Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103451) 4Grider válasza sfdrakex (#103449) üzenetére


4Grider
nagyúr

Telefonon jelenik csak meg.

(#103452) Viktor0610 válasza pjen (#103443) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A menüpont egy dolog, azt a telefon szoftvere tartalmazza.

Az ikon a lényeges a működő szolgáltatáshoz:

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#103453) sfdrakex válasza 4Grider (#103451) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Én is így gondoltam. Az pedig nem jelent semmit.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#103454) pjen válasza sfdrakex (#103453) üzenetére


pjen
félisten

Engem olyan igazán nem érdekel, de menűben csak egy hete jelent meg.

(#103455) sfdrakex válasza pjen (#103454) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akkori frissítéssel kaptad. Nekem már iOS 17 bétákban is volt régóta, de hiába, ha az előfizetésemhez nincs bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#103456) pjen válasza sfdrakex (#103455) üzenetére


pjen
félisten

O.K. :)

(#103457) TomPack válasza tomp (#103440) üzenetére


TomPack
őstag

Addigra én már nem leszek itt. :U Ha lejár a hűségem, megyek flottába.

(#103458) yanna válasza TomPack (#103457) üzenetére


yanna
őstag

Flotta van mindhárom szolgáltatónál.

(#103459) 4Grider válasza yanna (#103458) üzenetére


4Grider
nagyúr

Csak a jobb yettelesbe elég nehéz bekerülni yettelesként.

(#103460) yanna válasza 4Grider (#103459) üzenetére


yanna
őstag

Tisztában vagyok vele, követem a topikot.

(#103461) Piftuka válasza 4Grider (#103459) üzenetére


Piftuka
veterán

Mi ennek az oka?

"Aquila non captat muscas."

(#103462) 4Grider válasza Piftuka (#103461) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem cél a házon belüli konkurencia megteremtése. Ha nyitottabb, könnyebben elérhető bárki számára a flotta, megszabja a szolgáltató, hány százalék jöhet szolgáltatón belülről. Gondolom ez a keret már rég betelt.

(#103463) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Hello!

Van arra lehetőség, hogy a Yettel egyenlegből fizetni vonatjegyet?
Ha igen, hogyan, mivel? A Yettel walletben csak buszra látom.

(#103464) WinZol


WinZol
aktív tag

Üdv!

Most kötötték be nálam az internetete.
ZTE MC7010-es külső modemem lett.
Valamint hoztak hoztak egy Kaon PG2449 routert.

A saját Asus routeremet szeretné használni.

Kérdés:
1. Az MC7010-et direktbe csatlakoztathatom az Asus modemembe?
és a Kaon routert hagyhatom dobozban?
2. Hogyan kell beállítanom a passthrough-t?

Köszi

WinZol

(#103465) donjohnson válasza Rodzser Mór (#103463) üzenetére


donjohnson
addikt

Mobilegyenlegről is fizethető a vonatjegy - itcafe cikk

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#103466) MadMancs válasza donjohnson (#103465) üzenetére


MadMancs
veterán

Nagyon szép ez a cikk. De azóta se (vagy már nem ) lehet így jegyet venni.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#103467) Cravaly válasza WinZol (#103464) üzenetére


Cravaly
tag

Szia!

Az hogy lehet, hogy hozzád kimentek bekötni? :Y Én úgy tudtam, hogy nincs már ilyen.

(#103468) 4Grider válasza WinZol (#103464) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az Asus esetében gondolom routert akartál írni.
Nem ismerem a ZTE MC7010-est, de köss rá egy pc, és nézd meg, hogy milyen ip címet kapsz tőle. Ha egy publikus ip címet, akkor máris köthető rá router. Ha privátot, akkor csak apn módban ajánlott rá routert kötni.

(#103469) Rodzser Mór válasza MadMancs (#103466) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Hát ez pompás! :-(

Akkor felejtős (ha nincs más mód)

Nem értem, hogy a MÁV és a Volánbusz lényegében ugyanahhoz a tulajdonoshoz tartozik, akkor a vonatjegyet miért nem lehet mobilegyenleggel fizetni, csak a buszjegyet.

