Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5251) iwu válasza gaborbol (#5250) üzenetére


iwu
addikt

jah, 1-2szer már nekem összejött ez, vannak normálisabb szolgáltatók.

ssl smarthost valakinek összejött már? elég kacifántos a leírása...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#5252) bobsys válasza gaborbol (#5250) üzenetére


bobsys
addikt

Annyira nem erdekel most, ugyis csak sajat magamnak kuldozgetek leveleket :)

(#5251) iwu: mie gondolsz? nekem most a hotmail.com van megadva mint smarthost, SSL, port 587

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5253) DopeBob válasza DopeBob (#5232) üzenetére


DopeBob
addikt

inkább offline files-ra gyanakszom már. Így esetleg valakinek valami emlék, hgoy látott már ilyet? :) A gépek nem egyformák, a hálókártya pl tuti más. Szerveren semmi hibaüzenet, gépen mivel csak a reset segít szintén semmi. Elég gyakori hiba, de idegesítő... kb 1hónap/fagyás/gép... :U

MZ/X

(#5254) iwu válasza bobsys (#5252) üzenetére


iwu
addikt

igen, erre gondoltam.
van esetleg vmi épkézláb linked hozzá? én csak nagyon heggesztőst találtam...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#5255) bobsys válasza iwu (#5254) üzenetére


bobsys
addikt

Igy nez ki a send connectorom, TLS nincs bekapcsolva

Majd ezek utan powershell

Set-SendConnector -Identity Miami -Port 587

Egy gond van a Hotmail atirja a kuldot az en emailcimemre, igazabol nem zavar, csak teszt kornyezethez hasznalom a hotmailt, de nem art tudni

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5256) iwu válasza bobsys (#5255) üzenetére


iwu
addikt

ez már 2013? nekem 2010van:)
elvileg ott is ennyi lenne, csak nem bírtam működésre bírni.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#5257) bobsys válasza iwu (#5256) üzenetére


bobsys
addikt

igen 2013, elvileg 2010nel is ennyinek kellene lennie, ugyfelnel van FOPE es nagyjabol ugyanezek a beallitasok lesznek, de majd jobban megnezem mikor tenylegesen atallitom a mailflowt (elkovetkezendo par heten belul)

gaborbol is linkelte , 2007 alatt is ugyanigy kellett beallitani

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5258) bobsys válasza iwu (#5256) üzenetére


bobsys
addikt

transport services ujrainditottad?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5259) iwu válasza bobsys (#5258) üzenetére


iwu
addikt

persze:D:D:D
nah, majd ráfexm megint, nekem is az otthoni teszt cumó, csak ma bent vagyok robotban, és mellettem a szerver, ép reinstall van:)

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#5260) Atos23


Atos23
senior tag

Sziasztok!

A Wifi topikban nem kaptam választ lámaságomra, bekopipasztézom ide is :R

#30381

"Sziasztok!

Van két eszközünk:
TL-WA5210G v1kültéri POE-s AP, AP Client üzemmódra állítva,
TL-WR340GD v3 Sima wifi router Dynamic WAN-ra állítva
TP-Link cuccok.

Az AP-t a tulaj engedélyével egy Netgear routerről való netvételezésre használjuk egy társadalmi célú helyen (gyerektábor).

Ha az AP-t statikusan hagyom, a net rendben lejön a kábelen, a netgear router DHCP-vel oszt címet az AP-n keresztül a vezeték végén lévő eszközre(kliensre).

Az AP vezetékének végére tettünk egy 340GD routert, hogy az irodában használhassuk a gépeket, wifiről is néhány tanári laptopot. Ilyenkor a WAN portot normál esetben Dynamic IP-re állítom. Így a Netgear router az AP-n keresztül címet kellene hogy osszon a 340GD router WAN-jára. Majd onnantól címfordítás után mehetne a net a LAN-on.
De nem ez történik, a 340GD WAN portja "Obtaining network parameters..." folyamatos üzenet mellett csak keresgéli az IP-jét.

