Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Élj a mának!] (téma lezárva)

Hozzászólások

(#31201) Pisztillus válasza tiv83us (#31200) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Inkább ne. Értem én ám, hogy miről beszélsz. :K

Én ezt a lehetőséget úgy fogom fel, mint egy áttérést segítő segédeszközt - arra szvsz. tökéletes. (Bár arra ott vannak a virtuális megoldások is - Parallels, VirtualBox, Vmware Fusion.) De kétségtelen, egy Apple gép OSX-el az igazi, mint ahogy az OSX is más egy sima PC-n. Ez utóbbit tapasztalatból tudom - hiába csinált mindent ugyanúgy, mint a MacBook-om, akkor sem volt ugyanaz.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#31202) tibi666 válasza Pisztillus (#31201) üzenetére


tibi666
senior tag

inkább nem szólok semmit.:)
nekem is volt macbookom. sajnos.

(#31203) Pisztillus válasza tibi666 (#31202) üzenetére


Pisztillus
senior tag

A sajnos az jó vagy rossz értelemben?

Végül is mindegy, mert tisztában vagyok azzal, hogy nem mindenkinek jön be az OSX. De mint már mondtam korábban is, mindenki olyan gépet és oprendszert használ, ami neki tetszik. Soha nem értettem, miért kellene ezért bárkit is megbélyegezni, vagy sanda szemmel nézni rá. Nekem tetszik mindhárom: a win, az OSX és a linux is. Üzemszerűen azonban a win-t használom - de pont azért igyekszem megtanulni a másik kettő kezelését is, hogy ha úgy hozza az élet, ott is el tudjam végezni a feladataimat. Téríteni azonban nem fogok egyik mellett (és ellen) sem - ha a megnyilvánulásaim között lett volna ilyen, akkor azért utólag is elnézést kérek mindenkitől.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#31204) tibi666 válasza Pisztillus (#31203) üzenetére


tibi666
senior tag

rossz értelemben. nagyon nem tetszett az osx. teljesen idegennek hatott, még különböző linux disztribúciókat is otthonosabbnak éreztem. úgyhogy hiába volt tényleg szélvészgyors a rendszer (ezt a mai napig visszasírom, mikor a vista gondolkozik erőteljesen valamin), és a gép is tetszetős, hamar mennie kellett.

és ötletem nincs most, hogy milyen laptopot vegyek. lassan az u300 is csereérett lesz, a céges dell helyett meg gyakorlatilag bármit kérhetnék. 13.3-14.1 collos, viszonylag könnyű (2kg körüli), gyors gép kell. teljesítményben semmi extra, két mag, 4 giga ram elég lenne. csak ne lassuljon be, az kikészít, mikor a windows tekeri a winchestert és nem történik semmi. lehet ssd-s gépet kellene szerezni?

[ Szerkesztve ]

(#31205) fokukac válasza Pisztillus (#31194) üzenetére


fokukac
nagyúr

nagyon jó a buli.
eddig van kb. 5 busznyi rendőr, meg még 4-5 síma rendőrautó, rajongók sehol.
közben el is indult a koncert. minden dobverésnél be akar szakadni az ablak.
az édesanyját valakinek, de nagyon.

ja, és nem a hősök terén lakom, vagy olyan helyen, ahol ez megszokott...

Ui. most kijöttek a rendőrök, és hirtelen csönd lett, jessz :))

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#31206) Tim82 válasza tibi666 (#31204) üzenetére


Tim82
nagyúr

T400s SSD-vel? Könnyű, elég erős, megbízható, gyors.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#31207) Pisztillus válasza tibi666 (#31204) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Akkor neked nem jött be az OSX - van ilyen. A Vista helyett win7-et esetleg próbáltátok? SSD-s gép nem rossz, az is megér egy próbát. Én az IBM X40 notival csináltam ezt - szárnyakat kapott tőle. Lehet, hogy lassan a nagygép lesz a következő "áldozat".

fokukac: Tudom, hogy nem a Hősök terénél laksz. :) Lényeg, hogy vége lett. :K

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#31208) tibi666 válasza Pisztillus (#31207) üzenetére


tibi666
senior tag

nincsen win7-em, próbaverzióért meg nem akarom legyalulni a belakott rendszeremet.

Tim82: nem ismerem, de megnézem. :)

(#31209) Psychonaut válasza tibi666 (#31208) üzenetére


Psychonaut
addikt

Esetleg csinálni egy kisebb partíciót a vinyódra, és feltenni oda? Ha nem jó, legyalulod, és visszaállítod az eredeti partíciókat.

(#31210) Tim82 válasza tibi666 (#31208) üzenetére


Tim82
nagyúr

Kezdetnek.

