Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Élj a mának!] (téma lezárva)

Hozzászólások

(#46001) Winner_hun válasza FIFPRO_10 (#46000) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ami itt nincs az van itt

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#46002) Pisztillus válasza FIFPRO_10 (#46000) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Olvasd el az elejétől fogva, s akkor meglátod, hogy még annál is több van! :DDD

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#46003) BlacKSouL válasza FIFPRO_10 (#46000) üzenetére


BlacKSouL
addikt

De nyugodtan olvass bele az Off Topic előző 43 részébe, ott aztán veszettül van minden.. :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#46004) Probber válasza Pisztillus (#46002) üzenetére


Probber
őstag

Szerintem az is elég, ha a #22478astól kezdi elolvasni. :D

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#46005) Pisztillus válasza BlacKSouL (#46003) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Ez így igaz, én most járok az OFF 43 35000-es hozzászólásainál. És a legelsőtől kezdtem... :K

Probber: LOL! :))

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#46006) BlacKSouL válasza Pisztillus (#46005) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Legelső Off, vagy 43-as Off legelső hsz? Mert azért nem mindegy :)
Én asszem a ...

Fűűű, 31-ben kezdtem pályafutásom [link]

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#46007) Pisztillus válasza BlacKSouL (#46006) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Természetesen a legelső OFF-tól kezdve. 42-ig gyorsan haladtam, mert először 3000, majd RI/OS 4-től 5000 hsz/topic volt. Ám a 43 előtt bejött a RI/OS 5, így az lett az első 50k-s OFF.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#46008) BlacKSouL válasza Pisztillus (#46007) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Atyaúristen :) Én csak a 29-be kapcsolódtam be, onnan figyeltem vagy 31-ig, és aztán megkezdtem közösségi hsz-gyártásomat :) Micsoda idők voltak. Micsoda résztvevőkkel. Milyen más volt még akkor. Minden. Mindenki.

Örök kedvencem Télapu valamelyikben...
Ja, ebben. Hányszor linkeltem már :)

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#46009) Pisztillus válasza BlacKSouL (#46008) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Hát igen, a régi szép idők... (Na ezt itt gyorsan be is fejezem... :) ) Én csak az első ON-ban csatlakoztam a csapathoz, de az sem ma volt már... :N

De pl. a visszaolvasás révén jutott nemrég olyan gyorsan az eszembe fokukac algériai kiruccanása. :)

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#46010) pohár


pohár
félisten

jóóó reggelt

hogy szakad az eső, te jóóó ég :(

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#46011) venember83 válasza BlacKSouL (#45999) üzenetére


venember83
nagyúr

Csak türelmed legyen. :)

(#46012) bolondember válasza BlacKSouL (#45967) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

akkor mit mondjanak a vörösiszap "áldozatai"? :U

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#46013) luw2win


luw2win
őstag

Valaki aki citromail-es az észrevette hogy már egy napja nem tud belépni mert
Server Internal Error van....?
Pont akkor lenne rá szükségem amikor bedöglik...szánalmas

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#46014) BlacKSouL válasza pohár (#46010) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ilyenkor igazán csodálatos vezetni 4-500 kilométereket. De legalább irgalmatlan szél is van hozzá.

Vén: türelem, vagy ...

bolond: most így hirtelen a b.ssza megen kívül jobb ötletem nincs.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#46015) tbs


tbs
addikt

RIP Magyar Űrkutatás... :( ~2 éve késik a fejlesztési támogatások kifizetése, nyár elején pedig határozat született a további támogatások leállításáról. EU-ba tolunk pénzt emiatt, de nem tudjuk visszaszerezni - mert nem lesznek pályázatok... Ügyes.

Nem vagyok emigráns típus, de már alakul... :DDD

(#46016) Pisztillus válasza tbs (#46015) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Made in Hungária... :((

Amúgy meg: Szép napot mindenkinek!

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#46017) tope


tope
addikt

Szép napot mindenkinek, hát most örülök hogy nem lakok Veszprém megye azon részein, bár belegondolva itt meg Kénsav üzem van tőlem (igaz munkahely) most kb jó 500m-re, ha ott baj van, akkor kiűrítés a környéken.

