Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84501) bopeti98 válasza 4Grider (#84499) üzenetére


bopeti98
őstag

Szerintem egyértelmű az idézett rész. Amikor megkötöd a szerződést, meg kell adnod egy címet, ahol használhatod majd a szolgáltatást. Utána 3 havonta egyszer módosítható ez a cím, és az új címen is annyi lesz a havidíja, mint ahol eredetileg meg lett kötve. Kivéve ha az új címen amúgy olcsóbb lenne, és újra aláírod a hűségidőt. De ha nem vállalsz újabb hűségidőt, akkor minden marad a régiben, csak már az új címen használhatod tovább a netet. Max azon lehetne pontosítani, hogy a 3 hónapos időintervallum már a szerződéskötéstől érvényes.

[ Szerkesztve ]

(#84502) krisi047


krisi047
aktív tag

Valaki elérte már a kapcsolattartóját esim ügyben? Valami fejlemény?

(#84503) burgatshow válasza krisi047 (#84502) üzenetére


burgatshow
veterán

Nalam meg semmi.

(#84504) INGJOKE válasza burgatshow (#84503) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nekem a KFÜ-s azt mondta, hogy holnaptól indul a béta, ha minden rendben lesz akkor januárban indulhat a lakosság is. :)

(#84505) yanna


yanna
őstag

Nem tudom ki, hogy van vele, de én már rohadtul "szeretnék" több ezret fizetni a garantált 0/0-ért.

(#84506) SP4C3 válasza yanna (#84505) üzenetére


SP4C3
veterán

Szerintem nem sürgetik ezt a garantált dolgot. Ha elmész egy olyan helyre, ahol 0 a térerő, akkor ők ott nem tudják garantálni a sávszélt... Ez volt az alapötlet, de aztán rájöttek, hogy ez a dolog számukra nagyon kedvez, mert könnyen lehet vele takarózni. Kedvencem, mikor a cimbinek "elérhető maximális sávszélt" "ígérték" 4G-n, otthoni 4G-s modemmel sikerült kifacsarni 2Mb/s-ot, ugyanazon a ponton meg 30+Mbps-ot mértem egy honor 9x-szel...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#84507) szabonagyur válasza SP4C3 (#84506) üzenetére


szabonagyur
félisten

Otthoni routerek között is nagy a szórás, a 4G képesség magában nem mond semmit.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#84508) yanna válasza SP4C3 (#84506) üzenetére


yanna
őstag

Beszéltem a 1220-on panaszbejelentés alatt Szilvivel, nagyon kedves, segítőkész volt, a vége az lett, hogy megkérdezte a "hálózatfejlesztő csoportot", de 3 hónapon belül nincs tervben itt a fejlesztés. Az is kiderült, hogy ez nem panasz volt, hanem hálózatfejlesztési probléma. Csodás cseszlovák hozzáállás... b+

(#84509) SP4C3 válasza szabonagyur (#84507) üzenetére


SP4C3
veterán

Belenyomtam a mobilos sim-em es flottul mukodott...
Kapott masik simet, tovabbra is a "home" - os simmel tetűlassu volt, mobilsim hasitott...zsir uj modem, a szolgaltatotol kapott eszkoz, tobb helyen is volt ilyen jellegu problema. halozatsemlegesseg hianya. a mobilos elofizeteseket prioritizalja a halozat

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#84510) SP4C3 válasza yanna (#84508) üzenetére


SP4C3
veterán

mindig csak a bs szoveg, soha semmi erdemleges+hatarozott valasz. terero milyen nalad? cellmapper segithet...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#84511) yanna válasza SP4C3 (#84510) üzenetére


yanna
őstag

Az jó, de baxhatom... Szilvi is kérdezte... Oszt annyiban maradtunk...

(#84512) sixtybi


sixtybi
tag

Hasít a Telenor 5G a Oneplus 9 Pro-n, köszi @tomp a segítséget.
Nem tudom mondjuk mire jó ez az őrült sebesség, nekem a 4G is bőven elég volt mindig mindenre.

