Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5551) sztikac válasza sutszi (#5550) üzenetére


sztikac
őstag

Ha szeretném, hogy a contact-ba beállított e-mail cím(ek)re küldjön értesítést akkor hol tudom beállítani a levelező szerver (smtp) adatait?

Sehol, a MTA-t konfiguráld be megfelelően.

Amikor ellenőrzést futtatok a nagios.cfg-re, annak az eredményét log-olja valahová? Fontos lenne, hogy ki tudja olvasni az ellenőrzés eredményét...

Nem logolja, de a nagios -v nagios.cfg eredményét elmentheted egy fájlba...

(#5552) sutszi válasza sztikac (#5551) üzenetére


sutszi
veterán

Az MTA-t? Na ez új info volt. Rákerestem:[link]

Itt van az etc/mail... útvonal. Ha az nem létezik az azt jelenti, hogy nincs MTA? Hogyan tudom telepíteni?

Na, a fájlba mentés is tökéletes. A lényeg, hogy valahol meglegyen az eredmény.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#5553) sztikac válasza sutszi (#5552) üzenetére


sztikac
őstag

Milyen linuxról van szó? MTA alatt postfix-et vagy exim-et értettem... A nagios csak meghívja a megfelelő parancsot (mail v. mailx) a megfelelő paraméterekkel (címzett, tárgy stb). Ez utóbbi kettőt úgy képzeld el mint egy levelezőklienst.

(#5554) sutszi válasza sztikac (#5553) üzenetére


sutszi
veterán

Ez a Nagios oldaláról letölthető vmware image. CentOS 6.4

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#5555) sztikac válasza sutszi (#5554) üzenetére


sztikac
őstag

A commands.cfg tartalmát feldobod pastebin-re vagy valami ilyesmi helyre?
A yum info postfix parancs mit ír?
Otthoni gépen tesztelgeted vagy rendes szerveren fut?

(#5556) sutszi válasza sztikac (#5555) üzenetére


sutszi
veterán

commands.cfg-t. feltenném, de nem tudom, hogyan lehetne kioperálni a ebből a virtuális gépből.

a yum info postfix parancs után az alábbiak történtek: (Már amennyit ki tudtam menteni.)

Itt van mellettem a gép. Windows xp prof host. Rajta pedig egy vmware player-ben fut a nagios-os centOs

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#5557) sztikac válasza sutszi (#5556) üzenetére


sztikac
őstag

commands.cfg-t. feltenném, de nem tudom, hogyan lehetne kioperálni a ebből a virtuális gépből.

pl. ha csinálsz egy samba sharet a virtuális gépben, oda kimásolod és a host gépen megnyitod.
De gyanítom valami ilyesmi lesz benne:

# 'notify-host-by-email' command definition
define command{
command_name notify-host-by-email
command_line /usr/bin/printf "%b" "***** Nagios *****\n\nNotification Type: $NOTIFICATIONTYPE$\nHost: $HOSTNAME$\nState: $HOSTSTATE$\nAddress: $HOSTADDRESS$\nInfo: $HOSTOUTPUT$\n\nDate/Time: $LONGDATETIME$\n" | /bin/mail -s "** $NOTIFICATIONTYPE$ Host Alert: $HOSTNAME$ is $HOSTSTATE$ **" $CONTACTEMAIL$
}

Itt van mellettem a gép. Windows xp prof host. Rajta pedig egy vmware player-ben fut a nagios-os centOs

Na onnan nem fog menni csak úgy a levélküldés a net irányába, ha van mondjuk gmail-ed, a legegyszerűbb ha a postfix-et bekonfigolod, hogy a gmail-t használja relay-nek...

(#5558) sutszi válasza sztikac (#5557) üzenetére


sutszi
veterán

Közbe küzdök mint malac a jégen...
Mert a szerkesztés miatt is jó lenne, ha le tudnám szedni a konfig-okat.

Közbe sftp-vel lehúztam őket.:
Itt a command: [link]

Nekem úgy tűnik egyezik az általad idézett változattal.

