Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39801) Vangelis válasza Edi77 (#39800) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekem hozzá van adva a ki nem fizetett is. Már mint ha felmondanám.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#39802) csacsi67 válasza Vangelis (#39772) üzenetére


csacsi67
addikt

Biztos hogy benne van nem adható el kérdezd meg a 1430 .Téged ugy is szeretnek. :P

[link]

Mindhárom mobilszolgáltatónál egyértelmű elutasítást kaptunk: erre sajnos nincsen lehetőség, vagy átvállaljuk az adásvételkor az előfizetést is, vagy egyébként benne van az ászf-ben, hogy a részletre vett telefont nem adhatja el az ügyfél, tehát innentől őket nem érdekli a dolog: ha tiltani kell, bizony akkor tiltani fognak.

[ Szerkesztve ]

(#39803) Edi77 válasza Vangelis (#39801) üzenetére


Edi77
őstag

Vajon akkor nekem is? Próbáltam hívni emiatt a 1430-at, de hát reménytelen... :)

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#39804) Vangelis válasza csacsi67 (#39802) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Részeltnél.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#39805) dptrsk válasza csacsi67 (#39802) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

És mi van akkor ha kifizettem egybe, csak vállaltam mellé 2 évet?

(#39806) 313313 válasza dptrsk (#39805) üzenetére


313313
addikt

Hiába van kifizetve a telefon, ha előfizetésre hűséget vállaltál és azt nem fizeted, ugyan úgy tiltják a készüléket 2 évig...

Másrészről nincs megemlítve a "biztosítási csalás". Megveszed a telefont, eladó bejelenti, hogy elhagyta/ellopták kap helyette ujjat, a gyanútlan vevőét tiltják és a rendőrök megkeresik. Ilyenekre is van már példa....

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#39807) galaxys80


galaxys80
veterán

A céges telefonomon Győr belvárosában még nem bírtam HSDPA kapcsolatot kicsiszolni.
Max.az UMTS.
Mit akarnak ezek az LTE-vel?
Ez valami vicc?

(#39808) D@ve89 válasza galaxys80 (#39807) üzenetére


D@ve89
tag

Mondjuk a HSDPA is UTMS.
Egyébként ha jól sikerül a frekvenciatender, akkor az mindenkinek jó lesz, mert jobb lesz adott körülmények között az LTE lefedettség, mint a 3G (tehát elég rossz megközelítés ez a "mit akarnak ezek az LTE-vel").
Ilyen 3G frekvenciákon, mint ami a Telekomnak is van, senki nem fog országos lefedettséget kiépíteni.

[ Szerkesztve ]

(#39809) galaxys80 válasza D@ve89 (#39808) üzenetére


galaxys80
veterán

Csak ez nekem nagyon furcsa, mert a Vodás vonalamon lassan "mucsajröcsögén" is simán megy a HSDPA.
No,de mindegy.Eddig sem terveztem,hogy szolgáltatót váltok,ezek után meg tuti nem. :)

(#39810) D@ve89 válasza galaxys80 (#39809) üzenetére


D@ve89
tag

Vodafone alacsonyabb frekvencián biztosít 3G szolgáltatást, ezért tud sokkal nagyobb lefedettséget biztosítani. Náluk viszont akkor lesz gáz, amikor a kapacitások el fognak fogyni (tudniillik ők sokkal nagyobb területeket fednek le, így több embert tudnak kiszolgálnak terület alapján - de nem kétszer annyi eszközzel). Kétélű játék ez, kapacitás is legyen, meg lefedettség is, valami egyszer úgysem fog teljesülni.

Nyilván, ha neked jobb a Vodafone lefedettség, mert olyan helyen élsz/használod, akkor oda kell előfizetni, de ettől még nem kell hülyeségnek nevezni másfajta fejlesztéseket. :)

[ Szerkesztve ]

(#39811) kali válasza galaxys80 (#39809) üzenetére


kali
legenda

egyrészt nézd meg, hogy miből van a voda jó 3g lefedettsége, ami esetlegesen nem örök, másrészt inkább a 4g/lte fejlesztések legyenek preferálva, hiszen sokkal jobb, mint a 3g/h/h+ kapcsolat.
most is van már olyan hely, ahol 3g/h/h+ nem volt - csak edge -, de 4g/lte már van, és ez örvendetes!
igaz, a vodás előfizetőket egyelőre nem fenyegeti a 4g/lte...

