Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83351) attiati válasza 4Grider (#83339) üzenetére


attiati
veterán

alap esetben helyi tarifával telefonálhatok haza EU-n belül 1-es díjzónában?

csomagot sajnos nem tudom, de valami elég fullos céges

(#83352) TeeJay válasza tomp (#83340) üzenetére


TeeJay
félisten

Ezt melyik tornyon hoztad össze? :))

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#83353) tomp válasza TeeJay (#83352) üzenetére


tomp
félisten

Kálvin tér mellett az Üllői úton a 46-os bázison. De a Nemzeti Múzeum mellett a 455-ön is ugyan ez van. :)

(#83354) TeeJay válasza tomp (#83353) üzenetére


TeeJay
félisten

B1 20MHz, B3 20MHz, B7 10MHz és B20 10MHz? Így jön össze?
Bánom kicsit hogy tavaly elsiettem a telefon vásárlást és nem a Redmi Note 9Pro-t vettem mert akkor most lenne CA nekem is
Na mindegy most már nem cserélek újra :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#83355) tomp válasza TeeJay (#83354) üzenetére


tomp
félisten

Nem!
B1 nem lehet 20MHz mivel nincs annyi!
B3(20MHz)+B7(20MHz)+B1(10MHz)+B20(10MHz)
Sajnos nálam Android 12-vel megszűnt a band választóm így nem tudom magam állítani a bandokat. Szerencsére egészen ügyesen kezeli a konfig a bandokat. Remélem ha az USA T-Mobile-nál is megjelenik az android 12 akkor visszakerül a band választó(android 11-ig egy "TMO" teszt app volt megtalálható a rendszerben aminek a része volt a bandmode select menü)

(#83356) TeeJay válasza tomp (#83355) üzenetére


TeeJay
félisten

De ha a 3G-t jövőre lenyomják akkor ott is lesz már B1-en 20MHz jól emlékszem?
Egyre jobban érdemes lesz akkor 3CA mobilt venni minimum, bár én 18-ban lakom panel telepen ott tuti nem fognak nagyon bővíteni B3+B20 mellé

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#83357) tomp válasza TeeJay (#83356) üzenetére


tomp
félisten

Nem!
Ha lekapcsolják a 3G-t akkor 15MHz lesz.
B1 vagy B28 még lehet nálad is akár.

(#83358) TeeJay válasza tomp (#83357) üzenetére


TeeJay
félisten

B7 20MHz lenne jobb csak ugye panel telep gondolom ahol rálátnak a toronyra ott jó lenne a többieknek pár emelet beton alatt meg semmi.
B3 1800-on mondjuk simán átmegy a betonon mert az erkélyes oldalunk felé van a torony és a másik oldalon is jó a térerő
Vidéken szerinted fognak B20 mellé bármit bővíteni? Ahogy nézem szüleimnél Eger mellett Telekom hálózat csak B20 van semmi más, Egerben van 1-2 torony ahol van B3 is de amúgy csak B20 szinte. Vidék nagyon le fog így maradni

B28 700MHz erre jó lenne azért :D

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#83359) 4Grider válasza attiati (#83351) üzenetére


4Grider
nagyúr

Alapesetben kapsz egy EU roaming üdvözlő sms-t. Abban le van írva, hogy mi vonatkozik a te előfizetésedre.
Pontosabbat a céges kapcsolattartód tud. Nálunk pl. hiába korlátlan itthon a csomagunk, az EU-ban belföldi, hálózaton kívüli percdíjjal telefonálunk minden EU-s és hazai irányba.

(#83360) ebéd elek válasza gyendre2 (#83341) üzenetére


ebéd elek
csendes tag

Hello, nekem se ártana akkor egy kedvezményes kód xDD tegnap olvastam hogy vége :O

(#83361) Landsmann válasza TeeJay (#83358) üzenetére


Landsmann
addikt

Itt keleten szinte semmi fejlesztés nincs, ami mégis az inkább nagyvárosban. Én azt látom, hogy a cég nem is törekszik arra, hogy a 4G-t a saját hálózatán biztosítsa az előfizetőknek a keleti országrészben. Nyilván ki van számolva, hogy egy új bázis/antennarendszer telepítése vagy a Telekomnak fizetendő díj az olcsóbb az elfogadható (az más kérdés, ez alatt ki mit ért) minőségű szolgáltatás nyújtása érdekében. A hanghívás rendben is van, de mobilnet már lehet gázosabb, hiszen itt nincs CA. Azt elképzelhetőnek tartom, hogy a 3G lekapcsolásával és az 5G terjedésével a keleti rész is kap saját 4G-s lefedettséget. Vajon nyugaton mi a helyzet a Telekommal? Ők fejlesztenek vidéken is, vagy csak a nagyobb városokban, turisztikailag sok embert vonzó területeken?