Igen. Ezt szerettem volna beállítani, hogy mit használjon levélküldésre...csak azt nem tudtam, hogy a postfix-et kell.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#5559) sztikac válasza sutszi (#5558) üzenetére


sztikac
őstag

relay beállításhoz: http://mhawthorne.net/posts/postfix-configuring-gmail-as-relay.html
Nem próbáltam ki, de első ránézésre működő konfignak tűnik...

(#5560) sutszi válasza sztikac (#5559) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi. Megnézem.

Közben néztem egy ilyet: [link]

De a Configuring Nagios to Send Mail Notifications résznél elveszítem a fonalat. postfix mellé kéne egy ilyen mailx is? Csak mert nálam az nincs.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#5561) sztikac válasza sutszi (#5560) üzenetére


sztikac
őstag

A mailx csak átadja a levelet a localhoston futó MTA-nak, esetünkben a postfixnek. Ha nincs fent a yum install mailx paranccsal tudod telepíteni.

(#5562) sutszi válasza sztikac (#5561) üzenetére


sutszi
veterán

Feltettem a mailx-et.
Megpróbáltam a postfix-et is beállítani de egyetlen változatban sem működött...

Ezen akadtam ki a legjobban: [link] Neki elég volt csak egy smtp szervert beállítani relayhost-nak és működött...Hát néztem egyet...

Ennek az elején olyan postfix config képernyő van amit sehogy nem tudtam elővarázsolni:[link]

Pedig ez az internet site elvileg az smpt-s út lenne...

Szerk:

Szerintem itt a postfix config a hunyó...de hiába allítottam bármit eddgi nem akart menni...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#5563) sztikac válasza sutszi (#5562) üzenetére


sztikac
őstag

Ennek az elején olyan postfix config képernyő van amit sehogy nem tudtam elővarázsolni:[link]
Elég régen telepítettem már CentOS-ra postfixet, de szerintem itt nincs ilyen, ez az ubuntus csomag sajátja lesz...

service postfix restart ugye volt a konfig fájlok módosítása után?

(#5564) sutszi válasza sztikac (#5563) üzenetére


sutszi
veterán

Hát nem pont ez volt. Nem tudom mi a különbség: posfix reload volt nálam. Ezt láttam itt valahol...Ez is jó?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#5565) sutszi


sutszi
veterán

Már egészen biztos, hogy a postfix-el van a gond.

Telneteltem 25-re és úgy próbáltam meg egy teszt e-mail küldeni, erre: Relay acces denied

Nincs valami szájbarágós postfix tutorial, mert amiket találtam eddig az valami nagyon tré volt...ilyen pick-pack kész is...csak éppen nem megy.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#5566) sztikac válasza sutszi (#5565) üzenetére


sztikac
őstag

Telneteltem 25-re és úgy próbáltam meg egy teszt e-mail küldeni, erre: Relay acces denied
Alapból csak a main.cf-ben beállított mydestination-ökre címzett leveleket veszi el. Ez a nagios által a localhostról küldött leveleket nem befolyásolja.

Nincs valami szájbarágós postfix tutorial, mert amiket találtam eddig az valami nagyon tré volt...ilyen pick-pack kész is...csak éppen nem megy.

http://www.postfix.org/documentation.html + kísérletezés + fórumokon (pl. hup.hu) kérdezgetés :)

(#5567) sutszi válasza sztikac (#5566) üzenetére


sutszi
veterán

Van egy céges levelező szerver is és már azon küzdök, hogy tudom azt megoldani, hogy azon keresztül...akár az én nevemben küldje ki ezeket a fránya leveleket...de csak nem küld semmit...

a /var/spool/mail -be odateszi őket meg vissza is jön a a mailer daemon-tól egy üzenet, hogy ismeretlne a username.
pedig nem...hát én vagyok az...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#5568) sutszi válasza sztikac (#5566) üzenetére


sutszi
veterán

Csináltam egy gmail account-ot, direkt ebből a célből, hogy azon keresztül menjenek a levelek.

Itt a main.cf : [link]

Ezt is megnéztem a beállításokhoz: [link]

Elvileg minden jó, de egy árva levél nem jön be. Még a mail -v cim@cim.hu által küldött levél sem megy.

Már azt is néztem, hogy a postfix legyen az egyetlen és alapértelmezett ilyen cucc a gépen.

