Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2001) viktor-bp


viktor-bp
csendes tag

Sziasztok!

Tudna valaki tippet adni h mi lehet a gond a monitorommal (lg lcd) vagy a vidokártyámmal (nvid 7900 gt) mert mostanában vízszintes vékony csíkok jelennek meg amik scrollozáskor rögtön el is tűnnek.. Olykor egész karakterek is is szürke kocka formát kapnak...Korábban semmi ilyet nem tapasztaltam. a config sem változott hacsak nem proci upgrade amd 5000 black edt re.

Ha korábban erre már kapott valaki választ akkor bocsi elég ha a hsz számát megírjátok.

Előre is kösz,

vikor

(#2002) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Kaptam most egy Viewsonic P225f monitort.
Az lenne a gondom, hogy a bal alsó sarokban, kb 1cm széles, és 6cm magas lilás mágnesfolt van, ami nem tűnik el Degaussal. Ha kikapcsolom a monitort, és vissza, akkor nincsott egy darabig. Amig kattanik egyet e kép, és megáll, utána max2mp és megint foltos.

Köszi!

(#2003) chap-man


chap-man
tag

csá
olyan próblémám lenne h nem dvis a monitorom és átalakítóval nem kap jelet a monitor a gép nek lehet baja?vagy csupán nem jó hozzá a monitor
előre is köx

A Székelyek három nagy igazsága :1. A sör nem alkohol!2. A nő nem ember!3. A medve nem játék!

(#2004) kem válasza chap-man (#2003) üzenetére


kem
addikt

Monitoron ha több bemenet van, akkor jó van kiválasztva?
Winwows logot se látod betöltéskor? Egyáltalán semmit? BIOS-t se?
Másik Video kimenet?

Köszi!

(#2005) chap-man válasza kem (#2004) üzenetére


chap-man
tag

a monitoron csak 1 van
a biost sem semmit sem látok
másik videó kimentete is próbáltam de semmi 2 dvi meg 1 tv out van rajta olyan lehet hogy csak dvis monitorral indul?

A Székelyek három nagy igazsága :1. A sör nem alkohol!2. A nő nem ember!3. A medve nem játék!

(#2006) kem válasza chap-man (#2005) üzenetére


kem
addikt

Olyan nincs tudtommal.
Monitor írja, hogy no signal vagy ilyesmi?
Windows van a gépen? Ha bekapcsolod hallod, ahogy a vinyó elkezdi betölteni a rendszert?

Köszi!

(#2007) BanThIsIP


BanThIsIP
csendes tag

Üdv!
Máig egy IBM ThinkVision monitor boldog tulajdonosa voltam.
Ma volt egy vihar, (nem biztos hogy az okozta).
A tüntet a követekző: amikor bekapcsoloam a gépet, és a monitorn megkéne jelennie a windowsnak, vagy bármi másnak, elkezd ki-be kapcsolódni folyamatosan.
Próbáltam másik számítógépekkel, és kábelekkel, ugyan ez a hibája.
Ki be kapcsol folyamatosan, épp hogy felvillan a kép de már ki is kapcsol.
Ha nincs bekapcsolva gép, akkor stand by üzem módba nem kapcsol ki-be.

Kérdés: ilyenkor a monitor eldobásánál a 8. emeletről csukló mozdualtbol vagy karból dobjam el a monitort? Esetleg még javítható, vagy érdemes javítani? Szervízbe, vagy barkácsolni barkács szakemberrel?

[ Szerkesztve ]

(#2008) macikos válasza BanThIsIP (#2007) üzenetére


macikos
addikt

Remélhetőleg csak a tápegysége ment tönkre. Vidd el egy szervízbe.

