Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61051) Josi válasza Benir8 (#61048) üzenetére


Josi
aktív tag

Bocs, a megszokás. :)
A tiedbe: 10W40 Elf Evolution 700 STI

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#61052) Benir8 válasza Josi (#61051) üzenetére


Benir8
senior tag

Most kinek higgyek? 5W vagy 10W? :F

[ Szerkesztve ]

(#61053) Josi válasza polonic (#61049) üzenetére


Josi
aktív tag

Én nem venném komolyan azt az oldalt

pl:
Az ELF oldaláról az EVOLUTION FULL-TECH LLX 5W-30 motorolaj ajánlása
Teljesen szintetikus ELF motorolaj a legkorszerűbb technológiával, kifejezetten a legújabb generációs német benzin- és dízelmotorokhoz részecskeszűrővel (DPF), különösen a Volkswagen modellekhez.

A többit már nem is kommentálom. (Renaultmatic D2 helyett G3...... )

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#61054) Benir8 válasza Josi (#61053) üzenetére


Benir8
senior tag

Igaz.
Köszönöm.
Még egy kérdésem, hogy a sebességváltó számát/típusát hol keresem meg? Alváznál alul kell megnéznem? Nincs sehol papíron róla.

[ Szerkesztve ]

(#61055) Josi válasza Benir8 (#61054) üzenetére


Josi
aktív tag

Azt sajna nem tudom.
Nekem alvázszám alapján mondták, hogy milyen váltó van benne.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#61056) Benir8 válasza Josi (#61055) üzenetére


Benir8
senior tag

Hm. 2 váltó olajat kell választanom. :(
Utánanézek valahogy.

(#61057) rob210 válasza Gaaabeeesz (#61036) üzenetére


rob210
Topikgazda

Igen a megoldás csak ez lehet :)
A bontott mindig lutri.
:R

Renault power

(#61058) eTrade válasza Josi (#61053) üzenetére


eTrade
tag

Szerintem az Elf Evolution 900 SXR 5W40/5W30 bátran mehet abba a motorba, sőt ezek sok mindenben jobbak az 10W40-es olajtól.

(#61059) rob210 válasza NdrewSunix (#61046) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ezen most én is meglepődtem és le a kalappal!
Igaz amit én mondtam abban a teljes klímatöltés és rendszervizsgálat plussz az ózon volt.
Amúgy az Ózonozás 6e ott is.
De valóban amit írtam az nem ezt sugalta.

Meg kell kövessek mindenkit és senkit nem akartam félrevezetni.
A 4 e ettől még nagyon perfect ár.
:R

Renault power

(#61060) rob210 válasza Benir8 (#61052) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ez egy 8 szelepes 1.6 os.
Tehát én a helyedben az 5w40 es SXRt tenném bele.
A váltó kódja egy kis fém lemezen van a váltó és a motorblokk találkozásánál, ha még nem rohadt le vagy nem szedte le valaki.

A 10w40 essel a téli hidegben csúnya lesz a hangja amíg fel nem kapja.
De ha csipedeti az olajat, akkor ne vegyél bele 5w-et akkor marad a 10w40.
Most mi van benne?

Renault power

(#61061) Benir8 válasza rob210 (#61060) üzenetére


Benir8
senior tag

Váltót megnézem.
Azt hiszem az Agip 10W40 féle van. Tehát nem a gyárit rakott bele az előző tulajdonos, ezért akarom mihamarabb lecserélni. Gondolom emiatt is kap kis olaj folyása. Persze meg kell nézni hol folyik, lehet tömítéses vagy szimering csere lesz is.

[ Szerkesztve ]

(#61062) rob210 válasza Benir8 (#61061) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hát akkor 10w 40 ha eddig is ez volt benne, mert akkor az 5w40et már csipegetni fogja :(
Kár azért a motorért.