(#39812) galaxys80


galaxys80
veterán

Jól van fiúk nyugi. :D
Én nem neveztem egyetlen szolgáltatót,szolgáltatást sem hülyének.
Viszont engem a jelen érdekel, mert abban élek.
Ha esetleg a jövőben a Voda valóban nem fogja tudni biztosítani a megfelelő sebességet,akkor váltok ahhoz aki tudja.
Ami viszont tény az az,hogy a Tcom 3g lefedettsége a béka segge alatt van a vodáéhoz képest.
Hogy őszinte legyek az LTE meg engem teljesen hidegen hagy. Mobilon történő böngészéshez bőven elég egy normális 3G.
Ha valaki letölt,videókat néz rendszeresen,annak természetesen előny lehet az LTE.

(#39813) D@ve89 válasza galaxys80 (#39812) üzenetére


D@ve89
tag

Igazából csak az a lényeg, hogy míg a Vodafone a 3G-re gyúrt rá és annak bővítésébe fektette pénzét, addig a Telekom a 3G-vel már nemigazán foglalkozik, helyette az LTE-vel próbálja orvosolni a lefedettségbeli hátrányát. Kifejezetten rossz üzleti ötlet egyik sem lehet, mert akkor nem valósítanák meg őket. :)

(#39814) kali válasza galaxys80 (#39812) üzenetére


kali
legenda

a t-s 3g lefedettség nem az igazi, de még az edge sem, nem győzök szitkozódni, ha évente egyszer vagy kétszer vidékre utazunk - a szülői házba -, ahol csak gprs van...
a jót/jobbat könnyű megszokni, így én is csak addig mondtam, hogy mobiltelefonon bőven elég böngészni a 3g is, amíg nem kezdtem el 4g hálózatot használni, pedig videókat elég ritkán nézek, de már egy húzós oldal betöltésénél/görgetésénél is látható/érezhető a különbség, és nem csak a gyorsabb sebesség, hanem a jobb válaszidő miatt is.

(#39815) крокодил


крокодил
tag

Sziasztok! Meg tudnà mondani valaki, hogy melyek azok a Vioce szolgàltatàsok amikért percdíjat is szàmlàznak az mobilnet adatforgalmon felül? A Facetime és a Viber is fizetős így? Ez csak a hanghívàsra vonatkozik, vagy az üzenet küldésre is?

(#39816) крокодил


крокодил
tag

Voip-akart lenni az a Voice... :U

(#39817) punky10 válasza kali (#39814) üzenetére


punky10
addikt

Te nem győzöl szitkozódni,ha évente 1-2 alkalommal vidékre utazol.
Akkor képzeld magad a helyünkbe:mi itt élünk...
És a Tré ugyanolyan áron adja itt is a mobilnetet,mint egy megyeszékhelyen,vagy a fővárosban.
És ami a legbosszantóbb:régota használok mobilnetet(még Nokia csengőhangokat is töltöttem le WAP-on keresztül... :) )és nem a csodát vártam.Csak azt,hogy nem fog romlani.De romlott a minőség... :O
Pl Békéscsaba vasutállomásán instabilabb a 3G,mint amikor bevezették...Ide ugyanis komolyabb fejlesztések már el sem jutnak(LTE még elég készülék-függő)
A Tré gondolkodhatna egy kicsit:a készülékei kb 80%-a okostelefon,az előfizetéseinek nagy részében van net,plussz a speciális netcsomagjai...Egyszerűen ezt nem tudja kiszolgálni.
Esetleg a zöldzónához hasonlóan hozzon létre díjcsomagot vidékre is(pl Puszta-NET vagy Lite-byte néven)és akkor minden OK... :DD

[ Szerkesztve ]