(#2009) hegege27


hegege27
csendes tag

Sziasztok

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy van egy 3,5 éves LG T710B 17" CRT monitorom és kb. egy hete elkezdett vibrálni. Sötétebb majd után magától világosabb lessz és egy idő után ez zavaró nagyon. De ez a jelenség csak kb. 30 percig tart utána megjavul majd eltelik 3-4 óra és ujra kezdi. Mi lehet a probléma, és ha lehet, hogy orvosolható?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#2010) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Van egy hangszórós CRT monitorom.
Azt csinálja, hogy 25 percenként a hangszóróiból ugyan adja a hangot, de maga a monitor, a megjelenítő kikapcsol. Ha a jobb felső sarkát erősen megütögetem, akkor visszajön a kép.
Szerintetek ez mi lehet, és meg lehet-e úszni monitorcsere nélkül, egyszerű szervízeléssel?
Üdv,

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#2011) Senz


Senz
csendes tag

Sziasztok,
valaki segitene ? [link]
Meg mindig nem birtam normalisan beallitani.
En benazok valamit? Vagy mas a problema?
Elore is koszi !

Azt hiszem, felkötöm magam... Persze, csak ha minden kötél szakad.

(#2012) Đ@n!


Đ@n!
tag

Szevasztok!
van egy philips 170c lcd-m és marha világos és lassú lett a képe :(
valaki tud segíteni ? az is nagy help lenne ha szervízt mondanátok ahol javítják :K

skillZ#Oc Team

(#2013) Szoszibá


Szoszibá
tag

Sziasztok!

Teljes elkeseredésemben hozzátok fordulok, mert eddig mindig tudtak itt a PH-n segíteni!

A gondom a következő:
Van egy ASUS EN 8600 GT TOP Videokártyám és csak a gyári cd-n lévő driverrel van képe a monitoron. Ha felteszem a legújabb drivert (175.16) akkor a boot után üdvözlőképernyő még van és utána hirtelen a monitor kikapcsol, csak villog a zöld led és semmi, de a gép megy tovább.
Újraindításnál nyomok F8-at kiválasztom a kisfelbontású kép engedélyezését vagy mit, ilyenkor elvileg 640x480 ban indul a win, és akkor is ugyan az. Üdvözlőképernyő aztán hirtelen stand by.
Próbáltam több monitorral is, egyszerre kettővel is és mindig ugyan az.
Mikor megvettem a kártyát ez a művelet (hogy legfrissebb driver feltétel) hibátlanul működött simán felpakoltam a drivert, restart és bejött a kép minden. Szerintem azóta csinálja ezt mióta próbálgattam a TV-out-os dolgot. Próbálkoztam összekötni a gépet tv-vel több kevesebb sikerrel.
SZERINTEM ehhez lehet valami köze. BIOS gondja lehet vagy nem tudom.
A gyári driverrel viszont a játékok is és a windowsos alkalmazások is hiba nélkül futnak. Minden játék elindul, nincs képhiba semmi.

Szóvala aki tud segíteni, hogy mi lehet a baj, az kérem írjon minél hamarabb! Minden ötletet szívesen meghallgatok! Válaszaitokat előre is köszönöm!

Péter

(#2014) proof88


proof88
addikt

Hello!

Van egy másfél éves TFT monitor, LG Flatron L1917S, mondjuk ez talán mindegy is. Szóval tegnap este elkezdtek csíkok megjelenni rajta, és ott is maradtak.
Csináltam róla két képet:
kép1
kép2
A legtöbb pont simán fekete marad, néhány pont pedig olyan, mintha csak a kék szín maradt volna meg benne (ezt tudom, hülyén fogalmaztam), mert ha fehér színt kéne látnom, akkor kéket látok.
Csak a monitor felső részén van, én nem voltam itt, de elvileg mintha "folytak" volna lefelé... ha jól megnézitek, érdekesség, hogy kicsit szőrös az egész, nem egy szinten álltak meg, hanem felváltva feljebb-lejjebb.
Forróság okozhatott ilyet? Ugyanis mostanában melegebb volt, és ehhez jön az, hogy egy asztali lámpa fénycsöve ott világított a monitor felett, és az eléggé szokott melegíteni.
Mi történhetett, mit lehet tenni?

(#2015) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

Bocsi, hogy nem ide írok, csak nem találtam másik topicot.

Azt szeretném kérdezni, hogy 4:3-as monitoron lehet HD filmet nézni?

Előre is köszi!

Sic Parvis Magna

(#2016) kumpl


kumpl
aktív tag

Van különbség, ha a TFT monitoromat RGB kábel helyett DVI-vel használom? Két csatlkozó van a monitoromon, de csak analog kábelt kaptam hozzá...
Vegyek másikatt, vagy felesleges?

