Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103901) RoyalAirForc válasza sfdrakex (#103900) üzenetére


RoyalAirForc
tag

Nekem még egyszer se nézték...:U

(#103902) Zsolt,72 válasza sfdrakex (#103900) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Nem az első eset, hogy téves tájékoztatást ad bármely szolgáltató ügyfélszolgálati alkalmazottja. :)

Nem ok nélkül írta le @Viktor sem, hogy miként lehet bejelenteni a Yettel esetén és a Telekom honlapja is ad erről tájékoztatást: [link] .

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#103903) sfdrakex válasza RoyalAirForc (#103901) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nekem se, mert ismerőstől vettem át, de egyébként kellene néznie a futárnak, postásnak is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#103904) Zsolt,72 válasza RoyalAirForc (#103901) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Laza futár is akad (nyilván ők sem egyformák), ezt a gyakorlatot addig tudja/fogja csinálni, amíg meg nem égeti magát.

Tőlem minden esetben kérték az igazolványt, nagyon helyesen (pedig meglehetősen sok rendelés van mögöttem). Gondolom, te sem lennél boldog, ha az esetleg több százezer forint értékű rendelésedet egy random személy venné át (megtörtént eset).

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#103905) pjen válasza Zsolt,72 (#103904) üzenetére


pjen
félisten

Nekem vodánál gond nélkül átírták telefonos egyeztetéssel.

(#103906) RoyalAirForc válasza Zsolt,72 (#103904) üzenetére


RoyalAirForc
tag

Én egyik futárt se ismertem, a kezemben meg ott volt a személyim, de nem kérték. Én se értem az ilyet. Meg amikor a postás bedobja az ajánlott levelemet, amit alá kéne írnom...

(#103907) Zsolt,72 válasza pjen (#103905) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Jah, a Domino esetén nálam is elég volt az adategyeztetés elvégzése (ha jól tudom, ilyenkor a Belügyminisztérium adatbázisában ellenőrzik és ezért nem kell külön megadni).

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#103908) pjen válasza RoyalAirForc (#103906) üzenetére


pjen
félisten

Én múlt kaptam vodától ajándékba egy hitachi tv t. A lelkemre kötötték, hogy legyek otthon, csak én vehetem át. Futár jött a kezembe nyomta és ment. Alá se kellett írnom.

(#103909) RoyalAirForc válasza pjen (#103908) üzenetére


RoyalAirForc
tag

Hát igen...:U

(#103910) pjen


pjen
félisten

Ma reggel megint mértem A72 vel a netet, a letöltés most is 10 alatt. Ha kihoznék egy 5G s routert ez ugye akkor se lenne jobb, hiszen az eszközeim csak 4G sek.

(#103911) 4Grider válasza pjen (#103910) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha van nálad 5G, akkor persze, hogy jobbak lennének az értékek.
Az A72-n meg tudod nézni, hogy milyen sáv(oka)t használ a *#0011# USSD kóddal a megfelelő sim kártya alatt. Gondolom csak valami alacsony frekvenciát (B28 vagy B20, esetleg B8-at) láthat a telefonod.

(#103912) pjen válasza 4Grider (#103911) üzenetére


pjen
félisten

B20. Néha B8. Az A72 nem 5G képes. De ugyanott vodás kártyával sokszor 5x gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#103913) 4Grider válasza pjen (#103912) üzenetére


4Grider
nagyúr

Tudom hogy nem 5G képes, de wifi5-ön tud csatlakozni egy 5G képes routerhez.
Vacak helyen tartózkodsz (túl sok a fal/ház/egyéb tereptárgy közted és a bázisállomások között) ha csak a B20-at vagy B8-at látsz.

[ Szerkesztve ]

(#103914) 4Grider válasza pjen (#103912) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem valószínű, hogy B20-on vagy B8-on. A vodás bázisra valószínűleg sokkal jobb rálátásod van.

(#103915) nimmrody válasza donjohnson (#103877) üzenetére


nimmrody
tag

Nem tudom hogy ez tenyleg igy van e.. olvastam az ez alatti hozzaszolasokat akik nem ertettek ezzel egyet..

Viszont a teny az penteken kihoztam az Otthonnetet, azota a regi Huawei CPE Pro 2 eszkozben a regi flottas adatkartyammal tokeletesen akadasmentesen megy minden.

En sem ertem a logikat de 180 fokos valtozas.

