Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14001) alevan


alevan
őstag

Hello. Van egy Hyundai N71S monitorom.

A probléma, hogy pár napja amikor bekapcsolom, egy másodpercre látszik a képernyőn az aminek látszania kell és utánna fekete képernyő. Szétkaptam, de semmit nem láttam ami máshogy kellene kinézzen. Ötletek?

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#14002) fero02 válasza alevan (#14001) üzenetére


fero02
veterán

"semmit nem láttam ami máshogy kellene kinézzen"

Ez nálad pontosan mit is jelent?

Alapvető szerszámaid vannak az esetleges tippek utáni szereléshez, méréshez?

(#14003) Takitoca22


Takitoca22
csendes tag

Sziasztok.
Azzal lehet esetleg valamit csinálni, hogy egy Acer monitor/tv költöztetés közben kapott egy kis esőt és azóta rohadt zajos a kép? Tippre nem de azért hátha :D

(#14004) fero02 válasza Takitoca22 (#14003) üzenetére


fero02
veterán

TV, vagy PC módban? Jó minőségű képet tudsz csinálni?

(#14005) Redneck


Redneck
veterán

Üdv!

Cimborám AOC E2243FW2 (2ms, maximum 1080p) monitorán az alábbi konfiggal (i5,8GB RAM, HD 7770) furcsa anomáliát tapasztaltunk.
CS:GO-ban 1280x720p felbontást választva nem rakja ki a képet teljes képernyőre hanem hagy pár centit feketén a panel szélén. A monitor beállításaiban nem lehet széthúzni a képet. Mit lehet tenni vagy mi okozza ezt a jelenséget?
Csak szeretné kipróbálni ezen a felbontáson is, de sehogy sem fullscreen.
Lehet rossz helyre írok!

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#14006) El Kebir válasza Redneck (#14005) üzenetére


El Kebir
őstag

szerintem ez lesz (gondolom hdmi-n keresztül megy)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#14007) Redneck válasza El Kebir (#14006) üzenetére


Redneck
veterán

Köszönöm szépen, megmondom neki, hátha bejön :) Egy próbát megér mindenesetre!

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#14008) TwentyFour


TwentyFour
tag

Sziasztok,

Van egy Samsung 970p monitorom, annyi gondja van, hogy megereszkedett, így a monitor talpán lévő saját állványa nem bírja el a kijelzőt, leereszkedik az asztalra. Tudtok ajánlani valamilyen helyet, ahol ezt megjavítják?

Üdv,
24

(#14009) weres78


weres78
senior tag

Üdvözletem!

A segítségeteket szeretném kérni!
Nem tudom a monitorok mely tulajdonsága okoz szem és fejfájást több órás használat után? A régi F700B-n, a nem olyan régi SyncMaster SA300-nál is fenn áll ez a probléma, illetve több laptopnál is jelentkezik!
Tehát mire kell figyelnem monitor vásárlásnál?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#14010) fero02 válasza weres78 (#14009) üzenetére


fero02
veterán

Én a helyedben elmennék egy szemvizsgálatra.

(#14011) Mikisys válasza weres78 (#14009) üzenetére


Mikisys
őstag

Szemüveget viselőknek egy idő után kényelmetlenség-érzetet okoz a hosszú ideig nézett monitor képe, esetleg fejfájás is lehetséges.
Hosszú idejű használatra mindenképpen matt képernyőjű monitort érdemes választani, ha szemüveget is hord az ember, akkor pláne, mert kevesebb lesz a tükröződő felület.
Érdemes a monitort félig sötétített helyen használni, vagy valamilyen sötétítőt alkalmazni a monitor körül, hogy jobb legyen a kép kontrasztja. Így kisebb fényerővel, kevésbé lesz fárasztó a monitor huzamosabb nézése.
Nekem egy könyvespolc egyik platóján van a monitorom, matt képernyős és nagyon jól látható képe van, semmi nem tükröződik benne, a villany felkapcsolása sem zavarja a kép nézését.

Üdv!

(#14012) weres78 válasza Mikisys (#14011) üzenetére


weres78
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
A szemem rendben van. Szemüvegem nincs, nem is volt, és nem is kell viselnem.
A problémámat úgy gondolom az a "vibrálás" okozza, amit a monitor végez. Megfigyeltem, hogy kimondottan régi monitorok esetén (a nagyon vibrálós, még domború 13, 15 colosokra gondolok) nagyon rövid idő eltelte után jelentkezik a szem és fejfájás.
Így kiegészítve mit gondoltok, mire kell odafigyelnem monitorvásárlásnál?