Mit nézhetek be?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#5569) sztikac válasza sutszi (#5568) üzenetére


sztikac
őstag

tail -f /var/log/maillog mit mutat a küldési próbálkozás közben?

(#5570) sutszi válasza sztikac (#5569) üzenetére


sutszi
veterán

Ezt mutatja:
Aug 8 12:25:03 nanonagios postfix/pickup[13751]: 9EC2C13DF: uid=0 from=<root>
Aug 8 12:25:03 nanonagios postfix/cleanup[14135]: 9EC2C13DF: message-id=<20130808102503.9EC2C13DF@nanonagios.hu>
Aug 8 12:25:03 nanonagios postfix/qmgr[20928]: 9EC2C13DF: from=<root@nanonagios.hu>, size=426, nrcpt=1 (queue active)
Aug 8 12:25:03 nanonagios postfix/smtp[14137]: connect to smtp.gmail.com[2a00:1450:4001:c02::6c]:587: Network is unreachable
Aug 8 12:25:04 nanonagios postfix/smtp[14137]: warning: SASL authentication failure: No worthy mechs found
Aug 8 12:25:04 nanonagios postfix/smtp[14137]: 9EC2C13DF: SASL authentication failed; cannot authenticate to server smtp.gmail.com[173.194.70.108]: no mechanism available
Aug 8 12:25:04 nanonagios postfix/smtp[14137]: warning: SASL authentication failure: No worthy mechs found
Aug 8 12:25:04 nanonagios postfix/smtp[14137]: 9EC2C13DF: to=<CIMZETT@CIMZETT.hu>, relay=smtp.gmail.com[173.194.70.109]:587, delay=1.3, delays=0.13/0.15/1.1/0, dsn=4.7.0, status=deferred (SASL authentication failed; cannot authenticate to server smtp.gmail.com[173.194.70.109]: no mechanism available)
Aug 8 12:25:05 nanonagios postfix/cleanup[14135]: 07D3913E3: message-id=<20130808102505.07D3913E3@nanonagios.hu>
Aug 8 12:25:05 nanonagios postfix/bounce[14200]: 9EC2C13DF: sender delivery status notification: 07D3913E3
Aug 8 12:25:05 nanonagios postfix/qmgr[20928]: 07D3913E3: from=<>, size=2008, nrcpt=1 (queue active)
Aug 8 12:25:05 nanonagios postfix/smtp[14137]: connect to smtp.gmail.com[2a00:1450:4001:c02::6c]:587: Network is unreachable
Aug 8 12:25:05 nanonagios postfix/smtp[14137]: warning: SASL authentication failure: No worthy mechs found
Aug 8 12:25:05 nanonagios postfix/smtp[14137]: 07D3913E3: SASL authentication failed; cannot authenticate to server smtp.gmail.com[173.194.70.108]: no mechanism available
Aug 8 12:25:05 nanonagios postfix/smtp[14137]: warning: SASL authentication failure: No worthy mechs found
Aug 8 12:25:05 nanonagios postfix/smtp[14137]: 07D3913E3: to=<root@nanonagios.hu>, relay=smtp.gmail.com[173.194.70.109]:587, delay=0.82, delays=0/0/0.82/0, dsn=4.7.0, status=deferred (SASL authentication failed; cannot authenticate to server smtp.gmail.com[173.194.70.109]: no mechanism available)

Értem a problémát...de nem tudom értelmezni, hogy miért van vele gondja...jelszó felhasználónév jó...
Esetleg a google cert régi...nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#5571) DopeBob


DopeBob
addikt

Na, ma én is összeraktam egy WiFi hálózatot, Ubiquiti AP-kal. Nagyon baba cucc. Kár, hgoy PoE az nem szabvány szerinti, de így se rossz. Ennyi pénzért meg főleg!

MZ/X

(#5572) sutszi válasza sutszi (#5570) üzenetére


sutszi
veterán

Na akkor itt a MEGOLDÁS: a legutolsó problémára:
SASL authentication failure: No worthy mechs found

Dobpergés:

yum install cyrus-sasl-plain

Ez hiányzott még a kis mocsoknak ahhoz, hogy rendesen elküldje a leveleket a google smtp-n keresztül.

