Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5101) szabi777


szabi777
tag

Sziasztok,

SBS2011-en le szeretném kapcsolani a SharePoint-ot, mert senki nem használja nálunk, csak zabálja az erőforrásokat. Elég csak a szervízeket manuálba tennem ? Vagy van még más is ? Minden más fuckiója a szervernek (OWA stb. ) fog menni ? Valaki csinált már ilyet ?

Köszönöm

(#5102) DopeBob


DopeBob
addikt

Kicsit (lehet nagyon off)

Egy szerverszobában a split klíma csövei a rack szekrény mögött/ felett mennek el (kb 1 méterre a szekrény nincs a falhoz tolva). Okozhat ez valami gondod? Főleg vízszivárgásra gondolok. Jöhet ki onnan jelentősebb mennyiségű víz, ami miatt aggódni kéne?

Illetve tud ajánlani valaki valami bevált szerverszoba hőmérséklet monitorozó cuccot? SNMP-t jó lenne, ha tudna.

MZ/X

(#5103) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

Vazze.. ügyfél...
Rakjunk össze 3 nap alatt egy Hyper-V clustert (Server 2012, SCVMM 2012 SP1), a hozzá való HP Lefthand P4500-al és migráljunk át rá úgy 30 virtuális szervert mindenféle VMware 5.1 cuccról és 2008 R2 Hyper-V-ről.
A storage-t már megkalapáltam, a host-ok is valamennyire élnek, de az SCVMM 2012 networking egy teljes káosz még, és jön vagy 4-5 VLAN, külön elszeparált hálózatok, kisf@szom....
És rugdalhatom ezt így péntek este sörivás helyett... na még csak négy hét aztán szarok a farmra :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5104) iwu válasza kraftxld (#5103) üzenetére


iwu
addikt

3 nap az 3 hosszú éjszaka...:P:P:P

Dopebob, az csak a klímaszerelő munkáján múlik. Amúgy nem lehet baj. Nálunk is a szerverszobában mennek a csövek. Meg annó a gugli farmos képek...na az volt az igazán nice:D:D:D:

[ Szerkesztve ]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#5105) pschio válasza kraftxld (#5103) üzenetére


pschio
őstag

Fincsi! :)

"Ne nézz Jock, mert bepörgök!"

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#5106) gaborbol válasza szabi777 (#5101) üzenetére


gaborbol
őstag

A szervizeket lenyomhatod, de az sbs monitor meg esetleg par sbs-be epitett szir-szar hianyolni fogja, de eletkepes megoldas. Az oksok azt javasoljak, hogy le kell korlatozni az SQL adatbazist a minimumra,lehet hozza leirast talani a neten.

DopeBob: nem vagyok klima szerelo, de viz szerintem nem nagyon tud gondot okozni, az csak kondenz viz, nincs nyomas a csoben,esetleg neha egy pumpa kitolja de az sem csinal nagy nyomast, nem fogja elarasztani a szobat, max csopogni tud.

Mi az oka a hyper-v atteresre? Minden esetre eleg szuken hangzik a 3 nap. :(

En minimum egy hetig jaratom a production szervert mielott barmi "eles" adatot raraknek. Pont 2 hete jott jol amikor 3 nap utan az alaplap elkezdtett feszultseg hibat jelezni, jottek is alaplap+ tap cserevel.

[ Szerkesztve ]

(#5107) kraftxld válasza gaborbol (#5106) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Azért Hyper-V mert ezt találta ki a CIO :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5108) gaborbol válasza kraftxld (#5107) üzenetére


gaborbol
őstag

Hat amikor ennyire komoly szakmailag megalapozott indokok vannak akkor nem nehez egyet erteni :DDD

Kivancsi voltam, mert ha csak nem berlik a vm licenszeket nem tudom miert eri meg egy csomo penzt beleolni a migracioba.

(#5109) bugizozi válasza kraftxld (#5103) üzenetére


bugizozi
őstag

Mi lesz 4 hét után?

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#5110) gaborbol válasza bugizozi (#5109) üzenetére


gaborbol
őstag

Ha mar klasszikust ideztek, akkor tekerd a fent linkelt videot 1:52-re= 3 honap nyaralas :)

[ Szerkesztve ]

(#5111) kraftxld válasza bugizozi (#5109) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Hawaii, dizsi meg napfény :D Végre normális szabin leszek 2,5 év durva túlórás termelés után, telefon, activesync, Outlook kikapcs, minden átirányítva, és max akkor hívnak ha komolyan összedőlt valami (értsd, 500 főnél nagyobb site-on komplett AD vagy Exchange halál és a kollegák se tudják megkalapálni)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5112) szabi777


szabi777
tag

Sziasztok,

Júniusban lesz 1 éve hogy telepítettem az SBS2011-et és ahogy látom a Domain Controller Certificate akkor fog lejárni. A kérdésem az, hogy kell-e ezzel valamit csinálnom pl. manuálisan megújítani stb. vagy az SBS elvégzi ezt magától ?

