Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2351) Mr Sm!tH válasza Sas madár (#2350) üzenetére


Mr Sm!tH
tag

hát ha egy helyen van földelés (márpedig van) akkor mindenhol kéne lennie...

(#2352) Balupapa


Balupapa
senior tag

Adoott a gépem (asus maximus formula, 8800GT, XP SP2 ), meg egy Sony 32' HD Ready ( 1376x768 )- as TV.

Windowsba csak 1280x768at tudok sajnos beallitani, rendes monitor kábellel probáltam csak.

1.HA veszek 1 HDMI kábelt azzal menne a rendes HD R. felbontás? (1376x768...

2. a hang megoldható lenne e hdmi kábellel h a tvből jöjjön?

3. kipróbáltam és egy 46-os FULL HD tvn is csak ekkora felbontast tudok beallitani, ezzel a géppel, ezzel a kábellel, ez miért van? :S

most ezzel a sima monitor kábelel elég szar a kép, HDMI-n sokkal szebb lenne?

Köszi előre is a segitséget.

_-=*WheelWhores*=-_

(#2353) nRu3 válasza Sas madár (#2346) üzenetére


nRu3
addikt

átnéztem, dvi kábel helyet sima kábelel is probáltam, de semmi. érdekes modon ez a jelenség, játék alatt nem, illetve nyitot explorernél gyengébb

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#2354) Sas madár válasza nRu3 (#2353) üzenetére


Sas madár
őstag

Hogyan érted a semmit ha másik kábelel teszed össze akkor nincs hiba?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#2355) tupacamaru válasza Balupapa (#2352) üzenetére


tupacamaru
veterán

1. Szerintem igen.
2. Ezzel a videókarival nem. olvasnivaló
3. Szerintem a TV-k ezzel a csatlakozóval csak ilyen felbontást fogadnak.

Ha egy minőségi HDMI kábelt veszel akkor látványosan jobb képet kellene hogy kapj, és natív felbontásban is meg tudnád hajtani a TV-ket.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#2356) nRu3 válasza Sas madár (#2354) üzenetére


nRu3
addikt

a semmit a semmi javulásra értetem, a másik kábelel is ezt csinálja

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#2357) Sas madár válasza nRu3 (#2356) üzenetére


Sas madár
őstag

Ha csak a betöltési képeddel lenne gondod azt merném mondani tuti a videó kari de hogy utána is fennál így látni kellene de szerintem egyszerűen szűrhető feltéve ha van lehetőséged bármelyiket egy próba erejéig lecserélni.
Ha othon nincs is több de gondolom van ismerősőd vagy szomszéd ahol meg lehet oldani 1 próbát.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#2358) maceee3


maceee3
csendes tag

Sziasztok!

Én nemrég vettem egy ASUS 19"-os VW195D tipusú monitort és 2 nap után standby-ban elkezdett ilyen fülbemászóan magas frekin sípolgatni.Vissza is vittem mert még benne volt a 3 napban,kicserélték.Mit ad isten mostmár az új is ugyanúgy sípol,de csak ha stanbyban van vagy kikapcsolva teljesen.Eléggé lehangol a dolog, hogy szinte manapság akármit veszek rossz :(( .Valószínűleg típushiba,de a szervizben szerintem senkit nem fog érdekelni.Van valakinek hasonló problémája ezzel kapcsolatban??
Konkrétan arra lennék kiváncsi,hogy mi az ami sípolhat benne?!
Várom a válaszokat.

(#2359) nRu3 válasza Sas madár (#2357) üzenetére


nRu3
addikt

sajnos végre sikerült monitort szerezni kiprobálás céljábol, igy kizárásos alapon sikerült megálapitani hogy a monitor vacakolt, ma már el is vittem a szervizbe , sajna a gari persze 1,5éve lejárt hiába volt rajta 3év gar, kiváncsian várom menyiért javitják meg.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#2360) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hali egy érdekes jelenségre lettem figyelmes. Olvastam itt a fórumot és észrevettem hogy amikor lassan görgetek lefelé (egér görgő benyom) akkor az ábrák és a szöveg körül olyan világitól pontocskák jelennek meg. De ha megállok akkor egyből eltűnnek. Ha viszont normálisan szkrolozok akkor már nem tűnik fel.
Mi lehet ez? Monitor hiba vagy ez az LCD monitorok sajátossága, vagy egyszerűen böngésző?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2361) Sas madár válasza nRu3 (#2359) üzenetére


Sas madár
őstag

Remélem nem lessz komoly baja hanem a kora miatt lessz csak valami fáradás benne ............ az ilyen hiba lehet nagyon egyszerű is,ami nem költséges.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#2362) Sas madár válasza Cyberpunk (#2360) üzenetére


Sas madár
őstag

Nem gondolom,hogy monitor lenne a ludas ez inkább valami alkalmazási hiba.
Próbáld meg más pl.dokumentum,vagy másik böngészőben bármiben,hogy ott is előjőn?
Én most próbáltam az én gépemen de nem tapasztaltam ilyent.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#2363) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

To maceee3:
Ha kinyomod nem sipol?
És biztos hogy nem ugyanazt a monitort kaptad vissza?

