Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83551) Somatom válasza jbnd-007 (#83544) üzenetére


Somatom
veterán

Biztos, hogy ez marginális probléma a másik két szolgáltatónak. Ha nem így lenne, akkor már szóltak volna a Telekomnak, hogy hagyja abba a renitenskedést.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#83552) Viktor0610 válasza jbnd-007 (#83548) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"Hát igen, gondolom a számhordozásomat ott fogják nehezíteni, ahol tudják."
Soha nem hallottam még ilyet. Vicces is lenne, mert ugye kötbérterheléssel jár az ilyen, szóval kétlem, hogy bárki is ezzel játszana.

Xiaomi 13T

(#83553) jbnd-007 válasza viktorhu (#83549) üzenetére


jbnd-007
tag

Ez teljesen igaz, de a mobilcégek szoktattak le arról, hogy fizető ügyfél legyek. Választhattam a magas percdíj és a magas havidíj között. Hát én a Messengert válaszottam. :)

(#83554) joey04


joey04
titán

Átvittem a számom a telekomhoz. A telenor oldalán ha belépek így már érthetően nincs aktív előfizetés. Viszont így hogy tudom mennyi lesz a végszámla, vagyis inkább hogy fogom tudni befizetni?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#83555) Viktor0610 válasza joey04 (#83554) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az emailben benne lesz egy link, amivel be tudod majd fizetni.
(Ha jól emlékszem.)

Xiaomi 13T

(#83556) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Sziasztok!
1 év hűségem van a telenornál korlátlan mobilnetre ( adatkártya)
Szerintetek megengedik hogy átváltsak hangalapú simre amiben van lebeszélhetőség és mobilnet is.

Tehát a jelenlegi havidíjjamnál drágább lenne a csomag.
Ilyenkor engedik a váltást ?

(#83557) Viktor0610 válasza AsusBoy (#83556) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem hinném.
A rendszereink nem teszik lehetővé a netes és a hangalapú csomagok közötti váltást.

Xiaomi 13T

(#83558) tibor23 válasza viktorhu (#83549) üzenetére


tibor23
senior tag

Érdekes módon van elég sok ország a nálunk gazdagabbak közül is, ahol havi 5-6 € költéssel már "fizető" ügyfél vagy, azaz hozzád vágnak egy olyan csomagot, aminek itthon a tört részét kapod. Sőt itthon is vannak ilyen csomagok alig drágábban, csak ahhoz be kell lépni valamilyen flottába. A fizető ügyfél státusz meg fent van tartva a nagyrészt balekoknak, akik többlet fizetőként semmilyen előnyt nem kapnak a pénzükért - hátrányt annál inkább.

(#83559) Somatom válasza tibor23 (#83558) üzenetére


Somatom
veterán

Ezzel nem értek egyet. Elég sokat járok Németországban, Svájcban. Nem nagyon látok olyan csomagot, amire felcsillanna a szemem. Komoly adatmennyiséget ott is tizenezrekért mérik. Korlátlant meg nem is láttam. Beszélgetősből van korlátlan, de az adattal ott is csinján bánnak.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#83560) viktorhu válasza tibor23 (#83558) üzenetére


viktorhu
veterán

Én is fel tudnék sorolni random ténynek hangzó dolgokat, amiknek nincs sok közük ahhoz, amiről beszélgetünk. Lehet balekozni az itt fórumozókat, mert mások a telefonhasználati szokásaik, mint neked, de attól nyilván nem a havi bontásban 80 forintot költők lesznek a célcsoport egy üzleti vállalkozásnál, erre sem egy kis üzlet, sem egy fodrász, sem egy üzlethálózat, sem egy nagy szolgáltató nem tud építeni, mert valószínűleg az ügyfél többe kerül neki, mint ami bevételt termel.

Van egy csomag, amivel évekig rendelkezhetsz passzív nethozzáféréssel egyszeri feltöltéssel. Örülj neki, ha ez felel meg az igényeidnek, de ne várd, hogy megküzdjenek a szolgáltatók ezért a lehetőségért.

(#83561) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Stick-es telenoros net jobb, mint a mobilos? Vagy egykutya a kettő....

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#83562) Viktor0610 válasza 7Heads Drago (#83561) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ugyanazt a hálózatot használja mindkettő.
Max. az eszközök által elért frekvenciák, technikák miatt lehet közöttük különbség.

