Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4651) *évi* válasza moha bácsi (#4650) üzenetére


*évi*
csendes tag

Sajnos nem tudom mit kéne keresni.

Nem nagyon leszek ez évben (2013), ha valakinek SOS valami, akkor írjon, de legyen türelemmel, mert ritkán nézek be. Köszi a megértést:)

(#4653) *évi* válasza moha bácsi (#4652) üzenetére


*évi*
csendes tag

Van fent egy külön tűzfal, illetve a szerveren egy Symantec Endpoint Protection. Megnézem közben. Az egészben az a furcsa, hogy eddig ment minden gond nélkül.

Nem nagyon leszek ez évben (2013), ha valakinek SOS valami, akkor írjon, de legyen türelemmel, mert ritkán nézek be. Köszi a megértést:)

(#4654) *évi* válasza moha bácsi (#4652) üzenetére


*évi*
csendes tag

Egy ilyet találtam:

Receive connector 127.0.0.1:25 requires Transport Layer Security (TLS) before the MailFrom command can be run, but the server can't achieve it. Check this connector's authentication setting.

Ez mit jelent?

Nem nagyon leszek ez évben (2013), ha valakinek SOS valami, akkor írjon, de legyen türelemmel, mert ritkán nézek be. Köszi a megértést:)

(#4656) *évi* válasza moha bácsi (#4655) üzenetére


*évi*
csendes tag

Enyém is így néz ki.. De mintha gond lenne a 25ös portommal mert a telnet nem tud csatlakozni a kiszolgálohoz a 25ös porton.

Nem nagyon leszek ez évben (2013), ha valakinek SOS valami, akkor írjon, de legyen türelemmel, mert ritkán nézek be. Köszi a megértést:)

(#4657) *évi* válasza *évi* (#4656) üzenetére


*évi*
csendes tag

telnet mail.domain.hu 25 porton azt irja nem tud csatlakozni, tűzfalat letöröltem, windows tűzfal van és port forwarding a 25 port-on. És így se semmi..

Nem nagyon leszek ez évben (2013), ha valakinek SOS valami, akkor írjon, de legyen türelemmel, mert ritkán nézek be. Köszi a megértést:)

(#4658) bugizozi válasza *évi* (#4657) üzenetére


bugizozi
őstag

És ha a win tűzfalat kikapcsolod?

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#4659) *évi* válasza bugizozi (#4658) üzenetére


*évi*
csendes tag

Akkor sincs semmi.

Nem nagyon leszek ez évben (2013), ha valakinek SOS valami, akkor írjon, de legyen türelemmel, mert ritkán nézek be. Köszi a megértést:)

(#4660) *évi*


*évi*
csendes tag

Ez a kimondott probléma:

rejected recipient: 550 5.7.1 Unable to relay

Nem nagyon leszek ez évben (2013), ha valakinek SOS valami, akkor írjon, de legyen türelemmel, mert ritkán nézek be. Köszi a megértést:)

(#4661) InfiniteReality válasza *évi* (#4660) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Az új windows update-k között voltak certificate-eket érintő változások is. Ha ott valami eddig nem szabványosan volt beállítva, az okozhat kapcsolódási problémát.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#4662) *évi* válasza InfiniteReality (#4661) üzenetére


*évi*
csendes tag

Nem tudom, ezek a frissítések voltak, melyik okozhatott bármi gondot?

Biztonsági frissítés Windows Server 2008 R2 x64 Edition rendszerhez (KB2753842)
Biztonsági frissítés Windows Server 2008 R2 x64 Edition rendszerhez (KB2779030)
Update Rollup 5-v2 for Exchange Server 2010 Service Pack 2 (KB2785908)
Biztonsági frissítés Windows Server 2008 R2 x64 Edition rendszerhez (KB2770660)
Kumulatív biztonsági frissítés az Internet Explorer 9 böngészőhöz (Windows Server 2008 R2 X64 Edition rendszerekhez) (KB2761465)
Biztonsági frissítés Windows Server 2008 R2 x64 Edition rendszerhez (KB2758857)
Biztonsági frissítés Windows Server 2008 R2 x64 Edition rendszerhez (KB2753842)
Microsoft Exchange Server Standard Anti-spam Filter Updates v3.3.12010.461
Biztonsági frissítés Windows Server 2008 R2 x64 Edition rendszerhez (KB2765809)

Nem nagyon leszek ez évben (2013), ha valakinek SOS valami, akkor írjon, de legyen türelemmel, mert ritkán nézek be. Köszi a megértést:)

(#4663) *évi*


*évi*
csendes tag

Egy biztos, itt volt egy RESTART és azóta nem megy.

