Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13601) Fandango válasza Santiagain (#13600) üzenetére


Fandango
veterán

Mar csak az a kerdes, hogy nalunk mikor kerul forgalomba az uj Sigma 17-70, mennyibe fog kerulni, ha ez megvan, akkor valoban lehet hatassal az elozo verzio arara.

[ Szerkesztve ]

(#13602) Santiagain válasza Fandango (#13601) üzenetére


Santiagain
senior tag

700$ az ajánlott fogyasztói ára. Ebből nagyjából ki lehet számolni az itthonit is.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#13603) Nikla


Nikla
tag

Sziasztok, most tervezek rendes dslr re váltani, körbenézve, lenne egy kérdésem amit nem értek:
most egy kis fz38-am van. Megpróbálom értelmesen megfogalmazni a kérdést :)
ezen most 35-mmre váltva egy f2,4-4,4 27-486mm
ezzel szemben amit most néztem nikkor 18-105 F3,5-5,6 27-158mm
vagyis, ha jól értem az fz sokkal nagyobb zoom-ot biztosít és gyorsabb is?
Erős gyanúm, hogy valami lényegi dolgot hagyok ki az egyenletből, vagy tényleg ennyivel jobb az fz fix megoldása, mint a magában ugyan annyiba kerülő nikkor obi? :(((
Kérem valaki tegyen rendet a fejemben, mert ezt a kérdést angolra se nagyon tudom fordítani.

Köszönöm :R

Ha a hangya saját súlyának 50x -esét bírja el, akkor 10g hangyát le lehet küldeni egy sörért :)

(#13604) forceberg válasza Nikla (#13603) üzenetére


forceberg
veterán

Ez a nagy zoom átfogás a (D)SLR világban nem jellemző.
A Nikonnak egyébként épp van egy 18-300mm-es(27-450) obija, csak nem épp olcsó.
A gyorsaság relatív, mert, normál fényviszonyok között az 5,6-os fényerő is elég szokott lenni.
Milyen vázzal gondoltad?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#13605) Nikla válasza forceberg (#13604) üzenetére


Nikla
tag

Köszi.
Akkor magyarul ez nem egy rossz obi, még ha szegény beépített is :)
hááát, egyenlőre még csak keresgélek, de ami perpill szimpatikus:
d90-d5200-d7000 trio

[ Szerkesztve ]

Ha a hangya saját súlyának 50x -esét bírja el, akkor 10g hangyát le lehet küldeni egy sörért :)

(#13606) gab.m válasza Nikla (#13603) üzenetére


gab.m
senior tag

Papíron igaz amit mondasz, tehát fényerősebb a kompaktod, illetve nagyobb átfogással bír.
Sőt, mindezek a gyakorlatban is igazak, ámde!
Egy dslr-ben sokkal nagyobb szenzor van, mint a komkaptodban. Az objektívből ítélve te egy DX szenzoros Nikon gépet néztél ki magadnak. Ezen a képen nézd meg, hogy mekkora a méretkülönbség a szenzorok között: [link]
A mostani gépednek a képen jelölt legkisebb szenzora van, 1/2,33" méretű. Ezzel szemben nézd meg a kinézett dslr méretét: ez libafos zölddel van jelölve és APS-C névvel.
A nagyobb szenzorból rengeteg minden adódik, de hogy a legfontosabbakat említsem: sokkalta jobb képminőséget fogsz kapni, kvázi sötétben fogsz tudni fényképezni, illetve sokkal kisebb lesz a mélységélességed a kompakthoz képest, ez a háttérelmosást jelenti. Például ha egymásmellé raksz egy azonos zoom állású és azonos blendenyíláson, azonos fókusztávon készített képet (mondjuk 1 méterre fókuszálva) a két géppel, azt fogod észrevenni, hogy a dslr elmossa a téma mögötti részt, hátteret, míg a kompaktnál éles marad.
Nagyjából ennyi, itt PH-n vannak nagyon jó kis cikkek a tükörreflexes fényképezőgépekről, azokat olvasd el, és minden világos lesz.
Ja, és előre is üdv a Nikon dslr-ek világában! :)

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#13607) Nikla válasza gab.m (#13606) üzenetére