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#39818) kali válasza punky10 (#39817) üzenetére


kali
legenda

ott éltem én is, 97 áprilisában vettem az első mobiltelefonomat westel900 előfizetéssel, és utána még vagy 5 évig sokat tartózkodtam otthon, pedig akkor már bőven ment a chat wap útján, de ahhoz még elfogadható volt a gprs, viszont mostanság már nyűg, ha olyan helyen kellene laknom, biztos nem lenne gigányi adatforgalmat tartalmazó előfizetésem, mert kihasználhatatlan lenne, és akkor minek fizessem?!?!
legalább edge lenne, de az sincs...
igaz, látom/értem a másik oldalát is, vannak olyan vidéki területek, ahol nem érdemes kiépíteni 3g hálót, mert nem nagyon lenne kihasználva.
az a néhány ember bosszankodik, aki esetlegesen rendszeresen használná, de ez sajnos nem csak a mobilos szektorra igaz.

(#39819) Nordik


Nordik
őstag

Hugomnak 2 eves husegje van dijcsomagra vallalt huseggel, mozaik xs dijcsomaggal. Valthatunk Next S dijcsomagra? Illetve mennyi lenne igy a havidija? Aranykartyas stb.

(#39820) dptrsk válasza Nordik (#39819) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ha van egy másik mobil vagy vezetékes előfizetés annak a nevén aki nevén a Mozaik XS van, akkor a havidíj 5490Ft, ha nincs ilyen, akkor 7990Ft és az átváltás pillanatában lesz egy NextS-es csomaghűség 2 évre(készüléket akkor vehettek, amikor az eredeti határidő jár le, de a szerződést felmondani, csak pl ha holnap átváltotok rá akkor holnaptól 2 év múlva lehet).

(#39821) Nordik válasza dptrsk (#39820) üzenetére


Nordik
őstag

Es mi az a 6490Ft-os havidij ami a honlapon van irva? Keszulek nelkuli dijkent van feltuntetve.

(#39822) Bogyooka válasza dptrsk (#39799) üzenetére


Bogyooka
tag

Szia.

Akkor lehet a részlet miatt akadt fent tényleg, mert az van.
Eszembe sem jutott, hogy ilyen miatt is fent akad a rendszeren.
Köszi. :)

[ Szerkesztve ]

Iphone 5 16GB White

(#39823) Vangelis válasza Nordik (#39821) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Ha még van készüléke akkor a 7990ft sajnos.
Ha már nem lenne hűsége akkor lenne 6490.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#39824) Vangelis válasza Nordik (#39821) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Érdekes... meghatározza a készülék árát. :)

Sőt 2 év díjcsomag hűséggel nem is engedi.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#39825) motoflug


motoflug
őstag

Decemberben vettem egy dominos telefont, közben azonban van előfizetésem. Az új telefonba micro sim kellett, amire azt mondták, hogy ingyenesen kicserélik, ha már meglévő ügyfél vagyok. Most azonban megkaptam a számlát, ahol fel van tüntetve. Félretájékoztattak, vagy tehetek valamit?

(#39826) punky10 válasza kali (#39818) üzenetére


punky10
addikt

De nemcsak kistelepülések vannak!Az általam emlitett példa Békés megy megyeszékhelyének egyik legfrekventáltabb helyén,a vasutállomáson van.De példaképp emlithetnék még legalább 2 várost ,mindkettő egy nemzetközi vasútvonal,és egy kétszámjegyű főútvonal keresztezésében fekszik.Igen érdekes errefelé a Trés Net.Gyoma és Mezőberény határában megjelenik a HSDPA(mire meglátom a templomtornyot...)de mire beérünk az állomásra,eltünik...Elindulás után a város(-ok)határában egy kis ideig ujra van HSDPA...Tehát nem a technika hiányával van gond,inkább a kevés cellával...
Abban,hogy a Tré a legnagyobb szolgáltató,abban nagy szerepe van a vidéknek. Régebben ugyanis itt,a "végeken",a Westel nyujtotta a legjobb szolgáltatást.Mára ez megváltozott...
Igaz,már nem a Westel a szolgáltató,hanem a bugyiszínű Telekom...
Az előd esetében nem kellett kormányrendelet,,5 percen belül személyesen beszéltél ügyintézővel... ;]

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#39827) Onderon válasza kali (#39796) üzenetére


Onderon
senior tag

nem tudom hányezren dolgoznak a kormánynak és mennyi emberre lesz érvényes a váltás, de az a tippem nem kevésre. ezek közül viszont kevesen járnak balatonsoundra meg szigetre, már ha erre gondoltál :D amúgy valóban katasztrófa. balaton déli part egész nyáron használhatatlan, sound alatt meg végképp nulla. nem is értem.

