, de akkor légyszíves írd már le, hogy mit csinálsz, ne ide gyere panaszkodni)
Ami sípol, az a multitimer.
Azért sípol, mert: gyújtáskulcs benne van, de nincs gyújtáson (vagy érzékeli, azt a jelet kapja), és nyitva az ajtó. (tehát ne felejtsd benne a kulcsot)
Ha szirénázik, akkor + a világításod be van kapcsolva. Kapcsold be a világítást, másképpen szól?
Ha igen akkor amultitimer kap fals jelet (gyújtáskapcsoló), vagy a multitimer rossz. Ki kellene mérni, hogy ha kiveszed a kulcsot, tényleg kapcsol-e minden, pl a kesztyűtartó világítás kikapcsol, a rádió lekapcsol?

Ha igen, akkor esélyes a multitimer...

(#23379) Jim Tonic válasza Imy (#23378) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

(amúgy ott is segítettünk, de akkor légyszíves írd már le, hogy mit csinálsz, ne ide gyere panaszkodni) ??? Hol panaszkodott?

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#23380) cocki válasza Findzs (#23376) üzenetére


cocki
tag

Szia ,

Nekem is kb így nézett ki a dolog de ennyire nem nyomorgatta meg a pótkeréktartó lemezt. Mivel én is haladtam és úgy jött belém talán annyira nem nagy a kár de majd jövő héten kiderül mert az Opel Nádorban csak értékesítés van hétvégén ha van. Remélem a legjobbakat. Mondhatnám most jól jönne ha új Audi A3 lenne mert akkor csak bemennék a lemezraktárba aztán levenném az alkatrészeket a polcról :D

Halál a hamis császárra,az épelméjűség a gyengék útja, te is hallod a hangokat, szólítanak

(#23381) cocki válasza KonzolKartel (#23364) üzenetére


cocki
tag

Szia,

Igen majdnem teljesen új céges kocsinak használták aztán feldobták a használtatóra úgy vettem meg.
Mentem vele vagy 2k km-ert szóval nem sokat :((( ezért is bosszant a dolog bár a rendőr csaj mondta, hogy nyakra főre ilyen balesetek vannak Győr környékén, hogy vagy álló autóba vagy ilyen halad valaki közbe belemegyünk történik mert sok idióta szlovák átjön Győrbe faszagyereket játszani. A srác azért is szívta meg nagyon mert nem is a saját kocsija volt az hanem a barátnője apjáé.

Halál a hamis császárra,az épelméjűség a gyengék útja, te is hallod a hangokat, szólítanak

(#23382) Findzs válasza Imy (#23378) üzenetére


Findzs
addikt

Köszönöm, kipróbálom

ezt a panaszkodás dolgot nem igazán értem :U

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#23383) Imy válasza Findzs (#23382) üzenetére


Imy
veterán

Nincs mit, majd írd meg mire jutottál. ;)

(#23384) KonzolKartel válasza cocki (#23381) üzenetére

A rendöri intézkedés azért is faja, mert kap a baleset okozója még egy szép kis csekket is...30, vagy 50e? Persze Szent István királyunk ezt megbészli velük, így Széchenyire verik a balhét.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#23385) Calogero válasza KonzolKartel (#23384) üzenetére


Calogero
addikt

A biztosítónál is jól jön, nem kötekednek annyira.....

Az én esetem a következő volt.

Tokajról tartottunk hazafele, és a tokaji tiszai híd után egy motoros előzésében kezdtünk. Ekkor a motoros gondolt egyet és megfordult,persze nem sikerült... rám húzta a motorját. Sérült az első visszapillantó tükör, a két ajtó és a hátsó sárvédő és lökhárító.

Először nem ismerte el a hibáját, azzal érvelt hogy hó már behúzódott a felező vonalra és már fordult amikor mi rá előztünk. Én csináltam fotót a motor és az autó helyzetéről, és hívtunk rendőrt.
A rendőr hamar kiért, megszondáztatta mindkét felet, és elmondtunk neki a tényállást, majd megnézte a sérüléseket. Közölte a motorossal, jobb ha elismeri a baleset okozást mert ha le helyszíneli akkor többel fogja kikötni.
Elgurultunk a rakamazi rendőrőrse és kiállítottunk a baleseti lapot. Másnap le is adtam az autót....
A a motoros biztosítója 1 hét múlva keresett, hogy a másik fél nem jelentkezett, és biztosítási csalásra gyanakszik, és nem engedi az autó javítását. Ekkor elmentem még egyszer Rakamazra, és rendőrségtől kértem egy igazolást, amiben le írták hogy mi történt, és megnevezték benne, hogy a motoros a hibás.
Ezt elfaxoltam a biztosítónak és rá 1 óra múlva már küldték is az engedélyt a szerviznek hogy rendelheti az csere elemeket.

Az autó elkészülése után írtam levelet a biztosítómnak amiben leírtam az esetet és kérem az autó értékcsökkenés megállapítását. Ennek hatására a motoros biztosítója fizetett nekem KP-ba 100 000 Ft-ot.

(#23386) hdman


hdman
őstag

Használ valaki smd-led rendszámvilágitást can-os autóban?

Sopron city :)

(#23387) KonzolKartel válasza KonzolKartel (#23384) üzenetére

Nekem fél éves a sztorim. Hungária, a lámpa zöld, haladunk. Az elöttem haladó pár méterre volt a lámpától, amikor jött a sárga. Láttam, hogy gyorsít, mivel siettem volna, ezért én is gyorsítottam, majd pedig a lámpa után pár méterrel besatuzott. A hibámat elismertem, ennek ellenére rendört hívott. KGFB-m nő, a az autót meg kell csináltatnom, és még a rendőr a kezembe nyomja a 30, vagy 50e-s(erre már nem emlékszem) csekket. Ez a világ lehúzása...