Nem nagyon leszek ez évben (2013), ha valakinek SOS valami, akkor írjon, de legyen türelemmel, mert ritkán nézek be. Köszi a megértést:)

(#4664) hajnaldzsi


hajnaldzsi
csendes tag

Hello!

Abszolút kezdőként másfél éve kínlódok egy dell inspiron 1545-tel. Többször cseréltek már benne winchestert, mindig tönkreteszi, nyilván valami más hiba miatt. A mamória egyelőre rendben de tegnap óta összeomlott a rendszer. A hiba csökkentett módban, hogy a windows intéző nem működik és leáll, hibaüzenetként megjelenik, hogy InpageCoFire, illetve a hibakód 0000185. ezekívül sérült fájl a winmm.dll. Olyan mintha windows 7 indítása közben hirtelen az egész rendszer összeomlana, még csökkentett módban is. Nem igazán tudok semmit sem megnyitni, viszont tegnap a gép talált 3 hibás szektort. Tudok valamit csinálni vagy inkább dobjam ki az ablakon? Ja az op rendszwer Microsoft Windows 7 Professional 6.1.7601 Service Pack 1

Tegnap egyébként netezés közben egy honlap behozásakor - jó piratebay, de akkor is - fagyott le, előzménye pedig nem volt. Azóta szinte használhatatlan.

(#4665) #24650752 válasza hajnaldzsi (#4664) üzenetére


#24650752
törölt tag

Rossz helyen jársz, ez nem az a téma. Ajánlom inkább ezeket: [link], [link].

Nem mellesleg, ilyen szintű rendszerösszeomlást okozhat bad sector. Ha hibás a merevlemez, nincs mese, cserélni kell, vagy ideiglenesen "kivágni" a problémás részt és úgy használni. Ha eszi a HDD-ket a masina, alaposan ellenőrizni kell főleg a tápforrást és a merevlemez környezetét melegedés terén. Ez a két fő kritikus pontja van a meghibásodásának. És a RAM-okra sem lehet mondani, hogy egyelőre rendben vannak, ha nem futott legalább 12 órán keresztül, hibamentesen egy Memtest86+, vagy egy Prime95 Blend teszt.

(#4666) *évi*


*évi*
csendes tag

Ma felment egy frissítés, utána restart és már a windows se jön be. Elindítottuk csökkentet módban ott azt írta, hogy visszavonta a frissítést, amit nem tudott telepíteni. Mikor be akartunk lépni az adminnal azt írta:

Pillanatnyilag nincsenek olyan beléptető kiszolgálók, amelyek teljesíthetnék a belépési kérelmet.

Így csökkentett módban nem lehet belépni. Ezek után vissza a rendes belépéshez ott az Adminnal történő belépés után ezt írja: - és tölt, semmi változás 1 óra után se -

Felhasználói beállítások alkalmazása...

Van itt olyan emberke, aki megcsinálná a Windowst és az Exchanget is, ha kell pénzért? Mert nagyon fontos lenne.

Nem nagyon leszek ez évben (2013), ha valakinek SOS valami, akkor írjon, de legyen türelemmel, mert ritkán nézek be. Köszi a megértést:)

(#4667) brd válasza *évi* (#4666) üzenetére


brd
nagyúr

Ez tartományvezérlő is gondolom, ha az, akkor az active directory helyreállítási módot kellene kipróbálni az F8-as menüből. IPv6 nem lett kikapcsolva véletlen a hálókártyákon? Mentés nincs?

Milyen server? DRAC/ILO/ilyesmi van (amivel OS-függetlenül el lehet távolról érni a gépet)?

The only real valuable thing is intuition.