(#2017) kamad


kamad
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget/tanácsot szeretnék kérni a köv. problémával kapcsolatban.
Van egy öreg (kb. 8 éves) LG Flatron 915 FT Plus 19" CRT monitorom. Az utóbbi időben olyan hiba jelentkezik, hogy változó időtartam után a kép hirtelen bezoomol és elsötétedik/kikapcsol a képernyő. Van mikor visszajön pár másodperc múlva, de van, hogy csak akkor ha 15-20 percig kikapcsolva hagyom.
Nos mondták nekem, hogy valószínüleg a nagyfesz trafó szigetelésével lehet a probléma és már nem érdemes javítani az új trafó ára miatt.
Végül is azt szeretném tudni, hogy tényleg lehet-e ez a hibajelenség oka? Arról fogalmam sincs, hogy ez az alkatrész milyen áron mozog.

Előre is köszi a választ!

(#2018) SimS


SimS
senior tag

Üdv

Érdekes jelenségre lettem figyelmes:

2 gépem van jelenleg az egyikben egy régi AGP-s GeF 6600GT van, még ,,régi" monitorkimenettel s-video stb, míg a másikban egy újabb 8600GT 2xDVI és egy nem tudom milyen, TV kimenettel (adtak hozzá átalakítókat). A lényeg: Első konfig CRT-t használ (LG 710b) a másik pedig LCD-t (avagy TFT, nem tudom pontosan - Samsung 710n). Mivel a 8600GT-n csak DVI van és mindkettő monitor csatlakozója... hát nem az, ezért átalakítót használok. Az LCD-n a kép tökéletes, hibátlan, míg most a CRT-n (ugyanazzal az átalakítóval csak a másik monitor) jobb oldalán alul zöld, felül pirosan van ,,összehúzódva" a kép. Bármely felbontáson (még BIOS-ban is). :Y :F

Szeretném használhatóvá tenni, lehet, hogy a DVI a baja? :( Ötleteket várok :)

SimS

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#2019) proof88 válasza proof88 (#2014) üzenetére


proof88
addikt

Erre valaki? :)
És tudok valami megbízhatóbb meg jó TFT-kkel foglalkozó szervízt? Nincs már meg a garipapírja!

(#2020) proof88 válasza proof88 (#2019) üzenetére


proof88
addikt

up :)

(#2021) kételkedem válasza proof88 (#2014) üzenetére


kételkedem
addikt

Nem vagyok szakember!
A kép olyan mintha a pixelek fentről lefelé haladva kezdenének elhalálozni. mivel nem egy sorban és nem egy oszlopban vannak szerintem fizikai behatás, ütés, hő okozza. Bár az, h felette van egy lámpa, nem igazán számít extrém hőterhelésnek. Valószínű, h ezt csak szervízben fogod megtudni . A hibafeltárás ára és a javítás költsége sajnos akár egy új monitor árát is elérheti. :(((

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#2022) szipak


szipak
tag

üdvözlet!

szitu a következő: adott egy FuSi Scaleoview L19W-2 monitor, meg egy Sapphire HD3870-es kártya. a monitor manualja szerint a max frissítési frekvencia 1440*900 (natív) felbontásban 70 Hz. ez mind szép és jó, de se a windowsos képernyőtulajdonságoknál, se a CCC-ből nem lehet ráerőszakolni a monitorra az 1440*900@70Hz üzemmódot. okozhatja ezt az, hogy csak PnP monitornak ismeri fel a windows? drivert nem lehet letölteni FuSi-tól. ja, és win xp-ről van szó. előre is kösz a válasz(oka)t