(#14013) TwentyFour válasza weres78 (#14012) üzenetére


TwentyFour
tag

Szia, laptopok előszeretettel váltanak át 60hz képfrissítésről 40hz-re, csak hogy némi enegrát takarítsanak meg, különösen akksiról történő működés esetén. Ezt érdemes letiltani, ugyanis szerintem minimális energiát takarít meg vele a gép (ha egyáltalán), továbbá a 40hz zavaróan villódzó képet eredményez már rövid távon is.

(#14014) Mikisys válasza weres78 (#14012) üzenetére


Mikisys
őstag

A mai LCD monitorok nem vibrálnak, ha mégis, az hibás.
Érdemes LED-es háttérvilágításút választani, akkorát, ami kb.50-60cm-es nézési távolságól jó képet ad.
Ezek a lapos kijelzők nem produkálnak olyan képi hibákat, mint a régi képcsöves elődeik, a kép szabályos, nem torz sem a széle, sem a magassága, sem az arányok, a kép a teljes felületen éles, nem romlik a sarkok felé a képélesség, színtorzulás sincs.
Korrekt beállítás mellett jó a képük, de meg kell nézni élőben néhányat és azután választani a célnak (és árban) megfelelőt.

Üdv!

(#14015) moonguru válasza Mikisys (#14014) üzenetére


moonguru
őstag

Sajnos vibrálnak(hat)nak...

Olvass ennek utána, PWM vezérlésű háttérvilágítás!

Szerencsére nem mindegyikben van! (az enyémben sincs)

Monitor Guru!

(#14016) weres78


weres78
senior tag

Köszönöm szépen mindenkinek!
Akkor tehát a lényeg az, hogy magasabb legyen a frissítési frekvencia?
Tudnátok ajánlani korrektebb darabot, maximum 80.000ft árig? Használ, új, egyre megy!

(#14017) TwentyFour válasza weres78 (#14016) üzenetére


TwentyFour
tag

Szerintem keresd meg őket, biztos vagyok benne, hogy segítenek majd a monitorválasztásban: [monitorguru]. Hardveraprón is jelen vannak.

[ Szerkesztve ]

(#14018) 4d


4d
aktív tag

Szevasztok mesterek! Ezt a hibát produkálja egy Samsung T240. Érdemes javítani? Köszi!

(#14019) fero02 válasza 4d (#14018) üzenetére


fero02
veterán

Kijelzőt kell cserélni benne. Az ajánlat függvényében ezt csak Te tudod eldönteni.

(#14020) 4d válasza fero02 (#14019) üzenetére


4d
aktív tag

köszi a választ! :R

(#14021) Csolt


Csolt
tag

Hali!

A közeljövőben megjön az új monitorom, amin lesz D-Sub, DVI-D és HDMI csatlakozó egyaránt. A kérdésem az lenne, hogy milyen kábellel kössem össze? A monitoron van fejhallgató csatlakozó is, szóval én a HDMI-vel kötném össze (mert az úgy tudom, hogy hangot is továbbít, nem csak képet), de nem tudom, hogy azzal össze lehet-e (vagy csak TV-hez ajánlott).

(#14022) moonguru válasza Csolt (#14021) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Általában a HDMI kábel nem ajánlott még PC-TV összekötésére se, DE megoldható! (kisebb beállítás módosításokra valószínűleg szükséged lesz pl. a Catalyst driverben)

És igen, lesz hangod is a fejhallgatón így.

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#14023) Csolt válasza moonguru (#14022) üzenetére


Csolt
tag

Csak ezért nem ajánlott, mert be kell állítani, vagy más oka is van?

Vagy kössem össze a D-Sub kábellel?

[ Szerkesztve ]

(#14024) moonguru válasza Csolt (#14023) üzenetére


moonguru
őstag

Igen, mivel alapban nem PC-re hanem pl. setupboxra van optimizálva. (persze az user manuálban lehet PC-s beállítás is)

Egyébként jól beállítva szebb, élesebb képe lesz HDMI-n mint D-SUB-bon.

Hibás beállítás esetén fekete keretet és homályos betűket kaphatsz. (sajnos általában ilyen alapban)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#14025) Csolt válasza moonguru (#14024) üzenetére


Csolt
tag

Akkor maradok a HDMI kábelnél. Azért értetlenkedek ennyire, mert ha minden igaz, pár napon belül megjön a konfiguráció, és még holnap leadhatnék rendelést egy DVI-D kábelre, de nem szeretnék, mert itthon van egy szabad HDMI. Majd optimalizálok.