(#4668) *évi* válasza brd (#4667) üzenetére


*évi*
csendes tag

Igen az. IPv6 volt kikapcsolva. Nem tudom mi kapcsolta ki. De mostmár legalább belép és rendben van ez a része. Köszönöm szépen.

Már csak az exchange van hátra, ami nem megy ezt a hibát dobja:

rejected recipient: 550 5.7.1 Unable to relay

[ Szerkesztve ]

Nem nagyon leszek ez évben (2013), ha valakinek SOS valami, akkor írjon, de legyen türelemmel, mert ritkán nézek be. Köszi a megértést:)

(#4669) *évi* válasza *évi* (#4668) üzenetére


*évi*
csendes tag

Megjavul, IPv6 után most megy a levelezés is.

Köszönöm!

Nem nagyon leszek ez évben (2013), ha valakinek SOS valami, akkor írjon, de legyen türelemmel, mert ritkán nézek be. Köszi a megértést:)

(#4670) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

Van valakinek tapasztalata Infiniband cuccokkal?
Összeraktunk egy kisebb clustert (8 db Server 2012 Hyper-V meg két db storage szerver), és a VM-ek az infinband-on keresztül mennének a storage szerverekről.
Mindegyik szerverben van egy-egy kártya, az IPoIB driver felrakva, IP címet állítottam neki, a switch management IP címét tudják pingelni, de egymást nem.
Cisco / Topspin 120-as switch.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4671) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, hasznal valaki LogMeIn-t kozulletek? Olyankor mit lehet tenni, ha elfelejtettem a remote controlled gepekhez a remote passwordot?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4672) kraftxld válasza Balinov (#4671) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4673) Balinov válasza kraftxld (#4672) üzenetére


Balinov
félisten

:R tudtam Druszam, rad lehet szamitani. Ment is a konyvjelzok koze

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4674) avion válasza kraftxld (#4670) üzenetére


avion
csendes tag

Helló,

Beállítottad a subnet manager-t? Nem tudom a cisco-ban alapból benne van-e, de minden infiniband hálózathoz kell!

Szerintem ez lesz a gondod....

(#4675) kraftxld válasza avion (#4674) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Igen, beállítottam, közben már a node-ok nagyrésze megy, egy-kettő kivételével.
Totál kérdőjel az egész mert minden ugyanúgy van beállítva és ugyanaz a cucc mind a 8 szerveren.
Majd max legózunk a kártyákkal, kábelekkel.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4676) kraftxld válasza avion (#4674) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Abban esetleg tudnál segíteni, hogy mitől csak 2Gbit a teljesítménye?
IPoIB driverrel mennek a kártyák, és a switch is auto negotiate-n van, a kapcsolat sebességére a Windows 10Gbit-et ír, valamint a switch is 4X SDR-t ír, de mintha csak 1X-el menne.
TCP teszttel max ennyit tudtam belőle kihozni:

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4677) szabi777


szabi777
tag

Sziasztok !

Számomra megfejthetetlen problémával állok szembe, hátha valaki tud mondani valami okosat...
SBS 2011 .. Egyik felhasználó szeretné otthonról olvasni a leveleit 3 db mobil eszközzel( Iphone, Ipad, MacBook)... beállítom rajtuk a levelezést az Exchange szerverre, pár napig szépen megy is aztán elkezd leállni, nem jönnek le a levelek, de nem úgy, hogy egyszerre minden eszközön leáll.. van amikor csak a iphonon aztán pár nap múlva már az Ipad-on sem, újabb pár nap múlva már a MacBookon sincs levél frissítés..

A mobil eszközök szerint látszólag feljelentkeznek és le is frissítik a mailboxot de mégsem történik meg. az egyetlen megoldás az, hogy az account törlése a készüléken, újra beállít, akkor megy megint egy darabig aztán megint leáll. Ez mi lehet szerintetek ?

Az én Iphonomra szépen potyognak le a beépített adminisztrátor levelei, de nála folyamatosan ez a gond. MI lehet a probléma vagy a userével vagy a mailboxával ? valakinek van ötlete ?

Köszi

(#4678) efem válasza szabi777 (#4677) üzenetére


efem
tag

milyen protokollon szinkronizal?

