Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103751) pjen válasza TODI1111 (#103750) üzenetére


pjen
félisten

Mért várod, hogy hívjanak? Bemész az üzletbe, aláírod a szerződést. Kezedbe nyomják a cumót, hazaviszed, bedugod a konnektorba, használod. A simet tetesd bele még a boltban.

(#103752) TODI1111


TODI1111
addikt

Nem nekem kell. Egy ismerősöm kérdezte, hogy tudom-e mennyit kell várni a visszahívásra. (Nem mindenkinek a közelében van Yettel üzlet :) )

(#103753) Szaraz válasza TODI1111 (#103750) üzenetére


Szaraz
tag

Engem 1nap után hívtak, de akkor már úton voltam az üzletbe. Ott alá is írtam a szerződést, tv+net. 3 hónap ingyenes, és ha nem tetszik visszaviszed a 3 hónap alatt.

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#103754) pjen válasza TODI1111 (#103752) üzenetére


pjen
félisten

Ha a lefedettségi térképen rajta van az ismerősöd, akkor csak be kéne mennie.

[ Szerkesztve ]

(#103755) TODI1111


TODI1111
addikt

Kérdéseket szeretne feltenni és ezért nem szeretne külön autókázni. Amennyiben minden kérdésére "megfelelő" választ kap csak akkor menne be üzletbe. Erre van, illetve erre jó a visszahívás.

(#103756) yanna válasza TODI1111 (#103755) üzenetére


yanna
őstag

Nem tudom mik a kérdések, szerintem mindkét esetben üzletkötővel beszél, műszaki, technikai kérdésekre marketing válasz lesz.

(#103757) Szaraz válasza TODI1111 (#103755) üzenetére


Szaraz
tag

Itt is feltehed a kérdéseket!
Aki tud úgyis segít!

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#103758) TODI1111


TODI1111
addikt

Összefutottam egy ismerösömmel és csak megkérdezte tudom-e, hogy mennyi ideig tart mig visszahívják. Nem beszéltünk arról, hogy miket szeretne kérdezni. Nálunk Digi optikán jön a net meg a tv ezért úgysem tudtam volna érdemben válaszolni a yettel otthoni net és tv kérdésekre.

(#103759) Katicza válasza pjen (#103749) üzenetére


Katicza
tag

Én így csináltam. Itt nálunk vagy voda vagy telekom. Digi nincs. Nekem februárig a voda 500-as net volt koaxon és a kábeltv szintén koax, a tv-be pedig kártya. Ezt vátotta ki a yettel otthon net, ami nyáron 5G-s lett és a tv. Nincs kábel, olcsóbb és stabilabb jobb. A nappaliban LG tv ami appon veszi a yettel tv-t, a fél év alatti két hibaüzeneten kívűl semmi baj, máskülönben gyors és jó. A boxot egy másik szobában használom, ott is LG lapos tv van de nem okos. Ott wifin veszi a jelet, nincs vele semmi baj, stabilan megy. Laptopon, mobilon is szépen jön a tv. Én így kb. 9 hónap elteltével elmondhatom, hogy sikerült kiváltanom a vezetékes netet. Annál a verziónál azzal a kínálattal ami itt van, ez a legjobb megoldás, főleg, hogy ilyen brutál erős jel és letöltés van felénk. LG-n kívűl más típusú tévével nincs tapasztalatom.

(#103760) pjen válasza Katicza (#103759) üzenetére


pjen
félisten

Most erre mit írjak. Az előbb végig kapcsolgattam a tv ket. Minden ment csont nélkül.

(#103761) Katicza válasza pjen (#103760) üzenetére


Katicza
tag

Erre semmit nem lehet írni. Minden hely és készülékfüggő. Ez a yettel netes és tv szolgáltatás függ a mobilhálózattól. Milyen és mennyi adó van, hol milyen a lefedettség, az adó mikrós vagy optikai betáplálást kap stb. Nem ugyanazt tapasztalja egy belvárosi mint egy szolnoki vagy szegedi, de mást tapasztal egy celldömölki vagy egy gödöllői is. A készülékek sem egyformák, ahány típus, amennyi szoftver annyi változat. Aztán van aki wifin van aki kábelen látja el a tv-t nettel. Sok összetevője van a minőségnek, én csak azt tudom kívánni, hogy legyen mindenkinél minél jobb a szolgáltatás, ne álljon le a fejlesztés, legyenek akár konkurenseket megszégyenítő fejlesztések, újdonségok. De a legalapvetőbb, hogy mindenhol, mindenkinél rendben működjön. Ez lenne az alap. És igenis, a tv fejlesztése se álljon, valamit lépjen a szolgáltató ebben is.