(#103916) Narxis


Narxis
nagyúr

Vettem egy OnePlus Nord 3 5G-t használtan, az első tulaj csak Telekom hálózaton használta, elvileg nálam látott először Yettel-t, mindenestre 24 órán belül lett VoLTE amin meglepődtem...nem hívtam ügyfélszolgálatot, nem állítottam semmit. A másik meg, hogy 5G itt Szegeden csak kültéren van, legalábbis külvárosi részben. Térkép szerint beltéri lefedettség is van 5G-n, na mindegy, nem nagy dolog csak érdekes.

Thanos was right.

(#103917) sfdrakex válasza Narxis (#103916) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Előtte VoLTE képes telefonban volt a simed? Ha igen, akkor azonnal megy készülék cserekor.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#103918) Narxis válasza sfdrakex (#103917) üzenetére


Narxis
nagyúr

Igen, de itt a topikban olvastam VoLTE-re keresve, hogy valakinek ügyfélszolgálatos mutatta/mondta, hogy új készüléknél "újraindul" az engedélyezési idő és, hogy mutatta neki, hogy kiveszi a pipát, hogy készülékcsere esetén ne legyen ilyen. Persze lehet azóta ez változott vagy kamuzott valaki, nem tudom. Azt vártam, hogy megint olyan tortúra lesz bekapcsoltatni mint Poco X3 Pro-nál de akkor szerencsére nem.

Thanos was right.

(#103919) sfdrakex válasza Narxis (#103918) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nekem ha jól emlékszem a 2017-es Galaxy A5-re kapcsolták be automatikusan 2017-ben. Azóta volt már 3 másik telefonban de nem kellett vele foglalkoznom,. Úgy tudom, ha egy számra bekapcsolták azon aktív marad.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#103920) Piftuka válasza donjohnson (#103884) üzenetére


Piftuka
veterán

"persze, mert 3 hónapig vissza lehet vinni és nem kell furkálni a falat."

Vagy azért is, mert - mint én - megelégelték a korábbi szolgáltatójuk által nyújtott szolgáltatás minőségét.

Én most már 1 hónapja tesztelem a Yettel TV + Internet csomagot, és az eddigi tapasztalataim felemásak.

Az internet az megdöbbentően jó. Az 500-as (a gyakorlatban inkább 200-250-es) Vodafone kábeles internetem sebessége, stabilitása UTP kábelen a fasorban sincsen azzal, amit a Yettel a Wi-Fi, vagy UTP kapcsolattal produkálni tud. Olyan szinten meg sem tudja közelíteni, hogy nem ellenfele a Yettel-nek.

Ráadásul a Wi-Fi az 5G kapcsolattal együtt is, ~10 méter távolságban, 3 helyiségen, és egy 60 cm-es, illetve két 20 cm-es téglafalon keresztül is még ~35-50/20 letöltési/feltöltési sebességeket produkál egy régi laptopon. Ez pedig nem semmi!

Számomra az internet munkaeszköz, ezért fontos a stabilitás is, amit a Vodafone/UPC soha nem volt képes produkálni. (És akkor még rendkívül finoman fogalmaztam.)

Az ügyfélszolgálati tapasztalataim is abszolút pozitívak. A Vodafone "szarunk a fejedre" hozzáállása után, és a helyi Vodafone iroda jellemző 1-2 órás várakozási idejéhez képest, a Yettel irodában pár perc várakozás után fogadtak, és mind az ottani ügyintéző hölgy, mind az előzetesen telefonos tájékoztatást adó ügyintéző hölgy végtelenül türelmes, és rendkívül barátságos, kedves, segítőkész volt.

Mindezek után a legnagyobb örömmel adnám vissza nem csak a Vodafone internet, de televízió szolgáltatást is, ám itt jön a dolog kevésbé pozitív része.

Nagyon klassz dolog, hogy a legnagyobb csomagban a csatornák zöme HD, és olyan tartalmak is elérhetőek, amelyek a Vodafone kínálatából hiányoznak... még a visszatekerés, adásrögzítés funkciója is jó volna (bár Ti is beszéltetek róla itt korábban, hogy a televízió csatorna tulajdonosainak döntése alapján ez sajnos egyre kevésbé előny, illetve lassan már nem elérhető sehol)...

Ám az adás minősége érezhetően, sokkal rosszabb HD adás esetén, mint a Vodafone (réz-alu) kábeles digitális HD csatornák esetében. :(

Pixeles, mosott, recés... Mindez egy SONY 65AG8 OLED televízión. Ráadásul többször előfordul 1 órán belül, hogy néhány másodpercre "homokórázik" az adás; megakad, majd folytatódik.

- A kérdésem az, hogy mennyire általános mindez? :F (És lehet számítani szignifikáns képminőségbeli javulásra a nagyon közeli jövőben is?)