[ Szerkesztve ]

(#84513) TeeJay válasza sixtybi (#84512) üzenetére


TeeJay
félisten

Ne felejtsd el ez nem egyenként dedikált sebesség, ha 50-en lógnak rajta egyidőben nem lesz ennyi... A 4G 150-300 megabitjéhez képest itt tízszeres sebesség lehet ami később még tovább nőhet :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#84514) SP4C3 válasza yanna (#84511) üzenetére


SP4C3
veterán

esetleg adj részletesebb leírást, hogy mivel mérted, milyen hálózat, most látom, hogy valószínűleg windowson mérted. Küldj nekem pontos helyet privátban, ígérem nem kereslek fel :DDD és megnézem a lefedettségtérképet, hány torony van stb.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#84515) yanna válasza SP4C3 (#84514) üzenetére


yanna
őstag

Ment a pm.

(#84516) 4Grider válasza yanna (#84515) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azzal a topik sokra megy.

(#84517) tomp válasza sixtybi (#84512) üzenetére


tomp
félisten

Nincs mit! :)
Amit a telenor nem csinál meg a telefonon, majd én megcsinálom. :D

(#84518) yanna válasza 4Grider (#84516) üzenetére


yanna
őstag

Nem publikus dolgok is vannak benne, de íme a publikus rész: A mérést 4G routerrel, adatmegosztó kártyával, wifin mértem, de ennek semmi jelentősége szerintem, mert 3 éve 30-50-70 Mbps értékek voltak ugyan így mérve. Egyébként mikor elhasal, akkor a telefonban lévő fő adatkártya is hasonlóan tetű lassú.

(#84519) 4Grider válasza yanna (#84518) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ennyiből nyilván csak találgatni lehet, de ha egyik pillanatról a másikra történik, akkor ez inkább frekvencia/cella/bázisváltás lesz. Ha óráról-órára, akkor a szokásos B20 túlterheltség, vannak ezzel még egy pár ezren így másik szolgáltatóknál is.

(#84520) yanna válasza 4Grider (#84519) üzenetére


yanna
őstag

A túlterheltség egyértelműen. Csak nem vigasztal, hogy tudom az okot.

(#84521) burgatshow


burgatshow
veterán

Na az én Telenor vállalati kapcsolattartómnak azt mondta a Telenor, hogy majd jövőre, év elején lesz eSIM.

(#84522) 4Grider válasza burgatshow (#84521) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem meg azt, hogy jövő hétre tudják hozni.

(#84523) zzola válasza 4Grider (#84522) üzenetére


zzola
félisten

Nem is tudtam, hogy az e-simet kiszállítják.

(#84524) 4Grider válasza zzola (#84523) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mivel nyomtatják. Nincs még az ügyviteli rendszerben helye...

(#84525) INGJOKE válasza zzola (#84523) üzenetére


INGJOKE
veterán

Mit nem értesz ezen??? E! Nyomtatják! Telenor :DDD :DDD :DDD

(#84526) zzola válasza INGJOKE (#84525) üzenetére


zzola
félisten

Nee. :DDD

#845244Grider

Ez vicces.

(#84527) burgatshow válasza 4Grider (#84524) üzenetére


burgatshow
veterán

Latszik mennyire egyseges a kommunikacio. ;)

(#84528) SP4C3 válasza yanna (#84515) üzenetére


SP4C3
veterán

#845164Grider - A címét küldte el, ha visszaolvasol akkor egyértelmű miért nem írta ki ide.

Megnéztem cellmapperen, 1 tornnyotok van (összes szolgáltató - közös tornyon), térerőnek jónak kellene lennie.

Viszonylag kis település kevés felhasználóval, itt a tornyok összekötésével lesz a probléma, ott dugul az egész a környező települések mind "1 vonalon" forgalmaznak adatot a szolgáltató felé, de ez csak az én elméletem, vannak itt a témában sokkal jártasabbak.