Van tippetek? Jelenleg úgy használjuk, hogy az AP lejövő vezetékét a 340GD egyik LAN portjára dugtam. Így a netgear router osztja lanra, és wifire is a jelet. Nem szeretném a netgear lan portát ennyi DHCP-vel terhelni, mert eleve szívességből kapjuk a netet. Ráadásul ezzel a megoldással egy kliens DHCP kérése 2 percig is eltart néha.

:R :)"

A Wifi topikban nem kaptam választ lámaságomra, bekopipasztézom ide is :R

#30382

"Ha egyébként átteszem WISP AP Client router üzemmódba a kültéri TP-Link AP-t, akkor ezt fogja csinálni?
- Veszi a jelet a távoli Netgear routertől,
- Címfordítást végez,
- A vett jelet le is sugározza egy új saját SSID-n, amire a DHCP-t már ő maga osztja,
- A vezetékes portja útválasztott LAN portként fog működni, amire szintén DHCP-t oszt?

Ha igen, talán ez volna a legegyszerűbb megoldás, a LAN port pedig menne egy sima switchbe.

:R Köszönöm!"

(#5261) szabi777


szabi777
tag

Sziasztok, szerveres raid-es kérdés, nagyjából sejtem a választ...
Szóval adott egy intel szerver, LSI raid kártya 12 db 1TB-os SAS diszk, hardveres raid6. Namármost teszem azt kinyiffan a raid kártya, a raid informciók hol tárolódnak ? A diszkeken ? Vagy a kártyán ? Ha a diszkeken akkor sima kártyacsere után indul minden mintha mi sem történt volna ? Csak ugyanolyan típusú csere kártya esetén megy minden vagy ez egy szabvány, amit minden kártya ugyanúgy kezel típustól függetlenül ? Tehát az LSI helyett mehet bele más is, átveszi a virtuális diszkeket, raid tömböket stb ?

Köszi a válaszokat

(#5262) Set-Comment™ válasza szabi777 (#5261) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Szia,

En proliant-ekrol tudok nyilatkozni, ott nem okoz gondot a kontroller halala, nem kell manualisan ujjaepiteni a raid-et.

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#5263) gaborbol válasza szabi777 (#5261) üzenetére


gaborbol
őstag

Konkret tipust irhattal volna, igy nem tudok mit mondani biztosra.

Tulnyomo reszben Dell szerverekkel dolgozom, ok szinten LSI-t hasznalnak.(re brand-delve.)

A raid konfiguracio a diskeken is tarolodik, ha kartya cserere kerul a sor, az uj kartya kilovassa a lemezkrol a konfigot, es megkerdezi, hogy azt hasznalja-e vagy csinlajon ujjat.

Ezek a kartyak kizarolag felfele kompatibilisek.Teszem azt a legalapabb hardware raid kartya a dellnel H200. Ha az elszall akkor elmeletileg cserelheto H300,H700,H800-ra, de pl nem mindegy milyen firmware-driver volt az eredeti kartyan.

Eddig egyszer tortent ilyen, sbs 2011, 12 1TB-os disk, H200-as kartya minden ment, nem volt hiba csak lassu volt. Dell felhiv, H700 kikuld, feltelpul, szerver leallit, H200 ki, H700-ra diskek ra, akarja hogy visszaallitsa a korabbi konfigot? VD meret stimmelt, igen, szerver ujra indit, server bebootol, Uj hardware, H700 sikeresen telepult, inditsa ujra. Ujraindit, kekhalal es sosem bootolt be tobbet, kiderul, hogy nincs teljes mentes csak file es konyvtar szintu az adat particiorol. H200 vissza a szerverbe, diskek radug, konfig nem olvashato.

Manual: Controller csere csak felfele, visszafele nem lehetseges.
H700 vissza, Microsoft felhiv, 8 ora mulva kozlik, hogy az oprendszer nem javithato, uj telepites.