A másik probléma a Yettel alkalmazás. Az egy dolog, hogy a televízió hardverével (a készülékre telepítve) lassú, de sajnos a Yettel által adott médiabox sem egy "gyors versenyző"! :(

Csiga lassú a csatornákat listázó "gyorsmenü" előre, vagy hátra lépkedésnél. Rendkívül lassú a műsorújság tartalmának "kirajzolása". A menü behívásakor a képen látható pár adás tartalma viszonylag gyors, de ha gördítem lefelé, vagy felfelé, hosszú másodperceket kell várni, hogy megjelenítse a kínálatot. (És rendkívül lassan lehet lépdelni a műsorújságban bármilyen irányba.)

És olyan furcsaságokat is tapasztalok, hogy előző napon nézek egy adott csatornát (mondjuk 51-es), másnap elindítom az adást, legyen mondjuk a 35-ös csatorna... belépek a műsorújság menübe, és nem az "ÉLŐ" sávot látom, az aktuális csatornán, hanem az 51-es csatornán áll, a tegnapi időpontban.

Ez talán egyeseknek apróságnak tűnhet, de rendkívül bosszantó.

Ahogyan a másik, hogy nézem az adott csatornát, ahol véget ér az adás, jön a következő, és minden egyes következő adás esetében a tévé kép előterébe ugrik az adás visszatekerős/info gombot/felirat gombot is tartalmazó navigálósáv...

Ez is bosszant.

- Mindezeket valahol be lehet állítani megfelelőre, vagy "by design" ilyen, el kell fogadnom?

"Aquila non captat muscas."

(#103921) 4Grider válasza Piftuka (#103920) üzenetére


4Grider
nagyúr

Szerintem teljesen logikus, hogy egy 65 colos tv-n a hd stream nem olyan szép, mint a bőven 10 Mbps feletti bitrátával rendelkező dvb-c csatorna. Ha telekom iptv-d vagy agyontömörített digi dvb-c lenne egy ekkora tv-n voda dvb-c után, arra is ezt mondanád.
A szolgáltatói eszközök meg pont ennyit érnek. Sehol sem a 100 dollár feletti médiaboxokat osztogatják az előfizetőknek. Max. méregdrága előfizetéseknél, valahol tőlünk nyugatabbra.

(#103922) Akelaus válasza pourri (#103896) üzenetére


Akelaus
senior tag

Jövő héten lesz személyi cserém, én is ezen gondolkoztam hogy a számát mi a francnak cserélik le?!
Majd azon, hogy hány helyre kell majd ezt bejelenteni. 😳😂

(#103923) sfdrakex válasza Akelaus (#103922) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Azért ezt a bejelentést nem kell túl pörögni. Amikor éppen ügyet intézel valahol, szólsz, hogy cserélted az igazolványod, és akkor átírják. Ha a bankodba 4 év múlva mész csak be, majd akkor íratod át. Emiatt nem kell körbejárni mindent.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#103924) Viktor0610 válasza sfdrakex (#103923) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Plusz 1.
Én is azt szoktam, mikor ügyintézek, lecseréltetem.
Külön ezért biztos, nem mennék be sehova.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#103925) 4Grider válasza Viktor0610 (#103924) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egyébként az adatváltozás a https://e-bejelento.gov.hu/ oldalon is bejelenthető, innen a Yettel is kap adatokat. Mondjuk azt nem értem, hogy miért nem automatikusan, ha már egyszer nem az előfizető változtatja meg a személyi ig. számát.

(#103926) Viktor0610 válasza 4Grider (#103925) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha jól értem, nem kap adatokat, mert nincs benne a szerződött cégek listájában.
Majd idővel biztos, ez is megtörténik. Gondolom, most ez nem prioritás.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#103927) SztiviVander válasza sfdrakex (#103923) üzenetére


SztiviVander
őstag

Kövezzetek meg, 4. vagy 5. személyim van már de én soha senkinek nem jelentgettem be okmány szám változást. Én ezt úgy értelmezem hogy azt kellene jeleznem ha az én adataimban van változás, az okmánynak a száma (amit az okmányiroda cserélget le magától, nem az én döntésem, nem én kérem, nincs beleszólásom) az szerintem nem az én személyes adatom. Egy bank vagy mobilszolgáltató se szólt még soha hogy ejnye, hát én a kettővel ezelőtti személyivel kötöttem ám a szerződést és át kellett volna íratni a számát irgumburgum. Szerintem baromira nem is nézik azt hogy most mi a száma és korábban mi volt, csak azt hogy érvénye-e az okmány amivel igazolod azokat az adatokat (név, cím, anyja neve, szül hely/idő) amik náluk rögzítve vannak és hogy azok stimmelnek-e. Az e-bejelentőn is a név, lakcím változást emelik ki nem az okmányszám változását.