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#83362) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Üdv
Nálunk most lett 2 sim is Telenoros. (fél éve) Nem vagyunk tőle elszállva. Még szerencse hogy csak 1 évet kellett vállalni rá. A Telekom-mal lényegesen megbízhatóbb a net és a hívás is.
Nem gondoltam volna hogy ennyire markáns lesz a különbség a szolgáltatók között. Ami érdekes hogy pl munkatárs teloján a Telenoros sim fullon jelzi a 4G-t és közben meg über lassú. Ha meg telekomos sim-ről osztok rá netet nincs vele semmi baj. (a gyorsasággal) A lányom iPhone-ján már előfordult hogy a város központban se megy a net. Kecskemét és környéke pedig sík vidék ahol a terep viszonyok se nehezítik a vételt. Nem értem az egészet.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#83363) 4Grider válasza 7Heads Drago (#83362) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az előtted lévő hozzászólásban a lényeg. Kecskemét környéke a Dunától keletre van, ergo a B20-hoz nagyvárosokon kívül csak a Telekom tud hozzáfogni másik frekvenciát. A Dunától nyugatra ez pont fordítva van. Ráadásul a Telekomnál nincs korlátlan, routerbe való mobilnet, a Telenornál meg van. A routerek mögött pedig x db fogyasztó van, tehát a jóval nagyobb sávszélesség igény miatt logikus, hogy a Telenornak jobban terhelt a hálózata.

[ Szerkesztve ]

(#83364) PBA


PBA
aktív tag

A Telenor hálózatára elmondható, hogy többé-kevésbé jobban terhelt, mint a Telekomé. Nyilván ez a nagy számú flottás korlátlan mobil netből fakad. Értem a stratégiát, mivel így lehet a legtöbb nyereséget kihozni a hálózatból, nem meglepő.

A terheltségen túl viszont van egy érdekes jelenség, ami bosszantó tud lenni. Valós idejű videóátvitelhez használunk úgynevezett bonding eszközöket, amelyekben párhuzamosan üzemelnek Telekom, Telenor, Vodafone SIM-ek. A Telenor kártyák esetében az adatforgalom időnként teljesen megáll pár másodpercre, majd megy tovább minden. Ugyanez a másik két szolgáltatónál nem fordul elő.

Nem modem probléma, és a modem fixen kényszerítve van egy adott bandre 4G-n, tehát nem vált frekit, stb. Olyan, mintha a torony mögötti betáp állna meg pár pillanatra, vagy a core hálózat, vagy nem tudom. Budapesten minden helyszínen ezt tapasztaltam. Minden esetre nagyon fura jelenség.

A másik, hogy tömegrendezvények esetében elsőként a Digi, utána a Telenor, majd a Vodafone hálózata adja meg magát, a Telekom pedig egész stabil szokott lenni, nyilván a sávszél ott is leesik, de nem tűnik el a hálózat, nem áll meg teljesen az adatátvitel. Nyilván ez a saját tapasztalatom, másnak lehet teljesen más is. Plusz az én felhasználásom viszonylag egyedi, kevesen használják a mobilhálózatokat videóátvitelre. Mégis, stabilitás és kapacitás tekintetében érdekesek ezek a tapasztalatok.

Végül a roaming kérdés, na ezen a területen szintén akadnak problémák...

[ Szerkesztve ]

(#83365) sanyi0627


sanyi0627
senior tag

Sziasztok!
Készülékbiztosítással kapcsolatban tudnátok tapasztalatokat írni?
:R

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#83366) m4tyik4


m4tyik4
csendes tag

Sziasztok!

Más is tapasztalt olyan hibát, hogy az iOS 15-re frissítés után a telefon (iPhone XS) csak a 3G hálózatra csatlakozik? Már újratelepítettem, illetve manuálisan is konfiguráltam a netet?

Telenor, természetesen.

(#83367) szabonagyur válasza m4tyik4 (#83366) üzenetére


szabonagyur
félisten

XR alatt nincs gond, 4G-n vagyok továbbra is.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#83368) burgatshow válasza m4tyik4 (#83366) üzenetére


burgatshow
veterán

12 minin nálam is rendben van.

(#83369) AsusBoy válasza m4tyik4 (#83366) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Szia!

Ios 15 óta megszünt a mobilinternetem.