Renault power

(#61063) Gaaabeeesz válasza rob210 (#61057) üzenetére


Gaaabeeesz
aktív tag

A szokasos webshopokban nem talaltam ( unix es tarsai) hol es mennyiert van uj? Eredeti/ utangyartott? Koszi

Üdv, Gabesz

(#61064) rob210 válasza Gaaabeeesz (#61063) üzenetére


rob210
Topikgazda

Újat csak szalonból arany áron.
Esetleg náluk, de hívd őket úgy fognak tudni segíteni.

Használtért meg őket.

Egyik se olcsó sajnos. :(

Renault power

(#61065) Gaaabeeesz válasza rob210 (#61064) üzenetére


Gaaabeeesz
aktív tag

Koszonom, holnap felhivom őket!

Üdv, Gabesz

(#61066) Tosee


Tosee
őstag

Sziasztok!

Sajnos engem is utolért az ablakemelő szerkezet meghibásodása.
Veszek egy másik ablakemelő szerkezetet, viszont kicsit elbizonytalandotam...
Némelyikhez oda van írva, hogy komfort funkcióval! Ez mit takarhat? Jól gondolom, hogy az autó lezárásakor ha kétszer egymás után nyomom meg a kártya gombját, akkor felhúzza az ablakot, illetve ha az ajtón lévő kapcsolóval szakaszosan, illetve egyik végállásból akár a másik végállásba viszi... Motor és vezérlő elektronika nélkül venném, tehát csak magát a szerkezetet! Jelenleg ilyen ablakemelő motor van az autómban vezérlő elektronikával. Ha megveszem a csupasz szerkezetet amit beépítünk, akkor ugyan így fog működni mint most?
Milyet lenne érdemes venni?

Az autó:
Renault Megane II PH.1 "kacsaseggű"
Évjárat: 2004
Motor: 1.4 16V 98Le
Ajtók száma: 5

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#61067) Robi81 válasza Tosee (#61066) üzenetére


Robi81
tag

Fog működni ugyanúgy már ezen én is átestem.
Amihez oda van írva a komfort funkció az motorral egyűtt van.

[ Szerkesztve ]

(#61068) rob210 válasza Tosee (#61066) üzenetére


rob210
Topikgazda

Jobban jársz ha veszel egy jó állapotú bontottat!
Összeszerelés előtt mindent jól bezsírozol, és örök élet.
A gyári azért megy tönkre, mert kiszárad a kenőanyag.
Az utángyártottak mind moslék anyagból vannak, meg se közelítik a gyárit.

Renault power

(#61069) Gaaabeeesz válasza rob210 (#61068) üzenetére


Gaaabeeesz
aktív tag

Nekem epp tegnap csereltek egy utangyartottra. (Vezetooldali elso)
Tegnap lenn maradt a hatalmas esoben, es surgosen meg kellett csinaltatnom.
De akkor ezek szerint kar volt ilyet beletetni, inkabb kikellett volna tamasztani.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Gabesz

(#61070) Tosee válasza rob210 (#61068) üzenetére


Tosee
őstag

Vennék is, de sajnos nincs a közelemben bontó ahol ezt szemügyre tudnám venni! Csak úgy az országból nem akarok rendelni, mert ezt élőben kell látni... Sajnos kénytelen leszek beérni valamilyen utángyártottal. Szétszedtük, itt a kenéssel nem is volt gond, nem volt kiszáradva. Viszont a bowden végén lévő vezető műanyagnak letört a szára, és azt benyomta a rugó a házba ahová feltekeri a bowdent, majd megszorult az egész...

(#61067) Robi81: Köszi a megerősítést! :R

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#61071) Robi81 válasza Tosee (#61070) üzenetére


Robi81
tag

Na az enyem pont ugyanigy jart tavaly:-) probaltam alatettel egyebb dologgal kitamasztani a rugot de sehogy nem volt jo. Meg a bovden is ki volt szőrösödve.

