Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:13

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 950 / 960 (GM206) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) blu79 válasza Gaben880325 (#850) üzenetére


blu79
addikt

- afterburnerrel igen, van grafikon, és ez alapján kell nézni, mert nem az a lényeg hogy egy egy pillanatra felugrik 99% re hanem hogy folyamatosan 9x fölött legyen játék közbe, de inkább itt egy kis útmutató hogy játék közben tudd nézni :) :

[link]

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#852) Gaben880325


Gaben880325
csendes tag

Valamiért nem jeleníti meg játék alatt az értékeket, Thief alatt se, Grid 2 alatt se, Tomb Raider alatt meg igen

Köszi a linket, megnézem

[ Szerkesztve ]

(#853) papírzacsi válasza Gaben880325 (#852) üzenetére


papírzacsi
aktív tag

sajnos procilimit. nem fontos monitorozni. elég játék után visszalépni az msi afterbe és látod játék alatti adatokat. a lényeg hogy játék alatt is fusson.

[ Szerkesztve ]

rövid haj,hosszú ész:ez papírzacsi!22+22 régi piros. 634

(#854) laychi válasza blu79 (#849) üzenetére


laychi
veterán

Az nem lehet,hogy kevés neki a 2 giga vram?
Experience-nél mikor rámegy az ember az optimalizálásra előtte végig lehet nézni,hogy x-y beállítás megeszi a vramot,esetleg azt kell kikapcsolni,többi mehet high-on meg ultrán.

papírzacsi:Ant@-nál mi lehet a hiba vajon? ott nem hiszem,hogy cpu limit. Annak a procinak bírnia kell.

Esetleg a testvértopikban írtakat ki lehet próbálni,hátha segít: [link]

[ Szerkesztve ]

(#855) blu79 válasza laychi (#854) üzenetére


blu79
addikt

- szia, hát lehet kevés de a proci, nagyon, pláné FHD-be :)

többszálas optimalizálást ez az NV driverbe az Összefűzött optimalizálás? vagyis ennek nevezik?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#856) laychi válasza blu79 (#855) üzenetére


laychi
veterán

Azt írta mcs,én nem próbáltam,de hátha igen és segít valamelyest.
Gondoltam senki nem veszít vele semmit,ha kipróbálja.Ezért bátorkodtam megosztani veletek.

Szerk.:
Igen az,nézd mit ír alul:

[ Szerkesztve ]

(#857) Ant@ válasza laychi (#854) üzenetére


Ant@
senior tag

A többséggel ellentétben én nem vettem le a látótávolságot, hanem hagytam középen minden más beállítással együtt. Ugyanez a látótávolság max beállításon FHD-ban sem volt játszhatatlan de alkalmanként benézegetett 20 fps alá is. Értsd ment elfogadhatóan érzetre 30 - 40 framel aztán negyedóránként megrecsent aztán ment tovább ugyanúgy, ott már lehet kevés volt a vram is.

[ Szerkesztve ]

(#858) Gaben880325


Gaben880325
csendes tag

Megcsináltam, de továbbra sem mutatja dying alatt, Tomb Raidernél mutatja, ezeket írja ki! http://itcafe.hu/dl/upc/2015-03/16/543603_v8byijwjgh5nffdy_1.jpg De a többi játéknál miért nem látom?

[ Szerkesztve ]

(#859) laychi válasza Gaben880325 (#858) üzenetére


laychi
veterán

Külön külön mentél rá,hogy mit szeretnél állítani? mert nem a pipa a lényeg előtte,ki kell jelölni,beállítani on-screen,olyankor megjelenik az in OSD felirat a kiválasztott dolog mellett.

Jah bocs,akkor meg van,utólag tetted be a "majdnem linket" valószínűleg.

[ Szerkesztve ]

(#860) Gaben880325


Gaben880325
csendes tag

Nem az a baj, hanem a többi játéknál miért nem jelenít meg semmit? Ezek vannak bepipálva és osdn

(#861) laychi válasza Gaben880325 (#860) üzenetére


laychi
veterán

Észrevettem,ahogy azt az üzenetem végén írtam.
Esetleg állíts be egy gyprsgombot az on-screen fülön a show on-screenhez és a hide onscreenhez és próbáld menet közben ki-be kapcsolni

(#862) Gaben880325


Gaben880325
csendes tag

Az is meg van, de így sincs, nem értem...

(#863) papírzacsi válasza laychi (#861) üzenetére


papírzacsi
aktív tag

játék után közvetlen belenéz az msi grafikonjaiba és látja hogy procilimit vagy sem.

