Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82801) kenobi95


kenobi95
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy a Hiper M Yes! kedvezményes ára mindenképp a szerződés időtartamára szól, vagy csak amíg betölti az ember a 26 éves kort?
Csak mert két hét múlva leszek 26, ha maradna a kedvezmény ezután is akkor rohannék 2 éves szerzőést kötni. ;] De ha közben elveszteném a -2000 forint kervezményt, akkor annyira már nem érné meg nekem.
A Telenoros ÁSZF-ben nem találtam erre konkrétumot.

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#82803) kenobi95 válasza #72445440 (#82802) üzenetére


kenobi95
csendes tag

Vaó, ez aztán a gyors válasz. Köszi! :)

(#82804) bopeti98 válasza kenobi95 (#82801) üzenetére


bopeti98
őstag

1 évre szól, utána meg kell újítani.
Szóval ha most kötsz 2 év hűséggel előfizetést, akkor 1 évig kapni fogod a 2000 Ft kedvezményt, de 1 év után meg kéne újítanod, amire akkor már nem leszel jogosult, így utána a teljes havidíjat kell fizetned.

(#82805) tomp válasza #08176384 (#82799) üzenetére


tomp
félisten

Vodafone és Telekom mögött ott van a hatalmas anyavállalat! Globálisan intézik az 5G-t!
Mint globális vállalat nem engedhetik meg, hogy az Apple keresztbe tegyen nekik.
A Telenor 5G nem teljesen tiszta igen. De ezt fw szinten lehet módosítani.
Apple-nél viszont eleve hardveresen is más a modem mivel ugye nem 12-ig nem fizettek licensz díjat így gyakorlatilag lemásolták maguknak a mobilhálózati modemet így aztán saját "szabvány" szerint kezeli a hálózatot.
Ha a Telenor 5G kínai akkor az iPhone 1-11-ig kínai sikátoros. :DDD

adam1400 az ingyenes otthoni 5G tesztre gondol ami nyár óta megy. Adnak egy ZTE routert, apple tv boxot fullos MyTV-vel aztán hajtani kell.

(#82806) INGJOKE válasza #08176384 (#82799) üzenetére


INGJOKE
veterán

Szóval azt javaslod, hogy amíg kínai telóm van jó a telenor, de ha veszek mondjuk egy almát, akkor keresek más flottát, mert szívni fogok? :)

(#82807) szabonagyur válasza INGJOKE (#82806) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez túlzás, kolléga nem tud 5G-t nyomni Telenornál, csak a másik kettőnél és az úgy látszik nem elég.

Nálunk a teljes cég almás és Telenoros, nincs vele nagyobb gond mint előtte Telekomnál.

Persze van ahol nem gigabites a le/fel töltés, de azért gond nincs vele.

Értem, hogy idegesítő, hogy Telenor és iPhone 5G páros nem létezik még, de előbb utóbb csak jön.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#82808) tomp válasza adam1400 (#82797) üzenetére


tomp
félisten

Nem én voltam a szlovákoknál.
Fb csoportban láttam, hogy a OnePlus 8 Pro-n megy a roaming 5G.

(#82809) INGJOKE válasza szabonagyur (#82807) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nah meg az esim hiánya, mert ha most vennék almát, akkor a céges voda simet kellene betenni esimnem és a saját telenort fizikaiba. Ami azért fura lenne. Nah meg ha meg is jön az esim idén mikor lesz jó? Lehet a volte-vel is szívni fogunk vele az indulásnál. :)

(#82810) szabonagyur válasza INGJOKE (#82809) üzenetére


szabonagyur
félisten

Lehet fogunk ezekkel szívni, lehet nem, ki tudja.

Azért ahogy látom Vodát sem raknád szívesen eSIM-re, az sem biztosabb választás így nézve.

VoLTE nem hiszem, hogy ne menne ha megy az eSIM.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#82811) Diák66 válasza 4Grider (#82785) üzenetére


Diák66
őstag

Elég sok B28-as cellával találkoztam már, igaz ha jól sejtem csak 4G-n üzemelnek.