Kraft felhiv 30 perc mulva bootol a szerver, visszaszallitas az ugyfelhez, mindenki happy :K

[ Szerkesztve ]

(#5264) InfiniteReality válasza gaborbol (#5263) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Nálam is volt ilyen kártyacserés Windows kékhalál történet. Mindegy hogy RAID vagy nem, ha a boot disk(ek) alatt vezérlőcsere történik, azt nem biztos hogy túléli. Konkrét eset, Win2003 server, nem alaplapi SAS vezérlő, nem RAID csak sima disk.
Vezérlő elhalt. Csere után (ha másik a típus) tuti belehal. Ha ugyanolyan akkor nem.

Megoldás: ha lehetséges szerezni egy ugyanolyan vezérlőt, akár kölcsönbe. Be a gépbe a régi helyére, disk rádug, oprendszer bebootol. Vagy nem történik semmi, vagy max azt írja, új hardvert talált, újra kell indítani, tegyük meg.
Ha kész, be kell tenni az új kártyát IS a gépbe, disk maradjon a régin. Bootoljunk be, telepítsük fel az új kártyát ha nem ismerte fel, vagy van frissebb driverünk. Újraindítás. Ha minden zsír, kikapcs, disk át az új kártyára, kölcsön kártya kivesz, gép bebootol, örül.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#5265) bobsys


bobsys
addikt

Imadom a nem technicai meetingeket, a sok okos mikor elszabadul :DDD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5266) Set-Comment™ válasza bobsys (#5265) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Nalunk a technikai meetingek is ilyenek, szerinted ha nekem vannak a legfrissebb papirjaim a 2008R2 MCSA-val ott mik mennek?:D

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#5267) bobsys


bobsys
addikt

Tadam, tadam, tadaaaaam, szoljanak a fanfarok :D
Vegeztem az Exchange 2013 telepitese doksival, letoltheto innen
Javaslatokat szivesen fogadok, ha meg valamit szivesen latnatok benne belerakom.
Viso meg majd keszul hozza

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5268) szabi777 válasza gaborbol (#5263) üzenetére


szabi777
tag

LSI 9260-4i tipusú raid kártya... ismered esetleg ?

Köszönöm az infokat, egy kicsit az az ember zavart össze, akitől beszereztük a szervert, mert szerinte egy bios frissítés törli a raid információkat... de ha a diszkeken van, akkor lehet hogy össze keverte az alaplapi raid vezérlővel... erről jut eszembe... ha van frissebb firmware a kártyához érdemes rizikózni az upgraddel ? amúgy faszán megy minden, de hát .... ugyan ez a kérdés a windowsos driverrel is, abból is van frissebb, lehet e nagy összeomlás , ha felfrissítem ? érdemes e egyáltalán vállalni a rizikót ?

valaki futott már olyanba hogy intel server systemnél szerettem volna betenni egy második CPU-t, de bepakolva + kis memória mellé bekapcs után csak örült módon elkezdenek pörögni a ventillátorok de se kép se hang, a system status led narancssárgán villog... kiolvasva az alaplap logjait SELVIEWER-el, CATERR 0x068 hibát reklamál...

proci vissza a feladóhoz, letesztelte másik szerverben, elvileg ott meg, mondja hogy akkor socket hiba, alaplap csere... éles szervernél amit minden nap használnak izomból.. nagyon fázom tőle... esetleg valakinek ötlet ez előtt a megmozdulás előtt ?

mire figyeljek hogy fussak nagy pofonba, ha mégis cserélni kellene ? az oprendszer SBS 2011 standard, Intel Server System SR2612URR, MegaRAID SAS 9260-4i RAID 6 tömb két virtuális lemezzel...

köszi a tanácsokat

(#5269) szabi777 válasza InfiniteReality (#5264) üzenetére


szabi777
tag

köszi a tanácsot, ezt megjegyzem, bár remélem erre nem kerül sor, de jó tudni, hogy így a legfájdalommentesebb....

(#5270) iwu válasza gaborbol (#5263) üzenetére


iwu
addikt

"Kraft felhiv 30 perc mulva bootol a szerver, visszaszallitas az ugyfelhez, mindenki happy"
emléxem, amikor ezt írtad itt, de itt mi volt a magic amúgy?
offline driver hack?