(#103762) DrBubo77


DrBubo77
veterán
LOGOUT blog

Most hogy is van ez? Ha kihozok OtthonNet + TV-t, akkor 3 hónapig 0 Ft. De meddig lehet kötbérmentesen visszavinni? A múltkor mintha 30 napot olvastam volna. De most 90 napot látok a Yettel honlapon.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#103763) pjen válasza Katicza (#103761) üzenetére


pjen
félisten

Csak ebben az fura, hogy az első pár hétben semmi gondom nem volt. Vissza olvasol láthatod, csak jókat írtam.

(#103764) Viktor0610 válasza pjen (#103763) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nemrég volt egy központi frissítés a szolgáltatásban.
Lehet, az tett be nálad.
Hívd a 1220-at, vegyenek fel hibajegyet.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#103765) pjen válasza Viktor0610 (#103764) üzenetére


pjen
félisten

Hívtam, a hölgy azt mondta megkérdezi valakitől addig zenét fogok hallani.20 perc és megszakadt, de nem hívott vissza.

(#103766) Szaraz válasza DrBubo77 (#103762) üzenetére


Szaraz
tag

Nekem 90 napot mondtak az üzletben.
És azonnal működik is, nem kell napokat várni!

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#103767) akaszajanos


akaszajanos
tag

Sziasztok,

Rövidesen szeretném áthozni a telekomos számomat a Yettelhez – már csak a hűség tart ott. A folyamatot online szeretném elvégezni, meg is találtam ehhez a kapcsolódó aloldalt a Yettelnél.

Igen ám, de én e-SIM-et szeretnék majd kérni, arról pedig nem találok infót. Lehet, hogy mégis inkább üzletben kell elvégezni a folyamatot, ha nem fizikai kártyát szeretnék majd a Yettelnél?

Nem repdesnék a boldogságtól. :N

M1 MacBook Air / iPad Air M1 2022 Celluar /iPhone 13 Mini / Watch 7 45 mm / AirPods Pro 2 (USB-C)

(#103768) Viktor0610 válasza pjen (#103765) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem is feltétlenül azonnali megoldást sejtettem, mert szerintem ez összetettebb hiba lehet.
De legalább a hibajegy rögzítésre került?

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#103769) Viktor0610 válasza akaszajanos (#103767) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tudtommal lehet kérni online is eSIM-et.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#103770) pjen válasza Viktor0610 (#103768) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem nem vesznek fel nálam hiba jegyet, hiszen még az ingyenes 90 napon belül vagyok.

(#103771) Schnorkel válasza Viktor0610 (#103769) üzenetére


Schnorkel
tag

Lehet számhordozásra az nem vonatkozik csak ha fizikai SIM-et tennél át.

Személyi edzőt keresel? tutitrener.hu

(#103772) MadMancs válasza Schnorkel (#103771) üzenetére


MadMancs
veterán

Új számot lehet online eSIM-el rendelni. Én is úgy rendeltem. Úgyhogy szerintem hordozás is lehet online.

Meglévő simet viszont csak üzletben cserélnek eSIM -re.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#103773) segafredo941