127.0.0.1 sweet 127.0.0.1

(#4679) szabi777 válasza efem (#4678) üzenetére


szabi777
tag

Huhhh konkrétan mire gondolsz ? Az exchange activesync-jén keresztül gondolom TCP/IP, minden beállítás default.

(#4680) avion válasza kraftxld (#4676) üzenetére


avion
csendes tag

Helló,

ez tényleg nem sok....
Lehet állítani az adatmennyiséget ebben a progiban (ha igen állíts be nagyobbat)? Infniband teszthez mpirun-t szoktam használni (linux). Windows-on nem használtam még infiniband-et...
Másik teszt program is ennyit mutat? Pl. Iozone, Iometer.

PCI slot elég a kártyának? Mondjuk elvileg az X2-es is elég neki....

(#4681) bobsys válasza szabi777 (#4677) üzenetére


bobsys
addikt

Ilyen esetekben ez a site az elso lepes

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#4682) gaborbol válasza szabi777 (#4679) üzenetére


gaborbol
őstag

Nezd meg az esemenynaplot a szerveren. Gondolom csak azzal az egy accal lesz gond, ha masnal nem jelentkezik a hiba. Konkretan kell, hogy legyen bejegyzes a userre es az active sync hibara vonatkozoan.

Parszor volt hasonlo gondom exchange 2010-en.
Az osszes eszkozon el kell tavolatini az accot. Majd exchange manager/user/ torolni az acchoz parostotott eszkozoket. Ujra hozzaadni az eszkozoket es varni hogy mi lesz. Legtobb esetben mindig mukodott, egyszer viszont elofordult, hogy ezek utan is eljott a hiba akkor az iphonon kellett egy factory re set inditani majd ezt kovetoen azon is megjavult.

[ Szerkesztve ]

(#4683) Misály


Misály
addikt

Udv mindenki,

Mar jo ideje powershell-el foglalkozom, bele is buzultam rendesen. Gondoltam megosztom az alabbi "szosszenetet", egy jelszovalto scriptet mely excelbol excelbe es keepassba dolgozik. Hibaturo, pingel es WMI-t is tesztel. Mindezt persze tobb gepen oldja meg.

Elotortenete annyi, hogy a hely ahol rontom a levegot a security osztag kitalalta, hogy marpedig negyedevente valtani kell a local adminok jelszavat meghozza random modon.

Talaltok benne egy rovidebb helpet is a mukodes hogyanjarol.

En ~1100 szerveren futtattam le cca 6 ora leforgasa alatt, kifogastalanul mukodott... eddig.

Szevasz bobsys! Latom meg mindig van idod itt rontani a levegot:)

[ Szerkesztve ]

(#4684) kraftxld válasza Misály (#4683) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

A fiatal szovjet mérnökök már megcsinálták Group Policy Preferencessel :)
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4685) Misály válasza kraftxld (#4684) üzenetére


Misály
addikt

Es ez hova riportal?

(#4686) kraftxld válasza Misály (#4685) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Azt nem írtad, hogy ez is benne volt a követelményrendszerben :)
Akkor igen, a scriptelés jobb megoldás, bár ennek a dolognak a hasznosságát eléggé megkérdőjelezném, tipikusan már az a szint amikor a security miatt komoly gázok lehetnek később. De jól tudom, hogy ezekkel az emberekkel nem lehet érdemben tárgyalni :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4687) Misály válasza kraftxld (#4686) üzenetére


Misály
addikt

Ahol kutatomernokok dolgoznak szervereken es kínaiak is vannak a cégnél ott sosem lehetsz eleg ovatos;)

(#4688) kraftxld válasza avion (#4680) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ha lesz majd némi időm akkor kipróbálok pár másik tesztprogit is, mert lehet tényleg a kis adatmennyiség a gond.
Jumbo frame-t meg ilyen varázslásokat be kell kapcsolni az IB-n?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4689) avion válasza kraftxld (#4688) üzenetére


avion
csendes tag

Ha nem állítja be alapból a jumbo frame-et akkor be kell kapcsolni (linuxon ez a default). A a node-okon se felejtsd el beállítani :)

Ez nem tudom windows-on mennyire releváns:
"Add the following to /etc/sysctl.conf.
# increasing the default TCP receive memory size
net.ipv4.tcp_rmem = 4096 2621440 16777216"

Egyébként miyen fájl rendszert használtok?