(#103470) MadMancs válasza Rodzser Mór (#103469) üzenetére


MadMancs
veterán

Mikor elindult a mobiljegy még nem egy cég voltak. Gondolom azóta meg pont nem érdekeltek fejleszteni mert az pénzbe kerül.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#103471) WinZol válasza 4Grider (#103468) üzenetére


WinZol
aktív tag

Közben lezajlott a teszt.
A ZTE MC7010-t az Asus routerre DHCP-s modemként kötöttem.
Igy egy 5.204.xx.xx címet kaptam.

Ez az IP cím simán engedi az VPN kapcsolatot is!!!

A sebesség 250 / 40 ami felüdülés a korábbi telekom réz vezetékekhez képest.

Stabilitást majd meglátjuk.
Érdemes a kültéir modemtől köben elvenni az áramot?
(restart céljából)

Van valahol térkép, ahol az helyi adók láthatók?
A szerelő csak feltette a kültérit, és örült, hogy jó a letöltési sebesség.
Az egyetlen tesztere a speedtest.net volt :)

WinZol

(#103472) 4Grider válasza WinZol (#103471) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az publikus ip cím, mindennek működnie kell vele.
A 250/40 Mbps elég sovány eredmény a yettel n78-as celláin. Nem lehet, hogy csak 4G?
A ZTE admin oldalát a 192.168.254.1 ip címen lehet elérni...
A cellmapper map oldalán ellenőrizzük a közeli bázisállomásokat. A cellmapper egyelőre az 5G-t elég rosszul méri fel, de ugye minden 5G aau a 4G-s bázisállomásokon van, hiszen ez az 5G még 4G alapú.

(#103473) WinZol válasza 4Grider (#103472) üzenetére


WinZol
aktív tag

A ZTE admin oldalát a 192.168.254.1 ip címen lehet elérni...
Mi a pw?

A hivatkozott térképen ezt látom.
Nekem nem sokmindent mond.

Talán, ha segítesz értelmezni.

Köszi

(#103474) 4Grider válasza WinZol (#103473) üzenetére


4Grider
nagyúr

A MC7010 The Quick Start Guide második oldalán egy QR kód felett van felragasztva egy matricán a jelszó.
Mivel én is itt vagyok a kerületben tudom, hogy a gumigyár tetején, a Spar melletti 10 emeletes (Rákóczi út) tetején, a Kunyhó utcában és Kápolna utcában lévő bázisokon van 5G aau. Én a Rákóczi útit látom, telefonon 703/125 Mbps az aktuális sebesség.

(#103475) WinZol válasza 4Grider (#103474) üzenetére


WinZol
aktív tag

Köszi, soha nem jutott volna eszombe, hogy kézbe vegyem a
telepítési útmutatót.
(Kb. 20 éve nem tettem ilyet.)

Jelerősségnek 94 dBm-et látok.
Gondolom ezzel lesz a hiba!
Az antenna vélelmezett irányával kellene szembe fordítanom?
Függőleges helyzetét is változtatni kellene? (érdemes?)

Mennyire lényeges, hogy fizikailag lássa?
(nálam házak takarják a rálátást. Kőszeg)

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#103476) 4Grider válasza WinZol (#103475) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ennél a szolgáltatónál 5G esetén fontos a rálátás, mivel elég magas frekvenciával dolgoznak (3500 MHz<), ami nem arról híres, hogy sok falon átmegy. Jelerősség többnyire az alapsáv jelerőssége szokott lenni (ami általában B3/1800 MHz, azaz 4G frekvencia). Ha az N78 mellett látsz -94 dbm-et, az nem rossz érték...
Szerk.:
Úgy látom, Kőszegen a Velemi út közepén lévő bázisra tették fel az aau-t, az arrafelé néző oldalon kellene legyen az eszköz.

[ Szerkesztve ]

(#103477) WinZol válasza 4Grider (#103476) üzenetére


WinZol
aktív tag

Ennyit látok:
5G frekvencia 6473285G
csatlakoztatott sáv N78
5G jelerősség -98 dBm
5G SINR20.5 dB
5G PCI267

És ezzel 270/ 30 a sebesség most.

Gondolom, ha kicsit felfelé vinném a modemet, akkor ez az érték javulhatna.

Ez az eszköz mennyire szereti az esőt?
Simán kitehetem a tetőárbócra?