segafredo941
friss újonc

Sziasztok! Végső elkeseredésemben regisztráltam ide, hátha esetleg bárkinek lenne javaslata a problémámra. Remélem nem túl off-topic. Van egy faházunk egy zsákfalutól jócskán befelé az erdőben. Ez egy völgy tulajdonképpen, sűrű erdős. Szeretünk oda elvonulni a családdal néha, távol a nagyvilágtól. A civilizáció egyébként néhány km-re található, tehát jól megközelíthető.
Felmerült a gondolat bennünk, hogy nyaranta akár hosszabb időszakokat is a házban töltsünk, az egyetlen problémánk az, hogy sehogy nem tudunk internetet csiholni. Nyilván az optikai kábel szóba sem jöhet, valamilyen mobil megoldás kellene. A térerő 1-2 km-re a háztól még felfedezhető, de a háznál már nulla. Kipróbáltam 1-2 cellainformációs appot a telefonon, Yettelt mintha jelezne. Egyébként megnéztem a térképet, kb. 6 km-re tőlünk van az adótorony, amit valószínűleg látunk.
Próbáltam kutakodni hogy esetleg valamilyen 4G modem+külső antenna segítségével lehetne-e kommunikálni ezzel az adótoronnyal, találtam is pár közepesen drága eszközt, meg antennákat is, de magamtól nem állnék neki kiadni 50-100k nagyságrendbeli pénzt csak azért hogy kipróbáljam. Esetleg bárkinek van ilyen irányú tapasztalata, vagy javaslata, mivel tudnék netet szerezni?

(#103774) martonl válasza segafredo941 (#103773) üzenetére


martonl
senior tag

Kültéren is 0 térerő esetén én nem biztos, hogy próbálkoznék akármilyen mobilnetes dologgal.
Bigblu, Starlink, ill. egyéb műholdas szolgáltatások irányába is lehet nézelődni.

(#103775) Selfundum


Selfundum
csendes tag

Sziasztok! Jelenleg Otthonnet Lite csomagom van (500GB+500GB éjszaka) egy Lenovo Tab M10 TB-X606X-es tablettel. Otthonnet + TV oldalon viszont már a címemre nem hoz ki elérhető szolgáltatást. Hordozható internet pedig csak 250 GB-os lenne drágábban. Szóval, ha februárban lejár a hűség, akkor sanszos, hogy nincs értelme a mostani 7.990-es csomagomról váltani készülékcsere miatt másikra? Hűséghosszabbítás vonatkozik már nem elérhető csomagra, mint pl. ez? Ha nem akkor inkább veszek máshonnan tabletet (2 évente csere, előző eladása szokott lenni). Kérdés, hogy meddig lesz a lite csomag, Hello Data feeling again. :)

Mesélj, milyen érzés?

(#103776) yanna válasza martonl (#103774) üzenetére


yanna
őstag

Még az is jó a műholdas internet mellett, hogy főzni sem kell, mert nem nagyon lesz mit. :D

[ Szerkesztve ]

(#103777) martonl válasza yanna (#103776) üzenetére


martonl
senior tag

Ez van, aki ilyen helyen szeretne internettel élni, annak vállalnia kell a következményeket. Nem néztem árakat, tudom, hogy a Starlink nem a párezres kategória, viszont még a régi vannetes áraknál azért voltak olcsóbb csomagok is. Igaz, forgalmi korlátosan. Most nem tudom, árak terén mi a helyzet, tisztán műszaki szempontok alapján írtam.

Meg lehet próbálni egy Yetteles eszközt egy mobilnet előfizetéssel de úgy, hogy legyen opció elállni a dologtól. Ha a kültéren/tetőn sincs semmi térerő vele, akkor külső antennával is felesleges szerintem próbálkozni, de csak magamat ismétlem.

[ Szerkesztve ]

(#103778) yanna válasza martonl (#103777) üzenetére


yanna
őstag

Természetesen értettem amit írtál és biztos vannak, akiknek megfizethető is.

(#103779) martonl válasza yanna (#103778) üzenetére


martonl
senior tag

Tudom, hogy értetted. De ha a háztól csak "1-2km-re" kezd térerő lenni, akkor az nekem eléggé veszett dolognak tűnik. :(