szipak

(#2023) tetrix


tetrix
tag

üdv!
(tudom az írás nem teljesen ide illik)
- Van egy máig megoldatlan problémám a videókártyámmal /Sapphire HD2900pro 1GB (és 2db CRT monitor telepített driverekkel)
-a legutóbbi catalyst driver (8.5) telepítése után a következő hibák jelentkeztek;
újraindítás után 640x480-sa/60Hz vibrálással/ felbontásba lépett be,amit ha átállítottam 1600x1200-ra a kép két oldala betorzult(homorú lett befelé),és a frissítési frekvencia is maradt 60Hz.(a hiba kialakulásához hozzájátszott hogy nem minden atival kapcsolatos drivert töröltem megfelelően?)
-ezekután a képet csak úgy tudtam beállítani hogy a CCC-ben a frakvenciát pl átállítotam 100Hz-re és onnan vissza alapon használt 85-re,ekkor már a kép is szabályos volt és a frekvencia is megmaradt. (windows megjelenítés-vezérlőben pl ezt nem lehetett megcsinálni)
-ezt most minden újraindítás,bekapcsolás után el kell játszanom;bár a felbontási értékeket megtartja csak a kép torzul és vibrál ;amúgy minden alkalmazás működik,hőfok is normális.Mégis bosszantó ügy...
-az már kiderült, hogy valami a BIOSsal lehet;de flashelni nem tudok és pontos leírást sem találtam rá ami működött volna;
a windowsos atiwinflash-el sem lesz jó;ezért gondolom hogy a VGA biost kellene újra flashelni/mert már a bootolásnál is a kép túlnyúlik és torz/
-a problémához hozzátartozik még ,hogy ha készenléti állapotba helyezem a rendszert/win xp sp3/ akkor visszatérésnél fekete képernyőn kb fél percig a vga ra utaló "bios számot" jeleníti meg /100-B00705-100-R600/
-csinált olyat ,hogy kék képernyőn jelenítette meg a következőt: "ati2dvag az illesztőprogram végtelen ciklusba került"
-2D alkalmazásnál nem a visszavett órajeleit használja (korábban.:2D-ben 507/514Mhz;3D-ben 601/925Mhz üzemfrekvenciák közt váltott)
-a hiba akkor sem szűnt meg a mikor egy teljesen új rendszert telepítettem másik hdd-re,próbáltam hogy az eszközkezelőben driver frissítés után leválasztottam ,és újraindítottam,de semmi.
-a monitorokkal nincsen gond egyedül a videókártya az ami beakadhatott,
Van aki tud nekem segíteni vga bios flashelésben,vagy tudtok olyan embert itt a fórumon aki profi ebben?
előre is köszönöm :R

(#2024) rodus válasza viktor-bp (#2001) üzenetére


rodus
csendes tag

Sziasztok, segítségeteket szeretném kérni, Belinea 22"-es 108080 monitorom a következőt csinálja: a színek kb. 1 mm-rel eltolva 45 fokban jobbra le jelennek meg. Nem a videokari csinálja, mert ha nincs signal azt is igy rakja ki. Nem kapott ütést, rúgást, fordulatos ütést, duplakörbepörgő rúgást, stb.
Csak simán bekapcsoltam. Előtte áramtalanítva volt a rendszer, de ez minden éjszaka így van.

Köszönettel.

R.D.

(#2025) Bomc


Bomc
aktív tag

Hello!
Olyan gondom van a moncsimmal hogy néha amikor bekapcsolom, felvillan a bekapcsológomb lámpája kéken egy pillanatra, aztán semmi! Nem jön be a készenléti állapot meg nem irja ki azt se hogy "Nincs jel" Meg néha olyat szokott csinálni hogy kéken világít a power gomb lámpája, van kép is de sötét (mintha nem érzékelné a videokártya jelét) és nem lehet kikapcsolni, hiába nyomkodom a power-t, nem csinál semmit
Most ez a gép hibája, a moncsié vagy a videokártyájé esetleg?

(#2026) Nooby


Nooby
csendes tag

Sziasztok

Nekem egy Samsung 931BF 19 monitorom van (fél éves) és adódott vele valami probléma. Megy a gép és mikor bekapcsolom a monitort egy pár másodpercere bevillan a kép, aztán elmegy és a monitor ilyen 2 másodperces zúgó hangot ad ki. Ha nem kapcsolom be a gépet csak úgy szimplán a monitrot akkor olyan 1 percenként adja ezt a hangot. A monitor még garis tehát a kérdés az lenne, hogy ez most a monitor belső hibája vagy okozhatja ezt valami kábelhiba? Ha igen, akkor a gép tápkábelje jó a monitorhoz? Mert belemegy, csak eddig nem mertm még kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#2027) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv tudnátok segíteni?
Hiba: not optimum resolution, recommended 1280x1024 60hz

