Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23901) KonzolKartel válasza bzoley (#23899) üzenetére

Mantec arra utalt, hogy 2009-ben, amikor márkaszervizben járt az autó, akkor sem felelt meg a követelmények ez a viszkozitásu olaj az autójába, ahogy most sem.

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#23902) bzoley válasza KonzolKartel (#23901) üzenetére


bzoley
veterán

De megfelelt. Csak épp nem a m indenkori követleménynek, hanem a motorhoz készült követelménynek. A motor nem változott az évek alatt, ugyanannak az olajnak jónak kell lennie. Az más dolog, hogy azóta fejlődtek az olajok, de a régi attól még nem lesz rosszabb, ami azelőtt még jó volt.
Mi a bűn abban, hogy ha valaki olajat cserél, megnézi a kézikönyvben, hogy milyen olaj kell bele?

[ Szerkesztve ]

(#23903) sziada5925 válasza WP14 (#23900) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Nem teljesen pontos a megfogalmazás, mivel a G Astrákat is szerelték Twinport motorral, amikhez már érvényes volt a GM-LL-A-025, vagy az azóta újabb Dexos 2.
A3/B3 minősítésű olaj pedig az X-es motorkódú (2001-es modellévig gyártott) autóknak az előírása.

Üdv: Ádám

(#23904) WP14 válasza sziada5925 (#23903) üzenetére


WP14
őstag

A Dexos 2 biztos nem, mivel 2010-től kezdték bevezetni, a G Astrakat meg 2009-ig gyártották.

Dexos 2

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#23905) Findzs válasza mantec (#23898) üzenetére


Findzs
addikt

de amúgy ez teljesen világos, nem tudom mit kell fennakadni a tényeken:

"Csak SAE 0w-30, 5w30, 10w-30, vagy nagyobb, mint 30"

nekem aztán teljesen mindegy

én csak azt írtam le ide amit a szervizkönyvben olvastam (de be is szkennelhetem ha akarod)
egyébként én is 5w 40 -et raktam bele mert kb. 1 ezer forint lett volna a különbség és évente egyszer nem jelentős felár

egyébként a kérdésemre tudsz válaszolni? :U

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#23906) sziada5925 válasza WP14 (#23904) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Nem a dexos2-n van a hangsúly. Olajdoki írása szerint egy 2009-es G Astrába is A3/B3-as olaj a követelmény, ami messze nem igaz és még valaki elhiszi itt neki. Erre akartam rávilágítani.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Ádám

(#23907) qdak válasza Findzs (#23905) üzenetére


qdak
addikt

Sztem erdemes ujjabra valtani a konyvben irt hejett, nalam, 10w40/7500 de azota fejlodtek az olajak, 10k t siman belerakok utoljan 0w40 full szintet raktam bele, hidegen sokkal jobb, nem suru.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#23908) bzoly válasza Spancer RE (#23896) üzenetére


bzoly
aktív tag

Köszi :R

(#23909) bzoly válasza Spancer RE (#23897) üzenetére


bzoly
aktív tag

A linken amit becsatoltál, ott is azt írják, hogy a P-s végű motoroknál nem lehet olyan eyszerűen a tempomatot berakni...
Jobban érdekelne a MID fejlesztése. Lehetne e több infót megjeleníteni?

(#23910) Spancer RE válasza bzoly (#23909) üzenetére


Spancer RE
aktív tag

Láttam, hogy mit írt DarthVödör, de ezen kívül még sehol nem láttam/olvastam hasonlót. Érdeklőtem is már több helyen, 25ből megcsinálják 1 nap alatt.
Szóval kíváncsi lennék, hogy mi az igazság.

MID kérdésre válaszolva: [link]
kb 2. találat volt gugli barátommal ;)

illetve: [link]

[ Szerkesztve ]

(#23911) bzoly válasza Spancer RE (#23910) üzenetére


bzoly
aktív tag

Tudsz kontaktot, aki a tempomatot és a MID-et is beszerelné?

(#23912) mantec válasza WP14 (#23900) üzenetére


mantec
csendes tag

T WP14!

A szerző - ha ezt írta - téved.
Az olajkövetelmény nem karosszéria, hanem motor függő.

(#23913) mantec válasza WP14 (#23904) üzenetére


mantec
csendes tag

T WP14!

"... 2010-től ..."
Nem.
A 2010-es modellévtől.
Ami 2009 szeptemberében kezdődött.

A Dexos 2 visszafelé kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

(#23914) mantec válasza Findzs (#23905) üzenetére


mantec
csendes tag

T fidzs!

