Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 43 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#25152) Racecam válasza tiv61us (#25147) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Tessék!
Látod miket ír? :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#25153) ngabor2 válasza tildy (#25150) üzenetére


ngabor2
nagyúr

attól függ, hogy mit érdemesebb termelni. megintcsak azt tudom mondani, hogy legjobb tudomásom szerint a repce olajtartalma magasabb, rövidebb tenyészidejű és gazdaságosabb. de mindjárt utánajárok egy kicsit.

(#25154) Kidus válasza tildy (#25104) üzenetére


Kidus
őstag

Szerintem meg lekorlatozni onos erdekbol, az az onzo dolog.
Ugyhogy tulajdonkeppen o az onzo, nem te.
Ha o nem akar menni, nem megy.
Ha szeret, akkor vagy o is megy legalabb egy kicsit a kedvedert, ha nem akar, vagy pedig hagy, hadd bulizd ki magad, de semmikepp sem jo otlet ez a lelki terror.
Mindig is genyosagnak tartottam.
Allj ki magadert. Nem azert, mert fontos a buli, hanem mert ez azert igy megsem egeszesges, nem jarsz minden nap buliba, es nem hagyod minden nap egyedul, hogy oka legyen leonzozni.

Assuming Control

(#25155) Winner_hun válasza Ramius (#25131) üzenetére


Winner_hun
félisten

Most így néz ki, alul és felül a kiválasztós izé jelenleg fehér, mert windowsban kikapcsoltam a barnát, az még nincs meg css-ből, de a mai nap folyamán az is véglegesen kész lesz reményeim szeirnt. Amúgy úgy, ahogy ott van a képen.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25156) tildy válasza Kalandor (#25151) üzenetére


tildy
nagyúr

Itt meg nincs benne, na bumm.
Ne feledd, a wikipedia sem teljes, sőt, lehetnek benne hibák.
Ami biztos, hogy napraforgóból biodízelt csinálnak inkább, mint etanolt.

De beleköthettem volna akár a dupla árba is. Ugyanis kb 260 forintról ment fel 350 forintra a napraforgó-étolaj ára. Ez közel sem dupla.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25157) Bash válasza (Kolombusz) (#25140) üzenetére


Bash
őstag

Ha ilyen átláthatatlan napszemüvegben (=bekötött szem) vezetsz nem is fogsz látni. Több, mint 10 éve vannak már flex-fuel gépjárművek, minden nap találkozom velük. Chevrolet/Saab, Chrysler/Dodge/Jeep, Ford/Lincoln/Mercury, de hogy a legalapvetőbb példával éljek, az újabb (5-6 éves) postáskocsik is flex-fuel Ford motort használnak.
Európai példának pedig hozhatom a Ford Focus-t, a Saab 9-3-t, 9-5-t vagy akár a Volvo S40-t is.

http://bashtravel.com/

(#25159) Gambit válasza bolondember (#25146) üzenetére


Gambit
őstag

Enyhe spoiler

Szerintem kegyetlen mód sz@r volt. Az egyesnek a jeleneteit próbálták rekonstruálni pár új ötlettel. Csak azok meg szerintem értékelhetetlenek voltak. Az a hiba pl. nem tudom, hogy direkt került-e bele, de amikor pókereznek, akkor öt ász van a pakliban. A zenés betét szintén pocsék volt. A poénok meg szerintem egyenesen laposak voltak. Sőt, néhány helyen a szóviccek szintjére süllyedtek. (pl. borz-alom) Szóval szerintem kész szégyen ez a film.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#25160) tildy válasza Kalandor (#25158) üzenetére


tildy
nagyúr

Ne ötliterest vegyél, főleg ha 350-360ért kapsz 1 literes vénuszt pl.
De még mindig nem ismerted be, hogy tévedtél....Nomind1.
Ha így írtad volna "azért nagy taps a bioüzemanyagnak(vagy biodízelnek), hogy pár hónapon belül rengeteget emelkedett a napraforgóolaj ára " a kutya nem köt bele.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25161) ngabor2 válasza Bash (#25157) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem fogod elhinni... kolombusz magyarországról beszélt. nem az usáról, nem angliáról, nem németországról, nem ausztriáról. közvetlen lakóhelyéről, magyarországról. nem mindegy...

(#25162) tiv61us


tiv61us
őstag

hu de bonyolultak vagytok igy szilveszter kornyeken :U

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#25163) Bash válasza ngabor2 (#25161) üzenetére


Bash
őstag

Nem fogod elhinni, amikor legutóbb ellenőriztem Magyarország még Európa része volt. :U

http://bashtravel.com/

(#25164) ngabor2 válasza tiv61us (#25162) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a tehén is egy bonyolult állat, de én megfejtem.

Bash: ki beszélt itt európáról? rajtad kívül szerintem mindenki úgy értette, hogy az általa bejárt környéken nem látott.

[ Szerkesztve ]

(#25165) poffsoft


poffsoft
addikt

Szép estét!

na, hol vannak a hiánylistások?

