Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39401) polonic válasza 1430 (#39399) üzenetére


polonic
félisten

Ezt olvastam az előbb is.
Csak itt van egy kormányrendelet is. Korábban be is linkelte más:

151/2003 kormányrendelet 7 paragrafusa

(#39402) Vangelis válasza pigmeus (#39400) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Közben.

Most van töltőn... 16ot megért.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#39403) 1430 válasza polonic (#39401) üzenetére


1430
senior tag

7. § Ha a fogyasztó a fogyasztási cikk meghibásodása miatt a vásárlástól (üzembe helyezéstől) számított három munkanapon belül érvényesít csereigényt, a forgalmazó nem hivatkozhat a Ptk. 306. §-a (1) bekezdésének a) pontja értelmében aránytalan többletköltségre, hanem köteles a fogyasztási cikket kicserélni, feltéve, hogy a meghibásodás a rendeltetésszerű használatot akadályozza.

És ebben hol van az, hogy azonnal a helyszínen cserélni kell? Ezért írtam már 2010-ben is, hogy a CSERE folyamatát viszont a 49/2003. GKM rendelet 4. §-a szabályozza:
"4. § (1) A forgalmazó köteles a fogyasztót tájékoztatni arról, hogy a kijavítást vagy kicserélést a Ptk. 306. §-ának (2) bekezdése értelmében - a termék tulajdonságaira és a fogyasztó által elvárható rendeltetésére figyelemmel - megfelelő határidőn belül, a fogyasztónak okozott jelentős kényelmetlenség nélkül kell elvégezni.
(2) A forgalmazónak törekednie kell arra, hogy a kijavítást vagy kicserélést legfeljebb tizenöt napon belül elvégezze."

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#39404) Vangelis válasza pigmeus (#39400) üzenetére


Vangelis
nagyúr

- Tudomásul veszem, hogy a jelen számlán értékesített készülék és tartozékai csökkent értékûek.

- Elfogadom, hogy a Magyar Telekom Nyrt. a készülékre és tartozékaira jótállást nem vállal. A Magyar Telekom Nyrt. a készülékre és a hozzá adott tartozékra a vonatkozó jogszabályoknak megfelelõen 12
hónap szavatosságot biztosít.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#39405) polonic válasza 1430 (#39403) üzenetére


polonic
félisten

Eddig nem fogtam fel az idegességem miatt. Így most már tiszta, értem.

[ Szerkesztve ]

(#39406) club1 válasza üszök (#39398) üzenetére


club1
veterán

Ha elolvasod figyelmesen a linkelt oldalt, akkor ott van alul, hogy milyen módokon rendelheted meg a hívásértesítőt. Az sms is közöttük van...

(#39407) #99546112


#99546112
törölt tag

Üdv!

Megkaptam a számlákat a telómhoz, ill. a új iPad-em törlesztőjét. Ezeket be is fizettem, viszont a telószámlámat sehol sem találtam. Aztán megnéztem a számlaismertetőt és ott elvileg benne van a 3200Ft-os Mozaik xs számla, ill. a Net&Roll S netcsomag, ami az iPadhez tartozik. Namost az előfizetés, dec. 10-től kezdődően indult el. A Net&Roll S 4300Ft+3200Ft+ az iPad törlesztője. Azt nem értem, hogy miért "csak" 4822Ft volt a teló+ a net, ha a kettő összege alapból 7500Ft?! Vagy mert nem egész havi számlám volt és ez csak a decemberben felhasznált 20nap? Bár akkor is 2500Ft-al kevesebb, szóval sehogysem értem ezt.
Valaki tudja erre a választ? :D

(#39408) 1430 válasza #99546112 (#39407) üzenetére


1430
senior tag

Biztos nálad is ez van. ;)

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#39409) polonic válasza 1430 (#39408) üzenetére


polonic
félisten

Köszi a kiigazítást!