(#14026) jimspie


jimspie
tag

Szeretném kikérni a véleményeteket lehet kicsit off téma, de szerintem tudtok segíteni.

Van 3 kijelzőm - 2x 22"-os monitor, egyik LCD másik LED + egy 13-as cintiq interaktív tábla monitor.
Az LCD monitorom fényereje a leggyengébb, de a szemem ehhez szokott hozzá, nekem ez tűnik természetesnek.
A LED tv-n és a Cintiq-en eléggé kiégettnek tűnnek a fehér és világos színek melyeket grafikai munkáknál kb képtelenség megkülönböztetni. A fekete és fehér értékelnél alulról és felülről 5% kb meghatározhatatlan a kontraszt és a készülék világítása miatt míg az LCD-n tökéletesen meg lehet különböztetni egy 95-ös és egy 100as értéket is (fekete és nagyon sötét szürke közti különbségről beszélek pl). A kérdésem az lenne, hogy szerintetek melyiket lenne érdemes használni a cintiq mellé? Grafikai melókra használnám természetesen. Most nem tudom melyik ad valósághűbb képet.
Tehát:
LCD - kevesebb fényerő, fakóbb fehérek, sötétebb fekete szín, értékek jól elszeparálódnak.
LED- erős fény, LCD-hez képest vakító fehér, értékek alsó felső 5%-a alig megkülönböztethető.
Cintiq - hasonló a LED-hez. Baromi szép képi világ, de az ezen készített képet az LCD monitoron visszanézve nagyon fakónak hat - a LED-en viszont ugyan olyan képet kapok.

-> Használjam-e a cintiq-et az LCD-vel így kétféle szemszögből láthatom a végeredményt így tudom korrigálni azt, hogy mindkét fajta kijelzőn kellemes, élvezhető képet kapjak vagy a LED monitort érdemes használni (mert esetleg az LCD alacsony fényereje ad hamis, gyenge képet).

Nem tudom ez mennyire érthető így, remélem világos ^^

Köszi.

(#14027) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Szeretném a segítségeteket kérni. 2 monitort használok, mindkettő 22" fullHD. Eddig DVI-vel voltak csatlakoztatva, de az egyik monitornak (ami egy monitor-TV kombó) van HDMI-je, ezért vettem egy miniHDMI-HDMI kábelt, és összekötöttem azzal. Nagy nehezen sikerült előcsalogatni a képet (nem értem, ez pl. miért nem ment egyből), viszont a kép elég siralmas, nagyon csúnyák a betűk. Mint valami 1000 éves VGA monitoron. És ráadásul valahogy a méret sem stimmel, nagy a túlnyúlás rajta minden irányban. Ha egy ablakot kinagyítok, nem látom a széleit, tetejét, alját.
Csinálni akartam képernyőmentést, hogy szemléltessem, de az a vicces, hogy prinscreennel betéve paint-be meg normálisan jelenik meg a lopott kép.
Van ötlete valakinek?

Mondjuk már a miniHDMI kábel bedugása is vicces volt, mert érzésre alig ment bele. Olyan mintha a kábelcsatlakozó pereme megakadna a fémlemezen, és ez nem engedné teljesen bedugni. Bár akkor gondolom kép sem lenne.

[ Szerkesztve ]

(#14028) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#14027) üzenetére


Gabesz87
addikt

Na meg ráadásként most még a jó monitor is (a DVI-s) villog, villódzik néha.

(#14029) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#14028) üzenetére


Gabesz87
addikt

Mostmeg visszadugtam DVI-vel, és egyiken sincs kép. A TV-s monitoron ellenőrizze a jel kábelt felirat villog. De hogy a másikon miért nincs most kép, azt nem vágom....HELP!

Na jól van, kihúzva a TV-s monitort, legalább a másikon már visszajött a kép.