Egyébként az U200-nak mi baja van, hogy le akarod cserélni (mármint az akkuján kívül, arra emlékszem, hogy írtad, hogy csereérett)?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#31211) Pisztillus válasza tibi666 (#31208) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Az más. Viszont ha operációs rendszerrel együtt veszed az új notit (pl. azt, amit Tim ajánlott), akkor lesz. A vista után nem annyira más, és azért annál gyorsabb - legalábbis az én kis saját összehasonlításom alapján (ugyanazon a notin volt mindkettő: HP 6710s a gyári Vista Home Premiummal, ill. rövid ideig járt rajta egy Win7 HP is). A melóhelyemen jól működik, szépen beilleszkedett az XP-s hálóba.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#31212) ngabor2 válasza fokukac (#31205) üzenetére


ngabor2
nagyúr

lehet, hogy a rendőrautóval jöttek a rajongók :D

(#31213) Killing


Killing
addikt

Nah, vége a vezetésnek. Aki látott már olyat hogy valaki egy sugárúton megállt a zebra előtt, zöld lámpánál, hogy elengedje a gyalogost az szóljon. :Y Épp hogy megtudtam állni...

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#31214) mmdms


mmdms
addikt

Hi!
Hálisten éjszaka kisebbfajta kocsmai bunyóba keveredtem, orbaasztak, és most nem is tudom olyan furán áll az orrom. Nincs belilulva, és nem is az orrom tövétől, de elferdült. Ilyenkor mivan? Eltörve nincs szerintem, de ha hozzáérek marhára fáj.Nyomjam vissza az eredeti hejére vagy wtf?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#31215) philoxenia válasza mmdms (#31214) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Orvos? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31216) bolondember válasza Dylen (#31158) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

pénteken 1 ismerős és 4 kollégája: 900€

Igaz, BP-Lipcse távon. ;)

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#31217) mmdms válasza philoxenia (#31215) üzenetére


mmdms
addikt

Lehet az lesz belőle, csak utálok orvoshoz menni.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#31218) Dylen válasza bolondember (#31216) üzenetére


Dylen
aktív tag

megjöttem a Tököl Driftről
állat volt nagyon
csináltam egy rakás videót
HANG NÉLKÜL :F :O

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#31219) bolondember válasza Dylen (#31218) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

"Bravó Sherlock!"

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#31220) Tothgera30 válasza Dylen (#31218) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Arra én is elmentem volna, sajnos kevés az időm :U . De nagyon bánom már hogy nem mentem :W .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#31221) Winner_hun válasza 7 (#31120) üzenetére


Winner_hun
félisten

Megnézem hátha most jó lesz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#31222) Dylen válasza bolondember (#31219) üzenetére


Dylen
aktív tag

a legjobbakkal is előfordul... :U

Tothgera: én tuti megyek legközelebb is, és akkor talán sikerül is beülni valamelyik autóba, 2 körre :B hmm

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#31223) bnss


bnss
veterán

Szép estét! Jól esett ez a kis biciklizés, csak túl sok volt az ember... :N

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#31224) fokukac válasza Pisztillus (#31207) üzenetére


fokukac
nagyúr

Amúgy közben kiderült, hogy ez az "élet
menete" című
holocaust-emlékprogram, le van zárva a
fél város, és a házunk előtt
lesz a végállomás. Este 9-ig tart. Tuti kell
hozzá a mélynyomó is.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#31225) Esmein válasza tiv83us (#31195) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ha tulzas, ha nem, en marpedig 27-est akarok. a 21-es kicsinek tunt, mac proval vagy minivel meg nem akarok nagyon szenvedni ha neadjisten koltozunk. Ala egy 13-as mbp es davaj.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#31226) Tothgera30 válasza Dylen (#31222) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor Drifttaxiztál egy kört és jövőre kettőt akarsz, vagy most nem volt rá lehetőség? Áh, most jól esne, még egy kör is.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#31227) Dylen válasza Tothgera30 (#31226) üzenetére


Dylen
aktív tag

délben volt drifttaxi és mi csak 1re értünk ki
tudtommal 2 kört lehetett menni egy "befizetéssel"
legközelebb mindenképpen ki akarom próbálni!

[ Szerkesztve ]

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#31228) Tothgera30 válasza Dylen (#31227) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Remélem jövőre eljutok, biztos izgi volt :D .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#31229) pohár válasza mmdms (#31214) üzenetére


pohár
félisten

Egyenesítsd ki bammeg! :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#31230) ngabor2 válasza Esmein (#31225) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nagy archoz nagy kijelző dukál :P

egyszer én is elgondolkodtam a jelenlegi 20"-os helyett 2x24"-ban, de letettem róla.