Viszont lenne mégegy kérdésem. Most az előfizetéssel kapcsolatban.
Amikor kötöttem, mondták, hogy duplanet 25 kedvezményt beállítják a net&roll s csomagra. De a számlán ez nem látszik sajna, ott is meg kéne jelennei, ahogy a duplanet 400-nak a másik előfizetésemhez.
A t-home netre december 23-án jár le a hűségem. És ugye az a feltétele a duplanetnek, hogy min 1 év hűség az otthoni netre. Na ez akkor, a vásárlás napján december 16-án nem lett volna probléma. Ha most ezt igényelném, akkor gondolom ennyivel kitolódik a hűség a netre, igaz?
Ez azért nem lenne annyira jó, mert a TV és telefonnak is dec 23-án jár le a hűsége, együtt szoktam mindig mindhárom szolgáltatásra hosszabbítani és most is így szeretném.

(#39410) dptrsk válasza polonic (#39409) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Duplanet 400 és duplanet 25 kizárják egymást!

Ha a számlán a duplanet 400 szerepel, a duplanet 25 nem szerepelhet.

(#39411) polonic válasza dptrsk (#39410) üzenetére


polonic
félisten

Két előfizetésem van, az egyiknél van a duplanet 400, ez hangalapú előfizetés. A másik, újhoz, ami mobilnet, ehhez kéne a duplanet 25. Azt hittem, hogy lejön az írásból ez. :)

(#39412) dptrsk válasza polonic (#39411) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

2 duplanet akkor lehet ha 2 vezetékes neted is van!
1 vezetékeshez 1 mobil társítható

[ Szerkesztve ]

(#39413) 1430 válasza polonic (#39409) üzenetére


1430
senior tag

Amennyire emlékszem, a Duplanet 25 és a Hűség kedvezmény nem zárta ki egymást, tehát elsőre azt mondanám, nem lett beállítva a Duplanet 25 a mobilinternet számra. Bár én értettem, hogy a Duplanet 400 egy hang előfizetésen lesz, de bennem is felmerült a kérdés, hogy külön-külön vezetékes nethez kérted a kedvezményeket? Mert ha nem, lehet ez okozta a 25-ös elmaradását.
Amúgy ha 16-án beaktiválták (volna) a 25-ös kedvezményt, az eleve kitolta (volna) a pár nap után lejáró vezetékes hűséged, lévén ha nincs még minimum 1 év hátra belőle, akkor azt hosszabbítani kell.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#39414) polonic válasza 1430 (#39413) üzenetére


polonic
félisten

Vezetékes netem csak egy van. És ahhoz kértem. Azaz nem is kértem, hanem a kiscsaj :) ajánlotta fel. Én nem is tudtam duplanet 25-ről csak a 400-ról.
A duplanet 400 egyébként február óta van nekem.
Lemaradt, hogy 2014. december 23-án jár le a hűség. Még tavaly a vásárlás napján így 1 év plusz pár nap hűség volt a vezetékes neten meg a többi szolgáltatáson. Azokra 2 év hűséget vállaltam még 2012 végén.

[ Szerkesztve ]

(#39415) 1430 válasza polonic (#39414) üzenetére


1430
senior tag

Ha a 400-as kedvezmény viszont egész hónapra érvényesült, akkor maradt a 400-as és nincs 25-ös.
Legjobb lenne, ha betelefonálnál és ellenőriztetnéd, legfeljebb cseréld le a 400-ast 25-ösre, azzal többet spórolsz, főleg márciustól, mikor már a teljes mobilinternet havidíjat fizetni kell. Vagy keress valakit az ismerősi körödben, akinek van vezetékes nete, de nem tudja kihasználni a Duplanet 25 kedvezményt (és vállalja a vezetékes net hűség hosszabbítást, ha szükséges).

