Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7101) fairi válasza máyköl (#7096) üzenetére


fairi
addikt

tamron 60mm F/2.0 macro
nemsokkal rosszabb a fényereje mint az 50 f/1.8-nak, 60mm és makroobjektív..
meggyőzőnek tűnik
128k azonnal megvehető

(#7102) Klemice válasza fairi (#7101) üzenetére


Klemice
senior tag

mediker elég drága hely, akkor már a 100as tamron, jómúltkor 50ért volt talán, ami rohadt jó ár

(#7103) sanyixXx válasza Klemice (#7095) üzenetére


sanyixXx
senior tag

az gyanúsan olcsó

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#7104) Klemice válasza sanyixXx (#7103) üzenetére


Klemice
senior tag

hipp hopp el is vitték

(#7105) fairi válasza Klemice (#7102) üzenetére


fairi
addikt

csak ez az obi ott a leolcsobb....
nem minden héten van 50k ért tamron macro...

(#7106) a000


a000
őstag

SZiasztok

Mennyit érhet most egy ha jól emlékszem 2007-es Canon EF 300mm f/4.0 L IS USM kb 2-300 expóval, gyári állapotban, olyan mint egy vadi új, doboz, minden tartozék, tökéletes minden szempontból?

Új ára 400eFT körül mozog.

[ Szerkesztve ]

(#7107) Klemice válasza a000 (#7106) üzenetére


Klemice
senior tag

Imádom amikor objektívekre exposzámot írnak, vakura meg villanásszámot.

(#7108) fairi válasza a000 (#7106) üzenetére


fairi
addikt

254k-ért láttam ilyet 77m UV szűrővel...
Exposzám váznál fontos,tudtommal nem lehet csekkolni obinál ezt,az számít mennyire karcoltad szét az bajonettnél érzékelőt....

(#7109) dbala


dbala
tag

Mostanában szeretnék venni egy Canon 50 1.8 objektívet.
Az edigitálnál olvastam, hogy vannak a boltban olyan objektívek aminek a belsejében por szemcsék voltak.
Máshol azt olvastam, hogy nagyon gagyinak tűnő borítása és felépítése van az objektívnek.
A képek amiket eddig láttam vele, azoknak a minősége szerintem megfelelő volt.
De már kezdek kételkedni ennek az objektívnak a minőségében. Érdemes ilyet venni? Árban elég jó és a kép minőség jónak tűnik.
Jobb ha személyesen veszem és én is átvizsgálom vagy ezek csak ritkán előforduló esetek?
Mert máshonnan rendelve futárral olcsóbban kijönnék.

(#7110) a000 válasza fairi (#7108) üzenetére


a000
őstag

Köszi. Itt semmi karc nincs, mondom gyári állapot.

(#7107) Klemice: Te jó ég, elnézést miszter mindent tudó, hogy nem tudtam ezt! Tényleg nagyon sajnálom, megyek is és megbűnhődöm. :W

(#7111) Klemice válasza a000 (#7110) üzenetére


Klemice
senior tag

(#7112) kricsi81 válasza Klemice (#7111) üzenetére


kricsi81
senior tag

:DD :DD :DD

kovacsrichard.hu

(#7113) Slowman válasza Klemice (#7107) üzenetére


Slowman
aktív tag

Viccet félretéve, szoktak :U ugyan tényleg nem kötelező, sőt semmi sem kötelező. Nem mindegy, hogy mennyi "üzemóra" van egy vakuba vagy obiba. (obinál valóban nem annyira lényeges és egyáltalán nem lehet számolni, de nem árt tudni, hogy az illető egész életébe csak azt az egy obit használta vagy szinte soha, mert vannak típushibák ami azért masszív használat után előbb vagy utóbb előjön mint a nemrég említett Sigma "betegség", hogy komoly igénybevétel után leválik a festék, vagy láttam én már 24-105/4 L-nél zoom crawl effektet is ezek egy alig használtnál nem feltétlenül jeletkeznek).
Egyébiránt nem hobbiból számolja a villanásokat a vakum szerintem. Mert lehet, hogy egy adott usernél a vaku 1 hónapba többet megy mint mondjuk egy másiknál 1 év alatt. Szóval vannak olyan emberke akik megveszik a vakut vagy akár valamilyen spéci obit pl. macro vagy ultrawide és soha nem használják csak kipróbálták szinte mert lusták cserélni stb., után végig a táskába, esetleg dobozba figyel. Nekem is van egy ismerősöm van egy 40D váz 70-200/2.8 IS USM, 17-55/2.8 IS USM meg egy 580 EX II és alig használja, a vázba van max 4-5k expo a vakut szerintem én többet használtam mint ő (kb 100 "villanás" lehet benne), mert lusta feltenni inkább a built in vakut használja, és van már vagy 3-4 éves. Na tőle nyugodt szívvel megvenném a gépet 4 év múlva is mert ezt az ausztráliai kirándulásukra vette és azóta szinte ki se cipzározta a táskát :U . A Giottos állványát szerintem még szét se hajtotta, csak vett egyet, hogy az is legyen. Ezzel szemben nem biztos, hogy egy 6-7 éves vakut teljes megnyugvással vennék meg egy olyan embertől aki rendesen használta, mondjuk strobist-ra napi rendszerességgel. És az biztos, hogy nem is ér ugyan annyit, egy széthajtott valami egy ugyanolyan alig használttal összehasonlítva.
Pont olyan ez mint amikor egy autónál odaírják, hogy xy km garázsban tartott sb. Mert nem mindegy, hogy egy 6 éves autóba van 120k km vagy egy 1.5 évesbe (utóbbi esetben nagy valószínűleg céges volt és kivan hajtva a lelke is).
Szvsz célszerű, ha ezt is közli valaki eladásnál, hogy mennyit használta, mert mégis jobban tud viszonyítani a vásárló.

