Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:13

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 950 / 960 (GM206) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) balazska92 válasza tthomasso (#932) üzenetére


balazska92
senior tag

Megcsináltam, full alap beállításokkal: [link] illetve húzva ahogy én gondoltam :D [link]

(#952) balazska92


balazska92
senior tag

Azt elfelejtettem írni, ha benchmark közbe olyat ír hogy a képernyőillesztő hibát talált majd helyreállt, az lehet azt mutatja hogy nem stabil?

(#953) trancemusic válasza balazska92 (#952) üzenetére


trancemusic
senior tag

Igen.
Adott órajelhez kevés a gpu feszültsége.

(#954) balazska92 válasza trancemusic (#953) üzenetére


balazska92
senior tag

Értem, esetleg ha növelném a feszültséget? Vagy ha nem megoldás, akkor core vagy memory clockot kell csökkenteni?

(#955) akodolanyi


akodolanyi
csendes tag

Sziasztok,

vettem egy MSI GTX960-as videokartyat, minden ok, szeretem. Egy amator kerdesem van, ki lehet kapcsolni, hogy a kartya tetejen az msi felirat ne vilagitson? Engem zavar, hogy a szemembe vilagit.

Andras

[ Szerkesztve ]

(#956) blu79 válasza akodolanyi (#955) üzenetére


blu79
addikt

szia , igen ki lehet kapcsolni a Geforce Experience programban, Számítógépem fülre kell menni és alul van hogy ledes megjelenítő
- és grat a kártyához :C

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#957) akodolanyi válasza blu79 (#956) üzenetére


akodolanyi
csendes tag

A led visualizer-nek kellene lennie nem? Mert ott nem enged semmit.

(#958) alfiboy


alfiboy
aktív tag

Sziasztok!

G3258@4,6GHZ oké, hogy nem tudja kihajtani a 960-t. Mégis %-ban mire lehetne számítani?

Köszi!

...

(#959) blu79 válasza akodolanyi (#957) üzenetére


blu79
addikt

- pedig ott kell lennie hogy led effektusok és ott lehet kikapcsolni

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#960) akodolanyi válasza blu79 (#956) üzenetére


akodolanyi
csendes tag

Mindegy, kibirom. Kosz a segitseget, Andras

(#961) htc07 válasza akodolanyi (#960) üzenetére


htc07
addikt

msi-nek nincs valami programja?

user manual mit ír?

egyébként szigszalag. :DDD

(#962) blu79 válasza akodolanyi (#960) üzenetére


blu79
addikt

itt egy kép :

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#963) Gainka válasza alfiboy (#958) üzenetére


Gainka
őstag

Arra lehet szamitani hogy lesz olyan jatek ahol 60%on megy a kartya lesz olyan ahol 100on. Jatekfuggo hogy hany procimagot hasznal a jatek.

(#964) akodolanyi válasza htc07 (#961) üzenetére


akodolanyi
csendes tag

Ja, nyertel! Kellett egy plusz program, ami kikapcsolta. Kosz a tippet!

Andras

(#965) trancemusic válasza balazska92 (#954) üzenetére


trancemusic
senior tag

Core clock.

Memória hibánál furcsa csíkozódást látnál nagy valószínűsêggel.
Rusnya térbeli fekete szalagokat pl. :D

(#966) trancemusic válasza alfiboy (#958) üzenetére


trancemusic
senior tag

Nyugi!
Kihajtja az legtőbb esetben.
Teszteld le.
Ha a felbontás csökkenésével nő az fps,akkor többet tud a proci adott progi futtatása alatt mint a vga. :)

(#967) akodolanyi válasza blu79 (#962) üzenetére


akodolanyi
csendes tag

Ez megvan nekem is, csak a legfelso sor szurke a harombol, emiatt a LED visualizer not ready.

Mert mert nem nem ertem...

(#968) blu79 válasza akodolanyi (#967) üzenetére


blu79
addikt

- neked a legújabb experience van fent, miért angol nyelvű? , itt be lehet állítani a led fényerejét vagy hogy villogjon e meg stb...

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#969) akodolanyi válasza blu79 (#968) üzenetére


akodolanyi
csendes tag

Nos, a ma delelott jott egy frissites es mar be tudom a LED-et allitani. (nem ertem mi volt az elozo verzioval.)

Egyebkent, minden a gepemen angol nyelvu, a windows, a programok, a driverek... En itt elek, egyszerubb ha minden angol. :DD

Kosz, mindenki segitseget!