[ Szerkesztve ]

(#103928) Viktor0610 válasza SztiviVander (#103927) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Pedig de, az igazolvány száma is személyes adat. :K
Illetve ezek szerint nincs feltöltőkártyás számod.
Azt az éves adategyeztetés alkalmával mindig az érvényes okmányoddal szükséges egyeztetni.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#103929) SztiviVander válasza Viktor0610 (#103928) üzenetére


SztiviVander
őstag

20 éve csak az van :D Saját hang alapú előfizetésem sose volt, azt mindig kaptam az aktuális cégtől. Privát vodás feltöltős számom a legrégebbi azt még a barna személyivel kötöttem. Azóta pedig már egyeztettem párszor, mindig az aktuális személyi számával (mivel az előzőekre a t.köm se emlékszik), legutóbb tavaly tavasszal kaptam új személyit és nyáron volt egyeztetés. Mindig oké volt. Telekomnál is egyeztettem jópárat, ott is régóta megvan az autóban használt maratonos domino kártya. Szerintem csak annyi a kritérium hogy érvényes legyen az adott okmány, nem az hogy a számának annak kell lennie ami a rendszerbe anno bekerült. Ha a szám is lényeg lenne az már rég kiderült volna.

[ Szerkesztve ]

(#103930) Viktor0610 válasza SztiviVander (#103929) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez érdekes.
Akkor a Yettel az egyedüli szolgáltató, amelyik ellenőrzi a személyi igazolvány érvényességét?

Ja most olvasom újra, amit írtál.
Igen, az adategyeztetés egyben a megváltozott dokumentum bejelentése is. :K

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#103931) 4Grider válasza Viktor0610 (#103926) üzenetére


4Grider
nagyúr

Tudtommal az összes telco csatlakozott az e-bejelentőhöz.

(#103932) Viktor0610 válasza 4Grider (#103931) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Oh, elnézést, tényleg.
Ctrl-F-fel megtaláltam, az oldalt böngészve nem. :DDD
Akkor ez így tényleg érdekes.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#103933) sfdrakex válasza SztiviVander (#103927) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Én sem jelenthetem, de mikor az újjal mész ügyintézni, átszokták írni a rendszerükben. A kártyás adategyeztetésnél pedig te magad jelrnted le a változást. Akár minden egyeztetésnél más nevével adataival is csinálhatod, csinálhatja az új tulaj, ha pl közben másnak adtad a simet.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#103934) Katicza válasza Piftuka (#103920) üzenetére


Katicza
tag

Pont ugyanígy vagyok ezzel, én is a koaxos voda 500-ast dobtam ki. Én még februárban amikor még csak 4G volt és azzal is elvoltam, de amióta nyáron bejött az 5G az maga a menyország net szempontjából. Stabilan és bőven 1000 felett a letöltés és 140 felett a feltöltés. A ping 17-21 között. Nálam csúszózsalus toronyházban a lakás és a wifin a router (TP-Link) stabilan 800-860-as sebességgel nyomja. A laptop a szomszéd szobában 500 felett veszi ami a voda idejében alig érte el néha a 300-at. Minden ok, minden szuper semmi panaszom rá. A tv-t LG okoson nézem alkalmazáson, a router kábellel van összekötve, mellette van egy szekrény tetején. Az alkalmazásban alig van gond nálam, talán kétszer volt lefagyás. A másik szobában egy nem okos lg a boxon keresztül veszi az adásokat, wifin. Arra sem volt még panasz. Nekem a képminőség ugyanazon a tv-n jobbnak tűnik mint a voda idejében volt. Akkor koax volt és kártya a tv-ben. Amikor egyszerre volt pár hétig a két szolgáltatás váltakozva néztem. Hol a voda kébel, hol a yeti alkalmazás. Nekem szebbek a színek, tetszetősebb a kép. Nemhiába döntöttem el még akkor, hogy a kábeles megy a kukába. Azóta sem bántam meg.

(#103935) Piftuka válasza 4Grider (#103921) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm a választ, de kicsit olyan hangsúlyt érzek szavaidban, hogy "az én jó, édes nénikémet", amiért rá mertem mutatni a nyilvánvaló problémára... :)

Lehet tudni, hogy a Yettel tévé adások milyen bitrátával rendelkeznek?

Illetve a műsorújsággal kapcsolatos "anomáliákra" van érdemi megoldás? Esetleg "belsős" info, hogy a Yettel dolgozik rajta, vagy sem...?