(#61072) Yoshida


Yoshida
aktív tag

lehet amatőr kérdés, de nem tudom megnézni, amíg szét nem szedem, viszont ha már szétszedem, kéznél kéne lennie az újnak:

biztosítékok. csak kérek az autós boltban xA biztosítékokat, vagy renault-os kell? Lehet a motortériben eltérő méretű is? Vennék mindből. Mennyire szabványosak ezek? Az összes ABS, és ESP/kipörgésgátló, meg kürt biztosítékot meg akarom nézni, és jó eséllyel cserések lesznek, mert rossz generátor miatt ezek nem működnek.

Ma elment a bal tompított, de a helyzetjelző se megy, nem is tűnt fel eddig a helyzetjelző...

tompított az H7 ugye?

Ezen a linken van utalás rá: [link]

(Mégane II GT ph2, nem xenon)

Helyzetjelző milyen? A Jazzben W5W volt asszem, olyanból van vagy 4db-om még

köszi

szerk: ja és a vezetőoldali tompítotthoz le is kell szerelni a kereket, vagy elég eltekerni a kormányt jobbra/balra, és úgy hozzá lehet már férni?

[ Szerkesztve ]

(#61073) T_bee


T_bee
aktív tag

Sziasztok,

Sikerült a Scenic II-mel egy parkolóházban túl szűken fordulni, a jobb hátsó ajtó úgy néz ki kuka :(
Bontóban keresek épp csereajtót, viszont nem tudom, hogy mennyire bonyolult a csere, neki merjek-e állni. Van esetleg valakinek szerelési útmutatója, ami leírja ezt lépésről lépésre? A neten egyelőre sajnos csak egy spanyol nyelvű szerelési útmutatót sikerült találni, abban viszont nehezen igazodok el :(

Köszi

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#61074) Tosee válasza Robi81 (#61071) üzenetére


Tosee
őstag

Nálam a bovden nincs kiszőrösödve, de a műanyag az cserés lenne, illetve a dob amire feltekeri a bovdent, az kapott egy kicsit... Hogyan oldottad meg ha szabad kérdeznem? Vagy újat vettél bele?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#61075) totomi


totomi
újonc

Sziasztok!

Udvozollek Titeket új vagyok itt nálatok!!
Van egy Renault Clio 4-esem. Van egy kis lambda szonda problémám.
2017 husvét után hoztuk ki a járgányt, és 2018 januárjában, majd julius végén lambda szondát cseréltek az autoban(1.2-es NEM tce motoros). A hiba amit ír: check anti pollution system.Szervizkulcsal, es motorjelzessel jön a hiba (a juliusinal olyan 14000 km lehetett benne aszem).

A jármű menetteljesítménye nem változik a hiba kiírása előtt és után. Ugye ez a 3. szonda benne, mire kell gondolni?

Van köztetek olyan aki ilyen dologgal küzd? Talán valami ötletetek van mit is csináljak? A szervizben kicserélték, programozzták és mehet tovább.
Amúgy tetszik és megfelelő számomra ez a kis autó.De ez a szonda .....

Várom ötleteiteket!

Köszönettel totomi!

(#61076) Jaded válasza Yoshida (#61072) üzenetére


Jaded
senior tag

A tompított H7, a helyzetjelző W5W. A tompítottat ki lehet cserélni alulról, kerék levétel nélkül is, még a kormányt sem kell kitekerni. Max több lesz a “rohadt francia szar” kifejezés 😃 A helyzetjelzőt én felülről cseréltem, csak a levegő csövet húztam le a helyéről (amin keresztül szívja a levegőt a szűrőhöz). Jó móka az is😃 Ez 1.5dCi, nem tudom a többi motorváltozat mennyire tér el.

Renault Megane IV Limited

(#61077) Robi81 válasza Tosee (#61074) üzenetére


Robi81
tag

Ujat vettem mert bowden, plussz haz posta tobbe lett volna mint maga az egessz szerkezet.

(#61078) Gombinyó válasza totomi (#61075) üzenetére


Gombinyó
őstag

Cseréltesd újra, hátha más lett azóta a beszállító. Az enyém tavaly decemberi, azóta beletoltam 21ezret, de még nem dobott ilyen hibát. Ugyanez az 1.2-es motor.