Andras

(#970) alfiboy válasza trancemusic (#966) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Sajnos letesztelni nem tudom, GTX 770 van csak itthon, ahoz azért nem hasonlítanám. Vásárlás miatt érdeklődőm, min. I5 amit mondtak hozzá...

(#963) Gainka
:R

...

(#971) trancemusic válasza alfiboy (#970) üzenetére


trancemusic
senior tag

Nos a 770 köbö 10-13 %-val gyorsabb a 960-nál.
Mehet a teszt.

U.i.: Ne cseréld le a 960-ra a 770-et ha jót akarsz!!! :DDD

(#972) alfiboy válasza trancemusic (#971) üzenetére


alfiboy
aktív tag

:R

Semmiképpen nem cserélném, egy kisebb konfigba venném.

...

(#973) trancemusic válasza alfiboy (#972) üzenetére


trancemusic
senior tag

Min. i5-höz annyit fűznék hozzá: ha 960-hoz ez kell minimum,akkor mi kell a 980-hoz?
Minimum kettő i5 összedrótózva? :DDD
Esetleg kettő 980-hoz? 4 i5...
Titan x-hez?
Aki mondta neked,az nem szereti ezt a "szakmát" csak valakitől hallotta.
Én kitesztelek amit csak tudok,nekem ez szenvedêly mint sokunknak a ph-n. :DDD

A procid meghajt sok esetben akár kettő vga-t is.
Hál istennek végre durva a procik teljesítménye,a haswell (is) képes több erős vga kihajtására is.

Off off: 1950 xtx-t 48 pixel futószalagját megjelenésekor nem létezett olyan proci,ami ki tudta volna hajtani.

[ Szerkesztve ]

(#974) htc07 válasza alfiboy (#970) üzenetére


htc07
addikt

Csak magamat tudom ismételni, i3-4160, unigine heaven 4.0 hozza nálam ugyanazt a szintet, mint másoknál, akik a topikba linkelték.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#975) trancemusic válasza htc07 (#974) üzenetére


trancemusic
senior tag

+1 :D

Most csúsztam le egy helyet ph toplistán,srác uolyan gxxxx procival mint alfiboyé, 4,9 ghz-en verte a 4,8 ghz i5 4670k-m ugyanolyan vga-val. :DDD

Van még kérdés?
Alkalmazásfüggő a dolog egyébbiránt,nem lehet általánosítani...

[ Szerkesztve ]

(#976) tthomasso válasza htc07 (#974) üzenetére


tthomasso
tag

A kolléga már megmondta, hogy miért hozza az I3-ad ugyanazt a szintet. Ez igaz, a hétvégén leteszteltem Én is két fajta procival is, majd az I5-ösömmel is.

Ha fáj az igazság, akkor ne várd el senkitől, hogy igazat mondjon!

(#977) synthattik válasza alfiboy (#958) üzenetére


synthattik
aktív tag

Tudni kéne,hogy milyen játékok a cél,mert ha pl bf3-4 multi ott nagyon elvérezne a 2 mag,de single játékokhoz,vagy ami kevés szálat mozgat ott elég lehet.

(#978) Peat;) válasza htc07 (#974) üzenetére


Peat;)
veterán

Van olyan játék ahol régebbi processzor is elég és van aminél kell az i5/egyenértékű amd a 960-as mellé, már fentebb is ezt írta mindenki. Ne egy hülye tesztprogram alapján vonj le következtetést hogy játszani mennyire jó egy processzor. Egy jó grafikai tesztprogramban nincs fizika, kontakt, ai, ui tököm tudja mi. Csak a vga-t hajtja meg. Nem vagyok nagy tudor de szerintem az említett program is ilyen.

Majd gta5 teszteket nézz, valószínű szénné izzik szegény processzor, legyen az amd, i5 vagy i7...de már most is elég sok ilyen játék van. Az ember meg nyilván azért vesz egy 960-a szintű vga-t hogy az új csodákat is élvezze, akkor viszont processzorból is hasonló kategória kell. Az hogy drága egy újabb fajta i5 meg relatív, csoda hogy nem még drágább versenytárs híján.

Aki egyszerre nem tud cpu-t és vga-t venni csak pár hónap eltéréssel ott maximálisan egyetértek hogy kezdje a vga-val, mert sok játékban így is nagy örömben lesz része és látni fogja a hatást.