Nikla
tag

Köszi :) magyarul kevesebb üveg -> olcsóbb faktor is elég erősen játszik :)

Pont ez most az egyik legnagyobb problémám, hogy nem tudom hogy sony/canon/nikon/pentax... :N

Ha a hangya saját súlyának 50x -esét bírja el, akkor 10g hangyát le lehet küldeni egy sörért :)

(#13608) aleister válasza Nikla (#13605) üzenetére


aleister
veterán

A D5200-öt felejtsd el. Akkor már D5100. A másik két váz ellenben nagyon jó választás. Ha van rá keret, akkor D7K. Azok már 150-170 között mozognak használtan, és minden igényedet ki fogják elégíteni.
De ezzel a kérdéssel inkább a Nikon DSLR-es totyikba jerr át! :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#13609) Fandango válasza Santiagain (#13602) üzenetére


Fandango
veterán

Meg mernek eskudni, hogy 499 dollar volt a Sigma oldalan amikor meg nem volt forgalomban, mint varhato ar.
Lehet rosszul emlekszem, na majd meglatjuk (csak ugy megjegyzeskent en 436 euros aron vettem+vam)

(#13610) Santiagain válasza Fandango (#13609) üzenetére


Santiagain
senior tag

Fennakadt a vámon? Mennyi volt rá az ÁFÁ-n felül?

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#13611) aleister válasza Santiagain (#13610) üzenetére


aleister
veterán

Írta, hogy "+vám", tehát igen, fennakadt.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#13612) Fandango válasza Santiagain (#13610) üzenetére


Fandango
veterán

DHL hozta igy a vam elkerulhetetlen volt, egyebkent 10.3k HUF ment ra mint vamkoltseg, mert nem a valos ar utan szamoltak, hanem azutan amit rairtak feladaskor a szamalara (ami joval kevesbb volt mint a vetelar :DD )

(#13613) Santiagain válasza aleister (#13611) üzenetére


Santiagain
senior tag

A kérdés, mint a következőből sejteni lehet, költői.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#13614) buci30


buci30
addikt

Szeretnék egy zoom obit ami jó lenne Olympus pen L-1-re.
Milyet javasoltok?
Jelenleg egy ilyen nagylátószögű van:
Panasonic 14-42/3.5-5.6 MegaO.I.S.

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#13615) kulerr


kulerr
őstag

Sziasztok!

Ha már elcsépelt dolog előre is elnézést.

Szeretnék egy kisebb f1,8-as obit.
Vélemények tapasztalatok szerint fix 50 vs 35 mm-es amit általános kezdő szintre javasoltok?

Kösz előre is a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#13616) A Zéé válasza kulerr (#13615) üzenetére


A Zéé
addikt

mindegyiknek megvan a maga helye, kérdés az csak az, hogy neked melyik a jobb.
Az 50-es DX vázon már majdnem portré obi, a 35-ös közelebb van a hagyományos normál gyutávhoz. Explosureplot progival nézd meg az eddigi képeidet, hogy melyiket használod gyakrabban.
Vagy hasznld a kitobid pár napig csak 35-ön, utána pár napig csak 50-en.
Én a 35/1.8-at szeretem, és abszolút nem hiányzik a másik, valakik meg az 50/1.8-ra esküsznek.

Just a simple Lineman...

(#13617) BiriBum válasza A Zéé (#13616) üzenetére


BiriBum
őstag

Pontosan-ízlések és pofonok. Én pl. mint portréobit nem annyira csípem az 50-est, viszont táj részleteket vagy épület snitteket szeretek vele lőni.

(#13618) m3ss


m3ss
veterán

50-es dx-en jo sokmindenre, targyfotokra, novenyekre, viragokra, nagyobb gombakra is teljesen jo. na meg portrekkal is lehet probalkozni. imadom ezt az obit/gyutavot, biztos mindig lesz egy ilyen nalam :D

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#13619) spanyoll


spanyoll
addikt

Anno kérdeztem, hogy a tami VC-s 70-300asa a maga (100K alatti) árkategóriájában a legjobb-e, de most más lenne a kérdés: ebben az árkategóriában képileg is az a legjobb? Csak mert a stabitól meg tudnék válni egy jobb képminőségért cserébe. Esetleg más alternatíve ilyen környéken? A 300as vég jól jönne, de a 200al is el tudnék élni szerintem...