Nálunk (vajdaság) 60GHz-en kommunikálnak a tornyok, nemrégiben a telenor kérte a mi szolgáltatónkat, hogy a tornyaikat kössük "net"-re optikával, így szabadul fel nekik sávszél a tornyok közötti rádiós kommunikációs sávban (ez de balf...ul megfogalmaztam, aki érti érti, aki nem az nem)

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#84529) 4Grider válasza SP4C3 (#84528) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az tényleg szívás, ha x bázisállomás távolságra van a legközelebbi optikás betáp. Mert akkor bizony sok cella osztozik a mikrós felhordóhálózat nem túl nagy sávszélességén. És ezen a bázisállomások fejlesztése (B3, B1 vagy B7 bevezetése) sem segít, el kell hozzá (vagy közelebb) hozni az optikai kábelt, ami nem 1-2 milliós beruházás kilométerenként.

(#84530) Landsmann


Landsmann
addikt

hálózat modernizációs listában vannak érdekes elnevezések. Debrecen city, Debrecen road, Budapest Moszkva tér. :D

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#84531) Viktor0610 válasza Landsmann (#84530) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Moszkva tér örökre Moszkva tér marad! ;]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#84532) TeeJay válasza 4Grider (#84529) üzenetére


TeeJay
félisten

5G nagy előnye hogy ahol bevezetik oda már kell optikai betáp ami mindenkinek jó
Szüleimnél a faluban fent a hegyen van Telekom torony bár 2002körül építették és akkor még úgy tudtuk akkori Pannon torony volt és emlékszem hogy a falu utolsó utcájának végétől ásták az árkot a toronyig az áram betáp miatt és remélhetőel akkor már optikát is vittek oda.
Igaz csak B20 van rajta mai napig de legalább ott mindig 120-130megabitet mérek :R
DIGI mobil hálózatát ha megveszi a Telenor vagy Cetin azzal jól járhat mert mind optikás már így lehetne rá építeni :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#84533) 4Grider válasza TeeJay (#84532) üzenetére


4Grider
nagyúr

Már azt is kétlem, hogy a Digi tornyainak legalább a fele optikás. De hogy mind, az kizárt. Az összes autópályát végig kellett volna ásni...

(#84534) TeeJay válasza 4Grider (#84533) üzenetére


TeeJay
félisten

Ja vidékre nem gondoltam, Budapesten viszont optikás, mikor nálunk megszavazták a panel tetejére jött egy fickó lakásról lakásra meggyőzni a "toronyelleneseket" hogy megéri ha van DIGI torony és ő mondta hogy mindenhol optikára kötik :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#84535) PBA válasza TeeJay (#84534) üzenetére


PBA
aktív tag

Nem csak Budapestből áll az ország... vidéken jellemzően mikróval kötötték össze a Digis tornyokat, mondjuk ehhez a mostani frekikészlethez, több mint elég a mikro...

(#84536) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Az alkalmazás feldobja ezt a reklámot Ha jól értelmezem 100 giga netet lehet venni 1000 forintért? Nekem az alkalmazáson belül nincs ilyen opció, hiába megyek rá a tovább gombra. Xs plusz előfizetésem van.

Maine coon

(#84537) Somatom válasza Viktor0610 (#84531) üzenetére


Somatom
veterán

:K
A Google Térkép is ismeri.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#84538) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok!

4 napra Svájcba kell mennem családi ügyben, ha jól látom akkor itt horror percdíjak és netárak várnak rám. Láttam, hogy van Világ Net hetijegy vicces áron vicces adatmennyiség, de a percdíjakra nincs semmi ilyesmi ugye? Tehát vagy nem használom kb a telómat max wifin (ha lesz) vagy ha kell, akkor az zsebbe nyúlós lesz? Illetve még annyit, hogy lesz a társaságban Vodás előfizetéses, náluk ha jól tudom Svájc EU, tehát célszerű mindenre az ő telóját használni majd? :)

(#84539) 4Grider válasza Orgi (#84538) üzenetére


4Grider
nagyúr

Svájc ugye nem EU. Ott - ha Telenor előfizető vagy - a https://www.telenor.hu/roaming/vilag-net-hetijegy-plusz használata ajánlott. Beszélgetésre meg semmi, mert minimum 100 Ft körüli percdíjak vannak.