[ Szerkesztve ]

(#979) htc07 válasza tthomasso (#976) üzenetére


htc07
addikt

és (#978) Peat;)

a kevésbé cpu igényes játékoknál szerintem gond nélkül megüti a szintet, nyilván ahova kevés a proci ott nem.

egyébként tervben van egy i5 nálam is hamarosan, szerintem egy 4460 elég lenne.

de azért kipróbálom, mire lesz elég a hőn áhított GTA megjelenésekor. :)

[ Szerkesztve ]

(#980) alfiboy válasza synthattik (#977) üzenetére


alfiboy
aktív tag

BF3, BF4, FC4 egyelőre singleplayer. 2-3 hó múlva lenne csak keret 4690K-ra (használtan). Eredeti elképzelés mindenből költséghatékonyság volt, aztán jó áron jött lap, ház, hűtő (adatlapomon) és borult minden.

(#973) trancemusic
[Itt mondták]
:U
és inkább jöttem ide.

[ Szerkesztve ]

...

(#981) trancemusic válasza alfiboy (#980) üzenetére


trancemusic
senior tag

Szia!
Én csak pénzt akartam neked spórólni...
Ha nekem nem hiszel,akkor nézzd meg ezt!
A tesztben használt i5 sandy 4,2ghz teljesítményét a haswell kb 3,7-3,8 ghz-en hozza!
Teszt vége fele láthatod hogy gtx690,hd7990-vel majdnem dupla az fps full hd-ban.
Kétcsipes vga-kat is meghajt.Haswellnek a 3,8 ghz nem extrém tuning,gondolom ezt érted.4790k alapórajele több.
Plusz láthatod a legvégén különböző procikkal mi a helyzet.

U.i: Csak segíteni próbáltam a választásban :R
Rosszul döntöttem én is,mert a 770-em csirke a 4,6ghz-es haswellhez... :O
Ja,és ez valós játék teszt,nem szintetikus benchmark.

[ Szerkesztve ]

(#982) synthattik válasza alfiboy (#980) üzenetére


synthattik
aktív tag

Este megnéztem a bf4 single-t 2 maggal 4.8ghz-re raktam a procit,a videokártyát nem húztam,néhol voltak kisebb droppok,meg volt kis fura utánhuzás is,mint mikor magas a ping multiban.
shanghai pálya volt itt a gpu usage:

itt meg a cpu kihasználtság,fps,frametime:

4magnál a kis utánhuzás megszünt.
A kártya gigabyte 960 mini,a boost 1300mhz.

(#983) alfiboy válasza trancemusic (#981) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Szia!

Köszi az olvasmányt! Elhiszem amit mondasz/mondtok, de az a helyzet én sajnos nem tudok játszani látássérült (teljesen vak) vagyok ~6 éve, párom gyermeke és unokahugom játszanak.
Nagygépet használják erre, de én ekkor kiszorulok, mostanság sokat dolgozik is. Így jött az ötlet egy multimédiás, torrentes gép összerakására, ami 24/7 üzemelne, de beesett a lap majd a ház (Z97M-Plus, Define mini), így borult minden. Gyerekeknek kedveznék ezzel valamelyest, magamnak hang, tuning és képernyőolvasó szempontjából...

Köszi mégegyszer! Én tettem fel rosszul a kérdést...
:R
Tervben a 770 cseréje is, de csak évvége felé.

...

(#984) trancemusic válasza alfiboy (#983) üzenetére


trancemusic
senior tag

Értem! :R

(#985) alfiboy válasza synthattik (#982) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Köszi szépen!
:R

...

(#986) synthattik válasza alfiboy (#985) üzenetére


synthattik
aktív tag

Nincs mit remélem tudtam vmit segíteni a döntésben. :R

(#987) Bugfix1984


Bugfix1984
aktív tag

Sziasztok !

Láttam, hogy elérhető jópár darab GTX960 4GB-os verzió a piacon. Van már valakinek tapasztalata ezzel?

[link]

Ha van írja le,hogy a plusz 2GB memória milyen előnyökkel járhat. :R

(#988) Peat;) válasza Bugfix1984 (#987) üzenetére


Peat;)
veterán

"Ha van írja le,hogy a plusz 2GB memória milyen előnyökkel járhat." Kb akkora az előnye mint egy trabanton a spoiler játék szempontjából. Ha CUDA vagy mittomén milyen programozó vagy akkor jöhet ki a haszna talán. Tehát akkor vásárolj ilyen terméket, ha számít mi van ráírva a dobozra és jól látható helyre teszed. :)

(#989) Bugfix1984 válasza Peat;) (#988) üzenetére


Bugfix1984
aktív tag

Értem amit írsz,de egy -két játéknál alapkövetelmény, hogy magasabb részletességet állíts be rajta, most egy ASUS-t tudnék megcsípni 4GB-os STRIX-et 78K-ba. Annyit megér?