Első körben a 30 / 2 után ez sztrádának tűnik.
(legalább a speednet szerint) :)

[ Szerkesztve ]

(#103478) mad.peter


mad.peter
csendes tag

Sziasztok. Kis segítséget kérnék. Most vettem használtan egy Poco F3-t. Beletettem a céges yetteles SIM kártyámat, ami eddig egy iphone 12-ben volt és ott tökéletesen működött. A Pocoban viszont halozat rögtön van de internet nincs. Elvben amilyen apn beállításokat magától beallit azok megegyeznek azzokkal amik itt vannak az összefoglalóban. Ezenkívül probaltam az APN típusát illetve az ipv4/6-t különböző variációkban de egyik sem segített. Maga a sim kártya már jó pár éves. Nem tudom hogy az számít-e. Van esetleg valakinek valamilyen ötlete mi lehet a gond? Előre is köszönöm!! :R

(#103479) 4Grider válasza mad.peter (#103478) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mivel egy szifonban tökéletesen működött, ki is zártad a SIM problémát. Marad a kínai csoda. Gondolom hangcélú SIM kártyáról és nem adat kártyáról van szó, tehát online apn-el kell hogy müködjön.

(#103480) mad.peter válasza 4Grider (#103479) üzenetére


mad.peter
csendes tag

Igen hangalapú. De megsem megy az onlineal. Csinaltam egy factory resetet de semmi változás

[ Szerkesztve ]

(#103481) Krystal_s válasza WinZol (#103464) üzenetére


Krystal_s
addikt

Hát ez elég érdekes, nekünk azt mondták nem lehet kihívni szakembert és külső eszközt sem lehet kérni, ha szükséges.... pedig 2-3 km-re a toronytól biztos stabilabb lenne főleg, ha műszerrel valaki beállítaná az irányt.
Nő létemre én próbálgatom és figyelem hetek óta a 2 szintes házunkban, hogy hol lenne vajon a legjobb helye a Routernek és még az adott helyen is sokszor rá kell igazítani milyen irányba nézzen a Router a megfelelő rálátás miatt. :(((

(#103482) 4Grider válasza mad.peter (#103480) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nálam apn típusnál default,supl,xcap szerepel, apn protokoll IPv6, csak a roaming ipv4.
Ha így sem megy, érdeklődnék a telefon topikjávan, majd az eladónál, hogy miért is adta el a készüléket.

(#103483) Viktor0610 válasza Krystal_s (#103481) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez valóban érdekes.
Pár hete már nincs kiszállásos beüzemelés, meg szerelő.

Talán egy korábban leegyezterett, elcsúszott folyamat zárult nála le most.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#103484) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!

Lehet hülye kérdés, de 5G eszköz híján tudom monitorozni valahogy, hogy elérhető e nálunk az 5G szolgáltatás? Ennek az oka az, hogy jelenleg ugyan van a birtokomban egy ZTE MC801A, amit mostanában az Otthon NET-hez szoktak adni, amiért 2 éve előfizetés esetén, havi 1000 FT bérletidíjat, 1 év esetén 2000 Ft-ot fogok fizetni a próba lejártát követően, de addig teljesen fölöslegesen, amíg nálunk nem elérhető az 5G, egy HUAWEI LTE routerem pedig van, ami bőségesen megfelel a jelenleg elérhető sebességnek, így feleslegesnek érzem a ZTE router bérlését, kivéve persze ha a hűség lejárta után a tulajdonommá válna, mint ahogy az történt az említett HUAWEI routerrel is.
Tehát van arra valamilyen módszer, vagy lehetőség, hogy ránézzek időnként az elérhető hálózatokra, mert mostanában eléggé mentek a fejlesztések a Yettel-nél, igaz a 4G+ nálunk még csak szeptember óta vált elérhetővé, szóval nem tudom, hogy mikor lesz itt 5G :)

(#103485) Landsmann válasza Danecay (#103484) üzenetére


Landsmann
addikt

Cellmappert kell megnézni. Megnézed, hogy melyik bázisállomásra csatlakozol fel. Aztán a térképen a cella adatainál már látható ha ad 5G-t.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#103486) Katicza


Katicza
tag

Valaki észrevett bármilyen változást a ma hajnali karbantartás-leállás után? Elvileg éjjel volt 4 óra kimaradás a Yettel tv szolgáltatásban, modernizáció címszóval. A munkahelyen ránéztem (neten) de semmi változást sem látok. Alkalmazás eddig nem frissült, tehát ott sincs semmi. Otthon meg csak este tudom megnézni, hogy a box vagy az LG alkalmazásnál van-e valami változás. :F

(#103487) 4Grider válasza Danecay (#103484) üzenetére


4Grider
nagyúr

Legegyszerűbb a Yettel map-en megnézni. Kb. 1-2 hetente frissítik az 5G részt.