(#82812) #08176384 válasza szabonagyur (#82810) üzenetére


#08176384
törölt tag

Vodafone esim tökéletesen működik. Napok óta váltottam és semmi gond nincs vele.

(#82813) szabonagyur válasza #08176384 (#82812) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mivel ő fél tőle ezért írtam, hogy akkor neki egyik sem jó eSIM jelenleg.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#82814) adam1400 válasza tomp (#82808) üzenetére


adam1400
tag

tudod linkelni? :D

(#82816) szabonagyur válasza #72445440 (#82815) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nekem mindegy ki mire vált :)

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#82819) iceQ! válasza #72445440 (#82815) üzenetére


iceQ!
addikt

Nem is tudsz esimre váltani cégest, mert még nincs.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#82820) 4Grider válasza Diák66 (#82811) üzenetére


4Grider
nagyúr

Vajon miért nem látom ezeket a cellmapper térképen?
Már látom: Mert okosan a B3,B20 címkék mögé kerültek...

[ Szerkesztve ]

(#82821) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Megnéztem a routert kíváncsiságból hogy milyen sms jött és 1 nappal az új Homenet megkötése után jött 3 ilyen sms:

Köszönjük. Előfizettél erre: PlayItAll. Ár: 599 Ft-ért/szolgáltatásra 1 hét -időtartamra feliratkozott. Leiratkozás: http://playitall.club/my-account

Sikeres vàsàrlàs! Tétel: Playwing C... År: 599 Ft Piactér: Fortumo, ID: 10045140860 Dàtum: 2021.09.16 20:52 Üdvözlettel: Telenor

Tisztelt Vasarlo, a (z) Playwing Charge 599.00 HUF dij szamlazasra került. Support: s.fortumo.com

Ezek mik? Miért kap a router ilyen sms-eket az új előfizetés óta ? Most ezek ugye nem szamlaztak ki sunyi módon titokban 1800 Ft-ot olyanra ami azt se tudom micsoda ?

(#82822) szabonagyur válasza Darth_Revan (#82821) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Jelentsd már be most hibára, illetve tiltsd le az emelt díjas SMS témát.

Ez tényleg ciki, hogy direkt netre adott SIM esetében is felmerül ilyen.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#82823) MadMancs válasza Darth_Revan (#82821) üzenetére


MadMancs
veterán

De kiszámlázzák. Valamiért nagyon rá van láttam a fortumo Telenor userekre.
Telenor meg hagyja, hisz ez neki is pénz. Írd be keresőbe hogy fortumo és olvass vissza.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#82824) Darth_Revan válasza szabonagyur (#82822) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Hol lehet letiltani emelt díjas sms-t? Azt se tudtam hogy ez a SIM tud sms-t küldeni...egyáltalán hogy a picsaba aktiválódik ez a gané? :F
Meg jó hogy ránéztem hisz sokan még se nézik a routert hogy kap e sms-t...

[ Szerkesztve ]

(#82825) szabonagyur válasza Darth_Revan (#82824) üzenetére


szabonagyur
félisten

Telenor online fiókban van a beállítás részen ilyen.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#82826) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Felhívtam a Telenort, automatikusan rám hárították hogy én aktivaltam :W

[ Szerkesztve ]

(#82827) Viktor0610 válasza Darth_Revan (#82826) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mert elég sokszor ez van.
Persze, elhiszem ha nálad nem, de mikor még a boltban voltam, elég sokszor kiderült, hogy ügyfél vagy egy családtagja aktivált ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#82828) szabonagyur válasza Darth_Revan (#82826) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ránéznék arra is, hogy a számodat ha beírod Google-be nem dob e ki rá valamit stb.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#82829) Darth_Revan válasza Viktor0610 (#82827) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Asszony szokott online filmek meg hasonló oldalrol filmet streamelni. A router ossze van kötve chromecast-al, hát láttam már hogy hulladek hirdetések ugranak fel ilyenkor mielőtt megjelenne a filmhez a link, hát ha a routeren keresztül képes egy ilyen link beazonosítani a telefonszámot és kiküldeni előfizetés sms-t, na az már tényleg a lehuzas fellegvara lenne...ennyi erővel ha bekapok egy vírust mert egy barom kolléga fertőzött fájlt küld nekem, akkor az kikuld 1000 db 600 ft-os sms-t a routeren keresztül és a Telenor örömmel küldi a 600.000 Ft-os számlát ?
Ráadásul ahogy nézem a "hitelkeretből" vonta le...rohadt sunyi banda :W