[ Szerkesztve ]

(#7114) kricsi81 válasza Slowman (#7113) üzenetére


kricsi81
senior tag

Gondolom azért írta ezt, mert azt pl hogy egy obival hány kép készült nem lehet ellenőrizni semmilyen módon se, ergó az eladó azt mond amit akar...

kovacsrichard.hu

(#7115) Slowman válasza kricsi81 (#7114) üzenetére


Slowman
aktív tag

Ezzel egyetértek, és írtam is, hogy nem lehet ellenőrizni, de nem mondott olyan fatális baromságot amire ilyen reakció várható.
Ennyi erővel abszolút azt mond amit akar, mert bármire rá lehet fogni, hogy újszerű. És én sem hiszem, hogy minden esetben közölni kell ezt. De ő itt valószínű nagyon hangsúlyozni akarta, hogy szinte nem is használta, és ennek függvényében segítsen neki valaki körülbelüli árat mondani, hogy mégis mennyit érhet, így hogy gyakorlatilag olyan mintha boltból hozták volna ki, csak nincs rá már gari.
Most már mindent így hirdetnek még a szétkopott 1000 éves dolgokat is "megkímélt, újszerű hibátlan állapot" elég marketinges szöveg. Mert azt mondja az eladó, hogy "miért hát csak karcos, attól még tökéletesen működik". Ilyen hozzáállással ezeknek a "reklámszövegeknek" se higgyük mert úgyis azt mond amit akar. Azért minimális bizalmat kell adni az eladónak és megpróbálni kiszűrni amit érdemes is személyesen is megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#7116) kricsi81 válasza Slowman (#7115) üzenetére


kricsi81
senior tag

Képet kell kérni a hirdetett cuccról és kész... :) meg persze kipróbálni vásárlás előtt, a helyszínen is vissza lehet mondani az üzletet, az diktál akinek kezében van a kp... :)

kovacsrichard.hu

(#7117) kiskornel válasza a000 (#7106) üzenetére


kiskornel
addikt

Személyes véleményem:
Ha el akarod adni, akkor 300-320k körül. Ha ülni akarsz rajt, akkor magasabb áron...
[link]

Ekkora ár esetén az 50k nem oszt nem szoroz, és az mégiscsak egy új, garis, 0km-es obi... szóval a 350k a max, de azt már eléggé meggondolják. Nem írtad, hgoy van-e rá gari...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#7118) máyköl


máyköl
veterán

Köszi mindenkinek a segítséget! :R
Majd szeretnék elmenni az Extreme Digitalba egy Tamron 105-öst kézbefogni... :K

(#7119) rumos14 válasza máyköl (#7118) üzenetére


rumos14
nagyúr

mályköl! szerintem inkább Sigma 105-öst kérj ;) illetve ne kérj, mert csak rendelésre van náluk C-hoz. érdemes csekkolni a honlapjukat. Tami 90-t C véggel pedig már nem is forgalmaznak.

(#7120) Szten Márs válasza máyköl (#7118) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát igen, a sok tájékozódásnak, utánajárásnak beért a gyümölcse, és kikristályosodott az áhított szuperobjektív: Tamron 105mm macro ;] :DDD

(#7121) máyköl válasza Szten Márs (#7120) üzenetére


máyköl
veterán

Valamiért mindig Tamront mondok. :DDD :W
Egyébként tudom, hogy Sigma, ne ijedjetek meg! ;]

(#7122) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Mi a véleményetek a Nikon AF-S 18-105mm f/3.5-5.6G VR DX ED-IF obiról?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7123) rumos14 válasza 04ahgy (#7122) üzenetére


rumos14
nagyúr

nagyon jó. figyelembe véve az árát, kvázi tökéletes.
mindenki, akinek nem Nikon-ja van, irigy erre az obira :)

(#7124) 04ahgy válasza rumos14 (#7123) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nincs még ilyenem, de készülök Moszkvába 3 hétre, korlátozott a vihető poggyászmennyiség, és ezt gondoltam utazóobjektívnek...