(#61079) polonic válasza forceberg (#61028) üzenetére


polonic
félisten

Persze, hogy használom a klímát mindig, ha meleg van. Arra való. 25 fokban is pokol van az autóban.
Mythbusters részben pont azt tesztelték mikor fogyaszt jobban az autó. És bizony országúti tempónál leengedett ablakkal a légellenállás miatt nagyobb a fogyasztás, mint klímával. Úgy emlékszem 60 km/-tól ahogy nő a sebesség egyre rosszabb leengedett ablakkal.

Városban meg azért használom belső keringetésre állítva, mert bem akarom a szmogot beszívni az autók között ülve. Ennél nincs is rosszabb. Kb közvetlen a kipufogógázban van az ember. Ilyet inkább nem.

(#61080) baluka6 válasza Tosee (#61074) üzenetére


baluka6
aktív tag

Ha nem SOS a javítás, ajánlom, hogy vegyél felújító készletet és cseréld ki, ami szükséges.

Rob szerelte az enyémet, 2 szer is, nekem nincs hozzá türelmem. :) Az utángyártott 1 évet bírt ki és kuka, mellesleg olyan hitvány minőség, hogy egy forintot sem ér.

(#61081) Yoshida válasza Jaded (#61076) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Köszi! Hétvégén megyünk vidékre (vidékről :D ) ma nekiállok, remélem végzek még világosban :)

(#61082) Jaded válasza Yoshida (#61081) üzenetére


Jaded
senior tag

Sanaxot vigyél😃

Renault Megane IV Limited

(#61083) Tosee válasza baluka6 (#61080) üzenetére


Tosee
őstag

Mivel sürgősen kellett, így vettem egy után gyártottat. Hétvégén belerakjuk, bírja ameddig bírja, aztán ha megadja magát veszek felújító készletet a gyárihoz. Köszi a tanácsot!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#61084) forceberg válasza polonic (#61079) üzenetére


forceberg
veterán

Nem kell teljesen leengedni az ablakot, hanem csak annyit, hogy eléggé járjon a levegő.
Ha ketten megyünk a Lagunával, 120-as tempóig jó, ha az egyik hátsó ablak pár ujjnyira van leengedve, még jó a zaj.

A Mythoszosok nem teljesen leengedett ablakkal nézték? Valahol 4%-ot olvastam leengedett ablakra, a kicsit leengedett ablak biztos nincs ennyi.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#61085) polonic válasza forceberg (#61084) üzenetére


polonic
félisten

A zaj is zavar nagyon. Főleg 120-nál.
Igen, leengedett ablakkal csináltak. Régi rész volt, még a két öreggel. Úgyhogy nem emlékszem már annyira, ez a 60 km/h maradt meg.

(#61086) rob210 válasza Tosee (#61083) üzenetére


rob210
Topikgazda

Szétszerelesnél, jobban jársz ha kibuktatod az üveget és amire nagyon figyelj!
Az a rakodózseb, azt véletlen sem szabad meghúzni a tetejénél fogva.
Alá kell nyúlni patentkiszedővel és úgy kifeszíteni nehezen jön nagyon.
A másik az a nyitásjelző lámpa, cimbora simán letépte, mert nem értette miért nem jön le a kárpit amikor már mindent kiszerelt :)

Renault power

(#61087) Tosee válasza rob210 (#61086) üzenetére


Tosee
őstag

Ezek a fehér üveg tartók amik mennek le fel a sínen az üveg alján hogyan jönnek le? Az üveg kibuktatásához gondolom a vezető gumikat az ablak keretből ki kell venni.
A kárpit leszedésén már túl vagyunk, szóval ha nálunk lesz az alkatrész (holnap veszem át) akkor már csak a régi szerkezetét kell kiszedni, az újat pedig belerakni. Ám köszönöm a tanácsot! Az kárpit alja a rakodózsebnél nagyon nehezen akart elválni az ajtótól, de lejött és szerencsére semmi sem sérült.