Csak azoknak szünt meg az internet akik adatkártyát használnak.
Ha hangalapú simed van és ahhoz van csatolva mobilnet akkor az működik mindenkinel.
Sajnos nekem csak adatkártyám van és nulla internet.
Telenorban mondták, hogy tudnak a hibáról és azon vannak, hogy minel hamarabb elhárítsák.

Ios 15 valamit nem tartalmaz és így nem képes kezelni az adatkártyát

(#83370) 4Grider válasza AsusBoy (#83369) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem lehet ios alatt átállítani az apn-t online-ról net-re?

(#83371) szabonagyur válasza 4Grider (#83370) üzenetére


szabonagyur
félisten

Másnak sem megy, volt itt is kérdés, iPhone témában is, iOS15 bug, meg kell várni, hogy kijavítsák.

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#83372) AsusBoy válasza szabonagyur (#83371) üzenetére


AsusBoy
senior tag

De most az Applera kell várni ,hogy kidobjanak egy ios frissítést vagy a telenorra hogy valamit engedélyeztessenek ?

(#83373) szabonagyur válasza AsusBoy (#83372) üzenetére


szabonagyur
félisten

Esélyesen a kettő között valahol, tehát Telenor módosítson valami beállítást amit leküld az Apple előbb-utóbb.

Ugyebár az adatkártya telóban használata nem épp standard, ezért is lehet nem sietnek vagy alig jön fel.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#83374) AsusBoy válasza szabonagyur (#83373) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Most kérdetrem a Telenoros ügyfélszolgálatot és annyit tudott mondani ,hogy közösen dolgoznak a hiba elhárításában.
Tehát az Apple és a Telenor is ügyködik valamit..
De hát már jó ideje ügyködnek...

(#83379) szabonagyur válasza #72445440 (#83378) üzenetére


szabonagyur
félisten

A Digis olyan részben a szolgáltató hibája, hogy ha jelzik Apple részre, hogy nekik elindul a szolgáltatás akkor úgy kezeli a rendszer az SMS-t... És ugye ez meg is történt később...

#83374AsusBoy: 15.0.2-t megpróbálnám azért hátha megjelenik a szükséges beállítás.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#83380) AsusBoy válasza szabonagyur (#83379) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Jelentem 15.0.2 sem oldotta meg a problémát :/

(#83381) AsusBoy válasza #72445440 (#83375) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Kézzel módosítható akkor én nem tudnam megcsinalni ? :D

(#83383) Vasi00


Vasi00
csendes újonc

Sziasztok. Két éve használunk a párommal telenort mert flottásként így megérte. Előtte Telekom volt. Az lenne a kérdés hogy tényleg ennyivel rosszabb a telenor mobilnetes elérhetősége, vagy rosszul emlékszek? Valahogy a Telekomnál nem volt ennyi vak folt és elég bosszantó tud lenni. Illetve az hogy lehetséges hogy dualsimes telefonban két telenor kártya adott pillanatban más térerőt mutat? Az egyik céges a másik a flottás.

(#83384) AsusBoy válasza #72445440 (#83382) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Telenor HU 47.0

jót írtam le ? :)

(#83385) Mr X válasza Vasi00 (#83383) üzenetére


Mr X
veterán

Csak pár fős tapasztalat, de nekem nem volt még lefedettségi gondom, pedig járok erre-arra.

(#83386) szabonagyur válasza AsusBoy (#83384) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nálam 47.5, de nem tudom, hogy a iOS15.1 béta miatt vagy sem.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#83387) szabonagyur válasza Mr X (#83385) üzenetére


szabonagyur
félisten

Plusz 1, nekem sem volt gondom meg vele sehol, max olyan helyen ahol várható (nagyon hegyekben, de ez is régen). Van mellette másik Telekom is, kb. ugyanazt mutatjak mindig, de persze van minimális eltérés.

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#83388) martonl válasza Vasi00 (#83383) üzenetére


martonl
senior tag

Válasszuk ketté: a lefedettséggel nincs gond, a mobilnettel már sanszosabb. Tehát előfordulhat, hogy akár max. térerőnél is a mobilnet sebessége értelmezhetetlen túlterheltség miatt.
Dualsimes telefonnál előfordulhat a térerőkijelzés eltérés, főleg, ha más hálózaton van a két kártya (2-3-4-5G, úgy értem).

[ Szerkesztve ]

(#83389) #08176384 válasza AsusBoy (#83384) üzenetére


#08176384
törölt tag

Akkor Te maradtál béta 2ön? Napokban már a 4es jön. A harmadik bétában (múlt héten jelent meg) a Telenor 48 már.