(#103780) SztiviVander válasza segafredo941 (#103773) üzenetére


SztiviVander
őstag

Ha nem adsz ki semmi pénzt akkor mégis honnan fogod tudni hogy működik-e? Azt sem tudni hol vagy, sem azt hogy hol a torony, gondolod erre valami orákulum majd rámondja hogy persze tuti működik, vagy azt hogy tuti nem? Az hogy esetleg másnak máshol egy tök más környezetben mi működött vagy mi nem, az neked nem lesz releváns info. Hogy 6km-re van egy torony, az önmagában nem sokat jelent. Azt sem tudom értelmezni hogy "yettelt mintha jelezne", most vagy jelez, vagy nem. Olyan állapotot egyik appban sem láttam még hogy "mintha".
De online rendelés korában, amikor 14 napod van hogy kipróbáld és ha nem megy visszaküldd, nem értem ez miért olyan nagy probléma. Rendelsz egy mikrotik külső antenna+lte modem kombót, kiviszed, próbálkozol, ha jó örülsz, ha nem akkor visszaküldöd és nézel más lehetőséget. Én a helyedben egy RBLHGR&R11e-LTE6 -al tennék ott egy próbát (a sima LTE végű ami CAT4-es nem sokkal olcsóbb), ha azzal nem megy akkor semmivel se fog, kivéve ha építesz egy X méter magas árbócot is (amúgy lehet azt is, csak az már azért macerásabb) :)

Mellesleg a Starlink standard "17 000 Ft/mo for service and 260 000 Ft for hardware."

(#103781) yanna válasza martonl (#103779) üzenetére


yanna
őstag

Spéci szakít, spéci műszerrel kellene találni, aki meg tudná mondani, hogy spéci hardverrel lehetne-e kezdeni egyáltalán valamit.

(#103782) Schnorkel válasza MadMancs (#103772) üzenetére


Schnorkel
tag

Mi a teendő számhordozás esetén?
1. A számhordozás során SMS-ben értesítünk, amikor a SIM kártya már cserélhető.
2. Az SMS értesítés után deaktiváld az átadó szolgáltató eSIM-kártyáját a és aktiváld a Yetteltől kapott eSIM kártyát a QR kód segítségével.

Nem tudom a QR kód emailben érkezik, vagy postán? Nekem gyanús hogy megkapod mikor a számhordozást intézed személyesen...

Személyi edzőt keresel? tutitrener.hu

(#103783) Schnorkel válasza Schnorkel (#103782) üzenetére


Schnorkel
tag

Még valami:

Milyen formában érhető el az eSIM?
Az eSIM-hez tartozó aktiváló QR kód papír alapú kártyán érhető el új előfizetés mellé vagy meglévő fizikai SIM kártya cseréjével.

Személyi edzőt keresel? tutitrener.hu

(#103784) SztiviVander válasza yanna (#103781) üzenetére


SztiviVander
őstag

Ja, csak az mindenkepp alaphangon 50e+ koltseg.lesz, mert a szaki (mar ha talal egyaltalan) nem fogja visszaadni a pénzt ha megse lehet megoldani semmivel vagy csak akkora osszegert lehetne amit meg nem akar raszanni az ember. Ez is megoldas persze, de szerintem nem annak aki ph forumra jon ingyen tanacsert :P

(#103785) Sword válasza TODI1111 (#103750) üzenetére


Sword
őstag

Egyszer próbáltam visszahívással rendelni, hiába vártam. Aztán felhívtam az ügyfélszolgálatot, ott azt mondták, hogy náluk nem lehet rendelni - csak a visszahívásnál működik a telefonon rendelés, átkapcsolni nem tudnak - , vagy várok vagy bemegyek üzletbe. Utóbbit választottam.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#103786) martonl válasza yanna (#103781) üzenetére


martonl
senior tag

Jaja, egyébként ilyen helyre talán a Starlink a legjobb szerintem, mert azzal a helyzettel is kell kezdeni valamit, ha az ember nincs ott. Jöhet Maci Laci a piknik kosárral és mindent IS visz. :K A Starlinket meg az ügyfél leszerelheti és viheti magával, ha nincs ott.
Egy fix mobilnetes vagy műholdas kültéri egységgel is meg lehet ezt tenni, csak annak a fel-leszerelgetése és újbóli beállítása körülményes lehet. Starlinket úgy tudom könnyebb telepíteni.

(#103787) yanna válasza SztiviVander (#103784) üzenetére


yanna
őstag

Fogalmam sincs mi lehet a hivatalos útja és költsége egy ilyen mutatványnak, ez csak tipp volt. Én egyébként baráti, ismerősi körben kezdeném, van műszerész, tv szerelő pl., rajtuk keresztül szerintem el lehetne jutni kompetens emberhez. Gondolom...