Hipernet Home előfizetéssel nem volt ilyen soha, de a HomeNet megkötése után 1 nappal már "elofizettem" erre a Playwing-ra ami azt se tudom mi :U

[ Szerkesztve ]

(#82830) MadMancs válasza Viktor0610 (#82827) üzenetére


MadMancs
veterán

Igen ám, csakhogy fortumo közismerten csalás, és csak a Telenor hálózatán. Neked pont tudnod kell hogy tömegelével érkeznek a panaszok rá, és kedves szolgáltató semmit nem tesz, csak zsebeli a pénzt.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#82831) Viktor0610 válasza Darth_Revan (#82829) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha azonnal "előfizettél", akkor jó eséllyel a szám korábbi tulaja iratkozott fel erre.
Számcsere és/vagy panaszbejelentés a megoldás.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#82832) azbest válasza Darth_Revan (#82824) üzenetére


azbest
félisten

mert nem sms-ben aktiválják. Más szolgáltatónál láttam hasonló fizetési rendszert. Az előfizető mobilnetjéről meghívva valamelyik weblapon lévő formot / webes apit simán indítható fizetés.
(Ha jól emlékszem a német o2 esetén használtuk mi is a zenebolt appban azt, hogy bármiféle manuális bejelentkezés nélkül, önmagában a mobilnet használatával automatikusan be lehetett jelentkeztetnünk a felhasználót. Az o2 szervere az o2 mobilneten be tudta azonosítani és be tudta léptetni az ügyfelet minden más hitelesítés nélkül )

Szóval nincs külön megerősítés, az ügyfelet az internetelőfizetésével azonosítják. Persze nem átverős esetben lehet valami felületen kéne nyomni, hogy kéri. De javascripttel (ajax) 5 perc alatt lehet írni olyan kódot, amit egy weboldalba ágyazva le lehet utánozni azt hogy "kérem, igen kérem" és már számlázzák is, úgy hogy ebből semmit sem lát az ügyfél.

Egyértelműen a szolgáltató is sáros. Az ügyfél annyit tehet, hogy bejelenti az nmhh-nak, hogy teret enged a csalásnak, amiből jutalékot kap. Másérszt le kell tiltani mindenféle telefonszámláról fizetési módot a mytelenorban. Cserében pár kényelmi szolgáltatást nem lehet használni.

Tök kényelmes, hogy automatikusan lehet a mobiletet használó telefonnal / mobilneten lógó eszközzel elérni szolgáltatásokat. De ezzel visszaélni is könnyű.

[ Szerkesztve ]

(#82833) Darth_Revan válasza azbest (#82832) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Hihetetlen :O
Meg jó hogy belenéztem a routerben, ha várok egy hónapot akkor a tudtom nélkül lenyulnak 2400 Ft-ot :W

(#82834) leo81 válasza 4Grider (#82820) üzenetére


leo81
aktív tag

Kicsit átláthatatlan...van ahol 3 felé van szedve egy bázis.
Ez elvileg a közös B20 miatt van.

(#82835) MadMancs válasza Darth_Revan (#82833) üzenetére


MadMancs
veterán

Többet. HETI számlázás és lehet az első meg a 3. külön külön előfizetés.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#82836) pdr755 válasza Darth_Revan (#82833) üzenetére


pdr755
tag

Azt nézd meg hogy ilyen mobil piactér vagy hasonló aktív e. Ez az a szolgáltatás amivel Google Play és Apple App Store on lehet a mobil előfizetés terhére appokat (vagy in app purchase keretében az appokon belül) vásárolni. Nem tudom hogy ez konkrétan ilyen e de számos ilyen csalás ezt a funkciót használja fel és nem az emelt díjas smst.