[ Szerkesztve ]

(#14030) El Kebir válasza jimspie (#14026) üzenetére


El Kebir
őstag

szerintem mindenképen LCD-t válassz! ...és mivel mind a három kijelző LCD, ezért bármelyiket választhatod ;)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#14031) El Kebir válasza Gabesz87 (#14027) üzenetére


El Kebir
őstag

a monitor-tv szándékosan nagyítja fel a képet, ezt nevezik "overscan"-nak, vagy "túlpásztázás"-nak, lehet a tv menüjében kikapcsolható, ha nincs név szerint említve ez az "effekt", akkor valami "PC mode" beállításcsomag kiválasztásával tudod kiiktattni. (de az is lehet, hogy a hdmi-n csak ilyen nem pixelpontos "AV mode"-ot tud a tv, és csak dvi-re meg d-sub-ra van PC módja, amivel monitorként lehet használni)

"de az a vicces, hogy prinscreennel betéve paint-be meg normálisan jelenik meg a lopott kép"

jaja, vicces, próbáld ki azt, hogy kikapcsolod a monitor-tv-t és úgy nyomsz egy printscreen-t, akkor se a tv feketeségét fogod elmenteni ;) (mert ugye a "printscreen", semmilyen monitor tv, vagy bármilyen megjelenítő bármilyen hibáját nem tudja megjeleníteni)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#14032) Gabesz87 válasza El Kebir (#14031) üzenetére


Gabesz87
addikt

Értem. Hát, akkor lehet, hogy maradok a DVI-nél. Már megszoktam végül is, így használom régóta, csak gondoltam, HDMI-vel szebb képet ki tudnék hozni. Legalább már sikerült újra életet lehelni bele DVI-n keresztül, úgyhogy azt hiszem, nem buzerálom el ismét.
Lehet, hogy arról van szó, amit írtál, mert DVI-n nincs ez az overscan, ott egyből jó méretet jelenít meg.

Kösz a választ/segítséget.

(#14033) TaaT


TaaT
veterán

Bemászott egy bogár a LCD-mbe :O [link]

Give them hell Ukraine!

(#14034) Clickbait


Clickbait
aktív tag

Sziasztok!
Másfél hónapja vagyok egy Dell P2314H tulajdonosa. :)
Eddig minden tökéletesen müködött, de most reggel amikor visszaforgattam az ágy felöl az asztal felé feléhajoltam és hallottam hogy halkan ugyan, de zúg.
A gép nem volt bekapcsolva, csak a monitor volt a hálózaton, próbáltam kikapcsolni, bekapcsolni, állitani a fényerőt stb. ha áram alatt van, ugyanúgy zúg a monitor hátulja felöl.
Igy szemből nem is lehet hallani.

Ez lehet esetleg probléma, vagy inkább hagyjam igy, károsodhat tőle vagy ez már valami kezdeménynek a jele? Előző monitorom is cserében volt, nem szivesen megyek garancia-köröket. :F

Köszönöm előre is! :R

You got clickbaited.

(#14035) Raidon válasza Clickbait (#14034) üzenetére


Raidon
őstag

Nekem is ez a problemam... Mar a masodik tipus van nalam DELL 2340L es a tap felol hallani kisse zugo hangot.
Azt mondtak amig ott a tapnal nem meleg addig elvileg nem lehet belole gaz...

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#14036) OldMike


OldMike
őstag

Sziasztok!

A 6 éves LG L1960TR monitorom néhány hete a következő hibát produkálja:

Kb. 6-8 perccel a bekapcsolás - PC indítás - után éri csak el a teljes fényerőt, addig szinte kontraszt nélküli, eléggé sötét a kép. Az időszak vége előtt 1-2 percig villódzik és úgy világosodik ki. Innentől kezdve már a régi, ragyogóan kontrasztos kép van a kikapcsolásig.

Leírtam levélben az LG Támogatásnak, az volt a válaszok, hogy a panel hibásodhatott meg, vagy kiszáradtak a kondenzátorok.

Találkozott már valaki ilyen, vagy hasonló monitornál ezzel a hibajelenséggel? Esetleg ha volt ilyen javítás, akkor mit kellett csinálni, és főleg mekkora összegért. Nekem egy szervizben - bevizsgálás nélkül - 15-50 ezer forintra saccolták a javítást.

42LM660S

(#14037) El Kebir válasza OldMike (#14036) üzenetére


El Kebir
őstag

ha csak a tápegység kondenzátorai száradtak ki, akkor az kb 500Ft-ért házilag javítható, megfelelő szervizes is max 5k-ért megcsinálja a tápegység felújítást.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#14038) OldMike válasza El Kebir (#14037) üzenetére


OldMike
őstag

Köszi. Sajnos pont a táp javításra adták a 15000 forintos ajánlatot.