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#5271) InfiniteReality válasza szabi777 (#5269) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Legnagyobb szívás működő DC alatt a HDD-t kicserélni. Ugyanis amikor image mentő programmal átteszed másik diszkre, akkor boot után nagyon szétesett állapotban jön vissza. Viszont az Event Viewer és az eventid.net segítségével helyre lehet tenni. Egyesével végig kell menni a hibákon.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#5272) gaborbol válasza szabi777 (#5268) üzenetére


gaborbol
őstag

Nem ismerem a konkret kartyat, de ugy nez ki hogy cisco is hp is hasznalja tehat eleg nepszeru.

Step 1 Replace your RAID controller. See Replacing a SAS Riser (RAID Controller).
Step 2 If this was a full chassis swap, replace all drives into the drive bays, in the same order that they were installed in the old chassis.
Step 3 If Quiet Boot is enabled, disable it in the system BIOS.
Step 4 Reboot the server and watch for the prompt to press F.
Step 5 Press F when you see the following on-screen prompt:
Foreign configuration(s) found on adapter.
Press any key to continue or `C' load the configuration utility,
or `F' to import foreign configuration(s) and continue.
Step 6 Press any key (other than C) to continue when you see the following on-screen prompt:
All of the disks from your previous configuration are gone. If this is
an unexpected message, then please power of your system and check your cables
to ensure all disks are present.
Press any key to continue, or `C' to load the configuration utility.
Step 7 Watch the subsequent screens for confirmation that your RAID configuration was imported correctly.
•If you see the following message, your configuration was successfully imported. The LSI virtual drive is also listed among the storage devices.
N Virtual Drive(s) found on host adapter.
•If you see the following message, your configuration was not imported. This can happen if you do not press F quickly enough when prompted. In this case, reboot the server and try the import operation again wen you are prompted to press F.
0 Virtual Drive(s) found on host adapter.

Nincs sok idom nezelodni, de nem lattam gondot bios frissitesnel kapcsolatban, habar 1 helyen irtak, hogy le kell huzni a diskeket(raid 10) a kartyarol frissites elott :F

Legyen mindig mukodokepes, naprakesz, image based mentes, olyat amit virtualizalni tudsz, ha ez van nagy gond mar nem lehet. Raid 5-6 nalam csak mentesre van -komolyabb SAN, productionban csak raid1 vagy 10 kerul.

(#5273) gaborbol válasza iwu (#5270) üzenetére


gaborbol
őstag

Ugy-ugy. :K Az volt a gond, hogy anno driver injector nem volt kompatibils 2008 R2-vel, es nem tudta beadni a drivert, ugy hogy mukodjon.

Kraft meg csinalt egy bootolhato cd-t, amibe betolta drivert elore, atkuldte neten NZ-rol US-be, par klick es mar ment is a szerver.

Igazabol az volt a gaz, hogy MS 8 ora utan feladta( 2 support engineer 4 oraba), hogy nem lehet megoldani. de a third party meg meg tudta oldani a sajat termekukon par kattintassal.

45 ember meg malmozott addig, mert SBS es ugy se email, se file, se ad se semi. Persze a legnagyobb gond, hogy nem volt hasznalhato mentes...

InfiniteReality: mit hasznaltok mentesre?

Eleg sok SBS-t, DC-t allitottam mar vissza es soha nem volt gond az DC-vel. Egyszer volt amikor csak egy 2,5 honapos mentes volt, de nem primary DC volt szerencsere, igy siman ujra lett epitve. Az egyetlen gond mindig ami elojon ilyenkor nalunk a dirty shutdown az Exchage-en

[ Szerkesztve ]

(#5274) InfiniteReality válasza gaborbol (#5273) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Otthon: QNAP TS212 NAS 2 diszk tükörben.

Cégnél: NETAPP megoldás van, és minden virtuális. A NETAPP-ból kettő van, az egyik pesten a másik UK-ban és egymás között megy a biztonsági mentés a két eszközön.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#5276) Atos23 válasza moha bácsi (#5275) üzenetére


Atos23
senior tag

Ilyenkor honnan is kell kiszedni a drivereket? Sytem32 gondolom, de pl ha lapcsere után azt szeretném, hogy induljon a Win, általánosan kibányászok valamit? :R :)

(#5278) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Exchange 2010-ből hogy lehet kinyerni egy komplett postafiókot, learchiválni, amit később meg tudok nyitni valamivel , hogy kitöröljem a szerverről? Leszámolt emberek fiókjait szeretném kiszedni az Exchange-ből, hogy kisebb legyen a mérete.