Van egy samsung 913N típusu monitorom, és mostanában kikapcsolt a monitorom, aztán újraindítottam a gépet, a windowsxp csík betöltődik utána ismét fekete a kép, mitől van ez? néha előhozza a képet, próbáltam már több drivert. Először a vga-mra gondoltam hogy túlmelegedett... asus7600gs, de utána mikor a monitor nemadott képet, áthoztam egy másik monitort, bedugtam abba és azzal tökéletes, az én monitorom meg kiírja hogy: not optimum resolution, recommended 1280x1024 60hz
mit tudok tenni? sőt ha játékokból kilépek álltalában akkor fekete képet előhozza és vége.. félórákat várhatok mire bekapcsol a gép és van képis! Mit csináljak? segítsetek pls

Üdv: Csabee.

(#2028) mzx


mzx
senior tag

üdv,

lcd / tft monitort tervezek vásárolni településemen, ehhez kérnék tájékozódásképp segitséget tőletek:

Egymásnak ellentmondó szakemberek véleménye miatt nem tudok dönteni egyelőre, miszerint 15 colosnál nagyobb lcd -t (vagy tft -t )

az egyik szakember szerint
nem bír el a konfigom (szeritne idővel kárt okoz a gépben/monitorban+torzitani fog a kép, de még csak közvetve hallottam tőle a meglátását, majd én is beszélek vele ) ,

a másikuk szerint viszont elbír ilyet, rövid-/hosszutávú/ bármiylen gond NÉLKUL .

Konfigom :

P3, 500 MHz proci,
8MB ATI RAGE videokaresz.

KÉRDÉSEIM :
Mi a meglátásotok? 1024 X 768 -as felbontás miatt is szeretnék lcd -t, mert a jelenlegi crt -re csak 800X600 -ast javasoltak.
És lehet pusztán annyi info -bol tudni, hogy 18 colos lcd: hány herz -re állitsam XP -mben a monitort?

TEHÁT:
-----------

Amelyik szakember eladná a 17 / 18 col -os VADI ÚJ lcd -t (jó áron !) ,
ő épphogy NEM javasolja, hogy megvegyem tőle, mert nem akarja hogy később károm legyen belőle,

más szakember szerint viszont nem lehet ebből gond.

Aki szerint oké a dolog, őt személyesen ismserem és tudom ,hogy szakértő,

a másik -aki nem ajánlja, hogy azt vegyem meg tőle, és inkább várjak, mig lesz másfajta - meg csak állitolag szakértő, de ő tud eladó 18 colos lcd -t.

Bocs, h ilyen korulményes lett a hsz- em, d etutira körül akartam járni, hogy egyértelmu legyenek a (látszólagos) ellentmondások.

Mzx

[ Szerkesztve ]

(#2029) mzx válasza mzx (#2028) üzenetére


mzx
senior tag

up

(#2030) klambi


klambi
addikt

szevasztok
ha 3 monitort szeretnék 1 gépre kötni, azt hogy oldom meg, integrál vidkari van benne és veszek hozzá 1 vidkarit amine ugye 2 kimenet van 2 monitort minden probléma nélkül rá tudok kötni, de 3mat nem, azt hogy csinálom? :F

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#2031) Decado


Decado
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, mert felmerült egy igencsak zavaró probléma. A VGA-m egy sima DX9es Radeon 1950 PRO. Eddig D-SUBon keresztül kötöttem össze egy 32es Samsung LCD TV-vel, és semmi gond nem volt vele.
Most lecseréltem egy BD86 típusúra a TVt, és DVI- HDMI kábelt vettem hozzá ( a régi D-sub kábel már nincs meg sajnos). Nagyon szép képe van, de több játékban (NFS, Warcraft3, COD4) is tapasztaltam hogy a játék közbeni demóknál elkékül a képernyő és "nem támogatott felbontás" hibaüzenetet kapok, mely után semmit nem tudok csinálni a gép kikapcsolásán kívül. Mi lehet enneka az oka? hogyan tudom ezt a hibát kijavítani?
Egyébként a TV-t 1366*768@60-ban használom, ha tehetem a játékok felbontását is erre állítom.