Tehát jó választás?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7125) rumos14 válasza 04ahgy (#7124) üzenetére


rumos14
nagyúr

nagyon jó választás. kellemes átfogás, VR, jó anyagminőség, olcsó ár. igazából túl olcsón adja a Nikon. akárcsak a 35/1.8-at.

(#7126) kricsi81 válasza rumos14 (#7125) üzenetére


kricsi81
senior tag

Legalább nem minden drága :)
70-200 sorozatot igazán kibővíthetnék a kispénztárcás felhasználók örömére... (vagy olcsóbb verziók, vagy f4, így a 70-200/2.8 VR II elég borsos a maga 620k-s árával...)

kovacsrichard.hu

(#7127) rumos14 válasza kricsi81 (#7126) üzenetére


rumos14
nagyúr

belépő szinten gálánsak, de ha profi vagy, fizess, mint a katonatiszt.

(#7128) fairi válasza rumos14 (#7127) üzenetére


fairi
addikt

és szted az igényes amatőrök nem érdemelhetnének meg egy 70-200 f/4 VR-nek emberibb áron?
ezért is lettem canonos :DDD

70-200 VR II fogtam egyszer kezembe,állat egy lencse... :))

(#7129) irsaab


irsaab
csendes tag

Egy fuji S5800 at szerintetek mivel lehet feldobnI?

(#7130) kiskornel válasza irsaab (#7129) üzenetére


kiskornel
addikt

Kézzel... ;]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#7131) 04ahgy válasza rumos14 (#7125) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Van 35mm F/1,8 DX AF-S obim is. Gyönyörűen rajzol, oda vagyok érte. :D Még egy 50mm F/1,4-et szeretnék, de arra spórolnom kell.

A 18-105 meg portréra sem utolsó ám!

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7132) Byk01 válasza rumos14 (#7125) üzenetére


Byk01
senior tag

Ezt azért ne nagyon hangoztasd :D

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#7133) Szten Márs válasza 04ahgy (#7131) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A 18-105 F/3,5-5,6 portréra? Hát izé. Mondjuk úgy, hogy nem éppen egy kifejezett portrécélú objektív....

(#7134) Kazimír válasza Szten Márs (#7133) üzenetére


Kazimír
őstag

"A 18-105 meg portréra sem utolsó ám"

Ha ezt úgy értette, hogy vannak portéra sokkal kevésbé alkalmas objektívek, akkor igaz (persze hogy vannak). :)
Ha úgy, hogy egy portréobjektív teljesítményét közelíti, akkor nem, de szükségmegoldásként még akkor is elmegy (persze, hogy el). :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#7135) Szten Márs válasza Kazimír (#7134) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szerintem egyértelmű a megfogalmazás, nyílván nem úgy kell érteni, hogy nem utolsó, hanem mittudomén, utplsó előtti, mert van még ennél is rosszabb objektív portréra, hanem úgy, hogy milyen jó rá.

Szükségmegoldásként, ha nincs semmi más, persze, elmegy, de ennyi, nem több, ahogy írtam, nem túlzottan portréra való objektív.

(#7136) rumos14 válasza 04ahgy (#7131) üzenetére


rumos14
nagyúr

35-ös mellé talán jobban passzol egy 85/1.8-as fix. na az igazán jó kis portréobi. persze ha fókuszmotor nélküli vázad van, akkor nem lesz AF.

(#7137) rumos14 válasza Szten Márs (#7133) üzenetére


rumos14
nagyúr

a Sony 16-80-nal, 80/f4.5-ön egész jó portérkat lehet lőni, ügyes tárgytáv és háttértáv kombinációval :) [link] na persze a boké nem lesz krémes.

(#7138) Szten Márs válasza rumos14 (#7137) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Huhh igen, itt a bokeh zavaróan ideges, zizis, kényelmetlen a szemnek és kissé el is tereli ez a figyelmet a főtémáról. Szóval ezzel a háttérrel ez a kép jól példázza, hogy miért nem ideális választás egy ilyen objektív portréra. Mindenesetre más, jobban megszelidíthető háttérrel valószínűleg korrektebb lett volna :K

[ Szerkesztve ]

(#7139) rumos14 válasza Szten Márs (#7138) üzenetére


rumos14
nagyúr

nézegess egy pár, kompakttal készült "portrét", aztán ezt a képet, és máris tetszeni fog a háttér :D

[ Szerkesztve ]

(#7140) Szten Márs válasza rumos14 (#7139) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ez kétségen kívül így van :D Ugyanakkor viccet félrerakva az nem nagy fegyvertény egy objektívnek, hogy jobb képet lehet vele készíteni, mintha kompakttal portréznánk :)

Pusztán annyit akartam kifejezni, hogy nehogy bárki azt higgye, hogy ezek az alapzoomok jó portréobjektívek lennének. Jön valaki, aki read only tájékozódik, elolvassa ezt, megvesz egy ilyen objektívet és jön a pofáraesés, szóval nem árt minél jobban kihangsúlyozni: általánosságban nem igaz, hogy ezek jók lennének portréra.