[ Szerkesztve ]

rövid haj,hosszú ész:ez papírzacsi!22+22 régi piros. 634

(#864) Gaben880325


Gaben880325
csendes tag

Bekapcsoltam az összefűzött optimalizálást, nem tudom mennyire játszik közre, de jobb fps-em van Dying alatt mint eddig (Kösz az infót). Viszont az MSI Afterburner kiiratás még mindig nem jelenik meg játék alatt...

(#865) papírzacsi


papírzacsi
aktív tag

Picit kíváncsiságból ,meghúztam a phantomot.Így 1548 mhz-ig boostol.

teljesítmény szempontból lófing.
vagy meghúzom rendesen,vagy alapon mennyen! Kicsi tuning semmit nem ér.

[ Szerkesztve ]

rövid haj,hosszú ész:ez papírzacsi!22+22 régi piros. 634

(#866) laychi válasza papírzacsi (#865) üzenetére


laychi
veterán

Legalább a GLH változat alapórajeléig húzd fel:1342Mhz
De szerintem símán mehetsz tovább is.

Bár nem tudom a tiednek miért 1203Mhz az alap órajele,többnek kellene lennie 1266MHz[link]

[ Szerkesztve ]

(#867) papírzacsi válasza laychi (#866) üzenetére


papírzacsi
aktív tag

1266mhz az alap boostom. nézd meg.

rövid haj,hosszú ész:ez papírzacsi!22+22 régi piros. 634

(#868) laychi válasza papírzacsi (#867) üzenetére


laychi
veterán

Valóban...akkor a weboldalakon a boost van feltűntetve.
Érdekes,mert a 750Ti-nél még az alap órajelet tüntették fel,mikor vettem.

(#869) papírzacsi válasza laychi (#868) üzenetére


papírzacsi
aktív tag

amugy ezzel az 1266-al 1346-ig,az 1283-al 1548-ig boostol. ha lesz időm kitesztelem a maximumot.

[ Szerkesztve ]

rövid haj,hosszú ész:ez papírzacsi!22+22 régi piros. 634

(#870) papírzacsi


papírzacsi
aktív tag

még egy picit húztam,így még stabil,bár bf4 alatt még nem próbáltam.majd holnap.

rövid haj,hosszú ész:ez papírzacsi!22+22 régi piros. 634

(#871) blu79 válasza papírzacsi (#870) üzenetére


blu79
addikt

szia, ha jó a hűtés szerintem emelheted 1500/1900 :D , le kell tesztelned :K

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#872) balazska92


balazska92
senior tag

Sziasztok! Napokban vettem asus gtx 960 strix oc kártyát, a tuninghoz kérnék segítséget, mi a max ami kihozható belőle, mit mire állítsak? Hasra ütés szerűen ennyire tekertem fel a dolgokat, de nem értek hozzá, szeretném ha valaki pontosan leírná hogy mit mire állítsak. [link] [link]

(#873) papírzacsi válasza blu79 (#871) üzenetére


papírzacsi
aktív tag

szerintem az, ennek kicsit sok.

balazska92:a memória sok lesz neki szerintem. max:1900mhz,ha szerencséd van.

[ Szerkesztve ]

rövid haj,hosszú ész:ez papírzacsi!22+22 régi piros. 634

(#874) synthattik


synthattik
aktív tag

Láttam megy itt a heaven ,gondoltam tolok én is 1 -et.Az alany gigabyte gtx 960 mini:

Az órajel látható,de gpu:1500/mem:4000

(#875) synthattik


synthattik
aktív tag

Találtam egész új benchet is monster hunter nvidia és cryengine produkció

1080p 4msaa:

1080p smaa:

Az órajel megegyezik az előzőekkel.

(#876) papírzacsi válasza synthattik (#875) üzenetére


papírzacsi
aktív tag

ezt kipróbálom. powerlimitet emelted?

rövid haj,hosszú ész:ez papírzacsi!22+22 régi piros. 634

(#877) synthattik válasza papírzacsi (#876) üzenetére


synthattik
aktív tag

Igen emeltem 108%-ra,itt ennyi a maximum az 141w,néhol kicsit tdp limites a kártya,de szerencsére idáig,csak benchmarkban találkoztam vele.
Neked asszem phantom van ,annak milyen a hűtése?mennyire hatékony?Mert gondolkodtam azon is,csak én még az árukkal nem vagyok kibékülve.
Mert amennyibe a mini került ,akkor az még a belefér kategoria,bár meglepő,hogy 1 ventivel is tud hatékony,és halk maradni.