(#84540) bul07 válasza Orgi (#84538) üzenetére


bul07
nagyúr

Lehet jobban jársz egy Voda feltöltőssel, se perc alatt tudsz egy feltöltős másodlagos sim kártyát szerezni
Kérdez rá a vodás fórumba Svájcba menyi hogy

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#84541) 4Grider válasza bul07 (#84540) üzenetére


4Grider
nagyúr

Elég egyértelmű.
Csak éppen az ügyviteli rendszerükben valami vagy lehet intézni, vagy nem, ha valami nem/rosszul működik, vagy tudják javítani 30 napon belül, vagy nem. Mindez augusztus eleje óta. Itt nem véletlenül nem merik meglépni a belső ügyvitel nagyobb léptékű frissítését.

(#84542) Orgi válasza 4Grider (#84539) üzenetére


Orgi
őstag

Köszi ezt a hetijegy pluszt, én csak a simát láttam elsőre. Megnéztem mindhárom szolgáltatónál, egyedül a Vodánál Svájc és Törökország is EU-val egyező, szóval valszeg tényleg egy vodás kártya egyszerűbb lesz.

(#84543) Orgi válasza bul07 (#84540) üzenetére


Orgi
őstag

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#84544) Somatom válasza Orgi (#84543) üzenetére


Somatom
veterán

A Vodánál Svájc EU -s feltételekkel és tarifával müxik.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#84545) #08176384 válasza Orgi (#84538) üzenetére


#08176384
törölt tag

Svájc a Vodafone-nál EU zóna. Hazai percdíjjal tudsz telefonálni és internetezni is. Nincs roaming felár. Feltöltős számmal is ez az érvényes. Egyedül náluk van ez. Ami érdekes, hogy nyugaton minden szolgáltató ad Svájcra megfelelő opciót, csak itt a Balkánon nem divat. Nekem pl az olasz számommal sincs Svájcban roaming felár.

[ Szerkesztve ]

(#84546) Renwick válasza krisi047 (#84502) üzenetére


Renwick
őstag

nevermind. :)

[ Szerkesztve ]

I see you blaming each other -- And I love you still

(#84547) Uagen Zlepe válasza atosan (#84536) üzenetére


Uagen Zlepe
újonc

Nálam is ugyanez a helyzet, Telenor S tarifával, meg páromnál is, flottásban. A havi netcsomagokon kívül más opciót nem ad fel az app:

(#84548) viktorhu válasza 4Grider (#84541) üzenetére


viktorhu
veterán

Az nem mindegy egy négy napra szánt feltöltős kártyánál, hogy milyen az ügyviteli rendszer?

Mondjuk én itthonra is előástam nemrég egy régi vodás sim kártyát másodlagosnak, hogy legyen lefedettségem Budapesten kívül is, hogy ne kelljen már pl. minden boltban a wifire csatlakoznom, ha használni akarom pl. a hűségkártyájukat.

(#84549) 4Grider válasza viktorhu (#84548) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha pont abba a 4 napba esik bele az adategyeztetés hiányára hivatkozva az előfizetés lekapcsolása, akkor nem mindegy. És ez több ezer idén egyeztetett előfizetéssel augusztus óta már kétszer is megtörtént. Újakkal is. És ez csak egy példa...

(#84550) tomp válasza TeeJay (#84532) üzenetére


tomp
félisten

"oda már kell optikai betáp"

Helyesen: optikai betáp az ajánlott! De a Telenornak is van olyan 5G-s bázisa(Budapesten!) ami mikróról megy!

Landsmann
Attól mert egy teret átnevez a városvezetés egy cég számára mindig is a régi név marad mivel úgy lett bevezetve az adatbázisukba. De ez nem csak a Telenorra igaz. Telekom, Vodafone is így csinálja. A lista nem a konkrét helyszíneket mutatja hanem a bázisok neveit.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.