[ Szerkesztve ]

(#2364) maceee3 válasza bobalazs (#2363) üzenetére


maceee3
csendes tag

De sajnos akkor is!!Csak akkor nem sipolna ha teljesen kihúznám mindig a konnektorból.
Tuti hogy nem azt kaptam vissza mert ott ahol vettem nem is volt másik(AQUA-Pólus)

[ Szerkesztve ]

(#2365) csaabz


csaabz
őstag

Hello!

Lenne egy kis problemam, nemreg frissitettem a gepem, uj vga, alaplap, tap. Osszeszereltem, de mikor elinditom, nem kapcsol be a monitor, hanem keszenleti uzemmodban marad. Sztem minden ossze van dugva megfeleloen.
Monitor Samsung 796 MB

Angol billentyuzet... :)

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#2366) nRu3 válasza Sas madár (#2361) üzenetére


nRu3
addikt

Ahol leadtam természetesen nem szerelnek ,küldik köszpontba, igy hozá nem értve kb 15e mondtak :F modjuk sajna tényleg csak az ő lelki ismeretükön mulik hogy mibe kerül valoban, lehet hogy csak 1-2kondi ami pár ezer ft valojában nekem meg majd kiszámlázák hogy 20e és nem tehetek semmit csak a pénzt csengethetem.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#2367) Sas madár válasza nRu3 (#2366) üzenetére


Sas madár
őstag

Micsoda??
Ha így indítanak akkor miért hagyod ott? Ilyenkor az a megfelelő válasz,hogy akkor nem is kéred a javítást ha anyiba kerül.
Szerintem ezzel mérik fel a tűrőképességedet....(hogyan lehet ránézésre,és hozzáértés nélkül árat mondani??

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#2368) szasza_1


szasza_1
senior tag

Van egy laptop, amit nekivágtak a betonfalnak. Sajnos ennek hatására nem megy az LCD kijelzője. A háttérvilágítás jó, de a kép nem jelenik meg rajta. Egy idő után furcsa foltok jelennek meg rajta. Fogtam egy ugyan olyan laptopot (IBM T30), kiszedtem belőle az LCD kijelzőt, és rádugtam erre a laptopra, és volt kép. Szóval az LCD kijelzővel van a baj. A kijelzőn nem látok semmiféle törést, mechanikai behatást. A szalagkábelt próbáltam mozgatni, de sajnos nem lett jó. Szerintetek mivel lehet a hiba, és milyen további infó kellene a hiba kiderítéséhez?
mod: A panel típusa: Hitachi TX36D37VC1AA

[ Szerkesztve ]

(#2369) nRu3 válasza Sas madár (#2367) üzenetére


nRu3
addikt

azért elég higadt és pofátlanul válaszoltam és megkérdőjeleztem a korektségüket már előre :D kb szerdán okosabb leszek

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#2370) Sas madár válasza nRu3 (#2369) üzenetére


Sas madár
őstag

remélem szerényebbek lesznek és visszavesznek az éhségükön.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#2371) Sas madár válasza szasza_1 (#2368) üzenetére


Sas madár
őstag

Azon csak a csere fog segíteni ugyanis a foltok arra utalnak a cellák összenyíltak így már képteleség vezérelni.Konkrétan nincsenek meg a pixelek :P

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#2372) atesz78


atesz78
csendes tag

Üdw midenkinek egy kis segitségre szorulok van egy CRT Samsung SynMaster793s-monitorom és a következő hibát csinálta.. mikor interneteztem a monitor eggyik pillanatról a másikra csomó szines pöttyel fogadott ez kb 6mp-ig tartott majd a monitor készenléti módba állt és kikapcsolt... egérmozgatásra ki-be kapcsolásra nem reagált.. és egy Újrainditás segitett neki, A kérdés az lenne ez átmeneti hiba vagy komoly? :( Help!

AaA Konzolfan

(#2373) Sas madár válasza atesz78 (#2372) üzenetére


Sas madár
őstag

Driver-t frissítettél mostanában ?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#2374) atesz78 válasza Sas madár (#2373) üzenetére


atesz78
csendes tag

Nem rég vettem a vidókárryát, (ati x1650) alapból a legújabbat tettem fel..