(#7141) fairi válasza rumos14 (#7137) üzenetére


fairi
addikt

jajjj, ne erőltesd inkább ezzel a portrézást..
elég irritálóan néz ki a bokeh sajnos.. :O

igaz,láttam már ennél sokkal "idegesebb", zavaróbb bokeh-t.
sony lencse ez is

(#7142) rumos14 válasza fairi (#7141) üzenetére


rumos14
nagyúr

hát tudod, van az úgy, hogy csak ezt az obit viszem magammal, mert az átfogása és a képminősége nagyon jó.
ha már photozone: azt írják, hogy a többi xx-400 nagytele is hasonlóan produkál, ill. pont a korábban említett Zeiss 16-80-at kiemelik, hogy a fényerőtlensége ellenére kellemes bokeh-t produkál.

(#7143) Szten Márs válasza rumos14 (#7142) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igazából az tökmindegy, hogy mit írnak rá, az a lényeg, hogy mit látunk :) A rizsát nem is szoktam elolvasni sokszor, gyakran csak a képeket nézem.
A linkelt képeden meg hidd el, nem véletlenül mondjuk, hogy igen rosszul néz ki a bokeh.

(#7144) 04ahgy válasza Szten Márs (#7135) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Úgy értettem, hogy keveset portrézom. Ha mégis, akkor leginkább egészalakos képet készítek. Külön ezért nem szeretnék portréobit tartani, mert a gatyám rámenne.

De a 18-105 minőségét tekintve jobb obi (ha a portré irányú felhasználását tekintjük), mint a 18-55/F3,5-5,6, vagy az 55-200/F4-5,6 VR. Vagy akár a fix 35/F1,8. Szóval úgy értettem, hogy a szóban forgó obi portéra is megteszi.

Igazándiból telefotózás érdekel leginkább, a kis gyújtótávokra nem nagy hangsúlyt fektetek.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7145) rumos14 válasza Szten Márs (#7143) üzenetére


rumos14
nagyúr

hátazé érdemes elolvasni a szöveget is, mert pl. leírhatják h ez a randa bokeh csak bizonyos esetben, bizonyos távolságoknál fordul elő.

(#7146) rumos14 válasza 04ahgy (#7144) üzenetére


rumos14
nagyúr

az 55-200 jobb portéra, azért, mert "telébb", ill. sztem a közös tartományban is fényerősebb. a 35 túl "nagylátó", de kevés fényben általános fotózásra kiváló.

(#7147) kiskornel válasza rumos14 (#7142) üzenetére


kiskornel
addikt

No... no nonko roszko!... ;]

Bokeh-t úgy kell előállítani. Ha "rossz" a lencséd, akkor a tárgytáv / tárgy-háttér táv. aránnyal kell machinálni.
A te képedben tervezési hiba van. Közelebb menni a témához, és messzebb legyen a háttér. Akkor jó lesz (ezzel a vassal).

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#7148) Szten Márs válasza 04ahgy (#7144) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Egész alakos portrézásra aligha jobb a 18-105, mint a 35mm F/1,8. ;) Legalábbis, ha limitált a helykínálat és a 18-105-nek is a nagylátóbb végét használod - ez estetben a 18-105 esélytelen a 35mm F/1,8-al szemben. Mondjuk, ahogy céloztak rá, nagylátón annyira nem célszerű portrézni, érdekesen torzítja a testet, nem lesz valami szép látvány, így bőséges helykínálat esetén meg az 55-200 lesz jobb objektív ilyen célra - szintén ahogy írták előttem.

rumos14:
Ha elég tesztképet sikerül összevadászni - márpedig pl. vásárlás előtt ez alap -, akkor azt úgyis látom.

[ Szerkesztve ]

(#7149) 04ahgy válasza Szten Márs (#7148) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Azt hiszem sokat kell még a közel(ebbi) fotózás terén tanulnom...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7150) fairi válasza rumos14 (#7142) üzenetére


fairi
addikt

igazából érdekel vkit mit irnak,ránézek és az a fontos mit látok..
vagyis ha portrézol jó hátteret válasz,mert a bokehja a 16-80-adnak nem az igazi finoman is szólva...

canon obijaimnak egy fokkal jobb, persze láttam már, hogy a 85 f/1.2 mit alkot,na az az állat..

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.