(#39828) kali válasza motoflug (#39825) üzenetére


kali
legenda

hivatalosan akkor díjmentes a csere, ha a szolgáltatónál aktuálisan vásárolt készülékhez tartozó sim kártyáról van szó, egyéb esetben fizetős - más kérdés, hogy ettől gyakran eltérnek az ügyintézők az előfizető számára kedvező irányba, de ez utólag nem feltétlenül jogos hivatkozási alap, bár attól még rákérdezhetsz, legfeljebb elmondják a fent leírt hivatalos szabályozást.

punky10; akkor csak örülhetek, ha a vidéki látogatásaim során eszközölt átutazások alatt, még a(z elmaradott kistérségnek számító) baz megyei apróbb városokban is okés a 3g.

Parasite; csak az ismerősi körből tudok kiindulni, de sokan már így is vodás flottában vannak.
a sound, sziget...stb már nem mozgat meg - legalábbis mint vendéget -, de egy nagyobb balatonfüredi...stb borfesztivál problémás volt néhány éve, legalábbis a mobilinternetes sebesség szempontjából, bár legutóbb (tavaly nyáron) már nem tapasztaltam adott problémát balatonalmádiban, pedig volt tömeg rendesen, sok fiatal is, akik nyomkodták a telefonjaikat rendesen.

(#39829) anonymus89 válasza kali (#39796) üzenetére


anonymus89
addikt

Én úgy tudom, hogy ha megrendelem a net&roll-t akkor ugrik a 200 mega csakis 1gb a leforgalmazható adatforgalom.

Akkor megint félre lettem tájékoztatva az üzletben..... :U

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#39830) lugosi válasza punky10 (#39817) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát ja... én is nagyon hepi vagyok hogy a fővárosban + pár kiválasztott helyen van lte, de pl itt Szegeden (az ország 3. legnagyobb városa?) nincs, és nem is hallani arról hogy lenne.

(#39831) kali válasza anonymus89 (#39829) üzenetére


kali
legenda

rosszul tudod, összeadódik a kettő, ahogy a leírásban is szerepel;
meglévő díjcsomagján felül havonta 1 GB-tal többet netezhet

(#39832) 1430 válasza sarkanyolo2 (#39797) üzenetére


1430
senior tag

Miért én erősítsem meg, ott van a számla végén. ;)
"Tájékoztatjuk, hogy 2014.03.01-tõl Ált. és Domino Üzletszabályzatunk (Üsz.) a következők szerint módosul:
A Fun Aranytárskártya, a Fun Dupla, a Like 50, a Like 300, az Eco S, a Next L Társkártya, a Next XL Társkártya, a Mobil Otthon Prémium, a T-Mobile ikon 200 LTE, a T-Mobile ikon 400 LTE, az Aranytárskártya Net&Roll XS és a T-Mobile ikon 600 LTE díjcsomagok lezárásra kerülnek, újonnan már nem választhatók. Ezek valamelyikével rendelkező előfizető a díjcsomagot változatlan feltételekkel veheti igénybe.
A Net&Roll M mobilinternet csomag benne foglalt adatmennyisége 16 GB-ról 20 GB-ra nő és az elérhető kínált le- és feltöltési sebesség értéke 21/5,7 Mbit/s-ról 60/22 Mbit/s-ra változik. A Net&Roll XS mobilinternet csomag benne foglalt adatmennyisége 2 GB-ról 3 GB-ra nő és változatlan kínált sebesség mellett a 4G/LTE hálózat is elérhető.
Kivezetésre kerülnek: ...továbbá a Net&Roll 1 GB opció. Az opciót használó előfizető a Net&Roll 1GB LTE opcióra kerül átváltásra.
A Travel & Surf M roaming adatdíjcsomag napi díja 2090 Ft-ról 1490 Ft-ra változik (-600 Ft), a Travel&Surf L heti díja 10790 Ft-ról 6990 Ft-ra változik (-3800 Ft) és a Travel&Surf csomagok igénybevehetősége kiegészül Andorrával. A továbbiakban roaming helyzetben Domino és Mix előfizetések esetében is igénybe vehető a hívásátirányítás szolgáltatás...
A tájékoztató és a módosított dokumentumok 2014.01.30-tól elérhetőek a www.telekom.hu-n és ügyfélszolgálatainkon vagy a 1430 számon."