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#39416) erdoke válasza 1430 (#39393) üzenetére


erdoke
titán

Van Apple különcködés, de az nem a 3 napos cserére vonatkozik, csak abban más, hogy nem bontatlan újat adnak, hanem felújítottat. Ami egyébként – a tapasztalatok szerint – semmivel sem rosszabb megoldás a vásárló szempontjából, mert egy sokkal alaposabban bevizsgált készüléket kap a végén. Az érem másik oldala volt eddig, hogy egy hibás gomb esetén is komplett készülék cserét kaptál, nem szervizeltek. Ha minden igaz, ez utóbbi változni fog az idén a sok visszaélés miatt (Magyarisztán :().
Érdekes egyébként a jogszabály és az Apple viszonya, mert a hivatalos (0680) Apple Support váltig állította nekem egy telefonbeszélgetés során, hogy a bekapcsoló gomb problémás iPhone 5-ömet egy év után is nyugodtan vigyem vissza a Telekomhoz, mert 2 év a jótállás, "hiszen EU-ban ez az előírás!". Közben a Telekom szerint csak 1 év, és a második szavatosság, ahol ugye nekem kellene bizonyítani, hogy a gyártás során keletkezett meghibásodásról van szó. Márpedig az idő előtti kopásra ezt nehezen fogom tudni ráhúzni...

A legjobb aláírás a héten

(#39417) Kobe


Kobe
veterán

Hali

Gyors kerdes, a t a htc telefonokra mennyi ido hardveres garanciat ad ? Lehet en vagyok a hulye de kvara nincs egyertelmuen benne a szerzodesben, garancialapon.

Illetve hova erdemes vinni a telot pesten ahol hetvegen is atveszik es adnak cserekeszuleket ? A belvarosi, vagy plazas tpontok zomeben nem.....

(#39418) erdoke válasza Kobe (#39417) üzenetére


erdoke
titán

Két év jótállás van szinte mindenre, kivéve Apple.
Régebben HTC-t a saját szervizükbe is vihetted, nem volt kötelező a szolgáltatónál leadni. Azt nem tudom, hogy az utóbbi bő egy évben volt-e változás.

A legjobb aláírás a héten

(#39419) polonic válasza 1430 (#39415) üzenetére


polonic
félisten

Köszi az ötletet! Talán van is baráti társaságban T-s vezetékes net. Érdeklődöm.

(#39420) Kobe válasza erdoke (#39418) üzenetére


Kobe
veterán

Azt tom csak a htc szerviz nem ad cserekeszuleket, nekem meg hvegen is kene a telo nagyon, es nincs itthon masik mikrosimes telo tarcsiba. Mondjuk t nel meg annyit se ajanlottak fel, hogy legalabb egy adaptert adnak, de hat mire jo a platina szint ha nem erre ;]

(#39421) kali válasza polonic (#39388) üzenetére


kali
legenda

mivel 3 munkanapon belül adtad le, úgy szabálytalanul jártak el, és az a kutyát nem érdekli, hogy az apple gyakorlata mi, mert te a szolgáltatóval állsz szerződésben, akire vonatkoznak a kapcsolódó jogszabályok!

(#39422) #76500480


#76500480
törölt tag

Telekom mennyiért cseréli ki a domino feltöltős sim kártyát micro simre? Ugyanúgy 4900Ft? És mennyi időbe tellik ez?

[ Szerkesztve ]

(#39423) vatafakk válasza #76500480 (#39422) üzenetére


vatafakk
aktív tag

4500-ért adnak micro SIM-et, ha erre irányul a kérdésed, azonnal kicserélik, kapsz egy teljesen új kártyát, amibe "beleprogramozzák" a régi számodat!

(#39424) #76500480 válasza vatafakk (#39423) üzenetére


#76500480
törölt tag

thx és a maradék pénz is rajta marad?

(#39425) D@ve89 válasza kali (#39421) üzenetére


D@ve89
tag

(#39426) polonic válasza kali (#39421) üzenetére


polonic
félisten

Sajnos nem úgy tűnik. :(

[ Szerkesztve ]

(#39427) vatafakk válasza #76500480 (#39424) üzenetére


vatafakk
aktív tag

át tudják vinni elvileg, igen. de én a helyedben keresnék egy gsm boltot, ahol kivágják olcsóbban, az ebayen kb 500 ft-ért lehet venni egy szerkezetet, ami micro SIM-et vág!
én amikor bementem egy győri gsm boltba ingyen kivágták nekem és tökéletesen működik!