Xiaomi 13T

(#83563) tibor23 válasza Somatom (#83559) üzenetére


tibor23
senior tag

Azzal nem értesz egyet, amit nem is írtam. Nem a korlátlan adatról van szó, hanem arról, hogy 5-6 -8-10 €-ért kapsz egy olyan csomagot, ami átlag ügyfélként bőven elég. Tehát ennyi összegért már "fizető" ügyfélnek néznek egy sokkal gazdagabb és drágább országban.

(#83564) tibor23 válasza viktorhu (#83560) üzenetére


tibor23
senior tag

Az én igényeimért ugyanúgy küzdenek / lesz@rnak a szolgáltatók, mint bárki másért - csak jóval drágábban adják ugyanazt általában, mint más országokban - néhány csomagtól eltekintve. Hülyeség fizetősökre meg nem fizetősökre osztani a piacot. Én annyit látok, hogy a prémiumot fizetők nem kapnak prémium szolgáltatást.
A magyar feltöltőkártyás csomagok egyébként pont az extrém keveset költőket célozzák meg azzal, hogy egy kis keretet adnak 3000Ft-ért, de az egész évben lebeszélhető. Ilyen kis összeggel éves kártya nem tudom van-e máshol. Inkább olyanok vannak, amit havi szinten kell töltögetni, de ott adnak egy kis összegért jóval többet, mint itthon.

[ Szerkesztve ]

(#83565) szabonagyur válasza tibor23 (#83563) üzenetére


szabonagyur
félisten

Itt is fizető ügyfélnek néznek ilyen befizetéssel, ne vidd el más irányba a témát.

Szimplán arról volt szó akinek 5000 Ft/év az igénye azt nem fogja minden szolgáltató lefedni, nincs értelme.

#83547jbnd-007: lehet egzotikusnak nevezni vagy bárhogy, nem ez a gyakori. Onnantól kezdve, hogy nagyanyám 75+ és állandóan mobilneten van, mert nyomja a FB meg minden hülyeséget.. gondolom nem meglepő, hogy 5GB nagyon hamar eltűnne.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#83566) viktorhu válasza tibor23 (#83564) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem prémiumról volt szó, pont az ellenkezőjéről: arról, hogy egy feltöltéssel évekig semmit nem fizető ügyfél miért nem nagy piac a szolgáltatóknak, hiába optimális megoldás egy adott élethelyzetben. Gondolom, hogy Te sem ingyen dolgozol. Ennek semmi köze ahhoz, hogy mit melyik országban mennyiért adnak, meg hogy mikor van holdtölte, meg hogy mire érdemes / nem érdemes a piacot felosztani.

(#83567) Gubu0101 válasza Somatom (#83559) üzenetére


Gubu0101
veterán

100€ nemet vodanal a minden is korlatlan csomag :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#83568) Somatom válasza Gubu0101 (#83567) üzenetére


Somatom
veterán

36 rugó. Szinte ajándék. :N

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#83569) #08176384


#08176384
törölt tag

Sajnos a végleges IOS 15.1 sem hozta el az 5G támogatást IPhone-on. Carrier bundle 48 és új a modem firmware is, talán a 4G hiba legalább javítva lett.

[ Szerkesztve ]

(#83570) zzola válasza #08176384 (#83569) üzenetére


zzola
félisten

:DDD
Majd iOS 16-ban talán benne lesz.

[ Szerkesztve ]

(#83571) tomp válasza #08176384 (#83569) üzenetére


tomp
félisten

Nyugi nálam Android 12-n olyan 5G bug van, hogy Telenor 5G nem megy, Voda 5G megy de ott olyan crash-t dob a modem, hogy magával rántja a rendszert is.
Megfagy a képernyő, elsötétül, bejön a System Error Dump felirat majd reboot. :DDD
Hmm hát na. Open Beta 1 kiadás.