Ez a fránya PC mindig elavul! ARGH! Hova lett a fizetésem?!?!?!?!

(#2032) Genius007 válasza klambi (#2030) üzenetére


Genius007
őstag

Úgy nem lehet, hogy olyan vga-val tolod, amin 2 DVI van + TV out ?
Mert akkor a TV Out kimenetet megtudod csinálni (egy kis átalakitással) Videó kimenetté!
Igy 3 monitort tudsz rákötni! :)

(vagy ugyis jó, hogy 1dvi 1vga 1tv out)

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#2033) klambi válasza Genius007 (#2032) üzenetére


klambi
addikt

ezen énis gondolkodtam
utolsó nagy ötlet volt a 3pcí os vidkari de ezek nem tom hogy mennek-e mert nem tuti hogy ha 1ik megy a másik is fogy 2 minirnál a tv out..nem toom hogyvan megoldva...
:W

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#2034) Genius007 válasza klambi (#2033) üzenetére


Genius007
őstag

Ez kell neked!

Bár nem tudom hol lehet kapni, és mennyibe kerül, de google-val tuti találsz valamit, vagy itt a PH!-n is biztos van segítőkész ember! :)

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#2035) mzx


mzx
senior tag

up

(#2036) macikos válasza mzx (#2035) üzenetére


macikos
addikt

18"-os LCD-ket már nem nagyon gyártanak, én nem vennék, az biztos. Ez valami idősebb LCD lehet, amit rád akar sózni. Inkább vegyél 17" vagy 19"-ost.

Kárt egészen biztos, hogy nem fog okozni. Ilyen embertől, aki ilyet állít, biztosan nem vennék semmit.

Azt viszont nem értem, hogy miért nem ruházol be egy kicsit komolyabb használt konfigba, amiben van legalább egy normális processzor és egy 64MB-os videókártya. Nem lenne nagy beruházás.

A frissítést valahova 60-75Hz közé kell majd belőni, de a Windows úgyis beállítja, ezzel nem lesz gond.

(#2037) erdoszoli


erdoszoli
csendes tag

Sziasztok
egy monitort 'szervizelnék' de már nem nics több ötletem mi lehet a gond..Probléma: 1024x768 as felbontásban csak 60Hz en működik normálisan a monitor.Ha a frissitést feljebb rakom 70,75,85Hz re akkor fogja magát és kikapcsol a monitor, lekapcsol a biztonsági kapcsoloja és elmegy a kép teljesen. Viszont 800x600on bármekkora frekin jól működik a monitor.. Ez miért lehet? Nagy kihivás a szakértőknek :) Nagyon rövid időn belül kéne egy help...mellesleg a monitor tipusa Belinea 17" CRT ...

(#2038) Genius007 válasza erdoszoli (#2037) üzenetére


Genius007
őstag

Nem lehet, hogy 1024x768-ba max 60hz-t tud ???
Mert mint tudjuk, minnél lejjebb vesszük a felbontást, annál több Hz-t bir!

Értsd :
Pl.

640x480 (bár ilyet senki nem használ már remélem) 100hz
800x600 85hz
1024x768 60hz

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#2039) mzx válasza macikos (#2036) üzenetére


mzx
senior tag

Hát, öö.. nem biztos h egészen jól értetted a dilemmámat, de azert köszi, hogy válaszoltál :)

(#2040) mzx


mzx
senior tag

Időközben privátban is kaptam előző kérdésemre választ, ők érteték mi a bibi, tehát előző kérdésem e pillanattol tárgytalan, ezúton is köszönöm nekik a választ. :)

(Ugyanakkor értékelem Macikos jó szándékát! De komolyan! :) Félreértések előfordulhatnak időnként ;) )

_ _ _ÚJ KÉRDÉSEM:

Az egykori, kilencvenes években népszerű lemezújságot (discmag), a Terror News -t hogyan lehetne használni a mai gépeken és az enyémen ?
Az én konfigom bár kb. 8 - 10 éves, de ez is újabb a TN magazinok megjelenési idejéhez képest, ezert hiába választottam ki az ATI videokártyát TN inditaskor a menuben, nem indult el, sajnos.

Tudja vki a modját, hogyan indithato el pl. az én konfigommal?