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#13620) TayRol válasza spanyoll (#13619) üzenetére


TayRol
veterán

képileg is toppon van szerintem. de aleister majd mesél, neki van. főleg 300-on, kicsivel jobb a nikon 70-300-nál. 55-200-at nem ismerem annyira de vannak itt akik igen.

(#13621) Eagl3 válasza spanyoll (#13619) üzenetére


Eagl3
veterán

A napokban vettem egyet, mivel még nem tudtam szabadba vinni mert beteg vagyok, ezért nem alkotnék véleményt a képminőségről, ellenben kattintgattam az erkélyről vele és hát a stabilizátor az valami kegyetlen durván jó. Olyan szinten kimerevíti a képet, hogy nem hittem a szememnek, olvastam, hogy jókat írtak róla, de ezt nem gondoltam volna.

A másik dolog, hogy ebben a tartományban már biztos nem vennék stabi nélküli objektívet, szerintem sokszor lenne használhatatlan. Már a keresőben is úgy remeg a kép mint az állat stabi nélkül.

(#13622) spanyoll válasza TayRol (#13620) üzenetére


spanyoll
addikt

Hümm, na akkor megvárom míg ideér aleister a véleményével, de egyelőre jónak tűnik a kis drága... Kb mennyiért mennek a még normális de nem 300expos 5 éves garis darabok?

@Eagl3: Majd ha jobban leszel már (jobbulást), akkor légyszi dobj pár képet ha tudsz, akár privátban is, mert na. Kéne egy tele, és ha ennyire dicséritek akkor szerintem meg is van, hogy mi lesz az.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#13623) TayRol válasza spanyoll (#13622) üzenetére


TayRol
veterán

5 éves garis vc-s 70-300-as tami nem nagyon van eladó.:) szeretik a userek.

(#13624) Eagl3 válasza spanyoll (#13622) üzenetére


Eagl3
veterán

Oké :)

(#13625) aleister válasza spanyoll (#13622) üzenetére


aleister
veterán

Huh, írtam egy csomót, de aztán elvitte a Tűzróka. :)

A lényeg: kb ugyanaz a képminőség. A Tami minimálisan élesebb, a Nikkor a szélek felé jobban lágyul. A Nikkor állatira CA-zik.

Tamiban állati pro a VC. Hátránya, hogy utána minden más stabit képes lenézni az ember. :)

A fentiek, az ár és az 5 év gari fényében én a Tamront ajánlom.

ps: sry, de nem volt idegrendszerem/időm még egyszer mélyebben kifejteni az okokat :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#13626) spanyoll válasza TayRol (#13623) üzenetére


spanyoll
addikt

Akkor úgy kérdem, hogy értelmes állapotban lévő darabokért mennyi a reális ár és mennyi az amennyiből alkudni kell?

@Eagl3: Köszi előre is :)

@(#13625) aleister: Jól hangzik. Nem volt még sok közöm stabis obikhoz, az egyetlen amit tapiztam az a 18-105 volt, de már ott is szimpi volt. Figyu, ha valami olyan helyen tartózkodnánk mindketten, ami közel van egymáshoz akkor szívesen összetapiznám a kisz drágaszágot ha lehet :) Vonz ez az obi megmondom őszintén, eléggé szimpatikus. Tamronos leszek még a végén? :U

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#13627) TayRol válasza spanyoll (#13626) üzenetére


TayRol
veterán

60-ért ment el egy, de semmi nem volt hozzá csak kupak, a másik véglet olyan 80-85e, garis darabokért.

(#13628) Santiagain válasza spanyoll (#13626) üzenetére


Santiagain
senior tag

Kíváncsiságból rákerestem a neten, de nem nagyon árulják használtan. Még ebayen is új van csak. Itt a hardveraprón ugyan van egy, de a srác egyszer lépett be. Hónapokkal ezelőtt, amikor felrakta.

Szerk.: irányjelzősőn pont van egy 75-ért.