(#83572) joey04 válasza Viktor0610 (#83555) üzenetére


joey04
titán

:R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#83573) INGJOKE válasza tomp (#83571) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nekem eddig telenor 5G megy A12-n. Hogy mennyire jó azt nem tudom, de majd kiderül. A Voda 5G-t nem tudom mert most nem jelzi ki a teló, hogy a nem használt sim milyen hálózaton van, az A11 kiírta. :)

(#83574) TODI1111 válasza Somatom (#83568) üzenetére


TODI1111
addikt

Nem szabad átszámolni :)
Nem mindegy, hogy 2500€ átlagkeresetből 100€ vagy 300000HUF átlagkeresetből 36000HUF

(#83575) Somatom válasza TODI1111 (#83574) üzenetére


Somatom
veterán

Ahha. A hálózati eszközök ugyanannyiba kerülnek. Sőt! Itt van 10 millió ember és 10 nagyváros, ott meg 80 millió ember és 80 nagyváros. Egy toronyra vetítve melyiknél olcsóbb a hálózatépítés? A toronyba meg nem Jürgen, hanem ugyanúgy Béla fog felmászni, mint itthon. A vidéki hálózat meg ott sem jobb, mint itthon. Sőt, inkább rosszabb.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#83576) Gubu0101 válasza TODI1111 (#83574) üzenetére


Gubu0101
veterán

2500 :C Megmutatnam itt valmelyik nemetnek,mar dobna ki az ablakon :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#83577) joey04 válasza tomp (#83432) üzenetére


joey04
titán

btw ezt elfelejtettem megkérdezni: mit csinál a voda hálózatán a xiaomi? mert imserős vodás és xiaomit akar venni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#83578) szoja válasza 4Grider (#83492) üzenetére


szoja
tag

Ehhez képest épp most beszéltem a Telenor ügyfélszolgálattal és ők tudtak erről a jelenségről pontosabb tájékoztatást adni, nem az Apple. Amúgy velük is beszéltem korábban, de nem mentem vele sokra... Szóval a hiba az Apple és a Telenor együttműködéséből (együtt-nem-működéséből) adódik és szoftvresen lesz javítva, az Apple részéről. A Telenor az október 25-ös IOS 15.1 frissítéstől várja a megoldást, de lehet csak egy későbbi frissítésbe kerül csak be. Szóval in progress... Hamarosan megoldódik a probléma.

(#83579) szabonagyur válasza szoja (#83578) üzenetére


szabonagyur
félisten

15.1 RC alatt is V6 címed ad a teló, most is arról írok gond nélkül :)

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#83580) Franklin


Franklin
addikt

Sziasztok,

Látott már valaki ilyet? WTF? :D

Kaptam figyelmeztető sms-t, hogy 1 nap múlva lejár a számlám, fizessem be, 7502 Ft. Belépek MyTelenorba telón, erre 3692 Ft-ot akar velem kifizettetni.

Felmegyek weboldalra, ott meg ez fogad.... számlát letöltöttem, azon is 7502 a fizetendő... honnan jön ez a 3692???

(#83581) szabonagyur válasza Franklin (#83580) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nincs túlfizetésed?

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#83582) Franklin válasza szabonagyur (#83581) üzenetére


Franklin
addikt

Elvileg nincs... na mindegy, befizetem a 3692-t, aztán majd lesz vmi.

(#83583) AtHoS válasza Franklin (#83580) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Talán nem itt kellene kérdezősködni, hanem a számlát nem ártana megnézni ott van HTML és PDf verzióban is. Ha abból nem leszel okosabb, akkor itt sem tud senki segíteni

read-only mode on the forum

(#83584) Franklin válasza AtHoS (#83583) üzenetére


Franklin
addikt

"számlát letöltöttem, azon is 7502 a fizetendő"

Szóval ja, azt is megnéztem. Gondoltam ez vmi ismert bug, vagy valaki találkozott már ilyennel, azért merészeltem feltenni a kérdést :D

(#83585) Viktor0610 válasza Franklin (#83580) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem túlfizetésed van.
Hívd a 1220-at, keress fel egy üzletet, a kollégák segítenek majd. :K

Xiaomi 13T

(#83586) AtHoS válasza Viktor0610 (#83585) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Túlfizetés a számlán látható kellene, hogy legyen "jóváírás" címen, ha a számla végösszege magasabb, mint a weboldalon látható összeg, akkor ott valami nem kerek, tehát érthető Franklin "aggodalma".
Én a számlán lévő végösszeget fizetném, nem pedig az esetleges weboldalon feltüntetett alacsonyabbat :B de ez én vagyok :DDD

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#83587) asdf_ válasza AtHoS (#83586) üzenetére


asdf_
veterán

A jóváírás a számla kiállítása után is keletkezhetett, emiatt nem evidens, hogy a számlán is már a csökkent összeget kellene látni egyenlegként. De azért csak nem halálbonyolult, hogy miért van túlfizetésben. Számlareklamáció, kötbér, téves feltöltés (bár az összeg miatt ez nem), ha saját fejből nem megy, akkor az ügyfélszolgálat majd megmondja.