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#5279) kraftxld válasza bugizozi (#5278) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

[link]
Defrag nélkül az adatbázis mérete nem fog csökkenni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5280) bugizozi válasza kraftxld (#5279) üzenetére


bugizozi
őstag

defrag-olni meg így kell?!

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#5281) kraftxld válasza bugizozi (#5280) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Igen, de én nem defragolnám, úgyis feltölti majd a whitespace-t automatán az Exchange.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5282) chepavel


chepavel
aktív tag

Sziasztok!

Valaki már futott bele ebbe a problémába?
A levelezés biztosítása Office365-el történik, ECP-ben beállítva a a szükséges jogok, manuálisan hozzáadva megfelelően működik is. Amire viszont szükség lenne, hogy egy shared mailbox automatikusan megnyitásra kerüljön amikor a felhasználó leül egy általa még nem használt géphez, a shared mailbox automatikusan kerüljön megnyitásra, méghozzá group policy/script/akármi segítségével.

Tudna valaki segíteni nekem ebben?

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#5283) kraftxld válasza chepavel (#5282) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Outlook 2007, 2010, vagy 2013?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5284) chepavel válasza kraftxld (#5283) üzenetére


chepavel
aktív tag

Bocsi, az lemaradt: Outlook 2013

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#5285) kraftxld válasza chepavel (#5284) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5286) InfiniteReality válasza kraftxld (#5285) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Amit kraftxld linkelt abban az a jó, hogy bármelyik gép elé leülve automatikusan ott van.
Hátrányai:
- Ha van autoarchiveja annak a mailboxnak, az nem látszik.
- Nem tud úgy küldeni vele a user, mintha ő küldte volnal. Az lesz a levélben hogy X on behalf of Y.

Ha külön accountként van beletéve akkor a fentiek nem érvényesek, viszont van pár hátránya:
- Tudni kell annak a usernek a jelszavát a beállításhoz, nem elég a jogosultság.
- Minden gépen bele kell tenni az Outlook profilba ezt az extra accountot.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#5287) bugizozi válasza kraftxld (#5281) üzenetére


bugizozi
őstag

Hja értem, köszönöm :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#5288) chepavel válasza kraftxld (#5285) üzenetére


chepavel
aktív tag

Köszönöm.

(#5286) InfiniteReality: szintén köszönöm.

Azonban, erre a felhasználóra nem mindenkinek van full access right bejegyezve. Nem lehetséges valahogy beállítani ECP-en keresztül, vagy OWA-ban, ami érvényes lenne helyben, outlookban is?

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#5289) guftabi96


guftabi96
addikt

sziasztok
Nem biztos, hogy jó helyre írok, de a témák között talán ez a legmegfelelőbb a kérdésemre nézve.
Az a helyzet, hogy öcsém belekontárkodott a gépembe, és létrehozott még egy rendszergazda fiókot. Hogy tudom ezt kitörölni, mert sehogy sem sikerül. Egyik fiókot sem tudom rendszergazdáról másra átállítani, illetve, egyik fiókból sem tudom törölni a másikat.
Hogy lehetne mégis kitörölni azt a fiókot amit ma létrehozott?
Windows XP SP3 Professional

#KeepFightingMichael

(#5290) bugizozi válasza guftabi96 (#5289) üzenetére


bugizozi
őstag

Parancssorbol esetleg:

net user usernev /delete

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#5291) guftabi96 válasza bugizozi (#5290) üzenetére


guftabi96
addikt

Köszönöm, ezzel a módszerrel sikerült.

#KeepFightingMichael

(#5292) ro_bert17


ro_bert17
őstag

T. Urak! :R
X cég küld emailt Y-nak, de ez utóbbi nem kapja meg. X cég rendszergazdái szerint Y cégnél "nem működik reserve dns". Ilyenkor mi van?