Kicsit más téma: leszerelés után láttam, hogy a hangszóró ki van szakadva a szélén. Milyet lehet bele rakni ami pont bele illik? Pontos típus részlet esetleg? 13 cm azt tudom, de ahogy nézem pl a mágnes sem lehet nagyobb a hátulján.

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#61088) rob210 válasza Tosee (#61087) üzenetére


rob210
Topikgazda

Pioneernek van olyan ami befér, de ott le kell két fület hajtani, mert 4 füles a gyári 2 helyett.
Ha valaki komoly átalakítás nélkül akar minőségjavulást elérni, akkor ezt csinálja.

A kis lukakból az ablaküveg alján, ki kell feszíteni a patentokat, (üvegtartó fül) és felfelé kicsit forditani a b oszlop felöli végét az a oszlop felé.

Renault power

(#61089) totomi válasza Gombinyó (#61078) üzenetére


totomi
újonc

Koszi a segitseget Gombinyó

(#61090) Gombinyó válasza totomi (#61089) üzenetére


Gombinyó
őstag

Ez nem segítség, de amíg garis az autó nem nagyon tudsz mást tenni. Oldja meg a Renault..

(#61091) vallas


vallas
senior tag

Sziasztok!

"lassan" jönnek majd a hidegek reggelente, és az én kis Cliómból a zsugori ALD kifelejtette az ülésfűtést... :D

Tudtok javasolni valamilyen utólagos megoldást, nem 100 ezerért ahogy ma a Renault szervízbe ajánlották a 30 ezres szervíznél.... :DDD Mondjuk ez számlás ár volt....
Mennyire bonyolult meló betenni egy ilyet? Nem én akarom, csak érdekel...

A másik, ki milyen emelt fényű H7-s égőt javasol...?

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#61092) polonic válasza vallas (#61091) üzenetére


polonic
félisten

Nekem a philips 130-as izzok a bevált. Ez elvileg ugyanolyan élettartammal bír, mint a normál.

(#61093) rob210 válasza vallas (#61091) üzenetére


rob210
Topikgazda

A GE és a Philips jók az osram hamar kiég.

Ülésfűtés ügyben aliexpress, 14e és egy délelőtt a beszerelése. A gyári kérpit aká megy azaz nem látszik, a kaocsoló pedig oda szerelhető ahova csak akarod ;)

Renault power

(#61094) Tosee válasza rob210 (#61088) üzenetére


Tosee
őstag

Akkor körülnézek a pioneer háza táján melyik típus lenne a belevaló! Ha jól tudom van valami átalakító is a kábelhez, így nem kell forrasztani sem!
Köszönök mindent! :R

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#61095) Tosee válasza rob210 (#61088) üzenetére


Tosee
őstag

Akkor körülnézek a pioneer háza táján, hogy melyik lenne a nekem megfelelő! Ha jól tudom van valami kábel átalakító is, így nem kell forrasztani sem!
Köszönök mindent! :R

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#61096) vallas


vallas
senior tag

polonic/rob210 köszönöm...

Philipsről nem tudtam, hogy jók, lehet az lesz....

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#61097) alázógyík válasza vallas (#61091) üzenetére


alázógyík
őstag

Pont tegnap vettem a Bárdiban Tungsram/GE Megalight +50%-os H7-es izzó párt, 3.200.-ért. :K

(#61098) Botigta


Botigta
aktív tag

Sziasztok,

2000-es évjáratú Megane Coupe-hoz fel lehet tanítani másik ilyen autónak a távirányítós kulcsát? (Vagy amit Aliról lehet rendelni)

Köszi

(#61099) Gaaabeeesz válasza Botigta (#61098) üzenetére


Gaaabeeesz
aktív tag

Ez engem is erdekelni, illetve a tanitas (klonozas) ára is

[ Szerkesztve ]

Üdv, Gabesz

(#61100) nünüke1975


nünüke1975
aktív tag

Megane 3.H7 izzót ami fehér fényű, milyet ajánlotok?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.