[ Szerkesztve ]

(#83588) AtHoS válasza asdf_ (#83587) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Valamelyik számlán látható kell legyen, mert légből nem csöppennek csak be úgy engedmények/kedvezmények/jóváírások/stb...szóval én tartom a számlán lévő összeg befizetését, míg valós látható nyoma nem lesz a csökkenésnek, de ez tényleg én vagyok :B részemre a számla ad hiteles infót, nem pedig az ilyen-olyan weboldali "légbőlkapott" információk jelen szituációt tekintve :K

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#83589) Viktor0610 válasza AtHoS (#83586) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ennyi adatból csak ennyit lehet írni.
Senki nem fogja tudni megmondani, mi a szitu, kivéve, aki látja a számlát és fórumtárs egyenlegét teljes egészében.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#83590) asdf_ válasza AtHoS (#83588) üzenetére


asdf_
veterán

Nem kell, mert a jóváírás már szerepelhet az egyenlegén, mint azonnali tétel, a számlán meg mondjuk csak akkor fog, amikor a következő számla elkészül, mert ugye a számla mindig utólag mutatja mi történt. Amíg nincs kész, addig nem látod mi van rajta, addig meg meg hetek vannak hátra.

[ Szerkesztve ]

(#83591) MadMancs válasza tomp (#83571) üzenetére


MadMancs
veterán

OneUI 4.0 beta 2-vel hibátlan Voda 5G.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#83592) szoja válasza szabonagyur (#83579) üzenetére


szoja
tag

Oh, csodás, akkor még nem hűtöm be a pezsgőt :/

(#83593) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Érkezett a telenortól egy sms, hogy megváltozott az ÁFSZ van benne bármi érdekes? :)

(#83594) 4Grider válasza INGJOKE (#83593) üzenetére


4Grider
nagyúr

(#83595) DrBubo77 válasza 4Grider (#83594) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog

A Telenor fax elérhetőségei megszüntetésre kerülnek. :Y

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#83596) asdf_ válasza DrBubo77 (#83595) üzenetére


asdf_
veterán

Ezt 2021. végén miért érzed problémának?

(#83597) 4Grider válasza asdf_ (#83596) üzenetére


4Grider
nagyúr

Szerintem azon akadt ki, hogy még egyáltalán volt náluk faxvonal.

(#83598) DrBubo77 válasza 4Grider (#83597) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog

Az a durva, hogy nem csak ennyit ír, hanem még külön részletezi is, hogy mi mindent nem lehet rendelni, tiltani faxon. Miközben a fax megszűnés logikailag magával vonja a többit is.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#83599) 8


8
senior tag

Őszintén, ti láttok arra valami esélyt, hogy az apple/telenor iOS 15 hotspot probléma megoldódjon a közeljövőben, belátható időn belül?

(mindegy hogy kinek a révén, vagy hogy egyáltalán mi a hiba pontos oka, meg tudom használjak androidot, xy kispistának tökéletesen működik nemishallottilyenről, stb, ezektől most teljesen elvonatkoztatva)

Lassan egy hónapja kell rettentő kényelmetlen backup megoldásokhoz folyamodnom miatta, és véleményem szerint nem lesz megoldva a probléma például év végéig sem, így intézném a szolgáltatóváltást, csak előtte kíváncsi vagyok a véleményetekre :R

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen, Curve bónuszokhoz ajánlókód elérhető. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#83600) Stonerice


Stonerice
őstag

Sziasztok.
Aki mostanában kötött Hipernet home L szerzödést..!
Ti sem kaptatok kinyomtatott szerződést?
Itthon vettem észre.. 😕
Számla + jótallás a mobil wifihez.. azt ennyi meg valami utmutato.
Online meglehet tekinteni?
Köszi

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.