(#82837) MadMancs válasza pdr755 (#82836) üzenetére


MadMancs
veterán

Fortumo nem piactér, hanem emelt díjas (fogadott) sms. Sok sok embernek gyűlt már meg a baja vele itt a topicban. Mikor nagyon nagyon belelendültek abban az időszakban szüntette meg Telekom és Voda az emelt díjas sms szolgáltatást. Telenor pedig élvezi a plusz jattot továbbra is.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#82839) bopeti98 válasza #72445440 (#82838) üzenetére


bopeti98
őstag

Ha belépek a My Telenorra, akkor most pontosan mely szolgáltatásoknak kell aktiválva/inaktiválva lennie, hogy tutira ne fordulhasson elő semmiféle vásárlás, előfizetés a mobilszámla terhére? Az emelt díjas sms fogadásának letiltás az egyértelmű. De van olyan hogy EDSZ Hitelkeret tiltása, ez alapból nincs bekapcsolva. Ez mit takar pl?

[ Szerkesztve ]

(#82840) INGJOKE válasza bopeti98 (#82839) üzenetére


INGJOKE
veterán

Előbb beléptem én nem találtam semmi ilyet. Pedig nem az appot használtam, hanem a lapin léptem be. :D

(#82841) 4Grider válasza bopeti98 (#82839) üzenetére


4Grider
nagyúr

Telefonos ügyfélszolgálat fogja tudni kikapcsolni a mobil piactér szolgáltatást.

(#82842) Zoolee19 válasza 4Grider (#82841) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Vagy személyesen.

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#82843) azbest válasza bopeti98 (#82839) üzenetére


azbest
félisten

EDSZ hitelkeret tiltása (emeltdíjas szám hitelkeret)
Roaming tiltás 2-3-as zónára (eu-n kívül ne csatlakozzon)
Mobil Piactér Vásárlás - letiltás
Mobilvásárlás tiltása

szolgáltatások - beállítások részen van a weben.

Ha nem teljes értékű a regisztráció, vagy némelyik fajta előfizetésnél hiányozhatnak dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#82845) sirgeoff


sirgeoff
tag

Sziasztok, még egy kis 5G... illetve annak teljes hiánya:

Szana-szét hekkeltem már a carrier_policy.xml-t, de nem jutok hozzá a vágyott 5G-hez.
OP 8T a készülék, EU-s verzió. Próbáltam OP Nord-al is (Global), szintén esélytelenül.
Bezzeg az OP Nord CE 5G (Global) és a Nord 2 pöccre megy a kedvenc szolgáltatónk 5G-jével, gyárilag tudják.
Ez utóbbiból (Nord CE) is kiszedtem a carrier_policy.xml-t, és egy az egyben rátöltöttem a 8T-re. Semmi. Az lte_feature_restrictions.xml természetesen kiegészítve 216-01-gyel, <any_of>-al. Helyszín a XI. kerület, nem azzal van a baj.

Kezdem azt hinni, hogy ezen régebbi (2020-ban megjelent) telefonok modem firmware-e nem tud valamit, amit az újabb kiadások már tudnak és ezért a konfig fájl írás kevés lesz.

Van köztetek az említett típussal szerencsésebben járt kolléga?

[ Szerkesztve ]

(#82846) szabonagyur válasza sirgeoff (#82845) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem egyszerűbb lenen a téma/márka saját témájában ezt kérdezni? Esélyesen több user lesz, mint itt.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#82847) Gubu0101 válasza sirgeoff (#82845) üzenetére


Gubu0101
veterán

Ra se rants,lehet neked is azert nincs mint nekem,meg a tobbieknek iphonera :U
Egyszercsak majd lekuldik a profilt es mukszik :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#82848) tomp válasza sirgeoff (#82845) üzenetére


tomp
félisten

Holnapra ránézek! ;)

(#82849) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok.
Annyit szeretnék kérdezni,hogyha 6 napja kötöttem szerződést egy 2 éves tarifacsomagra telefonon keresztül,azt visszamondhatom e? Mennyi időm van rá? És számitanak fel rá díjat?

(#82850) Viktor0610 válasza Remekelek28 (#82849) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az aktiválástól számított 14 (naptári) napig tudsz elállni a szerződéstől.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.