Köszi a válaszokat

(#5113) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Androidos telo + Exchange 2010 kombó hogy szuperál együtt? Valaki állított már be ilyet? Mennyire működőképes? Mellékleteket szépen kezeli?

:R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#5114) kraftxld válasza bugizozi (#5113) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Teljesen jól működik Exchange 2003 / 2007 / 2010-el, nincs vele semmi gond.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5115) kraftxld válasza szabi777 (#5112) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ha kézzel telepítetted gépekre vagy telefonokra, hogy menjen az Activesync vagy az RWW akkor újra fel kell pakolni. Ezért is kell mindig 3rd party cert-et használni, pölö a cheapssls.com-on fillérekért lehet már venni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5116) bugizozi válasza kraftxld (#5114) üzenetére


bugizozi
őstag

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#5117) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok! Tudna esetleg vki segíteni abban, hogy hogyan tudnék baromi nagy állományt úgy áthelyezni másik tárhelyre, hogy a jogosultságokkal együtt? Találtam egy xcopy-t, de nemigazán müxik :( :R

(#5118) DopeBob válasza KaiotEch (#5117) üzenetére


DopeBob
addikt

OP rendszer valami MS? A másik terhely mit takar?

Az _áthelyezés_ (pl TC-ben az F6) viszi magával az NTFS jogokat is. Vagy mire gondolsz pontosan? Másolásnál is van egy pipa hogy NTFS jogok másolása.

MZ/X

(#5119) KaiotEch válasza DopeBob (#5118) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát W2k3s-ről szeretném NAS-ra helyezni. A share permissionökre gondolok.

(#5120) InfiniteReality válasza KaiotEch (#5119) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Szerintem a shar permissionök nem fognak átmenni, csak az ntfs jogosultságok. Ha a NAS-ra teszed egy folderbe, akkor ott is újra meg kell csinálnod a megosztást. Viszont ahogy már említették, total commander át tudja vinni az NTFS jogokat.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#5121) szabi777 válasza kraftxld (#5115) üzenetére


szabi777
tag

Köszi, akkor erre készülök !

(#5122) KaiotEch válasza InfiniteReality (#5120) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Úgy tűnik működik. Köszi mind2töknek! :)

(#5123) DopeBob


DopeBob
addikt

Backup Exec 2012 szakik help :)

Van pár mentésem, amit offline módon is szeretnék tárolni, külső USB HDD-n. Hogy tudom azt kultúráltan beállítani? A jelenlegi "favágó" módszer az, hogy a JOB automatikusan indítaná a duplikációt, amint ez előző mentés kész, de mivel nincs HDD várakozik, aztán amikor lesz, akkor szépen megcsinálja. Van ennél jobb megoldás? Az időre ütemezés sajnos nem jó, máshoz meg nem lehet kötni az indulást ahogy láttam :(
Azt nem tudom, mi lesz hétvégén, amikor feltorlódna 2-3 ilyen JOB.

Meg így minden nap van hibaüzenet az offline vinyó miatt... :U

Illetve van esetleg vki, aki valami szolgáltatónál bérelt tárhelyre oldja meg a mentést? Egy két kritikus fontosságú adatbázis lenne, max 50G, de nem nagyon futottam még ebben a témában, ha valaki igen, nagyon megköszönnék pár tippet :)

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#5124) InfiniteReality válasza DopeBob (#5123) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Én otthon egy QNAP TS-212 NAS-sal oldottam meg a mentést. Van benne 2db 1TB HDD tükörben. NAS be van állítva, hogy minden nap 4:50-kor bekapcsol (kb 5 perc a bootidő) és 5:15-kor lekapcsol. A mentő task-ok 5-kor indulnak (megfelelő service leállít, mentés elkészül egy a gépben lévő HDDre, service visszaindít, ezután másolódnak / mozgatódnak át a helyi HDD-re elkészült mentések a NAS-ra - de a service-k már mind futnak ekkor). Egy logfile-ba mentődik is mi mikor történik, azt időnként nézegetem, nincs-e túl nagy elcsúszás. Ha nagy az adatmennyiség, nyilván majd korrigálni kell, hogy a NAS esetleg később álljon le...