(#103488) Danecay válasza 4Grider (#103487) üzenetére


Danecay
őstag

Igen, ez nekem is eszemben volt természetesen, de én erre alapozva nem vennék meg egy Mobil 5G képes router-t :) Nyilván ha már látja az ember, hogy elvileg elérhető, akkor megkeresi a módját, hogy letesztelje. A CellMapper és hasonló alkalmazások nem jelzik, hogy melyik torony mit sugároz, vagy csak azt jelzik amit fogadni is tudok?

(#103489) marcyman


marcyman
aktív tag

Sziasztok!

Nagyon amatőr kérdés lesz, de feltöltőkártyás megújuló internetet hogy a francba lehet lemondani? (Olyat, ami már lejárt, viszont azonnal levonná, ha a kártyára raknék pénzt). Kerestem már mindenhol de egyszerűen nem találtam. Sms-ben már próbáltam elküldeni valami kódot, de az nem működött.

(#103490) 4Grider válasza marcyman (#103489) üzenetére


4Grider
nagyúr

Legegyszerűbben úgy, hogy felhívod az ingyenes 1220-at.

(#103491) 4Grider válasza Danecay (#103488) üzenetére


4Grider
nagyúr

5G képes telefonnal tudsz 5G hálózatot felmérni.

(#103492) alba-regia


alba-regia
aktív tag

Yetteltől jött ma postán prepaid eSIM. A mellékelt QR kóddal aktiváltam a telefonon. Szolgáltatás nincs, nem csatlakozik a hálózatra. Tippem, hogy ilyenkor 72 órán belül aktiválják a kártyát. Ez automatikus, vagy hívjam fel őket telefonon?

A hagyományos online SIM aktiválásnál nem lehet aktiválni, más leírást a honlapjukon erre vonatkozóan nem találtam. Még annyi kiegészítés, hogy a rendelésről szóló e-mail, ill. ha még küldtek esetleg valamit közben a Gmail rendszerének köszönhetően elveszett. Köszönöm a segítséget!

(#103493) marcyman válasza 4Grider (#103490) üzenetére


marcyman
aktív tag

Máshogy nem lehet így 2023-ban megoldani egy sima lemondást a yettelnél? :F :DD :DD Kegyetlenül felb@sz, hogy ez nem evidens és max két kattintás.
Persze előfizetni rá két sec alatt lehet. Fogyasztóvédelem ilyenkor hol van?

[ Szerkesztve ]

(#103494) Danecay válasza 4Grider (#103491) üzenetére


Danecay
őstag

Igen, erre gondoltam én is, köszi!

(#103495) 4Grider válasza alba-regia (#103492) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nálunk a b2b rendszerben kétféleképpen lehet kérni qr kódot: aktiválva (ilyenkor már feladáskor a fizikai kártyád inaktívvá válik) vagy úgy, hogy te hívod fel az ügyfélszolgálatot és jelzed, hogy aktiválni szeretnéd. Tehát itt az utóbbi megoldás lesz.

(#103496) 4Grider válasza marcyman (#103493) üzenetére


4Grider
nagyúr

Elég sok idióta van, akik lemondják, majd hívják az ügyfélszolgálatot, hogy azonnal kikapcsolásra került a net és mi az hogy ők a keretet nem tudják felhasználni. Gondolom miattuk van így kitalálva a rendszer. Mondjuk ebből a szempontból is jobb a Telekom, ők meg tudták csinálni, hogy a lemondás ne azonnal hatályú legyen (a voda sem).

(#103497) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Nyíregyháza 5G kezd egészen kiterjedni, hétről hétre pár 100 métert haladnak felém :DDD

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#103498) BossBoss


BossBoss
őstag

Yettel TV app Apple TV-re még mindig nem érhető el. Valakinek van infója ezzel kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

(#103499) Viktor0610 válasza 4Grider (#103496) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

(Természetesen) Itt is te mondod meg, mikor szűnjön meg a szám. ;)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#103500) Viktor0610 válasza BossBoss (#103498) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nincs.
Mert ha lenne, sem biztos, hogy kiadhatná. :N

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.