Nem tudja valaki, miért nem jönnek ki az értesítési területre az elindult prg-k ikonjai? Feladatkezelő mutatja, hogy futnak, de a tálcán csak néha-néha jelenik meg az ikon(mmint újraindítások után) :O :O :O
/Reinstall ajánlatért harapok!!! :((( /
:)

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#25166) poffsoft válasza (Kolombusz) (#25140) üzenetére


poffsoft
addikt

több mint 10 kúton árulják, és legalább 3 cégnél összesen több mint 20 biobenzines járgány fut. Bár májusi az infom....

[ Szerkesztve ]

(#25167) ngabor2 válasza poffsoft (#25166) üzenetére


ngabor2
nagyúr

eddig csak ezt talátam. júliusban az első. ettől nyugodtan lehet, hogy igazad van, csak jól el lett dugva az infó.

a biodízelre egy picit visszatérve egy kiragadott mondat egy cikkből/prospektusból: A növényiolaj metil-észter piaci részesedése jelenleg egy százalék alatti. Az anyag még az összes termesztési kapacitás kihasználása esetén is csak a dízelüzemanyag-szükséglet egy tizedét volna képes kielégíteni.

[ Szerkesztve ]

(#25168) bolondember válasza Gambit (#25159) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

lájtos re-spoiler:

direkt volt az 5 ász - hisz bevallotta, h csalt... ;)

Nem ért fel az első résszel, de nem volt rossz... Szerintem, természetesen.. :B
Cserébe, ha a kisVukkal hasonlítom össze, akkor meg az év filmje... :Y

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#25169) Ramius


Ramius
őstag

[link]
A második oldalon van pár kút felsorolva.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#25170) rdi válasza Kalandor (#25158) üzenetére


rdi
veterán

Kalandor én meg tegnap két sánta embert láttam, a nyáron meg csak egyet. Ergo azóta 100 %-al nőtt Magyarországon a sánta emberek száma :))

Fej! Tor! Potroh!

(#25171) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Na erre való a kukorica.

Jó estét !

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#25172) bambano válasza tildy (#25110) üzenetére


bambano
titán

Az, hogy te bulizol meg más pasikkal találkozol, ő meg otthon rágja egyedül a küszöböt, eléggé más minőségű szórakozás...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25173) bambano válasza Kalandor (#25137) üzenetére


bambano
titán

meg a télnek meg a fagynak, stb.
a mezőgazdaság szerintem sok évtizedre visszatekintően is kiugróan ótvaros évet zárt, és ezt csak kis mértékben tetézte a bioetanol. azt, hogy a kukorica kereslete idén nagyon meg fog ugrani, már több, mint másfél éve tudni lehetett, amikor az újságok hírt adtak arról, hogy a Mol bioüzemanyag üzemet épít a tvk területén és mások is követik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25174) bambano válasza tildy (#25141) üzenetére


bambano
titán

Sok. Adott területen tudnak termelni a gazdák, ez egyrészt a földterület nagysága, minősége, másrészt (lehet, ez a fontosabb) a mezőgazdasági termelésre alkalmas vállalatok, kisvállalatok, magángazdaságok mérete, pénzügyi helyzete, stb. miatt van. Tehát ez korlátos. Ha a gazda nem tudja, hogy a kenyérgabona mennyi bevételt hoz majd, a nagy bioüzemanyagok gyártói pedig sok évre előre felvásárlási szerződéseket kötnek szabott árakon, akkor a gazda inkább hagyja a francba a kenyérgabonát és bioüzemanyag alapanyagot fog termelni. Mert az tervezhető bevétel. Így csökken a kenyérgabonát termelők létszáma és termőterülete is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25175) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

A legnagyobb pazarlás élelmiszer alapanyagból üzemanyagot előállítani, míg egyes országokban / földrészeken tízezrek, százezrek vagy milliók éheznek :U széles körben alkalmazva károsabb hatása van a környezetre, mint a jelenleg használt mód(ok).

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#25177) Gambit válasza bolondember (#25168) üzenetére


Gambit
őstag

Na jó, hogy csal, de az ellenfélnek?! :D Meg amúgy is, az az egész harcjelenet baromi unalmas és ötlettelen volt. Na mindegy, azért annak örülök, hogy neked tetszett. Eddig te vagy az egyetlen olyan, akivel találkoztam, és tetszett neki. :)

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#25178) bambano válasza (Kolombusz) (#25140) üzenetére


bambano
titán

e85-öt jelenleg kevés autóba lehet tankolni a víztartalma miatt, ezért nincs annyi kút. De pár hónap óta minden Magyarországon eladott üzemanyagban kb. 4% bio eredetű rész is van.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25179) ngabor2 válasza RoyalFlush (#25175) üzenetére


ngabor2
nagyúr

no itt a különbség. a bioetanolnak szánt kukorica nem feltétlenül alkalmas élelmezési, sőt, takarmányozási célokra se. gondolj bele: az élesztő, meg az enzimek magasról lesajnálják a növényvédő szereket. tehát pl. kukoricamoly ellen (sajnos lassan itt is kell ellene védekezni) lehet erős, lassú lebomlású szerekkel is védekezni, ami miatt takarmánynak se lesz alkalmas, viszont etanolnak nagy termésátlag mellett igen. mivel az ilyen növényvédőszerek nagy része még mindif szerves foszforsav-észter, ami a gőzt nem igazán szereti, a végén visszamaradt, fehérjében dús maradék már alkalmas takarmányozásra.

másrészt nézd meg magyarország és európa táplálkozási szokásait. a kukorica kisebb jelentőségű, mint a búza.

attól, hogy egy helyen rengeteg élelmiszer-alapanyagot termelnek, az közel se jelenti azt, hogy azzal meg lehetne oldani távoli kontinensek élelmezési problémáit.