(#5293) RudyD válasza ro_bert17 (#5292) üzenetére


RudyD
csendes tag

Üdv!

Reverse dns lesz az ?
Érdemes ellenőrizni Y -nak egy külső lekérdezésnél. (pl. robtex.com) hogy tényleg így van-e?
Másrészről X -éknél szigorúak a levelező beállításánál - ha jól értettem.

Ha megoldható akkor aki a domain -t és a hozzá tartozó DNS bejegyzéseket kezeli (szolgáltató) kell rábírni hogy jegyezze már be. (Y oldalon)

Esetleg egy végrehajtó csapatot kiküldeni az X rendszergazdáihoz hogy kicsit kevésbé szigorúan konfigurálják a levélküldésüket!?
:))

A kérdés lehet még hogy Y megkap-e máshonnan leveleket?

-- RudyD { B-) }

(#5294) B@zs


B@zs
tag

Sziasztok!

Nem tudom hogy megfelelő helyre írok-e, de azért megkérdezlek titeket hátha tudtok segíteni.
Szóval feltörték a tárhelyemet és olyan tartalommal töltötték fel honlapomat ami adathalász tevékenységnek minősítettek és a böngészők figyelmeztetik is a látogatókat erre. Pucoltam a tárhelyet és már minden rendben van vele, viszont a figyelmeztetés még nem törlődött róla, továbbra is bejelentett weboldalnak írja. Hogyan tudom töröltetni ezt a kellemetlen jelzőt? Már jelentést küldtem hogy nem folytat adathalász tevékenységet de továbbra sem jó.
Erről van szó: http://vitalnapok.hu/

Köszönöm a segítséget.

Üdv

(#5295) bobsys válasza ro_bert17 (#5292) üzenetére


bobsys
addikt

x ceg feladoja kap vissza valami uzenetet?
ha Y-nal nincs reverse dns check beallitva akkor megkapja a leveleket, barkitol
ha meg bevan allitva es nem kapja akkor azert, mert a feladonal nincs jol beallitva a reverse dns ugyanis a reverse dns egy ellenorzes, hogy a felado IP cime a feldo domain nevehez van-e kotve vagy nem. Tehat a feladot szurni.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5296) ro_bert17 válasza bobsys (#5295) üzenetére


ro_bert17
őstag

és (#5293) RudyD: bevallom nektek őszintén, sajnos nem vagyok rendszer mérnök, de még csak rendszergazda sem. A konkrét miért kevésbé érdekel, inkább csak az, hogy X cég rendszergazdájának, vagy Y cég szolgáltatójának szóljak a hiba elhárítása érdekében?
Annyit próbáltam még éjszaka, hogy én mint Z :) három levelező rendszerből küldtem levelet Y-nak. Egy komoly nagyvállalati környezetből, outlook.com-ról, és citromail-ből. Az első kettő megérkezett (bár nem túl "pattanósan"), a citromail-es viszont hibaüzenettel visszapattant. Ezt ollózzam be estleg? Adhat infót?

(#5297) RudyD válasza ro_bert17 (#5296) üzenetére


RudyD
csendes tag

Üdv!

Egen, ha van visszapattanó üzenet a header és a visszapattanó tartalma segíthet.
A dns -eket meg pl a robtex -en lehet ellenőrizni, ott van feketelista is.

Ha reverse dns miatt nem megy át a levél akkor ott X-nél is meg lehet konfigurálva valami. (Igaz ez már csak extra, de hasznos lehet a spam -ek elszorításában.)

Ha Y -nak nincs rev. DNS -e, akkor bejegyeztethet egyet.
Bár itt nem valószínű hogy ez lesz a gond. Azért a hibaüzenet segíthet.

-- RudyD { B-) }

(#5298) InfiniteReality


InfiniteReality
őstag

Normálisan beállított domainnél vannak helyesen mx rekordok, van reverse dns, van helyes SPF rekord stb. Ezutóbbiak hiánya nagyban csökkenti az adott levelezőrendszer reputációját. Szerintem nem túl szigorú az a beállítás, hogy megfelelő revdns híján nem levelezünk azzal a partnerrel...
Céges levelezés ide vagy oda, igenis megkéne tanulni a dns bejegyzéseket RENDESEN beállítani. Elvégre mi rendszergazdák ezért (is) vagyunk fizetve...
Amúgy dns terén tipikus hiba még hogy www. előtaggal megy az oldal, anélkül meg nem...