A GM (Opel) követelménye 13 éve nem viszkozitásérték, hanem a gyártóművi előírás megléte.

(#23915) Mikuland


Mikuland
tag

Sziasztok!
Öcsém 1.8-as coupe astrájában olyan működési problémák akadtak, hogy az ABS és a ESP szinte mindig világít menetközben. Gondolom akkor nem is működnek ezek. :(
Most láttam, hogy ha járó motornál tekergetjük a kormányt a kilóméter óra mutatója kilendül. Ez elektronikai hibára utalhat?
Köszi.

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#23916) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Bambano! Neked kuplungcserénél kikapták az egész motort? Mert állítólag le kell venni a bölcsőt, és azzal leengedni a motort váltóstól kompletten. A megbízható szerelők be sem vállalják. Totál meg vagyok lőve.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#23917) amargo


amargo
addikt

Komolyan, ezt nehéz elhinni..
Ma gondolom a melegnek köszönhetően elért az astra g betegség, hogy a gyújtáskapcsoló nem fordítható :)
Szerencsére céges parkolóban ért a baleset és 50m-re van egy szerviz..
Már olvasgattam fórumot és holnap felszerelkezve indulok el.
Pótkulcs, wd40, olaj, vékony imbusz. Azt gyanítom, hogy nálam nem is a zár/kulcs kombináció kopott el, hanem a kormányzár pöcök ragadt be, mert nem mozdul az a navajás kulcs..

Esetleg más ötlet? Nyilván a szerviz is megoldás lesz, bár ott elsőre 3 órát mondtak, gondolom akkor darabokra szedik az egészet, de olvasmányaim alapján csak akkor lesz rá szükség, ha nem akad ki az a pöcök. Ha a zár/kulcsok kopottak, akkor nincs mese csere :(

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#23918) bambano válasza Jim Tonic (#23916) üzenetére


bambano
titán

nem tudom, mert elbénázták az alkatrész rendelést, emiatt vagy 3 hetet nyaralt a szervizben az autó. nyilván nem voltam ott végig. hogy közben mit gányoltak, azt homály fedi.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23919) BullKoxa válasza amargo (#23917) üzenetére


BullKoxa
őstag

Én pont esküvő előtti héten jártam így ( májusban ), nekem még kormányzárban is volt ! Szerencsére a városomban, Én szereztem egy zár szakít ( zárat is át tud programozni stb stb )aki kiszedte és szétkapta az egész zárat. A pöcök nem tudott kiakadni ezért kicsit megreszeltük a pöcköt , és ahol ki kellene akadnia. Most teljesen jó. Szerencsére már én is tudom hogy kell javítani ha így járnék.

(#23920) zolikaDB válasza BullKoxa (#23919) üzenetére


zolikaDB
veterán

De mi okozza ezt, h nem lehet elfordítani a kulcsot?

(#23921) amargo válasza BullKoxa (#23919) üzenetére


amargo
addikt

Nálam is kormányzárban maradt.

Hogy kell javítani? Mert a zár betétet csak kulcs elfordításával lehet szerintem kiszedni, meg mintha azt is írnák..

(#23920) zolikaDB: [link] jó olvasást és felkészülést, én is csak ma találtam rá, miközben próbáltam elfordítani a kulcsot :)

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#23922) Jim Tonic válasza bambano (#23918) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Munkadíj mennyi volt? Órában?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#23923) bambano válasza Jim Tonic (#23922) üzenetére


bambano
titán

nincs most kéznél a számla, az sem biztos, hogy arról kiderülne... eléggé megkavarták azt a menetet, csúnya vitatkozás lett a vége. ha nem felejtem el, és előkerül majd a papír, megnézem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23924) Tomoty válasza Jim Tonic (#23916) üzenetére


Tomoty
aktív tag

Mi most cseréltünk kuplungot.
motortartó bakok meglazít - motor kicsit megemel - bölcső le - féltengelyek ki - váltó ki - kuplung ki majd új be. Aztán vissza minden.
3-3.5 óra volt a kiszerelés, kb 2 a vissza.

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

(#23925) Spancer RE válasza bzoly (#23911) üzenetére


Spancer RE
aktív tag

Miskolcon tudok egy boltot, ahol megcsinálják a tempomat beszerelést, de gondolom ezért nem utazol ide.
Pest környékén esetleg Tőle kérdezném meg.
MID-el sosem foglalkoztam.

szerk.:
de látom már megtaláltad a fórumot :)

[ Szerkesztve ]

(#23926) Pitu válasza Spancer RE (#23925) üzenetére


Pitu
aktív tag

Miskolcon hol? az újgyőri után ami van?