Kalandor: tehát szerinted fél év alatt magyarországon a napraforgó-alapon előállított etanol mennyisége, és részaránya az üzemanyagok és az élelmiszeripar között annyira megváltozott, hogy emiatt az étolaj ára megduplázódott. jól értem?

[ Szerkesztve ]

(#25181) bambano válasza Kalandor (#25180) üzenetére


bambano
titán

lehet, ezt a részét nem tudom...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25182) ngabor2 válasza Kalandor (#25180) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ez alapján alig.

(#25183) bolondember válasza Gambit (#25177) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

hát, tény és való, h ha még ülnek fél évet a forgatókönyvön sokkal jobb lett volna, dehát...
De azt Te is elismerheted, h az elvárások NEM KICSIT magasak voltak... :(

Azért a nézőtéren voltak kacajok, nem kevés, szórakozásnak kellemes volt, bár tény, h SOKKAL jobb is lehetett volna...

És Safraneknek továbbra is jól áll a gézmaszk... :DDD ;]

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#25184) poffsoft válasza ngabor2 (#25167) üzenetére


poffsoft
addikt

egy személyzeti igazgatóval beszélgettem.... ;)

[ Szerkesztve ]

(#25186) philoxenia válasza ngabor2 (#25182) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ma olvastam erről cikket az A2 -ben, / a nyomtatottban / , ott azt írták, hogy árt az általában benzinnel használt motoroknál, sok helyen, " a kenés helyett szárít" valami ilyesmi volt a fő problem.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#25187) Ramius válasza ngabor2 (#25182) üzenetére


Ramius
őstag

ezt linkeltem énis... :U

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#25188) philoxenia válasza Ramius (#25187) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mer csak linkel itt mindenki. :U Érted... linkel. :DDD

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#25189) Gambit válasza bolondember (#25183) üzenetére


Gambit
őstag

Persze, ez igaz, nagyok voltak az elvárások. És mindenki tudja azt is, hogy a sikeresek első rész után igen gyakran egy rosszabb második rész jön. Na mindegy, nekem nagy csalódás volt, és úgy érzem, hogy csak lehúztak egy új bőrt az első részről.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#25191) Racecam válasza tiv61us (#25162) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Valami könnyedebb témát kellne bedobni... :U
Fújtatok fel már léggömböt szilveszterre?

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#25192) kem


kem
addikt

Sziasztok kem barátnője vagyok.
Házidogát kell írnom filozóriára valamelyik témában ezek közül:
-Mi a jó?
-Szabadság.

Van valakinek ötlete?

Köszi!

(#25193) Racecam válasza kem (#25192) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Igen.
Írd le, így ebben a sorrendben.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#25194) venember83 válasza kem (#25192) üzenetére


venember83
nagyúr

Valaszold meg azt a kerdest, hogy mi a szabadsag, vagy mi a jo a szabadsagban, eleg tartalmas, szerintem. ;)

(#25195) Gambit válasza kem (#25192) üzenetére


Gambit
őstag

Én ezzel a címmel írnék valamit: Szex a szabadban.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#25196) ngabor2 válasza Ramius (#25187) üzenetére


ngabor2
nagyúr

tudom, onnan loptam :D

(#25197) poffsoft válasza philoxenia (#25171) üzenetére


poffsoft
addikt

Szerintem Erre... , szerintem :)

Ramius: eszerint csak én olvasom a linkelőket.... :U
:)

Télapu/\: Csak a mi a jó nyerő.... szabadban != szabadság...
Gambius: Esetleg Szex a szabadságBAN... :D

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#25198) Racecam válasza Gambit (#25195) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Melyik témakörben, a "Mi a jó"-ban, vagy a "Szabadság"-ban.
(Esetleg mindkettő?)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#25199) Bash válasza ngabor2 (#25182) üzenetére


Bash
őstag

Maradjunk annyiban, hogy aki ilyet, ír, hogy Jól ment, ahogy egy 1,3-as Swift.
annak azt sem hiszem el, hogy az ég kék.

http://bashtravel.com/

(#25200) Gambit válasza Racecam (#25198) üzenetére


Gambit
őstag

Igen, a poén az lett volna, hogy mindkettő, de nem vagyok formában.

Mint abban az urban legend-ben, amikor angol diákoknak rövid esszét kell írni, amelyben van:

uralkodó
rejtély
Isten
szex

A győztes valami ilyesmi: "Úristen, terhes vagyok - kiáltott fel a királynő - de ki lehet az apa?"

[ Szerkesztve ]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 43 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.