Köszönöm a segítséget sztikac! :R

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#5573) bobsys


bobsys
addikt

Van olyan RDP alkalmazas ami kepes lekezelni proxyt? Ugyfelnel csak proxyn keresztul lehet netezni es igy nem ferek hozza az iithoni gepemhez.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5574) Visormail válasza bobsys (#5573) üzenetére


Visormail
addikt

TeamViewer

Does it work behind firewalls, proxy server and NAT routers?
Yes! That is what we made TeamViewer for. TeamViewer will allow you to share your desktop over any kind of internet-/LAN-connection and over almost any firewall.

Make Proxy Settings for TeamViewer on Client

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#5575) bobsys válasza Visormail (#5574) üzenetére


bobsys
addikt

Meg ne mhasznaltam, de eszmebe jutott a tipped lattan a logmein, ott mar van felhasznaloi fiokom

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5576) Rocko007


Rocko007
aktív tag

Sziasztok,

Szeretndk segitseget kerni win7 pro licenszeles ugyben. Adott a cegnel 2x win7 pro oem-es gep, most erkeztek uj gepdk, amikre ugyebar nem telepithetok fel legalisan az oem-ek. Szeretnenk beruhazni licenszre, dobozost vagy cal-t erdemes venni? Kb 10 db-ot szeretnenk venni. Ha a cal melett dontenenk, akkor milyen WS kellene melle? Ezeknek a dolgoknak hol tudok jobban utananezni?

Koszonom elore is a segitseget!

(#5577) bobsys válasza Rocko007 (#5576) üzenetére


bobsys
addikt

de feltelepithetoek, aa telepitessel kotodik ossze a gep es a licence

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5578) iwu válasza Rocko007 (#5576) üzenetére


iwu
addikt

Én a kérdés elejét úgy értelmezem, hogy a régi oem licenszekkel akarod az újakat telepíteni? MErt azt nem lehet. De új gép új oemmel simán megy.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#5579) Rocko007 válasza iwu (#5578) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Regi OEM-et szerettem volna telepiteni uj gepre. Akkor ez kilove. A mennyisegi licensz vasarlasakor kapunk egy serial-t es n peldanyban aktivalhatjuk? Windows server kell-e a licenszek ellenorzesehez?

Bocsi a lama kerdesert.

Koszonom az eddig infokat! :R :R :R

(#5580) InfiniteReality válasza Rocko007 (#5579) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Windows 7-nél kétféle (mennyiségi) aktiváció van:
- MAK kulcs, ilyenkor a MS honlapján követhető hány db van és ebből mennyi aktiválható be
- Saját KMS szerver, ilyenkor a szerver "aktiválgatja" a hálózatban lévő gépeket. Maximum 180 nap telhet el két aktiváció között (ennek a nem folyamatosan az irodában lévő gépek esetén van jelentősége). Minden alkalommal mikor egy gép beaktivál egy KMS szerverre, 180 nap ideig aktivált lesz a Windows.

A KMS érdekes állatfaj, ha nincs különösebben lekorlátozva egyébb módon, akkor minden, a hálózatba bekerülő gépet beaktivál, amelyiket tudja. Hogy értsd: céges hálózatban feltelepíted egy haverod gépét Windows 7 Pro (nem OEM) változattal és a KMS be fogja aktiválni, ha be van kötve a hálózatba. De telepitést követően elviszed a haverodhoz, és ott 180 nap múlva visítani fog, hogy aktiválni kell. Az Enterprise Windows 7 változatok eleve csak KMS-el aktiválhatóak.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#5581) brd válasza InfiniteReality (#5580) üzenetére


brd
nagyúr

Az Enterprise Windows 7 változatok eleve csak KMS-el aktiválhatóak.

Mióta? :F Rengeteget telepítettem már, és eddig MAK kulccsal simán beaktiválódott Interneten.

The only real valuable thing is intuition.