AaA Konzolfan

(#2375) Agyasima


Agyasima
senior tag

Tegnap az 1 hetes monitorom tetején láttam megjelenni 2 pixelt, ami hajlandó volt zölden és fehéren színleni. Semmi más színt nem jelenített meg, ahogy néztem. (Ment jó pár órát folyamatosan.) Lehetséges, hogy ez mára "meggyógyuljon"? Akárhogy gúvasztom a szemem, nem látom egyiket se. Valakinek ötlete, hogy ez mitől lehet/lehetett? Kell aggódnom?

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#2376) Sas madár válasza atesz78 (#2374) üzenetére


Sas madár
őstag

Van még egy de nem logikus tippem ,nálam a táp okozott olyan hibát amire fel sem merült volna bennem.
De ezt csak akkor tudod majd ellenőrizni,ha ujra előjőn...remélem csak 1 X-i eset volt.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#2377) Agyasima válasza Agyasima (#2375) üzenetére


Agyasima
senior tag

Újabb tünet: a 2 pixel mintegy 10 mp-re ismét előtűnt különböző intenzitással, mondhatni villódzva. Majd eltűntek, mintha mise történt volna. Valakinek ötlet?

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#2378) prohenzi


prohenzi
csendes tag

na hi all!
nekem lenne egy problémám,nem hiszem h moncsi,de résztvevője a dolgoknak...
nos délután becsuszott egy probléma....ha be akarom kapcsolni a gépet ugye a vga ventije felpörög és utána le kellene lassulnia...DE!
nem lassul be,nem kapcsol be a moncsi,és a bios ig se jut el...
ez mitől lehet?
és akkor lesz jó,ha kihuzom a vga ból a moncsit,és vissza dugom...
pls help!

(#2379) atesz78 válasza Sas madár (#2376) üzenetére


atesz78
csendes tag

Én is nagyon remélem:).. ha mégsem majd jelentkezem, köszi hogy segitettél! :R

[ Szerkesztve ]

AaA Konzolfan

(#2380) Sas madár válasza atesz78 (#2379) üzenetére


Sas madár
őstag

Nincs mit :P

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#2381) Sas madár válasza Agyasima (#2377) üzenetére


Sas madár
őstag

Esetleg 1 bizonyos alkalmazásnál,vagy a bekapcsolástól eltelt ídő......mi az ami azonos lehetett a kétszeri hibajelenségnél??

De ahogyan írod még uj így ha tudod produkálni a hibát mindenképp gariztatni kellene,csak ahoz a villózós lenne az egyszerűbb mert az indenképp zavaróbb és talán kedvezőbb ,gyorsabb a megítélése.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#2382) Agyasima válasza Sas madár (#2381) üzenetére


Agyasima
senior tag

Jó fél órányi filmnézés után, úgy nézem, stabilan előjön. Szerinted mit szólnak majd, ha mondom nekik, hogy nézzünk meg egy Helyszínelőket, és a végére már ott lesz a hiba?

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#2383) Sas madár válasza Agyasima (#2382) üzenetére


Sas madár
őstag

Nem a kifogást kell keresni,hanem a megoldást!! :)
De ha enyire biztosan hozza szerintem utána kellene nézned hogyan és milyen indokkal hajlanók a cserére,nem tudom milyen gari feltételeid vannak.

Nehogy mindjárt azzal kezdjék,csak 3 napig lehette volna.....

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#2384) Agyasima válasza Sas madár (#2383) üzenetére


Agyasima
senior tag

Jó hír!

Kicserélték a monitort. Valakinek van valamilyen ajánlása, ha egy kicsit (nagyon) tesztelni szeretném a monitort, akkor milyen programot/programokat használjak?

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#2385) szandisas


szandisas
senior tag

ilyen problémával találkozott valaki? képek az a gond, hogy kb 2 centinként elmosódott a kép függőleges csíkokban.

aláírás

(#2386) KaraDani


KaraDani
addikt

Sziasztok! van egy LG L1915S omintorom, ami elromlott már vagy fél éve, mistralba lett vonla garis. Úgy szállt el, hogy egyszer csak nem adott képet amikor bekapcsoltam, led világított. Itt még pár ki be kapcsolás segített rajta. Azán pár nap múlva eljutottunk odáig, hogy már a led se világított se kép se hang. Gondolom így a panlnek semmi baja nincs. Van valakinek valami ötlete, mit lehetne vele kezdeni?

(#2387) Sas madár válasza Agyasima (#2384) üzenetére


Sas madár
őstag

Ez egy pici egyszerű,elég sokrétű teszt [link]de a kereső biztosan talál rengeteget.