P3 , 500 MHz proc.,
8 MB ATI RAGE XL videokaresz,

(Windows XP o.s. van fent. )

Köszi előre is a segiségeket :)

Mzx

[ Szerkesztve ]

(#2041) erdoszoli válasza Genius007 (#2038) üzenetére


erdoszoli
csendes tag

Hát szeretem ha okosnak nézzük az embereket, de akkor a kérdést értsétek ugy h eddig jó volt és azért kellene szervizelni mert most nem jó! Szoval nem lehet h csak 60Hzet tud. kb 4 éve megy 1024x768 85Hz-en és most lett vmi gondja.. Általában saját magam megbütykölök minden garanciát vesztett dolgot házilag, de ennél a helyzetnél elakadtam.Nem is az én monitorom de mivel szervizbe nem viszik igy vagy megtudom csinálni vagy nem.. Gondoltam beirok ide hátha van vmi ötlet a javitási terület pontos belövésére.

(#2042) Genius007 válasza erdoszoli (#2041) üzenetére


Genius007
őstag

Igy hirtelen nem tudom mi lehet a gond ...
Megkérdezem rokonomat, mert Ő monitorokat szervizel!
(topik nyitáskor Ő segitetett, meg javitott itt "mindenkinek") :)

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#2043) erdoszoli válasza Genius007 (#2042) üzenetére


erdoszoli
csendes tag

oké , azt tényleg megköszönném!Majd irj vmikor ha jutott valamire :)

(#2044) forceberg


forceberg
veterán

Egy 8ms-os TFT-nek van még zavaró utánhúzása?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#2045) Genius007 válasza forceberg (#2044) üzenetére


Genius007
őstag

Haveromnak 8ms LG (nem wide) 17es TFT-je van!
Picit utánhúz, de szerintem pár óra / nap alatt meglehet szokni!
(sokat játszottam nála tavaly nyáron, főleg FPS-el :DDD )

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#2046) mzx


mzx
senior tag

Az egykori, kilencvenes években népszerű lemezújságot (discmag), a Terror News -t hogyan lehetne használni a mai gépeken és az enyémen ?
Az én konfigom bár kb. 8 - 10 éves, de ez is újabb a TN magazinok megjelenési idejéhez képest, ezert hiába választottam ki az ATI videokártyát TN inditaskor a menuben, nem indult el, sajnos.

Tudja vki a modját, hogyan indithato el pl. az én konfigommal?

P3 , 500 MHz proc.,
8 MB ATI RAGE XL videokaresz,
(Windows XP van fent. )

Köszi előre is a segiségeket !

(#2047) Hawk1979 válasza mzx (#2046) üzenetére


Hawk1979
őstag

Dosbox amit te keresel.
Régi jó kis DOS-t emulál,így menni a fog a lemezújság is.

(#2048) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Sziasztok!

Egy Samsung SyncMaster 931BF típusú monitorom van, ami rendelkezik egy RTA elnevezésű móddal, ami gyorsítja az amúgy sem lassú válaszidőt. A gondom mindezzel csupán annyi, hogy néha szellemképessé teszi a képet. Kikapcsoltam hát, ezzel el is tűnt a furcsa képhatás (görgetéskor elmosodó színek), de amint kikapcsolom a monitort, és vissza, rögtön visszaáll az RTA. Minden más beállítás megmarad, csak ez az egy makacs beállítás van. A kérdésem, hogy létezik-e valamilyen mód arra, hogy rábírjam a monitort a beállítás megjegyzésére? Válaszotok előre is köszönöm.

gottagofast

(#2049) proof88 válasza kételkedem (#2021) üzenetére


proof88
addikt

Ok, köszi! :)

(#2050) mzx válasza Hawk1979 (#2047) üzenetére


mzx
senior tag

köszi, de sajnos elakadtam a dosbox kezelésében.
Azt irta ki a helpje, hogy mountolni kell (fogalmam sincs mi az), megtettem, létrehozott egy virtualis C meghajtót, ami üres. Ide nem tudom ,
hogyan lehetne terror news.exe -t másolni, mivel ez
NEM azonos a valodi C meghajltómmal.

Hogyan tudok tovabb lépni? :)

Mzx

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.