(#31231) Bubu79 válasza ngabor2 (#31230) üzenetére


Bubu79
addikt

Nehezen tűröd a lakásban a konkurenciát? ;] :DDD

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#31232) ngabor2 válasza Bubu79 (#31231) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem, a pénztárcám mondta, hogy azt most inkább ne.

(#31233) mmdms válasza pohár (#31229) üzenetére


mmdms
addikt

Próbáltam az előbb, majdnem bekakáltam úgy fájt, és semmi eredmény. Majd dokinál....

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#31234) pohár válasza mmdms (#31233) üzenetére


pohár
félisten

Gyorsan kell, légy férfi és tűrd a fájdalmat ;] ;]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#31235) tibi666 válasza Tim82 (#31210) üzenetére


tibi666
senior tag

lassú. de lehet, hogy megpróbálok egy ssd-t bele.

(#31237) ngabor2 válasza mmdms (#31233) üzenetére


ngabor2
nagyúr

szerintem is hagyd a dokira. az majd ad egy megfelelő erősségű ellencsapást, és visszaáll egyenesbe ;]

(#31238) RoyalFlush válasza mmdms (#31233) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Igyál előtte valami töményet :DDD

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#31239) tildy válasza Kalandor (#31236) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem fél egy éven belül lesz róla teszt:D:D

Bár lehet addig nézünk másik lakást is. Kcisit kezd elegünk lenni a honfitársakból...
A főbérlő egy sóher, aki 20-40 fontos havi plusz villanyköltségen sóherkedik, hihetetlen.
9en lakunk a házban, 9 emebrre kapunk írd és mondd 50 font villanyköltséget.Miközben 80-90 font megy el...
Aztán itt van az egyik lakótárs is, aki nem tudja a társas együttélés szabályait, úgy közleketik, mint egy T43-as (tank) , és csodálkozik, ha megkérjük, hogy lehetne-e kicsit halkabban...
Szerintme ha lesz annyi cash , hogy kijön a 27"es belőle, akkor már nem itt fogunk lakni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31240) tibi666 válasza tildy (#31239) üzenetére


tibi666
senior tag

hát mondjuk én is javasolni akartam, hogy sokezer dolláros imac helyett én inkább elköltöznék egy normális albérletbe, ahol lehet magánéletem és kevésbé lepukkant. de látom, legalább ebben hasonlóan gondolkodunk. :)

(#31241) AMD Power


AMD Power
titán

Jó estét!

Tanácsra lenne szükségem. Kéne valami + meló. De én össze-vissza dolgozok. Olyan munka kéne amit lehetne néha hétköznap csinálni. De nem adott napokon hanem egyik héten mondjuk kedd-szerda másik héten mondjuk csak hétfőn...
Mi lehet ami ilyen!?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#31242) zolynet válasza AMD Power (#31241) üzenetére


zolynet
addikt

vegyél pár csocsóasztalt, amit pár kocsmában otthagysz és adott napokon lehet menni 'sápolni' ;)

szép estét mindenkinek

Life is too short to stay stock!

(#31243) AMD Power válasza zolynet (#31242) üzenetére


AMD Power
titán

Én mondjuk nem pont ilyenre gondoltam. Akár piacon reggeli pakolás vagy ilyesmi...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#31244) tibi666 válasza zolynet (#31242) üzenetére


tibi666
senior tag

vagy áruljon drogot. esetleg szedjen védelmi pénzt.

(#31245) dragonfx válasza tibi666 (#31244) üzenetére


dragonfx
veterán

ez a legjobb lehet a másikat utána fel is adja.

na miből van turbo rönó......... :DD

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#31246) Tim82 válasza tibi666 (#31235) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egy SLC-s SSD + a T5xxx-es processzor (tudtommal az U200-ban ilyen van) kicserélése T7400-ra vagy afölöttire meglehetősen sokat dob a sebességen.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#31247) AMD Power válasza tibi666 (#31244) üzenetére


AMD Power
titán

Ezek az építő jellegű hozzászólások. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#31248) Dylen válasza AMD Power (#31247) üzenetére


Dylen
aktív tag

akkor ittvan mégegy: legyél hostess ;]

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#31249) zolynet válasza tibi666 (#31244) üzenetére


zolynet
addikt

ahhoz nem kell kiváltani a vállalkozóit? :DDD

AMD Power: esetleg személyi edző v oktató? :F
hogy legyen nem csak a vicc része

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#31250) tibi666 válasza Tim82 (#31246) üzenetére


tibi666
senior tag

ez u300. t5750 van benne. szerintem mindennapi használatra ez bőven elég kell legyen. 3gb memória van benne, ez is elég kell legyen.

az 5400as winchester itt a szűk keresztmetszet szerintem.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Élj a mának!] (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.