Edi77
Kötbér + a hátralévő részlet lenne fizetendő.

крокодил
A Telekom legfeljebb akkor számlázna a VoIP használatért, ha Telekom VoIP szolgáltatást használnál, olyan pedig (még?) nincs. Sőt, plusz díj helyett inkább korlátozza. :D

punky10
Nekem nem szokott 3G térerő gondom lenni a csabai vasútállomáson, de otthon (Mezőmegyer) még 3G sincs, viszont LTE már igen! :D
Amúgy két okból kifolyólag rossz a Telekom 3G/4G térerő a vonatokon: először is mert a Telekom inkább településeket fed le és beltéri 3G/4G lefedettségre koncentrál már régtől fogva, másrészt ha IC-vel utazol (én inkább azzal szoktam), akkor a vonatok kialakítása (pl. hővédő üvegezés) még tovább rontja a települések között eleve gyengébb térerőn (sajnos sokszor még a 2G-t is).

motoflug
A számlán a tétel melletti dátum megegyezik a tényleges kártyacsere napjával? Mert ha nem, akkor az ügyintéző valószínűleg nem jó indokot rögzített a kártyacseréhez, a Back Office pedig az iratok archiválásakor ellenőrzi az elmaradt tranzakciókat, és utólag terheli azokat (igen, megteheti). Reklamáld meg, és majd legfeljebb jóváírják.

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#39833) Edi77 válasza 1430 (#39832) üzenetére


Edi77
őstag

Köszönöm. :)

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#39834) pepe091 válasza 1430 (#39832) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ha azt nem is árulhatod el, hogy milyenek, de esetleg várhatóak ezek után a kivezetett csomagokhoz hasonló, mérsékeltebb árfekvésű, előfizetéses díjcsomagok?

(#39835) Vangelis válasza 1430 (#39832) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Aranytárskártya biztosan lesz. FUN helyett.
A like is megy majd biztosan más néven.

Reméljük, hogy számunkra pozitív változás lesz és az árak negatív irányba mozdulnak el!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#39836) Derek V. válasza 1430 (#39832) üzenetére


Derek V.
tag

Az üzletszabályzat változással kapcsolatban volna néhány észrevételem és kérdésem:

Mozaik XS díjcsomagom van Net&Roll 1 GB opcióval.Karácsony előtt vásároltam készüléket és 2 év hűséget hosszabbítottam az előfizetésre és a díjcsomagra.(Arany szintű ügyfél vagyok)
A vásárolt készülék 4G képes viszont a díjcsomagom ezt nem teszi lehetővé.
"A Mozaik XS díjcsomagal az LTE1800 hálózat nem vehető igénybe."
Azonban,ha a Mozaik XS díjcsomaghoz Net&Roll 1 GB-LTE opciót választom,akkor a helyzet a következő:
"A Mozaik XS csomaghoz igénybe vehető a „Net&Roll 1GB-LTE”opció.Az opció megrendelése esetén a Mozaik XS díjcsomaggal is elérhetővé válik az LTE1800 hálózat."
Gondoltam,akkor átváltom az opciót 4G-sre,ha már amúgy is kivezetésre kerül,és öröm boldogság! :C
Azonban ez is ott áll az üzletszabályzatban:
"A Mozaik XS,S,M díjcsomagokra 2013.november1-je után történő előfizetés,vagy a díjcsomagokra ezen időpont után történő díjcsomag váltás esetén a díjcsomagok nem használhatók internet alapú hang és videó hívásokra." :(((
Most akkor tulajdonképpen miről is van szó? :F
A Telekom is blokkolni fogja a wiber-t,skype-ot stb?
Ezt jogilag megtehetik?Technikailag megoldható?A Wiber-nek és a Skype-nak is van fizetős része akkor azokat sem fogom tudni használni?
Aki a feltett kérdésekre érdemben tud nekem választ adni(1430),az kérem ossza meg velem és a fórumtársaimmal!(az ügyfélszolgálat egyébként csak "bla-bla-bla" tájékoztatást adott.)Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#39837) szaszii válasza Derek V. (#39836) üzenetére


szaszii
tag

*Viber

(#39838) Derek V. válasza szaszii (#39837) üzenetére


Derek V.
tag

Ó,igen elnézést!Ha a nyelvtant is átnézné valaki ...