(#39428) lugosi válasza garfield545 (#39359) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem igazán értek hozzá, hogy ezek a védők mit, mennyit védenek, lehet hogy a telefon topikjában többet tudnak segíteni. Ártani nem hiszem, hogy árthat. De esetleg keress rá a neten magára a termékre, hogy miket írnak róla.

(#39429) kali válasza D@ve89 (#39425) üzenetére


kali
legenda

legyünk pontosak;
A jótállás alá tartozó termékek esetében, ha a fogyasztó a vásárlástól számított három munkanapon belül érvényesít csereigényt, a forgalmazó nem választhatja az áru kijavítását, hanem köteles a meghibásodott árut - amennyiben van ugyanolyan árucikke - előzetes vizsgálat nélkül azonnal kicserélni. Ha az azonnali csere azért nem lehetséges, mert a fogyasztási cikk átmenetileg nincs a forgalmazó üzletében vagy raktárában, akkor itt is irányadó az, hogy a forgalmazónak törekednie kell arra, hogy a kicserélést legfeljebb tizenöt napon belül elvégezze.
forrás; link (csak egy a sok közül!)
amennyiben a szolgáltatónál kapásból azzal kezdték - a leírás szerint igen -, hogy nem cserélik, mert apple termék, ami miatt eltérő az eljárási rend, és meg sem kísérelték a cserét - holott a hiba megállípatása egyszerű volt, mivel nem működött a wifi, amely hiba egyértelműen akadályozza a rendeltetésszerű használatot -, tehát nem az volt a probléma, hogy például nem volt raktáron, ami akadályozta volna az azonnali cserét, úgy nem megfelelő módon jártak el!

(#39430) Vangelis válasza pigmeus (#39400) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nem, is olyan rossz ez a kis teló!

Érte!!!

TECCCIK!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#39431) D@ve89 válasza kali (#39429) üzenetére


D@ve89
tag

Én is így gondoltam, de hirtelen csak a jogszabályokat nézve, sehol sincs bennük leírva (legalábbis nem találtam), hogy azonnal helyben kell cserélni. A garanciás topicban továbbviheted a szálat, én is kíváncsi lennék rá, most akkor hogy is van ez pontosan. :)

[ Szerkesztve ]

(#39432) erdoke válasza D@ve89 (#39431) üzenetére


erdoke
titán

Ha minden igaz, a (#39403) a hatályos jogszabályt idézi, míg a nem működő WiFi egyértelműen akadályozza a rendeltetésszerű használatot, tehát cserélni kellett volna, nem elküldeni bevizsgálásra. Egyébként is, Apple terméket nem kell vizsgálni. Újrahúzzák a legfrissebb gyári OS-t, és ha gyári állapotban továbbra se megy a WiFi, akkor csere, mert itthon az Apple is cserél, nem javít (még).

A legjobb aláírás a héten

(#39433) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Érdekes ez, ahogy a használt cuccok le lettek "véve" a weblapról. Csak azért, mert most már azokat a találatokat se hozza ki, amik valamilyen más, szöveget tartalmazó oldalak, csak bennük van a "használt" szó. Szóval szerintem csak a keresés lehetőségét tiltották, vagy bannolták azt a keresőszót, hogy használt.
Biztos rettenetesen fájt valakinek, hogy az általuk felkínált áron egyébként megvehetőek a használt, egyébként rájuk ragadó termékek. Mert az ugye nem baj, hogy ott ragad, de nehogy már másnak jó legyen. Ahogy kell.

(#39434) D@ve89 válasza erdoke (#39432) üzenetére


D@ve89
tag

Ezt a kört már megfutottam a garanciás topicban: [link]
Nyilván a tévedés joga ott is fenntartva, esetleg ott tovább lehet erről beszélgetni szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#39435) Vangelis válasza lugosi (#39433) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Amit ma nekem átadáskor össze kínlódtak.....hihetetlen volt.

Mutogatták egymásnak ,hogy mit vettem... mennyiért.

Hogy vehettem...., miért tudtam megvenni... milyen faxa ár....

Eddig adtak egy számlát és kész. De mivel most elektronikus minden.....

kaptam egy bevételi bizonylatot, 3 fénymásolt papírt.... raktári kiadás,szállító levél, átvételi...