[ Szerkesztve ]

(#878) htc07


htc07
addikt

Majd valamikor hétvége felé megizzasztom én is az evga ssc 960-ast, kíváncsi vagyok mit mond rá a benchmark. :D

(#879) papírzacsi válasza synthattik (#877) üzenetére


papírzacsi
aktív tag

halk,hűvös a phantom,viszont a te oc-s órajeleiden csomó hibaüzenetet dobott benchmark alatt.nem bírja. :(
sebaj.

rövid haj,hosszú ész:ez papírzacsi!22+22 régi piros. 634

(#880) synthattik válasza papírzacsi (#879) üzenetére


synthattik
aktív tag

Szerencse kérdése a tuning,de alapon is ,elég jó teljesítménye van a gtx 960-nak,bár kiváncsi leszek esetleg ti verziót dobnak e ki belőle.
3gb videómemoriával,és 192bit-el betyár lenne,mert régebbi játékokon itt ott érződik a kisebb sávszélesség.

(#881) Blazin


Blazin
csendes tag

Üdv, mindenkinek!

Hamarosan megérkezik az én 960-asom is, és mivel 2013 decembere óta nem frissítettem drivert a "don't fix it if it ain't broken" jegyében, szeretnék érdeklődni a fórumtársak körében, hogy melyik driverrel használjátok a kártyátokat vagy volt -e problémátok valamelyikkel az utóbbiak közül, amit kifejezetten nem ajánlanátok. Kíváncsiságból megnéztem a legutóbbi WHQL driverrel (347.88) kapcsolatos hozzászólásokat, és nagyon sok a panasz.

A segítséget előre is köszönöm!

(#882) synthattik válasza Blazin (#881) üzenetére


synthattik
aktív tag

Meg kérdezhetem mik azok a panaszok,mert én is a 347.88 használom,egyenlőre semmi problémát nem tapasztaltam,az előzőekhez képest.
Minden megy szépen,szntem nyugodtan használhatod azt.

(#883) Nazara válasza synthattik (#882) üzenetére


Nazara
őstag

+1, pedig elég sokat nyuzom a gépet mostanában, de semmifele anomaliat nem tapasztaltam.

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#884) juve600


juve600
nagyúr

nálam is bevált a Giga GTX960 WF2
max 60-65 fok játék alatt és zéró hang
nem éreztem seholsem kevésnek

(#885) balazska92 válasza papírzacsi (#873) üzenetére


balazska92
senior tag

Értem, köszi. Viszont írtam hogy csak random felhúztam a dolgokat, szeretném ha konkrét számokat írna valaki, hogy mit mennyire állítsak, és utánna mivel teszteljem hogy stabil-e.

(#886) synthattik válasza balazska92 (#885) üzenetére


synthattik
aktív tag

Ha tuningolni szeretnél ,először is javasolnék,msi afterburner letöltését,és megnézni ,hogy alapra mennyire boostol a kártya.
Mivel 2 egyforma gpu nincsen,így senki nem nagyon tud neked semmilyen beállítást írni,azt neked kell kitesztelni.
De javasolnám,hogy külön teszteld a gpu,és a memoriát is.Szóval nézd meg mennyire boostol,és próbáld meg,esetleg 1450-en a gpu-t,de a memoriához ne nyúljál,mert ha mind 2-őt emeled nem tudod melyik lesz a ludas.Ha gpu meg van jöhet a mem.
unigine heaven 4.0,vagy esetleg ez amit pár hsz-el fentebb linkeltem a monster hunter,az eléggé tele van újabb nv effektekkel,az elég jól terhel.
Ha esetleg meg van a kivánt cél órajelekben,utánna játékokkal ,mert úgy is arra vetted a kártyát gondolom.
A tdp limitet told ki a max-ra:


Amit bekereteztem ,azt kell max-ra kitolnod.
Pl: Ha mondjuk 1300-ra boostol a te kártyád,akkor a core clock-hoz +150
Itt tudod beállítani,hogy miket írassál ki a képernyőre:


Rákattintasz,arra amit ki szeretnél íratni,és utána ki kell pipálni amit bekereteztem,mindegyik dolognál,hogy ott legyen mellett az osd felirat.

Remélem ennyiből sikerül elindulni,nem nagy ördöngősség,sok sikert.