[ Szerkesztve ]

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#13629) aleister válasza spanyoll (#13626) üzenetére


aleister
veterán

Siófoki vagy, ugye?

23-án megyek föl Pöstre a Canon műtermes izére. Szerintem kocsival toljuk majd, és pályázunk. Szóval, ha el tudsz jönni Keneséig, akkor ott kipróbálhatod. Szombat reggel megyünk, vasárnap délután/este jövünk. Esetleg visszafelé (vasárnap) beugorhatok 'fokra, és akkor tolunk egy naplementés megoldást, te meg tesztelhetsz bátran. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#13630) spanyoll válasza TayRol (#13627) üzenetére


spanyoll
addikt

Na, akkor cél a 70K-s darab.
Majd figyelem, de egyelőre nem szakadok meg a keresésben, első körben kell hozzá a következő havi fizu :DD

@Santiagain: Nem baj, annyira nem is sürgős, csak tervbe van véve, egyelőre ezzel nem kell rohanni, inkább kivárok :)

@aleister: Ha be tudnál ugrani naplementefotózni az nagyon de nagyon jó lenne :) Node ez már más téma, majd leprivátozzuk, hogy mikor hogy mi merre hány óra. :C

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#13631) aleister válasza spanyoll (#13630) üzenetére


aleister
veterán

Tudom, hogy még nem aktuális, de tán lefoglalózhatnád, ha komolyan gondolod.
75k.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#13632) spanyoll válasza aleister (#13631) üzenetére


spanyoll
addikt

Hümm köszi, meglássam, egyelőre nézegetek majd képeket amik azzal készültek. Most láttam egy képet kezdő topicban eagl3 kollega által készítve és azon olyan a bokeh, hogy fúj. Nagyon nem tetszik :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#13633) forceberg válasza spanyoll (#13632) üzenetére


forceberg
veterán

Ezek az obik ált. élességre vannak belőve, a bokeh a 70-200-aknak szokott szép lenni a zoomok közül.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#13634) spanyoll válasza forceberg (#13633) üzenetére


spanyoll
addikt

Eléggé elbizonytalanodtam most, megmondom őszintén. Nem vagyok Kai a digitalrevbő, hogy ami nem bokehlicious azt utáljam, de akármelyik képet nézem most flickren ami ezzel az üveggel készült, azon ki vagyok akadva. Lehet, hogy velem van a baj, de a DOF-on éppen hogy kívülre eső részek, amik még nem teljesen krémesek, hanem még kivehetők, de már DOF-on kívüliek ... na azokra nálam a legjobb szó a MŰANYAG. Nem tudom miért, de ilyen műanyag bokeht még nem láttam :(
70-200ak jobb ilyenben? De azokból meg nincs ilyen áron értelmes darab mi?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#13635) spanyoll


spanyoll
addikt

A 17-50 képei viszont felkerültek a gépre és szerelmes vagyok. Nagyon baba ez a kis obi tényleg :) Mondjuk a bokeh itt is fura kicsit, mintha zajos lenne a háttérmosás (low ison is), de abszolút nem vészes, biztos csak én magyarázom bele. 2.8on meg közel sem olyan lágy mint gondoltam, bőven vállalható még. Jó csere volt :DD

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#13636) forceberg válasza spanyoll (#13634) üzenetére


forceberg
veterán

Hát, sajnos kb. a Tamronnak a duplájába kerülnek az újabb 70-200-ak.
Ez 200/2,8 Full HD-ra méretezve, csak a faágak miatt teszem ide, hogy milyen a bokeh, ha xar a háttér.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#13637) spanyoll válasza forceberg (#13636) üzenetére


spanyoll
addikt

Hátőőő. Jah ... Nem kommentálom inkább :(

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#13638) aleister válasza spanyoll (#13632) üzenetére


aleister
veterán

Nekem nincs bajom a bokehjével. Majd keresek majd neked valami képet, ahol szerintem jó.
Egyébként 9db kerekített szélű penge van benne, így elméletileg kialakítását nézve nem lehet vele gond.