(#39839) sarkanyolo2 válasza 1430 (#39832) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Jobb a békesség! :DDD

[ Szerkesztve ]

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#39840) 1430 válasza Derek V. (#39836) üzenetére


1430
senior tag

Tehát ha jól értem, november 1. előtti hívószámod van és a díjcsomagod is régóta Mozaik XS. Ugye? Mert ha igen, akkor november 1 előtt rákerült a hívószámodra egy VoIP korlátozást feloldó technikai szolgáltatás, ami addig biztosan megmarad, míg díjcsomagot nem váltasz. A Net&Roll opció ezt nem befolyásolja. Ha pedig egyszer olyan díjcsomagra váltanál, ahol korlátozott a VoIP használat, akkor:
"Jogilag megtehetik?" Jelenleg igen.
"Technikailag megoldható?" Már igen.
"A Viber-nek és a Skype-nak is van fizetős része akkor azokat sem fogom tudni használni?" A hang része kerül korlátozásra, az üzenet nem. Hogy ebből valamelyik rész fizetős lenne, az nem szempont.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#39841) крокодил válasza 1430 (#39832) üzenetére


крокодил
tag

:R

(#39842) Nordik


Nordik
őstag

Készülékbiztosítást le lehet mondani mindenféle "akadály" nélkül?

(#39843) Derek V. válasza 1430 (#39840) üzenetére


Derek V.
tag

Igen,már régóta Mozaik XS díjcsomagom van.Akkor még két évig ezzel a díjcsomaggal tudom használni a Vibert.Igen ám,de van ismerős aki most kötött ugyanilyen díjcsomagot és vele már nem tudok Viberen beszélni!Nála már él a blokkolás?(Feltételezem,hogy igen.)
Net&Roll 1 GB-LTE opciót már most is aktiválhatom,felesleges ezek szerint megvárnom a márciust!?
"A hang része kerül korlátozásra, az üzenet nem. Hogy ebből valamelyik rész fizetős lenne, az nem szempont."
Nem vagyok jogász,de ha igénybe veszem a skype fizetős szolgáltatását és azért nem tudom használni,mert Telekom korlátozza a mobil internetemet,amiért ugye megint csak fizetek az adott szolgáltatónak,akkor ez szerintem súlyosan sérti a fogyasztói jogaimat!
Ne értsd féltre,nem vitatkozni akarok,de remélem ezzel a dologgal kapcsolatban lesz majd bővebb tájékoztató dokumentum!Egyébként köszönöm a gyors választ!

(#39844) D@ve89 válasza Derek V. (#39843) üzenetére


D@ve89
tag

Szerintem senki nem kötelezi a Telekomot arra, hogy a Skype-nak megfelelő szolgáltatást nyújtson, így aztán nem is vonható felelősségre, pláne hogy a teljes szolgáltatás palettában találhatók olyan csomagok, amelyek "Skype-kompatibilisek". Már ha jogászkodunk. :) Hirdeti is, hogy nem fog menni bizonyos csomagokon, ha valaki ennek ellenére mégis megköti azt a szerződést, ott jogilag nem nagyon vonható felelősségre a szolgáltató.