(#46018) bolondember válasza tope (#46017) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

nézd a jó oldalát - a kénsav az savas, míg a vörösiszap lúgos. :K

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#46019) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Ebben mi az érdekes?
Motoros napfénytető szélterelő(hullámtörő) műanyag lemezzel, ami azért van hogy 50 fölötti sebességnél nyitott tetővel ne azt halljuk hogy BA-BA-BA-BA-BA, hanem hogy sssssssss
Ez már a Civicben is ilyen.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#46020) tope válasza bolondember (#46018) üzenetére


tope
addikt

Akkor öntsünk kénsavat a vörösiszapra és semleges lesz :U

(#46021) bolondember válasza BlacKSouL (#46019) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

Omegában is van - pedig nem mai csirek. :U

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#46022) Pisztillus válasza tope (#46020) üzenetére


Pisztillus
senior tag

No meg egy kissé meleg, mert a semlegesítési reakció - főleg ilyen töménység mellett - erős hőfejlődéssel jár. (A pH=13 azért igen erős lúgra utal, nem csoda, hiszen a bauxitból tömény NaOH oldattal vonják ki az alumínium-oxidot - amely NaAl(OH)4 formában, komplexként feloldódik, míg a többi anyag oldhatatlan formában marad vissza a lúgoldatban. Na ez a vörösiszap, amelyből azért jónéhány értékes nehézfémet kivonnak még a további feldolgozás során.)

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#46023) venember83 válasza Pisztillus (#46022) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen.

(#46024) kételkedem válasza Pisztillus (#46022) üzenetére


kételkedem
addikt

Akkor ez egy exoterm reakció?

Ebből a vörös iszapból házilag nem lehet valami értékeset kivonni? A pálinkafőzés analógiájára legyen alkotmányos alapjog a vörös iszap kutyulás! Az ottaniaknak valami haszna is származhatna abból, hogy ez a tömény dzsuva elborította a az egész falut! :U

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#46025) BlacKSouL válasza kételkedem (#46024) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Katasztrófaturizmus ámerikaiaknak meg svájciaknak gigantikus pénzekért

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#46026) tope válasza BlacKSouL (#46025) üzenetére


tope
addikt

Szervezzünk túlélőtábort, vagy iszabbírkózást, esetleg vámpíros filmet (bocsi a hülye viccért)

(#46027) Pisztillus válasza kételkedem (#46024) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Igen, a semlegesítés exoterm reakció. Házilag meg nem hinném, hogy bármit lehetne kezdeni vele. Nem csak a sav marószer, hanem a lúg is - arról még nem szól a fáma, hogy a házakban, utakban, stb. milyen károk keletkeztek. Ismerve az anyag természetét, sajnos sok jóra nem számítok. :(

Tope: Az iszapbirkózást a vörösiszapban még a zombik sem igazán kultiválnák. Durva egy anyag ez, de sajnos az alumínium előállítás technológiája - jelenlegi tudásunk szerint - nem tudja kikerülni azt a folyamatot, amelynek ez a mellékterméke. (A másik tömör gyönyör meg a timföld olvadékelektrolízise - ott is keletkeznek jó kis egészségkárosító gázok, pl. CO, CO2, fluor.)

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#46028) kételkedem válasza BlacKSouL (#46025) üzenetére


kételkedem
addikt

A japó cégvezért vidd el, lesz miről mesélnie a haveroknak! ;)

Pisztillus: ha ez egy exoterm reakció, akkor azzal fűteni lehet! Nagy 200 literes hordót félig rakni iszappal, rá egy kis sav és befűti a nappalit. A mérgező gázoktól, gőzöktől és a dolog kivitelezhetetlen voltától most tekintsünk el! :K

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#46029) Pisztillus válasza kételkedem (#46028) üzenetére


Pisztillus
senior tag

És közben lehet fogadást kötni, hogy vajon az iszap, vagy a sav marja hamarabb szét a hordót... :)

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#46030) venember83 válasza Pisztillus (#46029) üzenetére


venember83
nagyúr

Üveghordó, vazze... :U

(#46031) tbs válasza venember83 (#46030) üzenetére


tbs
addikt

Én nem kötekednék egy Dr. Vegyésszel... ;]

(#46032) Pisztillus válasza venember83 (#46030) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Ha a semlegesítéskor keletkezik hidrogén-fluorid, akkor az üvegnek is lőttek... :) (Jóvanna, leültem... :D )

tbs: :)) Amúgy nem lőttél mellé: középsuliba a Petrik Lajos Vegyipari Szakközépiskolába jártam.