(#103788) yanna válasza martonl (#103786) üzenetére


yanna
őstag

link Valóban nem tűnik bonyolultnak.

[ Szerkesztve ]

(#103789) tomp válasza martonl (#103786) üzenetére


tomp
félisten

Starlink legnehezebb része az antenna és a talp összeillesztése. :))
Minden mást megcsinál magának. Jópofa mikor műhold keresés közben magától forog az antenna. :DD

(#103790) martonl válasza yanna (#103788) üzenetére


martonl
senior tag

Köszi, tomp neked is. Én is így tudtam, hogy beáll magától. Már csak olyan helyre kell tenni, ahol Maci Laci nem éri el, mert ő képes még akkor is csenni, ha az ember a közelben van. :DD

(#103791) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Yettelnél van arra lehetőség, hogy LTE képes Samsung órához társkártyát/esimet rendeljek?
Nem tudom mi a pontos neve, de nem új előfizetés kell, hanem gyakorlatilag a meglévő előfizetésem szeretném ha !klónozva" az órán lenne.

szerk: Közben találtam egy un. "Yettel Okosóra tarifa" csomagot. Ez lenne az?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#103792) mucsgyver70 válasza embe (#103791) üzenetére


mucsgyver70
aktív tag

Nincs, ez jelenleg csak a telekomnál elérhető.

(#103793) donjohnson válasza embe (#103791) üzenetére


donjohnson
addikt

a Yettel Okosóra tarifa nem multisim, hanem egy sima olcsó tarifa, külön telefonszáma van.
a telekomos multisimnek nincs külön telefonszáma, hanem csak egy klón, ahogy írtad.
bizonyos helyzetekben ez a jó, más helyzetekben meg az a jó, neked kell eldönteni.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#103794) embe


embe
nagyúr

Igen erre a multisimre gondoltam. Nincs szükségem másik előfizetésre.
Akkor ez a funkció kiesik az órámnál. Kár.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#103795) Mindent bele válasza donjohnson (#103793) üzenetére


Mindent bele
kezdő

a telekomos multisimnek nincs külön telefonszáma, hanem csak egy klón, ahogy írtad.
Természetesen ez nem igaz. Van saját száma, és teljesértékűen használható, azzal a plusz funkcióval, hogy a fő számára érkező hívások a multiSIM-en is beérkeznek.

(#103796) 4Grider válasza Mindent bele (#103795) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha teljesértékűen használható lenne, akkor nem a főkártya számával mennének ki róla a hívások, hanem a saját számával. Persze beérkező hívást és sms-t (utóbbit ki-be) tud a saját számával intézni.

(#103797) donjohnson válasza Mindent bele (#103795) üzenetére


donjohnson
addikt

ez már csak részletkérdés. ha valaki idejön akkor egyszerűen kell elmagyarázni neki, hogy könnyen megértse, hogy mi a különbség, nem részletekbe menően.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#103798) csacsi67 válasza 4Grider (#103796) üzenetére


csacsi67
addikt

Nem vagyok müszaki zseni nálam ez ugy müködött hogy rendeltem egy multi simet watch 7 hez kaptam egy emailt hogy küldjem el az ora eid számát /fotozam le/ elküldtem majd ezek után a telekomtol felhivott egy ügyintézö és online beállitott mindnet .Azóta minden tökéletesen müködik.

(#103799) Mindent bele válasza donjohnson (#103797) üzenetére


Mindent bele
kezdő

Nem részlet kérdés, mert amit írtál konkrétan valótlanság. Nem mindegy.

4Grider:
Rátapintottál a lényegre. A Telekom multiSIM esetén nem a főkártya számával mennek ki sem a hívások, sem az SMS-ek. Sőt a főkártya számára érkező SMS-ek meg sem érkeznek a multira. Éppen ezért teljesértékű.
Csak a bejövő hívások és a mobilnet csomag, amit közösen használ a fő és a multi SIM.

(#103800) Sword


Sword
őstag

Múltkor írtam, hogy mintha az Arena 4 jobb minőség lenne. Tegnap a Spiler 1-et volt szerencsém nézni. Na, ott semmi javulást nem tapasztaltam. Azt hittem globálisan kezelték legalább a sport csatornákat, hogy nézhető legyen mind.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.