Időközben megnéztem az LG Márkaszerviz árait: 1905 Ft a bevizsgálás és 5080 Ft a javítás, alkatrész ár nélkül. Csak kondenzátorok esetében az utóbbi talán nem többezres tétel, de lehet hogy csak táp cserében gondolkodnak, akkor meg már nagyon felmehet az ár.

42LM660S

(#14039) moonguru válasza OldMike (#14038) üzenetére


moonguru
őstag

PM ment!

Monitor Guru!

(#14040) Csolt


Csolt
tag

Hali!

Vettem egy LG 22EA63 monitort. A beállításai között be lehet állítani a Response Time-ot (válasz időt). Négy "fokozat" van, kikapcsolva, alacsony, közepes és magas. Mire állítsam és mi a különbség a fokozatok között?

(#14041) Robokutya


Robokutya
senior tag

Srácok egy kis gondom lenne.
Jelenleg a Notebokomra vagyok kényszerülve egy samsung r528 ast használok.
Mellette van egy 2333hd monitor.
a 2333as az elsődleges monitor és a notié a másodlagos. Hdmi csatlakozóval összekötve
Az a problémám hogy a két monitor nincs ugyanazon színmélységben használva a noti képernyője hideg színt ad a monitoré meg melegebb. A monitor felbontása 1920*1080 a notié meg 1366*768 ez a legmagasabb felbontás.
Hogy tudok beállítani azonos színséma használatot a két képernyőre?
A kép mérete miatt nem linkelek.
http://www.imagebam.com/image/996677325408066

(#14042) El Kebir válasza Robokutya (#14041) üzenetére


El Kebir
őstag

a linkelt kép hibátlan, mivel printscreen... (amivel nem lehet semmilyen monitorhibát rögzíteni :U :W )

be kell kalibráltatni a kijelzőket, ennyi.
[link]

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#14043) Clickbait válasza Raidon (#14035) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Ez fantasztikus.. :U
Nem zavaró, nem tudok ezek szerint mit tenni ellene, szóval beletörődöm.
Egyszer megadja magát = gari.

Köszi a választ! :R

You got clickbaited.

(#14044) Csolt


Csolt
tag

Hali!

Egy gyors kérdés. A monitoromon be lehet állítani a Response Time-ot (kikapcsolva, alacsony, közepes, magas). Ez a válaszidő, emiatt arra gondoltam, hogy magas beállításnál lesz jó, de úgy szellemképes a monitor, ha kikapcsolom akkor nincs szellemkép. Ez így normális?

Javítom magam. Ha kikapcsolom, akkor enyhén mosódik a kép, viszont, ha magasra állítom akkor nem mosódik, de az élek mentén megjelenik egy kék mosódás. Ez mi lehet?

[ Szerkesztve ]

(#14045) szaszayanou


szaszayanou
aktív tag

Sziasztok!

Egy régi CRT monitorral lenne problémám. A hiba jelensége, hogy másodpercenként kb. kétszer változtatja a fényerejét, vagyis pulzál. Ez főleg a bal alsó sarkot érinti. Kezdenek kiszáradni a kondenzátorok, vagy csak ki kell takarítanom a belsejét?

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#14046) moonguru válasza szaszayanou (#14045) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Egyik sem megoldás.

Kontakthiba van benne, amit csak szerviz tud elhárítani.

Monitor Guru!

(#14047) szaszayanou válasza moonguru (#14046) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Van a forrasztásban rutinom. Hol érdemes újrafolyatnom/megerősítenem a forrasztásokat?

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#14048) Mikisys válasza szaszayanou (#14045) üzenetére


Mikisys
őstag

Nincs véletlenül a közelében tápegység, mobiltöltő, aktív-hangsugárzó?
Ezek ugyanis zavarhatják és attól is villódzik a kép. Lehet belső hiba is, de ahhoz komoly javítási gyakorlat és tipus-ismeret kell.
Bármilyen tápegység okozhat zavart a képben a képcsöves monitoroknál, tehát messzebb kell telepíteni a tápegységeket, egyéb készülékeket.

Üdv!

(#14049) Csolt


Csolt
tag

Hali!

Az új LG monitoromon, ha a fekete színnek kellene megjelennie akkor a bal alsó, jobb alsó és bal felső sarokban elég világos képet ad. Ez elég zavaró, ezzel valamit lehet csinálni?

(#14050) Mikisys válasza Csolt (#14049) üzenetére


Mikisys
őstag

Vedd kisebbre a fényerőt.
Használd a monitort sötétített, árnyékos helyen és ott állítsd be úgy, hogy a fekete az nem világíthat.

Üdv!

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.