(#5582) InfiniteReality válasza brd (#5581) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Úgyértem alapesetben. Nem kér kulcsot, MAK kulcsot megadva, nyilván beaktiválódik az MSnél. Másképp fogalmazok, az Enterprise "a céges Windows", eleve volume telepítésre van felkészitve.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#5584) gaborbol válasza moha bácsi (#5583) üzenetére


gaborbol
őstag

Milyen raidet hasznalsz? Raid1? Nincs tukrozeses opcio, csinalsz image backupot, kiszedsz egy disket, be az uj, raid ujraepit,ha kesz, akkor kiszeded a kovetkezot, es igy tovabb. Lassu lesz,de mukodik, es nem kell leallitani a szervert, ha hozzafersz a raid manager szoftware-hez, ha esetleg nem epitene ujra magatol.

(#5585) iwu válasza moha bácsi (#5583) üzenetére


iwu
addikt

én ilyen esetben image backup, összes diszk ki (jelölve, tutti ami tuti) új diszkek be, raid megcsinál, image vissza. viszont így elég hosszú az időablak, ami kimarad. míg a felettem lévő módszer folyamatos rendelkezésre állás, de lassú nagyon a folyamat. ez helyzet függő, melyik jobb neked.

[ Szerkesztve ]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#5588) iwu válasza moha bácsi (#5586) üzenetére


iwu
addikt

(jah, ezt el is felejtettem, low budget raid vezérlőnél én inkább a windó szoftveres tükrét használomű)

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#5589) kraftxld válasza moha bácsi (#5587) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ha snapshottal sikerült visszaállítani vagy bármilyen image alapú programmal miközben a másik tartományvezérlő vígan működött, akkor igen. Ha pedig az Exchange 2010 alatti tartományvezérlő (ilyet meg max laborban csinálunk) döglött meg akkor az mégkeservesebb lesz.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5591) bobsys


bobsys
addikt

Hard drive titkositas, mondjuk egy PGP desktop, jobban igenybe veszi az SSDt mint a nem titkositott hasznalat?
En ugy gondolom elvileg nem kene, hiszen mar eleve titkositva kerul a cucc az SSDre.

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5592) Hedgehanter válasza bobsys (#5591) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Attol fugg hogy van titkositva, teljes lemez, vagy csak konyvtarak.. Ha a lemez akkor nem kellene mert akkor mar minden bit titkositva van es csak irni kell..

(#5593) bobsys válasza Hedgehanter (#5592) üzenetére


bobsys
addikt

teljes lemez

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5594) brd válasza bobsys (#5591) üzenetére


brd
nagyúr

Ha "tömörítős" (pl. SF-2xxx kontrollerrel bírók) SSD, akkor igen, mert a titkosított adat nagyon rosszul tömöríthető, így többet kell írnia az SSD-nek, ha nem ilyen, akkor pedig majdnem mindegy.

The only real valuable thing is intuition.

(#5596) bobsys válasza brd (#5594) üzenetére


bobsys
addikt

OCZ Vertex van benne, de, hogy milyen kontroller azt nemtudom

Meg mindig encrypton. TPM chip vagy PGP lenne a jobb? Ceg adja a PGPt, de a laptomon meg van TPM es Bitlocker. Aztan az egeszrol kene egy backup imaget csinalni, mondjuk hetente :)

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5597) InfiniteReality válasza bobsys (#5596) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Windows 7 alapokon én javaslom a beépített BitLocker használatát. Nem a teljes lemezt titkosítja, csak a file-okat. Illetve minden titkosított rajta, de csak annyi amennyi a titkositott anyag, nem irja tele az egész lemezt krixkrax-szal. Valamint a BitLocker nem öli meg a TRIM funkciót sem.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#5598) kraftxld válasza moha bácsi (#5595) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Megkeresed, hogy melyik DC-nek van alacsonyabb USN értéke mint a másiknak, és az alacsonyabbon futtatsz egy dcpromo /forceremoval parancsot.
Ha lefutott a másikon kitörlöd az AD-ból a korábban lefokozottat (ha 2008 R2 akkor bepipálod, hogy törölje a metabase-ből is, különben ntdsutil-al kell kigyomlálni).
Majd visszacsatlakoztatod a tartományba és újra lefuttatod a dcpromo-t, hogy leszedje a jó adatbázist és újra DC legyen.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5599) InfiniteReality válasza kraftxld (#5598) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Van olyan AD probléma amire nem tudod a megoldást? :) :R

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#5600) kraftxld válasza InfiniteReality (#5599) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Szerencsére eddig mindig sikerült megszögelni amit kellett :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.