Az más kérdés, hogy ezt minket előfizetőket mennyire érint rosszul vagy sem, de amúgy ezek a VoIP hívásokra való szoftverek a fizetős részükkel főleg, elég csúnya lehúzások a szoftverfejlesztők részéről a hálózatot szolgáltatók irányába, gondolj csak bele: a szolgáltatók több százmilliós, milliárd forintos hálózatokat építenek, update-elnek, karbantartanak, üzemeltetnek, és akkor jön egy kis fejlesztőcsapat, aki pár számítógépen (relatíve nulla befektetéssel) ír egy programot, ami a drága hálózatot használja. Ráadásul egy iparági versenybe beszállva a hálózatot fenntartókkal, fizetős szolgáltatást is kialakítanak (kvázi ugyanazt a hanghívás lehetőségét kínálják), amiből ők nem fizetnek a hálózatot fenntartók felé, holott azok nélkül nem tudnának semmit se csinálni. Szóval remélem érted a problémát, ahonnan egy a korlátozósdi kiindult.

[ Szerkesztve ]

(#39845) szabogabor10 válasza D@ve89 (#39844) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ha az EU végre meghozza a VoIP-tiltást megtiltó döntést (régóta tervben van), akkor azonnal le kell venniük a tiltást. Nagyon remélem, hogy minél előbb megtörténik. Aljas dolog.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#39846) D@ve89 válasza szabogabor10 (#39845) üzenetére


D@ve89
tag

Igen, akkor más lesz a helyzet, de egyelőre most még nem így van. (Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz belőle egyébként.)

(#39847) Derek V. válasza D@ve89 (#39844) üzenetére


Derek V.
tag

Azért arról is beszélhetnénk,hogy a Telekom milyen szolgáltatást biztosít milyen áron és minőségben ...
Elég,ha megnézed a lefedettséget.EDGE,HSDPA,3G,4G.
Stabil 3G sincs,4G-ről még ne is beszéljünk!
(A percdíjak meg a lehúzás kategória)

(#39848) D@ve89 válasza Derek V. (#39847) üzenetére


D@ve89
tag

Na de ez a VOIP szempontjából teljesen lényegtelen, mert nemcsak a Magyar Telekom alkalmazza ezt a tiltást. A lefedettség meg minőség, ahogy én megfigyeltem, olyan dolog, hogy bármely szolgáltató esetében lehet találni olyan helyeket és embereket, akik szerint minősíthetetlen az adott szolgáltaltó teljesítménye. Nekem speciel eddigi 10 éves tapasztalatom alatt sosem volt problémám a Telekommal (és elődeivel), mindig tökéletes a térerő és a mobilnet is. Ettől függetlenül elhiszem (és tudom), hogy vannak helyek bőven, ahol nem így van (egyébként én is vidéken lakom, az Alföldön), de a többi szolgáltatót is lehet szidni ilyen szempontból, ha akarja valaki (és nem hinném, hogy a bárhol világon lenne tökéletes lefedettség, azt viszont tudom, hogy tőlünk fejlettebb országokban is van rosszabb helyzet).

(#39849) kali válasza Derek V. (#39847) üzenetére


kali
legenda

lehetne róla beszélni, csak ugye senki sincs kötelezve rá, hogy csak és kizárólag egy adott szolgáltatóval szerződjön le, hiszen vannak más lehetőségek is.
amennyiben nekem nem tetszik egy szolgáltató szolgáltatása, úgy alternatívát keresek, vagy nem veszem igénybe.
semmi problémám nem volt például a t-home szolgáltatásaival, bő 3 éve használom az iptv és a kábelnetes szolgáltatásukat, de néhányszor felcseszték az agyamat a - finoman fogalmazva - nem korrekt ügyintésükkel, és ez - pláne az utolsó húzásuk - elég volt ahhoz, hogy most hétfőn kihívtam a másik szolgáltató üzletkötőjét, és megrendeltem tőlük a netet és a tévét, várom a bekötést, és már mondom is le a telekom adott szolgáltatásait!
mobilos fronton közel 17 éve elégedett előfizetője vagyok a t-nek, de itt is simán mennék másik szolgáltatóhoz - és nem csak egy előfizetésem van -, ha bármi probléma adódna, amiben inkorrektséget látnék a részükről.
olyan szolgáltatót/szolgáltatást én még nem láttam, ami mindenkinek jó...
jut eszembe, a telekom vezette be utoljára adott korlátozást, a másik két szolgáltató már korábban is élt a lehetőséggel.

[ Szerkesztve ]

(#39850) Nordik válasza Nordik (#39842) üzenetére


Nordik
őstag

Valaki? :U

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.