Gratula a cseréhez.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#2388) gti16v


gti16v
őstag

helllllllllllllll!!!

van egy rejtélyes gond a monitorommal FS 22" néha fogja magát és el kezd vibrálni brutálisan az egész...azt abba hagyja....aztán újra 2 nap csönd majd megint.
Mi lehet a gond,(ilyet csinált az előtte levő LG 1730s 17" monitorom is....)mind2 monitor ezzel a hibával küzd? vagy rossz helyen van? mi lehet? minden zavaró tényezőt elveszek onnan akkor is(pl hosszabitó,mobil,töltök,hangszórók stb)

valami tipp???

köszi

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#2389) mindfreak válasza gti16v (#2388) üzenetére


mindfreak
őstag

Elég valószínű, hogy a videokártyával (vagy annak driverével) lesz gond. Kábelt ugyanazt használod, vagy az újat, amit az FS-hez adtak?

(#2390) gti16v válasza mindfreak (#2389) üzenetére


gti16v
őstag

húúú ezt nem is tudom....szerintem azt a kábelt használom..amit az fs-hez adtak....vga......erre nem is gondoltam.....öööööööö nézek drivert.... hátha elég
köszi...melyiket javaslod...kb fél éve ami fent van (9600gt NV)

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#2391) mindfreak válasza gti16v (#2390) üzenetére


mindfreak
őstag

Az NVidia oldaláról letöltheted a legfrissebb verziót.

(#2392) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv!

Lehetséges az, hogy egy bogár bemásszon az lcd panel és a háttérvilágítás közé? :Y Mert van egy mozgó pixelhibám :DD

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#2393) mindfreak válasza Szakbarbár (#2392) üzenetére


mindfreak
őstag

Nem hiszem, hogy ott életben maradna... :F

(#2394) Sas madár válasza Szakbarbár (#2392) üzenetére


Sas madár
őstag

Már vannak ilyen animációk nem olyant nézel esetleg? :)

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#2395) nRu3 válasza Sas madár (#2370) üzenetére


nRu3
addikt

sajna a panelt kell cserélni, de nem tudják beszerezni csak hosszabb idő elteltével és gondolom nem olcsó, igy sajna ennek vége , vagy találok valakit aki megbütyköli. igy gyorsba vettem egy új moncsit.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#2396) Sas madár válasza nRu3 (#2395) üzenetére


Sas madár
őstag

Most nem kerestem vissza az eredeti hiba leírásodat,de nekem még mindig olyan érzésem van nem lehetne ekkora gond vele de sajna pont a kivétel erősíti a szabályt.
Ilyenkor szoktam az autóba tenni és ha megyek hazafelé van ott 1 műszerész ismerős aki szinte mindenhez hozzányúl nem jelent neki gondot és volt olyan darabom amit itt főalkatrész cserére javasoltak ott pedig 75ft anyagköltséggel javított meg.
Az a jó,hogy nem hagytad ott így még van esély.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#2397) nRu3 válasza Sas madár (#2396) üzenetére


nRu3
addikt

v issza adták gond nélkül és 0ft-ba került nekem, jó ez igy nem igaz 1liter benzin kb amire oda-vissza kocsival mentem.

azért én szivesen megjavitatnám ha lenne rá mod.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#2398) Kissjeno


Kissjeno
tag

Sziasztok .
Van egy lg 1952 TQ monitorom, jatek kozben ha mozgatom lassan az egeret akkor a kép vízszintesen csíkozik vagy például ha egy fal szélénél megállok akkor a fal éle folyamatosan ugrál szakadozik. A windows új a vga driver legfrissebb és 8800 gts 320 Mb a videkártya.

Mi lehet a probléma ?

Köszönöm a segítséget.

(#2399) mindfreak válasza Kissjeno (#2398) üzenetére


mindfreak
őstag

A videokártya és/vagy a játék beállításokban kapcsold be a Vsync-et!

A monitorod 60 képet tud kirajzolni másodpercenként, de a VGA kártya ennél gyorsabban küldi a képeket. Két lehetőség van: az egyik, hogy a VGA megvárja, amíg a monitor kirajzolta a teljes képet és csak azután küldi az újat (Vsync: On), a másik, hogy folyamatosan küldi őket, de akkor a monitoron az előző kép(ek)re rajzolódik rá az új -> töredezett a kép (Vsync off).

Nagyjából erről van szó. Remélem segítettem. :R

[ Szerkesztve ]

(#2400) Kissjeno válasza mindfreak (#2399) üzenetére


Kissjeno
tag

Köszönöm a segítségedet.Valóban ugy van ahogy montad.De ezzel csak az a problémám, hogy játékok alatt is csak 60 FPS-sel tudok jatszani.A régi crt-m 100Hz-cel ment és lehetett 500 Fps-sem is akkor sem szakadozott a kép.az nem tudom segít-e hogy az lcd monitort d-subbal használom majd mert ott engedi a 75 Hz-es képfrissítést és igy meglesz a 75 fps

Ennyi lenne a különbség CRT és LCD között?

Várom megtisztelő válaszod.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.