Akkor igazából még több papírt adnak ki mint eddig!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#39436) -B-


-B-
senior tag

Sziasztok!

Webshop-ból vásároltam egy készüléket. Ilyenkor a kinyomtatott garanciajegy érvényes pecsét nélkül is, vagy be kell mennem egy T üzletbe lepecsételtetni?

(#39437) kali válasza D@ve89 (#39431) üzenetére


kali
legenda

felesleges, többször megfutottam már a kört, ha eleve úgy állnak hozzá, ahogy adott esetben a szolgáltató illetékese, akkor bukták az ügyet!
a google kidob neked is sok esetet, ahol végül még meg is bírságolták a céget, mert a 3 munkanapon belül leadott problémás készüléket szervizbe küldte a csere helyett!
ilyenekre gondolok; link

(#39438) erdoke válasza Vangelis (#39435) üzenetére


erdoke
titán

Nekem csak a futáros papírt adták a Windows mellé. Bontatlan volt egyébként, de még a 2007-2008-as, SP nélküli verzió! Tehát legalább 5 éve rohadt rajtuk, és egyetlen dolgozónak se kellett...

A legjobb aláírás a héten

(#39439) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Hoppácska...

"Tájékoztatjuk, hogy 2014.03.01-tõl Ált. és Domino Üzletszabályzatunk (Üsz.) a következõk szerint módosul:
A Fun Aranytárskártya, a Fun Dupla, a Like 50, a Like 300, az Eco S, a Next L Társkártya, a Next XL Társkártya, aMobil Otthon Prémium, a T-Mobile ikon 200 LTE, a T-Mobile ikon
400 LTE, az Aranytárskártya Net&Roll XS és a T-Mobile ikon 600 LTE díjcsomagok lezárásra kerülnek, újonnanmár nem választhatók."

(#39440) D@ve89 válasza kali (#39437) üzenetére


D@ve89
tag

Akkor itt a vége a történetnek, már csak azt nem értem, (ha tényleg igaz) hogyan tud a Telekom 2008 óta ezzel a gyakorlattal élni, hogyhogy senki nem támadta még őket és nyert pert (akár többen is)? Esetleg az Apple termékek esetében valamilyen nyakatekert dolog miatt mégiscsak lenne itt is egy "kiskapu", ami miatt ezt megtehetik, mint például ahogy a Telenor kijátssza a webes rendelés esetén fennálló 8 napos elállási lehetőséget...?

(#39441) Vangelis válasza erdoke (#39438) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Az Y300 sem..... de nekem pont jól jött :D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#39442) cris78


cris78
őstag

Valakinek sikerült az 5ezres kupont 10 ezer alatt bevaltani? Nekem egy tökre lenne szükségem 5 vagy 6 ezerért. Másra nincs szükségem.....

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#39443) lugosi válasza Vangelis (#39435) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen akkor az az elmélet is furcsa, hogy ez korábban ilyen belsős tmobilos lehetőség volt. Mert akkor legalább ők tudták volna.
Na mindegy, amúgy úgyis kivásároltam már magam az ünnepek alatt, úgyhogy jobb ha ülök a fenekemen.

(#39444) Vangelis válasza lugosi (#39443) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Lehet tudták... vagy csak tudniuk kellett volna....

Fingjuk nem volt mi az, hogy listaár!?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#39445) vatafakk válasza cris78 (#39442) üzenetére


vatafakk
aktív tag

Én még mindig nem kaptam kupont sem...

(#39446) St3ven válasza cris78 (#39442) üzenetére


St3ven
addikt

Tökre?! :Y Miért, a tiedet hol hagytad? ;]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#39447) #78121280 válasza St3ven (#39446) üzenetére


#78121280
törölt tag

:C

(#39448) erdoke válasza cris78 (#39442) üzenetére


erdoke
titán

Vegyél két tököt, és add el az egyiket, vagy tedd el tartalékba. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#39449) cris78 válasza St3ven (#39446) üzenetére


cris78
őstag

Jó ha kettő van :-D a francnak nekem okos telefon :)

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#39450) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Tök? :D

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.