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#5299) ro_bert17 válasza RudyD (#5297) üzenetére


ro_bert17
őstag

Hi. This is the qmail-send program at citromail.hu.
I'm afraid I wasn't able to deliver your message to the following addresses.
This is a permanent error; I've given up. Sorry it didn't work out.

<office@Y cég.hu>:
IP infó nektek? does not like recipient.
Remote host said: 553 Listed in PSBL, see http://psbl.org/listing?ip=91.83.45.6
Giving up on szintén Y cég szolgáltatójának IP-je

--- Below this line is a copy of the message.

Return-Path: <Z@citromail.hu>
Received: (qmail 7719 invoked by uid 89); 27 May 2013 18:47:31 -0000
To: <office@Y cég.hu>
Subject: =?UTF-8?B?bGV2?=
Received: from netacc-gpn-5-86-125.pool.telenor.hu [84.225.86.125]
by with HTTP; Mon, 27 May 2013 20:47:30 +0200
From: =?UTF-8?B?U3phYsOzIFLDs2JlcnQg?= <Z@citromail.hu>
Date: Mon, 27 May 2013 20:47:30 +0200
Errors-To: <Z@citromail.hu>
Message-ID: <20130527204730.918@citromail.hu>
X-Priority: 3
X-Mailer: Citromail v.2.0
MIME-Version: 1.0
Content-Type: multipart/alternative;
boundary="--citromail.hu7ffe3534dd14025e06abf2bdf6ebd878"
X-Mtrac: passed

This is a multi-part message in MIME format.

----citromail.hu7ffe3534dd14025e06abf2bdf6ebd878
Content-Type: text/plain;
charset="UTF-8"
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

p

----citromail.hu7ffe3534dd14025e06abf2bdf6ebd878
Content-Type: text/html;
charset="UTF-8"
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

<HEAD>=
<META content=3D"text/html; charset=3DUTF-8" http-equiv=3DContent-Type> <S=
TYLE></STYLE> <META name=3DGENERATOR content=3D"MSHTML 10.00.9200.16576"><=
/HEAD> <BODY style=3D"FONT-SIZE: 10pt; FONT-FAMILY: arial; BACKGROUND: #fff=
fff; PADDING-BOTTOM: 0px; PADDING-TOP: 0px; PADDING-LEFT: 0px; MARGIN: 0px;=
PADDING-RIGHT: 0px">p</BODY>

----citromail.hu7ffe3534dd14025e06abf2bdf6ebd878--

Ebben van valami hasznos?

(#5298) InfiniteReality: ha jól értem, akkor szólok Y cég szolgáltatójának, hogy barátkoztassa össze X céggel a szolgáltatott domainjét?

[ Szerkesztve ]

(#5300) InfiniteReality válasza ro_bert17 (#5299) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A PSBL listán (ami valamiféle blacklista) rajta van Y cég email címe. Ezért nem küldi el a levelet.

Elsősorban a DNS rekordokat kell rendbetenni. Ez a tool részletesen elmagyarázza hol a hiba és mi az (egy valamirevaló rendszergazda pedig tud angolul és megérti ezt). Az Internetes kommunikációban (és az emailezésben) az egyik legfontosabb dolog a DNS megfelelősége és ez nagyon-nagyon sok cégnél rossz. Itt kell elkezdeni. Ha ez rendben van, utána lehet vizsgálni tovább hol a hiba, ha még mindig vannak fennakadások a levelezésben.
A DNS rekordokat az tudja piszkálni aki hozzáfér. Ha a cég rendszergazdája, akkor ő, ha nem, akkor a szolgáltató.
A reverse DNS rekordokat az Internet szolgáltató szokta adni, míg a normál DNS rekordok (a többi) lehet hogy máshol van.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.