(#23927) Jim Tonic válasza Tomoty (#23924) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mi is erre számítottunk, aztán a nagy nekilendülés után jött a fejvakarás. Akkor felhívtam egy ex opeles szervizvezetőt, és ő utánanézett. Semennyi helyed nincs, ezért ki kell venni kompletten. A hidraulikus kuplung és a kettős tömegű lendkerék miatt amúgy is elég nagy hely kell. Ezért is kérdeztem Bambanot, mert neki van még háromliteres erőforrás a Veki orrában. Sajnos nekem gyakorlatilag semmi hely nincs a motortérben.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#23928) Spancer RE válasza Pitu (#23926) üzenetére


Spancer RE
aktív tag

Igen, velük beszéltem telefonon vagy 1 hónapja.
Őszintén szólva én inkább magamnak építeném be, csak eddig még nem volt bátorságom nekivágni. :B

(#23929) hdman


hdman
őstag

2005 H Astrának meg lehet tanítani azt, hogy 5-10-20-x sebességnél reteszelje az ajtót?

Sopron city :)

(#23930) Findzs válasza hdman (#23929) üzenetére


Findzs
addikt

azt nem tudom, hogy bizonyos sebesség után be lehet -e állítani

de azt be lehet, hogy indulás után lezárjon, gyújtás ráad központi zár gomb nyomva tart kb. 5 másodpercig halk csipogó hang és már kész is,

ha belülről történik ajtónyitás akkor kinyitja az összes ajtót

kikapcsolása ugyanígy

legalábbis a h astrám -ban így működött 2004 essentia, de csak kipróbálás erejéig használtam amúgy ki volt kapcsolva ez a funkció

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#23931) hdman válasza Findzs (#23930) üzenetére


hdman
őstag

Na ezt kipróbálom :)

Azt hittem, hogy Tech2, vagy Opcom kell neki.

Köszi :R

Sopron city :)

(#23932) Jim Tonic válasza Findzs (#23930) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én sem szeretem. Tűzoltók mondták, hogy elég hülye funkció. Ha ki kell szedni az autóból, mert rád gyűrődött, még lehet azon agyalni, hogy sikerül-e kinyitni a zárat.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#23933) bambano válasza Jim Tonic (#23932) üzenetére


bambano
titán

ha rámgyűrődött, akkor már nyugodtan betörhetik az ablakot és kinyithatják a zárat, az már nem oszt-nem szoroz a kaszkónál. egyébként is, ha rámgyűrődött, akkor esélyes, hogy nem kilinccsel nyitják az ajtót, hanem erővágóval.

viszont pesten meg egy-két nagyvárosban létszükséglet, hogy magadra zárd az autót. ha automatikusan megteszi, kicsit jobb, mintha kézzel kell.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23934) Jim Tonic válasza bambano (#23933) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Pont ezt válaszoltam én is, mire azt mondták, hogy nem olyan vicces az arcodba vágni az üveget, főleg, ha nekidőlsz, ezen felül roncsolódhat úgy a zár, hogy nem sikerül kireteszelni. Igazat adtam. Pest határában az az első, hogy zárom az ajtókat. Megszoktam. :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#23935) gabipaci válasza Jim Tonic (#23934) üzenetére


gabipaci
addikt

Mocskos egy funkció.
Nekem úgy van beállítva az ajtó, hogy ha megnyitom a távirányítóval, akkor csak a vezető ajtaja nyílik, ha megnyomom még egyszer, akkor minden zár nyitva.
Aztán, ha bekapcsolom, hogy guruláskor zárjon le automatikusan, mikor megállok, és nyitom az ajtót, csak az enyém nyílik, meg kell nyomnom még egyszer, hogy a család kiszálljon. Szóval nekem nem jön be :(

Logitech hardware tester

(#23936) Calogero válasza hdman (#23929) üzenetére


Calogero
addikt

2004 utáni H Astrákból kikerült a Speed Lock funkció....(hivatalosan)

(#23937) bambano válasza Jim Tonic (#23934) üzenetére


bambano
titán

szerencsére tűzoltók segítségére még nem volt szükségem. ezzel szemben több ember is jól járt azzal, hogy be van zárva az ajtóm, mert ha nem lett volna, és sikerül feltépniük, aminek következtében kiszállok, az 8 napon túl gyógyult volna.