"Aquila non captat muscas."

(#103936) 4Grider válasza Piftuka (#103935) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem ismerek itthon olyan streaming szolgáltatót, aki online tv adásokat tökéletes minőségben tud ekkora tv-re streamelni. Ezen a tv-n már próbáltad a Vodafone tv app-ot? Jobb a képe mint a yetitv-nek?

(#103937) pourri válasza Piftuka (#103935) üzenetére


pourri
aktív tag

Pedig szerintem korrekt választ adott. Nem a Yettel minősége a rossz, hanem furcsa neked a dvb-c után, azért tűnik rossznak.

(#103938) tomp válasza 4Grider (#103936) üzenetére


tomp
félisten

65-ös tv-n a VodaTV online minősége fényévekkel jobb mint a Yeti TV.
A hangról nem is beszélve.
Yettel TV: 96kbps AAC
VodaTV: 256kbps AAC, 384kbps 5.1 illetve Dolby 384kbps 2.0/5.1

(#103939) Landsmann


Landsmann
addikt

Kányec 3G. Lekapcsolták végleg.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#103940) Zsolt,72 válasza Landsmann (#103939) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Ezek szerint sikerült tartani a közleményben szereplő határidőt: [link] .

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#103941) goop válasza Landsmann (#103939) üzenetére


goop
őstag

Ideje volt, remélem hamar beforgatják 4G re a frekvenciát, aztán mehet a vowifi is

[ Szerkesztve ]

(#103942) bociusz válasza Landsmann (#103939) üzenetére


bociusz
aktív tag

Itt is off. (Budapest, 2. ker)

(#103943) trec12 válasza tomp (#103938) üzenetére


trec12
addikt

Kíváncsi vagyok a jó Voda ktv minőséget mikor vágják haza....

(#103944) mobilemaster válasza bociusz (#103942) üzenetére


mobilemaster
csendes tag

Budapest 3.kerület, még valami gyenge 3G bejön most ahogy ránéztem. Gondolom ez se marad sokáig.

[kép]
[kép]

(#103945) Landsmann válasza bociusz (#103942) üzenetére


Landsmann
addikt

Ilyenkor hogy szokták csinálni? A felszabaduló kapacitást hogy hasznosítják? Nálunk 2100 MHz-en volt a 3G. Új cellaként 4G-vel megy majd tovább, vagy tudják a meglévő cellának a sávszélességét növelni?

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#103946) bociusz válasza Landsmann (#103945) üzenetére


bociusz
aktív tag

A meglévő 10 MHz-es LTE vivőt kiszélesítik 15 MHz-re, kb. 1 hónap múlva (legalábbis a Balatonon és az Észak-Dunántúlon ennyi idő volt, ott korábban lekapcsolták már a 3G-t és megtörtént a refarming). Cellmapperen úgy lesz majd ezt látható, hogy a B1-es sávon az EARFCN mezőben 300 helyett 325 lesz.

(#103947) DrBubo77 válasza bociusz (#103946) üzenetére


DrBubo77
veterán
LOGOUT blog

És ez sebességben mennyit jelent?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#103948) gabor9991 válasza bociusz (#103946) üzenetére


gabor9991
őstag

Nálunk egy panel tetején van a most már lekapcsolt 3G ránézésre nem történt ott a tetőn semmi évek óta, indult egy másik bázison B8 és B28 de az kb 2 km a településtől így oda sok értelme nem lenne feltenni a B1 antennákat.
A panel tetején ott vannak a tartók megvan a betáp kíváncsi leszek mikor lesz valami ezzel kapcsolatos fejlesztés.

(#103949) bociusz válasza gabor9991 (#103948) üzenetére


bociusz
aktív tag

50%-al fog nőni tőle a B1 sáv kapacitása. A modernizált helyszíneken 4x4 MIMO, 256 QAM downlink és 64 QAM uplink konfiguráción az elméleti maximum 195 Mbit/s le / 37.5 Mbit/s felről (10 MHz) => 293 Mbit/s le / 56 Mbit/s felre nő (15 MHz) ezen a sávon. A 256 QAM viszont ritkán jön össze, 64 QAM-en lefelé irányban 150-ről 225 Mbit/s-re nő a maximum, ez inkább reális.

A nem modernizált helyszíneken még 2x2 MIMO van, ami pont fele akkora átvitelt jelent.

(Szerk: DrBubo77-nek akartam címezni a választ)

[ Szerkesztve ]

(#103950) tomp


tomp
félisten

Itt vagyok előtte a vasútállomáson(Fericity) és ilyen jelszintet tud. Érdekes. :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.