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#5125) iwu válasza bugizozi (#5113) üzenetére


iwu
addikt

95%ban teljesen fasza...
Egyik ügyfélnél az s2 galaxy-t kb 3 hetente újra be kell állítani, mert megáll a levél letöltés. Persze a többi készüléken megy...
Néhány samsunggal nekem voltak megmagyarázhatatlan anomáliák, de szerencsére bőven kisebbség, viszont annál bosszantóbb:P

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#5126) DopeBob válasza InfiniteReality (#5124) üzenetére


DopeBob
addikt

Köszi, de kimondottan Backup Exec 2012 specifikus kérdés lenne. Ott nem tudom összehozni a normális megoldást

MZ/X

(#5127) InfiniteReality válasza DopeBob (#5126) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A Backup Exec is tud időzítetten menteni. A NAS-os megoldás azért jó, mert nem megy folyamatosan az eszköz, csak a mentés idejére kapcsol be. És akkor nem kell azzal szívni, hogy most rá van dugva a winyó vagy nincs. De egyébként mindenképp javasolt először egy a gépben lévő diszkre menteni (főleg ha a mentés idejére service-k leállnak), mivel gyorsabb mint bármely USB-s vagy hálózatos holmi. Így rövidebb ideig lesz kiesés.
Az hogy én nem használok külön szoftvert az csak azért van, mert a Win2k3 beépített ntbakcupjával is tök jól elboldogulok. Egy db batch file-ból paraméterezem az ntbakcupot és végzem el a másolást, mozgatást, logolást, file-ok elnevezését stb, amit pedig scheduled taskból indítok.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#5128) DopeBob válasza InfiniteReality (#5127) üzenetére


DopeBob
addikt

Nah, most próbálkoztam valami hasonlóval holnap kiderül.

Van backup server, alapból ide készulnek a mentések, és utána ezek deduplikálódnak egy usb-s vinyora. A "módszer" az, hogy reggel egy usb-s vinyo páncélból ki, gépre rádug, és mehet a mentés. Az ideális az lenne, ha indulna a mentés, amint van HDD, ilyen eseményhez kotni azonban nem lehet az indulast.

Most beallitottam vmit aztan igyekszem minden nap addig radugni :R

Ha van vkinek jobb megoldasa ne tartsa magában :)

MZ/X

(#5129) InfiniteReality válasza DopeBob (#5128) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Batch file-ból lehet kötni ehhez az indulást...

if exist "\\server\utvonal\" (
parancsok...
parancsok..
parancsok...
)

Ezt a batchfile-t ütemezed be, mondjuk óránként fusson le. Mivel minden ebből indul, a backup is csak akkor készül el, ha létezik az útvonal (ami lehet diszk, lehet unc path, bármi).

Ha Nálad már megvannak a mentett file-ok, akkor csak a másolósdi-t kell beütemezni, mondjuk fusson le óránként. És akkor ha megfelelő időben rá van dugva a drive, létezni fog az elérési út lefutáskor tehát lefutnak azok a parancsok (mondjuk átmásolják a file-okat a diszkre).

Azt is meg lehet trükközni, hogy a batchfileból adunk minden egyes indulásnál egyedi filenevet, ami a dátumból áll össze, és mondjuk backup<aktuálisdátum>.bak lesz a fileneve. És akkor nincs olyan hogy felülír valamit stb.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#5130) DopeBob válasza InfiniteReality (#5129) üzenetére


DopeBob
addikt

Nem jó a másolósdni, mindenképpen Backup Exec-nek kell csinálnia a duplikációt, hogy a katalógusokban is szerepeljenek ezek a mentések is.

MZ/X

(#5131) bobsys


bobsys
addikt

Citrix load balancer egy nagy szopaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaas

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5132) gaborbol válasza bobsys (#5131) üzenetére


gaborbol
őstag

Minden szopas amiben szerepel a Citrix szo :DDD

(#5133) gaborbol válasza DopeBob (#5130) üzenetére


gaborbol
őstag

Az utolerhetetlen BE kepes inventoryt es re catalog-ot csinalni, szoval ha nem szerepel benne akkor is lehet majd hasznalni, volt szerencsem atmenni par tape backupon es gond nelkul megcsinalta.

Nem tudom melyik verziot hasznalod es mire, de a BKF-et meg ntbackups is vissza tudta allitani.

Azert csinalj egy test restoret mielott elesbe menne :D

Melyik verzio a BE-bol?

[ Szerkesztve ]

(#5134) bobsys válasza gaborbol (#5132) üzenetére


bobsys
addikt

:K

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5135) DopeBob válasza gaborbol (#5133) üzenetére


DopeBob
addikt

BE 2012.

Csak annyit szeretnék, hogy éjszaka ugye lefut a mentés szerveren lévő local discre. Napközben, reggel rádugnék egy USB vinyot, erre kéne duplikálnia a mentést. Azt hittem nem bonyorult de mégis :-D

Most beállítottam egyenlőre ugy, hogy ne rögtön induljon a dup, hanem reggel 10kor, addigra ott lesz a vinyo. Remélem jó lesz.