arra azért kíváncsi lennék, hogy mennyire gyakoriak az olyan roncsolódások, amikor a zárat még elvileg ki tudnák nyitni kézzel, és az ajtó is nyílik... szerintem ha olyan szinten roncsolódott a kasztni, hogy egy ilyen apróság lényegesen más eljárásmód felé tereli a mentést, akkor ott már teljesen mindegy.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23938) KonzolKartel

Nemsoká költözöm vissza budapestre, eddig nem volt semmi lopásgátló a kocsiba. Mit tanácsoltok? Egyelőre 50k körül nézelődnék, most ennyi van rá.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#23939) helkis


helkis
addikt

úgy néz ki a múltkori gyorshajtást megúsztam! :B

ezt nem.. 30k :(

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#23940) hdman válasza KonzolKartel (#23938) üzenetére


hdman
őstag

váltózár, vagy tatu.

Sopron city :)

(#23941) hdman válasza Calogero (#23936) üzenetére


hdman
őstag

Nem hivatalosan meg a fenti trükkel meg lehet oldani :) Ma már nem megyek sehova, de holnap kipróbálom.

Sopron city :)

(#23942) bambano válasza KonzolKartel (#23938) üzenetére


bambano
titán

amikor én rakattam, az volt az egyik eszme, hogy ne látszódjon belőle semmi. ezért az egyik cucc egy közelítő kártyás rablásgátló lett.

arra számíts, hogyha digitális az autód, akkor abba akármit nem heftölnek bele a sarki elektronpásztorok :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23943) deicide válasza helkis (#23939) üzenetére


deicide
veterán

69-el nem úsztad meg sajnos, 68-ig jó a rokonos sztori.

btw, remélem tegnap este nem voltak kint Kápolnásnyék környékén este 22:45 körül (Érdnél mérték M7-en a BP felé menőket éjjellátóval, gondoltam lejjebb már nincsenek kint még 1 kocsival), mert ugyan félve, de megpróbáltam megnézni mit tud a 200 ló. 210-ig egész dinamikusan gyorsult, tovább nem mertem, mert az már tényleg nagyon sokba kerülne...

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#23944) helkis válasza deicide (#23943) üzenetére


helkis
addikt

tudom.. kép alatt jobb alsó sarok.. :U
érdekes koncepció volt Zirc-en, mivel a város mindkét végén mértek ezek szerint, a bemenő oldalon láttam is őket, ezért nem is aggódtam, viszont siettünk kindereink szülinapi bulijába.. ez van, megesik..

a múltkori az inotai incidens volt még áprilisban, de arról mai napig nem kaptam semmit.. :B

ellenben ez a 68-as sztori, ez érdekelne, kifejtenéd? :K

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#23945) deicide válasza helkis (#23944) üzenetére


deicide
veterán

Jaa, azt nem láttam, bocsi.

Azért 68, mert +15km/h a tűrés és 3km/h a műszer "pontatlansága", 68-ig nem objektív felelősség, 69-től igen. Ezért megyek mindig tábla +20kmh-val óra szerint, azaz pl 50-nél 70-en áll max a mutató, az akkor csal annyit, hogy csak 64-el megyek.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#23946) JanR válasza helkis (#23944) üzenetére


JanR
addikt

Arról már nem is fogsz :)

Ami a meglepő, hogy egyre gyorsabb Szombathely.. a főnököm 07.26-án ment gyorsan és 08.02-én már a cégnél volt a csekk..

(#23947) japy válasza deicide (#23945) üzenetére


japy
őstag

+15km/h a tűrés az lehet de nem midig annyi!

(#23948) deicide válasza japy (#23947) üzenetére


deicide
veterán

Igaz, 100km/h feletti megengedett sebességnél +20km/h a tűrés.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#23949) sNORh


sNORh
addikt

Nem tudtok valami robbantott ábrát y20DTH Vectrához?
Az enyémben felül 2 csavaros motortartó Bak van, de mindenhol csak 1 csavarost kapni. Rendeltem is Gyári GM-et cikkszám alapján a motorkódhoz, és az 1 csavaros. Elvileg alul a váltónál is van egy, ahoz való amit rendeltem, de akkor a 2 csavarost honnan a picsból tudok rendelni?

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#23950) sNORh válasza sNORh (#23949) üzenetére


sNORh
addikt

Itt a ygári alkatrészlista: és itt is 1 csavaros.

Nem lenne hozzávaló a motortartó ami most benne van? Netán azért ráz ennyire?

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.