(#990) synthattik válasza Bugfix1984 (#989) üzenetére


synthattik
aktív tag

Részemről az nagyon drága,de te tudod mire költöd a pénzed.Aprón vannak 80k környékén gtx 780-ak,azok szntem jobban megérnék,vagy ha mindenáron 4gb akkor lehet jólárazott 770-eket is kifogni.
Erre a gpu-ra tökéletesen elég a 2gb meglátásom szerint,előbb fogy el a gpu, mint a vram.

(#991) Nazara válasza Bugfix1984 (#989) üzenetére


Nazara
őstag

Egyetértek synthattik kollégával. Néhány százalékot nyersz csak, és tekintetbe véve, hogy már van 60K-alatt is 960, én biztos nem vennék majdnem 80-ért ugyanilyen kártyát. Pénzpocséklás.

Főleg azt figyelembe véve, hogy egy 7950 teljesitményben kb. ezen a szinten van, és aprón 40-ért még lehet garis darabokat kifogni belőle.

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#992) Peat;) válasza Bugfix1984 (#989) üzenetére


Peat;)
veterán

Nekem nem, neked viszont nagyon tetszik amint látom :)
Én sem vennék már 2 gigás kártyát, de attól hogy a 960-asra 4 gigát pakolnak az még nem lesz jobb. A 960-as chip 2 giga ramhoz van tervezve, szánva, így nem valószínű hogy a jövőben bármi előnye lenne a több ramnak.

Nagy a szakadék a 960 és 970-es között, sajnos nem tudni mikor jön a 960ti ami neked lenne megfelelő. Lehet 1-2 hónap, lehet fél év.

(#993) csabika0001


csabika0001
senior tag

Sziasztok

Ma sikerült szert tennem egy [GTX960]-ra. Eddig nagyon "csendben van" és hűvös, remélem így is marad.

(#994) papírzacsi válasza csabika0001 (#993) üzenetére


papírzacsi
aktív tag

fasza cucc lehet a giga is. :))

rövid haj,hosszú ész:ez papírzacsi!22+22 régi piros. 634

(#995) laychi válasza csabika0001 (#993) üzenetére


laychi
veterán

Én is ilyenre pályázok,de lehet,hogy összejön egy msi gtx770 60-érrt

Ti melyiket vennétek? Tudván,hogy a giga gtx 960 61,5k lecnél?
770 erősebb,de régebbi,256bit 1 év gari
960 újabb,gyengébb valamivel,128bit,kevesebbet eszik 100-on 3 év gari

feltettem a kérdést mindtkét topicban,meg abban is,ahonnan jönnék

(#996) Bugfix1984 válasza laychi (#995) üzenetére


Bugfix1984
aktív tag

Én egyértelműen az msi-t venném, azt remélem tudjátok,hogy a gigabyte nem éppen hivatalos forrásai miatt még az NVIDIA is elpártolt tőle Magyarországon, így csak giga VGA-hoz nem adnak Witchert például. :R

(#997) Nazara válasza laychi (#995) üzenetére


Nazara
őstag

Nehéz ügy. Nálam végül hasonló dilemmaban az döntött, hogy az 5 éves (minőségi) tapomra már nem akartam nagy terhelést rakni, annak a cseréjét meg nem most szerettem volna megejteni. A 960 új architektúra, tehát a driverekkel meg rengeteg gyorsulasra lehet nála számítani. Viszont a 770-et később is lecserelheted ráfizetés nélkül az apron egy 960-ra ha szeretnéd, fordítva ez viszont nem áll, tehát befektetési célból (és egyelőre teljesítményben is ) jobb a 770.

(#996) Bugfix1984: ez tuti nem igaz, nem vagyok egyedül a topicban, aki a Giga kártya mellé megkapta a Witcher-kupont. ;)

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#998) Bjørgersson válasza laychi (#995) üzenetére


Bjørgersson
félisten

En a 770-et valasztanam.

Nazara hagyd inkabb ra. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#999) juve600 válasza csabika0001 (#993) üzenetére


juve600
nagyúr

nekem is ez a tipus van
simán hozza a gtx 770 teljesitményét,jóval kisebb fogyasztás mellett

(#1000) csabika0001 válasza juve600 (#999) üzenetére


csabika0001
senior tag

Nálam is fogyasztás döntött, de a DX12 néhány további újdonsága is megfontolandó lehet, ami GM204/206 tól lesz támogatott.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.