MZ/X

(#5136) kraftxld válasza kraftxld (#5103) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ezt a szopást ami SCVMM 2012 SP1 alatt megy, és még az MS próbálja eladni mint enterprise termék a VMware-val szemben.... kb a kecskeólam önetetőjét virtualizálnám vele, de lehet azt sem mert éhenhalnak a kecskék ha nem megy :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5137) DopeBob válasza DopeBob (#5135) üzenetére


DopeBob
addikt

Hát nem... lóf@szt nekem...

beállítottam a duplikációkat ugye 10-re. Mi a fecért indul el még a rendes mentés előtt??? Amitől persze az nem fut le?! Kiirja ez a szar, hogy de 10. Job historyban pedig látom, hogy 23h-kor szépen elindultak a duplikációk :o

MZ/X

(#5138) kraftxld válasza DopeBob (#5137) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Rendes termékre váltás? :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5139) DopeBob válasza kraftxld (#5138) üzenetére


DopeBob
addikt

Ez van ezt kell szeretni. Csak azt nem értem, ha beállítok valami, akkor az miért nem úgy van... valamiért azt hiszi ő az okosabb, és semmi nem segít se service-k ujraindítása se semmi. Beállítottam hogy a full mentés duplikáció hétfőn reggelente fusson 9-kor, 22.-n először, remek ok, apply, minden ami kell. Erre mit van a job listában!? Szerinte annak tegnap 15:34!!!!!!-kor kell majd előszor futnia... vajon ezt honnan veszi egyáltalán? :D

Elég egyszerű azért vele az élet ha megy, egy fájt is nagyon könnyű visszatolni egy VM-be, vagy adatbázist vagy akármit, nem csak komplett VM mentés kellett.

Bár már a falra mászom tőle :O

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#5140) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Acronis Backup & Recovery 11(becézzük x@rnak)-et használ vki?

(#5141) bobsys


bobsys
addikt

Az ugye nem normalis, hogy a testexchangeconnectivity website elszall a
ExRCA failed to obtain an Autodiscover XML response
An HTTP 401 Unauthorized response was received from the remote Unknown server

mikozben a telefont vigan tudom konfigolni, jonnek mennek a levelek.
CAS Array van egyebkent, meg TMG server

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5142) kraftxld válasza bobsys (#5141) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Autodiscover nem egyenlő az Activesync-el :)
Ha az Autodiscover el van állítva, attól még kézzel beállítva simán megy a telefonos szinkronizácó ha kézzel bekonfigolják.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5143) bobsys válasza kraftxld (#5142) üzenetére


bobsys
addikt

Autodiscover mukodik - beirom az emailt, jelszot es mar kesz is a konfig
ActiveSync mukodik - levelekt jonnek mennek

Testeexchange.... site meg sziman errort dob mind az activesync mind az ActiveSync Autodicover testre (meg az outlook autodiscoverre is )

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5144) bobsys


bobsys
addikt

bazinagy pilot group migralas ejszaka, salalala

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5145) kraftxld válasza bobsys (#5144) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Bazi sok cross-forest mailbox migráció éjszaka, úgy, hogy még nem is működik rendesen a dolog :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5146) bobsys válasza kraftxld (#5145) üzenetére


bobsys
addikt

azon tul vagyok, 3 hete csinaltuk meg, angoloknal es mukodott, Quest izevel lettek atteve

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5147) DopeBob


DopeBob
addikt

Windows XP-re tud vki mondani normálisan konfigolható tűzfalat? A Win7 funkcionalitása elég lenne.

A ZoneAlarm neve volt ismerős, de ez egyszerű lett mint egy faék. Olyan szabályt kéne csinálni, ami mindent tilt, és csak egy gépről enged kapcsolatot egy alkalmazáshoz.

MZ/X

(#5148) kraftxld válasza bobsys (#5146) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

A migráció az megy nekem is, csak az Outlook még nem akar csatlakozni, linket mailboxot kell használjak mert a régi tartomány még sokáig lesz meg és az AD meg group policy, program migráció később lesz.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5149) kraftxld válasza DopeBob (#5147) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Netsh?
Nem kell túlbonyolitani minden 3rd party izével ha gyárilag is tudja :)
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5150) it_tanulo


it_tanulo
csendes tag

Exchange kérdések:

Cégünknél egyetlen admin group van. Az átnevezésnek milyen buktatói lehetnek? Azt tudom, hogy mindem objektum neve meg fog változni. De mivel csak egy group van, lehet valami gond valahol belőle?

Monitorozás:
Az alábbiak szerint beállítottam egy eseményt, aminek bekövetkezésekor szépen át is beillent a státusz.

A teszt-script lefut, de a levél nem megy el.

Hibaüzenetet, eseménynapló bejegyzést nem találok.
A levélhez van még valami beállítás, ami hiányozhat?

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.