[ Szerkesztve ]

(#887) balazska92 válasza synthattik (#886) üzenetére


balazska92
senior tag

Köszönöm! Nekiállok, majd írok mi lett :)

(#888) Blazin válasza synthattik (#882) üzenetére


Blazin
csendes tag

Köszönöm a választ!

A hivatalos Nvidia oldalon a "driver feedback" topicba olvastam bele, és legtöbben a Battlefield: Hardline-nal kapcsolatban panaszkodtak, DX hibaüzenetekre, összeomlik a játék, szaggat, lassú, alacsony fps, ilyesmik.

Mondjuk érdekes, hogy elsősorban a 980 tulajok panaszkodtak, viszont valaki olyat is írt, hogy elsősorban gyárilag túlhúzott kártyákat érint a dolog, márpedig a 960-asok legtöbbje az. De ez is könnyen lehet olyan, mint a mellékhatások a gyógyszereknél, nem szabad elolvasni, és valószínűleg sosem tapasztalod meg. :)

(#889) boghalsa


boghalsa
csendes tag

Sziasztok!

A tanácsotokra lenne szükségem. 960-as videokártyát vennék, melyik most a legjobb ár-érték arányú ilyen kártya? Csak gyorsan átfutottam a hozzászólásokat, jó lenne pl., ha nem zizegne.
A Cooler Master N300 NSE-300-KKN1 házba mindegyik belefér, ugye?
Hol érdemes venni?

Előre is kösz!

[ Szerkesztve ]

(#890) boghalsa


boghalsa
csendes tag

Közben szűkült a lista. Szerintetek ezek közül melyik a legjobb vétel?
Giga1
EVGA1
EVGA2
ASUS
Giga2

De ha mást javasoltok, azt is megköszönöm.

(#891) juve600 válasza boghalsa (#890) üzenetére


juve600
nagyúr

GIGABYTE GV-N960WF2OC-2GD GTX960 2GB GDDR5 PCIE

[link] nála

(#892) taranis válasza boghalsa (#890) üzenetére


taranis
addikt

+1 a 2Gb-os Windforce-ra.

colorizer.net

(#893) bel19ve


bel19ve
tag

Úgy is a gigabyte-t mondjátok, hogy most az EVGA csak 63k az iponnál és ahhoz jár Witcher kupon is?

[link]

Eredetileg ezt akartam megvenni, de az ára eddig nem tetszett, most viszont már bejövős :))

(#894) htc07 válasza bel19ve (#893) üzenetére


htc07
addikt

én is 62 ezerért csaptam le rá, volt 1 darab a készleten ilyen áron. :DDD

ahogy nézem, most is csak 2 darab van.

[ Szerkesztve ]

(#895) Nazara válasza bel19ve (#893) üzenetére


Nazara
őstag

Igen jár hozzá, ott van a nevében. :K Egyébként ha nem zavar, hogy a Gigával ellentétben csak 2 év gari jár hozzá, akkor nem rossz vétel az sem.

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#896) htc07 válasza Nazara (#895) üzenetére


htc07
addikt

cáfolok, 3 év jár rá.

egyébként a garanciát a vásárlástól 3 hónapon belül lehet 12 euróért 5 évre, 25 euróért 10 évre kiterjeszteni az evga oldalán.

[ Szerkesztve ]

(#897) boghalsa válasza bel19ve (#893) üzenetére


boghalsa
csendes tag

Urak, hölgyek, kösz mindenkinek, végül is az EVGA lett, megrendeltem.

(#898) Nazara válasza htc07 (#896) üzenetére


Nazara
őstag

Látom, hogy a gyártó hármat ir, de akkor az iPon miért csak kettőt tüntet fel? :F

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#899) htc07 válasza Nazara (#898) üzenetére


htc07
addikt

biztos elírták.

egyébként az evga direktben intézi a garit úgy tudom.

[ Szerkesztve ]

(#900) tthomasso válasza boghalsa (#897) üzenetére


tthomasso
tag

Nem bánod meg, az egyik legjobb GTX960-as. Nekem már 1,5 hónapja van ez a típus. Alapból 1430 MHz-re boostol 65 fokig, utána visszább veszi az órajeleket a hőmérséklet emelkedésével. Mondjuk, Nekem még csak folyamatos bencmarkoknál érte el a 65 fokot, játékoknál max. 59-60 fok szokott lenni. Ha húzni akarod, az EVGA PrecisionX programját ajánlom. Egyszer húztam csak fel, feszemelés nélkül 1495 MHz-et bírt.

Ha fáj az igazság, akkor ne várd el senkitől, hogy igazat mondjon!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.