Amúgy meg: Kémiaórának ezennel vége! :K

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#46033) venember83 válasza Pisztillus (#46032) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem keletkezik. :U

Amúgy akkor miben hozzák ezeket össze, ha a reakciót az üveg se bírja? Valamilyen alkalmazásban csak szükség lehet a két anyag reakciójából készült végtermékre, nem? :F

(#46034) kételkedem válasza Pisztillus (#46032) üzenetére


kételkedem
addikt

Saválló acél edény samott tégla borítással, ügyelve, hogy a hőmérséklet se legyen túl magas? :U :D

A kémiaórát pedig nem lehet csak úgy befejezni, hogy Kémiaórának ezennel vége! :N Ha a népek kémiázni akarnak, akkor kémiázni kell nincs mese!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#46035) Pisztillus válasza venember83 (#46033) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Létezik azért olyan acélötvözet, ami kibírja az ilyen igénybevételeket (a hidrogén-fluorid csak kötözködés volt, azt amúgy is spéci műanyagbevonatos cuccokban gyártják ill. tárolják). A kivonókádak ilyen acélból vannak, mint ahogy a timföld előállító berendezések is. (Hiszen a NaAl(OH)4 komplexből savanyítással csapják ki az Al(OH)3-at - ez vízben nem oldódik, lúgban ill. savban azonban igen. Ezt kiszűrik, és csőkemencében való hevítéssel kapják meg az Al2O3-at (timföld), amit aztán elektrolizálnak. De most már tényleg befejeztem... :)

Kételkedem: Igenis! Nincs mese... ...mert meghalt Andersen. :((

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#46036) dragonfx


dragonfx
veterán

áj fíll hárdkórrrr

ez hiányzik.ez egy buli. :K .meg a zene meg a ahngulat mega tömeg.baxxák meg a xar modern tánczenéjüket. :(

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#46037) kételkedem


kételkedem
addikt

A klasszfm szerint átszakadt a második gát, ömlik az iszap! :Y

update: Szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében a timföldgyár tulajdonosa, a Magyar Alumínium (MAL) "határozottan cáfolja", hogy újabb gátszakadás történt volna.
[link]

Rémhír terjesztésért börtön is járhat, csak óvatosan :U

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#46038) Dylen válasza venember83 (#45996) üzenetére


Dylen
aktív tag

én mást is kinézek belőle
pl 100 soros írásokat :)

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#46039) bolondember válasza kételkedem (#46037) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

vagy mégse

"Nem történt újabb gátszakadás, közölte immár határozottan a katasztrófavédelem. A Kolontáron elterjedt rémhír nyomán 50-100 ember menekült a templom körüli dombra. A pánikban egy nő rosszul lett, a mentők most élesztik újra. (MTI)"

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#46040) kételkedem válasza bolondember (#46039) üzenetére


kételkedem
addikt

A klaszz folyamatosan ezt mondja, kíváncsi vagyok a 11 órás hírekre és az igazságra!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#46041) bolondember válasza kételkedem (#46040) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

hát igen. :U

mod: na, mit mondtak?!

[ Szerkesztve ]

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#46042) kételkedem válasza bolondember (#46041) üzenetére


kételkedem
addikt

Pont egy ügyféllel tárgyaltam, egy szót sem értettem a hírekből! :DDD

Minden hivatalos szerv cáfol, remélem tényleg csak rémhír! :K

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#46043) bolondember válasza kételkedem (#46042) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

ja.

nem klassz meg nejó efemmet kell hallgatni, hanem Petőfit. ;)

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#46044) kételkedem válasza bolondember (#46043) üzenetére


kételkedem
addikt

GyF Őszödi beszéde óta nem hallgathattam rádiót a munkahelyemen, az új helyemen beállítottam a klasszt és teljesen jól érzem magam! Ha megunom, majd át tekerek valamelyik helyi adóra. MR2-t akkor hallgattam utoljára, mikor még Petőfinek hívták. :)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#46045) bolondember válasza kételkedem (#46044) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

most is emerkettőpetőfi. ;)

és szvsz a legjobb adó itthon. :K

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#46046) venember83 válasza kételkedem (#46044) üzenetére


venember83
nagyúr

Az nem lehet. Akkor Petőfit hallgattál, nem MR2-t. :U

Azért nem semmi, hogy micsoda hatással volt az életedre az öszödi beszéd, bámulatos. :)

(#46047) kételkedem válasza venember83 (#46046) üzenetére


kételkedem
addikt

A bőrömön, akarom mondani a fülemen éreztem a következményét! :)

Most mondták be a klasszon, hogy téves volt a gátszakadásról szóló hír, mindenki megnyugodhat.

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#46048) venember83 válasza kételkedem (#46047) üzenetére


venember83
nagyúr

Ezt mondják azoknak, akik mindent hátrahagyva a legközelebbi magaslatra rohantak, illetve annak a nőnek, akit a mentők élesztenek újra. Már ha ezek a hírek egyáltalán igazak. :U

(#46049) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

öt hozzászóláson belül háromféle módon leírva az "őszödi" kifejezés.. :B

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#46050) tbs


tbs
addikt

Csak megjegyezném, hogy Balatonöszöd. :B

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Élj a mának!] (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.