(#4690) kraftxld válasza avion (#4689) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Köszi, ezeket is megnézem!
NTFS + REFS (Windows 2012 Storage spaces) és SMB 3.0 protokol-on keresztül fog majd menni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4691) iwu válasza kraftxld (#4686) üzenetére


iwu
addikt

Nekem is van ilyesmi scriptem, és mi is 2 havonta váltunk local admin pw-ket...ezt osztotta a gép fentről:D

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#4692) iwu válasza Misály (#4683) üzenetére


iwu
addikt

nice :R :R :R

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#4693) Misály válasza iwu (#4692) üzenetére


Misály
addikt

Thx, kulon orom volt megirni az excelbe riportolast.:)
Te hogyan oldottad meg?

[ Szerkesztve ]

(#4694) iwu válasza Misály (#4693) üzenetére


iwu
addikt

először is kihagytam az excelt:)
ad server objecteken megy végig, fix (de persze megfelelő :B ) jelszóra írja át az összesen
error check, és a levélben a sikeres/sikertelen átírásokat küldi el.
meg ugye nem univerzális az enyém, fix paraméterekkel fut, kivéve a beadandó jelszó.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#4695) Misály válasza iwu (#4694) üzenetére


Misály
addikt

Excellel nagyon jo, mert real-time irja a statuszokat es a jelszavakat, mindekozben keepassban tarolom a jelszavakat egy masik serveren. Szoval ket helyen van meg ha gebasz van, a vegen egy random jelszoval menti az excel-riportot, es elkuldi mailben (smtp kell neki). Ja es a masik szepsege, hogy a serverlistet sharepointrol huzom, ugyanis kiexportaltam a listat sharepointrol iqy formatba amit az excel minden egyes megnyitasnal lekerdez sharepointrol. Szoval mindig egy up-to-date listaval dolgozik.

Azert kicsit megnyugtat, hogy nem csak en szivtam ezzel a problemaval.:D
A kovetkezo lepcso az lesz, hogy ad-n kivuli szervereken kell atirnom a sajat credentialjaval a jelszavakat.

[ Szerkesztve ]

(#4696) iwu válasza Misály (#4695) üzenetére


iwu
addikt

egyelőre csak a kódot néztem, ott nem volt látványos az excel fícsör:D:D:D
majd a tesztrendszeren megnézem élesben is, mert van bent egy két eddig számomra nem ismert részlet. nem rég ps-ezek én is, és az ilyenekből lehet tanulni:)
miért jön képbe a sharepoint?
Jah, ha valaki nagiosozik, akkor a napi logból down-up html-t kreáló scriptem van :)

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#4697) Misály válasza iwu (#4696) üzenetére


Misály
addikt

Mifelenk sharepoint listen taroljak az aktualis serverlistat, amit hu csatlosok tartanak karban. Ezt a listat kimentheted excel web querybe (.iqy format), amit az excel tablakent kezeli. Az iqy megnyitasakor mindig az aktualis sharepoint listet huzod le, igy nem kell aggodni a servervandorlasok miatt.

Egyebkent meglepoen jol lehet office eszkozoket powershell-el kezelni. Van egy scriptem ami tetszoleges outlook folderbol ki tudja huzni az attachmenteket. (Megszuntek nalunk a PST-k azert volt ra szukseg.)

(#4698) iwu válasza Misály (#4697) üzenetére


iwu
addikt

És az sp-n manuálisan frissül, vagy az már ad query?
én épp outlookon heftelek...nem szép állat azért.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#4699) Misály válasza iwu (#4698) üzenetére


Misály
addikt

Manualisan, hisz jopar DMZ szerverunk van.

(#4700) disy68


disy68
aktív tag

Üdv,
win2008r2 szerver, hálózati meghajtón lehet esetleg valamivel figyelni (egy adott mappára) ki mikor hoz létre/töröl fájlokat?

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.