Na a Nikkor 50 1.8D-nek tényleg csúnya a bokehje. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#13639) spanyoll válasza aleister (#13638) üzenetére


spanyoll
addikt

Nem tudom, nekem fura valahogy, no mindegy, ha megtapizom lehet jobban tetszik majd :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#13640) HollyBoni válasza spanyoll (#13639) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nekem speciel tetszik, régi filmes obikra emlékeztet. :)

(#13641) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

Félve merem feltenni ezt a kérdést :)

Egyértelműen sokkal-sokkal jobb a Nikon 85mm 1.8G a Nikon 85mm 1.8D nél :R :F

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#13642) forceberg válasza JohnyBlue (#13641) üzenetére


forceberg
veterán

Már az 1,8D is elég jó! De a G állítólag még jobb... :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#13643) TayRol válasza JohnyBlue (#13641) üzenetére


TayRol
veterán

igen.

(#13644) gab.m válasza forceberg (#13642) üzenetére


gab.m
senior tag

Nem csak allitolag... Az egy fantasztikus objektiv.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#13645) donzoli


donzoli
aktív tag

Valakinek van tapasztalata ilyen kiegészítőkkel mennyire lehet szörnyű a képe?
Jó lenne egy nagylátó, de annyira nem kell most nekem, hogy 100K adjak érte, ennek megfelelően a képminőségben is hajlandó vagyok kompromisszumot kötni...

(#13646) Zozzer888 válasza donzoli (#13645) üzenetére


Zozzer888
addikt

Nekem van egy 0,21x-szerezős szörnyeteg:D Ha érdekelnek tesztképek (Canon 1000D+18-55 DCII+ilyen) akkor írj, holnap tudok küldeni Neked egy "csomagot".

szerk:tapasztalat:
-ront a rajzon,de FB méretre simán jó
-a szélén nagyon csúnya a rajza...de 30 euroért mit vár az ember?
-a minősége szerintem elfogadható,de majd meglátod
-fénycsapda:D

összegezve: jópofa, annyit vígan megért:)

[ Szerkesztve ]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13647) donzoli válasza Zozzer888 (#13646) üzenetére


donzoli
aktív tag

igen érdekel, bár én inkább a linkeltel szemezek, priviben ment a mail címem :R

(#13648) #56824064


#56824064
törölt tag

tudtok véleményt mondani erről az obiról? Canon EF 20mm f/2.8 USM esetleg van olyan aki ilyet használ?

(#13649) sajp63


sajp63
tag

Sziasztok. Valahol olvastam, hogy leteznek olyan Pentacon obik pl. 200/4,amelyekrol leveheto az M42-es adapter es marad rajta Psix bajonet. Mar sok helyen talaltam olyat amirol le eheto az M42, csak ha jol latom nem Psix bajonet marad a vege. Tudna valaki linkelni olyan oldalt ahol az altalam megtekinteni kivant obi van. Halas koszonet

(#13650) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

Nos egy kis Tamron 90mm 2.8 beszámoló :) avagy én vagyok béna vagy az obi kuka ? :)

Megkaptam végre a várva várt csomagot. Doboz kibont, megvan benne minden. Objektív kívülről hibátlan. A belső teszteléshez felcsavartam a vázamra (D7K) és a műhelyben gondoltam lövök pár tesztképet. A váz A üzemmódban f4 es rekesszel lőttem párat. Na mondom akkor kezdem az elejéről 2.8 stb stb. Erre akárhogy tekerem a tárcsát a vázon az biza f4 alá nem megy... Vagyis megy ha átkapcsolom Manual fókuszra és eltekerem a végtelen állás fele akkor 2.8 ra beáll de ahogy állítok a fókuszon a rekesz is megy vele... Vissza Auto fókuszra és ahogy a fókusz motor dolgozik szépen állítódik a rekesz is ... ez a jelenség 130 ezer forintért nagyon szórakoztató :)

Na mondom fasza behalt a váz :) Feldobtam egy 50mm 1.8D-t azzal szépen dolgozik, ahogy azt megszoktam.

Vissza a 90mm a hiba ugyanaz :) vagy nem is hiba ? Vagy csak Tamron? 5 körül feldobom egy D5100 ra is :)

Jahh most levettem a vázról és valami finoman zörög benne :W :W

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.