[ Szerkesztve ]

(#83390) szabonagyur válasza #08176384 (#83389) üzenetére


szabonagyur
félisten

Beta 1-n maradtam, gondolom nekem írtad :D, kolléga sima 15.0.1/2-n van.

Ha megjön a 13 meglátom megyek e betaba újra.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#83391) #08176384 válasza szabonagyur (#83390) üzenetére


#08176384
törölt tag

A béta 3 bugos. Telefonálási gondok vannak vele. Össze vissza működik a telefon saját kihangosítója és időnként eldobta a készülék a hálózatot is. Nekem a CarPlay bug miatt volt fent, de a 15.02 javítja azt is, így vissza is mentem tegnap este a hivatalos kiadásra.

[ Szerkesztve ]

(#83392) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Szóval nekem az IOS 15.0.2 verzió van fent,
Telenor HU 47.0 verzióval.

Akkor ezzel lehet valamit kezdeni , hogy megjavuljon a mobilnetem? :)

(#83393) #16820480


#16820480
törölt tag

Sziasztok,
Ha lesz majd eSIM a Telenornál is, akkor vajon várható, hogy kártyás csomag mellé is igényelhető lesz, mint a Vodánál, vagy csak előfizetősöknek? A Telekomnál még ahogy nézem mindig csak előfizetéshez igényelhető sajnos.

(#83394) Viktor0610 válasza #16820480 (#83393) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mivel azon kívül, hogy lesz, nem tudunk semmit, erre még nincs válasz.

Xiaomi 13T

(#83395) tibor23 válasza Vasi00 (#83383) üzenetére


tibor23
senior tag

Ilyen kérdésekre nem adható korrekt válasz. Ott van a lefedettségi térkép, amire 95%-ban lehet adni. Szolgáltatás minőségében lehetnek eltérések, de ez megint nagyon-nagyon felhasználó és telefon függő.
Alapvetően nagy átlagban mindhárom szolgáltató ugyanazt hozza. Hol és miben az egyik jobb, valamiben meg a másik és harmadik. A Telekom egyáltalán nem jobb minden téren, sőt... Árban pl. a flottás Telenor a legjobb, de minimális használatra a Domino. Ha speciális igények vannak akkor össze kell hasonlítani mindhármat egy feltöltő kártyával.
Ha pl. xy munkahelyen, lakásban vannak "lyukak", de onnan kilépve már az egész környék ok, az speciális igény.

[ Szerkesztve ]

(#83396) Vasi00 válasza tibor23 (#83395) üzenetére


Vasi00
csendes újonc

Nekem mondjuk elég aggályos hogy az otthon és a munkahely között több ponton is működésképtelen. Illetve munkahelyemen vagy a pincében egyáltalán nem működik. Telekomnál valahogy ilyen gondok nem voltak. A lefedettségi térkép szerint beltéren kültéren is jónak kéne lenni. Pláne ha olyan helyen nincs net ahol mondjuk kéne a mobiljegy miatt.

(#83397) zelikocc


zelikocc
senior tag

Sziasztok!
Valaki tudja esetleg hogy az új Telenor OtthonNet-et milyen frekvencián szolgáltatják vidéken? 800 Mhz B20-on is megy? Nálunk jelenleg csak ez van (ez pedig ugye közös frekvencia a Telekommal így nem tudom mennyire engedi meg a Telekom hogy leterheljék, így is eléggé terhelt itt ez a 4G sáv).
Vagy esetleg B3 1800 Mhz-et fognak "felkapcsolni"?

Jött ma egy szórólap tőlük, de a weboldal szerint még nem elérhető, az ügyfélszolgálat szerint pedig valószínűleg hamarosan elérhető lesz..

(#83398) TeeJay válasza zelikocc (#83397) üzenetére


TeeJay
félisten

Cellmapperen nézd meg de a vidék jóformán B20 és CA sincs
maximum vidéki városban de pl én Eger mellől származok és ott Egerben egy tucat B3-as torony van városon kívül meg nulla

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#83399) 4Grider válasza zelikocc (#83397) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nincs dedikált frekvencia hozzá, azon nyomják ami van. B20 only területeken általában nem hozzáférhető ez a csomag. A Telekom pont 50% sávszélt ad a Telenorosoknak, ezért fordul elő elég gyakran, hogy a közös cellákon csak az egyik szolgáltatóé használhatatlan.

(#83400) szabonagyur válasza TeeJay (#83398) üzenetére


szabonagyur
félisten

B20 vidéken nálunk pont, hogy fele annyi van mint B3. B3 van minden tornyon, B20 már ritkább, kb minden 2. vagy 3. tornyon van.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.