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#23388) bambano válasza KonzolKartel (#23387) üzenetére


bambano
titán

miért ismerted el a hibádat, ha nem volt?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23389) Imy válasza bambano (#23388) üzenetére


Imy
veterán

Ha belemész az előtted állóba, akkor általában Te vagy a hibás... Tartott megfelelő követési távolságot? Gondolom nem, mert ha igen akkor meg tudott volna állni...

(#23390) bambano válasza Imy (#23389) üzenetére


bambano
titán

"Ha belemész az előtted állóba, akkor általában Te vagy a hibás...": ez általában igaz.
viszont Konzolkartel azt írta, hogy "Az elöttem haladó pár méterre volt a lámpától," a kresz szerint akkor kell megállni az orrod előtt sárgára váltó lámpától, ha az vészfékezés nélkül biztonságosan megoldható, egyéb esetekben sietve el kell hagyni a kereszteződést.

"Láttam, hogy gyorsít": ebből ő jogosan azt vonta le, hogy az előtte menő úgy ítélte meg, hogy nem tud biztonságosan megállni, tehát kihasználja a sárga jelzés eredeti célját és áthalad a kereszteződésen a sárgán.

"majd pedig a lámpa után pár méterrel besatuzott." semmilyen értelmes indok nincs arra, hogy valaki a keresztirányú forgalomban megálljon, ezért erre nem is kell számítani.

ez a szituáció egyértelműen úgy indult, hogy át fognak hajtani a kereszteződésen. teljesen feleslegesen állt meg. és bár tényleg van egy olyan szabály a kreszben, hogy akkora követési távolságot kell hagyni, hogy az előtted menő vészfékezése esetén is meg tudj állni, de minden hülyére ezzel sem lehet felkészülni, ezért ez a szitu minimum megosztott felelősségű.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23391) qwertzu87


qwertzu87
újonc

Hello Mindenki!

Szeretném segítségeteket kérni.
Opel Astra H Cravan 1.7 cdti.
A Elektronikus menetstabilizáló rendszer visszajelző lámpa egyfolytában világít.
Mi lehet a baj? Mit lehet csinálni?
Valaki azt írta nekem egy másik oldalon, hogy vissza kell kapcsolni egy gombbal.
Hol található ez a gomb? Elvileg betettem egy képet a műszerfalról.
Nem az enyém az autó, csak segítséget kértek tőlem.

(#23392) KonzolKartel válasza bambano (#23388) üzenetére

Hátulról mentem neki, igy nem álltam le vitatkozni, úgy sincs esélyem. Bár a f***om kivolt, hogy ebben az esetben a törvény Őt hozza ki károsúlt ként. Úgy 20-25re tudtam lelassúlni, és a kereszteződés szélén, az egyik sávba átlógva "áltunk" meg.

Szerk.: Amikor megjöttek a rendőrök, Ők is mondták, hogy esélyem nincs. Nem tartottam megfelelő követési távolságot.

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#23393) bambano válasza qwertzu87 (#23391) üzenetére


bambano
titán

kipróbálnék egy nagyon alapos alvázmosást kezdésnek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23394) qwertzu87 válasza bambano (#23393) üzenetére


qwertzu87
újonc

Köszi a választ.
Miért is kellene alvázmosás? Esetleg elkoszolódhatott valamilyen érzékelő?
Annyit tudok, hogy nem működik a légkondi és most volt légkondi vizsgálaton nemsokkal ezután jött ez a dolog, hogy nem alszik ki a visszajelző.

(#23395) KonzolKartel válasza bambano (#23393) üzenetére

Az esemény után felhívtam egyből egy kárügyintéző barátomat, akinek felvázoltam a szitut, főleg, mivel ez az Ő egyik autója volt. Sajnos, ha hátulról mész bele valakibe nem sok esélyed van bizonyítani, hogy nem Te vagy a kár okozója.

qwertzu87:
A gomb, az a felirat, illetve jelen esetben funkció nélküli gomb lenne a közep konzolon, de ezt nem oldaná meg a SPORT gomb.

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#23396) bambano válasza qwertzu87 (#23394) üzenetére


bambano
titán

"Esetleg elkoszolódhatott valamilyen érzékelő?": igen, ezért.
egyáltalán nem biztos, hogy ettől megjavul, de túl nagy veszteség ekkor sem ér.
az enyém meg szokott javulni, sok apróság van a lengőkarokon, ha felcsapom sárral, utána makrancoskodik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23397) qwertzu87 válasza bambano (#23396) üzenetére


qwertzu87
újonc

Ok, köszi megpróbálom.
Célzottan hol mossam jobban? Vagy úgy mindenhol?
Ha esetleg nem válna be akkor mi a teendő? Gondolom szerelő.
Mennyibe lenne körülbelül a szerelése?

(#23398) zolikaDB válasza Calogero (#23385) üzenetére


zolikaDB
veterán

"Az autó elkészülése után írtam levelet a biztosítómnak amiben leírtam az esetet és kérem az autó értékcsökkenés megállapítását. Ennek hatására a motoros biztosítója fizetett nekem KP-ba 100 000 Ft-ot."
-> ezt nem értem, miért?

(#23399) bambano válasza zolikaDB (#23398) üzenetére


bambano
titán

mert a javított autó piaci értéke csökkent. a biztosító elvileg azt az állapotot köteles visszaállítani, mintha nem történt volna baleset.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23400) Calogero válasza zolikaDB (#23398) üzenetére


Calogero
addikt

Az autó új volt kevés km-el, és mivel tört így csökkent az értéke. A biztosító meg kártalanított a javítás összegével (ez ment a szerviznek) a 100 000 Ft meg jött nekem "fájdalom" díjként.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.